HET NIEUWE AVONDBLAD Plagerij. 20e JAARGANG No. 223 VRIJDAG 26 JULI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijn? dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van-visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Wijziging der verordening op de Straatbelasting. Werkingssfeer wordt verruimd Voor eigendommen, die minstens een jaar onafgebroken leeg staan, wordt de belasting- teruggegeven. In de Raadsvergadering van 30 October 1934 werd door B. en W. mededeeling gedaan van hun bereidheid om onder het oog te zien, in hoeverre de toepassing der bestaande bepa lingen van de verordening tot heffing van een straatbelasting tot onbillijkheden leidt. Artikel 52 der wet op de grondbelasting be paalt, dat voor gebouwde eigendommen, die met hunne gebouwde aanhoorigheden gedu rende twaalf achtereenvolgende maanden on gebruikt en onverhuurd gebleven zijn, aan hem, die gedurende dat geheele tijdvak daar voor is aangeslagen, de belasting wordt terug gegeven. Ingevolge artikel 54 moet deze terug gaaf door den belanghebbende worden aange vraagd binnen dertig dagen na het einde van genoemd tijdvak. Een soortgelijke bepaling komt ten opzichte van de straatbelasting niet in de verordening voor. Reedsherhaalde malen is er op aange drongen een dergelijke bepaling vast te stel len. Het komt B. en W. voor, dat daaraan moet worden voldaan. De daling van de op brengst der straatbelasting zou, berekend naar de in 1933 verleende ontheffingen der grond belasting, voor dat j aar kunnen worden ge raamd op f 1000. In verband met het grooter geworden aantal leegstaande woningen is dit bedrag voor dit jaar iets hooger te ramen. Wanneer de wijziging der verordening zich alleen bepaalde tot de boven-omschrevene, is volgens de meening van B. en W. de mogelijk heid niet uitgesloten dat, als gevolg van de circulaire van Gedeputeerde Staten van 23 Januari 1935, de .goedkeuring eenig bezwaar zou kunnen ontmoeten. In die circulaire toch wordt er o.a. op gewezen, dat in het bijzonder de gemeenten, die noodlijdend zijn geweest, er voor.hebben zorg te dragen, dat geen in komsten worden prijsgegeven. B. en W; hebben daarom ondef de oogen ge zien inhoeverre' liet mogelijk is; clit bezwaar te ondervangen Artikel 280 der Gemeentewet spreekt over het heffen van een belasting wegens gebouw de eigendommen en daarbij behoorende erven, die aan openbare land- of waterwegen in de gemeente belenden of in de onmiddellijke na bijheid daarvan gelegen zijn en van onge bouwde eigendommen, die aan deze wegen belenden of op deze wegen uitgang hebben. In artikel 1 der heffingsverordening is deze redactie niet overgenomen. De aanslag is daar beperkt geworden tot: a. de gebouwde eigendommen en daarbij behoorende erven, die belenden aan of in de onmiddellijke nabijheid gelegen zijn van open bare landwegen in de gemeente, welke cloor haar aangelegd, bij haar in onderhoud, door haar verlicht, door haar gerioleerd zijn, door haar sehoongehouden worden of waarnevens door haar bepaalde verbeteringen zijn aan gebracht; b. de ongebouwde eigendommen, die belenden aan of uitgang hebben op openbare land wegen, door de gemeente aangelegd of bij haar in onderhoud. Men ziet hier dus, dat de gemeente zich een beperking heeft opgelegd. De bevoegdheid tot belastingoplegging is beperkter gehouden dan de wet toelaat. Laatstelijk bij arrest van 23 Januari 1935 besliste de Hooge Raad, dat ar tikel 280 der Gemeentewet, handelende over de heffing van straatbelasting, niet voor schrijft, dat deze heffing alleen mag geschie den wegens perceelen, belendende aan open bare wegen, waaraan de gemeente kosten be steedt, maar voldoende is, dat de gemeente kosten heeft te maken voor openbare land- of waterwegen in de gemeente en de heffing dan mag geschieden wegens alle perceelen, die aan een openbaren weg belenden, onver schillig of juist aan dezen weg de gemeente kosten moet besteden, of dat zij dit doet ten aanzien van andere openbare wegen. B. en W. meenen aan de heffing eenige uit breiding te kunnen geven door daaronder ook te laten vallen de perceelen gelegen aan de straten, aangelegd met goedkeuring van den Raad en waarvoor de verplichting is gesteld, tot overdracht in eigendom aan de gemeente. B. en W. verwachten hiervan een stijging der ontvangsten, welke de door ons voorgestelde daling compenseert. De artikelen 11 en 11a bevatten een admi nistratieve wijziging. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor. in overeenstemming met het advies der commissie van bijstand voor de financiën, ingaande 1 Januari 1936, de heffingsverordening als volgt te wijzigen. Artikel 1 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: Artikel 1. In deze gemeente wordt, onder den naam van straatbelasting, een belasting geheven: le. wegens gebouwde eigendommen en daar bij behoorende erven, die belenden aan of in de onmiddellijke nabijheid gelegen zijn van: a. openbare landwegen in de gemeente, welke door haar aangelegd, bij haar in onderhoud, door haar verlicht, door haar gerioleerd zijn, door haar sehoongehouden worden of waar aan door haar bepaalde verbeteringen zijn aangebracht; b. openbare landwegen in de gemeente, aan gelegd met goedkeuring van den Gemeente raad en waarvoor in de vergunning tot aanleg de verplichting is gesteld tot overdracht in eigendom aan de gemeente; 2a. wegens ongebouwde eigendommen, die belenden aan of uitgang hebben op openbare landwegen, door de gemeente aangelegd of bij haar in onderhoud, of de onder lb bedoel de wegen. De artikelen 10 en 11 vervallen. Daarvoor komen in de plaats de volgende artikelen. Artikel 10. Voor gebouwde eigendommen, die niet hun gebouwde aanhoorigheden gedurende twaalf achtereenvolgende maanden ongebruikt en onverhuurd gebleven zijn, wordt aan hem, die gedurende dat geheele tijdvak daarvoor is aangeslagen, de belasting teruggegeven, in dien het verzoek daartoe schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders wordt ingediend binnen twee maanden na dat tijdvak. EEN ONTSLAGKWESTIE. Den 18en Juli j.l. werd in handen van B. en W. gesteld om advies een adres van P. Jas- perse, ontslagen beltbaas bij den Reinigings- en Ontsmettingsdienst om de mogelijkheid te scheppen, alsnog door den Raad van Beroep te worden gehoord en zijn wachtgeld te ver lengen. Reeds eerder hadden B. en W. voor gesteld, de betrekking van beltbaas op te hef fen, met welk voorstel de Raad zich zonder hoofdelijke stemming vereenigde. Aangezien de redenen welke tot het voorstel van B. en W. hebben geleid, daarbij waren aangegeven achten zij het overbodig, omtrent de moti veering in een herhaling te treden. Door de opheffing van de vólkomen over bodige functie van beltbaas werd Jasperse eervol ontslag verleend. Van dit besluit was geen beroep mogelijk. Aan J. is aangeboden een plaatsing als werkman in algemeenen dienst bij de gemeente. Hij heeft dit gewei gerd. Er zijn, aldus B. en W. daardoor geen termen aanwezig, een verlenging van den wachtgeldtermijn in overweging te nemen, reden waarom B. en W. den Raad voorstellen lien te machtigen, adressant dienovereenkom stig in te lichten. EXPLOITATIE-VERGUNNING VOOR „DE NEETHOF". Bij het gemeentebestuur is een verzoek in gekomen van de N.V. „Kennemer Exploitatie Maatschappij van onroerende goederen" te Bloemendaal om een exploitatie-vergunning voor het terrein „De Neethof" te Santpoort. VERZOEKEN OM SUBSIDIE. Het bestuur der Veis er Vrijwillige Burger wacht en de Gewestelijke Landstorm Com missie „Kennemerland" te Haarlem hebben het gemeentebestuur om toekenning van een subsidie voor 1936 verzocht. B.en. W. stellen den Raad voor, eerstge noemd verzoek te behandelen bij de begroo- ting voor 1936 en laatstgenoemd verzoek, als zijnde .ongezegeld, niet in. behandeling te nemen. OPBRENGST COLLECTE. De in onze gemeente gehouden collecte voor inrichtingen voor Vallende Ziekte heeft op gebracht f 162. REKENING - COUR ANT- OVEREENK OMST VOOR BUITENGEWONE UITGAVEN. In de Raadsvergadering van 27 November 1934 werd de burgemeester gemachtigd, met d>e N.V. Bank voor Nederlandseh-e gemeenten te 's Gravenhage een rekening-courant-over eenkomst voor buitengewone uitgaven aan te gaan tot 31 December 1935 van f 550.000. In dit crediet was een belangrijk bedrag opge nomen voor dekking van het z.g. „uitgestoo- ten" bedrag