Internationale wedstrijden te Brussel. VOETBALNIEUWS WANDELSPORT ZWEMMEN SCHERMEN GYMNASTIEK. WATERPOLO. HENGELEN A THLETIEK. Fraaie Nederlandsche overwinningen. (Van onzen medewerker) Onder matige belangstelling werden Zondag te Brussel op het grasveld der C. A. Schaerbeek, internationale athletiskwedstrijden gehouden, waaraan ook door Nederlandsche athleten werd deelgenomen. Behalve de ploeg, welke door de K.N.A.U. was uitgezonden, waren ook aanwezig eenige ath leten van Feijenoord. die den strijd op te ne men hadden tegen twee Fransche ploegen en de beste Belgische athleten. Vooral de K.N.A.U.-ploeg heeft eenige fraaie resultaten bevochten. De Hagenaar Osendarp had het bij de 100 M. al heel gemakkelijk. 'Reeds in zijn serie had hij zijn duidelijke meer derheid getoond door den Franschman Saint Aude mot verbluffend gemak achter zich te laten. In de finale had hij in hoofdzaak te doen met den Franschman Dondelinger, een der beste sprinters der Franschen. Reeds direct na den start had de Trek vogel-man de leiding. Tot op 50 M. vergrootte hij den voorsprong ziendcroogen. Zonder den minsten strijd legde hij de laatste helft af; Dondelinger kon niet anders dan met do groot ste moeite de tweede plaats redden. De tijd 11.2 viel, ondanks den tegenwind, sterk tegen. Een ander succes der Hollanders werd ge boekt op hoogspringen, waar niet alleen Roe- lofs met 1.85 M. won, doch ook Jansz met 1.30 M. een keurige tweede plaats bezette. Roelofs deed nog eenige pogingen om het Nederlandsch record te verbeteren. Zijn tweede poging slaagde bijna, want na de lat reeds gepasseerd te zijn, sloeg zijn hand deze nog af. Roelofs gaf in ieder geval blijk, tot 1.90 M. zeker in staat te zijn. Bij de 400 M. werden alle Nederlandsche deelnemers reeds in de series geëlimineerd. In de eerste serie was het de Feijenooraman Vis ser, die met gering verschil geklopt werd; in de 2e serie de Amsterdammer Eikema, die slechts met een borstlengte geklopt werd en in de 3e serie de Feijenoorder Wink, die even wel voor de 400 M. geen kwaliteiten toonde. De finale op dit nummer werd gewonnen door den nieuwen Belgischen recordhouder Verhaest, vóór den Franschman Barret, van wien men nog wel nader zal hooren. Ook bij het nummer 1000 M. telden de le den van Feijenoord niet mede. Opgemerkt dient hier te worden, dat de winnaar De Vuyst ver beneden Nederlandsch record liep. Mesman Schulz was van Nederlandsche zijde niet aan den start verschenen en daarom was het bij het hordenloopen de Hagenaar Jansz, die de eer van Nederland moest hooghouden. Bij den start had hij onmiddellijk een be duidenden achterstand, doch keurig liep hij dezen in en gezamenlijk met den Franschman Saugeron passeerde hij den Belg Lekens bij de &e horde. Toen was er geen houden meer aan; steeds meer voerde hij het tempo op en ook de Franschman was tenslotte bij den eind streep nog ver achter. Voor het eerst sinds zijn terugkèer uit Zwe den is De Bruyn er in geslaagd, boven 15 M. te stooten. Vanzelfsprekend was hij met zijn prestatie <15.15 M.) alle deelnemers verre de baas, want in België gaat dit nummer lang niet zoo vooruit als bij ons. Na afloop van het kogelstooten nam de Hagenaar nog deel aan het verspringen, waarbij hij de tweede plaats verwierf. Nederland nam ook nog deel aan de esta fette 800, 400 ,2!'0, 100 M.. doch succes bleef hier uit, doordat Ascherman, na eenige malen uit de baan te zijn geduwd, tot overmaat van ramp nog de estafettestok verloor. Teleur gesteld verliet hij toen de baan, waardoor de anderen on verrichter zake hun trainingspak konden gaan aantrekken. De prestaties zijn: 100 M.: 1. Osendarp. Nederland, 11.2 sec., 2. Dondelinger, Frankrijk. 