BEVERWIJK RAADSVERGADERING. Interpellatie over de uitzen ding van werkloozen. Woensdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester Mr. H. J. J. Schol tens. Afwezig de heer G. Welagen. Met algemeene stemmen werden benoemd aan de gemeentelijke huishoud- en industrie sohool 1. voor ten hoogste een jaar in tijdelijken dienst met ingang van 1 Sept. 1935 tot leera- res in de vakken van voortgezet lager onder wijs mevr. J. M. Sonne veltvan Mensch. 2. voor den tijd van ten hoogste 9 maanden tot leerares in teekenen mej. S. van den Hoek. 3. in tijdelijken dienst voor ten hoogste één jaar tot leerares in huishoudkunde en strijken mej. C. W. Ouweleen. Vervolgens worden de suppletoire kohieren der hondenbelasting dienst 1935 vastgesteld. Bij het voorstel tot wijziging der politie ver ordening vraagt den heer Visser aanhouding om aan art. 11 een andere redactie te ver- leenen. Mevr. Kern p—H aan is van meening dat het beter is het heele artikel te schrappen en maakt er een voorstel van hetgeen met 10 tegen 2 stemmen wordt verworpen. Hierna brengt de voorz. het heele voorstel van B. en W. in stemming hetwelk z.h.s. wordt aangenomen. Eveneens worden z.h.s. aangenomen de pun ten 4 en 5 der agenda omvattende een: voorstel tot wijziging der verordening tot regeling van het georganiseerd overleg en een voorstel tot het verleenen van machtiging tot het sluiten van een overeenkomst met het waterschap „de Meerweiden", betreffende het onderhoud der waterkeeringen van het vaar water „De Pijp". Hierna heeft het onderzoek plaats der ge loofsbrieven van de nieuw inkomende raadsle den welke door de commissie van onderzoek de heeren Maters, de Groot en Mantjes in orde worden bevonden. Vervolgens is aan de orde herstemming over het voorstel Van Groningen tot het. verleenen van een subsidie aan het Instituut voor Arbeidsontwikkeling waarover in de vo rige vergadering de stemmen staakten, ook nu staakten de stemmen 6 tegen 6, zoodat het voorstel thans geacht wordt te zijn verworpen. Voorstellen tot overplaatsing van onderwij zers en tot wijziging der heffingsverordening in zake het vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank worden z.h.s. aange nomen, evenals de voorstellen tot wijziging en aanvulling der verordening op de heffing van leges ter secretarie en der verordening op de heffing van rechten onder den naam van le ges op bouwvergunningen. De heer Versteeg merkte hierbij op dat deze bepaling jammer genoeg een paar jaar te laat komt, daar Beverwijk nu volgebouwd is, Bij het voorstel tot vaststelling der nieuwe bouwverordening merkt de heer de Groot op dat deze veel afwijkt van die we tot dusverre hadden. Daar deze veel lijkt op die der om liggende groote gemeenten is spr. ervoor deze zoo maar aan te nemen en er later evt. wijzi gingen in aan te brengen wanneer plaatselijke toestanden wijzigingen noodig maken. De Voorzitter zegt dat het ook de wensch van B. en W. is deze verordening zoo gauw mogelijk in werking te doen treden. Voorstel wordt hierna z.h.s. aangenomen even als het voorstel tot nadere voorziening der geneeskundige armenverzorging. Bij de mededeelingen en ingekomen stuk ken doet de voorzitter mede deeling na het verzoek van B. en W. aan de. regeering om het beheer en onderhoud van Zij kanaal A dat be hoort aan Rijkswaterstaat in eigendom te doen overgaan aan de gemeente Beverwijk. B. en W. vragen den raad machtiging om namens de raad mede te deélen dat onder bepaalde voor waarde het beheer over Zijkanaal A wordt overgenomen. Aldus besloten. Interpellatie, Na voorlezing van enkele ingekomen stuk ken komt aan de orde het verzoek van de raadsleden mevr. Kern pH aan en A. L. van Groningen om B. en W. te mogen interpelleeren naar aanleiding van de uit zending van werkloozen naar de Rijkswerkver schaffing te Staphorst. Met algemeene stemmen wordt dit verzoek toegestaan. Omtrent