DE BILT EEK DE AVONTUREN VAN PROFESSOR NIMBUS. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN VisscHer ij nieuws in een notedop. BEVERWIJK ra Ontevredenheid in de bollenstreek. LANGS DE STRAAT. AGENDA Schip Alkmaar Altona Amsterdam Arantza Mendi Amstelkerk Amstelland Ajax (Ned.) Aurora Baarn Bodegraven Bennekom Boschfontein Bussum Bameveld Cordillera Costa Rica Cottica Dolius Deucalion Enggano Eugenia Chandris Evei'est Eemland Euterpe Grootekerk Gaasterkerk Guernica Gera Groenlo Gotenhof Harcalo Heemskerk Irene (Ned.) Lucerna Mamoeran M. v. St. Aldegonde Marya Racic Meliskerk Merope Megara Nina Borthen Nicolas Angelos Orestes Oberon Orpheus Poelau Roebiah Peisander Phrontis Prometheus Poelau Laut Pluto (Ned.) Perekop Pres. FrancquLs Rossum Saturnus Sea Venture Springfontein Syra Stuyvesant Simon Bolivar St. Philipsland Telamon (Ned.) Thurston Theseus Uckermark Vulcanus Waterland Wieringen Zaanland Chili Ned.-Indië Baton Rouge La Plata W. Afrika Hamburg Stettin Midd. Zee Chili Chili Chili Z. Afrika Archangel Chili West Indië West Indië West-Indië. Batavia Aiexandrië Ned. Indië Necochea Archangel Buenos Aires Bordeaux Japan Japan Sfax Ned. Indië Archangel Trangsund Buenos Aires Hamburg Ned. Indië Ned. Indië Le Plata Z. Afrika Gdynia Curacao Constantza Santa Fé Bourgas Midd. Zee Barcelona Batavia Batavia Batavia Batavia Ned. Indië Gothenburg Leningrad Batoum Onega Bourgas Archangel Hamburg West Indië West Indië Barbados. Leningrad. Aiexandrië Archangel Hamburg Ned. Indië Midd. Zee Buenos Aires •Archangel.; Buenos Aires verm. aankomst 14 Juli 21 Juli. 20 Juli 10 Juli 14 Juli 16 Juli. 19 Juli. 12 Juli 21 Juli. 25 Juli. 10 Aug. 5 Aug. 16 Juli. 24 Aug. 16 Juli 15 Juli. 15 Juli 14 Juli. 14 Juli 16 Juli 10 Aug. 31 Juli 28 Juli. 20 Juli 29 Juli. 15 Aug. 3 Aug. 15 Juli 14 Juli 22 Juli 28 Juli 1. Juli 16 Juli 4 Aug. 17 Juli. 16 Juli. 17 Juli 14 Juli 7 Aug. 20 Juli 12 Juh 20 Juli. Laatste bericht 11 Juli tet Antwerpen. 8 Juli van Port Said. 4 Juli van Aruba. 2 Juli van Teneriffe. 10 Juli van Dakar. in lading, in lading". 10 Juli van Gibraltar. 10 Juli te Liverpool. 6 Juli van Curagao. 4 Juli van Corral. 6 Juli van Mombassa. in lading. 4 Juli van Callao. 7 Juli v. d. Azoren. 9 Juli van Barbados, in lading. 9 Juli van Port Sudan, in lading. 9 Juli van Gibraltar. 3 Juli vertrokken, in lading. in lading, in lading. 6 Juli van Pt. Said. 11 Juli van Shanghai. 10 Juli van Gibraltar. 5 Juli van Macassar. 6 Juli vertrokken. 9 Juli vertrokken. 8 Juli van Madeira, in lading. 9 Juli van Lissabon. 29 Juni vertrokken. 9 Juli van Port Said. 9 Juli van Perim. 29 Juni te Rosario. 5 Juli van Kaapstad. 9 Juli te Kopenhagen. 4 Juli vertrokken. 6 Juli van Gibraltar, in lading. 9 Juli van Stamboul. 10 Juli van Triëst. I 10 Juli van Valancia. 7 Juli van Port Said. 2 Juli van Colombo. in lading. 5 Juli van Penang. 8 Juli van Colombo, in lading. 7 Juli vertrokken. 8 Juli van Stamboul. 6 Juli van Lodingen. 9 Juli te Limni. 7 Juli van Lodingen. 11 Juli vertrokken. 12 Juli van Cartagena. 1 Juli van Paramaribo, in lading. 10 Juli vertrokken. 10 Juli van Setubal. in lading, in lading. 5 Juli van Colombo. 10 Juli van Cagliari. 6 Juli van Las Palmas. 10 "Juli vertrokken. 7 Juli van Rio Janeiro. Westkustvisscherij. Niet alleen groote boo ten, ook booten van het kleine type visschen thans aan de Westkust, zoo de Gezien a. Van dezen trawler bracht de Silvain deze week een partij visch naar IJmuiden. Naar de visscherij. De Azimuth is in het dok geplaatst om te worden klaargemaakt voor de visscherij. De Cornelis en de Alkmaar zijn naar zee vertrokken. Ook de I. S. Groen en Ancor gaan naar zee. