to TO TO Rubriek voor Vragen. Campbell Black's recordplannen; Testmatches voor „dirttrack"-rljders; Goede athletische prestaties; Bradford wil het eerste klasseschap heroveren; Teleurstelling voor Jack Petersen; Nieuwe methode om scheidsrechters op te kweeken; Engelsche cricket-gemiddelden; Leeriame matches aan de Spanjaardslaan. Mr. Tom Campbell Black, die in October 1.1., tesamen met Scott de snelheidsrace van Mil- denhail naar Melbourne won, heeft- groote plannen. Als rechtgeaard Engelschman is hij verzot op i*ecords en derhalve oordeelt hij het noodig, enkele vliegprestaties te leveren, die, zoo zij dan' al weinig of geen practische waar de hebben, genoeg publiciteit voor hemzelf opleveren. Zijn programma vermeldt: een vlucht- van Londen naar Kaapstad en terug binnen vij'f dagen, naar Hongkong en terug in denzelfden tijd en een retourvlucht naar Canada in een week-end of, zoo mogelijk, in één etmaal. Het vorige jaar werden er drie snelheids- eendekkers gebouwd voor de Melbourne-race. Geen van deze machines is thans beschikbaar, want twee ervan werden naar Frankrijk en Portugal verkocht om als postvliegtuig dienst te doen, terwijl het Engelsche ministerie van oorlog met het derde toestel experimenteert. Thans heeft de Haviland-fabriek een nieuwe machine van 10.000 pond sterling gebouwd, waarmede Campbell Black de drie bovenge noemde trajecten van in totaal 36.800 mijl zonder ongelukken hoopt af te leggen. Deze „Cornet" heeft een topsnelheid van 240 mijl per uur, terwijl de kruissnelheid 220 bedraagt. Alleen op de Atlantische vlucht zal hij zich van de radio bedienen, waartoe dan een telegrafist wordt meegenomen, wiens gewicht de actie radius van het toestel van 3300 tot 2700 mijl vermindert. Naar Kaapstad wil de piloot slechts over bewoond gebied vliegen, dus niet over de Atlas-bergen, de Sahara en de Belgi sche Congo. .Den afstand van 7000 mijl, die Kaapstad van Londen scheidt, wil hij in 2% dag afleggen, hetgeen een non-stop-vlucht naar Cairo over 2500 mijl en vandaar naar Kisimu over dezelfde lengte noodzakelijk maakt. Aan het eindpunt wordt 12 uur rust gehouden, alvorens met de terugreis wordt be gonnen.. Het traject Londen—Cairo wil hij in 11 of 12 uur afleggen. Momenteel doet de geregelde luchtlijn naar Kaapstad negen dagen over de reis en zoolang er niet bij nacht gevlogen kan worden, kan deze tijd - niet worden ingekort. De snelheid van deze machines is 120 mijl per uur en Camp bell Black wil met zijn recordvlucht een lans breken voor snelle postvliegtuigen ,die tevens een beperkt aantal passagiers kunnen mede- nemen. Op die wijze moet het dan volgens hem mogelijk zijn, binnenkort van Londen naar Karachi in 24, naar Calcutta in 30, naar Singapore ih 36 en naar Hongkong in 40 uur te vliegen. Wat de Atlantische tocht betreft, deze is in de laatste' 16 jaar door ongeveer 500 menschen volbracht, hetzij - met land- of watervliegtui gen, hetzij als piloot, bemanning of passagier. Zij deden er van 30 uur tot drie dagen over, doch-met de nieuwe Comet moet de retour vlucht van-Têrlattd' na'ar Newfoundland' binned een week-end worden afgelegd, teneinde te bewijzen, dat een geregelde verbinding over dit traject- niet alleen mogelijk, doch nood zakelijk is. We dienen dus thans maar af te wachten, of Campbell Black "zijn plannen kan verwe zenlijken. Ook bij het „dirttrack-racing" worden test matches gehouden tusschen Engeland en Australië., Van het vijftal wedstrijden, dat tot deze serie behoort, Zijn er thans drie verre den, 'weïke alle door de Engelschen zijn ge wonnen. Deze week vindt de vierde ontmoeting in het West Ham Stadion plaats en de Austra liërs móeten dit keer winnen, daar anders' de revanche-matches, die komenden winter Australië zullen worden gehouden, door gebrek aan belangstelling zullen inboeten. Daartegen over willen de Engelsche rijders een record vestigen door alle vijf testmatches te winnen. De Australiërs zijn aan .Engelsche clubs ver bonden en het toeval wil, dat hun beste