Dr. Jac. P. Thijsse werd op grootsche wijze gehuldigd. Economische Voorlichting. Het naar hem genoemde natuurmonument overgedragen. Koninklijke onderscheiding. In de Koningszaal van „Artis" werd giste ren een algemeen bekend en bemind Neder lander gehuldigd. Tal van officieele en semi- officieele personen, een reeks van vrienden en kennissen waren daar aanwezig om ter ge legenheid van zijn zeventigsten verjaardag ar Jac. P. Thijsse te feliciteeren en te getuigen van hun groote bewondering. In de groote met palmen en bloemstukken feestelijk versierde zaal merkten wij o.a. op prof. dr. Th. J. Stomps, prof. dr. L, F. de Beau fort, Dr. J. H. Bierens de Haan, prof. dr. G. H. van Poelje, mr. H. Westerman, Edo J. Bergsma. mr, Van Sonsbeek, prof. dr. A. E. H. Swaen, mr. P. G. van Tienhoven. dr. A. Sunier, dr. A. de Vletter en de heeren H. C. Rehbock en J. Drijver; Henri Polak. De huldiging, waaraan een lunch vooraf ging, werd geopend door mr. P. G. van Tien hoven, voorzitter van de Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten. „Toen ruchtbaar werd, dat gij heden uw verjaardag zoudt vieren, is bij vele vrienden de gedachte opgekomen u namens deze vrien den en namens het geheele Nederlandsche volk een huldeblijk te brengen. Met buitengewone tevredenheid en voldoe ning mag u op zeventig waardevolle jaren terugzien." Spr. wijdde vervolgens de aandacht aan de vele artikelen, boeken en andere geschriften, die dr. Thijsse heeft geschreven. Met groote bewondering uitte spr. zich over deze geschrif ten en over den arbeid, die de jubilaris voor een aantal vereenigingen heeft verricht. De benoeming tot eere-doetor van dr. Thijsse wordt door het heele Nederlandsche volk als volkomen verdiend beschouwd. Prof. Stomps wees op de belangrijke verdiensten van den jarige als ornitholoog, als ethnoloog en als botanicus, in het bijzonder met betrek king tot de bloemenbiologie. Weinig menschen in den lande hebben zooals hij gezwoegd voor het cultureele leven van het Nederlandsche volk, dat op biologisch gebied zeker niet in ontwikkeling ten achter staat bij andere naties. Enkele gevoelvolle woorden wijdde prof. Stomps aan de nagedachtenis van beider vroegere, medewerkers Jaspers en Heimans. Daarna vervolgde hij: „Ieder vriend geven wij op zijn verjaardag een cadeau, dat hebbes we op uw verjaardag natuurlijk ook willen doen. Wij konden bij de keuze hiervan niet aan iets anders denken dan aan een natuur monument. En daar de namen Thijsse en Texel meestal in één adem genoemd worden, hebben wij dit monument op Texel gezocht en er een gevonden met rijke flora en fauna". Als typeerend blijk van de bemindheid van dr." Thyssè vertelde spr. dat het benoodigde bedrag voor het monument in anderhalve week van duizenden menschen was binnen gekomen. Namens al de vrienden bood prof. Stomps daarop aan dr. Thijsse het naar hem genoem de „Jac; P. Thijsse Natuurmonument" over. Geroerd dankte de jarige natuurkenner voor dit geschenk. Het is van groot belang, dat de zeldzaam mooie en veelzijdige natuur van J Nederland behoed wordt en dat de mooie j plekken behouden worden, verklaarde hij. Er j was, naar zijn meening, geen beter cadeau dat men hem had kunnen aanbieden. Een natuurmonument, vervolgde hij, is alleen veilig in handen van de Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten. Rijk, provin cie en gemeente doen veel voor het behoud van natuurschoon, doch zij zijn afhankelijk van de vertegenwoordigende lichamen, welker leden grootendeels niet biologisch geschoold zijn. Het bestuur van de Vereeniging is dit echter wel. „Ik wensch daarom het natuurmonument, dat mij is geschonken, over te dragen aan de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumen ten". Spr. deed dit echter onder