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoommende voor de Zaterdagmarkt: Mary Um. 189 vangst 25 manden schelvisch. 130 manden braadschelvisch, 20 manden ra dio, 25 manden Platvisch, 75 manden gul, 25 manden varia, totaal 300 manden. Gerberdina Johanna IJm. 38. met 200 kor ven hake, 115 manden makreel, 100 manden varia. BESOMMINGEN. MotorloggerSCH 342 f 600. MARKTPRIJZEN. van Vrijdag 12 Juli. Tarbot per K.G. f 0.80f 0.56 Tongen per K.G. f 1.25—f 0.77 Groote schol per 5 OK.G. f 16—f 15.50 Middelschol per 50 K.G. f 15 50—f 15 Zetschol per 50 K.G f 12.50—f 11.50 Kleine schol per 50 K.G. 11.50f 3.20 Bot per 50 K.G. f 4.40 Pieterman en Poon per 50 K.G. f 14 DE AARBEIENAANVOER. Donderdag werden aan de Vereenlgde Veilingen 74.452 K.G. aardbeien geveild tegen een gemiddelden prijs van f 18.15 per 100 K.G. Op de Beverwijksche Exportveiling was de aanvoer 39.376 K.G. met een doorsneeprijs van f 18.14 per 100 K.G. In totaal werden 113,828 K.G. aardbeien op dezen dag aan gevoerd AANRIJDING. Nabij den vluchtheuvel op de Schans werd Donderdagmiddag een wielrijder, die zoo veel mogelijk rechts van den weg reed, aan gereden door een hem achteropkomende vrachtauto. De wielrijder sloeg tegen den grond en kreeg wonden aan heup en rug. De bestuurder van de vrachtauto is doorgere den. De politie tracht hem op te sporen. PERSONALIA. Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde cum laude aan de Universiteit te Amsterdam de heer P. C. Blokker te Bloe- mendaal. De heer D. Bierdrager te Haarlem heeft met goed gevolg het examen afgelegd voor Wa renkennis van de ..I.W.A." voor kruideniers te Amsterdam gehouden. WIELRIJDEN. De Tour de France. Over de Galibier! Magne staakt den strijd. Ernstige valpartijen. Romain Maes nog steeds aan het hoofd. Uit Grenoble: Antonin Magne, de winnaar van de Ronde van het vorig jaar, tot op heden tweede in het algemeen klassement, heeft tengevolge van een val den strijd moeten staken! Ziedaar de groote verrassing van deze étappe. Een slag voor de Fransche ploeg, immers men verloor zijn best geplaatsten renner in het klassement Het gevolg was, dat de Italianen, die Donder dag in deze tweede Alpen-étappe opperbest reden, in het landenklassement de eerste plaats innamen, nog vóór België zelfs, welk laatste land op de tweede plaats kwam te lig gen met 8' 1/2 minuut achterstand op Italië. En Frankrijk ligt bijna 1 uur achter op Italië. Romain Maes wist zich als drager van de gele trui te handhaven; hij leidt thans in het individueel klassement met 12 minuten voor sprong op Bergamaschi. De 7e étappe leidde van Aix les Bains naar Grenoble. Te half 9 werd het startsignaal ge geven en de rit over de Galibier, den hoogsten top, van de geheele ronde was begonnen, een rit, die velen tot opgave zou dwingen. De eerste controle was te Aiguebelle geves tigd op 52 K.M. van den start, doch nog vóór dit plaatsje had een ernstige valpartij plaats. Ongeveer 1 K.M. vóór Montmelian wilde Magne voor een auto uitwijken, waarbij hij viel. Ook de Belg Danneels viel, doch bleek aanvanke lijk niet zulke ernstige wonden te hebben op- geloopen, als Magne. Leducq stond zijn land genoot Magne bij; eerst na lang aandringen van Leducq stapte Magne weer op. De Italianen reden ondanks de drukken de hitte bijzonder goed. Een groep van 11 renners wist zich van de overigen los te ma ken. Kort na Valloires, een klein dorpje achter de Telegraphe begon de ruim 20 K.M. lange stijging naar de Galibier. En het was hier, dat Antonin Magne den strijd moest staken ten gevolge van zijn bles sures, opgeloopen bij de valpartij te Mont melian. Hij nam in een der volgauto's plaats. éedte <tto$e*L datesi,.at&uoe/dcM. dovk fikvma, c^eJckcnAlond cUt