Ontdekking. BEVERWIJK Concert van „Zanglust". Een uitstekend geslaagde avond. Onder groote belangstelling gaf het Man nenkoor „Zanglust" met medewerking van „Vox Humana", „Het Doopsgezind Koor". „De Lofstem" en het kinderkoor „De Duinroosjes", Dinsdagavond een concert in de Hervormde Kerk. Al;< eerste nummer bracht „Zanglust" De Broederschap van J. P, j. Wiertz ten gehoore, gevolgd door „Das Abendglöcklein ruft" van Fr. Heiland. Beide nummers werden met veel kleur en animo uitgevoerd en vooral „De Broederschap" gaf dikwijls mooie momenten. In Abendglöck lein" werd de tenor-solo op keurige wijze ge zongen, Dat was eveneens het geval met de nummers „Wat beweegt daar" van Wilmink, en „O, Gulden Hoofd" van Jae. Bonset, welke gezongen werden door „Vox Humana". Het Doopsgezind koor deed vervolgens „Aus Psalm 91" van M. Blumer en „Trost" van E. Ruh hooren, waarvan wij het laatste om de zuiver aangevoelde vertolking het meest kon den apprecieeren. Ook de zang van „Duinroosjes" voldeed vol komen aan de gestelde verwachtingen. Op waarlijk keurige wijze werden een drie tal liederen „Hef nu Uwe oogen op" van Men delsohn, „Avondlied",van Abt en Goeden nacht van Joh. Brahms gezongen. Spsciaal trof ons hier de zuivere uitspraak van de verschillen de nummers, zoodat een woord van lof aan den heer van Dijk, die het koortje op een derge lijk peil heeft weten te brengen, hier zeker niet misplaatst is. Na een tweetal nummers van „Vox Humana" „O, Herder Israels" en „Sneeuw", waarin zoo als altijd weer de uitstekende muzikale voor dracht van dit koor bleek, bracht „De Lof- stem" „De zwaluwen", ten gehoore. De zeer goede weergave van deze num mers bewees, dat „De Lofstem" zich steeds meer tot een koor ontwikkelt, dat er wezen mag. Versterking der alten blijft echter wel gewenscht. De Lofstem en het Doopsgezind koor zon gen hierna gecombineerd „Vrede" van Kools en „Tröstet mein Volk" van Palmer, waarna Zanglust „Nimmer Nacht" van Andriessen en „In Epihania Domini" van Neumann ten ge hoore bracht. Beide nummers werden met veel mooie dy namische schakeering' gezongen. Aan liet einde dankte de heer Blauw allen en wel in het bijzonder het Kerkbestuur en Mr. A Moens, die door hun welwillende medewerking- tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt. Het was een genotvolle avond, die nog lang bij de zangliefhebbers in prettige herinnering zal blijven. HET UITSTAPJE MET DE OUDEN VAN DAGEN. Voor de ouden van dagen is het morgen, Donderdag weer de groote dag van het jaar- lijksche uitstapje. Meer dan 300 ouden van dagen zullen wederom de gasten zijn van het Comité, dat dezen feestdag voorbereidt. De reis gaat naar Bergen, waar in de békende speeltuin „Duinvermaak eenigen tijd zal wor den vertoefd. Niet minder dan 65 personenauto's en 4 autobussen zijn noodig, om het groote gezel schap te vervoeren. De oudjes zullen om 12 uur reeds van hun woningen en van de gestichten worden afge haald. De lange karavaan zal in de Hendrik Burgerstraat worden opgesteld, vanwaar te ongeveer half één wordt vertrokken. De bekende band, die ieder jaar van de par tij is, zal tijdens het verblijf in „Duinver maak met vroolijke muziek de feestvreugde verhoogen. Des avonds bij den terugkeer zullen de Be verwij ksche Harmoniekapel en de St. Jozef- Harmonie den oudjes een feestelijke intocht bereiden. DE EERSTE BLOEMBOLLENVEILING. Op Donderdag 1 Augustus zal de Bloembol lenveiling' Beverwijk" in de veilingzaal van het veilingsgebouw in de Breestraat de eerste veiling van droge bloembollen in dit seizoen houden. PERSONALIA. Onze plaatsgenoote mej. R. Teer slaagde voor het diploma