HET NIEUWE AVONDBLAD VOOR TAXS Sieenkoolboter. „DE ECONOOM" Visscherij-Snufjes De voorbereidingen voor het Koninginnefeest. 20e JAARGANG No. 230 ZATERDAG 3 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 et-s., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel ineer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bèaragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Jodenvervolging in Daitschland. Het bericht dat in de Vereenigde Staten, het verzet tegen deelneming aan de Olympische Spelen te Berlijn (1936) toeneemt, omdat de Nazi-regeering zich niet houdt aan haar toe zegging, den Joden gelijke rechten te zullen geven met andere deelnemers, wordt aange vuld door Fransche berichten en berichten uit Duitschland zelf. Behoudens uitzonderin gen schijnen de Joodsche sportsmen geen kans 'te hebben in Duitsche vertegenwoordigende ploegen te komen, omdat men hen uit clubs zét en van vele vooroefeningen voor de Olym pische Spelen uitsluit. In den laatsten tijd is blijkbaar de Joden-hetze weer aanmerkelijk toegenomen. Er zijn tal van ongeautoriseerde acties geweest. De a'egeexing heeft die afge keurd en gezegd dat zooiets niet mag. Men moet zich bedwingen, „hoe moeilijk dat ook is", want de Joden buiten zulke dingen tegen het Derde Rijk uit. Men- zal van Ja-oogerhand zijn eigen systeem wel volgen tegen „het Jood sche gevaar". Intusschen raast Julius Strei- oïter voort, nemén allerlei gemeenten hun eigen maatregelen en worden de Joden zoowel uit. allerlei betrekkingen verdreven als uit vacantia-oorden geweerd. Vooral is men sterk in het plaatsen van verbods-borden bij zwem inrichtingen. Joodsche concerten, Joodsch tooneel, Joodsche litteratuur zijn onder con trole van een Nazi-commissaris genaamd Hin kel geplaatst. Al dergelijke maatregelen om de Joden het leven te verbitteren en hen als een soort minderwaardig uitvaagsel te brand merken zijn natuurlijk in wezen nog veel erger dan de af en toe voorkomende gevallen van mishandeling. Het is merkwaardig dat de Nazi's de Joden zoozeer als een gevaar blijven zien. Toen Hitier aan het bewind kwam waren er ruim 600.000 Joden in Duitschland, uitmakend éen procent van de bevolking. Sindsdien zijn alle Joden die invloed konden uitoefenen op ambtelijk terrein, of op wetenschappelijk en artistiek gebied, van dien invloed beroofd. Vele duizenden zijn uit Duitschland uitgewe ken. Dat éen percent is dus nog aanmerkelijk verminderd, inmiddels waren de overige 99 pet., de Ariërs, vereend onder Hitler's bewind. Men zou zoo zeggen dat hiermee een ge weldige macht geconstitueerd is, en alle ver schijnselen bevestigen dat dan ook. Niettemin gaat deze geweldige regeeringsmacht voort, •een half millioen achtergestelde en als min derwaardig gebrandmerkte Joden te kenmer- ■ken als een gevaar. Ondanks het feit, dat dit Duitsche Jodendom beroofd is van zijn groote mannen-des-geestes, die alis' banne lingen in het buitenland vertoeven .Men zou zoo zeggen dat één, overweging de in Duitschland gebleven Joden wel zeer moet sterken. Zij worden als minderwaardigen be- handeld, maar een overmacht van meer dan 99%..., vreest hen! Dit moet voor hen zelf wel onbegrijpelijk zijn, maar het is een feit. Want wie andere menschen als een gevaar voorstelt, of een bedreiging in hen ziet, vreest hen. Men kan er werkelijk geen andere con clusie uit trekken. Dit is een wonderlijke houding van de Nazi's. Wat heeft déze machtige partij nog te vree- zeii? Zij is, om zoo te zeggen, eigenaresse van Duitschland. Zij heeft het leger achter zich, alle bestuurs-touwtjes