De Engelsche athletiekkampioenschappen. voetbalnieuws honkbal: motorwielrijden kaatsen wielruden. automobilisme zwemmen ATHLETIEK. Fraaie successen voor Osendarp en De Bruyn. Twee titels naar Nederland. Onze landgenooten blinken het best uit van alle vreemde naties. (Van onzen medewerker.) De Engelsche kampioenschappen, welke Vrijdag te Lenden in het White City Stadion begonnen, brachten voor den eersten dag eenige prachtige NedyrlandSche resultaten, waarvan in de eerste plaats die van den Zwollenaar Peters dient te worden genoemd. Peters was. na in 1927-1930 steeds beslag op den titel hink-stap-sprong te hebben gelegd, sindsdien te Londen niet meer aan den start verschenen, doch nu het zijn 5e maal werd, bracht hij het ook tevens tot de 5e overwin ning, want met 14,218 M. was er onder de deel nemers geen, die hem kon evenaren; de En gelschman Higgins eindigde ruim 1/2 M. ach ter hem. Er was over dit feit in het Hollandsche kamp, begrijpelijkerwijze veel vreugde. De ploeg Nederlandsche athleten is door het uit vallen der estafette en het nieit starten van Berger, tenslotte kleiner geworden dan in het programma staat ingeschreven. Het zijn slechts 5 vertegenwoordigers, die de reis over de Noordzee hebben ondernomen. Osendarp kwam Vrijdag uit op de 220 yards waarbij hij op gemakkelijke wijze de finale wist te berenken. Osendarp heeft een meer dan schitterend figuur geslagen op de 220 yards. Hij heeft werkelijk meer laten zien, dan van hem ver wacht werd. Reeds in zijn serie liep hij den snels ten tijd van den dag, door met grooten voorsprong vóór Young te eindigen in 22,2 sec. Ook zijn grootste concurrenten Strandberg (Zweden) Rangeley en Sweeney (Engeland) wonnen hun series met resp. 22,7 sec., 22,9 sec. walk over; daarom werd met spanning de demi- finale tegemoet gezien. Hier kwam Osen darp tegen den bekenden 400 M.-looper- Ramplin. Rangeley. No. 2 van de Olympische Spelen te Amsterdam en Engelhart, oud kampioen. Fel ging de Hollander, direct van start; door de bocht had hij reeds de leiding en hoe zijn concurrenten zich ook inspanden, zij wonnen geen duim grond, zoodat het laat ste stuk in langzaam tempo kon worden af gelegd. Strandberg won de tweede demifinale voor Young en Sweeney in denzelfden tijd, doch hiervoor waren tot het laatste moment alle' krachten noodig. Een sensatie voor het Engelsche publiek is het plotseling deelnemen van den Amerikaan Keith Brown, bij polsstokhoogspringen. Zooals bekend sprong hij reeds 4.37 M. Hij heeft zich met gemak in de finale geplaatst. Een zeer fraaie strijd werd geleverd op de 4 mijl hardloo.pen, waarbij het peloton steeds gesloten bleef. Toen ging evenwel de titel houder Holdener in feilen spurt van door, doch de Hongaar Kelen, nog wel bekend uit den Dinsdag gehouden landenwedstrijd Ne derlandHongarije, ging hem even fel ach terna, om zelfs op 209 M. van de finish een poging tot passeeren te wagen. Verder dan zij-aan-zij bracht hij het evenwel niet. Niet zoodra zag. de Engelschman hem, of hij zette nogmaals aan en hoewel hij den Hongaar dicht op de hielen hield, inhalen kon deze hem niet meer. Zelden zagen wij zulk een race op een langen afstand. De voornaamste resultaten van Vrijdag werden reeds in ons nummer van Zaterdag gepubliceerd. LONDEN, 13 Juli. De