boekhouden (Mercurius). GKMEENTELIJKE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. In aansluiting op ons bericht van Dinsdag laten wij hier de volledige voordracht van B. en W. omtrent de benoeming van personeel aan de Gemeentelijke Huishoud- en Industrie school volgen. B. en W. stellen voor: 1. Met ingang van 1 November 1935 te be noemen in tijdelijken dienst voor ten hoog ste één jaar, met ingang van 1 Sept. 1935, tot leerares in de vakken van voortgezet lager onderwijs Mevr. J. M. Sonnevelt-van Mensch, sedert 1 November 1931 als zoodanig aan de school verbonden. 2. voor den tijd van ten hoogste 9 maanden tot leerares in teekenen mej. S. van den Hoek, sedert 1 Juni j.l. tijdelijk als zoodanig werk zaam. 3. in tijdelijken dienst voor ten hoogste één jaar tot leerares in huishoudkunde en strij ken mej. C. W. Ouweleen, te Amsterdam. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta Rotterdam n. Vancouver 20 van Kingston (J.) Boschdijk Rotterdam naar Philadelphia 21 te Norfolk. Volendam New York naar Middellandsche Zee 22 van Civita Vecchia. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 20 van Los Angeles. Leerdam 22 van Havana naar Matan- ras. binnendijk 23 van Rotterdam naar New Orleans. Lochmonar Rotterdam naar Vancouver 22 van San Francisco. Damsterdijk Vancouver naar Rotterdam 23 te Londen. Maasdam Rotterdam n. New York p. 21 Prawle Pt. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Holland 20 van Port Natal naar Beira. Randfontein uitreis 23 van Dar-es-Salaam. Bosch fontein thuisreis 22 van Lissabon. Springfontein uitreis pass. 21 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMER.IKA LIJN. Aldabi (uitreis) 22 van St. Vincent. WET NIEUWE PROGRAMMA VAN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnum mer de mooie muzikale film „twintig millioen Sweethearts" met Pat O'Brien, Dick Powell e.a. in de hofodrollen. In deze film wordt o.m. medewerking ver leend door de vier Mills Brothers, Ted Fio Rito en zijn band en de drie Radio Roques. Aan den inhoud ontleenen wij het volgen de: Rush Blake bekleedt een betrekking als impresario bij een radio-onderneming, doch wordt notslagen. Hij zoekt afleiding in een Hollywoodsche nachtclub, waar hij Clayton, een kellner, hoort zingen, die daar met veel succes optreedt. Hij maakt kennis met hem, haalt hem over mede naar New York te gaan waar hij hem wil introduceeren bij zijn vroegeren patroon Sharpe, die directeur is van de radio-onderneming. Deze wil Rush eerst niet ontvangen, doch stemt eindelijk een onderhoud toe. Clayton heeft inderdaad een mooie stem, doch Rush laat Clayton het liedje zingen, dat hij in de nachtclub ge zongen heeft met een falset-stem, weshalve het niet in de smaak viel van Sharpe, die weigerde hem te engageeren. Inmiddels leert Clayton Peggy kennen, een meisje, dat als zangeres dor middel van de radio de loftrompet blaast voor een zeep- fabrikaat. Zij is op Clayton verliefd, hoort hem romantische liedjes zingen en is van oordeel, dat Clayton's natuurlijk stemgeluid groote mogelijkheden voor een succesvolle carrière opent. Zij en Rush schikken het zoo, dat Clayton op zekeren dag het radio uurtje van Peggy moet overnemen, door plot selinge ongesteldheid te simuleeren. Nu bleek dat Clayton's stem wel geschikt was en dat deze zelfs Mrs. Broekman aanleiding gaf er bij haar man, den zeepfabrikant, op aan te dringen, den jongen te engageeren inplaats van Peggy. Clayton weigerde echter het baantje te accepteeren totdat Peggy hem wist over te halen. Clayton wordt nu langzamer hand de afgod van vele luisteraars, specaai van dames. Peggy en Clayton