3. Crevelier, Frank rijk, 4. Thelisman, België. Hoogspringen: 1. Roelofs, Nederland, 1.85 M., 2. Jansz. Nederland, 1.80 M., 3. Zielbauer, België, 1.75 M.' 400 M.: 1. Verhaert, België, 51.4 sec., 2. Bar ret, Frankrijk, 51.6 sec., 3. Henry, België. Polsstokhoogspringen: 1. Etienne, België, 3.50 M., 2. Leemans, België, 3.40 M. 400 M. horden: 1. Bosnians, België, 58 sec., 2. Russ, België, 58.1 sec... 3. Regenmeuter, België. 1000 Meter: 1. De Vuyst, België, 2 min. 32.6 sec., 2. Soix, Frankrijk, b°rstlengte, 2. Leguy- der. Frankrijk. 110 M. horden: 1. Jansz, Nederland, 17.1 sec., 2. Saugeron, Frankrijk, 17.4 sec., 3. Lekens, België. Kogelstooten: 1. De Bruyn, Nederland, 15.15 M., 2. Spahitch. België, 13.60 M., 3. Van de Voorde, België, 13.23 M. Verspringen: 1. Baudry, Frankrijk. 6.60 M., 2. De Bruyn, Nederland, 6.25 M., 3. De Reuse, Bel gië, 6.02 M. Estafette 800. 400, 200, 100 M.: 1. Racing Club de France, 3 m. 25.8 sec.. 2. Union St. Gilloise 3 m. 26.3 sec., 3. Charleroi. H eraclesS tor mvogels Zooals bekend, speelde Stormvogels onlangs te Rijssen een opluisteringsw&distrijd tegen Heracles. Hoezeer men daar over het spel van de blauw-witten te spreken was, moge blij ken uit de volgende regelen, die wij aantrof fen in het clubblad van de organiseerende vereeniging „Rijssen Vooruit": Op de laatste ontmoeting tusschen Heracles en Stormvogels werd reeds dadelijk het stempel van eerste klas spel gedrukt en- al leek het jaarna even,' alsof de wedstrijd wat eenzijdig zou worden, toen Heracles zich een schijnbaar veiligen voorsprong had ver zekerd, de spelontplooiing der IJmuidenaren in de tweede helft deed zoowel de tegenpar tij als het publiek verbaasd staan, waardoor zich een strijd ontspon, zoo boeiend en zoo mooi als zeker zelden ook in de eerste klas, aanschouwd wordt. De eindstand werd 44 en we zijn geneigd te zeggen, gelukkig. De eer werd gedeeld en daarop hadden beide partijen het volle recht. En het publiek was mede te vreden, èn door het spel, èn door den eind stand, hetgeen tijdens het spel door harte lijke ovaties tot uiting kwam. Van de Heracliden wisten wij, dat zij op ons terrein ieder jaar een spel spelen, dat de te genpartij noopt tot de uiterste krachtsin spanning, echter wisten wij niet, wat onze gasten uit het Westen daartegenover zouden stellen, doch zij hebben hier, om het zoo maar eens te zeggen, vele voetbalharten ge stolen." Van der Lugt toch naar Stormvogels? Dezer dagen meldden we, dat de V.S.V.-er Van der Lugt zijn verzoek om overschrijving naar Stormvogels welke inmiddels verleend was had ingetrokken. Thans vernemen we, dat hij den K.N.V.B. verzocht heeft dit laat ste schrijven als niet geschreven te beschou wen, zoodat hij, zooals de nu zaken staan, toch weer voor „Stormvogels" zal uitkomen. Zilveren SchijvenV. S. V.- veteranen (72) De voeballende dammers blijken zich even goed op het groene veld als op „het veld met de 100 ruiten" thuis te gevoelen, immers thans moest ook de veteranenploeg van V.S.V. er met niet minder dan 72 aan gelooven. Alle voorhoede-spelers zagen kans den V.S. V-doelman te passeeren; Basstra nam zelfs drie doelpunten voor zijn rekening. Postaal Voetbaltournooi. De eerste dag van het groote tournooi, dat Postalia heeft georganiseerd, bracht reeds talrijke elftallen van postbeambten in het veld. Van heinde en ver met groote touring cars, vergezeld van familieleden, waren de clubs gekomen. Het was dus zeer gezellig op de E.D.O.