in haar handen. Van het overschot der Duitsche pers heeft zij da gelij ksche regperings-circulaires gemaakt. Wie haar tegenspreekt, kan zij onmiddellijk in een concentratiekamp opbergen. Enfin, zij kan doen wat zij wil, en maakt daar een ruim ge bruik van. En niettemin beschouwt zij een half millioen ongelukkige, achtergestelde Jo den als een gevaar Het is een der raadselen van deze raadsel achtige tijden. En geen indrukwekkend staal tje van Germaanschen heldenmoed. R. P. IJMUIDEN DE ZOMERPOSTZEGELS. Namens het „Comité Zomerpostzegels" voor de gemeente Velsen verzoekt men ons het volgende mede te deelen: 1. Puzzle zomerpostzegels. Het Comité voor de Zomerpostzegels verzoekt ons mede te deelen, zulks ter vermijding van misverstand, dat de loting, die noodzakelijk wordt als er een groot aantal goede antwoor den op de uitgeschreven puzzle binnenkomt, door Zijne Exeelletie den Minister van Justitie toestemming is verleend bij zijn beschikking dd. 4 Juli 1935, 2e afd. A. N. 857. 2.Puzzle Zomerpostzegels. Op grond van allerlei overwegingen en in verband met velerlei verzoeken heeft het Co mité voor de Zomerpostzegels besloten den ter mijn voor inzending der oplossing van de uitgeschreven puzzle-prijsvraag te verlengen. Oplossingen kunnen thans ingezonden worden tot uiterlijk 1 September a.s. Toewijzing dei- prijzen vóór 10 September, Prijswinnaars ont vangen bericht vóór 15 September. 3. De Zomerpostzegels. De heer Dr. L. Heijermans, lid van het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging „A.V.O.", zal Maandagavond a.s. van 7.4-5 uur tot 8 uur voor de V.A.R.A. een woord van aanbeveling spreken voor den verkoop der Zomerpoistzegels voor cultureele en sociale doeleinden. De puzzlekaarten a 10 ct. zijn verkrijgbaar bij: Mêvr. BussemakerBus, Meeuwenlaan 65, IJniuiden-O.; mevr. ZwemmeAllan, Driehui- zerkerkweg 67, Driehuis; mevr. Mooij, kap salon. Prins Hendrikstraat, IJmuiden; mei E. Vïjlbrïef. Roggeveenstraat 27, IJmuiden, den heer J. plu, Koningin Wilhelminakade 91, IJmuiden. Voor de goede oplossingen is de Landelijke Commissie in het bezit gesteld van een groot aantal fraaie prijzen, w.o. de volgende hoofd prijzen: een auto, een radiotoestel, een rijwiel, een reis naar het buitenland, rondvluchten per K-L-M. In totaal meer dan duizend prijzen. b ij Uw nummer Passagiers zijn verzekerd. (Adv. Ingëz. MedJ Het visscherijbedrijf in Juli. De dalende lijn zet zich voort. De cijfers van den omzet in den Rijks- vischafslag gedurende de maand Juli i935 loopen niet ver uiteen met die van Juli 1934. De omzet bedroeg in Juli 1935 f 396.035, in dezelfde maand van het vorig jaar f 408112. Verder kunnen we aan de hand van onder staande cijfers constateeren, dat het aan deel der trawlers juist zooveel .kleiner als de totale vermindering,zoodat deze cate gorie dus weer het gelag betaalt. De motorloggers kwamen goed voor dén dag. Deze maakten een sprong naar boven van meer dan f 21000. maar de ruim f 111000 van thans werdén bijeengevaren door 268 schepen, terwijl voor de f 90.000 van Juli 1934 slechts 184 noodig waren, De gemiddelde reis opbrengst was echter in Juli 1934 beter dan de vorige maand. Deze was resp. f 485 en f 415.