WEEKABONNEMENTEN Schoenmakers. Helga's weddenschap. Verkeersbalans der laatste dagen. Wandgedierte (De schoenmakers hébben te Apeldoorn een tiveedaagsch con gres gehouden teneinde stappen te overwegen, om hun vak uit den tegenwoordig en noodtoestand te redden). De schoenmaker verkeert, in nood, Daarover werd vergaderd, Hij is in strijd om 't daaglijksch brood De wanhoop dicht genaderd. - Met hoeveel vakkunst en beleid, Hij 't werk ook op kan knappen, Hij kan den heelen crisistijd Niet aan zijn laarzen lappen. Hoe graag wij in zijn schoenen staan, Zijn eigen schoen blijft wringen, Bij het schoorvoetend voorwaarts gaan, Ziet hij den nood slechts dringen. Er is een beter tijd geweest, Toen is hem steeds geraden, Schoenmaker hou je bij je leest, Nu zit hij met de schade. De moed zinkt in de schoenen neer. Omdat het vak verknoeid is, De schoen glanst niet meer, vooraleer 't Op andre leest geschoeid is. De schoenmakers zijn in congres. Op zoek naar nieuwe stappen, En ik vertrouw op hun succes, Wie zou 't ooit beter lappen! P, GASUS. namens de Nederlandsche Padvindersorgani satie, Dr. Delhez namens de Rotary Club, de heer Blomhert namens de hoofden van ge meentediensten, terwijl hierna nog tal van anderen het woord voerden. De oudste zoon dankte den burgemeester en de andere sprekers voor hetgeen zij voor zijn vader hadden gedaan. Tenslotte werd de plechtigheid door Ds. Bins gesloten. LANDDAG VEROORZAAKTE RUMOER. Te Berg en Dal bij Nijmegen is Zondag een landdag van de Nederlandsche Nationaal- Socialistisehe Arbeiderspartij gehouden, welke landdag in Nijmegen vrij veel op schudding heeft vei-oorzaakt. Toen een aantal nationaal-socialisten de stad inging, werden zij verre van vriende lijk ontvangen en raakten zij in een café met munisten slaags. Tenslotte heeft de politie een aantal straten afgezet. Op het terrein, waar de Landdag werd gehouden, inspec teerde volgens de Crt. majoor Kruyt de S,A. Het nieuwe college van B. en W. te Amsterdam. MAANDAG 29 JU EI 1933 dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Ir. MUSSERT SPRAK TE BANDOENG EN BATAVIA. Ir. Mussert heeft te Batavia onder groote belangstellling een lezing gehouden. Onder de talrijke aanwezigen naar schatting 3000 merkten we op den Duitsehen con sul-generaal en zijn staf, benevens den voor zitter van den volksraad, diverse leden van dit college en talrijke belangstellenden uit de handelswereld. De N.S.B.-leden konden op 300 a 500 worden geschat; de schatting kon niet nauwkeurig geschieden, daar slechts een gedeelte van hen in uniform gekleed was. De organisatie van de. ontvangst berustte in handen van oud-majoor Rhemrev. De rede, welke ir. Mussert heeft uitgesproken, was gelijkluidend aan die. welke hij d„en vo- rigen dag te Bandoeng had uitgesproken. De heer Mussert wees er op dat de N.S.B. in Indië de Hollandsche groep moet steu nen. Hij zeide verder, dat de Hollandsche groep later een monument' van dankbaar heid zal bouwen voor hen, die in verre ge westen een imperium opbouwden. Voorts gaf hij een overzicht van de ontwikkeling van politieken toestand in' Europa sedert de Fransche revolutie en stelde vast, dat de sociaal-democratie culmineerde in het com munisme. Deze ontwikkeling werd gestuit door Italië en Duitschland, die een bar rière opwierpen van de Middellandsche Zee tot de Oostzee. De teenwoordige tijd kan worden aangemerkt als het stervensuur van het Marxisme en het communisme. Vervolgens overzag spreker de politiek in Nederland, waar vijftig partijen probeeren er uit te halen, wat er te halen valt. Hiertegen over stelde zich de N.S.B,, die daardoor de haat van deze partijen op de