-terreinen; de stemming werd nog verhoogd door de Haarl. Postfanfare Deze Zondag streden de lagere elftallen; op den volgenden Zondag treden de keurelf- tallen op! Er werd zeer enthousiast van 's morgens tien tot 's avonds zeven uur gekampt. Faire en soms zeer goede sport werd er te zien'ge geven; de strafschoppen die een gelijk spel beslisten, waren sensationeele momenten. De scheidsrechters en de organisatoren verdienen lof voor hun keurig werk. CRICKET IN ENGELAND. In de 4de testmatch tegen Zuid- Afrika scoort Engeland 357. De vierde testmatch EngelandZuid-Afrika is een hoogst belangrijke voor de Engelschen. omdat deze strijd gewonnen moet worden, wil Engeland nog een kans cp het winnen van de rubber behouden. Wyatt begon goed door den toss te winnen. Smith en Bakewell (Northants) die voor A. Mitchell inviel, vormden het openingspaar. Het was noodzakelijk voor de Engelsche bats- men om snel te scoren, wat op Crisp en Bell niet gemakkelijk bleek. De st'and van 71 runs voor het 1ste wicket, bijeengebracht in een tempo van 60 runs per uur, is hoogst verdien stelijk te noemen. Toen Smith er 35 had, raakte hij een hoog opkomende inswinger van Bell half; Mitchell op first slip hield den bal. De Zuid-Afrikaansche fielders hadden over het algemeen een off-day, want onder de 50 gaf het openingspaar 5 kansen weg. Op 77 ging Barber voor 1 c. Langton op short leg b. Crisp. De jonge Bakewell voldeed aan de verwach tingen en scheen met Hammond op weg naar een hoog totaal. Stand bij de lunchpauze 99 voor 2. In den middag begon Bakewell weer prach tig. Op 123 sloeg hij over een full-pitch van Crisp heen en zag voor een perfecte 63 zijn palen duikelen. In geen tijd verloor Engeland de wickets van Wyatt l.b.w. (nieuwe regel) b. Crisp 3 en van Hammond na een mislukt push shot op cover b. Crisp 29. 141 voor 5, de kan sen keerden ten gunste van Zuid-Afrika. Ley- land en de amateur Robins toonden hun kwa liteiten door niet alleen stand te houden, doch tevens de hoogst noodige runs te maken. Na 190 minuten spelen ging de 200 op. Robins speelde de beste innings van den dag. De beide batsmen hadden hun 50 in 72 minuten te pak ken. Op 230 werd het spel een half uur we gens regenval onderbroken. Op 246, na een stand van 105 voor het 6de wicket, ving Mitchell Leyland op Crisp voor een niet genoeg te waardeeren 53. Verity steunde Robins, die elke scoringkans benutte, prachtig. Op 302 ging Verity voor 16 l.b.w. b. Langton. Tate liet zich evenmin onbetuigd; met hem samen bereikte Robins in 131 minu ten zijn 100, hetgeen een orkaan van applaus door de duizenden toeschouwers ontlokte. Na 2 harde vieren werd Robins door Bell voor een schitterend gespeelde 108 gebowld. Tate werd voor 34 op onverbeterlijke wijze door Viljoen aan de boundary gevangen op Vin cent's bowlen. Duckworth werd het 5de slacht offer van Crisp, c. Nourse 2. Bowes bleef not out. Op 357 kwam het einde. Crisp 599. Bell 390, Vincent 1—85. Langton 1—59, Mitchell 0—11. Wegens het slechte licht werd na 8 minuten van batten door het openingspaar Bruce Mit chellRowan van Zuid-Afrika te 6 uur 5 de