voorbehoud, dat de gelden van de opbrengst van het hooi e.d. hem zouden blijven toekomen, opdat de helft ervan kon worden gestort ten bate van een fonds voor een natuurmonument in Zuid- Limburg. „Heimans heeft voor Zuid-Limburg min stens evenveel gedaan, als ik wellicht voor Texel", zeide de heer Thijsse. In een korte toespraak zeide mr. P. G. van Tienhoven gaarne het aanbod te accepteeren. De naam Jac. P. Thijsse zal echter aan het monument verbonden blijven. „Dat gij het ons schenkt, ofschoon gij het anders had kunnen gebruiken, bevestigt de uitspraak, dat het leven van een mensch beheerscht blijft door het streven naar een ideaal". Spr. hoop te, dat er ook voor het Heimans-natuiirmonu- ment zooveel animo zal bestaan. De heer S. Versluys bood dr. Thijsse een exemplaar van het gedenkboek over Dr. Jac. P. Thijsse aan, dat als jubileumnummer van „De Levende Natuur" is verschenen, welk blad den veertigsten jaargang ingaat. In zijn dankwoord haalde de jubilaris tal van oude herinneringen op, betreffende de jarenlange samenwerking bij de uitgave van „De Levende Natuur", waarin eigenlijk zijn levenswerk is geconcentreerd. Spr. zeide ver heugd te zijn, dat hij in dien tijd zooveel in stemming heeft ondervonden, hetgeen op be langstelling bij de Nederlanders wijst. Ten slotte dankte hij de redacteuren van het ge denkboek. Vervolgens was het woord aan prof. dr. G. A. van Poelje, directeur van de afdeeling On derwijs van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Hij sprak offi cieel namens de ministers en namens de velen, die zooals hij gegrepen zijn door de schoon heid van de natuur, zijn bewondering uit voor dr. Thijsse's werk. Hij deelde hierop mede, dat het de Koningin had behaagd dr. Thijsse te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Dr. Thijsse betuigde, dankend voor de on derscheiding, zijn vreugde, dat de regeering tegenwoordig zoo veel meer belangstelling toont voor het natuurbeschermingswerk. Dr. Sunier, directeur van „Artis" wees o.a. op de groote medewerking van dr. Thijsse bij de oprichting van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging, de Ned. Ornithologische Ver eeniging in 1901, de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in 1905, de Heimans- Stichting in 1906 en van het Heimans-Diora ma in Artis. Namens het bestuur van het Kon. Genootschap deelde dr. Sunier mede, dat het dr. Thijsse heeft benoemd tot honorair lid. Tevens overhandigde hij het bijbehoorend diploma. Ook dezen spreker dankte dr. Thijsse har telijk. Dr. Joh. H. van Burkom, voorzitter van de Natuurhistorische Vereeniging sprak hierna namens het leiderskamp te Havelte. De heer Edo J. Bergsma, voorzitter van den A.N.W.B. reikte aan dr. Thijsse na een korte toespraak de eere-medaille van den Touristen- bond uit. De heer W. B. Oort, burgemeester van Texel, dankt dr. Thijsse voor wat deze voor Texel deed. Vervolgens spraken nog ir. W. F. J. M. Krul, directeur van het Rijksbureau voor de drink watervoorziening; Prof. dr. A. E. H. Swaen namens de Vereeniging tot Bescherming van Vogels; ir. A. Schweers, penningmeester van de Ned, Mycologische Vereeniging namens deze vereeniging. Prof. Stomps las vervolgens een felicitatie brief van prof. Jeswiet uit Wageningen voor en overhandigde den jarige namens dezen een portret van den overleden Nederland schen geleerde prof. Hugo de Vries. Tot slot sprak nog dr. J. Heimans. de zoon van den overleden vriend van dr. Thijsse, die zijn groote waardeering jegens dezen uitsprak en herinnerde aan de prettige wijze van sa menwerken die altijd tusschen den heer Thijsse en zijn vader bestond. De zeventigjarige Bloemendaalsche natuur kenner sprak hierna nog een algemeen dank woord en wees in het bijzonder op de groote verdiensten