I WÊÊÊ&k Rookstersgratie. 35T IH Tour de France. '"-Deze verschrikkelijke krachtprestatie van Frahsche, Italiaansche, Spaansche, Duitsche en Belgische wielrenners is weer in vollen gang. Zij rennen het grootste land van West- Europa rond. Om den anderen dag rennen zij. Een étappe is gemiddeld zoowat 200 K.M. lang, en de gemiddelde snelheid is hoog. De zesde étappe (Evian-Aix-les-Bains, 207 K.M.' is gewonnen door den Franschman Vietto in 6 uur 23 min. 24 sec. Dat is dus een gemiddelde snelheid van 32y2 K.M. per uur, volstrekt niet op een vlakken weg be haald maar in een geaccidenteerd gebied mei Ware bergbeklimmingen erin. De klimpartijen zijn natuurlijk geweldig inspannend, de da lingen vaak levensgevaarlijk. En straks vol gen in Zuid-Frankrijk, vooral in het Py- reneeën-gebied, nog verscheidene andere berg-étappes. Er zit meer aan vast. Die wegrenners rijden in alle weer en wind. Soms in beklemmende hitte, zooals nu in Frankrijk heerscht, soms in kille stortregens, vaak urenlang teg-op zw-aren tegenwind in. Wie weet niet hoe prerKg het is een uur lang op een fiets tegen den wind op te tornen! Nu, doe dat eens zes uur lang. en dan racende! Er is meer. Cp een dergelijke wekenlange reis krijgt men vele slechte wegen te berijden. Er zijn kinderhoofd-bestratingen bij, zonder fietspaden langs de wegen. Eindeloos-lange einden keibestrating. Daar hotst de renner op zijn racefietsje op voort, vechtend tegen hitte of tegen wind, regen en kou, en tegen zijn con currenten, en tegen de breekbaarheid van zijn materiaal. Want vaak begeven de lichte band jes het. Soms breekt een stuur of een voor vork, en hij maakt een leelijken smak en wordt haastig gerepareerd. Voor het eerst rijdt dit jaar één auto mee van een dienst dien wij zouden aanduiden als Eerste Hulp bij Onge lukken. Vroeger werd dat werk maar zoo'n beetje gedaan door meerijdende controleurs en belangstellenden. Het is een verschrikkelijke tocht. Ik heb het strijdende legioen wel eens onderweg ge zien, met modder bespat, met pleisters bedekt, zwoegend tegen een feilen wind met hun ver beten koppen over de sturen gebogen, en er toch respect voor gehad. Want men kan zich daar nu wel hoog boven stellen, en met intel- lectueele minachtig of een aristocratisch neus- ophalen of burgerlijke nuchter- en knusheid dit dwaas gedoe veroordeelen, maar dat is wel een beetje aanmatigend. Want in het beroep, dat deze wielrenners zich nu eenmaal gekozen hebben en -dat voor hen een levensvervulling beteekent, leveren zijhals zij de Tour de France rijden, een werkelijk geweldige prestatie van wilskracht en uithoudingsvermogen. Hoeveel van de mensehen die er hun neus voor ophalen zou den in staat zijn, in hun beroep het equiva lent tot stand te brengen? Hoe velen zouden op ander gebied in staat wezen, zooveel on gerief en vermoeienis, zooveel teleurstelling en uitputting het hoofd te bieden, en telkens maar weer -met nieuwen moed er op los te Dat is tenslotte, geloof ik, het ware crite rium ter beoordeeling van de Tour de France: er zijn maar heel weinig mensehen te vinden, overal in de wereld en in alle kringen der samenleving bijeen, die dergelijke daden van moed, wilskracht en taaiheid kunnen volbren gen. Dit is een primitieve vorm van m-ensche- lijke prestatie, maar zij eischt niettemin hét uiterste. En daarom verdient zij toch respect. Als men over de Tour de France denkt be twijfelt men zeer sterk de juistheid van de woorden „machflops, miss'lijk nageslacht" op velerlei gebied zoo vaak weersproken en dan blijkt er weer eens geen reden te zijn, om aan der mensehen „physieke degeneratie" al te veel aandacht te