—. Er kwamen binnen: Van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 105 (108) Nederlandsche stoom- en motor- loggers met f 200.364 (f 213.983), 268 (184) motorloggers met f 111.853 (f 90.167), 474 (473) motorkiistvisschersvaartuigen met f 41.045 (f 45.456), 33 (21) open 'booten met f 166 (f 184), 5 (3) Duitsche trawlers met f 15.180 (f 9.999), 36 (51) Deensche kotters met f 17930 (f 27.740) en 2 (1) Belgische met f 1164 (f 245). Van de drijfnetvischerij kwamen binnen 1 (1) Nederlandsche stoomlogger met f- 2497 (f 3760) en 1 (3) Nederlandsche motorlogger met f 2497 (f 3760) en 1 (3) Nederlandsche motorlogger met f 2067 (f 7708). De opbrengst' .der 'consignatiezendingen bedroeg f 3766 (f 8866). De omzet iïi'dê éëfste ze'ven maanden was f 3.117,527 tegen f 3.490.004 in Juli 1934. De resteerende vijf maanden van dit ...jaar zullen dus heel wat beter moeten zijn dan.de gepas seerde zeven, wil' het eindcijfer van 1935 dat van 1934 evenaren of overtreffen. Naar onze meening is de kans daarop niet groot, want er is nog niets dat óp een te verwachten ver betering van den toestand wijst. Maar 't kan verkeeren. Het aanbal visschers vaartuigen, dat onze haven in de afgelöópen zeven maanden be zocht bedroeg 4909 tegen 5141 in dezelfde periode van 1934. Er kwamen o.a. binnen 934 (929) Nederlandsche stoom- en motortraw lers met f 1.890.871 (f 2.003.983), 1545 (1472) motorloggers met f 791.677 (f 913.568), 1872 (2201) motorküstvisschersvaartuigen met f 143.910 (f 172.190), 6 (20) Duitsche trawlers met f 17086 (f 49072), 117 (140) Deensche motorkotters met f 65648 (f 74078), 10 (10) Belgische met f 5806 (f 2944). Verder 19 (2) stoomloggers met f 52893 (f 11924), 32 (9) Nederlandsche met f 36332 (f 11924), 4 (37) Engelsche stoomdrifters met f 2982 (f 41810). ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de IJmuider Apo theek, Koningsplein, welke apotheek tevens is aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. BESCHONKEN TAXICHAUFFEUR. De politie heeft Donderdag een taxi-chauf feur achter zijn stuur vandaan gehaald, om dat de .man beschonken bleek te zijn. NIEUWS VAN DE SPAARDERS. Het tegoed daalt, zoowel bij de Rijkspost als bij de Nütsspaarbank. Gedurende de maand Juli 1935 werd bij de Nütsspaarbank ingelegd: a. Kantoor Julianakade f 21.705.23. b. Kantoor Willebrórdstraat f 14.012.86 c. Kantoor Santpoort f 1.956.88 d. Kantoor Velsen-Noord f 4.417.19. Totaal f 42.091.96 En terugbetaald: a. Kantoor Julianakade f 36.352.99. b. Kantoor Willebrórdstraat f 24.898.85 c. Kantoor Santpoort f 1.315.- d. Kantoor Velsen-Noord f 6.000. Totaal f 68.566.84. Meer terugbetaald dan ingelegd f 26.474.88. Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 Juli 1935 f 1.141.185.42. Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 Augustus 1935 f 1,114,710.54. Bij de Rij ksposetspaarbank werden te IJmui den en daaronder ressorteerende hulppost kantoren gedurende de maand Juli ingelegd f 61.489.14 en terug betaald f 84.759.07. Wij beschikken nog niet over de cijfers van de geheele gemeente, doch ongetwijfeld zullen ook deze een daling van het tegoed aanwij zen. Dit verschijnsel doet zich trouwens in bijna alle gemeenten in ons land voor. Vol gens de statistiek over de maand Juni, op genomen in het orgaan van den Nederland- schen Spaarbankbcnd bedroegen, om slechts eenige voorbeelden te noemen, de totalen der bedragen der ingelegde gelden en der terug betalingen in Gorinchem resp. f 37.624 en f 51.397, in Almelo resp. f 41656 en f 74.713, in Zieriksee resp. f 21.755 en f 66.886, in Ede f 19541 en f 32652. Totaal werd in genoemde maand bij de verschillende spaarbanken in ons land ingelegd en- 'terugbetaald resp. 1 14.7^4.815 eil 1 17.648892. (Een Duitsch scheikundige is erin geslaagd uit steenkool een sub stantie te vervaardigen, die gelijkt op en smaakt als boter.) Men heeft in dezen .tijd reeds van Veel allerwonderlijkst vernomen, Als resultaat van 't vreemde plan, In 't brein eens menschen opgekomen. Klaarblijkelijk staat men voor niets, Maar 't gaat soms zoo te 'boven, Dat men zich afvraagt: moet 'k zooiets, Nou maar weer zonder meer gelooven? Als men uit steenkool boter maakt, Ga 'k tot de overpeinzing nijgen, Moet 'k dat, hoe pijnlijk reeds geraakt, Ook op mijn boterham nog krijgen? 