I i i. V HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN Waddinxveen. 20e JAARGANG No. 222 DONDERDAG 25 JULI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tulgen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Steeds slechter afzet mogelijkheden. Toch in 1934 geen voort durende daling meer. Het Staatsvisschershavenbedrijf over den Vischhandel en de Visscherjj. Het jaar 1934 was, we hebben het reeds meermalen in ons blad uiteen gezet, een crisisjaar, d.w.z., dat de re sultaten van het zeevisscherijbedrijf over het algemeen slecht waren. Toch is het vorige jaar de voortdu rende daling, zoo kenmerkend voor de vorige crisisjaren, tot stilstand ge. komen. Tot deze uitspraak komt het jaarverslag over 1934 van het Staatsvisschershavenbedrijf Hierna vervolgt het dan: Met de afzetmogelijkheden werd het steeds slechter; in het bijzonder was een vergrooting van den export, van zoo eminent belang voor den goeden gang van zaken in het visscherij- bedrijf, door de vele belemmeringen, door het buitenland aan den invoer-in den weg gelegd, niet mogelijk. Hoewel de gemiddelde prijzen daalden, kon de binnenlandsche afzet niet noemens waar dig worden vergroot; hier deden vooral de verminderde koopkracht en de lage prijzen van vervangingsartikelen zich voelen. Over het algemeen was de binnen landsche markt ruimschoots van alle soorten visch voorzien; vanzelfsprekend was de visch- aanvoer bij stormachtig weer klein, doch deze omstandigheid deed zich dan ook in andere vischexporteerende landen voor, zoodat in voer uit die landen dan niet plaats had. De totale Vischaanvoer was kleiner dan in 1933; zoo was, ondanks de lage stand van de Scandinavische valuta, de invoer uit die lan den kleiner dan in het vorige verslagjaar. Hoewel over het geheele jaar de invoer bleef beneden detoegestane contingenten, heeft toch, doordat het invoer-contingent ver deeld was over verschillende perioden, de contingenteering eenige invloed gehad en wel dan, wanneer een invoer-contingent voor zoo'n periode uitgeput was. Hetzelfde deed zich voor bij den aanvoer; enkele malen toch was een aanvoer-contin- gent uitgeput, en het gevolg daarvan was dan .-■.het wegblijven van de vaartuigen van de be treffende natie. Een gunstig gevolg van de contingenteering was, dat niet, zooals in 1933, op vele plaatsen van ons land op ongelijke tijdstippen groote hoeveelheden werden ingevoerd; het markt- overzicht was dan ook ongetwijfeld beter dan in 1933. Zooals reeds in het vorige jaarverslag werd opgemerkt, werden de in- en de aanvoer met ingang van 1 December 1933 gecontingen- teerd op basis van 100 pet. van den invoer en de aanvoer in de jaren 1930, 1931 en 1932, en werd IJmuiden als de eenige aanvoerplaats voor buitenlandsche vaartuigen aangewezen In den loop van het verslagjaar werden enkele contingenten verhoogd. Vanaf-a 1 December 1934 werd de contin genteering aanzienlijk verscherpt; van deze verscherping valt echter nog weinig te zeg gen. De handel met het buitenland was in het verslagjaar zeer onbevredigend; de onder vonden moeilijkheden, zooals contingentee- ringen, invoerrechten, invoervergunningen, betalingsbelemmeringen, hadden een sterk remmendien invloed op den vischexport. In enkele gevallen was de export grooter dan in 1933, doch dit moet dan worden verklaard door de staking in 1933, waardoor in dat jaar de export tot een minimum daalde. De uitvoer naar Frankrijk kon in het afge- loopen jaar een weinig vermeerderen. Het contingent fijne visch, door Frankrijk aan Nederland voor invoer toegestaan, was echter