Auto's en motoren verongelukten. Bai.'ier L. Schaap te Parijs gearresteerd. BEVERWIJK Helga's weddenschap. HEEMSKERK MUZIEK. Zangconcours van „Vox Humana" De derde af deeling gemengde koren was dezen Zondag veel minder goed dan den vori- gen keer. „Kunst na Arbeid" Schagerbrug, wil :k releveeren, dat het verplichte werk goed doorzichtig werd gehouden, en ook frisch van klank was. Maar 't vrije werk was weer opper vlakkig. „Nieuw Leven". Hoogwoud zong slap, en articuleerde heel onvoldoende, terwijl „Ons Genoegen", Heer Hugowaard, in beide werken de toonhoogte niet kon behouden. Nog minder gelukkig was in de afd. dames koren „Zanglust" uit Callandsoog. De dames, en ook de leidster, mogen als troost de idee meedragen, dat zij beter haar krachten kun nen geven aan cultureel werk (waaraan op kleine plaatsen zoo groote behoefte is), dan aan liefhebberijen die aan niemand baat geven. Maar de noodige vrijheid om in het openbaar op te treden, komt pas na meer ervaring. In de tweede afd. gem. koren gaf „Spaai'n- dam's gem. koor" onder H. Arisz een goede expressie in 't verplichte werk en een wel dadig aancoenden koorklank, maar de fijn heden in de partituur werden iets te veel gedétailleerd. In 't vrije werk (Pater Noster) van Roeske waren bijzonder mooie klankef fecten. vooral aan 't slot. „IJmuiden's Mannenkoor" was de eenige vertegenwoordiger in de eerste afd. mannen koren. Het zingen was wel flink en ferm, maar soms een beetje grof. Veel werd er goed gemaakt door de aardige, geestige voordracht van 't vrije werk van Alph. Vranken (Ker- miscavalier). Nog driemalen hoorden we het frissche „Sneeuwklokjes" van Olman voordragen in de eerste afd. gem. koren. „Vox Humana" was het éénige koor. dat de door mij gewraakte foutieve scandeering eigenmachtig verbeter de. De klank was frisch, de voordracht leven dig. Maar het koor overtrof zichzelf in 't vrije werk „Ellen" van Olman, dat ons enkel in een zoo buitengewone tekstinterpretatie als van Joh. Brands vermag te boeien. Ook ...Oefening kweekt kunst", An dijk-Oost, gaf een buitengewoon verzorgden koorklank. Soms was de opvatting van het tempo wat vrij en werden er te groote vertragingen aan gebracht. „IJmuiden's a capellakoor" zong "t verplichte werk wat oppervlakkig. Met 't vrije werk, vooral aan 't slot, maakte het veel goed. Tot slot volgde de afd. Uitmuntendheid ge mengde koren, waarin als verplicht koor een mooi gedacht werk van Ger. H. Boedijn „De dag des oordeels" werd gezongen. P. Pranger gaf dit werk met groote distinctie. Een dei- tenoren bleek een volumineuze bariton, die be ter naar de bassen kon worden overgeplaatst. Het vrije werk was ook bijzonder goed ge nuanceerd, en op toon. Met „Koorvereeniging Bergen" onder Joh. Brands sloot dit concours. Het was jammer, dat het mannenkoor onvol doende bezet bleek, wat door de goed klin kende sopranen slechts gedeeltelijk kon ver goed worden. In 't vrije werk „Exaudi Deus" klonk de strofe „quoniam tu Eieus exaudisti" zwak en de sequers-modulaties bleken door dit koor moeilijk te overwinnen. Het slot van dit werk was niet meer beheerscht: een duide lijk merkbare moeheid maakte zich van kooi en leider meester. Aangaande de uitspraak van open of gesloten e (Ital. uitspraak van het latijn) was geen vaste lijn te bespeuren. De jury (de heeren Ger. H. Boedijn, Isr. J. Olman en Piet Versloot) kende prijzen en punten toe als volgt; 3e afd. gem. koren: „Ons Genoegen". Heer Hugowaard, 2e prijs, 284 punten. „Kunst na Arbeid", Schagerbrug, 2e prijs. 