Groot Is de kans (en nu komen we wëër f op het eigenlijke, terrein van ongelukken- statistiek) dat een kwart van de medici drie kwart van de verkeerde diagnoses stelt. Stel u voor dat de belangstellende levensverzeke ringsmaatschappijen dat ook eens gingen uitrekenen, en de premies van de patiënten van dat éene kwart verdubbelen! Ik zou zoo nog lang kunnen doorgaan. Het zou zich zelfs niet tot menschen behoe ven te beperken. Wie durft ontkennen dat éen kwart van de waakhonden driekwart xan de inbrekers zonder blaffen binnenlaat? En dat éen kwart van de honden driekwart van de beten-in-broekspijpen toebrengt? Maar verder zal ik niet gaan met mijn op somming, waarbij alleen nog vermeld moet worden dat men ook de door mij bedoelde huisvaders, voetballers, cricketers, journalis ten, medici, waakhonden en niet-gespeciali- seerde honden niet uiterlijk aan hun zwakheid herkennen kan. Uit het jarenlange onderzoek van den En- gelschen Raad met den langen naam blijkt ten vol le hetgeen we al lang wisten. Er blijkt ook uit dat de Fransehen gelijk hebben als zij zeggen, dat de afstand van het verhevene naar het belachelijke slechts één stap vordert. De afdoende therapie van de opnieuw vastge stelde kwaal zal nog wel even op zich laten wachten. In afwachting raad ik iedereen aan geen auto te besturen als hij geen snelle reactie en geen „kijk op den weg en het ver keer" bezit, liever te zwemmen dan te voet ballen als hij slecht mikken kan met een vijfde seconde tijd om het in te doen, geen schilde rijen op te hangen als hij onhandig met een hamer is en tenslotte het beroep te kiezen waarvoor hij zelf de sterkste neiging voelt, en niet datgene dat, zijn pa het geschiktst voor hem vindt, of zijn familie het netst (vanwege den titel). Als zijn omstandigheden hem ten minste veroorlooven een ander beroep te kie zen. Zelfs Engelsche officieele lichamen blijken in hun rapporten en statistieken te kunnen falen vanwege dat veel voorkomende, nood lottige tekort; gebrek aan gevoel voor humor. R. P. BEVERWIJK DE EERSTE BLOEMBOLLENVEILING. Donderdag hield de bloembollenveiling „Be verwijk N.V." haar eerste veiling van droge bloembollen. Den aanvoer bedroeg 204 num mers. Voor de veiling deelde de directeur, de heer W. de Groot mede dat bollen die na de tweede veiling den minimumprijs niet kunnen op brengen, door de regeering zullen worden overgenomen. Een voorschot kan op deze bol len worden verstrekt. De voor dit seizoen vastgestelde minimum prijzen zijn: Darwin en late tulpen: Z 12 op f 1.20; Z 11—12 op f 1; Z 10—11 op f 0.75. Vroege tulpen: Z 12 op f 1.50, Z 11'12 op f 1.30; Z 10—11 op f 1. Grove narcissen 11 ct, per K.G., fijne 13 ct. per K.G. OPBRENGST COLLECTE. De Woensdag gehouden bloempjesverkoop ten bate van de stichtingen ter verpleging van lijders aan vallende ziekten te Haarlem en te Heemstede bracht op f 166.39, vorig jaar was dit f 151,63. LIMONADE VOOR KINDEREN. Evenals vorig jaar heeft de azijnmakerij en brandstoffenhandel der fa. H. v. Doorn en Co. ook dit jaar wederom een 100-tal liters limonade beschikbaar gesteld aan de Chr. Vereeniging Vacantiebezigheden voor school kinderen van Beverwijk en omstreken ter la ving van de dorstige keeltjes. Het bestuur heeft deze gift in dank aanvaard. AANBESTEDING. De architect A. Elzas te Alkmaar heeft Woensdagmiddag in „Suisse" aanbesteed: het sloopen en opnieuw opbouwen van een win kelhuis met bovenwoning aan de Breestraat 4440 voor rekening van den heer M. M. A. Davidson. Ingeleverd werden 6 biljetten. Lokhorst en Welagen voor f 12.989; Bouw Mij. „Santpoort" voor f 11.500; Ebbing, Haar lem voor f 10.592; H. Heigarden, Beverwijk voor f 11.500; Fa. P. Langendijk voor f 9977; Fa. G. v. Heyst, Velsen voor f 9720. Voor de glas-, verf- en behamgwerken H. J. v. d. Waal, Beverwijk voor f 1672,72; Elling, IJmuiden voor f 1415. De gunning is aangehouden. AAN DE VRIENDEN VAN HET „ZWAKKE KIND". Het bestuur der „Katholieke Kinderuitzen ding" schrijft ons: Sinds den glorieuzen optocht van de Ster ken door de Beverwij ksche straten en den geanimeerden voetbalwedstrijd in het sport park, weet de „Katholieke Kinderuitzending" dat zij de volle sympathie heeft van de bur gers. Zij heeft nu gezien dat haar werk ge waardeerd wordt en zij heeft daarin een aan sporing gevonden om dat schoone werk met nog meer ijver aan te pakken. Door het batig saldo van het Sport- en Lachfeest van 18 Juli j.l. f120 zijn de schulden van de vorige uit zendingen. bijna aangezuiverd. Dat hebben we alleen kunnen bereiken door de gulheid van de vrienden van het „Zwakke Kind". Maar nu staan er weer twaalf kinderen die volgens doktersadvies hoogstnoodzakelijk zes weken naar een gezondheidskolonie moeten, zoo gauw mogelijk. Wij zullen hen uitzenden. Slechts f 300 hebben we hiervoor noodig. A.s. Zaterdag is er bloempjesdag op de straten en langs de huizen voor deze zwakke kinderen. En daarom verzoeken we al onze vrienden ons a.s. Zaterdag te steunen. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag om 2 uur hield notaris Mr. A. Moens in 't veilinggebouw '"t Centrum" aan de Koningstraat een openbare ver- kooping. Perceel I. De wagenmakerij met bovenwo ning gel. Koningstraat 149151 groot 5.48 Are, hoogste bieder P. Lieftinck voor f 5000. Gemijnd door D. Teer voor f3000, obrengst f 8000. Perceel 2. Het woonhuis met bergplaats gel. Noorderwijkweg 97 Wijk aan Duin werd opge houden op f4000. Perceel 3. Grond met 4 onbewoonbaar ver klaarde woningen genummerd 55, 57, 59, 61 aan de Hobbestraat werden opgehouden op f800. Perceel 4. Grond met 6 bergplaatsen aan de Torenstraat genummerd 35, 37, 39, 41, 43 en 45 groot 4.10 Are werden opgehouden op f 750. SANTPOORT EEN „MIDZOMERFEEST". Behoudens goedkeuring van den burge meester organiseert de vereeniging ,ySant- poort's Bloei" op 17 Augustus a.s. een mid zomerfeest voor oud en jong. Het ligt in de bedoeling bij voldoende deel neming een kinderbloemencorso te organi- seeren. Na een rondgang door een groot deel van onze plaats zoo mogelijk met muziek worden in het natuurbad „Velserend" kano-, zwem- en andere wedstrijden ge houden; de kans bestaat zelfs, dat een groote ballonwedstrijd wordt georganiseerd. Des avonds van denzelfden dag geeft de Haarl. Orkest Vereeniging onder leiding van Frits Schuurman een concert in het natuur bad „Velserend". Zou dat reeds voldoende zijn om honderden derwaarts te trekken, „Santpoort's Bloei" was daarmee nog niet tevreden en noodigde ook Rie Miedema uit om in deze mooie om geving met haar ballet op te treden, waarbij de H.O.V. het muzikale gedeelte voor haar rekening zal nemen. En dan wordt tenslotte nog een vuurwerk afgestoken. Als het