voelen zich zeer gelukkig en hebben plannen gemaakt om te trouwen. Sharpe en Broekman vreezen ech ter, dat een huwelijk tusschen beiden Clay ton's populariteit zal schaden, waarom zij een huwelijk wenschen te verhinderen. Rush geeft Clayton in overweging, het huwelijk uit te stellen, totdat hij zijn contract wederom verlengd heeeft gekregen. Peggy verbreekt de verloving, oomdat zij meent Clayton's car rière in den weg te staan. Zij sluit zich aan bij een tooneelgezelschap, waarmede ze een tournée maakt en Clayton, die geheel onkun dig is van den valstrik, dien men hem hier mede gelegd heeft, zoekt haar op, en wordt door haar secretaris aangevallen, van welke gebeurtenis door de aanwezige journalisten copy werd gemaakt voor de dagbladen en waardoor Clayton in een schandaal werd be trokken. Alles keert zich echter ten beste. In deze film zijn opgenomen de songs I'll string alongwith You, Fair and Warmer en Out for no Good. HEEMSKERK NIEUWE BRANDSPUIT. Gistermiddag 4 uur werd aan de Kerklaan een nieuwe motorbrandspuit geprobeerd. De Burgemeester en wethouder J. Henneman, de gemeentesecretaris en vele raadsleden woonden deze demonstratie bij, alsmede, de .comman dant der brandweer. Voor deze demonstratie bestond veel belang stelling vooral de jeugd'was flink vertegen woordigd en vele jeugdige kijkers konden met een nat pak naar huis gaan. WIJK AAN ZEE UITSTAPJE DER LEERLINGEN VAN DE O. L. S. Dinsdag was 't de lang verwachte dag voor de leerlingen der O. L. School. Met luid ge juich werden de autobussen, die voor dezen dag 't vervoermiddel waren, begroet. Het eerste bezoek gold Artis, wat voor de jeugd nog steeds de aloude aantrekkelijkheid bleek te bezitten. De ochtenduren waren hier al ras verstreken. Voor de oudere leerlingen was 't bezoek aan De Joego-Slavische gezant te Berlijn, dr. Baludgsohitsch is afgetreden. HADCYON LIJN. Stad Zaltbommel, Salta Caballo naar Rotterdam p. 22 Ouessant. Stad Zaandam 23 van Salta Caballo te Rot terdam. Flensburg 23 van Narvik te Vlaardin- gen. Stad Amsterdam 21 van Vlaardingen te Bagnoli. Maasburg 21 van Vlaardiiigen te Porto Ferrajo. Stad Arnhem, Rotterdam naar Bagloni 21 5.19 n.m. 30 mijl O.Z.O. van Niton. HOLLAND—WEST-AiFRIKA LIJN. Amstelkerk 22 van Rotterdam naar Ham burg. JAVA—NEW-YORK LIJN. City of Eastbourne Java n. New York 22 te Alleppey. Siantar New York naar Java 22 van Pe- nang. Kota Pinang Java naar New York 20 te Boston. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea 21 van Manilla naar Hongkong. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Astrea 21 van West-Indië te New York. Ganymedes 22 van Samos naar Izmir. Hebe 22 van Danzig naar Kopenhagen. (Fransche onderzoekers hebben in de Fransche kolonie Annam een totnutoe geheel onbekende stam van dwergen ontdekt.) Daar men steeds van Annamannam. Dat het grondig was ontdekt, Heeft het vinden van dien dwergstam, Veel verwondering gewekt. Deze onverwachte dwergen, Ook al zijn ze nog zoo klein, Konden zich niet steeds verbergen. Tot ze nu gevonden zijn. Ach, wat hangt die dwergen natie Boven 't arme kleine hoofd, Nu zij van haar isolatie In de wereld is beroofd. Zal men hun van alles leeren, Uit de blanke maatschappij. Zooals 't omgaan met geweren En met ander krijgsgerei? Zal men hen deelachtig maken Van het geld, de jazz, de sport, Alcohol en andre zaken, Waar een volk.beschaafd mee wordt? Arme stumpers van pygmeeën, Jullie zijn 't je niet bewust. Maar 't is uit met je ideeën Van geluk en zoete rust. Uit is 't, jullie hebt geen keuze, Ons past de bekentenis, Dat relatie met ons reuzen, Eiglijk ver van „reuze" is. P. GASUS. 