CRICKET IN ENGELAND. Sport-Varra. Het Italiaansche Avontuur. De stemming in Europa ten aanzien van het Italiaansche avontuur in Abessinië is een beetje hoopvoller geworden. Misschien heeft de Volkenbond een kans. Weliswaar beschikt de Volkenbond niet over daadwerkelijke mid delen tot vermijding van oorlogen, en moet hij met overreding zijn doel trachten te be reiken. maar tenslotte is niet te ontkennen dat dat meermalen gelukt is. Er moge aan herinnerd worden dat in de laatste jaren herhaaldelijk op korten termijn oorlog is voorspeld, door sommigen met de grootste beslistheid en op zeer korten termijn zonder dat er iets van gekomen is. De moord op Dollfuss heeft geen oorlog tengevolge gehad. De moord op koning Alexander van Joego slavië, die „zoo leek" op den moord op den Oostenrijkschen troonopvolger te Serajewo in 1914, en waarna dus luid geschreeuwd werd: „de Geschiedenis herhaalt zich" heeft geen oorlog, tengevolge gehad. De Geschiedenis herhaalde zich niet, omdat de Volkenbond dat voorkwam. Het Saarplebiscietweet u nog hoe dat. nu ruim een jaar geleden, door oorlogsvoorspellingen werd voorafgegaan? Niets van gekomen! In plaats daarvan: eerste optreden van een internationale politiemacht, nog nooit in de Geschiedenis vertoond! Ook daar behaalde de Volkenbond een succes. Nu zou het overredingsmiddel van den Volkenbond al heel weinig baten, als een of beide partijen in een dreigend gewapend conflict zekerheid van winst hadden. Maar dat hebben ze in den modernen oorlog niet meer. Dat hebben Italië en Abessinië ook niet. Italië heeft natuurlijk verreweg de beste kans, maarEr komt een groote maar bij. De credietwaardigheid van Italië is zeer ■wankel. De werkloosheid in Italië is zeer groot. Onder de jonge mannen (tot 25 jaar toe) bedraagt zij ongeveer 40 pet. en is de grootste van Europa. Een oorlog zou den ietwat-herlevenden internationalen handel een nieuwen schok toebrengen en Italië zou daar ruimschoots zijn deel van krijgen. Dat is geen aanlokkelijk vooruitzicht. En de oorlog zelf is een onzekere zaak in een der gelijk bergland met een ellendig heet kli maat en zonder groote bevolkingscentra, die men met bommen uitmoorden kan. Er is, oim zoo te zeggen, geen geschikte mierenhoop om op te trappen. Die negers met hun Euro- peesche aanvoerders zouden een goed-ge leide guerilla-oorlog gaan voeren. Zooiets duurt lang. Het kost ontzettend veel geld. Wie zal dat financieren? De internationale wapenindustrie heeft er wel belang bij dat alle landen zich tot de tanden bewapenen, maar weinig belang bij het vechten zelf. Voorts moet een dictatuur extra-voorzichtig zijn met nederlagen. Echec brengt haar even snel in gevaar als zij ontstaan is en haar macht heeft bevestigd. En er is geen twijfel aan dat de dictator Mussolini, die een zeer schrander man is en de noodige lessen uit de historie heeft geput., zonder in de domme waan te vervallen dat zij zich steeds herhaalt; met al die dingen rekening houdt. Al zoo, kan de mogelijkheid bestaan dat de Italiaansche dictator volstrekt niet van plan is dit avontuur tot een oorlog uit te breiden. Het is denkbaar dat hij vele. honderdduizen den werkloozen mobiliseert om hun ontevre denheid daarmee te demobiliseeren, en met al die dreiging tegen Abessinië geen ander doel heeft dan er zooveel mogelijk uit te halen. Hij kan wellicht allerlei concessies loskrijgen van Abessinië, met hulp van de bemiddelende mogendheden