hals haalde. IIET ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE APELDOORN. De 20-jarige J. Rossum, die Vrijdagavond op een onbewaakten overweg nabij Apeldoorn als duo-rijder door den trein is gegrepen, is in het Algemeen Ziekenhuis te Apeldoorn aan zijn verwondigen overleden. De motorbestuur der, de 18-jarige D. W. der Hengst werd bij dit ongeval, zooals gemeld', onmiddellijk ge dood. BEVERWIJK DE STAND DER WERKLOOSHEID. r Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde der vorige week in totaal 720 werkloozen ingeschreven, die over onder staande vakgroepen verdeeld waren: Beverwijk: Bakkers 2, bankwerkers 6, be ihangers 3, betonvlechters 4, betonwerkers 5, blikbewerkers 1, bouwkundige opzichters 1, carrossereimakers 1, chauffeurs 13, drukkers 8, electriciens 4, expediteurs 2, grondwerkers 57, handlangers 5, kantoorbedienden 2, koper gieters 2, landarbeiders 15, lasschers 1, lood gieters 2, losse arbeiders 156, machinisten 5, machinedrijvers 2, machinale houtbewerkers 3, marmerbewerkers 3, marmerpolijsters 1, metaalbewerkers 2, metselaars 11, meubelma kers 1, monteurs 1, opperlieden 16, plaatwer kers 1, reizigers 1, schilders 3, schippers 3, schoenmakers 2, sigarenmakers 11, sorteer ders 2, slagers 1, smeden 3, soldeerders 2, sto kers 7, stucadoors 5, teekenaars 2, timmerlie den 24, voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 1, winkelbedienden 3, dienstboden 3, werk sters 2, gasfitters 1, incasseerders 1, koks 2, zeilmakers 1, totaal 423 (vorige week 395). Wijk aan Duin: Bakkers 2, bankwerkers 7, betonvlechters 1, betonwerkers 3, blikbewer kers 2, blikslagers 1, carrosseriemakers 1, chauffeurs 3, drukkers 1, electriciens 4, grond werkers 46, handlangers 3, kappers 1, kan toorbedienden 6, kellners 1, landarbeiders 18, loodgieters 2, lijnwerkers 1, losse arbeiders 43, machinisten 6, machinedrijvers 2, metaal bewerkers 6, metselaars 6, meubelmakers 2, monteurs 2, opperlieden 16, reizigers 4, schil- deers 2, schippers 3, schoenmakers 1, sigaren makers 1, steenhouwers 1, stokers 1, straat- makers 1, stucadoors 4, timmerlieden 21, uit- ■voerders 1, voerlieden 1, winkelbedienden 4, dienstboden 2, stuurlieden 1, klinkers 1, to taal 211 (223). Heemskerk: Betonwerkers 1, betonvlech ters 3, chauffeurs 6, 'electriciens 1, grondwer kers 8, kantoorbedienden 2, landarbeiders 11, losse arbeiders 10, metselaars 1, opperlieden 6, schilders 1, timmerlieden 5, uitvoerders 1 totaal 56 (42). DE UITZENDING VAN WERKLOOZEN NAAR STAPHORST. In de a.s. Woensdagavond te houden raads vergadering zullen de s.d. raadsleden A. L. van Groningen en mevr. T. KempHaan aan den raad toestemming vragen, om B. en W. te mogen interpelleeren over de uitzending van werkloozen naar de Rijks werkverschaf fing te Staphorst. BEROEP TEGEN ONBEWOONBAAR VERKLARING. In verband met de ingediende beroepschrif ten tegen het raadsbesluit van 11 April 1935 tot onbewoonbaarverklaring van 26 perceelen aan den Hoflapderweg zal door een Commissie uit het College van Ged. Staten op Vrijdag 9 Augustus ter plaatse een onderzoek worden ingesteld. Na afloop daarvan zal ten raad- huize een openbare zitting worden gehouden, waarin de ingediende bezwaren mondeling zullen kunnen worden toegelicht. ONDER NIEUWE DIRECTIE. Wegens drukke werkzaamheden heeft de heer W. de Groot zich genoodzaakt gezien te bedanken als directeur ven het Parochiale Zangkoor van de kerk van de H. Agatha. De organist van de kerk, de heer S. Schelvis, werd in zijn plaats tot directeur aangewezen. De heer W. de Groot heeft zich bereid ver klaard op Zon- en Feestdagen het koor te blijven, dirigeexen, wanneer wor.dt gezongen