weer medewerkt, belooft het in derdaad een dag te worden, die lang in her innering zal blijven. BEROEP AANGENOMEN. Ds. G. W. Harrenstein van Amsterdam heeft het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Santpoort aangenomen. Hij studeerde te Am sterdam aan de Vrije Universiteit, alwaar hij ook promoveerde op een proefschrift over de beteekenis der ambtelijke vakken in het groo testadswerk van den predikant. Dit proef schrift is niet in den handel. Te Santpoort zal ds. Harrenstein ook de geestelijke verzorging op zich nemen van de Gereformeerde verpleegden in het Provinciaal Ziekenhuis en van de ongeveer 25 Gerefor meerden, die te Spaarndam woonachtig zijn. Het bericht, dat ds. Harrenstein het beroep heeft aangenomen, stemde gisteravond de gemeenteleden met vreugde. Omtrent de datum van intrede konden wij nog geen uit sluitsel krijgen. Massa-ontvoering door Chineesche bandieten. Huizen geplunderd, politie ontwapend. PEKING, I Augustus (A.N.P.) Uit Tient sin w°rdt gemeld, dat 1500 bandieten op 27 Juli te Taipingsjai nabij Tonsjau in de 'ge- demilitairiseerde zone zeshonderd huizen hebben geplunderd en 300 mannen, vrouwen en kinderen hebben ontvoerd. De politie werd ontwapend en twintig politiebeambten wer den eveneens ontvoerd. EEN NIEUWE VOLKSVERHUIZING. Zestigduizend Turken, die in de Dobroedsja (Roemenië) wonen, verlaten hun woonplaatsen, om zich op Turksch gebied te gaan vestigen. He Pechvogel-Statistiek. Dit is de nieuwste Engelsche uitvinding. De Raad van Onderzoek naar de Gezondheid in de Industrie is er jaren lang mee bezig geweest. En nou is de Raad ermee klaar. Tenminste met de diagnose. De therapie moet nog be dacht worden. Onze Londensche correspon dent zendt het volgende uittreksel uit het pas verschenen Pechvogel-Rapport: De Raad stelt vast dat „proneness to acci dents", zooals het wordt aangeduid en dat overeenkomt met „vatbaarheid voor ongeluk ken", aan bepaalde wetten gehoorzaamt. De wetten zijn bestendig. Het zijn altijd de zelfde bestuurders van voertuigen die meer onge lukken maken dan hun collega's. Het zijn al tijd de zelfde arbeiders in een fabriek die er meer ongelukken maken dan de rest van de arbeiders in de fabriek. Als men 100 huisva ders of huismoeders heeft dan zijn er 25 on geluksvatbaren bij die driekwart van de on gelukken maken die in de 100 huizen en hun huishoudingen kunnen voorkomen. De ver houdingen, welke in deze cijfers worden ge geven, zijn tennaastenbij onveranderlijk; ze gelden zelfs voor menschen die een vuiltje in een oog krijgen; 75 percent van de vuiltjes die in oogen belanden, belanden in 25 percent van de oogen die er door de omstandigheden voor in aanmerking komen. De genoemde Raad van Onderzoek heeft het feit vastgesteld. In elk beroep of bedrijf, bij overeenkomst van risico, worden 25 percent van het personeel slacht offers van 75 percent van de ongelukken welke er voorvallen. De Raad heeft den ongeluks vogel veel reëeler gemaakt dan hij veronder steld werd te zijn. Hij of zij is een persoon lijk verschijnsel, een persoonlijke gesteld heid. Er is geen persoonlijke verantwoorde lijkheid. Ongeluksvatbaarheid heeft niets uit te staan met bewuste actie van den vatbare en blaam kan hem niet treffen. Als de wetten gelden voor alle ongelukken die de mensch- heid kunnen vervolgen, afgescheiden van de