tweede dag der Engelsche kampioen schappen is een volledig succes geworden voor het kleine ploegje Nederlandsche athleten. dat hieraan deelneemt. Heden slaagde Osendarp er in, den titel op 220 yards te veroveren. De Bruyn wist beslag te leggen op het nummer kogelstooten. Osen darp behaalde tevens den tweeden prijs op de 100 yards, terwijl v. d. Poll bij het speerwer pen derde werd. Dit éclatante succes, bereikt na een inspan nende training komt als een prachtige be looning voor het werken der Nationale Tech nische Commissie der K. N. A. U. Zij was het, die de athleten met haar rijke adviezen steeds ter zijde stond en zoodoende „De Snelvoeters" aan deze prachtige vertegenwoordiging hielp. De groote strijd op 220 yards werd zooals we reeds zeiden door Osendarp gewonnen. De loting viel voor hem minder gunstig uit, vooral omdat de Zweed Strandberg, die evenals hij een demifinale had gewonnen, aan een bin nenbaan zat. Van de 4e baan uit startte de Hagenaar echter zóó fel, dat hij bij het ingaan van het rechte eind reeds de leiding had. Direct zette Rangeley de achtervolging in; hij bereikte daarbij den Hollander tot op een halven meter. Deze loopt echter zeer sterk en als Rangeley terug valt, is het nog Sweeney, die een kans tegen hem heeft. Diens aanval wordt echter door den Hollander gemakkelijk afge slagen, zoodat hij met circa 11/2 M. voorsprong door de finish gaat. De tijd had te lijden door den tegenwind. Tevoren had de Hollander de 100 yards ge loop en en daarbij de 2e plaats bereikt. In zijn serie won hij zeer gemakkelijk vóór den Hon gaar Minach, terwijl hij zich in de demi-finale met de tweede plaats achter den Hongaar Sir moest tevreden stellen. In de finale had hij een snellen start, die hem direct de leiding gaf. Sir kon hem dan ook niet meer bereiken, doch Sweeney zag zijn achtervolging beloond. Op 60 M. bereikte hij den Hollander en na een uiterst enerveeren den strijd wist hij den Hollander ten slotte met. ca. 30 c.M. te kloppen. Een dergelijke strijd was tot lieden slechts zelden te zien bij deze wedstrijden; daarom is het jammer, dat ook hier de tegenwind het re sultaat minder fraai doet lijken. Bij het kogelstooten had De Bruyn reeds na zijn eersten worp de leiding. Zijn eindresul taat van 14.88 M. kwam bij zijn laatsten beurt. Dit is de eerste maal, dat bij een werpuum- mer door een Hollander een titel behaald wordt. Dat wij bij deze nummers vorderingen ma ken, bleek tevens uit het speerwerpen door v. d. Poll. Den Zweed Otterwall en den Let Jurgis kloppen was een opgave, die te zwaar voor hem was, doch dat hij met liefst 60.44 M. de derde plaats bezette, is een feit, dat in dit internationale gezelschap druk bespreken werd. Het resultaat is werkelijk eerste klas en geeft hoop voor de toekomst. Er was slechts één tegenvaller van Neder landsche zijde en dit was het falen van W. Kaan bij den hordenloop. De Haarlemmer, die toch al zoo weinig sprintcapaciteiten bezit, was nu zelfs, heel loom in zijn bewegingen en dit maakte, dat hij nauwelijks meetelde bij een concurrentie, welke hem zelfs ducht. Zijn serie leverde hem de tweede plaats op en hoe wel hij de herkansing won, liep hij "in de fi nale steeds achteraan en slechts door het vallen van een concurrent eindigde hij op de vijfde plaats. Er