't Idee alleen maakt mij al ziek, Dat ik ook steenkool moet gaan eten, 't Bezorgt me haast een steenkoliek, Voor ik er iets van heb gegeten. Een klontje boter in de pap, Hoe welkom ook in deze dagen, Zou in dien vorm bij eiken hap, Een stookplaats maken van de magen. Waar gaan wij met zooiets naar toe, Een nieuw begrip van botermijnen? Zal 't monopolie van de koe Eerlang in steénkoolrook verdwijnen? 'k Hoop. dat het in de steenkoolmijn, Die niet goed botert meer, natuurlijk, Weer boter tot den boom mag zijn, Maar alsjeblieft alleen figuurlijk. P. GASUS. STEEDS IETS ELZER'S Herenmodemagazijn TROMPSTRAAT 22 ZELFB1NDERS GRATIS (Adv. lngez. Med.) „KUNST NA ARBEID" Spontane huldiging van den directeur. Gisteravond heeft de muziekvereeniging „Kunst na .Arbeid" haar .directeur, den heer. M. Kleij op spontane wijze gehuldigd in ver band met de door de vereeniging behaalde successen op het concours te Duivendrecht. Om half acht werd de heer Kleij, die verge zeld was van zijn echtgenoote, van het station IJmuiden -Oost gehaald. Hier werden zij verwelkomd door de heeren K. Ebbeling, die mevrouw Kleij bloemen aan bood, en J. Dries, respect, eerste en tweede voorzitter. Nadat de heer en mevrouw Kleij met de beide bestuursleden in een gereed- staanden auto hadden plaats genomen werd een muzikale rondgang gemaakt met als eind punt „Het wapen van Velsen" waar de huldi ging in tegenwoordigheid van vele belang stellenden plaats vond. Hier was het waar de heer Ebbeling de aanwezigen welkom heette en hen dank bracht voor de spontane uiting van hun medeleven met de vereeniging. Vervolgens herinnerde hij er aan dat dit de tweede maal was dat er bij Kunst na Arbeid een dergelijke huldiging plaats vond. En wel binnen een tijdperk van vier jaar. Hiervoor bracht hij dank aan den directeur, die het korps in deze korte jaren zoo vooruit heeft gebracht. Het vorige jaar was het naar de eerste af- deeïing, nu naar de eere-afdeeling en het vol gend jaar naar „uitmuntendheid". Spreker „BETERE" Schoenreparatie Tel. 5162 M. REM Kalverstr. 14, IJm (O (Adv. lngez. Med.) roemde den heer Kleij als een directeur, die weet wat hij met zijn menschen kan doen en die met va,ste hand weet te leiden. Daarom, zoo besloot de heer Ebbeling, achten en eeren wij U en hopen wij dat gij nog vele jaren onze leider moógt zijn. Na deze toespraak bood mevrouw Mijsen, namens de dames-donatrices, mevrouw Kleij een mooie plant aan. Ook de directeur ont ving een' souvenir. De directeur sprak hierna woorden van dank. Deze huldiging had hem zeer getroffen. Hij prees dén ijver der leden op de repetities, waardoor het hem mogelijk wordt, met Kunst na Arbeid voor den' dag te kunnen komen. Hij noemde Kunst na Arbeid een korps dat liefde heeft voor de kunst, daarom is hij ver zekerd dat als de ijver zoo blijft, het succes voor „Kunst na Arbeid" nog grooter zal zijn. Ik, zoo eindigde den heer Kleij onder dave rend applaus, zal al het mijne hiertoe geven, mag ik daarbij rekenen op uw aller mede werking? Na deze huldiging bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. KINDERFEEST „ALGEMEEN BELANG". Door de St. Nicolaas-Vereeniging „Algemeen Belang" wordt Donderdag aan ongeveer 