met orgelbegeleiding. WIJK AAN ZEE HET SANATORIUM „HELIOMARE". Aan het jaarverslag van het Sanatorium ^eliomare" ontleenen wij het volgende: Het Sanatorium voor been- en gewrichts- tuberculose en chronische beenziekten was aan het einde van het jaar bijna geheel bezet. Nu het bestaan vari het sanatorium meer be kend wordt, en de mooie verkregen resultaten beter doordringen, stijgen ook de aanvragen om opneming. In „Heliomare" werden gemiddeld per dag J25 patiënten verpleegd met 45746 verpleeg- dagen. Naast de open zeeluchtbehandeling, die bij alle gevallen wordt toegepast, worden stelsel matig bestralingen met ultra-violet en infra rood toegepast. In daarvoor geschikte geval len werd een begin gemaakt met goudbehan- deling. De plaatselijke behandeling geschiedt, volgens een bepaald systeem. Vijftig kinderen ontvangen regelmatig lager onderwijs. Zeer dringend wordt de behoefte aan een apart schoollokaal gevoeld. HEEMSKERK HONDENRACE. Zondag werd op het landgoed „Marquette" een groote hondenrace gehouden waaraan door een dertigtal geregistreerde honden werd deelgenomen. Deze race was door de plaatselijke V.V.V. georganiseerd en mocht zich in een flinke be langstelling verheugen. De prijzen werden als volgt gewonnen: Vlakke baanrace: le prijs Boy, eigenaar W. Manuels, 's-Gravenhage; 2e prijs Osirius, eige FEUILLETON. Uit het Noorsch door SIGRID BOO. (Nadruk verboden). 26) Als je lust hebt, gaan we verder den tuin in en verlaten het centrale deel, waar tafel tjes, banken, stoelen en zonneparasols on danks alles het mystieke der natuur ver jagen, terwille van de gemakzucht der men- schen. We zoeken de open plaatsen, waar grasvelden zich fluweelig uitstrekken onder oude, vreemdsoortige boomen. Eigenlijk is ook dit niet een geschikte plek voor een ka mermeisje; maar ik kan hier rondwandelen zond-er dat het wordt opgevat als heilig schennis, Hoe wonderlijk, dit verschil tus- schen de exotische planten en onze inland- sche, De vreemde boomen zijn sierlijk van vorm, prachtig van silhouet, doch staan som ber en onbeweeg'lij'k, terwijl berken en vo gelkers en linde en beuk spelen met zon en wind en het licht hun bladerkroon door zeeft. O, de namen te weten van al wat er groeit Sn dezen tuin. Hier staan alle soorten eseh- naar M. P. Nigten, Rijswijk;" 3e prijs Sjonny, eigenaal* A. Tettero, Den Haag; 4e prijs Cor- dang, eigenaar M. P. Nigter, Rijswijk. Hindernisrace: le prijs Boy, eigenaar W. Manuels, 's-Gravezande, 2e prijs Massala, eigenaar J. Kloot,"Den I-Iaag; 3e prijs, Sjonny, eigenaar A. Tettero, Den Haag; 4e prijs Malie, eigenaar H. Tettero. 'Den Haag. Whippets rennen: le prijs Anka's Rita eige naresse mevr. Bernauer, Den Haag, (Kam pioen Wereld renkamp 1935); 2e prijs Toxy, eig. mevr. Flinterman, Rijswijk; 3e prijs Billy Boy. eigenaresse mevr. Huig, Den Haag; 4e prijs Vary, eigenaar D. v. d. Vegte, Den Haag. Een troostprijs wercl gewonnen door Rapid, eigenaresse mevr. Huig, den Haag. Aan de onderlinge rennen werd deelgeno men door 14 honden. De honden van de volgende eigenaars be haalden hier de prijzen; P. Apeldoorn (le), A. de Weerd (2e), J. Tuil* (3e). R.K. V.V. „A.D.O.". Voetbaluitslagen van Zondag. W.S.V. I—A.D.O. II 5—0 W.S.V. H-^A.D.O. III 6—2 A.D.O. aD.E.M. a 6—0 Vele ongelukken. Band van een motorrijwiel sprong'. Op den Rijksweg WeertRoermond heeft Zondagmiddag omstreeks vier uur een ernstig motor-ongeluk plaatsgehad waarbij één persoon werd gedood en een ander ernstig werd gewond. Doordat een band van zijn motorrijwiel sprong, is de motorrijder C. Weller uit Wijk aan Duin, over den kop geslagen. Ernstig gewond werd hij opgenomen en naar het Sint