van mej. Geertruida Carelsen, die zich ook onder dc aanwezigen bevond en die reeds over de natuur schreef, toen Thijsse nog in de wieg lag. Na deze huldiging werd gelegenheid gegeven dr. Thijsse en zijn echtgenoote geluk te wen- schen. De Leidsche Zilvertentoonstellmg Een kostbare verzameling in de Lakenhal. In de Lakenhal in Leiden wordt een zilver- tentoonstelling gehouden, de Leidsche Zil vertentoonstelling uitgaande van de Com missie voor het Stedelijk Museum „De Laken hal" te Leiden. Ver van het stadsgewoel, dat achter de hooge muren van het rustige voorplein ver borgen gebleven is en dat niet doordringt in het museum, is de tentoonstelling ingericht in vijf ineenloopende zalen van den rechter vleugel, die sober zijn gehouden om aan het door zijn onopdringerigheid zoo voorname Zilver alle recht te doen wedervaren. Don kere houten vitrines, gevuld met het mooiste bewerkte zilver staan opgesteld en door de kleine glas-in-lood-raampjes dringen de felle zonnestralen slechts door tot aan de zware overgordijnen, zoodat een haast plechtig ge dempt licht in de vertrekken heerscht. Schatten zijn bijeengebracht uit alle deelen des lands, van gemeenten, van particulieren, van stichtingen. De collectie bevat voorwer pen van de 14de eeuw af tot nu toe. oude drinkhorens door Kampen geschonken en mo dern tafelzilver. Als men de eerste zaal binnentreedt, ziet men in het midden van den rechterwand een kast, waarvoor de Koningin ongeveer 40 voorwerpen uit de nalatenschap van wijlen Koningin Emma heeft afgestaan. Er liggen een beker uit de 17de'eeuw, een olie-en-azijn stel, een prachtige schaal, een gegraveerde lepel uit 1755 ter gelegenheid van de eerste steenlegging van het Paleis op den Dam ge maakt. Een kolossaal pronkstuk staat naast deze vitrine, geschonken door de Zeeuwen aan Koning Willem HE in 1874. Elders zijn nog drie deelen te bezichtigen van het uit 81 stuks bestaande „surtout de table aan onze Koningin geschonken door haar vader, naar Fransche teekeningen ontworpen door Lens, nl, twee candelabres en een bloemenvaas. Veel kerkelijk zilver is aanwezig, o.a. prachtig gedreven werk uit de 16de eeuw van Limmen, kandelaars uit Enkhuizen, hostiebussen, cibories, spijskelken, en o.a. schaaltjes voor kerkelijk gebruik door Baerd vervaardigd. De heer Van Kerkwijk uit Den Haag, vroe ger directeur van het Munten- en Penning kabinet, wees ons de schoonheden uit de fraaie collectie, vestigde onze aandacht op een beker van het St.-Jorisgilde uit Middel burg uit 1650, op de beroemde beker van Bos- su uit 1573 op het zilver van de Leidsche gil den. op reliekschrijnen, met béeltenissen van Ignatius en Franciscus Severius, en op een der mooiste stukken uit de verzamelingeen sierstuk met voorstellingen uit het leven van Christus, zijnde een schotel uit het midden der 17de eeuw. Ook op het schitterende zil verwerk van den beroemden Vianen, zout vaatjes en bakjes uit het begin der 17de eeuw, maakte hij ons attent. Er waren kleine avondmaal bekers met bijbelsche voorstellin- 1 gen, en een gedreven schotel waarin Duitsche munten uit de 17de eeuw verwerkt zijn. Een alleraardigste inzending was het-kinderspeèl- goed, meest uit Amsterdam, van Van Geffen, zorgvuldig gemaakte wafelijzertjes, schom melstoeltjes, ja, zelfs een groepje menschen rond een tafel in miniatuur. Het zou veel te ver voeren al het ingezon- dene te noemen. Maar niet vergeten mag worden de Haarlemsche inzendingen, van de Kerkelijke Gemeente, een bordje met de St.- Bavo er op, een zoutvat, een avondmaalbeker, de bandelier met de schilden van Trou moet Blijcken, bijdragen uit het Frans Halsmu seum, een reproductie van de St.