200 kinderen der leden, een zomerfeest bereid, 's Morgens half tien gaan de kinderen in op tocht naar het landgoed van den heer W. P. de Vries, te Briehuis, waar de dag wordt door gebracht met spelen en waarbij de noodige attracties en tractaties niet zullen ontbreken, 's Avonds omstreeks 7 uur komen de kinderen, voorafgegaan door de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" in optocht weer terug naar het Velserduinplein. D. C. IJ. OPENT HET SEIZOEN. Doordat de competities van den N. D. B. reeds 15 September a.s. zullen beginnen, heeft het bestuur van D. C. IJ. gemeend, reeds 20 Augustus a.s. in Hotel Kennemerhof den eersten clubavond te moeten houden. Die avond zal geheel als propaganda-avond dienen. De heer B. Dukel zal voor een ieder, die met het damspel en de Damclub IJmuiden wil kennismaken een lezing óver het damspel houden, terwijl de heer P. D. de Graaf, uit Amsterdam, zich beschikbaar heeft gesteld het eindspel te behandelen. Het bestuur van D. C. IJ. heeft ook voor dit seizoen groote plannen. Naast een Werkloozen- competitie bestaan plannen om zich met het Gemeentebestuur in verbinding te stellen om voor het komende seizoen school wedstrijden te organiseeren. Natuurlijk hoopt het bestuur op den steun van die autoriteiten voor dit cultureele werk onder de schooljeugd te mogen rekenen. Reeds nu worden nieuwe leden ingeschre ven bij den secretaJïjs, den heer K. de Jong, Kanaalstraat 81. CCXIX. Twee-en-twintig Nederlandsche en drie Duitsche trawlers, de laatste alle met versche haring, acht en vijftig loggers en een zestal kotters, ziehier het totaal der in deze week binnengekomen schepen. Het lijkt veel, maar het is toch feitelijk o, zoo weinig. In elk geval was het niet voldoende om de markt behoor lijk te „spijzen", zooals mén dat in België noemt. De prijzen waren over het algemeen aan den hoogen kant, vooral omdat bepaal de vischsoorten zeer krap waren. Het gevolg van de vaste markt was, dat de besommingen niet ongunstig waren. Vijf trawlers kwamen boven 3000 gld. en ook de drie Duitsche haring booten kwamen boven dit bedrag. De Carsten Rehder, die Vrijdag binnen was, maakte zelfs f4480, een besomming, die we in langen tijd niet gehad hebben, zelfs niet van de hake- toooten. Er zijn enkele loggers, die met hun besom mingen ver boven die var) hun lotgenooten uitstaken. Het waren de KW 159, de KW 74 en de KW 78, die resp, f 1240, f 1450 en f 1480 be- somden. Deze loggers hebben het eens wat ver derop gezocht en met succes. Waaruit valt af te leiden, dat. met deze schepen heel wat ge daan kan worden en dat men er evengoed mee op de schelvisch kan gaan als met een trawler. Opvallend was het, dat vóór het eind van Juli al weer eenige Deensche kotters binnen waren, want reeds einde van de vorige week heette het, dat het Deensche contingent uit geput was. Ik veronderstel, dat men later de zaak nog eens nagerekend heeft en daarbij tót de conclusie kwam, dat er nog wat van het contingent over was. Olympia maakt transparanten -en- gros. En nu heeft dezer dagen de Visscherij Cen trale weer iets van zich laten hooren. Die heeft ons gebracht, wat we zouden kunnen noe men een contingenteering van trawlvisschers- vaartuigen, zoowel stoom- en motortrawlers, t-rawlloggers en andere schepen die met den trawl visschen. Natuurlijk zijn het voorname lijk de stoomtrawlers, die er het meest van zullen voelen. Het is thans een uitgemaakte zaak, dat 30 a 85 booten in de registers kun-* nen worden doorgehaald. Het is een maatre gel, dien men kon zien aankomen als een