stoffelijke en lichamelijke, dan zullen zij, die nooit hebben willen gelooven dat bof of pech een mensch kan maken of breken, hun inzich ten moeten herzien. De verzekeringsmaatschappijen hebben ter stond, en het laat zich begrijpen, bijzondere belangstelling aan den dag gelegd voor deze ontdekking der ongeluksvatbaarheid. Voorloo- pig moet het echter bij belangstelling blijven. Want de ongeluksvatbare is aan zijn uiter lijk niet te herkennen; en men is er nog niet in geslaagd een bevredigend stelsel voor in nerlijk onderzoek te ontwerpen onderzoek van geestes- en zenuwwerking uit welks uitkomsten de aanwezigheid van ongeluksvat baarheid zou kunnen worden bewezen. De pechvogel is er; maar men kan hem al leen uitpikken door een onder de omstandig heden zeer onbevredigend proces van praktijk en ondervinding, waarin hij ongelukken maakt voor zichzelf en vaak voor zijn medemenschen. In het gebied waarin hij het meeste kwaad kan stichten, dat van het verkeer, zoekt de bovengenoemde Raad thans naar proeven waarmede vooraf zijn ongelukkige gesteldheid zou kunnen worden vastgesteld. De weten schap dat men tot de pechvogels behoort zou niet kunnen helpen aan een verlossing uit zulk een onbenijdbare klasse. Maar ze zou de betrokkenen kunnen nopen een werkkring te kiezen waarin hun gesteldheid zoo weinig mogelijk schade zou kunnen aanrichten. Aan gezien zulke werkkringen in een ingewikkelde en met toenemend tempo werkende samen leving schaarscher en schaarscher worden zou ongeluksvatbaarheid een ernstige belemme ring worden voor een persoon die als zoodanig is onderkend. De proeven, die de gesteldheid moeten aantoonen, zullen dus wel een buiten gewonen graad van nauwkeurigheid, moeten bereiken, alvorens, men ze zonder gewetensbe zwaren zal kunnen gebruiken in de praktijk den maatschappij'. Tot zoover het rapport. Er blijkt in elk ge val weer eens uit dat Napoleon niet heele- maal ongelijk had toen hij zich aanwende bij iedere hem voorgestelde benoeming te vragen, of de candidaat iemand was die placht te boffen of niet. („A-t-il de la veine?") Er bestaan evenwel, als men met statistie ken gaat werken, enkele andere overwegin gen, Heel veel menschen begeven zich in een beroep, waarvoor zij eigenlijk niet geschikt zijn, Bureaux voor beroepskeuze, psycho technische instituten enz., trachten in dezen modernen tijd aan dit euvel tegemoet te ko men, maar zij kunnen dat maar in bet-rek kelijk geringen .mate. Immers, zij worden maar in (percentsgewijs berekend) weinige gevallen geraadpleegd. Persoonlijke omstan digheden, familie-invloed, gebrek aan zelf kennis enzoovoorts doen zich in deze onvol maakte menschenmaatschappij op tallooze 'beroepskeuzen verkeerdelijk gelden. Daarbij heeft de mensch niet alleen in zijn beroeps keuze vaak voorliefde voor de beoefening van bezigheden, die hij beter aan anderen ■had kunnen overlaten. Zoo geloof ik zeker dat driekwart van het aantal duimen, waarop met hamers geslagen wordt, toebehoort aan slechts éen kwart van de huisvaders die persé zelf schilderijen wil len ophangen. Het lijkt zelfs zonder het geringste onder zoek aanvaardbaar dat driekwart van het aantal gemiste „dotten van kansen", in voet balwedstrijden geweten moet worden aan slechts éen kwart van de voorhoedespelers, die deze kansen krijgen. Na het aanschouwen van vele cricketmat- ches geloof ik hetzelfde ten aanzien van de daarin gemiste gemakkelijke vangen. In mijn vak schrijft vermoedelijk éen kwart van de journalisten driekwart van de taal- en stijlfouten en de gemeenplaatsen waarop Charivarius ons zoo naarstiglijk at tent maakt. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Delftdijk, Vancouver naar Rotterdam 30 v. Cristobal. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver pas. 31 Dungeness. Maasdam, 31 van Rotterdam te New-York. Statendam 31 van Kopenhagen naar Rot terdam. Rotterdam 31 (n.m.) van Leith naar Rot terdam. Volendam 1 van Rotterdam naar Kopen hagen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 1 van Manilla. Zuiderkerk 1 van Rotterdam naar Yoko hama. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisreis) 30 van Zanzibar. Randfontein 31 van Beira naar Rotterdam HALCYONLIJN. Stad Arnhem 31 van Vlaardingen te Bag- noli. Stad Zaandam 31 van Grangemouth naar Casablanca. Stad Haarlem, Huelva naar Rotterdam 31 X11.7 v.m.) 250 mijl Z. van Land's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) pass. 1 Ouessant. JAVA—NEW-YORK LIJN. Salawati, Batavia naar New-York 31 van Barcelona. City of Eastbourne, Batavia naar New- York 31 van Aden. Phemius, New-York naar Batavia 31 te Penang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 30 van Hongkong n. Muntok. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 30 van Kopenhagen te Gdynia. Baarn, 31 van Hamburg naar Antwerpen. Barneveld, 30 van Arica naar Mollendo. Ganymedes, 31 v. Cons tan tza n. Stamfboul Hercules 31 van Beyrouth naar Amster dam. Merope, 31 van Danzig te Kopenhagen. Perseus, 31 van Rotterdam te Pasajes. Pluto 1 van Stettin te Amsterdam. Telamon 31 van Vigo naar Lissabon. Titus 31 van Cagliari naar Rotterdam. Venus 31 van Oran te Barcelona. Simon Bolivar, Balbados naar Amsterdam, 3 (n.m.) te Plymouth verw., 5 te Amsterdam verwacht. Flora 31 van West-Indië te New-York Poseidon, Amsterdam naar Malaga pass. 1 Gibraltar. Ceres 3,1 van Calamata naar Salonika. Nereus, Malaga naar Amsterdam pass. 1 Gibraltar. Juno 1 van Genua te Livorno. Stuyvesant, Amsterdam naar Paramaribo 1 van Funehal. Cottica, Paramaribo naar Amsterdam 1 van Havre, 2 verwacht. Bodegraven 1 van Rotterdam naar Ham burg. Irene, 1 Aug. van Hamburg te Amsterdam Rhea 1 Aug. van Amsterdam naar Rotter dam. Ulysses 1 Aug. van Amsterdam naar Rot terdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (thuisr.) 31 te Belawan. Kota Nopan (thuisreis) pass. 1 Kaap del Ar mi. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverwillow, Calcutta naar Valcouver 31 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander, Batavia naar Amsterdam vertr. 3 van Londen. City of Hereford, Rotterdam naar Japan 31 van Hongong. City of Batavia, Saigon naar Rotterdam 30 te Singapore. Alcinous, Amsterdam naar Java 3.1 te Li verpool, HONKBAE HET PROGRAMMA. Zaterdag: le klasse: V.V.G.A.Ajax Blauw-WitQuick 3e klasse Amsterdam: SimsonQuick 2 (Quick-terrein). Z.R.C. 2A.M.V.J. 2 3e klasse Haarlem: D.E.V. 1—R.C.H. 1 E.D.O. 2Swastika 1 Duvianen 2H.H.C. 3 Schoten 2Haarlem 4 R.C.H. 3—E.D.O. 3 Zondag: le klasse: Haarlem-E.D.O. 2e klasse: H.H.C. 2—V.V.G.A. 2 3e klasse Haarlem: Swastika 2E.D.O. 4 DE COMPETITIE. Zaterdagmiddag heeft in Amsterdam de belangrijke ontmoeting Blauw-WitQuick