zeer klein, zoodat in het bijzonder voor deze visch de contingenteering wel zeer sterk werd gevoeld. Bij het voor grove visch toegestane contingent deed het bezwaar zich voor, dat voor enkele maanden het contingent veel te klein was; hoewel voor andere maan- den het contingent zeer groot was, kon toch niet van de maanden met een zeer ruim toe gewezen contingent een deel worden over geschreven naar de met een klein contingent bedeelde maanden. De door de Nederlandsche regeering uitge vaardigde uitvoercertificaten-regeling maak te vooral ook dank zij de erkenning door de Fransche regeering, dat van het aan Ne derland toegewezen contingent alleen werd afgeschreven de uit Nederland geïmpor teerde visch. De export naar Engeland, eens zoo belang rijk, was in 1934 kleiner voornamelijk ten gevolge van het hooge Engelsche invoerrecht en de devaluatie van het Engelsche betaal middel, waardoor concurreeren op de Engel- - sche markt zeer moeilijk was, Het door En- geland toegestane contingent werd dan ook niet bereikt. Voor den uitvoer naar Duitsehland was door dit land bij handelsovereenkomst aan Nederland een hoeveelheid toegewezen, welke vrij van invoerrecht kon worden geïmpor teerd. Hoewel de prijzen in Duitsehland dikwijls gunstig waren zoodat export zeer zeker loonend zou zijn Duitsche visschersvaartuigen voer den door de hooge prijaen in Duitsehland zelfs zeer weinig in Nederland aan - is het bovenbedoelde door Duitsehland toegestane kwantum niet bereikt. De betalingsmoeilijk heden, welke door het Duitsch-Nederlandsch clearingverdrag niet tot oplossing werden ge bracht, waren hiervan wel de oorzaak. De export naar Duitsehland van versche haring was ook in 1934 e belangrijk en zelfs grooter dan in het voorafgaande jaar. De uitvoer naar België werd ongunstig be- invloed door de door dit land vastgestelde ma ten, waaraan de in te voeren visch moest voldoen. Ver d er on d er von den d e Ned erlan ds che ex - porteurs moeilijkheden van het Belgische systeem van toewijzing van invoervergunnin gen. Bestede koopsommen. Eind 1934 was het aantal handelaren, dat geregeld op den afslag kocht, 252 tegen 246 op het einde van het vorige verslagjaar. Hier bij zijn buiten beschouwing gelaten de han delaren, die over het geheele jaar minder dan f 100,kochten, alsmede die handelaren, die zij het dan ook min of meer geregeld, alleen haring en zoutevisch kochten. De eerste groep handelaren met een omzet van f 100 tot f 10.000 is van 142 in 1933 tot 143 handelaren in 1934 toegenomen, en de omzet is gestegen van f 399.000,in 1933 tot f 412,000,in 1934. Hieruit blijkt wel, dat deze groep'steeds talrijker wordt en dat te vens het bedrag, waartoe deze handelaren Visch koopen, steeds toeneemt. De mutaties, welke echter in deze groep voorkomen, zijh wél zeer vele; 35 handelaren waren jiiet meer als zoodanig ingeschreven, 7 handelaren gingen over naar groep II en 2 handelaren naar groep IV. De groep vermeerderde met 39 nieuw-ingeschreven handelaren en met 6 handelaren uit groep II. De tweede groep handelaren, met een om zet van f 10.000 tot f 30.000 verminderde met 2 handelaren, die niet meer waren ingeschre ven en met 6 handelaren, welke bij groep 1, 4 handelaren, welke bij groep III, en 2 han delaren welke bij groep IV moesten worden ingedeeld. Bij deze groep werden ingedeeld 3 nieuw-ingeschreven handelaren, 7 handela ren uit groep I en 1 handelaar uit groep III. In de derde groep "(omzet vari f 30.000 tot f 50.000) zijn minder wijzigingen dan in de beide vorige groepen; 1 handelaar is onder gebracht bij groep