voorwaarde voor de saneering. We moéten maar eens wachten op wat er verder gebeurt, want deze maatregel is natuurlijk een schrede op den weg naar verdere bemoeiingen. Wai'en we nu eerst maar eens zoover, dat de 105'boo ten, die voor een uitvaar-vergunning in aan merking komen, alle in de vaart waren. Thans zijn we precies aan de helft, dus we hebben nog zooveel reserve, dat we niet bang behoeven te zijn, dat onze vischvoorziening gevaar loopt. De vloot van IJmuiden is thans evengroot als 15 of 20 jaren terug. De energie, in de tus- schenliggende jaren ontplooid, is dus op de crisis leelijk doodgeloopen. PIETERMAN. VELSEN Olympianen aan den arbeid. Twee honderd vierkante meter karton en 10000 spijkertjes verwerkt, 1200 driehoekjes gezaagd, die moeten dienen als steuntje voor de transparanten, waarvan er thans reeds 400 gereed zijn. Ziedaar wat tot heden door de amateur-transparantenfabriek, directeur ho noris causa de heer Chr. F. Smit, leider van de gymastiekvereeniging Olympia is verricht. Het personeel der „fabriek" bestaat uit leden van deze vereeniging, die sedert eenigen tijd al druk aan den arbeid zijn en waarvan som migen hun vacantie voor dit werk hebben op geofferd De lichtstoet belooft heel wat te zullen wor den. Want behalve de honderden lichtjes, ee dragen door kwieke turners en turnsters van verschillende vereenigingen, komen er nog eenige praalwagens, die zeer zeker het effect niet weinig zullen verhoogen. Daar zoovelen meewerken, zullen wehopen, dat ook 't weer een handje helpt om den Koninginnedag op feestelijke wijze te beëindigen. Onze fotograaf kiekte de transparant-fabri kanten bij hun arbeid. Achteraan staat de di recteur, die de producten aan eén laatste keuring onderwerpt. GEREF. VER. VOOR DRANKBESTIJDING. Op het te Rotterdam gehouden congres van de Geref. Vereen, van Drankbestrijding is tot secretaris gekozen de heer J. Teit-sma, alhier, die deze benoeming aanvaardde en ter stond als zoodanig werd geïnstalleerd. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 7 Augustus a.fT ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur voor middags. DE HUURVERLAGING VAN DE WONINGEN DER BOUWVEREENIGINGEN. Om misverstand te voorkomen deelen wij in verband met de huurverlaging van de wo ningen der bouwvereenigingen mede, dat de huurverlaging op 5 Augustus ingaat en dus voor de huurders, die vooruit betalen, op dien dag reeds wordt toegepast. Voor de huurders, die hun huur niet bij vooruitbe taling voldoen, wordt de huurverlaging op 12 Augustus toegepast. Verder moet men er rekening mee houden, dat niet alle woningen voor huurverlaging in aanmerking komen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: S. de Jong-Mahmoed, d„ Middenduinerweg 24, Santpoort. A. J, Beuneman-van Loon, d., Jac. v. Heemskerkstraat 66, IJmuiden. E. v. Dorp-van Rij. z,, Frogerstraat 35, IJmui den. E. J. Hunsche-Olyrhook d„ Huijgéns- straat 50, IJmuiden. A. Visser-Oldenburg, d., Kanaalstraat 32, IJmuiden. A. Haas- noot-Wijker. z., Kanaalstraat 76, IJmuiden. N. van Slooten-de Jong, d„ Jac. van Heems kerkstraat 43, IJmuiden. A. Tiedjens- Zwart, d„ Torricellistraat 3, IJmuiden. Overleden: Geene. Getrouwd A. A. Rozenheek en A. van Roon, Acacia- swaat 19, IJmuiden (O.) A. Hazevoet en M. Sanberg, le Keucheniusstraat 6, Amster dam. A. A. Stolk en T. A van T-'wp Pels- straat 21, Velsen (N.) Ondertrouwd: G. S. A. Jochems en P. P. Kossen. Sein- postweg 17, IJmuiden. M. D. Jansen en A. J. Moojen, P. J.. Troelstraweg 15, IJmui-- den."

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1