wijden. Want blijk baar loopt die toch niet erg hard als er zijn die. tot zulke verbazingwekkende kracht prestaties in staat blijken. R. P. BEVERWIJK PROVINCIALE RETOOGING. Zondag a.s. wordt in „Rooswijk" een pro vinciale betooging gehouden voor geheel onthouding onder de leuze „Verkeer en Maatschappij alcoholvrij". De meeting wordt voorafgegaan door een optocht met ont plooide banieren en propagandawagen. Deze optocht vertrekt Zondagmiddag te één uur vanaf het Mr. van Lingenlaantje. De zang ver eenigin-g „D.O.V.", dirigent de heer P. J. Potgieser alhier zal de meeting opluisteren. GEEN VIJF MINUTEN-SPEECHES. De burgemeester heeft in de dagen der verkiezingspropaganda aan de plaatselijke af deeling van de S.D.A.P. toestemming ge weigerd om op den openbaren weg zooge naamde „vijf minuten-speeches" te houden. Mevr. T. Kemp-Haan en de heer A. L. van Groningen leden van de S. D.-raadsfractie hebben den burgemeester verzocht aan den Raad mede te deelen, waarom deze wijze van propaganda, die in de omliggende ge meenten werd toegestaan, geweigerd is. VERLENGING SLUITINGSUUR. Ter gelegenheid van de kermis aan den Munnifcenweg heeft de burgemeester voor Zaterdag en Zondag a.s. het sluitingsuur voor alle cafés verlengd tot 12 uur des nachts. Ten behoeve van de winkels in consumptie artikelen als visch, fruit, banket enz. is tijdens de kermis volledige ontheffing van de be palingen der winkelsluitingswet verleend. B. R. C. KENNEMERLAND. De Rennersclub „Kennemerland" zal a.s. Zondag een pelotonrit houden over 90 KM. De start is bepaald op Zondagmorgen 9 uur vanaf Hotel „Oüd-Meerenstein". VOORDRACHT VOOR EEN BRANDMEEZxZT. Ter voorziening 'in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. M,. Smi"' heeft de .brandraad voor de benoëming van een ïlietiwèn brandmeester onderstaande voordracht aan B. en W. gezonden: 1. J. Hofland, 2. P. Jaapies. HET RERKCONCERT VAN „ZANGLUST". Het kerkconcert van het Mannenkoor „Zanglust", waarover wij reeds bijzonderhe den publiceerden, is vastgesteld op Dinsda; 23 Juli in de Ned. Herv. Kerk DE WEGEN IN DEN POLDER. Het polderbestuur van den Zuid-Wijker- meerpoldér heeft regelmatig de wegen aan een geduchte verbetering onderworpen. Thans bereikte de ingelanden de verblij dende mededeellng, dat in 1936 alle grind wegen in den polder van een gesloten weg dek zullen zijn voorzien. KOSTELOOZE BELASTINGMERKEN. Degenen, die voor een kosteloos rij-wielbe- lastingplaatje in aanmerking komen zullen zich op 17, 24 en 29 J-uli ten kantore van -den ontvanger der directe belastingen aan den Vels-erweg kunnen vervoegen. DE AARDBEIENOOGST. De aanvoeren van aardbeien aan de dage lij ksche veilingen beginnen thans in snel tempo terug te loopen. Tot nu toe zijn in totaal aan de Vereenigd-e Veilingen 1.236.870 K.G. aardbeien aangevoerd en aan de Be verwij ksche Exportveiling 600.497 K.G. In totaal werden 1.837.367 K.G. aard-beien ge veild. De totale aanvoer aan beide veilingen was in 1934 ruim 2.325.99-0 K.G., zoodat nog ruim een half millioen K.G. geoogst moet worden, wil de aanvoer van vorig jaar wor den bereikt. De aardbeiencampagne is welis waar laat begonnen, maar zij eindigt toch altijd op denzelfden tijd. zoodat de achter stand bij den huiaigen stand van zaken niet gemakkelijk is in t-e loopen. Toch 'heeft de campagne geen ongunstig verloop. De prijzen zijn bevredigend en ten slotte is ook het beschot, ondanks sensatio- neele berichten van mislukte oogsten enz. niet tegengevallen. WIJK AAN ZEE GEWIJZIGDE OPENSTELLING POSTKAN TOOR OP ZQNDAG. De gelegenheid om brieven enz. des Zon dags aan het postkantoor af te halen zal met ingang van