II en 5 handelaren bij groep .IV. Van groep II zijn in deze groep ge komen 4 handelaren en van groep IV 2 handelaren. Groep IV (omzet van f 50.000 tot f 120.000) is van 30 handelaren in 1933 gestegen tot 36 handelaren in 1934. In deze groep kwam 1 nieuw ingeschreven handelaar, en verder werden bij deze groep ingedeeld 2 handelaren uit groep I, 2 handelaren uit groep II, 5 han delaren uit groep III en 1 handelaar uit groep V. Van groep V (f 120.000 tot f 300.000), gin gen 1 handelaar naar groep IV en 1 hande laar naar groep VI, terwijl uit groep IV 3 handelaren naar deze groep overgingen. Bij groep VI (f 300.000 en daarboven) werd 1 handelaar uit groep V ingedeeld en telde deze groep toen in totaal 1 handelaar. Uit het bovenstaande blijkt wel dat in het algemeen een tendenz van verschuiving naar hoogere groepen zich in het afgeloopen jaar heeft voorgedaan. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Op 15 Augustus zal pastoor G. Keizer, vroeger te IJmuiden, thans te Oude Tonge, zijn 25-jarig priesterfeest herdenken. EEN TANK- TEVENS PASSAGIERSSCHIP. Aan de Deutsche Werft in Finkenwarder nabij Hamburg is onlangs een eigenaardig schip te water gelaten, dat tegelijkertijd voor tank- zoowel als passagiersschip dienen moet. Het is de „13de December", eigenaren de Gacimientos Petroliferos Fiscales te Buenos Adres. Ter herinnering aan den datum, dat de eerste Argentijnsehe petroleumbron aange boord werd (13 December 1910). Daar het schip bestemd is voor het onder houden van den dienst van Rivadavia op La Plata, tusschen welke havens geen verbinding over land bestaat, moest het passagiers kun nen vervoeren. Het is van alle gemakken voorzien en kan 50 passagiers le klasse en 30 in de 3e klasse vervoeren. Het is uitgerust met uiterst zwaar laadge- rei, omdat het dikwijls zware machinerieën zal moeten transporteeren; Het schip is 158.4 M. lang, 18.42 M. breed met 7.47 M. diepgang, heeft een triple- expansie-machine van 4600 I.P.K., meet pl.m. 4000 ton bruto en behaalt een snelheid van 13 mijl. Verder is het vaartuig geheel uitgerust als een tankschip. Dit merkwaardige conglomeraat trok bij het te water laten algemeen de aandacht van de vertegenwoordigers der scheepvaart- wereld. OPVOERING VAN EEN KINDEROPERETTE A.s. Woensdagmiddag vindt voor de kin deren in het clubgebouw van Kindervreugd, een opvoering plaats van een Kinderoperette. FAILLISSEMENT P. SELDENRIJK. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de creditèurenlijst in bovengenoemd fail lissement. Déze lijst telt 27 crediteuren met een totaal passief van f .6633.70. waarvan pre ferent f 702.55. De baten zijn nog niet vol- ledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn H. Bogaard geldleening en geléverde goederen f 1350; N.V. Twentsche Bank geleverde goe deren, koopsom en huur gedeeltelijk prefe rent f 1513; J. Staal geldleening rente en kosten gedeeltelijk preferent f 1331.15. (De financiëele toestand van Waddinxveen blijft uitzonderlijk gunstig. Burgemeester P. A. Troost heeft thans medegedeeld dat de rekening 1934 op den gewonen dienst sluit met een batig saldo van bijna 68.000 gulden.) O Waddinxveen, o Waddinxveen, Wat zij't gij te benijden, Hoe slaat gij u zoo prachtig heen Door deze barre tijden. Hoe komt gij aan zoo'n batig slot, Het klinkt haast als een fabel, Gij zijt met uw voordeelig lot Wel Waddinxvenerabel. Als een oase in een land Met verder slechts woestijnen, Waar alles vastloopt in het zand En elke groei blijft kwijnen. O Waddinxveen, o Waddinxveen, Mijn beste filsitatie, Gemeentelijk zoo