Laurentiusziekenhuis te Roermond vervoerd. Zijn a.s. vrouw, die op de duo was gezeten, werd zoodanig gewond, dat zij kort na het ongeluk overleed. Grijsaard door auto gedood. Zaterdagmiddag' is de 75-jarige Jan Poot uit Overschie, toen hij den Rijksweg Rotter damDen Haag wilde oversteken, door een auto bestuurd door Mr. van Dijk uit Wasse naar, die uit de richting Den Haag kwam, aan gereden en vrijwel op slag gedood. De oude man had, daar hij zeer doof was, de signalen van den auto niet gehoord. Zijn lijk is vervoerd naar de Algemeene Begraaf- plaats te Overschie. Onvoorzichtige motorrijders. Op den Almeloschen weg te Delden heeft Zaterdagmiddag een ernstig motorongeval plaats gehad. De gebroeders Bolscher uit Tubergen kwa men in de richting Almelo per motor, de een als berijder, de ander als duo-passagier, den weg afrijden, waarbij zij de onvoorzichtigheid hadden een in dezelfde richting rijdende auto in de bmnenbocht te passeeren. Hierdoor zagen zij te laat diat van de andere kant een personenauto naderde. Een aanrij ding was het gevolg. De berijder van het motorrijwiel werd over de radiator door.de voorruit van den wagen, geslingerd, waardoor hij. zeer ernstig aan zijn hoofd en hals werd verwond. De duo-passagier kwam aan den anderen kant van den weg terecht, waar hij eveneens met een ernstige hoofdwonde bleef liggen. De motorrijder is later in het R.K. zieken-' huis te Delden.overleden. Weer een weg-vandaal. Zaterdagmiddag om 6 uur werd op den weg naar Budel onder de gemeente Weert een 22- jarige jongen J. Vercoelen uit Weert met 'hoofd en schouderwonden in bewusteloozen toestand aangetroffen. De j onge man die er ernstig aan toe was, werd naar zijn woning vervoerd. Het onderzoek wees uit, dat V. door een auto was aangereden. De bestuurder van de auto is na de aanrijding doorgereden. De politie van Weert stelt hier naar een onderzoek in. Te hard gereden. Zondagmiddag is de motorfietsrijder W. Bloemsma uit Den Haag nabij Irnsum op de wegkruising van de straatkwegen SneekLeeu warden en HeerènveenLeeuwarden, tenge volge van de groote snelheid in een sloot ge reden. Ernstig gewond en met een gebroken dijbeen is het slachtoffer per ziekenauto naar het ziekenhuis te Heerenveer vervoerd. BEIAARD-WEDSTRIJD. In den nationalen beiaard-wedstrijd te Zwolle behaalde in de af deeling composities voor den beiaard de heer Jac. Bonset, te Zandvoort, den eersten prijs met 47 punten. Tweede werd Ferd. Timmermans te Rotter dam met 45 punten. 3. C. Beekman, Amster dam, 43 punten; 4. F. H. A. van Bergen, te Sneek, 35 punten; 5. J. Nauta, Sneek, 35 pun ten; 6. P. A. van Langen, Alkmaar, 30 punten; 7. R. Hering, Leiden, 24 punten. In de afdee- ling beiaard-bespeling was de uitslag als volgt: 1. F. Timmerman, te Rotterdam, met 534 punten; 2. Toon van Balkom, te 's-Herto- genbosch, 428 punten; 3. C. Roelofs, te Apel doorn, 414 punten; 4. B. de Bruin, te Enschedé, 413 punten. doorns. Hier groeit de zilverwilg en bruine hazelaar en rood panikgras en rietgras. Lin de en ahorn en populier, zilverspar en edel- spar en dwergsparren. Gewone beuken en bruine beuken. En alle mogelijke "'yTUchtboo- men. En omdat er hier zooveel boomen zijn, is het een eeuwigdurend suizen boven je hoofd. Ja, als men er toe over zjou gaan wa kend te droomen, dan zou het hier moeten wezen, waar de wind ruischt in het loof; de wind, die komt van verre, over 'de zee, en spreekt in velerlei taal van velerlei wondere dingen. Van leven en dood, vreugde en lust, verdriet en hartstocht, van liefde, het meest van liefde. Als ik het niet alles verkeerd ver tolk. Waar de grasvelden eindigen, begint de wildernis: het park