die een oorlog willen voorkomen. Dit ziet er niet zoo erg prettig uit, maar het is in elk geval beter dan een oorlog. Dat alles beter is dan een oorlog.die overtuiging heerscht niet alleen in Europa maar ook in Amerika. Van daar zond men mij dezer dagen de tekst van een pas gehouden radio-voox*dracht over het ItaliaanschAbes- sinisehe conflict, waaruit ik de volgende pas sages citeer: „Er gaat haast geen dag voorbij zonder dat Italië gewaarschuwd wordt tegen den prijs dien deze oorlog zou kosten. Internationale ban kiers hebben erop gewezen dat Italië's financiëele toestand in den laatsten tijd zeer précair is, en in geval van oorlog van slecht miserabel zou worden. De buitenlandsche be leggingen van het Italiaansche volk zijn al door de regeering gemobiliseerd. Economen hebben er dadelijk de aandacht op gevestigd dat als Mussolini al zulke financiëele trucs toepast vöór de oorlog begonnen is, hij er geen meer over zal hebben als hij meer credieten noodig heeft en de oorlog woedt. Het aantal Italiaansche soldaten, dat nu reeds aan ziekte ten prooi is gevallen, geeft een waarschuwing ten aanzien van de tien duizenden die sterven zullen eer zij zelfs het slagveld zullen hebben bereikt. Er is gebrek aan water in een gebied waar honderdduizen den Europeanen, gewend aan het comfort dei- beschaving, worden aan wal gezet. Men kan zich geen dreigender ziektehaard, geen drei gender centrum van epidemische ziekten voor stellen. Het bedreigt de gezondheid van de gansche wereld. Als een epidemie in Oost- Afrika uitbreekt zal zij over den ganschen aardbol trekken Deze overwegingen hebben ten gevolge dat overal aandrang op de regeeringen wordt uitgeoefend om dezen oorlog te voorkomen. De menschen die dat doen, en nuchter een proefbsVns opmaken, zién winsten voor de munitie-industrie en de oorlogswinstmakers van alle landen, maar voor zichzelf alleen een economische ramp ln het verschiet". Het is wel belangwekkend deze Ameri- kaansche opinie te lezen. Men kan er tevens uit afleiden als men op het standpunt staat dat het „nou ja, zoo ver weg is" dat ook deze oorlog zijn directen invloed weer op de geheele wereld zou doen gelden. Ook op Nederland. Het gevaar van epidemische ziekten wordt natuurlijk versterkt door die modernste vin ding van den ridderlijken modernen oorlog: de bacillen-bom. De onpartijdige wapen industrie heeft, zooals onlangs de wapen' handelaar O'Donnell aan „de Groene Amster dammer" mededeelde, dit artikel ook op ruime schaal aan de Abessiniërs geleverd. „Ja, de zaken gaan best", zei de heer ODoxx nell. „Wij zijn zeer tevreden." Maar het Italiaansche avontuur is nog geen oorlog. En de overreding kan inderdaad eenige sterke argumenten tegenover Mussolini bezi gen. Wij hebben nog altijd deze groote, ja zelfs groeiende kans: dat de oorlog zichzelf, door zijn middelen, vermoord heeft en dat de heele bewapenings-waanzin een -schijn vertooning is, ingegeven door angst en tenslotte niet tot oorlog leidendeveneens uit angst. In deze omstandigheden kan overreding een machtig middel zijn. R. P. BEVERWIJK VERKOOP ZOMERPOSTZEGELS. Zooals wij reeds eerder meldden is het depot voor den verkoop van deze postzegels gevestigd bij Boekhandel W. A. Antonysen, Breestraat. In het comité van aanbeveling hebben zitting genomen: mevr. A. A. van HattumDekker, mevr. H. A. van Loenen van Rixxgh, mevr. C. Honigvan Offelen, mej. W. J .C. Helmers, Mr. H. J. J. Scholtens, N. II. Smit, P. J. Timmer, M. A. Huender, P. J. Pot- gieser, N J. Groot, W. A. Antonysen, Deken J. Lucassen, Ds. J. D. van Calcar, A. J. van Drunen, C. Maters en L. Tervoort. KENNEMER THEATER. Hedenavond en Donderdagavond geeft het Kennemer Theater twee populaire voorstel lingen tegen verlaagde prijzen. Gedraaid zal worden de film „Boefjes" met James Cagney en de beroemde film „Gold- diggers of 1933" met de sterren Dick Powell, Ruby Keeler, Ginger Rogers e.a. Beide beroemde films, die reeds eerder in dit theater volle zalen trokken zullen bij deze reprise tegen sterk verlaagde entreeprijzen, zeker nog belangstelling genoeg trekken. PERSONALIA. Geslaagd voor Engelsch L.O. de beer D. Dan- germond, alhier. SANTPOORT DIRECTEUR „WILHELMINA". Als directeur van het Fanfarecorps „Wilhel- mina" te Santpoort is benoemd de heer J. Groot, te Velsen-Noord, hoboïst der Harmonie „De Eendracht". WIJK AAN ZEE EN DUIN VILLA „DE DRIESPRONG" VERKOCHT. Dinsdagmiddag werd in restaurant Soxxxxe- vanck, ten overstaan van Mr. A. Moe.ns, de villa „De Driesprong" geveild, benevens het daaraan grenzende perceel grond. De villa werd door den heer D. Bus opge houden tot ƒ4500; het perceel grond door den heer H. Struikenkamp tot ƒ200. De combinatie afgemijnd op ƒ250. De heer J. Jaspers werd kooper voor f 4950.-. Later is in het perceel boelhuis gehouden. De inboedel bracht ongeveer ƒ4000 op. DE NOORDWESTERSTORM EN HET TENTENKAMP. De storm met de daarmee gepaard gaande hooge vloed in den nacht van Maandag op Dinsdag, hebben de bewoners van het tenten kamp op het strand der gemeente Heemskerk een moeilijken nacht doen doormaken. Reeds vroeg in den ochtend kwam het water gewel dig op het strand, zóó hoog, dat het vloed water zelfs om het paviljoen van het Noorder- bad spoelde. De hoog op het strand loopende zee bedreigde de voorste rijen tenten, die wel iswaar door wallen, met zakken zand ver sterkt, omgeven waren, doch dit heeft voor velen niet mogen baten. Toen de vloed het hoogtepunt bereikte, stonden verscheidene tenten in het water, waar het een redden werd wat te redden viel. Later in den ochtend dreef van sommige tenten de inventaris nabij de gestrande treiler vóór het paviljoen. Blijkbaar was dit sommige kampeerders wat al te bar en zijn velen ontmoedigd met ontredderde in boedels weer huiswaarts getrokken. De hooger tegen het duin gelegen tenten hebben van den hoogen vloed geen hinder ondervonden. DRIEHUIS HET MOTORONGELUK OP DEN HAGELIN- GERWEG. Zooals men weet, worden nog steeds twee der slachtoffers van het motorongeluk op den Hagelingerweg, waarbij twee dooden te be treuren vielen, in het Antonius-Ziekenhuis verpleegd. Wij vernemen thans, dat beiden goed voor uitgaan. De heer Haxxdgraaf zal vermoedelijk over eenige weken het ziekenhuis kunnen ver laten. EEN VERJAARDAG. Mevrouw E. de Boervan Rijk is 82 jaar geworden.) Mevrouw de Boer. mijn diep respect, Voeg ik bij mijn oprechte wenschen, Gij speelt uw rol nog zoo perfect, Als weinig heel wat jonger menschen Uw rol, neen, tal van rollen wel, Waarmee g' ons lachen doet of snikken, In tragisch of in vroolijk spel. Dat ons benauwt of doet verkwikken De wereld is een schouwtooneel. Dat hebben wij sinds lang geweten, Elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel, Ook wij, in uw gehoor gezeten. Maar als gij voor het voetlicht treedt, Om letterlijk tooneel te spelen, Dan zijn wij met de eer gereed. Voor u, als