het tijdstip stellen B. en W. voor om de interpellatie te houden in de volgende raadsvergadering omtrent half Augustus. De heer Van Groningen is tegen uit stelling van deze interpellatie wegens de ur gentie. De Voorzitter zegt dat de inlichtingen nog niet voldoende zijn om een meening te kunnen vormen. Omtrent eenige punten zijn B. en W. nog in correspondentie met den minister. De heer Van Groningen maakt er een voorstel van, de interpellatie dadelijk te be handelen. De heer Visser is ook van meening dat het gewenscht is dat de besprekingen nu al worden geopend. De heer E y k i n g sluit zich hierbij aan. Hierna wordt het voorstel Van Groningen in stemming gebracht en met 8 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen stemden de heeren Maters, Steijn, Braun en Brantjes. De voorzitter geeft den heer Van Groningen het woord tot hel houden van zijn inter pellatie. Na eenigen tijd in de Rijkswerkverschaffing werkzaam te zijn geweest aldus de heer Van Groningen kwamen diverse uitgezon denen terug wegens ernstige grieven. Het broodgeld a f2 per week was niet vol doende, ook kwam "dé overgroots meerde.!.::» niet toe aan het basisloon van 32 cent per uur dat zij bij hard werken daar zouden kunnen verdienen. Van de 14 menschen waarover spr. gegevens heeft is maar 1 aan het basisloon toegekomen, terwijl de anderen er onder ble ven, eenigen zelfs zeer belangrijk. Volgens spr. is er gemiddeld verdiend pl.m. 20 cent per uur, dus ongeveer 11 cent onder het in uit zicht gestelde basisloon. Was het voor Beverwijk noorzakelijk dat de menschen naar Staphorst moesten worden gezonden? Zou het niet mogelijk zijn om hen in de plaatselijke werkverschaffing te laten rouleeren waardoor uitzending overbodig zou worden? Ook acht spr. groote moreele bezwaren aan uitzending verbonden. Spr. vraagt welke in stantie de uitzending van werkloozen behan delt. Spr. acht uitzending niet in 't belang van de gemeente daar in sommige gevallen door de gemeente extra kosten moeten wor den gemaakt ter voorziening van een hulp in het huishouden van sommige uitgezondenen. Ook is er iemand uitgezonden die lichamelijk niet geschikt was voor dit werk en daarom direct weer naar huis is teruggestuurd. Spr. stelt voor, wanneer het B. en W. niet mogelijk is de uitzending stop te zetten, vrijwilligers op te roepen mits het basisloon kan worden ver diend. Spr. acht het gewenscht voorloopig de zaak stop te zetten en verzoekt aan B. en W. een onderzoek in te willen stellen naar de oor zaken die er toe hebben geleid dat de menschen in de Rijkswerkverschaffing zoo weinig kun nen verdienen. Mevr. Kern p—H aan wijst ook op den moreelen kant van de uitzending en hoopt dat deze zoo spoedig mogelijk zal worden stop gezet. Het wil den heer Visser voorkomen dat deze uitzending min of meer op een straf expeditie lijkt en spr. zou het op prijs stellen, wanneer B. en W. tot stopzetting overgingen. Spr. zou willen dat de slachtoffers hun ge wonen steun uitgekeerd krijgen. Ook de heer E ij k i n g is van meening dat wanneer de medegedeelde feiten op waarheid berusten B. en W. beter doen de zaak stop te zetten. De Voorzitter zegt dat B. en W. belast zijn met de werkloozen zorg zoodat B. en W. de menschen uitzenden, omdat B. en W. van het standpunt uitgaan dat werkverschaffing te verkiezen is boven steunverleening. Daarom hebben B. en W. altijd getracht het aantal plaatsingen in de plaatselijke werkverschaffing zoo hoog mogelijk op te voeren. Spr. vraagt zich af of dat wel voldoende op prijs is gesteld. Heeft men wel de voordeelen beseft, vlak bij huis te werk te kunnen worden gesteld? He laas zijn er onder diegenen die aangewezen zijn op overheidssteun een groep menschen die niet te bevredigen zijn een groep die het niet al te nauw neemt met de belangen van anderen, een groep die op relletjes en hei beltjes belust is. Met deze