ongemeen, Een voorbeeld voor de natie. Maar ziet, de leiding die gij koost, Verklaart het wonder nader, Gij hebt nu ieder zoekt naar troost, PA Troost als burgervader. Waterratten-achterhoede plaats heeft, ver groot Drijver den voorsprong (02). Nog steeds is H. V. G. B. in 'den aanval; de Waterratten-achterhoede speelt onzeker; doch langzamerhand werken de gastheeren zich iets los. Nu voordt het H. V. G. B. doel on der schot genomen. De Vries scoort tegen (1-2) Na de rust een geheel ander spelbeeld; nu zijn de Waterratten weer in den aanval; ook hun achterhoede speelt nu veel rustiger. De H. V. G. B. aanval krijgt niet veel kans meer. Dan weet Kollerie gelijk te maken (22). Steeds komen de Waterratten nu terug. Op nieuw scoort Kollerie (32). Het betere uit- houwdingsvermogen van de Waterratten komt nu wel duidelijk aan het licht; Kollerie zorgt voor nummer 4. Bij een volgenden aanval scoort Kollerie wederom (52) Een schot van v. Koningsbruggen werkt Glatz nog net cor ner, waaruit Kolerie opnieuw doelpunt (62) Bij een tegenaanval van H. V. G. B. scoort Drijver tegen (63). Doch opnieuw komen de Waterratten terug. De Vries brengt den eind stand op 73, DE WEG NAAR HET STRAND. Thans veel beter. De weg naar het strand van het parkeer terrein af naar de Zuidpier is belangrijk ver beterd. Over de geheele lengte van den weg bevindt zich thans een behoorlijk voetpad van betonplaten, dat een goede verbindfng vormt met de pier, terwijl ook het op den weg ge stoven zand vrijwel geheel verwijderd is. Het voetpad, dat eerst van het parkeerterrein komende, rechts van de spoorbaan lag is naar den anderen kant verlegd. Het spreekt vanzelf dat van het nieuwe pad een dankbaar ge bruik wordt gemaakt, vooral doro de bewo ners van het kampeerterrein. DE LICHTSTOET OP KONINGINNEDAG. Naar wij vernemen bestaat er veel animo voor den lichtstoet, die op Koninginnedas een deel der feestelijkheden zal uitmaken. Officieel hebben reeds' ingeschreven de Gymnastiekvereenigingen Olympia en D.O.S. Stormvogels, de Graal, de Burgerwacht en de Nederlandsche Jeugdstorm. De optocht zal van het Kennemerplein vertrekken en waarschijnlijk aldaar ook ont bonden worden. De leiding berust bij den heer Chr. F. Smit. GEEN SPREEKUUR. De directeur van den Gem. Geneeskundl gen- en Gezondheidsdienst verzoekt ons te melden, dat hij van 26 Juli tot en met 10 Augustus verhindérd is spreekuur te houden WATERPOLO. DE WATERRATTEN—II. V. G. B. (7—3) De volgende zeventallen gaan te water: H. V. G. B.: J. Bongertman, H. Hofmeester G. Goe dings, Th. Drijver, J. Kem-ps, P. Rol D. W. R.: N. de Vries, J. Kollerie, Th. v. Koningsbrugge A. H. de Bruyn, S. de Vries, N. Kollerie J. H. v. d. Boor-en. H. V. G. B. is het eerst bij den bal; wanneer De Vries Rol niet voldoende bewaakt, zwemt Rol snel op en scoort van dichtbij (01) H. V. G. B. is sterk in den aanval; het duurt niet lang of v. d. Booren krijgt druk werk. Als bij een H. V. G. B.-aanval een misverstand in de VOETBAL. HET STORMVOGELS-BESTUUR. Na de laatste bestuursverkiezing heeft het bestuur van Stormvogels zich als volgt ge constitueerd W. Chr. Suwerink, voorzitter-penningmees ter; Joh. Martens, 3de voorzitter; Chr. Wijmer le secretaris; A. G. Lindhout 2e secretaris; J. Zwemmer 2e penningmeester; K. Wijnschenk, R. Nieborg, H. A. P. Veuger en S. Jordaan, commissarissen. De elftalcommissie zal bestaan uit de hee- ren Veuger, Nieborg, Van Leeuwen, Bruyn en Heilig. VAN DER LUGT NAAR V.S.V. TERUG. Naar we vernemen, heeft na De Wolf ook Van der Lugt, wien reeds overschrijving naar Stormvogels