rijder, Wilkinson voor West Ham .uitkomt, zoodat hij op deze baan niet te kloppen is, hetwelk hij bewees, door in een League-match den Engel schen aanvoerder Eric Langton gemakkelijk te verslaan. Zijn landgenooten Grosskreutz, Huxley,'Johnson en Murphy zijn eveneens for midabele waaghalzen en men -rekent derhalve op een Australische overwinning. Een sportie ve Australiër heeft 25 pond sterling uitgeloofd voor elk zijner landgenooten, die er in slaagt, het bestaande baanrecord van 44.21 mijl per uur (ruim 71 kilometer) te egaliseeren of te verbeteren. Op de Wembley-baan wordt een invitatie- wedstrijd om een gouden kunstvoorwerp ter waarde van 300 pond verreden, terwijl er voorts in de komende dagen matches om het natio nale kampioenschap voor individueelen en de semi-finals voor de London Cup op het pro gramma staan. De Engelschen zijn reeds druk doende, hun beste athleten voor de komende Olympische Spelen uit te zoeken, temeer, daar Duitschland van plan schijnt, het record aantal overwin ningen van de Amerikanen te Los Angeles te verbeteren. Britsche deskundigen zijn van meening. dat de kansen hunner landgenooten lang niet slecht staan. De 8Ö0 Meter, die te Parijs, Amsterdam en Los Angeles door een Engelschman' werd- gewonnen (tweemaal door Douglas Lowe en een keer door Hampson) ge niet natuurlijk de speciale belangstelling. Stothard en Cooper zijn reeds thans favoriet. Voor de 400 Meter rekent men op Brown, Ro berts en den -veteraan Rampling om dien af stand in 47 seconden te loopen. De Engelschen dienen echter op hevigen tegenstand van de Yankees terekenen, want terwijl Powell de 800 Meter tegen Duitschland in 1.53 liep, won de Amerikaan Robinson dezer dagen in Hel- singfors in 1.513/5. Dit was ter gelegenheid van een athletiek-meeting tusschen Finnen, Japanners en Yankees. De Fin Maki legde de 5000 M, in 14 min. 40 sec. af, waarbij de Olym pische kampioen Lehtinen als derde aankwam. Een zeef bijzondere-prestatie leverde de Ame rikaan Dunn bij het discuswerpen, want hij kwam verder dan 50 Meter. Jarvinnen, de fe nomenale speerwerper, was door een verwon ding niet van de partij, doch zijn plaatsver vanger gooide maar eventjes 69 Meter. De springnummers waren voor Japan en Asakuma bereikte een hoogte van 1.98 Meter. Ook te Stockholm werden goede prestaties te zien gegeven, want de Fin Höckert won de 3000 Meter in 8 'min. 27- 2/5 sec., terwijl Love lock op de 1500 Meter zegevierde in den tijd van 3 min. 57 3/5, drie vijfde seconde voor den vroege ren „in door "-mijl-recordhouder Venzke (Amerika) en Nij (Zweden). In hei White City Stadion won het Engel sche team van Frankrijk met 64 tegen 56 punten, waarbij de overwinning van den ve teraan George Rampling in de 220 yards vóór Sweeney grooten indruk maakte. Zijn tijd was 22 sec. en men zal zich herinneren, dat bij de kort geleden gehouden Engelsche kam pioenschappen onze landgenoot Osendarp even eens Sweeney versloeg. Laatstgenoemde zege Vierde wederom op de 100 yards in 10 sec. De stad Bradford verheugde zich tot kort na den oorlog in twee eerste klasse voetbal- Leagueelubs, Bradford en Bradford City, die echter kort na elkaar tot de Noordelijke derde klasse afzakten. Dit was voor een groot deel het gevolg van de slechte economische condi ties in dit textieldistrict, waaronder de recet tes en tengevolge daarvan de kwaliteit van de aangekochte spelers leden. Thans hebben bei de clubs zich weer tot de tweede divisie opge werkt, doch daarmede is het bestuur van Bradford niet .tevreden. Manager Bill Hardy, de vroegere, beroemde, kaalhoofdige aanvoer- der-halfback van Cardiff City, heeft verschil lende prominente spelers aangekocht, waar onder Tewkesbury, een ex-amateur interna tional. In totaal is reeds 15.000 pond sterling aan nieuwe spelers besteed en meerdere transfers staan op het programma. Op deze wijze is Bradford hard op weg als het „Arse nal van het Noorden" gekwalificeerd te worden en zij hebben het voorbeeld van de Londenaars verder gevolgd