in zijn natuurlijken staat zwak afglooiend naar de rivier. Hier zit ik met m'n stopwerk en schrijfgerei op een bank, volgekrast met harten, letters en jaar tallen. Het is zaak, zooveel mogelijk het nut tige met het aangename te vereenigen. De kousen dienen gestopt en de brieven moeten geschreven; en het zou een mooi ding zijn, als de zon onderdehand m'n bleeke wangen en roode handen wilde bruin branden. Als de weddenschap eenmaal gewonnen is, mag ik heusch wel naast den ring een half jaar lang een gratis abonnement hebben bij een manicure Weliswaar ken ik iemand die zegt, dat handen.er zóó en niet anders moeten uit zien; maar dat is enkel nonsens om mij te troosten. Radicale verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Alleen onze twee voudige methode garandeert U afdoende verdelging. Waar anderen faalden, slaagden Wij. ZUIVERONDERNEMING „RADICAA L", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. - (Adv. Ingez. Med.) Bij het visschen verdronken. Veertienjarige knaap het slachtoffer. Haarlemmermeer Maandag. Zondagmiddag omstreeks half drie is de 14-jarige Jacob v. d. Linden, wonende te Amsterdam, terwijl hij met z'n vriendjes zat te visschen op een in de Ringvaart- nabij Sloten alhier liggenden zandbak, van dit vaartuig te water gevallen en verdronken. Na door den heer H. te zijn binnengebracht in de garage van den heer M., hebben direct twee geneesheeren. Dr. K. en Dr. F. krach tige pogingen aangewend Om de levensgees ten weder op te wekken, doch tevergeefs: ze konden slechts den dood constateeren. Met de ziekenauto van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst werd het lijk naar de ouderlijke woning in Amsterdam overge bracht. De vader, die varensgezel is, bevindt zich op zee. Opzegging Deensche handels overeenkomst dreigt. Geen voldoende deviezen. Moeilijkheden duren al eenigen tijd. Naar het A.N.P. ter oore komt, zijn er ernstige moeilijkheden gerezen 'in verband met de handelsbetrekkingen tussehen Nederland en Denemarken. Deze moeilijkheden, welke niet van den jongsten tijd dateeren, doch reeds lang het handelsverkeer tussehen beide landen belemmeren, zijn in hoofdzaak het gevolg van een niet of niet voldoende beschikbaar stellen van deviezen voor Nederlandsche ar tikelen door de Deensche deviezen voor Nederlandsche artikelen door de Deensch deviezenmstanties. De bestaande moeilijkheden zijn van dien aard, dat de Nederlandsche re geering er hoogstwaarschijnlijg toe zal overgaan de bestaande handelsover eenkomst met Denemarken op te zeggen. Nog een ,,Gaai"-slachtoffer ter aarde besteld. De heer Hoogstra te Dordrecht. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk over schot van. één der slachtoffers van de „Gaai"- i'aifnp.' d'éh 'héér 'Hoö|s'tïa;*iri*IëVen direbtetfr van de N.V. tot exploitatie van .haveninrich tingen'te'Dordrecht'ter aarde'besteld. Er was buitengewoon groote belangstelling. De burgemeester van Dordrecht sprak aan de groeve woorden van groote waardeering voor het werk, dat de heer Hoogstra voor de Dordt- sche zeehaven heeft gedaan en noemde zijn heengaan voor de N.V. een onherstelbaar ver lies. De overledene had groot vertrouwen in de toekomst en gaf zijn geheele persoon aan zijn werk. Zijn verscheiden was tevens een groot ver lies voor den raad van Dordrecht, voor de zeehaven en voor het personeel. Hierna sprak Dr. Biegel namens de loge, waarvan de overledene lid is geweest. De heer IJzerman sprak als directeur van het gemeentelijk veerbedrijf. Kol. Diemont De mensehen hier denken blijkbaar aan niets anders 'dan zich verloven en trouwen. Het laatste span, dat van stapel geloopen is, zijn Astrid