kunstnares uit velen. Op 't Nederlandsche schouwtooneel, Valt ware dankbaarheid en hulde, Rechtmatig aan de rol ten deel, Die gij zoo lang en knap vervulde. Gij, die met altijd jonge kracht. Ons aller eerbied weet te wekken. En die, als lid van 't zwak geslacht. Het sterk tot voorbeeld moge strekken. P. GASUS. HAAS' Azijn biedt U garantie Voor hygiëne en substantie. tAav. ingez. Med.) Oss still going strong. Het einde der arrestaties*nog niet in zicht. Door de gemeente-politie van Oss is nader licht gebracht in den op den avond van 23 December 1933 gepleeg- den roofoverval op het bejaarde echt paar Van Berkel, aan den Berghem- scheweg te Oss. Op dien avond drong een drietal gemas kerde mannen aan de achterzijde de woning binnen, waarbij door twee van hen de oudjes in bedwang werden gehouden, terwijl de derde op rooftocht uitging. Na alles door zocht te hebben moest men, daar hulp uit den omtrek kwam opdagen, de vlucht nemen. De spaarduitjes, waarop men het.gemunt had, waren juist twee dagen tevoren naar de spaarbank gebracht. De bi-oer van Van B., die naast hem woon de en het onraad bemerkte, achtervolgde met eenige buren de onverlaten. Deze losten hierop enkele schoten, zoodat de achtervol gers hun pogingen den inbrekers te vatten, moesten opgeven. De gemeente-politie, welke toen een on derzoek instelde, mocht er niet in slagen den daders te arresteeren. In verband met: dezen roofoverval zijn thans gearresteerd en naar Oss overgebracht een zekere Van U. uit de strafgevangenis te Breda en Van der O., momenteel woonachtig te Maastricht, beiden Ossenaren. Zij zijn aan een streng verhoor onder worpen, doch blijven hardnekkig ontkennen. Drie boerderijen brandden af. Tengevolge van watergebrek. Dinsdag brak brand uit in dé boerderij van den heer Jansen, gelegen aan den Heerler- weg te Kunrade (gemeente Voerendaalj. De boerderij stond spoedig in lichter laaie en, aangewakkerd door den wind, sloeg het vuur over naar twee aangrenzende perceelen n de limoxxadefabriek van den heer A. Moulen. De plaatselijke brandweer was niet bij machte, het vuur te bestrijden en riep de hulp in van de brandweer te Heerlen, die weldra met groot materiaal uitrukte en den strijd tegen het vuur aanbond. Het huis van den heer Jansen is geheel in de vlammen opgegaan. Niets kon worden ge- ■ed. De twee aangrenzende boerenwoningen zijn eveneens uitgebrand. Het huisraad en het vee heeft men evenwel in veiligheid ge bracht. Het achtergedeelte van de limonade- fabriek werd ook door het vuur vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Donderdagavond 1 Augustus hebben twee interessante wedstrijden op de Stadionbaan plaats, n.l. een stayerskoers over 2 x 50 K.M. en een sterk bezet sprintnummer voor pro fessionals. Daar vrijwel alle deelnemers aan den stayerswedstrijd, zoowel als aan den sprintwedstrijd, zullen uitkomen in de a.s. wereldkampioenschappen te Brussel, kan men spreken van een hoogst belangwekkende krachtmeting tusschen de voornaamste can- didaten voor de verschillende titels. Van der Linden en Blekc- molen naar Brussel. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche sprinter A. van der Linden deelnemen aan de wereldkampioensehappexx te Brussel, wel ke 10 en 11 Augustus plaats hebben. Vaxx der Linden komt uit voor eigen rekening. Zooals bekend is wordt Van Egmond uitgezonden voor rekenixxg vaxx de N.W.U. DE 4DE TESTMATCH EINDIGT IN EEN DRAW Ook op den derden dag van de vierde test match hebben de Zuid-Afrikaansche batsmen getoond, dat zij over een sterke verdediging beschikken. De Engelsche bowlers kregen geen schijn van kans om op Old Trafford de zoo zeer begeerde overwinning te behalen en daar door met Zuid-Afrika gelijk te komen. De kans is groot, dat Zuid-Afrika in navolging van Australië, en West-Indië de rubber wint en ook op dexx Oval ongeslagen blijft. De Engelsehen levex-den een goede presta tie door den stand van 43 voor 1 in de 2de in nings, op het eind van den 2den dag, Dinsdag in snel tempo op te voex-exx tot 231 voor 6, toen voor de lunchpauze gestopt werd. Bakewell met Barber samen speelde ook nu weer uitstekend en dit paar bracht het tot 90, op welk totaal Bakewell l.b.w. b. Langton 44 sneuvelde. 21 runs later boekte de zeer goed bowlende Vin cent zijn eerste succes, door het wicket van Bai-ber f44) te nemen. Hammond speelde in gx'ootschen stijl en bracht met Leyland het totaal op 172 voor 4. Leyland c. Mitchell b. Vincent 37 scoorde met Hammond samen 62 in 35 minutexx. Op 200 ging Robins c. Wade b Vincent 14 en 1 bal later Tate b. Vincent 0. Met Wyatt aan het wicket haalde Hammond zijn 50 in 89 minuten. Op 231 voor 6 werd gesloten. Hammond 63 exi Wyatt 15 not out. Vincent had prachtig gebowld, 2!/2 uur onafgebroken (266784). De voorsprong der Engelschen bedroeg thans 266 runs; Wyatt liet de Zuid-Afrikanen vier uur tijd om de runs te makexx. Bruce Mitchell en Rowan begoixixexx op Bowes exx Tate exx weldra bleek dat het makexx vaxx de runs voor Wade exx zijix team xxiet op het 1ste plan stond. Safety first was het consigne. Wat Wyatt ook probeerde, niets hielp. Er was geexi doorkomen aan. Op 67 trapte Rowan, toexx hij er 49 had, zijn wicket om in een ge slaagde poging om een bal van Robins xxaar square leg te spelexx. Mitchell exx Viljoexx gixxgen op dezelfde ma nier verder. Eerstgenoemde deed 30 minuten over 4 ruxxs. Op 103 ging Viljoexx l.b.w. b. Ro bins 10 iix 52 nxinutéix gescoord. Mitchell en Nourse deden het laatste vleug je hoop der Eixgelschexx in rook vervliegeix door oxxgeslagen te blijven. Bij het verstx-ijken van den speeltijd bedroeg het totaal 169 voor 2. Mitchell 48, Nourse 53 not out. Robins nam de 2 wickets voor 31 runs Bowes, Tate, Hammond, Vex-ity, Bakewell en Leyland deden wel hun best, maar slaagdexx er xxiet in, door de Zuid-Afrikaansche verde diging heexx te komen. De wedstrijd eindigde oxxbeslist, evenals de lste exx 3de testmatch. De Couxxty-matches. In de Dinsdag geëindigde County-nxatches werdexx verschillexxde hooge individueele tota len gemaakt. Fraxxk Woolley (Kent) scoorde een mees terlijke 229, Sutcliffe (Yorkshire) 157, Fagg (Kent) 111, Saxxtall (Warwick) 122, B. Quaife (Worcester) 109, Keetoxx (Notts) 120, Armstrong (Leicester) 151. De uitslagen luideix Yorkshire (1) 421 tegexx Notts (7) 232 en 286-8 draw. Keixt (8) 579-8 exx 80-0 wint vaxx Surrey (10) 290 exx 368. Derbyshire (3) 285 en 15-0 wint vaxx Northants (17) 156 exx 142. Middlesex (2) 182 exx 248 wint vaxx Essex (IP 203 en 86. Warwickshire (4) 296 exx 268-4 wint vaxx Glamorgaxx (12) 254 exx 186. Sussex (5) 382 en 99-4 wiixt vaix Gloucester (15) 187 en 290. Lancashii-e (6) 239 en 164-6 wiixt van Hampshire (16) 125 exx 347. Leicestershire (9) 444 en 60-0 wint van Worcester (14) 344 eix 157. LAWNTENNIS. Engeland wint met 50 van de Vèx\ Staten. Uit Loixden: De strijd om den Davis-beker is