strijd gestaakt toen er 3 runs gescoord waren. De Wandeltoerist. HAARL. KORFBALBOND. Osno. Te spelen: Maandag 29 Juli: D. S. V.Osno op het terrein aan de Zomervaart. Aanvang 7.30 uur. Voor 1 September kwam er een uitnoodiging voor de seriewedstrijden van K. V. K. V. te Alkmaar. Oefenen: Donderdagavond 79 uur. Komt allen oefenen. Door vier leden van bovengenoemde ver eeniging is aan de Internationale vierdaag- sche afstandsmarschen met goed gevolg vol bracht: mej. R. van Vliet, mej. A. de Jong, mej. S. van Gulik en L. Braakman. De afstand voor dames was 4 x 40 K.M. en voor de heeren 4 x 55 K.M. Zij ontvingen allen een medaille. Speciaal dient vermelding dat de tocht naar Nijmegen en terug per fiets werd volbracht door mej. A. de Jong en L. Braakman. Elke deelnemer (ster) ontving ook een wand- bordje als herinnering aan de 25ste vierdaag- sche, aangeboden door den leider dezer mar sehen. De Vierdaagsche. Aan de Vierdaagsche afstandsmarschen te Nijmegen heeft onze stadgenoot M. C. Deur- loo voor de 5de maal deel genomen, n.l. aan het 55 K.M. parcours, waarvoor hij de gebrui kelijke belooning ontving. Hij werd houder van het Zilveren Bondskruis van den Bond van Lichamelijke Opvoeding. De belangstelling voor het eerste zwemfeest van de zwemvereeni- ging „Velserend" was bijzonder groot. Het zwemfeest van „Velserend" Op 24 Juni j.l. was de Zwem vereeniging .Velserend" opgericht en reeds Zaterdag Li. had men het aangedurfd een zwemfeest te or- ganiseeren. Het doel was propaganda voor het zwemmen in Santpoort te maken. We kunnen niet anders zeggen dat dat de jonge vereeni ging hierin uitstekend is geslaagd. Een groot aanbal belangstellenden sloeg de verrichtin gen der zwemmers gade. Het feest begon te half drie met het afzwem men der leerlingen en te kwart over zes was het laatste nummer, n.l. de polowedstrijd, ge ëindigd. De onderlinge wedstrijden van „Velserend", die aan het nationale zwemfeest voorafgingen, hadden een spannend verloop. Er werd met veel animo gestreden om de beschikbaar ge stelde prijzen. Hoewel de gemaakte tijden nog niet van dien aard zijn, dat met succes op na tionale nummers kan worden ingeschreven, hebben we toch kunnen constateeren, dat er veelbelovende krachten bij de jonge vereeni ging aanwezig z-ijn. Zonder twijfel zullen de prestaties in de toekomst belangrijk beter worden. De nationale nummers waren uitstekend bezet. De 100 Meter rugslag voor heeren lever de geen verrassing op. P. Metman van het IJ won met gering verschil van den oud-kam pioen J. C. Scheffer D. J. K. in den tijd van 1 minuut 15 1/5 seconde. In de tweede serie zwom mej. Senff, onze Nederlandsche kampioen buiten mededinging mede. Zij wist den H.V.G.B.'er J. Ketelaar met handslag verschil te kloppen,-voor welke fraaie prestatie zij een warm applaus kreeg. Het nummer 100 Meter schoolslag voor da mes werd door mej. J. Stroomberg (het IJ) op overtuigende wijze gewonnen. Zij bleef 2 1/5 sec. vóór op nummer 2, mej. J. Waalberg A.D.Z. De beste Haarlemsche schoolslagzwem ster, mej. M. Steenhuizen, was geheel kans loos. Haar tijd was ruim 5 seconden boven de 1 min. 30 sec. van de winnares. Ook het derde nationale nummer van het programma, de 5 x 50 Meter vrije slag estafet te, leverde een overwinning voor het IJ op. Deze ploeg wist onbedreigd als nummer cén aan te tikken in den tijd van 2 min. 29 4/5 sec. H.V.G.B. en H.P.C. streden heftig om ds tweede