Bech en Ytter, de schilder. Een bijzondere verrassing was dit nu niet bepaald na al zijn bezoeken hier. Astrid Bech heeft zoo weinig gevoel voor kunst als je je slechts voorstellen kunt; dus komt er vanzelf het gewenschte evenwicht in dit huw'lijk. Haar natuur kent geen kronkelwegen en stiekeme achterafjes. en is daarom buiten gewoon up to date. Even onmogelijk als ze geweest zou zijn in den rococotijd, even goed ïs ze op haar plaats in het hypermoderne milieu. Zwart, glad haar, heeft Astrid Bech, bleeke scherpe gelaatstrekken, koude oogen, die geen vrees kennen, een kristal-heldere stem. Steeds eenvoudig gekleed, maar bru taal van kleur. Bijna altijd met een sigaret in een felgroen, lang pijpje. Ongelooflijk eer lijk; zóó eerlijk, dat velen in den waan ver- keeren, dat ze geestig is, hoewel ze absoluut geen gevoel voor humor heeft. De menschen zijner zoo weinig op ingesteld, de waarheid te hooren, dat ze meenen, met een aardig heidje, een grap, te doen te hebben, als hun onomwonden de waarheid wordt voorgezet. Nu zal ik je vertellen, hoe ze een telefoni- schen gelukwensch opnam: Dank je! dank je! Ja, ik mag hem wer kelijk graag. Knap is hij heelemaal niet, maar ze zeggen, dat hij als schilder heel goed Besprekingen over de samenstelling duren voort. Op uitnoodiging van de R.K. Raadsfractie kwamen ten Stadhuize te Amsterdam bijeen vertegenwoordigers van de Sociaal-Democra tische Raadsfractie, van de Christelijk-Histo- rische Fractie, van de Liberale raadsfractie van de R.K. Raadsfractie en de heeren Kete laar (V.D.), Weiss (middenstandsblok) en Roobol (C.D.U.) Berieht van verhindering was gezonden door de Antl-Revolutionnaire fractie, zoomede door den heer Crucq (Nat. Herstel) en Dr. de Har- togh. Van de zijde der Sociaal-Democratische Raaas-fractie was een,.schrijven binnengeko men, houdende onder'meer, dat het haar niet mogelijk is onderhandelingen te voeren over de samenstelling van een College van B. en W., in aanwezigheid van vertegenwoordigers van Fascistisch gezinde groepeeringen waar mede deze fractie doelde op Nationaal Herstel en het Middenstandsblok. Ter vergadering werd door de Sociaal-demo craten gepersisteerd bij hun even bedoeld, be zwaar, hetwelk door den heer Weiss als te zijnen opzichte feitelijk onjuist werd afge wezen. Namens de R.K. fractie werd verklaard, dat het haar voorkomt dat de oplossing van de aangelegenheid der Wethoudersverkiezing be hoort te worden gezocht in de samenstelling van een College op den breedst mogelijken grondslag. Dé vergadering werd hierna ge,sloten. moet-zijn. Ik denk niet dat ik me zal ver velen, want hij is beslist gezellig, en boven dien ben ik nu op een leeftijd, dat ik trou wen wil. Het heeft me altijd afschuw'lijk geleken, een ouwe vrijster te worden, Hij zegt, dat hij me niet om m'n - geld neemt. Als we niet kunnen opschieten met elkaar, gaan we natuurlijk scheiden. Ja, aldus sprak een jong-verloofde. Ik ben ervan overtuigd dat de persoon aan het an dere einde van de draad lachte en dacht, ach, wat is die Astrid geestig. En het waren enkel haar heel gewone, dood-nuchtere op vattingen. Moraal: zeg precies, hoe je over de dingen denkt, en de menschen' zullen je verslijten voor een buitengewoon, daverend humorist. Populair kan een zoo eerlijk mensch niet zijn, vooral omdat ze zoo meedoogenloos en onnoodig eerlijk is, maar de menschen ra ken vanzelf aan haar gewend. Ik dacht heusch, dat ik zelf van modern kaliber was, maar den eersten keer, dat ik Astrid tegen haar moeder hoorde zeggen: Wat beii je vandaag rimpelig en oud, heelemaal niet knap! kreeg ik een schok. Het is alleen opmerkelijk dat deze menschen