van de begrooting 1934. Daar in middels 80 pet. van het geraamde „uitg-e- stoot-en" bedrag aan de gemeente is uitbetaald moet tot verlaging van het crediet worden overgegaan. B. en W. stellen den Raad in verband hier mede voor, hen te machtigen een rekening- courant-overeenkomst aan te gaan tot een bedrag van 1 274.000. DE VIER MULLERS IN „DE PONT". „De vier Mullers", de film die van Vrijdag avond af in de bioscoop „De Pont" wordt ver toond, mag zeker een van de beste Nederland sehe films worden genoemd en ongetwijfeld zal ook deze film, evenals de andere in „De Pont" vertoonde Nederlandseh-e films-veel be langstelling trekken. De hoofdrollen worden vervuld door Adolf Bouwmeester, Johan Kaart, Tilly PerinBouwmeester. Jacques van Bijle- veld, Gusta ChrispijnMulder, Minny Erf- mann, Cissy van Bennekom en Johan Hees ters. Hieronder in het kort de inhoud: De familie Muller, fabrikanten van vader op zoon en zoo vervolgens, hebben altijd in textiel en onmin geleefd. Grootvader Muller, een gewiekst koopman, zijn zoon minder suc cesvol, de kleinzoon een aardje naar zijn groot pa. Dan is er nog de vierde Muller, die leeft- van kwaadspreken en het overbrengen naar de familie onderling van allerlei „geheimpjes" voor verbreiding bestemd. Mevrouw Muller, cloor den ouden heer Mul ler altijd smalend „mevrouw m'n schoondoch ter" genoemd, zoekt altijd maar troost bij het bridgen. Reeds in geen 18 jaar heeft grootvader Mul ler direct contact gehad met zijn' zoon en schoondochter. Toch wist hij, dank zij den overbrenger, altijd haarfijn wat er ten huize zijner kinderen plaats greep. Met z'n kleinzoon was hij bijzonder ingeno men. Deze laatste, die zich met de handels- principes van z'n vader niet kan vereenigen, verlaat het huis, om met steun van z'n groot vader een fabriek op te richten, waarmede hij z'n eigen vader beconcurreert. Nu zijn de conflicten niet van de lucht. Fel ontbrandt cle strijd om de heerschappij in de jutte. Beide zaken loopen gevaar groote som men gelds te verliezen. De strategie van den oudsten Muller, bene vens diens credietwaardigheid. bezorgt hem de overwinning, doch dan ten koste van zijn eigen zoon. Dit nu kan de man met de bar- sche stem, doch het weeke hart al evenmin .verdragen. Het slot is; de firma Muller en Zonen (Op den afsluitdijk tusschen Noord- Holland en Friesland heerscht op het oogenblik een hevige muggen- De Resolute weer vertrokken. Militairen zijn van. Padmig Si- dempoean naar Pargaroeten (Su matra) gezonden, om de bevolking van de daar heerschende tijgerplaag te verlossen). De plaagzucht is een spél, waarriiee Het dier zich graag vermaakt, De mensch waardeert dit niet zoo erg, Hij is te licht.geraakt. Al „wat zich lieft, dat plaagt zich" steeds, Zooals de Duitscher zegt, Maar „wat zich plaagt, lieft zich nog niet", Lijkt mij hier meer terecht. Nu plaagt er op den afsluitdijk, De groote groene mug, De mensch, die erdoor wordt belaagd, Heeft daarvan niet terug. En in Sumatra's oerwoud heerscht, Bericht men ons vandaag, Tot wanhoop van het inlandsöh volk, Een ware tijgerplaag. Een mug steekt en een tijger niet, Dat springt direct in 't oog. Een mug vliegt en eèn tijger niet, Ook dat hoeft geen betoog; Een mug geeft ons malaria, Dat doet een tijger niet, Een mug lacht wat om het geweer, Waarmee j' een tijger schiet. De mug bestookt den armen mensch In honderdduizendtal, De tijger gaat alleen te werk,, Of twee in 't ergst geval. En toch en tóch -^-wanneer men zich Met bitterheid beklaagt, Dat een millioenen muggenheir Ons -weer zoo vinnig plaagt; Dan voél 'k mij in ons landje toch Den koning nog te rijk, Zoolang er nog geen tijgers zijn Op onzen afsluitdijk. P. GASUS. Nagewuifd cloor duizenden voer het zeekasteel van den toeristensteiger. De Gemeenterekening over 1934. B. en" W. bieden den Raad aan de reke ningen over 1934. Die der gemeente sluit met de volgende cijfers: Gewoon. Inkomsten f 3.860.550.98 Uitgaven f 3.860.550.98 Saldo nihil. Buitengewoon. Inkomsten f 158.980.06 Uitgaven f 350.548.05 Nadeelig slot f 191.567.99 Geen verdere verlaging van den gasprijs. In de Raadsvergadering van 28 December, 1934 zegden B. en