267 punten. „Nieuw Leven", Hoogwoud, 3e prijs, 227 punten. Dameskoor „Zanglust", Callandsoog, geen prijs, 203 punten. 2e afd. gem. koren: „Spaarndam's gem. koor", 2e prijs, 287 punten. Ie afd. mannenkoren: „IJmuiden's Mannenkoor", le prijs 310% p. Ie afd. gem. koren: „Vox Humana" Santpoort, le prijs, 331% p. „Oefening kweekt kennis", Andijk, le prijs, 320% p. „IJmuiden's a cappellakoor", 2e prijs, 299% punt. Afd. Uitmuntendheid gem. kor&n: •(g -Sed 5joo 9tz) „Gem. Koor". Zuid-Scharwoude, le prijs, 303 p. „Koorvereeniging Bergen", le prijs, 303% p. Als extra prijzen vielen ten deel aan het koor uit Oostwoud, dat den vorigen Zondag zong, de medaille die door Joh. Brands was uitgeloofd voor de beste opvatting van het verplichte werk; Aan „Vox Humana" de zilveren lauwer krans voor het hoogst aantal punten in het vrije werk; Aan „Vox Humana" de wisselprijs van den Noordholl. Zangersbond (zilveren krans, die een lier omsluit) voor het hoogst aantal pun ten over het geheele concours. Die prijs gaat in eigendom over aan het koor, dat vijf ma len in 't geheel, of drie malen achtereen dit puntental behaalt. V.H. verkreeg dien prijs twee malen, doch niet achtereen. In den na-avond had, ter opluistering van dit concours, een concert plaats door de lie dertafel „Amstel's Werkman", onder leiding van Joh. Brands. De beide polyfone werken uit de oude school vragen meer doorzichtigheid. In de oorspronkelijke partituur (voor gem. i koor) is die uit den aard der zaak gemakke lijker te verkrijgen. De koorklank had dus goed te maken wat d.e partituur inboette aan duidelijkheid. Beter ligt voor een groot man nenkoor een werk als „Gebed voor den tem pel,, van Roeske, waarin de massaklank over- heerschend is. Het gedeelte na de pauze heb ben we niet meer kunnen hooren, maar de solozang van mej. Lies Herzier heeft ons door frissche bekoorlijkheid in kiank en in voor dracht veel genoegen verschaft. En Mej. G. Frankfort veerde voor fluitsolo de Menuet van Bizet uit de 2e Arlésienne-suite heel ver dienstelijk uit. G. J.KALT. Zondagmorgen is op den Rijksstraatweg tus- schen Roermond en Maastricht nabij eerst genoemde gemeente een auto verongelukt. De wagen wed bestuurd door den heer B. Engels uit Amsterdam. Door het springen van een band reed de auto in snelle vaart tegen een boom. Het" voertuig werd totaal vernield. De heer Engels was op slag dood. In de auto zaten voorts de heer P. Minnen en zijn echtgenoote en mej. E. Birke, de ver loofde van den heer Engels, allen uit Amster dam. Alle drie werden gewond, de heer Minne en mej. Birke zeer ernstig, en zijn naar het R.K. Ziekenhuis Lorentius te Roermond over gebracht. Negen personen gewond. Op den Rijksstraatweg te Hedel reed in de richting Utrecht ,en Ford-auto, bestuurd dooi den heer P. van Hoesel uit Eindhoven. In den wagen bevonden zich verder nog vier heeren, allen uit Eindhoven. Achter dezen wegen reed een open-Buick, bestuurd door den chef van de City-garage te Eindhoven en waarin verder nog twee dames, twee kinderen en twee hee ren gezeten waren, allen eveneens uit Eind hoven afkomstig. Toen laatstgenoemde wagen den eerste wilde passeeren, werd de Ford-auto in de flank aan gereden met het gevolg, dat deze in een sloot terecht kwam, terwijl de Buick-wagen tegen een langs den weg staanden boom botste. Bei de wagens werden totaal vernield. Acht van de elf personen werden door glas scherven gewond, terwijl een meisje ernstige verwondingen