tot ee>yi uiteet£cu^p^'CaSzd&itie tn jtacd. XÏ&mt It maak éeadJcü&ms. HAARLEM V R TJ D A" G '12 JUtT 1935 (Adv. Ingez. Med.) Langzaam ging het bergopwaarts en dan steiler tot den top op bijna 2700 Meter hoogte, waar het eerst de toerist Ruozzi verscheen, even later gevolgd door Camusso. Morelli. Bergamaschi, Maes en Vervaecke. Slingerend met vei-vaarlijke bochten ging het in razende vaart naar beneden en spoedig daarop weer naar boven, de Lautaret op. Van Lautaret ging het naar beneden, waar te Bourg d'Oisans weer een controlepost was op ongeveer 50 K M. van Grenoble. Ruozzi was inmiddels door Camusso ingehaald. De laatste wist zijn tegenstander te lossen. Steeds meer zijn voor sprong vergrootend. kwam Camusso alleen te Grenoble aan. Ruozzi was voorts door Mo relli ingehaald; beiden kwamen ongeveer te gelijk te Grenoble aan. De tijd van Camusso was 7 uur 33 min. 13 sec. terwijl Morelli en Ruozzi ongeveer 4 mi nuten later arriveerden. Daarop volgden Ber gamaschi en Romain Maes, die elkaar goed bewaakt hadden, met ongeveer 6 minuten achterstand op Morelli. Vervaecke werd 5e. Aan het einde van den rit bleek, dat ook de Belg Danneels, de Spanjaard Cepeda. de Ita liaan Vignoli en de toeristen Kraus en Fhi- lip den strijd hadden moeten opgeven. Cepe da werd met een schedelbreuk opgenomen. Vignoli had zijn sleutelbeen tijdens een val gebroken, Danneels bleek zich ernstig aan den linkerarm gewond te hebben. Nog 69 renners liggen thans in den koers. Het resultaat der 7e etappe Aix les Bains- Grenoble 229 K.M wa^ 1. Camusso (Italië) tijd 7 uur 33 min. 13 sec. 2. Morelli (Italië) 7 uur 37 min. 1 sec., 3. Ruoz zi toerist, zelfden tijd. 4. Bergamaschi (Italië) 7 uur 43 min. 10 sec. 5 Romain Maes (België) zelfden tijd. 6. F. Vervaecke (België) 7 uur 46 min. 25 sec. E. Viet-to (Frankrijk) zelfden tijd. 8. Chocque toerist zelfden tijd. 9. Gianello toerist tijd 7 uur 46 min. 36 sec. 10 Speicher (Frankrijk) 7 uur 47 min. 19 sec. Algemeen klassement. Romain Maes (België) heeft nog steeds de leiding met een. totaal tijd van 48 uur 36 min. 37 sec. 2. Bergamaschi (Italië) 48 uur 46 min 42 sec. 3. Morelli (Italië) 48 uur 50 min. 56 sec 4. Camusso (Italië) tijd 48 uur 52 min. 34 sec. 5. Speicher (Frankrijk) tijd 48 uur 54 min. 11 sec. De groote verrassing mag wel genoemd wor den het feit, dat na de resultaten van Don derdag Italië de leiding heeft in het landen klassement met ruim 8 minuten voorsprong op België en bijna één uur voorsprong op Frankrijk. Deze achterstand van Frankrijk veroorzaakt door het opgeven van Magne, lijkt ons voor de Franschen practisch niet meer in te halen. Het begint er dus meer en meer op te lijken, dat de Fransche hegemo nie dit jaar gebroken zal worden. 7,onwel de Belgen als de Italianen doen in ieder geval een bijzonder serieuze poging daartoe. Landenklassement (3 beste renners van elk land) 1. Italië 146 uur 32 min. 12 sec. 2. België 146 uur 40 min. 44 sec. 3. Frankrijk 147 uur 23 min, 18 sec. 4 Duitschland. 5. Spanje. Heden, Vrijdag, wordt gereden de achtste étappe, welke leidt van Grenoble naar Gap, een afstand van 102 K.M. meldt: Hoogste barometerstand 770.5 m.M. Nordöjan. Laagste barometerstand 744.4 m.M. te Isa fjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken wind. Helder tot licht bewolkt droog weer, behou dens geringe kans op onweer in het Zuiden. Warm. Barometer Heden morgen 9 uur 765 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 76 F. Laagste heden nacht 62 F. Hoogste heden 68 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m .0.05 uur; n.m. 12.41 uur. Zondag v.m. 1.03 uur; n.m. 1.36 uur. Maandag v.m. 1.54 uur: n.m. 2.26 