W- toe, dat zij de moge lijkheid van een verdere verlaging van den gasprijs onder de oogen zouden zien zoodra de resultaten over het le halfjaar 1935 be kend waren. Naar aanleiding hiervan d-eelen B. en W. den Raad thans mede, dat, aannemende dat de gas aflevering over het 2e halfjaar van 1935 gelijk zal zijn aan die over de eerste zes maanden van dit jaar, over 1935 een totale aflevering zal worden bereikt van circa 5.342.500 M3.derhalve 44000 M3. minder dan geraamd is, waardoor 't batig saldo belangrijk beneden de raming zal blijven. In verband hiermede achten B. en W. het niet mogelijk den gasprijs verder te verla gen. IJMUIDEN Passagiers lieten op zich wachten. Met de bekende Duitsche „Pünktlichkeit' was gisteravond 8 uur alles aan boord van de Resolute gereed voor het vertrek. En ook de verdere maatregelen waren genomen. Drie sleepbootem van Bureau Wijsmuller, de Hec tor, Nestor en Stentor lagen gereed, om assis tentie te verleen en bij het ronddraaien van het schip,, de vletterlieden stonden bij de meer palen om de trossen los te gooien. Maar de A. T. O. bussen waren minder „pünktlich"' er ontbraken om acht uur nog heel wat op het appel. En steeds groeide aan den wal de massa be langstellenden; tegen den tijd van vertrek stond een dichte haag van mensehen op den kanaalberm en den weg, zoodat de politie de handen vol had om het verkeer te kunnen regelen. De scheepsband, opgesteld op het promenadedek blies weer vroolijke marschen *eker had ze nog nooit voor een zoo talrijk auditorium gespeeld. „De óuë" zal wel braaf gemopperd hebben, dat hij zoo lang heeft moeten wachten. En ook de koks en stewards, die natuurlijk door het telaat komen van zoovele gasten niet weinig gedupeerd waren, zullen moeilijke oogenblik- ken gehad hebben. Zeker- een uur na den vastgesteld en tijd kwamen de bussen weer terug. Het 150-tal te- laatkomers werd natuurlijk met een hoera'tje begroet. Toen konden eindelijk de trossen worden losgemaakt. Het was inmiddels half negen ge worden. De loopplank wei'd ingehaald, de band speelde eerst het Wilhelmus, daarna de Duitsche volksliederen en de beide achter vastgemaakte sleepbooten haalden uit hun machines wat er in zat. Langzaam ging het achter-schip van den wal. Alle passagiers en een groot deel der bemanning, ongetwijfeld niet weinig verrast door de groote belangstel ling, beantwoordden spontaan het gewuif der duizenden langs -den waterkant. Even, toen de kolos dwars in de buitenhaven lag dreigde een kink in de kabel te komen, Het voorschip liep vast, maar spoedig kwam er weer beweging in het schip, dat nagenoeg de geheele breedte van de haven voor zijn manoeuvres noodig had. Toen duurde het niet lang of de kop lag in de goede richting. De machines van de Re solute werden op „vooruit" gezet en lang zaam stoomde het vaartuig in de richtin vaii den havenmond De-Resolute was toen spoedig in zee en even later achter het pantserfort verdwenen. De •honderden, die op de Zuiderpier stonden brach ten een allerlaatsten groet.. Het stoomschip vaart rechtstreeks naar Hammersfest, komt dan in Hiamburg, waar de toeristen op een ander schip van de H. A. P. A- G. overstappen om daarmede die terug reis naar New-York te doen. Wij hadden gistermiddag nog even gelegen heid te dwalen door de bekende salons van onze oude Br-abantia. Men kan de menschen benijden, die met zulk een fraai schip een pleiziertocht kunnen maken. Want het- goed- onderhouden stoomschip biedt veel comfort. Behalve de groote salons, die zich aaneen rijen als in een luxi-eus hotel zijn er de ruime dekken, waarvan het promenadedek gedeel telijk ingericht is als kegelbaan en waar te vens een tennisveld (tenniskooi is beter) is. We vonden nog het mooie zwembad, de gym nastiekzaal, een bloemisterij, waar de dames bloemen kunnen koop en voor hun corsages, kortom alles is er te vinden wat voor men schen, die over een ruime beurs beschikken, onmisbaar is. Druk was de bemanning bezig met het ap- proviandeeren. Want er is heel wat noodig voor zulk een drijvend dorp, Voor vele zakenmensehen is het een goe den dag geweest en de toeristen, hebben een mooien dag gehad met volop gelegenheid, om een goeden indruk van ons land mee naar huis te nemen. VELSER ZIEKENFONDS. Gisteravond heeft in „Het Wapen van Velsen" een vergadering van het Velser Zie kenfonds plaats gehad. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer H. van Gameren die in zijn openingswoord het doel er van uiteen zette. In de eerste plaats deelde hij mede, dat als tweede arts bij 't Velser Ziekenfonds was aangesteld dr. J. J. Hekman. Het refe rendum over het al of niet aanstellen van een tweeden arts had tot resultaat, dat uit gebracht werden 1455 stemmen vóór, 225 tegen en 93 blanco. Vervolgens besprak de heer Van Gameren de kwestie tusschen het fonds en de Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst. Door de Maatschappij is getracht hier een groot rayon te vormen. Verschillende malen heeft het bestuur van het Ziekenfonds met het hoofdbestuur der Maatschappij geconfe reerd. Telkens weer bleek, dat het Zieken fonds allerlei concessies aan de Maatschappij moest doen, waarvoor het Ziekenfonds geen enkel voordeel terug ontving. Duidelijk werd dit alles door den voorzitter naar voren ge bracht. Ter verduidelijking las de secretaris, de heer H. Lunig, een schrijven der maatschappij voor, waarin deze een vijftal punten formu leerde waarop een samengaan met het Vel ser Ziekenfonds mogelijk zou zijn, Deze pun ten werden door den voorzitter nader toege licht. met als gevolg dat de vergadering een parig besloot hierop niet verder in te gaan. Nadat nog eenige vragen van internen aard, uit de vergadering naar voren gebracht, door den voorzitter waren beantwoord, werd de vergadering gesloten. BENOEMD. Mej, Karsbergen alhier is benoemd töt kweekeling met akte aan de Insingerschool. Visscherijnieuws in een notedop. Visch in kistjes. Zooals men weet zijn gerui- men tijd geleden eenige reeders er toe over gegaan, hun trawlers een aantal vischkistjes mee te geven. Een deel der vangst werd op zee flink geijsd in deze kistjes gepakt. De kwaliteit van de aldus aan boord verpakte visch was beter dan die van de visch uit de keeën en dientengevolge bracht deze visch een beteren prijs op. Tot nu toe werd deze visch in de „origineele verpakking" in den afslag verkocht. Dit wordt thans echter door het Staatsvisschershaven- bedrijf niet meer toegestaan. De visch moet thans in de kisten van den afslag worden overgepakt. Verkoop van pekelharing. Een Katwijker reeder voerde gisteren 300 kantjes haring uit Schevenigen ter verkoop op den afslag alhier. Ontslagen tengevolge van de crisis. Naar wij vernemen hebben in den loop van deze maand eenige vischkoopers administratief personeel en vaste knechts in verband met de slechte uitkomsten van hun bedrijf ontslagen. Tot de ontslagenen behooren menschen, die 15 a 20 jaar bij de betrokken patroons in dienst zijn geweest. DAMMEN. ZOMERCOMPETITIE VAN D. C. IJ. Door drie fraaie overwinningen op v. d. Velde, Schagen en Koetsier wist zoowaar Smit tegen aller verwachting in de leiding in d-e zomercompetitie te nemen. Hoe ook het verdere verloop dezer com petitie zal mogen wezen, voor Smit is het ongetwijfeld fraai te noemen, dat hij in een tournooi waarin spelers zooals G. Postma, Kraai, v. d. Velde en Koetsier uitkomen, de leiding heeft kunnen nemen. De uitslagen der zesde ronde luiden als volgt: Vrijhofv. d. Heide 02 DukelKraai 02 Klin-geWartenhorst 0—2 SchagerSmit 02 G. PostmaBrand 20 Koetsierv. d. Velde 02 Aan den kop gaat thans P. Smit met 6 gesp., 1*j p., gevolgd door G. Postma 6 gesp. 9 p. en v. d. Heijde 6 gesp. 8 p. Met belangstelling zien wij het verdere verloop dezer competitie tegemoet. Nieuws van D. C. IJ. Het bestuur van D.C.IJ. deelt ons mede, dat in verband met den aanvang der compe- tle N. D. B. op 15 September a.s. reeds spoe dig de clubavonden in hotel Kennemerhof zullen aanvangen. Reeds nu bestaat er gelegenheid zich als lid op te geven. Dit kan geschieden bij den heer K. de Jong, Kanaalstraat 81. Een meestertournooi. Binnenkort organiseert de damclub Excel sior te Amsterdam een meestertournooi waaraan zeer waarschijnlijk de IJmuider meesters Dukel en Ligthart zullen deelne men.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1