bekwam. Twee passagiers bleven ongedeerd. Het meisje is in een ziekenhuis te Zaltbommel opgenomen. Achterband van een motor sprong. Zondagavond omstreeks negen uur heeft op den Rijksweg onder de gemeente Raamsdonk- veer een ernstig motorongeluk plaats gehad. De motorrijder v. d. Laan uit Geertruidenberg met als duopassagier de heer Moree, eveneens uit Geertruidenberg kwam uit de richting Oosterhout gereden, toen ter hoogte van de Krecksluis de achterband van het motorrijwiel sprong. L. zoowel als M. werden, doordat L. de macht over het stuur verloor, tegen dsn grond geslingerd, v. d. Laan kwam er goed af cn bleek slechts lichte verwondingen aan de hand te hebben opgeloopen. De duorijder Mo ree was er erger aan toe en bleek een zware hersenschudding bekomen te hebben. Nadat dokter- Lips de eerste hulp had verleend werd hij in zorgweltkenden toestand naar het R.K. Ziekenhuis te Raamsdonkveer vervoerd. Motorrijder lette niet op. Door onoplettendheid botste de 35-jarige motorfietsrijder K. N. te Groningen, kellner van beroep, Zondagmorgen op den Rijksstraat weg naar Assen vlak bij de stad Groningen tegen een uit de tegenovergestelde richting komende electrische tram. De man, die van het motorrijwiel geslingerd werd, werd zeer zwaar gewond opgenomen. Tramtreinen botsten. Zes personen gewond. Zondagochtend tegen acht uur heeft bij het dorp Nyswiller in Zuid-Limburg (gemeente Wittem) een ernstige trambotsing plaats ge had. De tram, die te 6.48 uur uit Maastricht was vertrokken, kwam in botsing met een andere tram van de Limburgsche Tramweg Maatschappij, die te 7.18 uur Vaals had ver laten. Hoewel de beide trams geen al te groote snelheid hadden ongeveer 25 K.M. per uur was de botsing zeer hevig. Beide locomo tieven werden grootendeels vernield; van den trein uit Vaals werd het personenrijtuig ern stig beschadigd, terwijl het personenrijtuig van den trein uit Maastricht alleeen een inge drukt voorbalcon kreeg. In totaal werden zes personen gewond, van wie drie vrij ernstig. Het ergst was eraan toe mevrouw LavenRoks, die in de tram uit Vaals zat en die met ernstige hoofdwonden naar het ziekenhuis te Heerlen moest worden overgebracht. De machinist W. Willems van den trein uit Vaals werd eveneens ernstig ge wond, doch kon naar zijn woning worden ver voerd. Ook de conducteur van dien trein Sen- den liep ernstige kwetsuren op. Lichte verwondingen kregen de conducteur van den anderen trein H. Wassenberg, me vrouw Rademacher en de heer Bruggeler. In den loop van den ochtend werd de over blijfselen van de beide trams opgeruimd en werd de lijn. die tengevolge van het ongeval versperd werd, weer vrijgemaakt. De oorzaak van het ongeval is waarschijnlijk, dat de trein bij Nyswiller op de wisselplaats niet lang genoeg heeft gewacht. MAANDAG 13 JUUT 1933 Naar wij vernemen is de voortvluch tige bankier L. Schaap uit Wormer- veer te Parijs gearresteerd. De commissaris van politie uit Wor- merveer, de heer Dc Groot, was te Parijs aanwezig. De bankier is naar Wornierveer overgebracht. Zij konden niet zwemmen en...; Zevert slachtoffers van het water. Het koele water heeft Zondag zeven slachtoffers geëischt, die niet of niet voldoende konden zwemmen, maar toch de verleiding om te gaan baden niet konden weerstaan. De 18-jarige F. T. verdronk in het Eindho- vensch konaal; de 18-jarige D. Bos verdween in het zwembad te Vaassen in de diepte; de 30-jarige Ter Luuw uit Hengelo (O.) veron gelukte bij het baden in een leemkuil; de 