plaats. H.V.G.B. won met gering verschil. De zwemnummers werden afgewisseld met een schoonspringdemonstratie. Hieraan na men deel mej. L. Tholen, kampioene van Ne derland, mej. J. Waalberg en A. Gerritsen, kampioen van het Oosten, alsmede H. de Goede van de A.Z. 1870. Zoowel de dames als de heeren voerden fraaie sprongen uit, die door het publiek zeer werden gewaardeerd. Tot slot gaven de beide heeren een komisch num mer ten beste, waarom hartelijk werd gelachen. Na de pauze werd de 3 x 50 Meter wisselslag estafette voor dames verzwommen. Zelden za gen we zulk een spannende race. De strijd ging tusschen het IJ en de A.D.Z. Laatstge noemd team wist met miniem verschil als nummer één te eindigen. De 100 Meter vrije slag leverde een gedeci deerde zege voor Mooi van H.P.C. op. Zijn tijd 1 min. 2 1/5 seconde, gemaakt op een 50 Meter baan, is zeer goed te noemen. Nummer twee, Scheffer, deed er drie seconden langer over! De waterpolo-wedstrijd tusschen het Haar- lemsch Zevental en het IJ heeft een eigenaar dig verloop gehad. Zoowel voor als na de rust was er van krachtsverschil bijna geen sprake. Van Oostrom Soede had aan het IJ de leiding verschaft, welke echter door Mooi werd te niet gedaan. In de tweede helft gaf Uitendaal na fraai werk van Goedings, aan Haarlem de leiding, doch het IJ maakte door middel van Kohier gelijk (22). Met dezen stand kwam het einde. Waar er een winnaar aangewezen moest worden, omdat er een beker ter beschikking was gesteld, werd besloten, den strijd te ver lengen. Toen kwam het IJ eerst goed op dreef. Onze stadgenooten hadden niets meer in te brengen. Het IJ bleek over een groot uithou dingsvermogen te beschikken en passeerde doelman Höisken in twee maal drie minuten niet minder dan vier maal. Eindstand 62 voor het IJ. De uitslagen luiden als volgt: la. 25 Meter vrije slag voor meisjes beneden 14 jaar. 1. N. Bunte 34 4/5 sec., 2. A. Thijssen 42 sec. lb. 25 Meter vrije slag voor jongens beneden 14 jaar. 1. H. Glazen er 31 4/5 sec., 2. J. Kok 43 sec. lc. 50 Meter vrije slag voor meisjes van 14 tot 18 jaar. 1. A. Nol 48 sec., 2. A. Starink 49 sec. ld. 50 Meter vrije slag voor dames boven 18 jaar. 1. A. van Oostveen 40 4/5 sec., 2. A. Ros kam 51 sec. Ie 50 Meter vrije slag voor heeren boven 18 jaar. 1. E. Bunte 38 1/5 sec., 2. K. de Vries 39 4/5 sec. lf. 50 Meter schoolslag voor meisjes van 14 tor 18 jaar. 1. A. Nol 48 sec., 2. A. Staring 50 2/5 sec. lg. 50 Meter schoolslag voor dames boven 18 jaar. 1. A. van Oostveen 50 2/5 sec., 2. A. Roskam zelfde tijd. lh. 50 Meter schoolslag voor jongens van 14 tot 18 jaar. 1. J. Hendriks 48 sec., 2. K. Hoog- vorst 50 4/5 sec. li. 50 Meter schoolslag voor heeren boven 18 jaar. 1. D. Purmer 47 4/5 sec., 2. F. W. Mowner 58 1/5 sec. NATIONALE NUMMERS. 100 Meter rugslag voor heeern. 1. P. Metman 1. het IJ 2 2 m. 29 4/5 sec.. 2. H.V.G.B. 2 min. min. 16 sec., 3. J. Ketelaar H.V.G.B. 1.23 2 5 sec. 100 Meter schoolslag voor dames. 1. J. Stroomberg het IJ 1 min. 30 sec., 2, J. Waal berg A.D.Z. 1 min. 32 1/5 sec.; 3. B. Brommel- karnp het IJ 1 min. 33 1/5 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette voor heeren. 1. het IJ 2 min. 4/5 sec., 2. H.V.G.B. 2 min. 37 2/5 sec., 3. H.P.C. 2 min. 37 3/5 sec. 3 x 50 Meter wisselslag estafette voor dames. 1. A.D.Z. 1 min. 55 sec., 2. het IJ 1 1 min. 55 1/5 sec., 3. het IJ 2 2 min. 4 sec. 100 Meter vrije slag heeren. 