moet hem iets gescheeld heb ben; misschien last van de warmte. De wedstrijden waren aile van goede kwa> liteit en de 50.000 toeschouwers hebben een prachtigen strijd kunnen bewonderen. Een verrassing was het verliezen van den Nieuw-Zeelander Lovelock van den Engelsch man Wooderson. De geheele 'race profiteerde het veld niet van een uitlooppoging van den Engelschman Wiard; Het tempo werd ge drukt. Men liep slechts c-p de overwinning. Lovelock liep hierdoor in den val. Wel nam hij na de bel de leiding, doch Wooderson nam deze op 200 M. van de finish weer over. Nog zag Lovelock geen bezwaar; nog bleef hij hangen, doch toen hij vlug cp het 'laatste stuk wilde passeeren, zette de Engelschman fel aan en stonnde onder daverende toejuichingen dooi de finish. Er werden twee Britsche records verbeterd, beide door wereldrecordhouders. De Zweed Anderson wierp den discus 51.80 M. ver en de Amerikaan Keith Brown op gemakkelijke wijze 4.22 bij polshocg. De laatste ondernam geen verdere pogingen. De uitslagen zijn: Discuswerpen: 1. Andersson, Zweden 51.80 M.; 2. Syllas, Griekenland 48.80 M.; 3. Donoga, Hongarije 45.22 M.' Hamer werpen: 1. Warngard, Zweden 44.57 M.; 2, Rioch, Engeland 43.66 M.; 3. Mackenzie, Engeland 43.33 M. Speerwerpen: 1. Atterwall, Zweden 65.70 M.; 2. Jurgis, Letland 63.02 Mi; 3. v. d. Poll, Neder land 60.44 M. Kogelstooten: 1. De Bruyn, Nederland 14.88 M.; 2. Howland, Engeland 13,93 1/2 M.; 3. Pri- die, Engeland 12.55 M, Polsstokhoogspringen1.Keith Brown, Ame rika 4.22 M.; 2. Romadier, Frankrijk 3.96 M.; 3. Zsuffka, Hongarije 3.85 M. 880 Yards: 1. Stothart, Engeland 1 m. 53.3 sec.; 2. Powell, Engeland 1 m. 53.8 sec.; 3. Scott, Engeland 1 m. 54 sec. Hoogspringen: 1. Walker, Engeland 1.90 M.; 2. Couturier, Frankrijk 1.83 M.; 3. Kesmarky, Hongarije 1.78 M. Verspringen: 1. R. Paul, Frankrijk 7,28 M.; 2. Koltai, Hongarije 7.09 M.; 3. Duncan, Enge land 7.08 M. 100 yards: 1. Sweeney, Engeland 10.2 sec.; 2. Osendarp, Nederland; 3. Svi, Hongarije. 3 Mijl: 1. Reeve, Engeland 14 m. 38 sec.; 2. Beavers, Engeland; 3. Burns. Engeland. 220 yards: 1. Osendarp, Nederland 22.2 sec.; 2. Sweeney, Engeland; 3. Rangeley, Engeland. 120 yards horden: 1. Finlay, Engeland 15 sec..: 2. Mandikas, Griekenland; 3. Pilbrow, Engeland. 1 mijl: 1. Wooderson, Engeland 4 in. 17.4 sec.; 2. Lovelock, Nw-Zeeland 4 m. 18.4 sec.; 3. Eeles, Engeland 4 m. 18.6 sec. 440 yards horden; 1. Hunter, Engeland 55.3 sec.; 2. Brown, Engeland; 3. Mandikas, Grie kenland. 2 mijl steeplechase: 1. Bailey, Engeland 10 m. 20.4 sec.; 2. Ginty, Engeland 10 m. 29.8 sec.; 3. Fishwick, Engeland 10 m. 38.4 sec. 440 yards: 1. Roberts, Engeland 49 sec.; 2. Boisset, Frankrijk 49.5 sec.; 3. Anderson, Engeland 49.8 sec. 440 yards estafette: 1. Budapest 42.6 sec.; 2. Polytechnic, Harriers. NederlandDenemarken, Naai* de Tel. verneemt zal het Nederlandsch elftal op 3 November in het Amsterdamsche Stadion een landenwedstrijd tegen Denemar ken spelen. Haarlem-Amsterdam (9-14) Zaterdagmiddag had op het R.C.H.