was verleend, besloten weer voor V.S.V. uit te komen. WANDELSPORT. De int. Vierdaagsche Afstands marsehen. Tweede dag. Uit Nijmegen: Ook Woensdagmorgen vier uur was het weer dezelfde drukte in de kazerne der Kol. Reser ve als op; den eersten dag. De sirene loeide en en op de slaapzalen kwam bedrijvigheid. Er waren er velen, die niet zoo gemakkelijk hun bed uit konden komen, als op den eersten dag, doch dit gaf niets, zij werden er wel uitge trokken door hun kameraden. Te vijf uur gin gen de eersten de poort van de kazerne weer uit om hun dagmarsch te beginnen, het waren de deelnemers aan den 55 K.M.-marsch. Zeventien deelnemers verschenen niet op het appel, zoodat de 16 uitvalers van Dins dag er bij g^eke.nd;_2997deelnemers startten. Het ging Woensdag door het land van Maas en Waal. De deelnemers aan de 55 en 50 K.M. troffen het dit jaar bijzonder; zij konden pro- fiteeren van den nieuwen weg naar Druten. Later werd het echter weer moeilijker voor ren, doch over het algemeen- waren de we gen niet slecht te noemen. Het groote trefpunt was Wijchen, de pleis terplaats voor alle deelnemers. Zooals altijd was het hier weer gezellig. Er werd druk ge vlagd, terwijl in de muziektent op het Markt plein de Harmonie van Wychen speelde. Naarmate het middaguur naderde, werd het hier druk; hier begon de groote doortocht. Deze duurde tot ruim drie uur. Er werd over het algemeen in rustiger tempo geloopen dan op den eersten dag. Deze tweede dag is voor de meeste deelnemers de zwaarste; het was bovendien heel warm. De verzorgers en de R.code Kruis-soldaten hadden het- druk met het doorprikken van de noodige blaren. Door de leiding werd met het tijdstip van binnenkomen de noodige soepelheid betracht. Ook nu leefde men overal langs den weg met de loopers mee; er werd een druk gebruik gemaakt van' het klaargezette water. De route voor de 30 en 40 K.M. was gekozen, dat een gedeelte daarvan bij de binnenkomst door het centrum v-an de stad liep. De Nijme- genaars lieten zich, zooals altijd, niet onbe tuigd; overal langs den weg stond veel publiek dat de deelnemers steeds met een hartelijk applaus begroette. Door verschillende firma's werden weer ver snaperingen uitgedeeld; door den Bond werden de deelnemers op een chocolade-reep getrac- teerd, Om den moed bij de deelnemers er in te houden, reed een luidsprekerwagen langs het parcours en speelde vroolijke wijsjes. In totaal zijn op dezen tweeden dag 52 deel nemers uitgevallen, w.o. twee Duitschers. Dit aantal is, alle omstandigheden in aanmerking genomen, niet slechts te noemen. LAWNTENNÏS. OM DEN DAVIS-CUP. VER. STATEN—DUITSCHLAND (1—1) Uit Londen Woesndag werden te Wimbledon de beide laatste singles gespeeld voor de interzöne- finale tusschen de Vereenigde Staten en Duitsehland. Allison won in straight sets van Henkei met 61, 75, 119. Von Cramm ver loor tot veler verrassing van Budge met 60, 79, 68, 36. Het werd dus een 41 over winning voor de Vereenigde Staten. De Chal- lengeround van. dti jaar heeft dus plaats op 27, 29 en 30 Juli tusschen Engeland en de Ver eenigde Staten TOURNAMENT „BREDERODE". De uitslagen van Woensdagavond luiden: Heerenenkelspel: P. Gunning sl. H. Sikkes 62, 16, 61; F. Lanting sl. C. Erdman w.o. F. Aarts sl. W. Schouten 6—4, 6—2; P. Gun ning sl. L. de Kadt 61, 64; J. v. Heek sl. D. Nieman 6—0, 6—0; G. v. d. Ploeg sl. Th. de Crauw 61, 60. Damesenkelspel: mej. Kerkhoven sl. mej. A. Terwey w.o.: mej. Veendorp sl. mej. J. de Groot 6—4, 6—1. Heerendubbelspel: J. Klok en Nieman sl. J. v. Hezel en W. Schouten 61, 63; Erdman en