't Muiderslot, dat heel wat fraaie oudheden herbergt, een leerrijk intermezzo. Van daar ging de tocht langs Soesterberg, waar de vliegkunst werd bewonderd naar de Pyramide van Austerlitz, waar het ezeltje rij den en i i de mooie speeltuin alle vermoeid heid deden vergeten. Veel te vlug naar den zin der kinderen brak de tijd voor vertrek aan. Via Amersfoort, waar even gepauzeerd werd voor een maaltijd, keerden ze ongeveer half negen in de woonplaats weer, waar „Aron" hen oudergewoonte feestelijk inhaalde. De sombere reis is begonnen. De slachtoffers van de Gaai. worden naar Amsterdam gebracht. Thans staat vast, dat de wagon met het stoffelijk overschot van de slachtoffers van de Gaairamp Dinsdagmiddag om drie uur uit Bellinzona is vertrokken. Het tijdstip van aankomst in Amsterdam is echter nog niet bekend. In verband met nog te nemen maat regelen zal de begrafenis waarschijnlijk in geen geval voor Zaterdag plaats kunnen heb ben. De overbrenging van de lijken van Giacomo naar Bellinzona is onder groote plechtigheid en onder tal van blijken van piëteit verricht. In alle dorpjes, waar de droeve stoet langs kwam, luidden de klokken en stonden de men- schen langs den weg geschaard bloemen strooiende en biddende. Ook in Bellizona was de belangstelling buitengewoon. De K. L. M. ontving nog een telegrafische betuigingvan deelneming van Prinses Juliana, voorts /van den minister van waterstaat van den gouver neur van cur'acao en van het hoofdbestuur van het Roode Kruis. Het stoffelijk overschot van- den heer Watts zal naar Londen overgebracht worden. De heer Nesbit zal in Rome ter aarde worden besteld. Gaai-slachtoffers niet vóór Donderdagmiddag in ons land. Naar wij vernemen zullen de stoffelijke resten der slachtoffers van de ramp met de Gaai, niet vóór Donderdagmiddag in Neder land aankomen. Volgens de voorloopige regeling zal, wat de begrafenisplechtigheid te Amsterdam betreft, het stoffelijk overschot van den heer A. A. Content en zijn 14-jarig zoontje, Vrijdag te 12 uur op Zorgvlied worden begraven, waarna, waarschijnlijk te twee uur 's middags de ter aarde bestelling geschieden zal van den ge zagvoerder Van der Feyst, en den radio-tele grafist, Aafjes. Een jaar wegens tarwe-fraude. Eerste vonnis in de Ekster zaak. De Arnhemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de eerste zaak, betreffende de tar- wefraudes in Gelderland. Zij veroordeelde den 31-jarigen bakker H. J. J. uit Eist tot één jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, wegens oplichting meermalen ge pleegd. Zooals men weet had de verdachte de Ne- derlandsche Meelcentrale benadeeld voor een bedrag van ruim 900 gulden, door het over leggen van valschelijk ingevulde staten, waarop het door hem tot beschuit verwerkte tarwebloem voor een hooger gewicht was aan gegeven dan in werkelijkheid door hem was gebruikt. Hermes 22 van Constantza naar Amster dam. Juno 22 van Cadix naar Ceuta. Merope 22 van Kopenhagen naar Gdynia. Oberon 22 van Alicante naar Malaga. Simon Bolivar 22 van Barbados naar Am sterdam. Titus 22 van Napels naar Lipari. Vulcanus 23 van Rotterdam te Amsterdam. Atlas 20 van Curacao n. Haiti. Baralt 20 van Curacao n. Bovenwindsche eilanden. Midas 22 van Curacao naar San Domingo. Odysseus 19 van Curacao naar Belize. Ajax 23 van Odense te Gothenburg. Perseus 23 van Stettin te Amsterdam. Nereus 23 van Melilla te Adra. Enggano 23 van Amsterdam naar Hamburg ROTTERDAMSOHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) p. 22 Kaap del Ar mi. Palembang (thuisreis) p. 22 Kaap del Armi. Kota Agoeng (thuisreis) 23' te Marseille. STOOMVAARTMIJ NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 22 van Belawan. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 24 (1 nam.) verwacht. Johan de Witt (uitreis) pass. 22 Gibral tar, 4 Qss moèï weer twee inwoners aan de gevangenis afstaan. Een oude inbraak opgehelderd. De gemeente-politie van Oss heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag twee mannen gearresteerd, die er van verdacht worden met een derden een inbraak te hebben gepleegd in den nacht van 15 October 1933 bij den land bouwer Timmermans, op Ussen te Oss. Na een langdurig verhoor bekenden zij aan inspecteur Kempen, aan deze inbraak te heb ben deelgenomen. De derde had reeds de vo rige week bekend, tegelijk met zijn bekentenis van brandstichting in Augustus 1926. Zij zijn dien nacht bij Timmermans door een open staand raampje binnen gedmnge, hadden alle laden en kasten geforceerd en tenslotte een bedrag van 4000, welk bedrag onder de bed stede van Timmermans werd gevonden, ont vreemd. De gearresteerden zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. „Kerk en Vrede" vraagt Italië zijn troepen terug te trekken. En een vredelievende oplossing van het conflict te zoeken. Het bestuur van de vereeniging „Kerk en Vrede" heeft een adres doen toekomen aan den minister van buitenlandsche zaken van Italië: „Het bestuur van de Christelijke anti-mili taristische vereeniging „Kerk en Vrede", die achtduizend leden, geestelijken zoowel als leeken telt, is ervan overtuigd, dat de oorlog en de voorbereidingen tot den oorlog onver- eenigbaar zijn met het Evangelie van Jezus Christus. Het is diep getroffen door de ont wikkeling der oorlogsvoorbereidingen, door uw regeering genomen tegen het Abessinische voik. een volk, dat even als het uwe, behoort tot de Christelijke volkeren. Het bestuur over weegt, dat beide naties lid zijn van den Vol kenbond en dat uw regeering door het verdrag- van 26 October 1896, gesloten te Addis Abeba, „de volkomen onafhankelijkheid, zonder voor behoud van het Abessinische rijk als souve- reinen- en onafhankelijken staat" heeft er kend, en dat de conventie van 13 December 1906, gesloten tusschen uw regeering en de regeeringen van Frankrijk en Engeland, de integriteit van Abessinië heeft verklaard te respec-teeren en te handhaven. Voorts dat Abessinië verscheidene malen op grond van de beschikkingen der artikelen 11, 12, 13 en 15 van het Volkenbondsstatuut arbitrage heeft gevraagd. Kerk en Vrede wendt zich hierbij tot uw regeering en verzoekt met nadruk ongetwij feld ook in den geest van het geheele Neder- landsche volk. uw troepen terug te trekken, een einde te maken aan alle voorbereidselen tot den oorlog en in den geest der verzoening langs den weg van arbitrage of justitie, het geschil tusschen uw regeering en die van Abessinië te regelen, opdat de wereldvrede ge handhaafd blijve". Aan alle religieuze, pacifistische en huma nitaire organisaties is verzocht, een dergelijk adres tot de Italiaansche regeering te richten. Mevr. De BoerVan Rijk Maandag a.s. 82 jaar. Maandag 29 Juli a.s. wordt onze oudste nog spelende actrice, mevr. Esther De BoerVan Rijk. 82 jaar. Het is nauwelijks te gelooven voor ieder, die haar kwiek en jong op straat ziet loopen, het genoegen heeft haar waar dan ook te ont moeten, of haar, wat in het achter ons liggen de seizoen met duizenden in den lande het geval is geweest, in een van haar vele rollen heeft zien spelen. Het is alsof zij de laatste jaren niet ouder wordt. Haar belangstelling- in alle gebeurtenissen van het openbare leven blijft onverflauwd en voor verre reizen schrikt zij niet terug. Dat is in het afgeloopen