-Maartens- beker. De heer A. Coert, directeur van de Laken hal toonde ons prachtig Balineesch werk, de eenige inzending van buiten onze Europee- sche landsgrenzen, zooals krissen, gespen, hoofdtooi, sirihdoosjes, Alleraardigst waren de Friesche bruidskoffertjes, die gevuld met gou den muntstukken door de schoonouders aan de bruid gegeven werden. Er waren zooge naamde molenbekers, bekers met een molen tje eraan, waarvan men de wieken eerst rond moest draaien door blazen vóórdat men dronk. Als de wieken stilstonden vóór de be ker geledigd was, moest men een rondje ge ven! Er waren fraaie Hans-in-den-kelders, platte bekers, waaruit bij het drinken een poppetje kwam kijkien, bij wijze van mede- deeling van de gastvrouw, dat zij in blijde verwachting was, een Nederlandsch gebruik uit het midden van de 17de eeuw. En tenslotte was er de Louis Quatorze- zaal, waar een tafel aangericht was voor acht personen, uitsluitend samengesteld met voor werpen uit het museum zelf: damast uit de 18de eeuw, het zilver van de stad Leiden, met blauw porceleinen borden. Hoewel het geheel nu niet precies historisch juist is, maakte het een bekoorlijken indruk, daar de bedoeling der opstellers is te toonen welke schoonheden men op tafel alleen met zilver en oud-blauw bereiken kan. In de zaal verdient nog aan dacht een groote vaas, geschonken door de vrouw van den Winterkoning, de Koningin van Bohemen, in 1641 aan Leiden uit dank baarheid voor het onderwijs, dat haar kinde ren in Leiden hebben gekregen. Het is een bijzonder interessante tentoon stelling, dié Zaterdagmiddag door den bur gemeester van Leiden, mr. A. van de Sanaa Bakhuyzen, zal worden geopend en tot Sep tember open zal blijven. Het is een waardig specimen uit de reeks, die de Commissie in de Lakeihal in den loop der jaren heeft gehou den. zooals de Rembrandt en Jan Steen tentoonstelling indertijd. Vermelding ver dient de verloting die zal worden gehouden met geldprijzen waarvoor men zilver moet aankoopen. Dr. G. J. Weijland. t In het ziekenhuis te Middelburg, waar hij geruhnen tijd verpleegd werd, is in den ouder dom van 75 jaar overleden Dr. G. J. Weyland, predikant bij de Ned. Herv. Gem. van Veere en president van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Dr. Weyland werd 27 April 1860 te Gronin gen, waar zijn vader reeder was. geboren en ontving zijn opleiding aan de Rijksuniversi teit te Groningen, waar hij ook tot doctor in de theologie promoveerde op 7 Nov. 1888 op een dissertatie getiteld: „Omwerkings- en comphcatie-hypothesen, toegepast op de apocalypse vanJohannes". De promotie ge schiedde cum laude. In 1885 candidaat geworden in Noord-Bra bant, aanvaardde Dr. Weyland 20 Juni 1886 het predikambt bij de Ned. Herv. Gem. vam Austerlitz. Hier ontving hij 31 Dec. 1893 eer vol ontslag m verband met zijn benoeming tot directeur van het Ned. Zendingsgenootschap te Rotterdam. Hij werd belast met de oplei ding van de a.s. zendelingen en later met het secretariaat van het genootschap en de re dactie van de Mededeelingen en Maandberich ten. Deze functie heeft hij vervuld tot 1896, toen hij 27 Sept van dat jaar te Veere opnieuw het predikambt aanvaardde. Dr. Weyland is in de Ned. Herv. Kerk een der meest op den voorgrond tredende predi kanten geweest, die hij diende in de voor naamste functies. Hij was scriba en quaestor van den ring Veere; secr. van het Prov. kerk bestuur van Zeeland en lid van het Algemeen college van toezicht op het beheer der ker kelijke goederen en fondsen. Sinds 1905 is de overledene zonder tusschenpoozen afgevaar digd geweest voor het Prov. kerkbestuur van Zeeland naar de Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk, die hem in 1917 als haar president koos en hem sedert dien reeds opnieuw haar vertrouwen schonk. Aangezien de overledene de thans zittende Synode niet als president