Zondag 13 Juli plaats hebben van 13 uur tot 13 uur 30 en niet meer als voor heen van 9.30 tot 9.45. Het zal. voorts niet meer mogelijk zijn op Zondag telegrammen aan te bieden of ten kantore telefoongesprekken te voeren. AUTOTOCHTEN VAN „VREEMDELINGEN VERKEER" DOOR KENNEMERLAND. Woensdag 17 Juli zal de eerste autotocht door Kennemerland gemaakt worden. Evenals vorig jaar worden deze tochten georgani seerd door de Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer alhier in samen werking met de zustevvereeniging te Bever wijk. B-ez-ocht worden o.a. Het Wolf en Deken huisje. Assumburg, kasteel Marquette, enz. AARDBEVING RICHT SCHADE AAN IN JAPAN. Uit Tokio wordt een aardbeving gemeld in -het gebied van Sjizoeoka. Alle lichtleidin- gen werden daar verhield. De stad Sjizoeoka, die 140.000 inwoners heeft, zit derhalve zon der licht, evenals de naburige plaats Sji- misoe. Een krachtige afdeeling politie, be nevens een destroyer zijn derwaarts onder- weg.Voorts zullen zes militaire vliegtuigen naar het aardbevingsgebied worden gezon den. De Mikado heeft zich reeds over den toestand doen inlichten, waarna hij instruc ties gaf voor het brengen van hulp. In Sjimisoe zijn volgens de laatste berichten 55 personen gewond. 15 huizen werden ver nield. De stad is een belangrijk industrie centrum, vooral voor papier, spinnerijen en weverijen. (In Frankrijk is een wedstrijd voor dames gehóuden, in het gra cieus rook&n.) Dat de vrouwen naarstig rooken, Soms zelfs meer dan breien, koken, Ja, daar zijn wij aan gewend; Het gebruik, om sigaretten Ook aan dames voor té zetten, Is wel algemeen erkend Maar de man, die het haar leerde En dien zij dan imiteerde. Heeft er nooit bij stilgestaan, Dat er bij zijn rooktractatie, Ook zooiets kon zijn als gratie, Wie dacht daar nou vroeger aan. Maar de vrouw kan dat niet velen, Zij wil wel 's mans rooklust deelen, Zij 't slechts met een sigaret; Maar zij wil bij dat bedrijven, Ook in stijl zichzelve blijven, 't Moet gracieus zijn en koket. Met de toegespitste lippen, Even aan het mondstuk nippen, Dan een wolkje, luchtig blauw, Dat zij blazend voort laat zweven, Met de kin omhoog geheven, Zoo past rooken aan de vrouw. Nou, ik wil het wel beamen, Dat dit streven voor een dame Al mijn steun en hulde heeft, 'k Juich het toe dat zij naar gratie En niet enkel imitatie. Van een mannenprétje streeft. Maar wanneer ze 't nog moet leeren, Moet ze 't eerst maar goed probeeren, Ergens heel alleen, want heusch, Als ze misselijk mocht raken, Kan geen vrouw daar wat van maken, Mislijk zijn is nooit gracieus. P. GASUS. Minister Deckers spreekt met de mannen der K XVIII. Minister Deckers heeft Donderdagmiddag de bemanning van de K XVIII toegesproken. De minister zeide in.- zijn rede o.m.: Het eerste woord, dat ik op dezen voor de Koninklijke Marine zoo ge denk waar digen dag in Ned.-Indië mag doen hooren, moet een har telijke gelukwensch zijn, dien ik richt tot u, vice-admiraal van Duim, commandant der zee macht, en in u tot allen die onder uw bevelen dienen. Met mij hebt gij van 14 November des vori- gen jaars af tot heden Hr. Ms. K XVIII" op haar vijf-werelckleelenreis gevolgd, en het moet u een vreugd zijn geweest déze onder zeeboot behouden Soerabaya's haven te zien binnenloopen om haar plaats in te nemen jiaast de oorlogsbodems, waarover gij het be vel voert. Heel in het bijzonder wenseh ik u geluk, commandant, officieren, onder-officieren en manschappen van Hr. Ms. „K XVIH". De regeering verheugt zich zeer over het gelukkige voltooien van uw belangwekkende reis en brengt eerbiedig dank aan God, die den zeeën beval u te dienen en wiens zegen u ver- :ezelde bij dag en bij nacht. Schier ieder Nederlander en menigeen bui ten onze grenzen heeft aan uw langen tocht groote aandacht geschonken en met spanning !den dag verbeid, waarop hij zouzijn vol bracht. rj Üw bezoek 'aan de vreemde havens, meer malen door prof. Vening Meinesz en den luit. ter zee Wytema tot het houden van voordrach ten gebruikt. heeft veel bijgedragen tot het geven van grootere.