23- jarige gehuwde Huizinga uit Winschoten, va der van drie kinderen, verdronk in het Zyl- kerdiep; de 15-jarige B. Koers uit Kerkdriel vond den dood in de Maas; de 17-jarige G. B. L. van Rijn zonk in de Rotterdamsche Schie ongemerkt naar de diepte; de 45-jarige onge huwde Notten, uit Zutfen, werd het slacht offer van den IJsel. Er zijn geen geheimen meer in Oss. Marechaussee spoort alles op. Thans een verzekcringsinspecteur gearresteerd. Op verzoek van de Koninklijke Marechaus see te Oss, is te Nijmegen gearresteerd een zekere S„ inspecteur van een verzekerings maatschappij, die ervan verdacht wordt, in lichtingen te hebben verstrekt aan leden van het Ossche milieu waarop brandstichtingen, kippendiefstallen en inbraken volgden. Hij heeft o.a. meermalen samen gewerkt met Toon de Soep. Tot nu toe ontkent de verdachte hardnekkig, doch het bewijsmateriaal is zoo overstelpend, dat hij ter beschikking van de justitie is ge steld. Meer tomaten-export naar Duitschland. Naar wij vernemen is met ingang van Za terdag een verruiming toegestaan van den export van tomaten naar Duitschland. Ook voor het soort B tomaten zal n.l. export mogen plaats hebben, zulks tegen de volle 100%. Rembrandt-tentoonstelling in het Rijks-Museum. Zaterdagmiddag te vijf uur is onder groote belangstelling van publiek en autoriteiten, o.a. was de commissaris der Koningin in deze pro vincie, jhr. Mr. Dr. A. Röell, aanwezig, de Rem brandt tentoonstelling in het Rijksmuseum te Amsterdam, welke expositie is georganiseerd in verband met het vijftigjarig bestaan van genoemd museum, geopend. Minister Slotema- ker de Bruine, minister van Onderwijs K. W. a.i. sprak de openingsrede uit. De minister deelde mede, dat de directeur van het Rijks museum, dr. F. Schmidt Degener, was bevor derd tot commandeur en de conservator jhr. D. C. Röell was benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Vader doodt zijn kind. In een vlaag van razernij. Een verschrikkelijk drama heeft zich Zater dagmorgen afgespeeld ten huize van de fa milie R. aan de Molenbelt te Deventer. De heer R., die zenuwpatiënt is, greep in een vlaag van razernij een bijl, en sloeg daarmee zijn 12-jarig zoontje op het achterhoofd. Met een groote wonde en hevig bloedend werd het ventje naar het ziekenhuis vervoerd, waar het is overleden. De vader, die aanvankelijk naar het politie bureau werd overgebracht, is later naar de Psychiatrische Inrichting Brinkgreven ver voerd. 7 DRUK BEZOEK AAN HET LUNAPARK. De groote zomerkermis van de firma Hom- merson en Vermoien op het terrein aan den Verlengden Munnikenweg heeft Zaterdag, op den openingsdag, reeds vele honderden bezoekers getrokken. Vooral Zaterdagavond heerschte op het feestterrein een gezellige kermisdrukte, waartoe het schitterende zo merweer niet weinig bijdroeg. De vele groote en kleine vermaaksinrichtingen hadden over het bezoek niet te klagen. Alleen reeds de waarlijk feeërieke verlichting was de moeite van een bezoek waard. De feestelijke stem ming liet niets te wenschen over en geen oogenblik werd de orde verstoord. De hulp van de Wijk aan Zeeër Reddings brigade werd eenige malen ingeroepen voor het verbinden van onbeduidende schaaf wonden. Het circus „Henny" leed Zaterdag een ern stig verlies. Toen het circus pas was opge bouwd ontstond in een der kooien een ge vecht tussclien twee ijsberen. Het kostte den temmer enorme moeite, om de woedende dieren te scheiden. Toen dit eindelijk gelukte was een van de ijsberen zoodanig toegeta keld, dat het dier Zaterdag aan de opgeloo pen verwondingen is gestorven. Dit verlies beteekende voor de directie van het circus een belangrijke schadepost. De ijsbeer ver tegenwoordigde namelijk een waarde van duizend gulden. TENTOONSTELLING VAN FRöBELWERK. Zaterdag en Zondag werd in de R.