-terrein de jaarlijksche ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Haarlem en Amsterdam De slagvolgorde der beide teams is als volgt: Amsterdam: C. Schaling, W. Postma, Van SteCswijk, Vrij, Lammers, Wüders, Bosener, J. Stam en Besanger. Haarlem: Hunik, Kloos, Heuvel Rijnders. Mulder, Pijnakker, Born, J. Baas, v. d. Putten, Wulfhorst. Amsterdam gaat eerst aan slag. Voor Haar lem staat Born op de plaat. C. Schaling geeft een hoogen bal, doch komt daar de middenvelder den bal mist, op het eerste honk. Postma wordt geraakt en krijgt een vrijen loop. Dan heeft Born twee maal succes, doov aan Van Heeswijk en Vrij drie slag te geven. Na dit succes volgen echter twee keer vier wijd, waardoor C. Schaling binnen komt en de honken bezet zijn. Boscher geeft een prachtigen drie-lionkslag, waarop drie man binnen komen en wanneer Stam op drie slag uitgaat, zijn vier Amsterdammers de thuisplaat gepasseerd. Haarlem zet de eerste innings in met een serie honkslagen op het werpen van Besan ger. Hunik, Kloos (twee-honkslag) v. cl. Heu vel Rijnders en Mulder geven een honkslag. Pijnakker gaat uit op drie slag. Born krijgt vier wijd, waarna Ba es weer een honkslag geeft. Met twee honken bezet gaat Putten uit op drie slag. In deze innings werden drie punten gemaakt. Tot aan de vijfde innings gaat de strijd ge- .ijk op. In de vijfde innings vergroot Amsterdam haar voorsprong, door twee punten te scoren, waardoor de stand 610 is geworden. Haarlem is dan in vier opeenvolgende in nings erg ongelukkig. Van de veertien spelers, die in deze vier innings aan slag kwamen, kreeg er geen een drie slag, doch geen enkel punt werd gescoord. Amsterdam maakt dan nog vier punten, waardoor haar totaal veertien wórdt, waarna Haarlen voor het laatst aan slag gaat. De achterstand blijkt echter te groot te zijn en wanneer drie spelers de thuisplaat gepasseerd zijn, valt de derde nul, wat het einde betee- kent van dezen kalmen en matten wedstrijd. Besanger, de werper van Amsterdam, gooide vijf maal vier wijd en drie maal slag. Er wer den dertien honkslagen op hem gegeven, waar onder een twee-hcnkslag. Born, de werper van Haarlem, gooide acht maal vier wijd en elf maal drie slag, Hij kreeg zeven honkslagen tegen zich, waaronder een drie-honkslag. Het slaggemiddelde van Am sterdam is 0.18, dat van Haarlem C.34. Veldgemiddelde Amsterdam 0.90. Veldgcmiddelde Haarlem 0.80. Amsterdam 43—0—1—2012—1 14. Haarlem 32—01—0—0—0—0—3 9 Na afloop van den wedstrijd reikte de heer Bleesing', voorzitter van den N.H.B., den beker, die door den heer Baggelaar beschikbaar ge steld is, uit aan Besanger, aanvoerder van het Amsteröamsch negental. De DuvianenZ. R. C, (2217) De Duvianen ontvingen Zondagmiddag op het Olympiaterrein in Driehuis den gedegra- deerden eerste-klasser Z. R. C. In het begin leek het er veel op, dat de nog ongeslagen Duvianen hun eerste nederlaag tegemoet gingen. Hoewel Z. R. C. nog steeds niet in het bezit is van een specialen werper, wist A. P. Meyer de Velsensche score 'toch laag te houden. Zelf sloegen de Z. R. C.'ers er echter geducht op los, Vooral in de tweede beurt werd Buys alle kanten heengeslagen. Daarom werd hij vervangen door Van Malsen. Veen wist hem nog voor twee honken te slaan, maar daarna gingen Van Greuningen en Van Leersum uit op drie slag. Die beurt bracht Z, R. C. acht runs op en na afloop was de stand 92. Toen had Meyer echter het werpen niet meer in zijn macht. Hij liet zich wel eens ver vangen door Holwerda. en door Veen, maar het bleef vier wijd, vier wijd. Enkele Velsena ren gaven goede honkslagen (Haan, Van Wes ten, Van Dijk). Door goed spel tusschen de honken wist Sluyters het veldwerk van Z.R.C. geducht in de war te maken. Dit alleen leverde den Duvianen al twee punten op. In de vijfde beurt wisten de Duvianen het aantal runs van Z. R. C. te passeeren. Dit was de eerste maal dat zij in dezen wedstrijd een voorsprong kregen. Vooral door toedoen der Z. R. C.