door hun costuum tet. veranderen. In plaats van een jersey met roode, gele en zwarte verticale strepen zal in he vervolg gespeeld worden in een wit shirt met drie horizontale ringen in dezelfde kleu ren in het midden, ongeveer als het wereld kampioensshirt van een wielrenner. Jack Petersen, de Engelsche zwaargewicht kampioen heeft, na zijn twee nederlagen tegen den Duitscher Walter Neusel terecht besloten in een lagere gewichtsklasse, waar toe hij feitelijk behoort, te trachten een wereldtitel te veroveren. In Engeland zijn er echter geen gelijkwaardige tegenstanders te vinden en daarom heeft Jack den Amerikaan- schen wereldkampioen Bob Olin uitgedaagd voor een titelgevecht in Engeland. Deze uit daging werd aanvaard en reeds was Peter sen's manager, in New York aangekomen om het contract te teekenen, toen de New York- State Athletic Commission een spaak in het wiel stak. De Amerikanen beschouwen de wereldtitels maar al te gaarne als een na tionaal bezit en daarom werd ook thans van hoogerhand bepaald, dat Olin eerst zijn titel moest verdedigen tegen den neger John Henry Louis of tegen den ex-wereldkampioen Mgxië'Rósênbroom. Zoodat Jack Petersen-ér voorlööpig niet aan té pas komt. De Cheshire County Football League heeft een middel uitgevonden om goede en vooral waakzamer referees te kweeken. Er is een schema opgesteld, aan de hand waarvan, na afloop van een wedstrijd, de deelnemende clubs deri scheidsrechter punten kunnen toekennen voor zijn leiding. Het maximum per club en per match is vier punten, zoodat een arbiter, die een „acht" krijgt, als vol maakt mag worden gekenmerkt. Aan het einde van het seizoen worden de verkre gen punten opgeteld en de scheidsrechter, die een gemiddélde van 4V2 of meer heeft, wordt 'bevorderd, terwijl die met een ave rage van. 3Vz in reserve worden gehouden. Wie onder dit ciifèr blijft, wordt van de lijst geschrapt. Een krasse maatregel! Laat ons Weer eens een blik op de Engelsche ZATERDAG 3 AUG. 1935 cricket-gemiddelden werpen. De vijf geplaatste batsmen zijn momenteel: O ai 2 fcn PJ O s a> Si O a> 1 2 si S Smith (Derby) 33 6 1476 225 54.66 Barberf (Yorks). 37 4 1633 255 51.— Wyatt (Warwick 34 6 1347 149 48.10 Holmes (Surrey) 31 3 1330 206 47.50 Sutcliffe (Yorks) 32 3 1390 200* 47.43 De volgorde der bowlers is: O S U b£> Geary (Leicester) 717.1 206 1499 111 13.50 Clay (Glamorgan) 351.4 93 755 54 13.98 Verity (Yorks) 924 339 2026 144 14.06 Bowes (Yorks) 767.5 225 1682 115 14.62 Robins (Middl.) 291.3 47 852 57 14.94 Het grootste aantal wickets is, zooals ge woonlijk, door „Tich" Freeman (Kent) geno men, die met 148 slachtoffers en een average van 18.43 op de 15e plaats staat. Boven staande cijfers vermelden de wapenfeiten tot het einde der vorige week, d.w.z. Vrijdag. De Zuid-Afrikanen brachten het er als volgt af: '3 c not out 3 FH a> S O si gem. B. Mitchell 17 2 729 164 48.60 Cameron 23 3 922 132 46.10 Rowan 27 2 1113 153 44.52 Siedle 27 3 1139 164* 42.18 Nourse 27 3 1003 148 41.79 Viljoen, die intusschen een prachtige test- century heeft gemaakt, staat zesde. Nu de bowlers: 2 <p G 2 cö O 3 O 3 3 U Balaskas 200.3 29 547 32 17.09 Crisp 385.5 66 1113 58 19.18 Langton 544.2 105 1460 75 19.45 Vincent 368.3 99 908 44 20.63 Bell 369.1 70 1019 47 21.68 De cricketliefhebbers i-n onze stad zijn drie dagen achtereen verwend met eerste klasse cricket en het is wel zeer te betreuren, dat m de match tegen de Free Foresters de weers omstandigheden het verblijf in en om het veld voor spelers en toeschouwers zoo onaan genaam maakten. En daar bovendien de toe gangsprijs tot de tribune op één gulden was gesteld werd het doel,-propaganda te maken voor de mooiste zomersport, wederom niet bereikt. In den wedstrijd Rood en WitHaarlem, die een zeer spannend verloop had, viel het uitstekende batten van Kleefstra, Van der Togt en Hagenaar, mitsgaders het listige bowlen van Maas en Van.der Togt's prestatie met den bal hoogelijk te waardeeren. Doch wat zeer weldadig aandeed, was de spor tieve wijze, waarop deze plaatselijke strijd werd gestreden. Toen -het er voor Rood en Wit in verband met den beschikbaren tijd om ging spannen, of-de benoodigde runs zouden worden behaald, beijverden de .Haar- lemfielders ziph. door.tusschen de overs in. draf hun plaatsen in te nemen, hetgeen) daar bovendien de lefthander Hagenaar geruimen tijd aan de wickets vertoefde, kostbare mi nuten uitspaarde. De match van het N.C.B.