plaats. Indien Blauw Wit wint heeft ze nog een behoorlijke kans op het kampioenschap. Aan den Zuidelijken Wandelweg heeft Blauw Wit aan Quick de eerste nederlaag toege bracht; of het van Heeswijk c,s. ook den tweeden keer zal lukken, betwijfelen we. Aan den Vergierdeweg kan. de beslissing in 3 A vallen. Hier ontmoeten D.E.V. en R.C.H. elkaar. De eerste ontmoeting in het Heemst. Sportpark eindigde in een gelijk spel. (24 24). Wanneer R.C.H. zich niet in de war iaat maken in het veld, maakt zij een goede kans op de overwinning. In dezelfde klasse kan ook de beslissing vallen voor de onderste plaats. E.D.O. 2 ont vangt te drie uur in het Noorder Sportpark Swastika 1. Laatstgenoemde zal wel verlie zen. Haarlem 1 ontvangt Zondagmorgen half tien op het terrein aan de Kleverlaan haar stadgenoot E.D.O. Haarlem komt met inval lers voor Beets en Kloos; ook het meespelen van Parson is nog niet zeker. Daar de slag prestaties van beide negentallen uitstekend zijn, zal veel afhangen van het werpen. Daar de Haarlemmers echter over meer routine beschikken, gelooven wij wel dat Haarlem op de punten beslag zal leggen. Zondagmiddag 2.05 uur krijgen de H.H.C.- reserves aan de Kleverlaan bezoek van V. V. G. A. 2. Na de uitstekende prestatie van Zon- Minister Slingenberg. Eerste aankomst bij zijn Departement. V RIJD KG 2 'AUG. '1935 dag jl. maakt H.H.C. 2 een goede kans op dé overwinning. Van de wedstrijden van de Haarlemsche negentallen laten wij plaats en tijd van aan vang volgen. Zaterdag: D.E.V. 1—R.C.H. 1, Vergierdeweg, 21/2 uur. E.D.O. 2Swastika 1, Noorder Sportpark, 3 uur. Duvianen 2H.H.C. 3., Olympia-terrein, Driehuizerkerkweg, 3 uur. Schoten 2Haarlem 4, Kleverlaan, 2V2 u. R.C.H. 3E.D.O. 3, Heemst. Sportpark, 3 uur. Zondag: Swastika 2E.D.O. 4, Vergierdeweg, 10 u. AJAX—E. D. O. Deze wedstrijd, die op 20 Juli In Amster dam werd begonnen, werd na 2 1/2 inning^, nadat er reeds 80 minuten' was gespeeld, ge staakt door den scheidsrechter wegens ge brek aan ballen. De stand was toen 29 in het voordeel van E.D.O. Het bestuur van den Ned. H. B. heeft nu besloten den geheelen wedstrijd te doen overspelen op een nader vast te stellen da tum. Het bestuur was van meening, dat de ballen waren verdwenen „buiten de schuld van een der partijen". TECHNISCHE COMMISSIE N. H. B. Door het bestuur van den N.H.B. is een technische commissie in het leven geroepen, die is samengesteld als volgt: E. Bleesing, P. C. Besange.r en Mr, M. Vrij. Deze commissie zal uitspraak doen en advies geven in moei lijke gevallen betreffende uitlegging en toe passing der spelregels. WATERPOLO. HAARLEM—R.Z.C. (4—1). R.Z.C. verschijnt met zes man, Haarlem; is volledig. Haarlem blijkt in de eerste helft van difc numerieke voordeel geen partij te kunnen trekken, door slecht schieten en het stugge verdedigen van R.Z.C. Als Bannink binnen de 2 M. het water moet verlaten, ziet het er een tijdlang slecht voor Haarlem uit. Rust gaat in met 00. Ook na rust is R.Z.C. aanvankelijk ster ker; ze neemt zelfs de leiding, door een fraai schot van haar midvoor. Hierna is Haarlem echter voortdurend in de meerderheid. Spoedig wordt gelijk ge maakt, waarna Haarlem geleidelijk den stand weet op te voeren tot 41. Haarlem is hiermede wederom kampioen in haar afdeeling geworden en mag promotie wedstrijden voor het eerste klasseschap