-ers zeiven hebben de Velsenaren die voorsprong kunnen behouden. Zij wonnen ten slotte met 2217 en een slagbeurt. De cijfers der innings zijn: Z. R. C. I 1 8 12221= 17 Duvianen I 203 2 87* 22 België-Nederland. De negentallen samengesteld. Het Nederlandsch honkbalteam, dat op Zondag 2 Juli a.s. te Antwerpen op het Beer- schotterrein tegen België zal spelen, is naar wij vernemen als volgt samengesteld: Vanger: Huninlc (Haarlem), werper; Lam mers (Quick Amsterdam), eerste honk: J, Baas (H.H.C. Haarlem)derde honk: M. C. Bakker (Quick Amsterdam); korte stop Pijn akker (H.H.C.)Linksvelder van der Putten (E.D.O.)binnenvelder Parson (Haaveml) en rechtsvelder M. Mulder (H.H.C.) Reserves zijn Besanger (V.V.G.A.) (Blauw Wit) en Wilders (Blauw Wit). Het Belgisch negental is als volgt samen gesteld: C. Kalsen, R. Stevens, J. Payne, H. Miyata, R. de Keyser, J. Venmol, J. Caluwe, Ph. van Maere en J, van Looy. Reserves zijn J. A. Bins en J. van Hauteur. Groote prijs van Duitschland. GEEN REVANCHES VAN ASSEN. Uit Chemnitz: Onder groote belangstelling naar schatting waren 150.000 toeschouwers aanwezig werden Zondag te Hohenstein- Ernstthal internationale motorraces gehou- ren om den Grooten Prijs van Duitschland, waaraan alle groote rijders, welke de vorige week ook te Assen hebben gereden, deel namen, Walfried Winkler was met zijn snelle D. K. W. in de 250 ccM-klasse ook thans weer de sterkste, terwijl Rusk zijn concurrenten in de 350 ccM.-klasse met zijn Norton geen kans gaf. En tenslotte bleef Guthrie, de held van Assen, ook in Duitschland overwinnaar met Norton in de 500 ccM.-klasse ditmaal met ongeveer 2V2 minuut vorosprong op den Husqu varn ar ij d er Sunq vist Niet alleen bij een voetbalwedstrijd kan men soms vreemde situaties zien. Wat zegt a van dit spelmoment je van den Honkbal wedstrijd HaarlemAmsterdam, die Zaterdag op liet R. eL H.-veld gespeeld werd? De Zijlstra-partij, In de Zondag te Hilversum gehouden Zijl stra-partij won Hilversum in den eindstrijd van Haarlem. Koning van ide partij werd M. Veenstra. De wedstrijden te Heemstede. Pijnenburg, Van Egmond en Van Hout waren als renners voor de wedstrijden op de Heemsteedsehe wielerbaan aangekondigd; daardoor was het Zondag eens bijzonder druk Eerstgenoemden en Engelmoer waren de vorige week in het Amsterdamsche Stadion kampioen geworden en dit was voor de directie aanleiding, de renners te huldigen. Zij werden op hartelijke, wijze toegesproken; ze ontvingen bloemen en onder het spelen van het Wilhelmus volgde onder luid gejuich een eere-rondje. Na deze plechtigheid verschenen de be roepssprinters aan den start, die elkaar den vorigen Zondag ook bestreden hadden. De kampioen Jac. van Egmond won de drie rit ten. Eerst kwam hij tegen Leene uit; hij nam den kop en in de vierde ronde volgde een snelle spurt. Met een lengte voorsprong won hij. Zijn tweede rit was tegen