weer gestredexx: Engelaixd is, door het win nen van het dubbelspel, Maandag reeds als winxxaar uit dc-n strijd te voorschijn gekomexx. Dinsdagmiddag werden de beide enkelspelen ook door de Engelschen gewonxxen, waardoor de eindstand 50 voor Engeland is geworden, een resultaat, dat sinds tiexx jaar xxiet meer is voorgekomeix. Austin sloeg Budge met. 62, 64, 68, 75, Perry woxx vaxx Allison met 4—6, 6—4, 7—5, 6—3. Naar wij vernemen heeft het bestuur var Nerues besloten, de vier met stuurman, welke door het bestuur vaxi den Ned. Roeibond was uitgenoodigd deel te nemen aan de Europe°- sc.he roeikampioenschappeix van 16 tot 1. Augustus a.s. te Berlijn, niet uit te zenden, daar het xxiet mogelijk is de ploeg zoo sterk moge lijk samen te stellen. -Naar wij vernemen zal Nederland op het a.s. Internationaal Concours Hippique te Du blin, dat gehoudexx wox-dt van 610 Augustus, door de volgeixde Nederlaixdsche officieren vertegenwoordigd zijix: Ritmeester Heuff met „Godard" en „Jimmy"; Luitenant Ruys de Perez met „Eichenkx-anz" en „Isolde" exx Lui tenant de Bruine met ..Tambelle" exx „Gawein'. Ritmeester jhr. Geva van Nulaixd zal als chef d' équipe optreo. BILJARTEN. INT. BILJARTBOND. De Internationale Biljartbond houdt dit jaar zijn jaarvergadering op 21 en 22 Aug. e.k. te Brussel. De Ned. Biljartbond zal ver tegenwoordigd zijn door zijn voox-zitter Jhr. Dr. J. C. Mollerus. WOENSD A G 31" J U EI 1933 CRICKET. N. C. B.-elftalFree Foresters Tweede dag. Resultaat een draw. Prachtige century van Labouchère. Door dexx regeix iix de morgeixureix werd de strijd eerst te half ééix hervat. Labouchère (13) en Schnitger (28), zetten huxx iixxxiixgs voort op het bowlexx van Nevinson en Cobb Labou chère slaat dadelijk eenige xnooie vieren. Schnitger speelt niet zoo goed als op den eer sten dag. Deeley gaat voor Cobb bowlen en heeft spoedig succes als Schnitger (33 door eexx zachte leg-break wordt verrast. Wunder verleent ook goeden steuix, doch op 128 is een snelle bal vaxx Neviixsoxx hexxx te machtig. Met een mooie vier redt Labouchère de follow-on. Als er voor de lunch gestopt wordt, zijix er 146 runs voor het verlies van 6 wickets. Na de lunch komt Labouchère eerst goed los. In prachtigen stijl speelt hij den bal naar alle kanteix vaxx het veld, ter wijl hij ook eeixige xxxaleix met formidabele klappeix deix bal het veld uitslaat. Alaixdt steunt bijzoixder goed eix vergeet ook niet runs te makeix op de slechte ballen. De score stijgt regelmatig; de 200 komt zelfs op. Eveix later nxaakt Labou chère nxet een single zijix cen tury vol. Eei-st op 236, als het Eixgel- sche totaal reeds is gepasseerd, komt er een eiixde aan de schit terende innings vaix Labou chère, als Stanley hem voor 121 uitvangt. Zijn innings duurde 2 uur exx 42 minuten; hij sloeg 13 viex-en en 4 zessen. Van der Togt nxaakt snel 5 runs eix waixneer Alandt dan op 242 l.b.w. gaat voor een alles zins prijzeixswaardige 37 (6x4), sluit Labou chère de Hollandsche innings, dus met eexx voorsproixg van 10 ruixs. Er is ïxatuurlijk zeer weinig kaïxs om ïxog tot eeixig resultaat te komen, doch de Foresters trachtten in zoo kort mogelijken tijd veel runs te makeix om daarna de Hollaixders misschien voor een schijntje aan dexx kant te zetten. Het eei'ste lukte zeer goed, want in anderhalf uur hadden de heeren 175 runs bij elkaar ge slagen, waarbij vooral Tuff en Howell zich door prachtig batteix onderscheidden. Doch het N.C.B.