-elftal tegen de geroutineerde Engelschen deed eens te meer uitkomen, welk een belangrijk onderdeel het fielden toch wel is. Sléchts De la Mar, Wun- der en Schnitger wisten zich hierin, ondanks de koude, te onderscheiden. Het aantal ge miste vangen en tengevolge daarvan wegge- gèven runs was legio. Van Stuyvenberg's en Schnitgers prestatie met de bat verdient, vooral wat eerstgenoem de betreft, eervolle vermelding. Labouchère speelde een nuttige captain's innings, doch zijn uitzetten van het veld was zwak. Bij de Engelschen gaf de fastbowler Nevinson een prachtig voorbeeld aan de Holandsche aan vallers. Hij profiteerde tenvolle van de hoogere stumps, die voor de eerste maal in ons land gebruikt werden. De Olympische Spelen te Berlijn. En de deelneming der Joden. Zooals men weet heeft de Duitsche regee- ring indertijd, in verband met de joden kwestie in het Duitsche Rijk verklaard, dat er ten aanzien van de deelneming aan de Olympische Spelen te Berlijn in 1936 door haar geenerlei onderscheid zou worden gemaakt in religieuse gezindheid. In Amerika gaan dezer dagen stemmen op, om de Amerikaansche deelneming aan de Spelen in te trekken op grond van het feit, dat de toezegging, dat ook Joodsche athleten in aanmerking zouden ko men Duitschland te vertegenwoordigen, niet wordt uitgevoerd. Men beweert in Amerika, dat in den laatsten tijd de Duitsche joden in de beoefening hunner sport worden tegenge werkt en dat zij daardoor mettertijd niet in aanmerking zullen kunnen komen voor op neming in de Duitsche ploeg. Het Fransche sportdagblad L'Auto noemt eenige gevallen van uitsluiting van Joodsche sportbeoefenaars. De Lawntennisclub 1914 te Frankfort heeft mej. Friedleben, zesmaal kampioene van Duitschland geroyeerd als lid, omdat zij heeft deelgenomen aan de Joodsche Olympische Spelen te Tel Avid, waartoe zij overigens eerst toestemming had verkregen van den Duitschen Lawntennisbond. Te Augs burg, Mannheim en badplaatsen aan de Noordzee is de toegang tot zwembaden aan de Joden verboden. Te Hamburg is een tennis club, die de uitgesloten Joodsche leden van andere clubs had overgenomen, als staatsge vaarlijk door de politie ontbonden. Zoo wordt den Joodschen sportlui de gelegenheid tot oefenen ontnomen, hoewel andere gevallen bekend zijn, waarbij de Joodsche leden van clubs ongemoeid worden gelaten. Men doet niets, zegt L'Auto om het den Joden mogelijk te maken zich voor de Spelen voor te bereiden, waardoor zij geen kans zullen krijgeiy zich naar hun prestaties opneming in de Duitsche Olympische ploeg waardig te maken. Markies de Polignac, Fransch vertegenwoor diger bij het Internationaal Olympisch Comi té heeft verklaard, dat gelijkstelling aller sportlieden een recht is, dat onaantastbaar moet blijven en waarop geen uitzonderingen kunnen worden geduld. Hij is van meening, dat het I.O.C. aan Duitschland de Spelen zou ontnemen, indien werkelijk mocht blijken, dat het zich niet aan de gegeven belofte houdt. CRICKET. Yorkshire verpletterd door Essex. De ongeslagen leiders der county- competitie voor 31 aan den kant! De „glorieuze onzekerheid" van cricket is weer eens treffend bewezen te Huddersfield, waar het machtige Yorkshire, dat de county- competitie met grooten voorsprong leidt en tot dusver ongeslagen was, door Essex is ver pletterd. Essex neemt een bescheiden plaats in in de onderste helft van de ranglijst. Yorkshire, het ontvangende team, batte eerst en werd voor 31 runs in twaalf overs plus 4 ballen aan den kant gezet! De Essex-fast bowlers Nichols en H. D. Read knapten dit even