too- neelseizoen gebleken, toen zij onvermoeibaar in schier elke stad en vele groote dorpen In ons land, waar een schouwburgzaal is, optrad en daarnaast met groot succes een uitgebrei de tournee door België maakte met haar eigen gezelschap, het De BoerVan Rijk Ensemble. Japan houdt weer een tank schip vast. Nadat het aan den grond was gevaren. Het 5792 ton metende Nederlandsche tank schip „Semiramis", van de Nederlandsch- Indische Tank Stoomboot Maatschappij is Dinsdagmorgen bij het vertrek uit Yokohama op weg naar Kobe door het volgen van een verkeerden koers ter hoogte van Yokosoeka aan den grond geloopen. De stranding droeg echter geen ernstig karakter, want het schip kon na korten tijd op eigen kracht weer vlot komen. Het kreeg echter van de Japansche mili taire overheid een onderzoek wil instellen, vermoedelijk naar de eventueele motieven waarom het schip niet direct de juiste koers heeft gestuurd. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus 20 van Batavia te Hamburg. Dolius Batavia n. Amsterdam p. 23 Gi braltar. Menestheus, Japan n. Rotterdam 21 te Singapore. City of Yokohama, Japan naar Rotterdam 17 van Singapore. City of Batavia Saigon naar Rotterdam 22 te Manilla. Myrmidon 20 van Batavia naar Amster dam. Vredenburg 23 van Rotterdam naar Narvik. Calchas Japan naar Rotterdam 23 te Dai- ren, Aeneas, Japan naar Rotterdam 21 van Osaka. Hector v. Japan n. Rotterdam 23 van Aden. Peisander Batavia n. Amsterdam 23 van Marseille. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverhazel Bombay naar Vancouver 21 van Belawan. Madoera 22 van Calcutta naar Vancouver 21 van Belawan. Madoera 22 van Calcutta te Hoilo. Silvermaple 20 van Calcutta te Manilla. Silverguava 21 van Bellingham te Manilla. Kota Inten 22 can New-Orleans te Beira. 'WÖENSDÏC 24 JTTEI 1935 Zwitsersch oordeel over de Gaai-ramp. Voorloopig resultaat van een officiéél onderzoek. Omtrent het tot dusverre bereikte resultaat van bet onderzoek naar de ramp van „De Gaai" bij Pian San Giacomo (Mïsox) deelt het Eidgenössïsche Luftarnt mede: „Het onderzoek is thans in zooverre afge sloten. dat een overzicht over de tot het on geluk leidende omstandigheden verkregen kon worden. Het onderzoek naar détails, die eerst bij het opruimen van de overblijfselèn toegankelijk worden en nasporingen inzake de radio- en meteorologische dienst, zijn nog aan den gang. Onder voorbehoud van de re sultaten van deze détail-nasporingen kan over het waarschijnlijke verloop het volgende worden gezegd: Volgens de waarnemingen en de meteorolo- bische omstandigheden kan aangenomen worden dat de piloot in dein loop van een he vig onweer dat vooral in het nabij de plaats des onheils gelegen Mosocco aanzienlijke ver woestingen heeft aangericht (wegspoelen van bruggen en gebouwen), trachtte in het gebied van den Sint Bernhardt uitzicht on den grond te krijgen en over den pas naar het Noorden te vliegen. Daarbij werd het vliegtuig door wolken ingesloten in de dalketels ten Zuiden van San Bernardino, zoodat het eerst gerui- men tijd in een kleinen kring moest vliegen, teneinde dan een uitweg naar beneden in den aanzienlijk grooteren dalketel van den Pian San Giacomo te vinden. Na een orienteeringsrondvlucht was de piloot voor nemens daar klaarblijkelijk een noodlanding te verrichten met ingetrokken landingsgestel op esen langzaam stijgende Alpenweide, die wel had kunnen gelukken zonder persoonlijke ongelukken. Door de ongewone omgeving van den nauwen dalketel, het lage wolkendek en den zwaren regen werd deze noodlanding ten zeerste bemoeilijkt. Mogelijk hebben daar bij ook nog de kabels en masten