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 70 F. Temperatuur "water 72 F. Over loonbijslagregeling. Reeds eenige weken worden in de bollen streek werkloozen ingeschakeld in den ar beid aan de bollenteelt. Dit geschiedt op verzoek van de regeering", die vrijheid liet aan de gemeentebesturen om medewerking te verleenen aan deze regeling of niet; doch de praktijk leerde dat het was: alle ge meenten wel of niet. De regeling hield in, dat voor eiken arbei der, dien de patroon in dienst nam boven het gewone aantal, aan den patroon, een derde deel van het loon wordt uitgekeerd, welke bijslag voor rekening komt van de be trokken gemeente en het werkloosheidssub- siediefon-ds. Aangezien het loon f 19 be draagt, krijgt de werkgever dus ruim 6 gul den als loonbijslag. De zomermaanden met het bollenrooien e.d. zijn de drukste maanden in het bedrijf, met dus het maximum arbeiders in dienst, en derhalve nam men ondanks het prettige aanbod van ruim f 6 niet meer arbeiders in dienst dan gewoonlijk, doch het kwam voor, dat men niet de gewone arbeiders nam, doch werkloozen met loonbijslag. Zelfs zou vast Als ik maar niet zoo klein was Het ruziemaken schijnt in 's menschen na tuur te liggen. Italië heeft ruzie met Abessy- nië, Japan heeft voortdurend ruzie met China en af en toe met Sovjet-Rusland, in dit ver haal, dat 100% historisch is en dat een epi sode is uit het leven van twee IJtnuidensche bengels, hadden deze twee bengels natuurlijk ruzie. Wat de aanleiding tot de vijandelijke stemming was, is mij niet bekend, maar het zal wel zooiets wezen als bij het geschil tus- schen Italië en Abessynië, waar de een iets heeft, dat de ander graag wil hebben en dat de bezitter niet vrijwillig wil afstaan. Er was nog een overeenkomst tusschen beide con flicten: de een was sterk, de ander zwak. Aan den anderen kant was er echter een groot verschil. Het was bij het IJmuidensche con flict de zwakke die zijn tegenstander den eer sten klap toebracht en in het conflict Italië Abessynië zal het wel andersom zijn. Tenzij.. Je kunt nooit weten. Er waren dus twee jongens. Maak u niet ongerust, geachte lezer, ze zijn er nog, maar je hoort een verhaaltje nu eenmaal te begin nen met „Er was eens" of. indien het om meer dan één persoon gaat met „Er waren eens.." Er waren dus twee jongens, een groote en een kleine en, zooals ik al heb gezegd, ze kre gen ruzie. De groote jongen was ongewapend, cle kleine had echter een geducht wapen. Geen geweer of sabel of ander moordwerktuig. Daarmee vechten alleen groote menschen. De kleine jongen hadeen stuk hout. De groote jongen, die meer dan een hoofd boven den vijand uitstak, sarde zijn tegenstander. „Sla me eens als je durft, je durft toch niet." Waarop de kleine: „Als je niet uitscheidt, sla ik je op je.Ik acht het beter, het woord dat het kleine ventje bezigde, hier niet neer te schrijven. Laat ik alleen maar vertellen, dat het een vertaling in het „slang" is van hoofd en toevallig ook met een „h" begint. „Je durft toch niet," sarde de groote weer. „Ik niet durven; als ik maar niet zoo klein was. Ik kan er niet bij". De groote lummel bleek de edelmoedigheid in eigen persoon te zijn. Hij ging vlak voor zijn tegenstander op de knieën liggen en bood hem zijn wild-behaarden kop, natuurlijk in de vaste overtuiging, dat Klein Duimpje het niet zou wagen, hem, den Goliath iets te doen. Maar Klein Duimpje, die er nu wel bij kon, deed wel wat. Hij hief zijn wapen op en liet dat. zoo hard zijn slecht ontwikkelde spier kracht dit veroorloofde, neerkomen op het minzaam aangeboden hoofd. „Au, au!" gilde het slachtoffer. En hij schreeuwde van de pijn en zeide nog veel meer. Maar ook dat vertel ik liever niet