elementen hebben B. en W. helaas ook te maken. B. en W. heb ben, toen de werkgelegenheid hier schaar- scher werd, uitgezien naar andere werkgele- jenheden en toen gedacht aan plaatsingen bij de Rijkswerkverschaffing. Zij hebben toen inlichtingen ingewonnen omtrent de voor waarden en toen aangenomen dat de voor waarden niet slechter waren dan hier ter plaatse. Hier verdiende men 35 ct per uur, daar n Staphorst 32 ct. per uur en f4,75 tegemoet koming voor voeding wat zoo ongeveer over een uitkwam. B. en W. hebben toen alleszins de vrijheid gevonden om de proef te nemen. En de ervaringen daarmee opgedaan, zijn van dien aard dat B. en W. nog niet kunnen zeg gen „het is een mislukking". Het is B. en W. wel gebleken dat de te werk gestelden uit Velsen in dezelfde werkverschaffing meer ver dienden onder dezelfde omstandigheden. B. en W. zijn hieromtrent bezig, een gelijkstelling te verkrijgen. Erkend dient te worden dat aan uitzending rgoote bezwaren zijn ver bonden.-- Over de voorwaarden zelf hebben B. en W. niets.te zeggen omdat die door het Rijk worden.bepaald. Maar omdat het Rijk op dit punt groote ervaring heeft moet men van de veronderstelling uitgaan dat de zaken goed zijn opgezet. Wethouder Steijn sloot zihc aan bij de woorden van den voorzitter. Wanneer de di verse rapporten binnen zijn zullen B. en W. den raad beter van antwoord kunnen dienen De heer Eijking betoogt nogmaals dat men moet trachten te komen tot een loon dat overeen komt met de plaatselijke werkver schaffing. De heer Visser stelt het op prijs dat B. en W. bereid zijn in de volgende vergadering nadere mededeelingen te doen. De heer Van Groningen zegt dat hem bij informatie gebleken is dat de uitkomsten van deze Rijks werkverschaffing het vorige jaor veel beter waren dan nu en hij ziet als een van de oorzaken dat nu het werk wordt uit gevoerd door de N.V. Grond Mij. „Zwolle" ter- PERZISCH CONFLICT. (Tientallen dooden zijn het resul taat van schermutselingen bij een Perzische moskee, veroorzaakt door een regeeringsdecreetdat in plaats van het traditioneele hoofddeksel, het dragen van hoe den voorschrijft bij moskee- bezoek.) Daar komt nu alweer op het (Perzisch) tapijt, Zooals meerdere malen tevoren, Een punt van verbeten en bloedigen strijd, Waaruit stellig niets goeds wordt geboren. Een Mohammedaan houdt zich altijd gedekt, Wanneer hij een moskee gaat betreden, Dit feit op zichzelf heeft den strijd niet verwekt, Maar hoe hij is gedekt, is een tweede. De dekking is „hoofd"zaak, zoo werd het parool Van de Perzisch verlichte regeering. Maar geen slavernij aan een oeroud symbool, Want wij streven naar moderniseering. De man, die een heer wil zijn, drage een hoed En geen tulband, geen fez en geen doeken, De Pers die zooiets draagt, wordt stevig beboet, Als hij zoo een moskee wil bezoeken. Daar is nu de hevigste strijd om ontbrand, Want de Pers is een man van traditie. Hij weerde zich woedend met hand en met tand, Tegen 't wettig gezag der politie. Die Oostersche zucht naar een Westerschen stijl, Kan ik eiken dag minder begrijpen, Zal nimmer eens twijfel aan 't eindelijk heil Van de Westersche navolging rijpen. De Pers, die de <pers uit het Westen goed leest, Wordt wel tot d' overtuiging gedreven; 't Is ver van een feest (hoe 't ook eens is geweest) Onder Westersche hoede (n) te leven. P. GASUS. wijl dit het vorig jaar door de Ned. Heide Mij ;eschiedde. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. reeds geconfereerd hebben met de plaatselijke vakcentrales en toezegging hebben gedaan een beperkt gebruik te zullen maken van het toe gestane aantal plaatsingen. Het is den voorzitter wel bekend dat b.v. van 13 uitgezondenen één na twee uur werken is geschorst wegens wangedrag, terwijl twee naar huis zijn gestuurd wegens opruiing. B. en W. hebben op dit gebied de laatste jaren ook wel eenige ervaring opgedaan, maar zij zullen alle opmerkingen nog eens over wegen. Hierna sluiting, waarna de raad in comité ging ter behandeling van het verzoek van H. Duiker Wzn. om verstrekking van gel den voor de reparatie van zijn schepen. Het overzicht van de groentemarkt. De verscheidenheid der verschillende roentensoorten die momenteel worden aan- evoerd is van zeer grooten omvang en heeft geregeld om dezen tijd haar hoogtepunt be reikt. Naast een ruime aanvoer bestaande uit verschillende soorten bladgroenten heb ben wij nog een ruime keuze van doppers en peulvruchten terwijl de onderscheidene boo nensoorten alle weer vertegenwoordigd zijn. In het verloop van den handel is nog weinig verbetering gekomen, wel scheen de inzet bij het begin dezer week iets gunstiger doch van beteekenenden -invloed is dit- nog niet. Sla bleef geregeld hetzelfde sukkelgangetje handhaven, prijzen van, 13^20 ct. ,per.kist of „doordraaien". Bospeen was door de groote aanvoeren nog teveel in verdrukking met de prijzen die naar kwaliteit schommelden van 24 ct. per bos. Postelein bracht in prijs die reeds lang op laag peil had gestaan een verrassing en was vlug te verhandelen voor noteeringen van 4552 ct. per kist. Andijvie, waarvan het aanbod ook al zeer ruim is bleef meestal met den prijs aan den lagen kant. In het begin dezer week scheen voor dit product een weinig belangstelling te bestaan en kwamen nog noteeringen voor tot 45 ct. doch dit bepaalde zich tot een vleug je daar de meetse partijen midden dezer week alleen te verhandelen waren voor 1520 ct. per kist. Bloemkool waarvan de aanvoeren nu juist niet zoo groot zijn kon voor eerste soort aan prijzen komen van 1015 ct. en tweede f soort varleerden zoo ongeveer van 5—7 ct. per stuk. Ofschoon het seizoen van doppers al weer naar het einde loopt, toch werden nog flinke partijen aangeboden. Voor alle goede kwali teiten bestond veel kooplust en werden be hoorlijke prijzen besteed. Raspers en bruine capucijners noteerden naar kwaliteit van 1424. witte capuc. en doppers van 1020 ct. per K.G. De aanvoer van boonen begint zich steeds meer uit te breiden van de soort. Dubb. kun nen wij thans ook al van massa-aanvoer spreken. Voor dikke boonen waren de prijzen zoo ongeveer van 68 ct. per K.G. en werden al reeds mooie partijen door fabrieken afge nomen. Snij boonen die ook heel wat ruimer los ko men, werden verhandeld naar soort van 10 15 ct. per K.G. Spercieboonen met en zonder draad wis selden eveneens zoo p. w. van 1215 ct. per Kilogram. Tuinboonen waarvan de aanvoer begint te verminderen wisselden in prijs naar kwali teit van 411 ct. per K.G. Komkommers hebben weinig waarde en schommelen geregeld zoo ongeveer van 13 ct. per stuk. Tomaten bleven voortdurend op een vast prijspeil en noteerden naar soort van 618 per K.G. In de fruitafdeeling werden de aardbeien verhandeld per doosje van 1520 ct., fram bozen van 1218 ct. Zwarte bessen van 45 55, roode bessen van 3560 en kruisbessen van 4050 ct. per slof. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER- LAND EN VRIJE VEILING. Breekpeen per kist 1525 ct. Sla per kist 1322 ct. Postelein per kist 4652 ct. Andijvie, per kist 1230 ct. Wortelen per bos 24 ct. Rabarber per bos 24 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 23 ct. Bloemkool le per stuk 1015 ct. Bloemkool 2e per stuk 46 ct. Tomaten per K.G. 616 ct. Aardappelen 34.20. Doppers per K.G. 1220 ct. Capucijners W. per K.G. 1218 ct. Capucijners B. oer K.G. 1020 ct. Raspers per K.G. 12--22 ct. Snijboonen per K.G. 1214 ct. Dikke boonen per K.G. 6iy2 ct. Sperc. b. z. dr. per K.G. 1112y2 ct. Soerc. b. m. dr. 11 ct. Tuinboonen per K.G. 410 ct. Trosboonen per K.G. 15 ct. Pronkboonen per K.G. 7 ct. Komkommers per stuk 13 ct. Rood kool per stuk 45 ct. Aardbeien per doosje 1520 ct. Frambozen per K.G. 1216 ct. Zwarte bessen per slof 3850. Roode bessen per K.G. 4056 ct. Kruisbessen