dienen kon, benoemde dit college hem tot eere-president. Ook van de Algemeene Syno dale Commissie is Dr. Weyland president ge weest. De krasse grijsaard die nog ten vorige jare zich per vliegtuig van Veere naar de zit tingen van de Synode te 's Gravenhage be- gaf, was een zeer scherpzinnig man met rijke ervaringen van kerkelijke toestanden en een figuur van erkende bekwaamheid op kerk rechtelijk gebied. De overledene die ter gele- genheid van zijn 70sten verjaardag op groot sche wijze gehuldigd werd, zag zijn ver diensten erkend door zijn benoeming tot rid-: der m de orde van den Ned. Leeuw. Zijn verscheiden is een ernstig verhes voor de Ned. Herv. Kerk. In het Voorloopig Verslag over het Wets ontwerp tot verlaging van de openbare uit gaven trof mij o.m. de navolgende passage; Onze diplomatieke en consulaire dienst be hoort op moderne leest te worden geschoeid en op onbekrompen wijze te worden uitge breid. De propaganda voor het verbruik van Nederlandsche producten in den vreemde moet worden bevorderd. In de Java Bode werd een beschouwing ge wijd aan het door Mr. Hart, Directeur van Economische Zaken te Batavia, uitgebrachte rapport van zijn reis in China en Japan. Daarbij werd de aandacht gevestigd op moge lijkheden voor onzen handel en vooral op de leemten, welke onze handelsvertegenwoordi ging in beide landen heeft. Het wordt hoog tijd, dat Indië's handelsvertegenwoordiging aan den Pacific spoedig zóó wordt georgani seerd, dat Indië kan profiteeren van de mo gelijkheden, welke daar nog liggen opgetast. Het rapport-Hart wijst op den vreemden toestand, dat onze legatie zich nog altijd be vindt in het goeddeels uitgestorven Peiping, terwijl de regeering te Nanking is gevestigd. Het Voorloopig Verslag over hoofdstuk III der Rijksbegrooting 1935, Eerste Kamer, ver meldt onder het hoofd: Consulaire Dienst o.m.; „Andere leden.... bepleitten opnieuw- verbetering van de outillage van den consu- lairen dienst. Zij wezen vooral op de nood zakelijkheid in de overzeesche centra, welke daarvoor in aanmerking komen, bekwame personen met ruime ervaring op het gebied van handel en industrie, aan te stellen. De leden, hier aan het woord, konden dit stand punt (dat de Minister van Buitenlandsche Zaken de gebrekkige outillage van den con- sulairen dienst heeft erkend; de verbetering stuitte echter af op financieele bezwaren) niet deelen, daar ook zij van meening waren, dat uitgaven tot verbetering van den consu- lairen dienst als productieve uitgaven zijn te beschouwen." In de Memorie van Antwoord gaf de Minis ter van Buitenlandsche Zakèn te kennen, „dat ook hij niets liever zou willen dan een krach tige versterking van den consulairen dienst door aanstelling van meer beroepsconsuls. In de huidige moeilijke financieele omstandig heden valt er echter tot zijn leedwezen niet aan te denken op de begrooting van zijn De partement daarvoor extra-gelden uit te trek ken. Ondergeteekende onderzoekt echter de mogelijkheid in hoeverre binnen het bestaan de financieele raam door waarneming van enkele posten door beroepsambtenaren aan geuite verlangens eenigermate zou kunnen worden tegemoetgekomen." In Soerabaja bezocht ik in 1933 het Japan sche handelsmuseum, een instelling, die als museum weinig te beteekenèn heeft, maar des te meer als centrum van voorlichting voor den Japanschen handel. Ongeveer tegelijkertijd bezocht de Australische show-boat Batavia en andere steden. De Fransche Regeering zendt ambtenaren naar onze Koloniën, teneinde zich op de hoogte te stellen van handels usances. afzetgebieden enz. Komt het niet herhaaldelijk voor, dat de Kamers van Koop handel en Fabrieken onvoldoende op de hoog te zijn van wijzigingen in handelsverdragen enz.? Dit alles is een verkorte bloemlezing, die