spe len. VOETBAL. De Competitie-indeeling voor het Westen. HaarlemR. C. H. en H. F. C.Stormvogels. Volgens de „Sportkr." is de competitie-ïn- deeling voor de Westelijke eerste en tweede klassen als volgt: AFDEELING I. Eerste klasse: Ajax, Hermes-D. V. S., Haarlem, K. F. C., A. D. O., V. S. V., Xerxes, Sparta, R. C. H. en H. B. S. Tweede klasse A: U. V. v., Zeeburgia, A. F. C„ E. D. O., Alc- maria Victrix, Bloemendaal, Kinheim, 't Gooi, D. O. S. en Vriendenschaar. Tweede klasse B: Z. V. V., Hilversum. W. F. C„ O. V. V. O., Velox, B. F. C., West Frisia, O. S. V., Dé Spar taan, Hercules. AFDEELING II. Eerste klasse: D. W. S., Feijenoord, D. H. C., Stormvogels, Excelsior, V. U. C., D. F. C., H. F. C., Z. F. C. en Blauw Wit. Tweede klasse A: H. V. V., V. D. L„ S. V. V., Quick, R. F. C.» Olympia, The Rissing Hope, Emma, Unitas, Steeds Hooger. Tweede klasse Br O. D. S., C. V. V., Neptunus, Gouda, Hoek van Holland, B. E. C., U. V. S., Overmaas, D. C. L. en Alphen. Allereerst trekt het de aandacht dat ook in het a.s. seizoen H. F. C. en Haarlem niet in dezelfde afdeeling zijn ingedeeld.We krijgen nu in afdeeling I de wedstrijden tusschen Haarlem, R. C. H. en V. S. V. en in de tweede afdeeling de ontmoetingen tusschen H. F. C„ en Stormvogels. Voor het Amsterdamsche publiek zal het wel een teleurstelling wezen, dat Ajax en Blauw Wit niet bij elkaar zijn ingedeeld, maar de wedstrijden tusschen Blauw Wit en D. W. S. zuillen ook wel de nooddge belangstelling trekken. Ajax en Feijenoord zijn nu gescheiden. In de tweede klasse A van Afdeeling I zijn ditmaal alle clubs uit Haarlem en omstreken ondergebracht, namelijk E. D. O., Bloemen daal en Kinheim. Dat kunnen hoogst inte ressante ontmoetingen worden. Prometheus, Batavia naar Amsterdam pas. 31 Gibraltar. Penreoch, Japan, naar Rotterdam pass. 1 Gibraltar. Calchias, Japan naar Rotterdam 1 te Shanghai. Philoctetes, 31 van Rotterdam te Yoko hama. City of Yokohama, Dairen naar Rotterdam pass. 1 Perim. Perseus, Japan naar Rotterdam pass. 1 Perim. Houtaanvocr. Het Finsch stoomschip „Wiiri" en het Zweedsch stoomschip „Bertil" zijn met een la ding hout bij de Papierfabriek aangekomen, respectievelijk van Uleaborg en Omskoldsvik komend. Invoer van erts. Het Fransche stoomschip „Circé" is alhier aangekomen van Caen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf, met een zelfde la ding kwam het stoomschip Bjorkö van Vesteras. Machineschade. Het met ijzer van hier naar Boston bestem de Japansche stoomschip „England Mara" is met machineschade den Nieuwen Waterweg binnengeloopen en later naar Rotterdam doorgevaren tot herstel 'dezer schade. AANGEKOMEN. 31 Juli: Alchymist s.s. Queensly Excelsior m.s. Londen Poznan s.s. Gdynia Wiiri s.s. Uleaborg Astarte s.s. Bremen 1 Augustus: Stormarn s.s. Danzig Bertil ss.. Omskoldsvik New Lambton s.s. New Castle Pluto s.s. Stettin Rijnstroom s.s. Leith Circé s.s. Caen Elisabeth Maersk s.s. Onega Gateshead s.s. New Castle Douglas s.s. Goole Vechtstroom s.s. Huil Björkö ss.. Vasteras VERTROKKEN. 31 Juli: Poelau Roebiah m.s. Antwerpen Trito s.s. Rotterdam Waterland s.s. R10 de Janeiro Theseus ss. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Berenice s.s. Kopenhagen 1 Augustus: Kotka s.s. Karlskrona Holmeforce s.s. Antwerpen

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5