-K. Frö belschool aan de Koningstraat een tentoon stelling gehouden van fröbelwerk, vervaar digd door ae leerlingen. Als gewoonlijk had den de Eerw. Zusters zich beijverd de expo sitie een prettig aanzien te geven. De door de kleuters vervaardigde voorwerpen waren op overzichtelijke wijze gerangschikt. Evenals vorige jaren kwam ook op deze tentoonstel ling weer tot uitdrukking, dat de Eerw. Zus ters en het overige onderwijzend personeel zich beijveren, den kleuters reeds op jeugdi gen leeftijd het begrip van handenarbeid bij te brengen. Zoo trokken b.v. de van klei ver vaardigde werkstukken in bijzondere mate te aandacht. De tentoonstelling trok vooral van de zijde der ouders groote belangstelling. Zondag bracht ook Deken J. M. Lucassen een be zoek aan de expositie. De Deken nam met groote belangstelling van de resultaten van het fröbelonderwijs kermis. Tot Zondagavond 8 uur trok de tentoon stelling veel bezoekers. De Eerw. Zusters mochten voor haar arbeid vele tevreden- heidsbetuiigngen in ontvangst nemen. ZWEMBAD „ADRICHEM". Op Zondag 11 Augustus a.s. zullen de leer lingen van badmeester J. Renout, wederom in de gelegenheid worden gesteld proeven van hun bekwaamheid in de zwemkunst af te leggen ten overstaan van den heer van Leersui.., bedrijfsleider van de Gemeente lijke Zweminrichtingen te Haarlem. De proe ven bestaan in: 100 M. schoolslag, 50 M. rug- zwemmen, sprong van de plank en bewegings vrijheid in het water. Vervolgens zal een onderlinge polowedstrijd worden gespeeld, waarna met een pantomine den middag be sloten. wordt. (HET ZONNESCHERM BRANDDE. Zondagavond werd aan de politie kennis gegeven, dat voor een winkel op de Schans het zonnescherm in brand was geraakt. De politie waarschuwde de commandant van de brandweer, die er met een brandblusch- apparaat op uittrok. Op de Schans was alles echter rustig. Er viel geen spoor van brand te bekennen. Later bleek, dat een baldadige kermisvierder op het zonnescherm van Magazijn De Duif. een brandend eindje van een sigaret had ge worpen. Het zonnescherm was gaan smeulen, maar men wist het vuur met een emmer water in zijn voortgang te stuiten. Het personeel van de brandweer behield in- ftusschen zijn vrijen avond. SANTPOORT GEREF. KERK. Beroepen is te Santpoort dr. W. G. Harren- stern te Amsterdam. WIJK AAN ZEE DE GRAAL BIEDT OORKONDE AAN. Zondagavond 8 uur begaf zich de afd. Wijk aan Zee van de Graal met ontplooide banier naar de pastorie, teneinde pastoor L. Th. M. Snelders een oorkonde van eerbied aan te bieden. Nadat in spreekkoor „Het eerste koor uit het Paaschkruis" was gezegd, volgde een toe spraak van de hoofdleidster, waarna het Pionierslied gezongen werd. De Eerwaarde dankte in hartelijke bewoor dingen voor de belofte van eerbied hem ge bracht en achtte het een zeer verblijdend tee- ken, dat bij deze jeugdige menschen de ge lukkige gedachte, het betoonen van eerbied en gehoorzaamheid aan geestelijk en wereld lijk gezag, was gerijpt juist in 'n tijd. waarin zoo ontzaglijk veel critiek wordt uitgeoefend, die vaak geheel en al ongemotiveerd is. Van FEUILLETON. Uit het Noorsch door SIGRID BOO. (Nadruk verboden). 