over. De kleine hoorde alleen maar de beide gil len, die voor hem het bewijs waren, dat zijn slag raak was geweest en een reden om zich uit de voeten te maken. Hetgeen hij dan ook deed; zoo hard hij kon en met achterlating van zijn wapen. S. B. De oogst van Almelo Het Chr. Gem. Koor „Looft den Heer" is in het bezit gekomen van alle eereteekenen, be haald op het concours, dat op 2en Pinkster dag te Almelo werd gehouden. Hierboven staan ze alle afgebeeld. Men kan ze binnen kort bewonderen in de etalage van het Schoen magazijn „Triö" Kennemerlaan. Men ziet op de foto: boven van links naar réchts: le prijs met 387 punten, zilveren lau werkrans met lier, aangeboden door den bur gemeester van Almelo; extra prijs, zilveren beker voor het hoogste aantal punten van het geheele concours, aangeboden door den Alme- loschen Zangersbond; extra prijs, zilveren lauwerkrans voor de verst komende vereeni- ging, aangeboden door Almelo's oudsten koor dirigent den heer D. v. d. Sluis. Beneden van links naar rechts: extra prijs, zilveren kruis, directeursprijs voor de beste opvatting der uit te voeren werken, aangebo den door den heer A. E. P. Sommer, koor dirigent en muziekleeraar te Almelo; extra prijs, zilveren medaille voor den besten sa menzang, aangeboden door den Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel; extra prijs, verguld zilveren medaille voor beste uit spraak, aangeboden door de Chr. Zangver- eeniging „Halielujah" te Almelo. Van den heer Alph. Vranken ontving de directeur een partituur van zijn compositie ..Pinksterzang", met verzoek, dit voor hem uit te voeren. Het- partituur droeg het opschrift: „Aan den kunstenaar-dirigent Stephen Jan sen voor de ideale uitvoering van mijn werk „Koren" met de heerlijk zingende Chr. Gem. Zangver. ...Looft den Heer" te IJmuiden, 10 Juni 1935 te Almelo". personeel ontslagen zijn om werkloozen in dienst te nemen daarvoor. De gemeentebesturen klagen vooral over het feit. dat de regeering over deze regeling geen overleg gepleegd heeft met de gemeen tebesturen, die hun gefundeerde meening gegrond op praktijk over een en ander had den kunnen zeggen. De gemeentebesturen zouden zich met elkander verstaan hebben over déze kwestie en een commissie heeft zich gericht tot den minister van sociale zaken. Een nieuwe rege ling zou ontworpen worden door een com missie uit patroons en gemeentebesturen. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week: Zaterdag: Stedenwedstrijd: HaarlemAmsterdam. Tweede klasse: Ajax IIThe Catchèrs I. Derde kl. Amsterdam: D.W.S.Quick II. Z.R.C. n—A.F.C. II. A.M.V.J. II—The Catchers II. Zondag: Eerste klasse: Haarlem IBlauw Wit I. Tweede klasse: H.H.C. IIA.F.C. II. Duvianen IZ.R.C. I. Derde kl. Haarlem: Schoten I—R.C.H. III. E.D.O. IV—R.C.H. II. I.V.O.E.D.O. II. Swastika I—D.E.V. I. Maandag: Derde kl. Haarlem: Haarlem Illb-Schoten IT VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 12 JULI Kennemerhof: Ledenvergadering Ver. v. Zwakzinnigenzorg. 8 uur. Bioscoop de Pont: „Lucie ontdekt de liefde" en „De Chineesche papagaai." 8 uur. ZATERDAG 13 JULI Bioscoop de Pont: „Lucie ontdekt de liefde" en „De Chineesche papegaai". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 12 JULI Frans Hals Theater: Drie dagen bij de le venden. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Geketend, met Joan Crawford en Clark Gable. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Kleine Dora, met An- ny Ondra. Op het t-ooneel: Tracey and Hay. 2.30, 7 en 9.15 uur Palace: Prinses incognito. Op het tooneel: 4 plastic's. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 13 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7