1. S. L. Mooi H.P.C. 1 min. 2 1/5 sec., 2. J. C. Scheffer D.J.K. 1 min. 5 2/5 sec., 3. H. Maier het IJ 1 min. 6 sec. Wedstrijden in het Noorderbad. Doordat er geen buitenlandsehe deelne- neming was, verviel de landenwedstrijd op Zaterdag. Nu gingen alleen de personeels floret en sabelwedstrijd om de Noorderbad- b&kers door. Bij de heeren was de deelneming zeer klem; slechts acht schermers verschenen op den looper. Hoewel er eenige sterke sa belkrachten van de partij waren, stond het schermen toch niet op zoo'n (hoog peil, als we dat van onze sabreurs gewend waren. Enkele goede partijen werden getrokken, o.a. die van Dullemond tegen Sjerp, door eerstgenoemde met 51 gewonnen. Ook sloeg Montfoort in een snellen wedstrijd Mun- nink, terwijl Schriev-en .een goeden wedstrijd trok. Met rust leidden Sjerp en Schrieven elk met 1 verliespartij, gevolgd door Mosman en Montfoort elk met 2 verliespartij en. J. Schrieven gelukte het zijn resteerende par tijen te winnen, zoodat hij de eerste plaats wist te bezetten, doordat Montfoort van Mosman verloor met 54 behaalde hij de 2e plaats. De totale uitslag luidt: 1 J. Schrieven, 6 overwinningen, wint den Noorder-Bad wisselbeker. 2 A. C. Montfoort 5 overwinningen 21 treffers. 3 F. Mosman, 5 overwinningen, 22 treffers 4 Mr. W. B. Dullemond, 4 overwinningen 24 treffers. 5 N. J. Sjerp. 4 overwinningen 26 treffers. 6 Munnik 2 overwinningen. 7 Garbin, 1 overwinning en 8 Bierman 1 overwinning. Dames-floret. Onderwijl waren de 16 dames-deelneem sters ingedeeld in 2 poule's, die op 2 sloopers schermden. Ook deze wedstrijd was natio naal; verscheidene jonge krachten namen daaraan deel, die op mej. van Es na allen werden uitgeschakeld voor de finale. Deze jonge schermster werkt keurig en produc tief, doch ze loopt nog te veel. Bijzonder viel op de partij mevr. Vandervoodtmej. v. d. Klaauw. Jammer dat mevrouw Vandervoodt uitviel voor de finale, want zij is één van onze sterkste schermsters. De dameswedstrijd duurde tamelijk lang, vooral de finale, hoewel er om 4 treffers werd gewerkt. Bij de laatste ronde stonden de dames T. v. d. Klaauw en Schiedam ieder •met 5 overwinningen voor. De beslissing lag in de partijen: Dekkers-v. d. Klaauw en Schiedam-L. Kruysman. In een zeer zware partij wint mej. v. d. Klaauw van mej. Dek kers, met 34. Dan denken we aan een verrassing als mej. D. van Es in een oogen- blik met 20 op mej. v. d. Klaauw voorstaat, doch de laatste herstelt zich en zegeviert. Mevr. Schiedam—Teerink wint ook haar laatste partij en nu zal een barrage partij noodig blijken tusschen mej. v. d. Klaauw en mevr. SchiedamTeerink voor de eerste plaats. Zeer spannend verloopt deze partij en na den stand 33 is mevr. Schiedam zeer ongelukkig en wint mej. v. d. Klaauw de partij en daarmede den Noorderbad-wis- selbeker. De dames-uitslag is: 1 mej. T. v. d. Klaauw. 2 Mevr. SchiedamTeerink. 3 Mevr. I-IessinkTeerink. 4 Mej. T. Dekkers (winster 1934). 5 Mej. M. v. d. Sluis. 6 Mej. D. van Es. 7 Mevr. B. Kruysman. 8 Mej. L. Kruysman. De burgemeester van Zandvoort. de heer H. van Alphen, zelf een oud-schermer, reikte met eenige toepasselijke woorden de bekers uit; de heer W. Brouwer dankte allen en ook de directie van het Noorderbad voor deze schermgelegenheid. R.