Voot''zich'"zelf spreekt .Het is een aanklacht tegen den bestaanden- Voorlichtingsdienst, tegen--het instituut als zoodanig, geen aan klacht tegen hen. die op dit gebied werkzaam zijn, al zullen ook daar niet allen over één kam geschoren kunnen worden. Industrie en handel zijn alleen gediend bij een inlichtin gendienst, die over de juiste,, volledige gege vens de beschikking heeft en in staat is om deze onmiddellijk ter kennis van belangheb benden te brengen. Een goede voorlichtings dienst is geen overbodige luxe. Ten slotte be slist deze in vele opzichten over de belangen van industrie en handel in 't bijzonder in ons land, een exportland bij-uitnemendheid en over behoud en vermeerdering van werk gelegenheid. Erkend wordt, ja zelfs an höch- ster Stelle, dat er aan de outillage op dat ge bied iets ontbreekt. Wij loopen herhaaldelijk achter de feiten aan. Met eigen oogen heb ik dat ervaren op mijn reis over Java, Bali en Sumatra. Wij geven ons te weinig moeite, het is ons daar jarenlang te goed gegaan. Vele leiders bleven in ons land, in stede op gezette tijden bijv. zelf eens naar Java te trekken. In de laatste jaren is de noodzaak daartoe drin gender dan in de voor-oorlogsche periode. Elke markt stelt hare eigen eischen. De tijd en de omstandigheden oefenen daarbij vloed uit. Het gaat hier om levenskwesties. Bezuiniging op dat gebied zou niet juist zijn. Onze buitenlandsche handelsvoorlich- tingsdienst bestaat uit de diplomatieke dienst, waaronder ook de handelsattachés (zegge en schrijve: drie permanente en één tijdelijke) vallen en de consulaire dienst, die in 't -bijzonder dient ter behartiging van han delsbelangen. Nu is het juist dit apparaat, hetwelk meer en meer aan beteekenis heeft verloren. Tal van particulieren, dikwijls Ne derlanders, in het buitenland woonachtig, nemen deze functies waar. Daarnaast hebben zij nog eigen zaken, die in den tijd waarin wij VRIJDAG 26 JU EI 1935 thans leven, meer zorg eischen dan vroeger. Maar in den tijd. dat men daaraan zijn aan dacht wenscht te besteden, zijn consulaire beslommeringen weinig welkom. De eenige oplossing met behoud van het bestaande stelsel zou gevonden kunnen worden in het aanstellen van meerdere beroepsconsuls. Het blijkt in tusschen, dat in de laatste jaren precies het omgekeerde heeft plaats gehad. Het aantal onzer consulaten, waar beroeps- personeel werkzaam is, bedraagt in Europa 6, Azië 7, Amerika 3, Afrika 2 en Australië 1. In- tusschen ligt nog onuitgevoerd het in 1930 verschenen rapport over de reorganisatie van den Economischen Voorlichtingsdienst, waar in werd voorgesteld een Centraal Bureau in het leven te roepen. Zou het geen aanbeveling verdienen dit belangrijke stuk op te diepen uit de archieven, waar het inmiddels wel be stoven zal zijn? Het is toch van het grootste belang, dat binnen den kortst mogelijken tijd alles in het werk wordt gesteld om industrie en handel met goede voorlichting ten dien ste te staan. MOLLERUS. Een het Kwam de Valkenburgsche brandweer. Een felle brand heeft Woensdagmiddag twee huizen te Valkenburg in de asch gelegd. Op den zolder van een perceel aan de Sint Pie terstraat is brand uitgebroken. In een kort tijdsbestek stond het huis in lichterlaaie. De vlammen sloegen weldra over tot een naast gelegen huis. De vrijwillige brandweer van Valkenburg kwam pas een uur, nadat de brand was uitgebroken, opdagen. Met drie stralen werd het vuur bestreden. Beide huizen brand den af. Aan naastgelegen perceelen is waterschade aangericht. Een familie was verzekerd. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma meldt voor deze week de volgende wedstrijden' Zaterdag: le klasse: Blauw WitE.D.O. 2e klasse B: Ajax 2Haarlem 2; Catchers— A. M. V. J. 3e kiasse B: A'dam: A.F.C. 2-A.M.V.J. 2; ZRC 2ShcT 3e klasse"A A'dam: D.W.S. 1—V.V.G.A. 3 (Quickterrein aanv. 3.30 uur). 