per K.G. 4550 ct. JAMES CAGNEY IN KENNEMER THEATER. Twee dagen in de nor is de titel van een dolgezellig filmpje waarin James Cagney de hoofdrol vervult en welke van Vrijdag af in het Kennemer Theater loopt. James Cagney is ditmaal vrachtrijder van beroep en moet heel wat robbertjes vechten voordat hij Ann Reid (Patricia Ellis) zijn vrouw kan noemen. Als tweede film draait in het Kennemer Theater „De Droom" naar het beroemde boek van Emile Zola. Een film van aangrijpende ontroering, die niet zal nalaten een grootsehen indruk te maken. Twee jonge Fransche film sterren spelen hierin de hoofdrollen n.l. Si- mone Genevois als Angélique en Jacques Ca- telain als Félicien d'Hautecoeur. Angélique wordt in een kouden sneeuw nacht opgenomen als vondelinge in het huis gezin van den koster Hubert en daarin groot gebracht. Félicien d'Hautecoeur is de zoon van den bisschop, die, nadat bij de ge- boort van Félicien, zijn vrouw stierf tot den geestelijken stand was toegetreden. De bisschop weigert zijn toestemming voor het huwelijk tusschen Félicien en Angélique. Op werkelijk buitengewone wijze spelen beide jonge menschen deze scènes en maken deze film tot iets zeer bijzonders. Ten slotte komt met behulp van het devies der d'Haute- coeurs „Als God wil, wil ik" het huweliik toch tot stand, hoedat moet u zelf gaan zien. HEEMSKERK DE „TROTS" VAN DE AMERIKAANSCHE LUCHTVLOOT. Een geweldig bombardementsvliegtuig, dat 15000 K.G. bommen kan vervoeren en 442 K.M. per uur kan behalen. RAADSVERGADERING. Benoeming lid Armbestuur. Salarisverlaging van vroedvrouw en anderen. Verbetering van wegen gevraagd. Woensdagavond kwam de gemeenteraad bijeen onder voorzitterschap van den burge meester De Vreugde. De raad was voltallig. De geloofsbrieven der benoemde raadsleden werden na onderzoek in goede orde bevon den. Tot lid van het algemeen armbestuur werd de heer G. Schoehuis benoemd. Bij de wijziging der gemeentebegrootingen 1934 en 1935 kwamen in hoofdzaak admini stratieve maatregelen, die zonder verdere besprekingen werden goedgekeurd, aan de orde. De subsidie aan het armbestuur werd ver- D O ND ER DAG T AUG. 1935 hoogd van f 5000 tot f 5800. De post T.B.C.- bestrijding werd met f 500 verhoogd en zoo doende gebracht op f 1500. Van Gedeputeerde Staten is een schrijven ontvangen waarin wordt aangedrongen op verhooging van de post schoolgeld. B. en W. kunnen evenwel, gezien de draagkracht van de ingezetenen geen voorstel in dezen geest doen. Verder wenscht de minister van binnen- landsche zaken dat de salarissen van énkele werklieden der gemeente herzien worden. Dit is volgens den voorzitter reeds in 1934 geregeld. Ook werd in overweging gegeven het -sa laris van de vroedvrouw te verlagen. B. en W. stellen naar aanleiding van dit verzoek voor om dan tot een verlaging van 20 procent over te gaan, De heer N. Henneman verzet zich sterk tegen dit voorstel, daar volgens spreker deze betrekking in andere gemeenten nog beter gehonoreerd wordt, zoodat men de kans loopt bij een verlaging binnenkort wee,r zonder hulp te zijn. De heer Klaasse zou een verlaging van 10 procent willen instellen. De heer De Wilde en Doctor voelen niets voor een verlaging. Wethouder v. Duivenvoorde meent dat er toch iets gedaan moet worden om aan het verzoek van den minister tegemoet te komen. Wethouder Henneman voegde hieraan toe dat de minister tot dit verzoek gekomen is naar aanleiding van een uitgebracht rapport van een rijks-accountant. De heer N. Henneman antwoordt hierop dat het tegenwoordig dikwijls gebeurt dat de vroedvrouw bij armlastige gezinnen geen geld krijgt. Dit is dus op zich zelf al een loonsverlaging. In de daarna gehouden stemming over het voorstel van B. en W. tot 20 percent ver laging wordt dit met 9 tegen 2 stemmen verworpen. Het voorstel tot handhaving van het sa laris wordt eveneens verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Goedgekeurd