van een. draadbaan voor houttransporten een rol: ge speeld, zoodat het vliegtuig tenslotte in de cursve voor het begin van de noodlanding cp ongeveer 50 M. hoogte snelheid verloor, voor waarts tusschen de dennen viel en bij het neerslaan verpletterd werd. Er zijn geen aan wijzingen voorhanden, waarom de piloot de van ouds beproefde methode van het passee- ren der Alpen op groote hoogte niet heeft ge volgd. Volgens de hem toegezonden weer- advieaen zou de mogelijkheid hebben be staan op groote hoogte er door heen te ko men, zonder door wolken of onweer gestoord te worden. Eenigerlei technische gebreken aan het Douglas-toestel of zijn motoren kon den tot dusverre niet worden geconstateerd. AANGEKOMEN. 22 Juli: Rhein s.s. Hamburg The Baron s.s. Port Talbot Texelstroom s.s. Liverpool Lingestroom s.s. Bristol 23 Juli: Vulcanus s.s. Midd. Zee Altona s.s. Ned. Indië Paraguay s.s. Hamburg Beresina s.s. Leningrad VERTROKKEN. 22 Juli: Buoyant m.s. Gr. Yarmouth Flandria s.s. Rotterdam Amazone m.s. Kings Lynn Vera s.s. Immingham Ravonia s.s. Blyth 23 Juli: Hoogland s.s. New Castle Combinatiediensten. De van Hamburg aangekomen Duitsche stoomschepen Livada en Paraguay passeer den naar Amsterdam om aldaar te laden in den gecombineerden dienst met de Holland- Afrika Lijn voor Zuid-Afrika en met den Kon. Hollandschen Lloyd voor Rio de Janeiro. Borg gesteld. Het Britsche motorvaartuig Buoyant, dat na in Deventer te hebben geladen de schip brug aldaar aanvoer en beschadigde, heeft voor de betaling der schade borg gesteld en kon derhalve de reis naar Grpat, Yarmouth vervolgen. Het nieuwe college van B. en W. te Amsterdam. Besprekingen hebben nog geen resultaat. Op uitnoodiging van de sociaal-democra tische raadsfractie werd Woensdag een be spreking gehouden van het bureau dier frac tie met dat der Room'sch'-Katholieke raads fractie over de bezetting der wethoudersze tels in September a.s. Tot deze bijeenkomst waren eveneens uitgenoodigd de anti-revolu- tionnaire en de christelijk-historische raads fracties. welke evenwel schriftelijk hadden medegedeeld, dat zij niet bereid waren een bijeenkomst bij te wonen waartoe niet al le in aanmerking komende fracties waren uitgenoodigd. Namens de R. K. raadsfractie werd mede gedeeld, dat tot eenzelfde standpunt door die fractie was besloten, rloch dat de gelegen heid tot tijdige schriftelijke kennisgeving cJsarvan had ontbroken. Van de zijde der sociaal-democratische fractie werd medegedeeld, dat men slechts wenschte te komen tot een eenvoudige af spraak, omtrent de stemming op 3 Septem ber a.s. met die groepen waaruit de sociaal democratische fractie het. .college zou willen zien samengesteld. Hierna werd de vergadering gesloten. Bestuurder door vliegtuig afgeleid? De oorzaak van het auto-ongeluk bij Oegstgeest. De toestand van de slachtoffers van het auto-on geluk te Oegstgeest was Woensdag bevredigend. Ook de twee ernstigst gewonden, de hee- ren Rijks en Deurloo maakten het naar om standigheden redelijk wel. De beide dames mevrouw BrouwerBoer, en mevrouw Loben- stein, zijn goed vooruitgaande. De ernstig gewonden zijn inzittenden van de Chevrolet, die op de andere auto's in reed. Deze wagen was door den thans overle den heer Mathlener van een kennis geleend. De heer M. kon zelf niet rijden, zoodat de wagen bestuurd werd door den heer Rijks. Dez-e kon nog niet worden gehoord. De veronderstelling wordt geuit, dat hij is afgeleid door een vliegtuig, dat boven de plaats des onheils loopings maakte. Men acht het ook mogelijk, dat een band van de auto is gesprongen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5