14) Derden Kerstdag hadden „wij" een klein dinertje. Weet je, wie ik in het voorbijgaan zag in den salon, voor de gasten aan tafel gingen? Mevrouw Danielsen? Jawel, de we duwe van den fabrikant Danielsen uit onze stad. Een ontmaskering scheen onvermijde lijk. Maar ik heb je immers gezegd dat ik hier voorloopig niet weg wil. Dus zat er niet anders op dan flauw te vallen, en kamfer- druppels en cognac konden me niet zoover opkalefateren, dat ik aan tafel dienen kon. Olga moest voor me invallen. Eerst na af loop van het diner kwam ik zoover bij, dat ik in de keuken kon helpen, maar naar binnen durfde ik den heelen avond niet. Ik mag lijden, dat mevrouw Danielsen nu een tijdje weg blijft. 33c kan niet lederen dag gen flauwte krijgen. harte hoopte hij, dat deze belofte in de jeugd gedaan, tot in den laten levensavond gestand zal blijven. Met 'n leve De Graal werd de plechtigheid waarbij ook rector J. N. M. Smulders tegenwoordig was, beëindigd. NOODELOOS ALARM. Naar wij vernemen, werd Zondagmiddag de post van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade bij 't Noorderbad, gewaarschuwd, dat'pim. 3 K.M. ten Noorden een persoon dringend dok tershulp verleend moest worden. Eenige leden rukten uit met de brancard; de dokter werd onmiddellijk ontboden. Toen de leden ter plaatse kwamen, waar zich de patiënt moest bevinden, bleek deze er niet te zijn. Alvorens de hulpverleening van den dokter en zoonoodig van de Brigade in te roepen, overtuige men zich eerst terdege of deze in derdaad noodzakelijk is, opdat geen waar lijk ernstig hulpbehoevende daarvan de dupe wordt. Ernstig ongeval op den Rijksstraatweg. Zaterdagavond te ongeveer half negen is op den Rijksstraatweg nabij de Marquette- laan een ongeval gebeurd, waarbij een man ernstig werd gewond. De heer H. Wintersdijk, wonende te Alk maar reed per fiets in de richting Haarlem. Om onopgehelderde redenen reed hij echter aan de linkerzijde van den weg. Van den tegenovergestelden kant naderde een personenauto, bestuurd door den heer B. Kamps uit Heerhugowaard. Vermoedelijk heeft de fietser getracht om nog vlak voor den auto langs den rechterkant van den weg te bereiken. Deze poging mislukte en de man werd door de auto gegrepen. Hij sloeg met het hoofd door de voorruit en viel vervolgens op den grond. Het slacht offer bleef ernstig gewond liggen. De heer Wintersdijk werd in bewusteloozen toestand per auto naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht. Dr. Büller constateerde o.m. een schedelbreuk en een gebroken been. De toestand van het slachtofer was zeer zorg wekkend. Eerst geruimen tijd na het ongeval ver scheen de politie ter plaatse. In de gemeente Heemskerk was geen politieman te vinden. De wachtmeester van de marechaussee, die uit de kazerne te Beverwijk moest komen, be lastte zich met het onderzoek. Ook de ge meenteveldwachter van Wijk aan Duin had zich naar de plaats van het ongeval gespoed. Toen deze politiemannen na hun arbeid te hebben verricht huiswaarts keerden, ver scheen per sneltax een rijksveldwachter, ge- stationneerd te Heemskerk, maar die dienst deed op het Lunapark bij Beverwijk. Deze in deeling van den dienst verwekte nogal ont stemming bij de omwonenden, die zooals be grijpelijk is bij zoo'n ernstig ongeval gaarne zeer spoedig politie aanwezig zien. Uit het door de marechaussee Ingestelde onderzoek kon worden afgeleid, dat de be stuurder aan het ongeval geen schuld had. Hij kon de aanrijding ondanks krachtig rem men niet meer voorkomen. Nader werd