Van den Heuvel; ook toen ging de Haarlemmer er meteen van door. In de laatste ronde reden beiden naast elkaar. Van Egmond had de binnenbocht; na een spannend slot won hij in den fraaien tijd van 12 sec. De laatste rit tegen Van der Linden was spannender; met een klein verschil kon Van Egmond winnen. Van Egmond won dus met 3 punten. De anderen hadden ieder een rit gewonnen en twee verloren. Zij moesten een extra-wed strijd rijden, die in het voordeel van Van den Heuvel eindigde. Tweede "werd Van der Lin den. Voor spanning hebben Pijnenburg en Van Hout gezorgd in den achtervolgingswedstrijd voor beroepsrijders over 5 K.M. Beiden had den vorigen Zondag ook in de finale gereden en ook toen had Pijnenburg gezegevierd. Thans is het hem echter niet zoo gemakkelijk gegaan. Van Hout reed soepeler en had door een beteren start een voorsprong behaald. Er werd snel en fel gejagd en het. verschil bleef ongewijzigd. Eerst tegen liet einde slaagde Pijnenburg er in den voorsprong wat te verkleinen. In de laatste ronde waren zij gelijk en bij het einde had Pijnenburg een voorsprong van twee meter gehaald. Bijzonder vermoeid reed hij met Van Hout een eere rondje. Deze rit heeft hem zoo bijzonder in gespannen, dat de dokter hem heeft moeten adviseeren, dezen middag niet verder te rijden. Een ander beroepsnummer was een tijd- race over 200 meter tusschen Van der Lin den en Van den Heuvel. Van den Heuvel was 1/5 sec. sneller op de 200 meter. Zestien amateurs hebben deelgenomen aan een 8 K.M. wedstrijd, van wie Lodewijk en Van Wezep een aardigen strijd hebben ont wikkeld. Lodewijk was een uitnemend trekker Later voegde Van Wezep zich er bij en be haalde de overwinning. Lodewijk werd als de moreele overwinnaar beschouwd. Van Wees stelde prijs op behoud van den Heemstede-brassard; in een achtervolgings wedstrijd haalde den uitdager Veen 20 meter in. Den volgenden keer krijgt hij Lodewijk tegenover zich. In den koppelwedstrijd ontbrak Pijnenburg voor wien Reineveld invoel, Van Hout en Braspenninx, die het nummer hebben ge wonnen, reden een uitstekenden wedstrijd. Tot twee maaltoe liepen zijl een ronde uit. Bovendien hielden zij het koppel W. Vroomen- Zadelbefg, van wie speciaal Vroomen goed reed, in bedwang, waarvan' Wals en Reine veld tenslotte hebben geprofiteerd. Met be hulp van Van Egmond - won Wals nog net laatste klassement en zijn koppel bezette daardoor de tweede plaats. De uitslagen luiden als volgt: Wedstrijden voor beroepsrijders over 800 M. le rit: 1. J. van Egmond, tijd 12,2 sec., 2. G. Leene. 2e rit J. v. d. Heuvel 12,1 sec., 2. A. v. d. Linden; 3de rit: 1. J. van Egmond 12 sec., 2. J. v. d. Heuvel; 4de rit: 1. A. v. d. Linden 12.3 sec., 2. G. Leene; 5de rit: 1. G. Leene 12,3 sec., 2. J. v. d. Heuvel; 6de rit: 1. J. van Egmond 13 sec.; 7e rit Oom de 2e, 3e en 4e plaats) 1. J. v. d. Heuvel, 2. A. v. d. Linden, 3. G. Leene. Totaal uitslag: 1. J. van Egmond 3 punten; 2. J. v. d. Heuvel 6 punten; 3. A. v. d. Linden 7 punten; 4. G. Leene 8 punten. Tijdrace over 200 M. tusschen v. d. Linden en v. d. Heuvel: 1. A. v. d. Linden 12,1 sec., 2. v. d. Heuvel 12,2 sec. Achtervolgingswedstrijd voor beroepsrijders over max. 5 K.M. J. Pijnenburg haalt na 1 K.M. F. Slaats in (tijd 2 min. 36,4 sec.) J. van Hout haalt Braspenning