3e klasse Haarlem: SwastikaI. V. O.; D.E.V. 2Haarlem 4; Duvianen 2Schoten 1 H.H.C. 3E.D.O. 3. Uitgesteld: S.D.O. 2R.C.H. 1. Zondag: le klasse: HaarlemAjax. 2e klasse A: DuvianenH. H. C. 2 3e klasse Haarlem: R.C.H. 3Haarlem 3; R.C.H. 2Schoten': 2. Uitgesteld: Swastika 2E.D.O. 4. Extra: Demonstratie te Rotterdam. Zaterdagmiddag trekt E.D.O. naar Amster dam om dit seizoen voor de eerste maal Blauw Wit te ontmoeten. Het zal een lastige wedstrijd voor E.D.O. worden; toch achten wij de rood-zwarten in staat, als haar werper v. d. Born in goede conditie is, om met de eerste twee winstpunten naar Haarlem terug te keeren. Haarlem 2 gaat op bezoek bij Ajax 2 en is kampioen van klasse 2 B, wanneer zij dezen wedstrijd wint. Daar Haarlem 2 uitkomt met o.a. Dijkhuizen, De Mon, Mazee en Langereis voorspellen wij een overwinning. Daar in de 3e klasse A (Amsterdam) D.W.S. en het derde negental van de Gemeente ambtenaren de competitie met evenveel winstpunten hebben geëindigd, moet er een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap gespeeld worden. Hoewel de D.W.S.'ers be trekkelijk weinig routine hebben, zijn de slag prestaties van dien aard, dat het gebrek aan routine hierdoor ruimschoots vergoed wordt; hun overwicht in het slaan zal dan ook wel den doorslag geven, zoo-dat de Spaarndam- mers wel kampioen zullen worden. Haarlem 1 speelt Zondagmorgen half tien op het sportterrein aan de Kleverlaan tegen Ajax. Haarlem komt volledig uit, met Smit op de werpplaat. Wanneer Smit in vorm is, zul len de punten zeker in Haarlem blijven, vooral ook daar Ajax het zal moeten doen zonder haar werper J. Blomvliet, die Zaterdag j.l. tegen E.D.O. zijn laatsten wedstrijd voor Ajax heeft gespeeld. Zondagmiddag gaat H.H.C. 2 naar den Drie- huizerkerkweg om de a.s. kampioen, De Du vianen, te ontmoeten. Hoewel de H.H.C.-re- serves wel in staat zijn om goed partij te geven, achten wij een overwinning van De Duvianen, die nog steeds ongeslagen zijn, zeer waarschijnlijk. Van de overige wedstrijden der Haarlem sche negentallen laten wij plaats en tijd van aanvang volgen: Zaterdag: SwastikaI.V.O., Vei'gierdeweg 3 uur. D.E.V. 2Haarlem 4. Vergierdeweg 2.30 uur. Duvianen 2—-Schoten 1, Olympiaterrein, Driehuizerkerkweg. 3 uur. H.H.C. 3ED.O. 3, Kleverlaan, 2.30 uur. Zondag: R.C.H. 3Haarlem 3, Sportpark Heemstede 10 uur. R.C.H. 2Schoten 2, Sportpark Heemstede 12 uur. DEMONSTRATIE TE ROTTERDAM. Op uitnoodiging van Feijenoord wordt op het Feijenoord terrein Zondag een demon stratie gegeven door twee bondsnegentallen. Deze negentallen worden samen gesteld uit spelers van Blauw Wit, E.D.O., H.H.C., Quick en V.V.G.A. Van Haarlem en Ajax zijn geen spelers be schikbaar, daar voor deze clubs Zondag een competitiewedstrijd is vastgesteld. AGENDA Dr. Jac. P. Thijsse is Donderdag ter gelegenheid va« zijn zeventigsten verjaardag gehuldigd ia een der zalen van het Ken. 2*oöfagfaeh museum 4e- AmJhjmXmt VOOR VELSEN FN «JMUIDEN VRIJDAG 26 JULI Bioscoop de Pont: „De vier Mullers". 8 uur. ZATERDAG 27 JULI Bioscoop de Pont: „De vier Mullers". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 26 JULI Luxor Theater: „Koning tegen wil en dank" 2.3-0 en verder doorloopende voorstelling 7 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Ben lot uit de lote rij". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Piccolo van Dal- mas Hotel". Op het tooneel: „Fresco and Ca- millo", acrobaten. 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace. Cinema Variété: ..Kom je ook bij de marine?" Op het tooneel: Mr. Max, snel tee kenaar. 2.30, 7 en 9.15 uur ZATERDAG 27 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2