ons medegedeeld, dat ook de burgemeester van Heemskerk, de heer W. Vreugde bij het door de politie ingestelde on derzoek aanwezig was. Dr. IJpma uit Heemskerk heeft het slacht offer de eerste hulp verleend. De heer B. Beentjes heeft den zwaar gewonden man per auto naar het Roode Kruis Ziekenhuis over gebracht. Voorts vernamen wij nog, dat de heer W. per fiets op weg was van Alkmaar naar Den Haag om zijn moeder te bezoeken. Het schijnt, dat hij op de heenreis nog een bezoek wilde brengen aan kennissen, die aan den Rijks straatweg te Heemskerk wonen. Al zoekende naar het juiste adres is hij vermoedelijk zon der op het verkeer te letten den rijweg van links naar rechts overgestoken, met het reeds vermelde noodlottige gevolg. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. De gelegenheid tot het afhalen en inleve ren der aanvragen om een kosteloos rijwiel- belastingmerk wordt gegeven ten huize van den dienstgeleider der Directe Belastingen te Heemskerk, Rijksstraatweg 18. op Vrijdag 19 Juli 1935 nam. van 79 uur; Donderdag 25 Juli 1935 n.m. van 79 uur en Zaterdag 27 Juli 1935 nam. van 24 uur. De uitreiking der kostelooze merken zal plaats vinden op Donderdag 1 Augustus 1935 nam. van 79 uur en Zaterdag 3 Augustus 1935 nam. van 24 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Emma Anna Maria, d. v. A. de Nijs en E. E. H. Rövekamp, Gerardus Hendri- cus, z. v. A. Bleijendaal en M. Teileman. Ondertrouwd: Joh. P. Komen, en E. M. Thomas, beiden te Beverwijk. BLOEMPJESDAG. Aan de afdeeling Wijk aan Zee van „Her wonnen Levenskracht" is vergunning ver leend tot het houden van een collecte middels den verkoop van bloempjes op 't strand on der deze gemeente op Zondag 4 Augustus 1935. GEVONDEN. Een zwarte herdershond van middelmatige grootte. Anders valt het niet te ontkennen, dat men als kamermeisje in een deftig huis ge rekend wordt tot de bij-personen en pas in de zooveelste plaats komt, hoe hard dit ook te dragen is soms. Als het heerlijkste winterweer lokt tot ski- toeren en het heele huis weerklinkt van stampenden sportschoenen en blijde voorbe reidingen, moet een arme stumper als ik mayonaise draaien voor het souper. En als de paarden voor de deur staan met de sle den en de beren vachten en rinkelende bellen, dan is het gezicht van al die heerlijkheid, het eenige, wat een kamermeisje er van heeft. In een roman zou het alles anders ver kropen. Daar zou een van de heeren, de knapste en aardigste, er op staan, dat ook juffrouw Helga mee moest, en ondanks de jaloersche blikken der dames zou hij haar hullen in een plaid van vossenbont en in snellen draf met haar wegrijden, terwijl de koude een blos te voorschijn riep op haar wangen en de wind speelde met haar gou den lokken. De werkelijkheid zag er eenigs- zins anders uit, zooals ik daar op de stoep stond en de grootste moeite had met de twee hoopvolle spruiten van mevrouw Bever-Han- sen, Lilian en Alex, in bedwang te houden, die uit alle macht brulden en te keer gingen omdat ze niet mee mochten. Denk er om, dat Lilian haar levertraan -'krijgt! riep mevrouw Bever-Hansen. Maak tegen achten den haard aan! riep mevrouw Bech. Zorg dat m'n bad klaar is, als we te rugkomen! riep Lotten. De paarden trokken aan, de sleden scho ten vooruit en verdwenen om den hoek. Zoo was de werkelijkheid. Doch de werkelijkheid heeft compensaties. Het is heusch heelemaal niet zoo vervelend Lilian en Alex Bever- Hansen bezig te houden, als men hulp krijgt van ja, je begrijpt