na 4 K.M. in (tijd 5 min. 4,2 sec.); om de 3e en 4e plaats; Slaats haalt na 2600 M. Braspenning in (tijd 3 min. 25,2 Sec.) Beslissing: J. Pijnenburg haalt 2 M. in op J. van Hout in 6 min. 27,2 sec. Klassementwedstrijd voor oniafhankelijken en beroepsrijders over 5 K.M.: 1. A. Molendijk 40 pnt.; 2. R. Loskamp 30 pnt.; 3. K. Fruitema 28 pnt.; 4. W. Metz 25 pnt. Wedstrijd over 8 K.M. voor amateurs: 1. B. van Wezep 10 min. 55.6 sec.; 2. Lodewijk; 3. R. Groot. Achtervoligingswedstrij'd voor amateurs om den Heemstede-Brassard G. van Wees haalt na 4 K.M. K. Veen 20 Meter in (tijd 5 min. 22.4 sec.). Koppelwedstrijd over 50 K.M. voor beroeps rijders en onafhankelij ken. 1. Van HoutBras- penminx 5 punten; 2. op een ronde WalsRei neveld 10 punten; 3. W. VroomenZadelberg 4 punten; op twee ronden 4. W. MetzAdan 4 punten; 5. J. EngelmoerLoskamp 6 punten; 6. K. FruitemaMolenkamp 0 punten. A, van Vliet ongesteld. De Nederlandsche sprinkampioen A. van Vliet, die j.l. Donderdag naar Manchester was vertrokken, om daar aan wielerwedstrijden deel te nemen, moest blijkens een bericht aan „De Crt." Zaterdag plotseling uit Engeland terug komen. Met een bloedvergiftiging werd hij in een Amsteröamsch Ziekenhuis opge nomen. Hij zal minstens een week verpleegd moeten worden. De Tour de France. -Uit Parijs: De negende Alpen-étappe Gap- Digne., 227 K.M., werd Zaterdag gewonnen, door den Franschman Vietto in 8 uur 1 min. 27 sec. Tweede werd de Italiaan Camusso in 8 uur 1 min. 34 sec.; derde de Belg Vervaecke in 8,3,50; vierde de Franschman Speicher in 8.4.34; Vijfde de Italiaan Morelli; zesde de wegtoe- rist Saintemarie. Na de 9e etappe hebben opgegeven Neu- ville, de Caluwé, Granier, Debenne en Deme- trio Uit Nice; De tiende etappe leidde Zondag van Digne naar Nice over 156 K.M. De Belg Jean Aerts wist weer in de sprint deze etappe te winnen in 4 uur 22 min. 35 sec. Het was de laatste Alpenétappe en ook nu nog waren verschillende bergen te beklim men. De hitte der vorige dagen was verdwe nen, doch zware onweders en regens maak ten het werk voro de renners nog moei lijker. De wegen waren modderig en glad., zoodat ook nu weer talrijke valpartijen plaats hadden. Geruimen tijd lagen Jean Zerts, Ruozzi, Lapebïe en Thierbach aan den kop, doch dc- laatste moest lossen wegens bandbreuk, ter wijl Le Greves naar voren was gekomen. In de sprint won Jean Aerts. Een zware gang in de Tour de France was de etappe over den 2600 Meter hoogen berg Galibier tusschen Aix les Bains en Grenoble. Het resultaat deze étappe luidde: 1. Jean Aerts (België) tijd 4 uur 22 min. 35 sec. 2. Lapebie (Frankrijk), 3. Ruozzi (Frankrijk) toerist 4. Legreves (Frankrijk), allen zelfden tijd. 5. Speicher (Frankrijk) tijd 4 uur 22 min. 45 sec. 6. Mcrelli (Italië) tijd 4 uur 25 min. 3 sec. 7. Pelessier (Frank rijk). 8. Teani (Italië) 9. Thierbach (Duitsch land). 