-elftal was niet binnen een uur uit te krijgeix. Eeix pluim verdient Vaxx Stuyven- berg, die een prachtige innings vaix 68 not out speelde, waaroixder 9 vieren en 3 zessen. Deze eerste wedstrijd van de Foresters ein digde dus in een draw, waarbij vaxx beide kan ten zeer goed cricket te zien is gegeven. Het was dan ook dubbel janxnxer, dat het weer oxxs zoo in dexx steek liet. De volledige scores luidden: Labouchère. lste inixings N.C.B.-elftal: F. v. Herwaarden c. R. A. Boddingtoxx bowled J. H. Neviixson 12 J. J. Alders bowled J. H. Neviixson 3 H. Schnitger bowled W. Deeley 33 H. dé la Mar c. G. Cornu bowled J. H. Nevinson 7 A. v. Stuyvenberg bowled J. H. Nevitxsoix 0 Mr. P. C. G. Labouchère c. Capt. K. B. Stanley bowled A. G. S. Cobb F. Wunder bowled J. H. Nevinson C. E. Alandt l.b.w. bowled W. Deeley A. v. d. Togt not out K. Neuerburg E. Inglis Arkell did ïxot bat Extra's 121 13 37 5 10 Totaal 241 voor 8 gesl. Bowlingcijfers Free Foresters: J. H. Nevinson C. R. Tuff G. Cornu Capt. H. P. Miles A. Cobb W. Deeley 13 11 12 10 R. 52 5 47 50 36 41 W. 5 0 0 0 1 2 2de innings Free Foresters: 1. C. R. Tuff c. H. de la Mar bowled A. v. Stuyvenberg 50 2 A G. S. Cobb l.b.w. bowled K. Neuerburg 14 3. G. Cornu bowled A. v. Stuyvexxberg 34 4. Capt. K. B. Stanley bowled K. Neuerburg 20 5 M. Howell c. H. Schnitger bowled J. J. Alders 43 6. F. H. Nevinson not out 8 Extras 6 Totaal 175 voor 5 gesloten. Bowlingcijfers N.C.B;XI-tal: K. Neuerburg A. v. Stuyvenberg J. J. Alders F. v. Herwaardexx E. Inglis Arkell H. Schnitger A. v. d. Togt 2e inniixgs N.C.B. XI-tal: I. A. v. Stuyvexxberg not out 68 2, J. Alders bowled J. H. Nevinson 3 A v. d. Togt c. G. Cornu bowled J. H. Nevinson 16 4. H. Schnitger l.b.w. bowled G. Cornu 0 5 F. v. Herwaardexx bowled J. H. Nevinson 5 6! H. de la Mar not out 8 Extra's 5 O. M. R. V. 10 0 36 2 11 4 38 2 3y2 0 30 1 5 0 21 0 1 0 7 0 2 0 15 0 4 0 22 0 Totaal 106 voor 4 (tijd.) Bowlingcijfers Free Foresters: F. H. Neviixsoxx W. Deeley G. Cornu Capt. H. P. Miles O M. R. W. 8 1 34 3 2 0 26 0 7 0 27 1 2 0 14 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 29 v. Oslo te Kopenhagexx vertr. 31 v. Rott. Boschdijk 29 v. Philadelphia n. Rott. Blommersdijk, Rotterdam xxaar New York, p. 28 Prawle Pt. HALCYONLIJN. Vredenburg 28 v. Vlaardingexx te Narvik. Stad Vlaardiixgen 29 v. Wabana n. Stad Zwolle 28 v. Huelva te Nantes voor Bilbao. HOLLAND—BRITSCH INDIëLIJN Hoogkerk (thuisreis) 30 te Colombo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 30 v. Beira te Rott. vertr. 31 n. Hamburg. Jagex-sfontein (thuisreis) 29 te Zanzibar. Springfoxxteixx (uitreis) p. 28 Dakar. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (thuisreis) 28 v. Duala. Amstelkerk 30 v. Amsterdam n. W.-Afrika. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN Serooskerk (uitreis) 29 te Manilla. Meerkerk (thuisr.) 27 van Osaka. JAVA—NEW-YORK LIJN. Danxbi Batavia n. N.-York 30 v. Sabang. Talisse N.-Yox-k n. Java 29 vaxx Algiers. Tjikembang 28 v. Java te Hongkong. Tjisodane 28 v. Hongkong te Shanghai. Tjikarang 29 v. Macassar n. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Bemxekom, Chili n. Anxstnx. 29 v. Cristobal. Cottica, Paranxax-ibo n. Anxstm. 