- bekendheid aan ons land en zijn voortbrengselen van wetenschap en arbeid. Volgden wij dit alles met groote belangstel ling, het zal u niet verbazen, dat wij ons het nauwst met u vereenigd gevoelden gedurende de vele weken, dat gjj.met.uw kleine onderzee boot verbleeft op de eindelooze oceanen. Daar is het vooral, dat- uw zeemans deugden tot' haar volle recht kwamen. Daar vooral hebt gij gëtoond te beseffen, dat het' üw eereplicht was, allen, ieder op zijn eigen plaats, den geheelen persoon in te zet ten om I-Ir. Ms. „K XVIII" behouden naar Soerabaya te voeren. Ik weèt, dat het U heel wat meer heeft gekost dan viel op te maken uit het „Alles wel; geen bijzonders", dat de commandant ons telkens weer seinde, aldus op treffende wijze den eenvoud eerbiedigende van zijn mannen, die het waarlijk niets bij zonders vinden hun plicht te vervullen, ook al zijn de omstandigheden moeilijk. Al giert de storm: geen bijzonders; al slaan hoogop de golven: geen bijzonder: wij ge hoorzamen aan het Gezag en doen wat plicht is. Ziedaar de ware Zeemansdeugd. Deze deugd, die onze marine en met onze marine Nederland groot maakte, zij blijve U en allen, die met U de eer hebben, Koningin en Vaderland in onze zeemacht te dienen, leiden en sterken. Commandant, officieren, onderofficieren en manschappen van Hr. Ms. „K XVIII", de grootste reis, ooit door een onderzeeboot van eenige zeevarende mogendheid afgelegd, hebt gij gelukkig volbracht. Aan de geschiedenis van onze Koninklijke Marine hebt gij een belangrijk hoofdstuk toe gevoegd. Daardoor verdiendet gij den dank van volk en regeering. Hierna onderhield de minister zich nog met luitenant Hetterschij, die dankte voor de ver leende onderscheidingen. Vice-admiraal van Duim sprak een slot woord. V R IJ D 'A G 12 JUEI '1935 Gedetineerde sprong uit den trein. Onderscheidingen voor bemanning K XVIII. Minister Deckers heeft Donderdagmiddag in zijn toespraak tot de bemanning van de K XVIII meegedeeld, dat de Koningin de vol gende onderscheidingen heeft toegekend: Luitenant ter zee eerste klasse D. E. M. Hetterschij, ridder in de orde van Oranje- Nassau is bevorderd tot officier in deze orde. De luitenant ter zee der tweede klasse M. S. Wytma en de officier van den M. S. D. tweede klasse, C. B. Leeuwenburg zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De eere-medaille in de orde van Oranje - Nassau werd toegekend in goud aan den opperschipper J. Bos kamp, in zilver, aan den majoor-machinist J. K. Valkier, in brons aan den kwartiermeester Ten Berg, den korporaal-telegrafist Bouw,, den korporaal-kok v. d. Linden en den korporaal - machinist Koningstem en den matroos der eerste klasse Koldenhoff.. De versierselen, ■verbonden aan al deze onderscheidingen zul len worden gedragen met de zwaarden. Huldeblijk voor de K XVIII aangeboden. Gebrandschilderde ramen. Het traject, dat de K XVIII door de grootstezeeën ter wereld heeft afgelegd. Dezer dagen is per K.L.M. ng,ar Soerabaja verzonden een gebrandschilderd raam, be stemd voor de Marinekazerne aldaar en deel uitmakende van het Nationaal Huldeblijk, ter herinnering aan den wereldreis van de K XVIII, aangeboden door het Comité „Onze Marine". Dit gedenkraam- isDonderdagmiddag, te •Soerabaja onthuld. Tegelijkertijd had in de On-derzeedienstkazerne te Willemsoord de onthulling plaats van het tweede gedeelte van dit nationaal geschenk,- bestaande uit vijf gebrandschilderde glazen, die zijn aange bracht boven een der ingangen van de on- derzeedienstkazerne en dooi- den comman dant der Marine, Schout-bij-nacht T. L. Kruys naméns den Minister van Defensie werden aanvaard.. Met deze vijf ramen heeft het Comité de bijzonderheden van dezen tocht willen symboliseeren. Het eerste raam stelt voor het vertrek van den onderzeeër; de vuurtoren van Nieuwediep is hier domi- neerend. Het groote middenraam is symbo lisch gehouden; men ziet hier de bekende reisroute en de K XVIII afgebeeld. In 't linker gedeelte van het raam is Nederland gesym boliseerd; de Nederlandsche maagd heft een krans ter huldiging omhoog. Het rechterge deelte van dit raam symboliseert Ned.-Indië. De inlandsche vrouw begroet de K XVIII en biedt de vruchten van het land aan. De wapens van Soerabaja en Den Helder geven r-esp. begin en einde van ed reis aan. Het derde raam geeft de ontmoeting weer met de „Snip", het vierde is speciaal gewijd aan het onderzoek der kosmische straling, de slingerproeven en de zwaartekrachtmetingen alsmede het diepzee-onderzoek. Het vijfde heeft betrekking op de aankomst te Soera baja. Ook hier is het huldigend karakter sober gehouden in de woorden: „Het Neder landsche v-olk aan zijn marine". De drie bovenramen hebben een gezamen lijke afmeting van 140 x 88 cM., de beide onderste ramen 107 bij 26 cM. elk. De ramen worden vervaardigd door de firma Willem Mengelberg te Zeist. Bij de overdracht, welke, behalve door de bemanning van de Onderzee-kazerne, werd bijgewoond door een aantal dames, vrouwen en familieleden van den opvarenden der K XVIII, hield de voorzitter van het Comité de heer A. W. P. Apgenent, een rede, waarin j hij allereerst herdacht de prestaties van de juist dien morgen te Soerabaja aangekomei onderzeeboot en daarna uiteenzette, hoezeer deze huldiging in den volsten zin des woords is geworden een „nationale" huldiging. De man echter onmiddellijk weer gepakt. Donderdagmiddag heeft Jan Hoek, die eenige jaren geleden tot levenslange gevan genisstraf is veroordeeld wegens moord, ge pleegd op een onderwijzeres te Bennekom, een poging tot ontsnappen gedaan. Jan H„ die zijn straf in de gevangenis te Leeu warden uitzit, moest Donderdag te Arnhem voor een familiekwestie worden gehoord. Op de terugreis naar Leeuwarden is hij 's mid dags omstreeks half vijf, via een deurtje van de W.C., nadat hij zijn boeien had weten los te maken, uit den in vollen vaart rijdenden trein gesprongen. De trein, welke zich op dat moment tusschen Nijeveen en Steenwijk be vond, werd dadelijk tot stilstand gebracht, waarna de twee Rijksveldwachters, die H. begeleidden, en eenige reizigers onmiddel lijk de achtervolging begonnen. H. schijnt na den sprong een oogenblik versuft geweest te zijn, doch hij had -het weldra op een loo pen gezet, was over een sloot gesprongen en trachtte toen de weilanden in te vluchten. Nadat eenige schoten op den vluchteling waren gelost kon hij echter worden gepakt. De trein had ongeveer een kwartier ver traging. Dramatische worsteling in autocabine. Vrouw springt uit den wagen. Donderdagmiddag omstreeks half drie reed een vrachtauto, bestuurd door L. op den Bredaschenweg nabij Tilburg. Naast hem in de cabine zat zijn moeder, de ongeveer 50- jarige A, Lambreeiits-Monde. Ter hoogte van Burgers dierenpark ontwikkelde zich bij het remmen met de handrem eenige rook in de cabine. Vrouw L. dacht, dat de wagen in brand stond en