werd 10 procent verlaging met dezelfde stemverhouding. De belooning is nu f 900 per jaar. Het voorstel van B. en W. om het honora rium van de gemeente-arts met 10 percent is f 30 te verlagen, werd met 8 tegen 3 stem men geaccepteerd. Omtrent het advies van den rijks-accoun tant om de salarissen van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand eveneens te verlagen, meent de voorzitter, dat hierop niet moet worden ingegaan, daar bij de begrooting van het vorig jaar het salaris van den ambtenaar belast met de huwelijksvoltrek king reeds met 15 percent verlaagd is. Wethouder Henneman vraagt of Gedepu teerde Staten reeds van deze verlaging op de hoogte zijn gesteld. De voorzitter antwoordt hierop bevestigend De heer De Wilde stelt ter wille van de gelijkheid voor een verlaging van de beide grondsalarissen met 10 percent. De heer Klaasse meent dat het vorige be sluit waarbij slechts een van de ambtenaren verlaging kreeg niet mag worden terug ge trokken, maar dat nu de ambtenaar belast mei de verdere bezigheden alleen 10 percent verlaging moet hebben. De heer Henneman steunt het voorstel van den heer De Wilde waarop dit in stemming gebracht wordt, met het resultaat dat de salarissen bleven zooals ze waren n.l. f 300 en f 100 Ingekomen stukken en mededeelingen. Op verzoek van A. Winkler om een stuk strand te mogen pachten is afwijzend be schikt, daar dit stuk' reeds verhuurd is. Met ingang van 1 Augustus is als hooisteker de heer A. J. Diemeer benoemd. Het presentiegeld van de leden van den raad is door Gedeputeerde Staten voor 19341935 vastgesteld op f 3. Aan de verlof en vergunninghouders wordt toegestaan hun localiteit gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus ook op werkdagen tot 11 uur 's avonds open te houden. Rondvraag. De heer Klaasse vraagt of het niet moge lijk is de fietspaden op de Streng en de Oude Dijk te verbeteren. De voorzitter antwoordt hierop dat dit wel in behandeling is, doch dat in verband met het werk der P.T.T. hieraan nog geen uitvoering gegeven kan worden. De heer J. de Wilde vraagt of bij de herfst- schouw niet eens gelet kan worden op de duikers in de G. v. Assendelftstraat. De heer P. de Vries klaagt over den slech ten toestand in de Maarten van Heemskerck- straat. De bewoners hebben hier vrijwillig een stuk grond voor fietspaden afgestaan, maar dit is niet afgewerkt. De heer N. Henneman dringt aan op de ver lichting van de- Oosterstreng. De voorzitter zegt dat een en ander binnen kort in behandeling genomen zal worden. OPBRENGST BLOEMPJES-VERKOOP. De opbrengst van den bloempjesverkoop die Woensdag ten bate van de inrichtingen voor leiders aan vallende ziekte werd gehou den is f 166.39. KRACHTSPORT. De Beverwijksche krachtsportvereeniging D.O.K. wist in het nederlaagtournooi van Hercules" te IJmuiden een mooi succes te boeken door beslag te leggen op den eersten prijs met het hoogste aantal punten. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND - AMERIKA LIJN. Nebraska, Vancouver n. Rotterdam 28 te San Francisco. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 29 te Cristobal. Breed^k, 31 v. Rotterdam n. Newport News. HALCYONLIJN Flensburg, Rotterdam naar Porto Ferrajo p. 31 Gibraltar. Vredenburg, 29 v. Narvik n. Stad Haarlem 1 v. Huelva te Rotterdam verw. Rozenburg, 27 v. Huelva n. Amsterdam. HOLLAND-OOST AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 29 te Yokohama. HOLLAND - AFRIKA LIJN. Randfontem, 30 v. Rotterdam te Hamburg. Meliskerk, 31 (6 n.m.) v. Rotterdam n. Ham burg. JAVA—MAURITUS—AFRIKA LIJN. Roggeveen, 30 v. Kohsichang te Port Natal. Bontekoe, 30 v. Port Natal rc Tamatave. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 31 van Amsterdam te Bolnes. Cottica, Paramaribo n. Amsterdam 31 (7 v.m.) v. Plymouth n. Hacre 2 (23 v.m.) ver wacht. Deumalion, 31 v. Alexandrië te Amsterdam. Ganymedes, 30 v. Varna te Constantza. Hercules, 30 v. Haifa n. Beyrouth. Hermes, 30 v. Piraeus te Izmir. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam 31 v. Madeira. Barneveld, Chili n. Amsterdam 29 v. Iquique. Theseus 31 van Amsterdam naar Hamburg. Berenice, 31 van Amsterdam n. Kopenhagen KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterland 30 v. Amsterdam te Rio Jan. Montferland, 30 van Amsterdam te B.-Ayres Waterland, 31 van Amsterdam n. B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang (thuisreis) via Liverpool p. 31 Ouessant. Kota Agoeng, 31 v. Batavia te Rotterdam. Soekaboemi, 31 v. Rotterdam te Macassar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN Alwaki (thuisreis) p. 30 Las Palmas. Alchiba (thuisreis) 30 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Eurymedon, Batavia n. Amsterdam 31 van Singapore. Ajax 31 van Japan te Rotterdam. Polydorus, Amsterdam n. Java 31 v. Sabang Philoctetes, 29 van Rotterdam te Osaka. City of Bagdad, Japan n. Rotterdam pass. 31 Gibraltar. Peisander, Batavia n. Amsterdam via Lon den pass. 31 Dungeness. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 29 v. Co lombo. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Silverhabel, Calcutta n. Vancouver 29 v. Batavia. Mapia, Vancouver n. New-Orleans 28 te Bal boa. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut, 31 v. Batavia te Amsterdam. Johan de Witt (uitreis) 31 van Suez. Poelau Roebiah (uitreis) 31 te Antwerpen. Chr. Huygens (thuisreis) 31 van Colombo. Poelau Bras (thuisreis) 31 van Batavia. Russische visscherij. De Russische regeering heeft ten behoeve van haar visscherij in de Noordelijke wateren van de reederij Hellyer Bros te Huil 't stoom schip „Arctic Queen" aangekocht. Dit was vroeger een passagiers-stoomschip, doch werd in 1928 aangekocht door genoemde reederij, welke het schip uitrustte met een koelinstal latie en het verder inrichtte tot moederschip voor haar in het hooge Noorden visschende trawlervloot. De resultaten van deze visscherij in de Davis-Straat leverde echter niet het resul taat op, dat men daarvan verwachtte, zoo dat het schip voor de vissscherij in dit seizoen niet werd uitgerust. Met belangstelling mag worden afgewacht of de Russische visscherij met behulp van een moederschip beter zal slagen. Behouden aangekomen. Het voor den sloop naar Spezia verkochte stoomschip Prins der Nederlanden is, gesleept door de sleepboot Witte Zee, van Amsterdam in de haven van bestemming aangekomen. Om te repareeren. Het stoomschip Achilles van de K. N. S. M is in ballast naar Bolnes vertrokken om aldaar bij een werf eenige reparaties uit te voeren. Mislukte sleep. Het Nederlandsche motorschip „Mies" rap porteerde bij binnenkomst te Plymouth gedu rende korten tijd het verlaten Engelsche jacht „„Awl" op sleeptouw te hebben gehad doch dat het later is gezonken. De opvarenden van het jacht blijken door het Fransche stoom schip „Voltaire" te zijn gered en nog eenige van hun persoonlijke bezittingen te hebben kunnen redden. AANGEKOMEN. 31 Juli: Capt. le Diabat s.s. Susa Deucalion s.s. Midd. Zee Skoldheim s.s. Soroka Poelau Laut m.s. Ned. Indië Beme s.s. Constantza VERTROKKEN. 30 Juli: Achilles s.s. Bolnes Nigaristan s.s. 'Perzië Borthwick s.s. Leith Ask s.s. Karlstad Merel s.s. Londen Amstelkerk s.s. West Afrika Gem s.s. Antwerpen 31 Juli: Vliestroom ss.. Huil Midsland s.s. New Castle Groenlo s.s. Archangel Sirius s.s. Brussel Jolly Nights m.s. Ipswich Tartary s.s. Gr. Yarmouth Antje m.s. Withstable Ardgantoclc s.s. New Castle Naar zee. De Bruinvisch UM. 97 vaart a.s. Donderdag uit. De Dolfijn IJm. 103 zou heden vertrekken doch kreeg een lekke vlampijp. De Jenny Elsa IJM. 88 is in het dok geplaatst en zal Vrijdag vertrekken. De Azimuth IJM. 195 laadt kolen en vertrekt heden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6