v. d. Bliek sl. v. d. Linde en Miedema 61, 61; Blom en v. Driessum sl. Langendijk en de Waard 64, 61; Klok en Nieman sl. Bal- jon en Nol te 62, 75. Gemengd dubbelspel: mej. Blikslager en v. d. Klashorst sl. mevr. Kramer en Lazet 36, 8—6, 6—3. ZWEMMEN. ZWEMFEEST VELSEREND. Het zwemfeest van de Zwemvereeniging „Velserend", dat a.s. Zaterdagmiddag half drie in het natuurbad nabij de Ruïne van Brede- rode wordt gehouden, belooft in sportief op zicht een groot succes te worden. De inschrij vingen zijn thans alle binnengekomen. De beste Nederlandsche zwemsters en zwemmers zullen acte de présence geven. De kampioene van Nederland schoonspringen, mej. L. Tho- len, zal tezamen met mejuffrouw J. Waalberg, die al-s tweede bij de kampioenschappen ein digde, een demonstratie geven. Van de hee- ren-springers noemen wij het duo Schatens— Denneboom van de Amsterdamsche Zwem- club, welk duo voor den komischen noot zal zorgdragen, voorts N. van der Voort, en H. de Goede. Verder starten Nida Senff (A.D.Z.), kampioene 100 Meter rugslag, mej, Tini Wag ner. Jenny Kastein, onze oud-wereldrecord houdster, schoolslag, komt eveneens. Op het nummer rugslag voor heeren komt o.a. uit P. Met-man (het Y), kampioen 100 Meter. Ook cle recordhouder Mooi (HP.C.) is van de partij, evenals S. Wegener van Nereus. Tenslotte een partij waterpolo. Het Haarlem's Zevental speelt tegen hec Y 1, kampioen van Nederland. DE TROTS VAN HET ABESSYNISCHE LEGER DE PAARDEN. Dit zijn de paai'den, die een belangrijk onderdeel vormen van het Abessynische leger. De cavalerie is door Europeesche officieren onderricht geworden en rijdt dus ook, naar Europeesch voorbeeld, van karabijn, lans en sabel voorzien, over het slag veld. Hoeveel paarden Abessynië heeft is niet bekend, maar dat. het er wel veel zullen zijn, ligt voor de hand Immers in een land waar de-wegen nog niet voor motorverkeer zijn geschikt, moeten de paarden de plaats van de machine innemen. Zoo ook in een slachting.... WIELRIJDEN. De Tour de France. Moineau wint de 11e etappe met meer dan een kwartier voorsprong. U'it Bordeaux: Woensdag werd de 17e etappe verreden, van Pau naar Bordeaux, over een afstand van 224 K.M. De renners zijn nu op de thuisreis, immers Zondag a.s. wordt de laatste étappe verreden van Caen naar Parijs, Nog altijd heeft Romain Maes de leiding, vóór Morelli en zijn beide landgenooten Ver- vaecke en S. Maes, alsmede den Franschmar: Speieher. De held van den dag was de Franschman Moineau, die halverwege er tusschen uit trok en met niet minder dan 16 minuten voor sprong onder uitbundig enthousiasme van zijn landgenooten te Bordeaux arriveerde. Het resultaat van deze étappe was 1. Moineau (Frankrijk) ,tijd 7 uur 34 min. 30 sec. 2. Jean Aerts (België, tijd 7 u. 50 m. 3 sec. 3. Leducq (Frankriik). 4. Pélissier (Frank rijk), individueel, 5. Lachat (Frankrijk), toe rist; 6 tot en met 44 R. Maes, Morelli, Ver- vaecke, Teani, Speieher en anderen, allen zelf den tijd. 45. Le Greves (Frankr tijd 7 u. 50 m. 45 s. 46. Cardona (Snanie), tijd 7 u. 50 m. 51 sec. 47. Vietto (Frankrijk), 7 u. 53 m. 25 sec. Ht algemeen klassement luidde: 1. F. Maes (België), 113 uur 44 min. 45 sec. 2. Moreli*- (It-aliët113 uur 47 min. 42 sec.; 3. Vervaecke (België) 113 uur 54 min. 19 sec.; 4. S. Maes (België) 114 uur 3 min. 14 sec.' 5. Snpicher (Frankrijk^ 114 uur 6 min. 14 sec, L-andneklassement: 1. Belaie, totaaltiid 341 uur 1 min. 6 sec.: 2. Frankrijk. 343 uur 20 min. 5 sec.; 3. Duitsehland 350 uur 29 min. 34 sec. 4. Italië. 5. Spanje.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1