wilde er uit springen. Haar zoon trachtte haar tegen te houden, verloor daarbij de macht over het stuur, terwijl de moeder uit de auto viel. De wagen botste te gen een langs den weg staand-en boom, met het gevolg dat de bestuurder een zware hoofdwonde opliep. Vrouw L. was tusschen de wielen terecht gekomen en zoo ernstig gewond, dat zij -eenige oogenblikken na het ongeval overleed. Verdronken. Donderdagmiddag geraakte het 6-jarig dochtertje van de familie C. Bakker te Noord wijkerhout, dat met haar tweelingzusje aan den waterkant speelde, in het water. Het stoffelijk overschot van het kind, waarnaar tot laat in den avond werd ge dregd, is nog steeds niet opgehaald. Overboord gevallen en verdronken. Donderdagmiddag is de 58-jarige S. ten Kate, schipper van een Rijnaak, liggende in de Vulcaanhaven te Vlaardingen tijdens het verrichten van werkzaamheden overboord geslagen. De man verdween oogen-blikkelijk in de diepte. Door personeel van het haven bedrijf werd hij enkele oogenblikken later opgehaald, waarna m-en onmiddellijk kunst matige ademhaling'toepaste. Dit mocht ech ter niet meer baten, aangezien de levens geesten reeds geweken waren. SCHIP VERMIST. Sinds 25 .Juni wordt het schip „Eben Haeser" van schipper Drent, dat op 25 Juni van Rotterdam naar Oldenhoven in Gronm- gen is vertrokken, vermist. Donderdag meendemen, dat het schip op de wadden vast zat, doch bij onderzoek bleek dit „De Hoop" uit' Ten Andel te zijn. Beveiliging tegen chemische aanvallen. Letterkundigen wenden zich tot de Chemische Vereeniging. Na de predikanten, medici en architecten hebben zich thans ook 29 letterkundigen door bemiddeling der Studenten Vredes Actie en der Jongeren Vredes Actie tot de Nederland sche Chemische Vereeniging gewend met de vraag of de vereeniging bereid is een over zicht te verschaffen van datgene, wat omtrent, de middelen van de chemische oorlogvoering momenteel bekend is en of de groote massa der burgerbevolking beveiligd kan worden tegen een aanval met chemische strijdmidde len. Onder de onderteekenaars bevinden zich: Dr. M. ter Braak. Den Haag; H. G. Cannegie- ter, Haarlem; Ant. Coolen, Deurne; Maurits Dekker, Amsterdam; Mej. Fré Domisse, Utrecht; Sam Goudsmit, J. H. de Groot. Am sterdam; Roel Houwink, Zeist; A. M. de Jong, Bilthoven; Mevr. Mien Labberton, Oosterbeek;- Mevr. Jet Luber, Utrecht; Mevr. G. v. Nes— Uilkens, Apeldoorn; A. J. D. v. Oosten, Rijs wijk; E. du Perron, Parijs; Mevr. H. Roland Holst, Bloemendaal; Dr. J. M. Romein, Amster dam; Dr. G. Stuiveling, Buitenpost; Dr. Nico v. Suchtelen, Amsterdam; Mevr. Alie v. Wij heSmeding, Vught; Mevr. Elis Zernike, Maarn. Bovendien hebben alsnog C. Coster, priester Vrij-Katholieke Kerk te Naarden (totaal aan tal predikanten nu 140) en een vijftal medic! w.o. de heer J. Westenburg, Bloemendaal; (to taal aantal medici nu 62) hun adhaesie met het inzenden van de bovenvermelde vragen betuigd. SCHEEPVAARTBERICHTEN HALCYON LIJN. Stad Arnhem, Almeria n. Rotterdam-Vlaar- dingeh p. 10 Gibraltar. Flensburg 11 v. Vlaardingen n. Narvik. Vredenburg, 10 v. Vlaardingen te Kirkenes. Stad Arnhem, 10 v. Almeria n. Rotterdam- Vlaardingen. Maasburg, 11 Juli van Vlaardingen naar Porto Ferrajo. Stad Zaltbommel 10 van Civ. Veccia naar Salta Caballo. Stad Zaandam 10 van Bagnoli naar HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. A-mstelkerk (thuisr.) 10 Juli van Daker. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam, New-York n. Midd. Zee 11 Juli (v.m.) teMadeira HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) 11 Juli van Kaap stad. Springfontein, 11 van Hamburg n. Amster dam. Bloemfontein, Amsterdam n. Rotterdam 11 (n.m.) v. IJmuiden. Boschfontein (thuisr.) p. 10 Perim. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 11 Juli van Shanghai. Serooskerk (uitr.) 10 van Suez. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, 10 Juli van Hamburg n. Antwer pen. Ceres, 10 van Hamburg n. Amsterdam. Deucalion, 10, van Malta te Alexandrië. Salland (uitr.) 10 te Santos. Oberon, 10 van Triëst naar Fiume. Opheus, 10 van Valencia n. Cathagena. Telamon, 10 van Setubal naar Amsterdam. Titus, 10 van Cadix naar Genua. Ulysses, 11 van Bourgas te Amsterdam. Simon Bolivar, 9 van Kingston (Ja)- naar Port Limon. Ceres 11 v. Hamburg te Amsterdam. Juno 11 van Amsterdam n. Rotterdam. KON. HOLLA NDSCFE LLOYD. Waarland (thuisr.) 12 (6 n.m.) voorgaats IJmuiden verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak 11 van Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Dolius, Batavia naar Amsterdam 9 v. Pt. Sudan. City of Yokohama, Dairen n. Rotterdam 9 van Hongkong. Peisander, Batavia n. Amsterdam p. 11 Perim Perseus, Japan n. Rotterdam 10 van Hong kong. Menestheus, Japan n. Rotterdam 10 van Kobe. Aeneas, Dairen n. Rotterdam 10 van Taku Bar. Polydorus, Amsterdam n. Batavia p. 11 Gi braltar. City of Oran, Japan n. Rotterdam 10 te Taku Bar. City of Bagdad, Japan n. Rotterdam 10 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (uitr.) 10 Juli van Porte Sudan. Marnix van St. Aldegonde( thuisr.) pass. 9 Perim. Poelau Roebiah (thuisreis) 11 te Marseille. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aldabi, 11 van Hamburg te Rotterdam. Alchiba, 10 van Rotterdam te B.-Ayres. GEWAARDEERDE HULP. In November van het vorig jaar trof de Britsche stoomtrawler Reykjanes uit Huil den Noorschen motorkotter Leno niet ver van Vardö in zeenood aan, terwijl het schip met een snelheid van drie mijl naar de kust werd gezet door den sterken stroom. De trawler slaagde er in het schip onder zeer moeilijke omstandigheden vast te maken en te VardÖ binnen te brengen. De Noorsche regeering heeft als blijk van waardee.ring voor deze flinke hulp den schip per van den trawler een zilveren beker met- inschrift do-en uitreiken. ONDER RUSSISCHE VLAG. Het door de K. N. S. M. verkochte stoom schip Brielle is door de Russische regeering overgenomen en gisteren met den naam Djurma onder de nieuwe landsvlag in ballast naar Odessa vertrokken. Aangekomen: 10 Juli: Mies, m.s. Antwerpen. Menes ss. Ned.-Indië. Tabinta ms. Vlaardingen. Drosse'l ss. Leningrad. 11 Juli: Ulysses ss. Zwarte Zee. Excelsior ms. Londen. Ransdorp m.s. Hoboken. Highland ss. New Castle. Rijnstroom ss. Leith, Rossum ss. Onega. British Admiraal ss. Abadan. Midsland ss. Methil. Gateshead ss. New-Castle. Pearl ss. Britonf-erry. Hontestroom ss. Londen. Gondul ss. Londen. Vertrokken: 10 Juli: Joma m.s. Exmouth. Margrete ss. Hartlepool. Indus ss. Warkworth. Perseus ss. Kopenhagen. Hilversum ss. Archangel. Thea.no ss. Rotterdam. Theseus ss. Hamburg. 11 Juli: Djurma. SS- Odessa. Kentwood ss. Sunderland. De fraude bij de Tarwe- centrale. ARNHEM, 11 Juli (A.N.P.) Gisteren zijn de brigade-commandant van de rijksveldwacht te Eist A. v. d. Berg en de controleurs De Vries en Vermeulen te Utrecht overgegaan tot de arrestatie van B. C. A. van H., boekhouder en kassier bij den Algemeenen Boeren en Tuin ders Bond te Arnhem, die te Utrecht verblijf hield. Van H. is vervolgens naar Arnhem overge bracht en voorgeleid voor den officier van justitie. Gedurende den afgeloopen nacht is het justitieel onderzoek in het gebouw van den Algemeenen Boeren en Tuinders Bond voortgezet.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6