10. R. Maes (België) 11. Camusso (Italië) allen zelfden tijd. Het ailgemeen klassement luidde na deze étappe als volgt voor wat betreft de kóp- greep: 1. R. Maes (België) totaaltijd 64 uur 39 min. 37 sec. 2. Camusso (Italië) 64 uur 47 min. 21 sec. 3. Morelli .Italië 64 uur 49 min. 4. Speicher (Frankrijk) 64 uur. 49 min. 13 sec. Landenklassement: 1. België, totaaltijd 194 uur 34 min. 44 sec. 2. Italië totaaltijd 195 uur 1 min. 43 sec. 3. Frankrijk totaaltijd 195 uur 16 min. 19 sec. 4. Duitschland 198 uur 11 min. 49 sec. 5. Spanje 204 uur 49 min. 9 sec. Maandag is het een rustdag te Nice. De K. N. A. C. bezoekt de „Hooge Veiuwe". Meer dan 600 leden namen aan ©en stertocht deel. Uit Loenen: De Kon. Ned. Automobiel Club had Zaterdag voor haar leden een ster- tocht uitgeschreven naar het nationaal park „De Hooge Veiuwe", waarvoor zeer groote be langstelling bestond. Niet minder dan 600 leden hadden aan den oproep der Sportcom- missie van de K.N.A.C, gehoor gegeven. Ze waren omstreeks 12 uur bij Otterloo te zamen gekomen ten einde een bezoek aan dit uit gestrekte landgoed te brengen. Het gezelschap werd op het voorplein van het St. Hubertus- slot, gelegen op een der mooiste punten van het natuurreservaat, door Prof. mr. dr. van Poelje, secretaris van den Raad van Beheer der Stichting „Nationaal Park Hooge Veiuwe" verwelkomd. Namens de K.N.A.C. dankte de president, Mr. Linthorst Homan, voor de ontvangst, waarbij hij hulde bracht aan Mevr. Kröller voor haar onvermoeiden arbeid om dit uitge strekt landgoed in zijn geheel voor het Ne derlandsche volk te behouden. Onder leiding van den rentmeester, den heer Memeldink werd, nadat de lunch was ge bruikt, een groot deel van de „Hooge Veiuwe" bezichtigd. Men kreeg tijdens dezen rit een uitstekenden indruk, van den rijkdom aan natuurschoon, hier aanwezig. Langs den Fran- schen Berg waar men een schitterend uitzicht heeft over een groot deel der Veiuwe en de Deelensehe Wasch werd naar Loenen gereden. De finish van dezen tocht was in restaurant Zilven Groenouwe, waar de thee werd ge bruikt. De Kon. Ned. Automobiel Club is er onge twijfeld volkomen in geslaagd, door middel van dezen prachtigen tocht de liefde voor het natuurschoon van eigen land bij haar leden op te wekken. Zeker zal menige deelnemer later nog eens willen terugkeeren om dan rus tig te dwalen of te rijden door de onvolprezen schoonheid van dit gedeelte van ons land. Cobb verbetert bet irurrecord. Uit Salt Lake City: De Engelsche coureur John Cobb verbeterde te Salt Lake City met zijn Napier Railtonwagen ook het uurrecord, dat tot nu toe op naam stond van Hans Stuck. Cobb legde in het uur 246.694 K.M. af, het oude record stond op 217.110 K.M. Om den grooten prijs van België. Carracïola wint met Mercedes- Benz. Uit 'Spa: Meer dan 100.000 toeschouwers waren Zondag aanwezig bij den strijd om den Grooten Prijs van België, welke op het circuit van Fr?nomni? fu Qvja, werd ver reden. De Duitsche coureur Carraciola won met Mercedes-Benz deze race in den tijd van 3 uur 12 min. 31 sec. -d.w.z. met een ge middelde uur,snelheid van 157.3 K.M. De totaal afstand, die moest worden ge reden beöroee 500 K.M No. 2 was Von Brau- chitsch-Faeioli met Mercedes Benz. Tijd 3 uur 13 min. 1 sec. Gemiddelde uursnelheid van 156.1 K,M. 3 Chiron niet Alfa Romeo op een halve ronde. Drie K. M.-wedstrijd in de Schie. Zaterdag is te Botterdam de jaarlijksche drie K.M.-zwenrwedstrijd in de Schie ge- houden. Het hoofdnummer van de dames werd weer gewonnen door mevrouw Ida Breu- kel van O. D. Z. in 50 min. 19 sec.; dat van de heeren werd gewonnen door A. Voorwinde van R. Z. C., in 46 in 20.6 sec.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2