31 (6 v.m.) ce Plymouth verw.. 2 Aug. te Amsterdam verw. Euterpe 30 v. Bordeaux te Amsterdam. Gaxxymedes 29 van Varna naar Constantza. Hermes 29 van Piraeus naar Iznxir. Merope 29 vaxx Danzig naar Kopexxhagen. Nereus 29 van Valencia naar Malaga. Oberon 29 vaxx Curcubion naar Amsterdam. Venus, 29 vaxx Oran naar Barcelona. Costa Rica, Rottm. n. Noordkaap 25 v. Koper v. Achilles 30 Juli van Amsterdam naar Bolnes. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Agoeng (thuisreis) 30 (n.m.) v. Londen. Kota Nopan (thuisr.) 2 te Genua verwacht. Indrapoera (uitreis) 30 van Gibraltar. Palembang (thuisreis) p. 30 Juli Finisterre. Tapanoeli (uitreis) pass. 30 Juli Gibraltar. Baloeraix, 30 v. Batavia te Rotterdam. Kota Gede (thuisreis) 29 v. Singapore. Dempo (uitreis) 30 tc Siugapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisreis) 30 van Londexx. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Phroxxtis Batavia n. Amsterdam p. 30 Pe- rinx. Solitaire, t., 19 v. Port Arthur naar Ant- werpeix. Philoctetes 28 v. Rotterdam te Kobe. Peisander, Batavia n. Amsterdam via Ha vre p. 29 Prawle Pt. Alcinous, Amsterdam naar Liverpool en Java 28 te Swaxxsea. City of Hereford, Rotterdam n. Japaxx 28 te Hongkong. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverhazel, Bombay n. Vancouver 28 te Batavia. Silverguava, Vaxxcouver n, Calc. 26 v. Cebu. Silvermaple, Calc. xx. Vancouver 29 v. Da- hikan. Silverash, Vaxxcouver n. Calcutta 28 v. Be- lawan. Silverwillow, Calc. n. Vaxxcouver 28 v. Raxx- goon. Fantastisch bergingsplan. Een Amerikaan, die van oorsprong van Zweedsche nationaliteit is, heeft het plan uit gewerkt en daarvoor toestemming gevraagd onx het iix 1361 op de Zweedsche kust gezon ken oorlogschip van Waldemar Atterdag op te sporen exx de schatten daaruit te bergen. Ook wil men een onderzoek doen naar de, schepen vaxx Erik van Pomihex-en, welke in de vijftienden eeuw gezonken zijn. Naar Rusland vertrokken. Het xxaar Ruslaxxd verkochte stoomschip „Batoe", thans „Kulu" gexxaamd, is gisteren onder de nieuwe vlag naar Odessa vertrokken Oneconomische snelheid. Het is eexx bekend feit, dat de zeetoeristen, dat zijn de menschen, die de zeereis maken om de reis zelf. bijna ïxooit gebruik maken van de steeds harder loopexxde, nieuwe booten, doch met die schepen gaan, die de reis juist miixder snel makeix en toch het xxoodige com fort bieden. Dit in overweging nemexxd worden in New- York plannen uitgewerkt om eexx passagiers schip te bouwen, welk 30.000 ton of ongeveer de helft van de „Normaixdie" zal meten en met minder snelheid dan dit schip den oceaaxx zal doorklievexx, waardoor economischer gewerkt wox-dt. Vermoedelijk zal het schip in dexx loop van het jaar 1937 in de vaart kunnen worden ge bracht. AANGEKOMEN 29 Juli: Dolius m.s. Batavia Rhein s.s. Hamburg 30 Juli: Tartai-y s.s. Loixden Ousel s.s. Liverpool Euterpe s.s. Bordeaux Ardgantock s.s. Port Talbot Holnxe Force s.s. Llanelly VERTROKKEN. 29 Juli: Bramwell s.s. Blyth Kulu s.s. Odessa Chatwood s.s. New Castle Ransdorp m.s. Harburg 30 Juii: Laxxcresse s.s. Goole Ardenhall s.s. Durban Sarastone s.s. Barry Roads BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 30 Juli. Bevallen 26 Juli: J. A. GartMense, d.; C. A. Heeremans—Mesmans, d.; 27 Juli: C. M. Laarmanv. Duijxx, z.; N. M. Mookhoek— Kunst, z.; W. JansenPouw, z.; M. C. Nooi'- dijkde Bruijn, z.; J. KuiperKoonings, z.; 28 Juli: C. A. LagerweijWarmerdam, z.: 29 Juli: C. WeidemaSchouten, z.; 26 Juli: A. M. C. Hurkmansv. Kessel, z. en d. Overleden 27 Juli: H. Balk, 78 j., Oranje- boomstraat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2