-K. Haarl. Turnkring. Zondagmiddag werden onder leiding van den heer Th. Vreeswijk op het Kathedraal plein demonstraties en wedstrijden gehouden van den R.K. Haarlemschen Turnkring. De organisatie berustte bij de v.ereeniging Win- fried. Behalve deze namen deel S.S.S., O.B.K., Pelops en Hercules. Aantrekkelijk waren vooral de demonstraties zooals die van het knotszwaaien voor dames, en voorts het toestelturnen van Winfried's keurploeg. Samendringen van de overige wed strijden leek wel geboden, want een groot gedeelte van den middag was er voor het publiek te weinig te zien van hoog gehalte. In den keürwedstrtjd' (wedstrijd A) nam Van Rijn een voorsprong, maar ten slotte won Verheem' door béter paardspringen. In wedstrijd B. was S. S. S. de eenige deel nemende vereeniging. Wedstrijd C. bracht Pelops aan het hoofd; Winfried en Hercules waren resp. no. 2 en 3. In wedstrijd D was de overwinning voor Winfried. welke club verder in E de eenige deelneemster was. De onderdeelen voor al deze wedstrijden waren een vrije oefening, brug, rek, ringen en springen. Voorts stond op het programma voor dames en meisjes een wedstrijd in eigen gekozen werk zonder toestellen. No. 1 en 2 waren bij de dames Leonidas en S.S.S., en bij de meisjes S. S. S. en Hercu les. R. C. Z.Haarlem (22) In een buitengewoon spannenden strijd heeft Haarlem Zondagmiddag een kostbaar punt veroverd. De Rotterdammers spelen vooral in de eerste helft een vlot, open spel, waarbij de oud-Haarlemmer Van den Bo- g.w.rdt van dichtbij het eerste doelpunt scoort. Kort daarop vergroot R. Z. C. den voorsprong door een fraaien boogbal van Regter in den uitersten hoek. De 20 achterstand met rust is voor Haar lem geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten. Integendeel pakt de voorhoede wat feller aan, waarbij Zeeman met een mooi schot succes heeft. R. Z. C. probeert zich met verre schoten veilig te stellen. Höisken houdt echter zijn doel verder schoon, bijgestaan door de achterhoede CapteinW. HöiskenBos, die het tegen de snelle Rotterdamsche voorhoede hard te ver antwoorden krijgt. Uit een scrimmage voor het R. Z. C.-doel scoort Van Hemsbergen den gelijkmaker. Het gelijke spel van dezen fraaien strijd geeft ook volkomen de verhouding weer. R. Z. C. is hiermede uitgeschakeld voor de bovenste plaats in deze afdeeling. De stand van de kopgroep is nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. Haarlem 9 6 1 2 13 2410 1.56 S. V. H. 10 7 0 3 14 39—14 1.40 R. Z. C. 9 5 1 3 11 29—17 1.22 G. Z. C. 10 6 0 4 12 32—27 1.20 A.s. Donderdagavond speelt Haarlem zijn laatsten wedstrijd tegen R. Z. C. aan de Kle verlaan. Haarlem moet in ieder geval winnen om kampioen te worden. Bij een gelijk spel ko men S. V. H. en Haarlem gelijk: dan zal een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden. Een der „afzwemmertjes" van Velserend springt te water voor het examennummertje 25 M. gekleed zwemmen. „Onder Ons". Bovengenoemd vischcollege hield Zondag een kaswedstrijd in de Leidschevaart op wit- visch. De vangst was matig. De uitslag luidt als volgt: 1ste prijs Maasstuk. gr. visch 20,5 c.M. 2e pr. Blok, Held v. d. dag 26 stuks meeset, 3e pr. Zuidam, 4e pr. Zwarts. 5e pr. Schaap, 6e pr. Zomerdijk, 7e pr. Moonerid. 8e pr. Bruncel, 9e pr. Jansen. De controleur J. Lambooi had ook een prijsje in ontvangst te nemen voor zijn correcte lei ding. De prijzen werden na afloop van den wedstrijd met een toepasselijk woord door den voorzitter uitgereikt in 't clubhuis ,,'t Leid- sche Veer" aan den Brouwersvaart.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3