die met alle geweld anderen de waarheid moeten zeggen, het volstrekt niet zoo noodzakelijk vinden, ook hun plezierige conclusie's mee te deelen. Aangezien je zoo vriendelijk bent, belang te stellen in mijn doen en laten. Grete, wil ik je.een gesprek overbrengen, dat ik'giste ren hoorde. Onder de groote parasol in den WERELDPREMIÈRE VAN „DE KRIRBEBIJTER". „De Kribbebijter', de nieuwe Hollandsche film met Cor Ruys en Louis de Bree in de hoofdrollen zal zeer binnenkort haar we reldpremière beloven. De directie van het Haag'sché Passage - theater heeft namelijk besloten haar pas geheel gerestaureerde theater met een gala voorstelling, welker opbrengst bestemd is voor het Roode Kruis, in te wijden. Zij heeft daarvoor beslag gelegd op de nieuwe film, die onder regie van Hermann Kosterlitz en Erpst Winar in de Cinetone-ateliers te Am sterdam tot stand kwam en zal dit werk dus reeds Öó'hderöag a.s, in een feestelijke voor stelling. die om 8.15 uur zal aanvangen, ver toon én. Zelfs de graven liet men niet met rust. Nieuwe wandaad te Oss opgelost. Op verzoek van de gemeentepolitie te Oss werd Zaterdagmiddag te Amsterdam gear resteerd en naar Oss overgebracht de 21- jarige Ossenaar C. van Baardwijk, die er van verdacht wordt, een fraai kruisbeeld te hebben ontvreemd van het graf van een kind van den heer A. S. te Oss. De heer S. heeft hiervan aangifte bij de politie gedaan, welke een onderzoek instelde. Pas nu is het haar gelukt, den dader, die meer wandaden op zijn geweten heeft, te Amsterdam aan te houden. IN 10 MINUTEN VAN ZANDVOORT NAAR HAARLEM. Naar wij vernemen, zal de nieuwe dienst regeling op het baanvak HaarlemZandvoort bij de totstandkoming der electrificatie niet alleen een belangrijke verbetering brengen, doch ook zal de rijtijd aanmerkelijk minder worden. Thans heeft men 15 minuten voor dit traject noodig, maar in October a.s, zal men in tien minuten uit Zandvoort de bloemen stad kunnen bereiken. Mede door een inmid dels ingewilligd verzoek van de V.V.V. alhier wordt voor de scholieren, die studeeren aan de Rijks H.B.S. te Velsen, het' groote voordeel verkregen, dat zij nu met een trein, welke 7.54 uur uit Zandvoort vertrekt, een mooie verbinding hebben met den trein naar Velsen. De thans loopende trein van 7.52 komt juist een minuut te laat in Haarlem, wat voor de studenten een groot ongerief was. tuin werd koffie gedronken en waren de jonge heeren en dames in levendig gesprek. Achter de seringenstruiken stond ik en nam de tuinbank af op bevel van mevrouw. In eens hoor ik een damesstem zeggen: Eigenlijk had het Lotten moeten zijn, die nu verloofd raakte. Ik hou van orde en regel, en ik vind: de oudste eerst. Waarop de onbarmhartige Astrid ant woordde: Lieve mensch, Lotten wordt nu eenmaal altijd verliefd op absoluut onmoge lijke types. Den laatsten keer had ze een muziekonderwijzer bij den kop, die minstens 50 jaar ouder was dan zij; en nu is het een chauffeur. Gelach. Lotten waagde een zwakke poging tot pro test, ondersteund door haar moeder. Weer de damesstem: Ja. maar jullie hebt nu ook den knapsten chauffeur, die op twee beenen rondloopt. Astrid: Zeg liever, dat we de vreemd- soortigste bedienden hebben, die op twee beenen rondloopen Zitten we met een moei lijk woord in een Engelschen roman, dan roepen we ons kamermeisje: en weten we geen weg met een lastig kruiswoordraadsel, dan roepen we onzen chauffeur. Ja, dikwijls wisten we gewoon niet, wat we er van denken moesten, zei mevrouw Bech. (Wordt vervolgd)'. Driehonderd Amerikaansche oorlogsinvaliden marcheerden van Californië naar Washington.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5