wel van wien. Lilian en Alex zijn twee schatten; heer lijke ondeugden. Het eene oogenblik zou je ze opeten, zoo fijn zijn ze, en het volgende moment zou je ze dolgraag met de koppen tegen mekaar slaan. Het ergste is hun doelij tegen mekaar slaan. Het ergste is hun doel en gillen. Als Lilian, die de oudste is en wier gevoel voor gepastheid het meest is ontwik keld, even verslapt, spoort Alex haar aan tot vernieuwden strijd. Meer dan eens geduren de deze dagen heb ik den kleinen aap van vier tegen z'n zusje hooren zeggen: We krij gen het best. als we maar schreeuwen! En dat houden ze vol, tot al wat leeft binnen een straal van een kilometer rijp is voor een zenuwinrichting. Als deze twee deugnieten in hun nek gezien zijn voor een tochtje, laten ze zich niet af- scheepen met iets anders. Ze zijn niet zoo gemakkelijk als jij en ik waren. Grete, die met plezier ons heilig kinderrecht om te brullen verkochten voor vijf ore en een peer- drups, Zelfs sinaasappelen en limonade maken geen indruk op Lilian en Alex, die weten wat ze waard zijn. Bij het woord roomsoezen zullen ze misschien heel even hun misbaar staken om over het voorstel na te denken; maar zoo dit gewogen is en te licht bevon den, beginnen ze opnieuw met frisschen moed, uitgaande van de redeneering. dat, zoo er hooger genoegens bestaan dan room soezen, deze hun in de volheid der tijden ongetwijfeld geboden zullen worden. Het dreigement van een pak slaag be staat niet voor Lilian en Alex Bever-Hansen. Hun mama heeft ten strengste bevolen, dat ze met zachtheid behandeld moeten worden. Dezen dag had men mij ondanks alles de eer aangedaan, me de zorg toe te ver trouwen over de twee kleine dotten Ik stel de nederig al mijn talenten tot hun dienst; ik bood aan te teekenen. sprookjes te ver tellen, te zingen en te dansen. Minachtend, langgerekt gebrul was het antwoord. Ik stelde voor, vadertje en moedertje te spelen, de slee mee te nemen en naar bui ten te gaan, dat we zouden doen „alsof" we naar Amerika gingen. Gebrul, enkel gebrul. Laurense stak haar hoofd om de deur en vroeg, of er een varken geslacht werd, maar trok zich haastig terug zonder eenige po ging tot hulp. De kwestie is, dat zij Lilian en Alex kent van vorige logeerpartijen. Ze wa ren er bijna aan toe, een nieuw voorstel te aecepteeren, dat er op neer kwam, mijn oude wekker grondig te onderzoeken en voor goed onbruikbaar te maken, maar zij be dachten zich op het laatste nippertje en brulden. Waneer niet op dit oogenblik onze wonderchauffeur als een deus ex machina was verschenen, vrees ik dat hun lieve en gelenwangetjes kennis gemaakt zouden heb ben met mijn vuist. Nocr een minuut en hun gebrul zou me gebracht hebben over de grens, waar men denkt aan de gevolgen van zijn daden. Frigaard kreeg blijkbaar sterk den indruk, dat hier iets gedaan moest wor den, want hij greep Lilian, tilde haar op z'n schouder en danste met haar rond, het erf over, tot het gebrul veranderde in schaterend lachen, zette haar neer en nam Alex, daar na Lilian, en zoo verder, tot ze allebei ver geten hadden, dat er eenige reden tot hui len was. Zoo eenvoudig is het! zei hij en ver dween. Kun jij je voorstellen, dat mannen zich zooveel verbeelden? Maar dit was eigenlijk niet, wat ik je wil de vertellen, kinderen heb je zelf meer dan genoeg in je eigen betrekking. De situatie, zooals deze zich dien eigen namiddag ont wikkelde. is intusschen het vermelden waard. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3