op. Nichols nam in 6.4 overs, waaronder 2 maidens, vier'wickets voor 17 runs. De jonge amateur H. D. Read nam in 6 overs, waar onder 1 maiden, 6 wickets voor 11 runs. De pitch was goed; het .snel-opkomen van beide bowlers scheen evenwel doodelijk te zijn voor Yorkshire's batten. Sutcliffe stond een half uur te schutteren eer -hij verdween voor 4. Wood was topscorer met 13, en tevens de eenige die in de dubbele cijfers kwam. Barber ging voor 1, Leyland en Verity behoorden tot het vijftal batsmen met nullen achter hun namen. Dat aan de pitch niets mankeerde en er geen logische verklaring voor deze debacle te vinden is werd daarna bewezen door de Essex-batemen, die de rest van den eersten dag besteedden om een totaal van334 te scoren. Essex begon ook niet best. want vijf wickets waren gevallen op een totaal van 65, ofschoon juist de Yorkshire fastbowler Bowes weinig indruk maakte. Voor het zesde wicket zetten Nichols en de amateur B. H. Belle een stand op van 174 runs. Daarna ranselde Essex er lustig op los. Tenslotte had het in slechts 4 3/4 uur 334 gescoord, waarvan Nichols 146, Belle 63, Rist 35 en Eastman 23. Yorkshire moest op den tweeden dag 303 DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragenwaaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn. worden tevens in ons blad ge- RECEPTEN VRAAG: 1. Hoe verwijdert men kale, ruwe plekken uit een rundlederen clubfauteuil? 2. Hoe een vette plek ter hoogte van het hoofd? ANTWOORD: 1. De plek goed inwrijven met was en den volgenden dag stevig uitwrijven. 2. De vette plek goed afwrijven met een propje watten, in benzine gedrenkt; na een uur inwrij ven met een weinig was en goed uitwrijven. Benzinebehandeling buiten en geen vuur of licht in de nabijheid. VRAAG: Hoe maakt men bessensap? ANTWOORD: Wasch de bessen; zet ze met het aanhangende water op en laat even door koken. Giet dan alles op een dubbelgevouwen doek en laat uitlekken. Houdt dan de doek met bessen boven een ander schaaltje en pers het vocht er uit. Dit uitgeperste vocht is niet zoo duurzaam als het uitgelekte en wordt dus voor spoedig gebruik genomen. Het uitgelekte vocht wordt in zorgvuldig schoongemaakte en uitge kookte flesschen gedaan; zet deze in een hooge pan of ketel op een doek en steriliseer het 15 minuten, met de schoongeborstclde kurk er los jes op. Doe dan de kurk er stevig op en snijd de kurken bij den hals af. Dompel den hals dan, al draaiende in gesmolten flesschenlak. Het slagen en de duurzaamheid hangen voor het grootste deel af van het goed schoonmaken en lakken der flesschen en kurken. VRAAG: Hoe verwijdert men oude vetvlekken uil een keukenmat? Al van alles geprobeerd maai' niets hielp. ANTWOORD: De vlek flink en ruimschoots behandelen met een harden schuier en perchloor- aethyleen; daarna de gelieele plek bedekken met magnesia en rustig laten drogen. Ten slotte uit kloppen en afschuieren. VRAAG: Een wit wollen truitje, in Lux ge- wasschen, is geel geworden. Wat is daaxaan te doen? - ANTWOORD: Spoel de trui eerst in schoon, heet water. Maak dan een oplossing van over- mangaanzure kali, door 1 eetlepel kali op te los sen op 1 liter kokend water. Giet deze oplossing Voorzichtig over in een geëmailleerden emmer, .maar zorg, dat geen onopgeloste doelen meegaan, Voeg er 3 L. water bij. Behandel de trui 5 mi nuten in dit bad; knijp goed uit en laat 5 mi nuten glad hangen. Daarna dompelt gij de trui in zwaveligzuur en behandelt haar daarin tot zij weer geheel wit is. Ten slotte tweemaal goed in warm water naspoelen. VRAAG: Hoe maakt men aardbeienlimonade? ANTWOORD: Benoodigd: 3 K.G. aardbeien, 2 liter water; 75 gram citroenzuur en suiker. Maalc de aardbeien schoon en^wasch ze zorgvuldig. Laat ze dan 24 uur staan met de 2 L. water en het citroenzuur en laat daarna, zonder persen of drukken door een doek uitlekken. Meet het uit gelekte sap en voeg er per 1/2 liter een pond suiker bij. Roeren, tot de suiker geheel is op gelost, Vul er vervolgens de goed schoonge maakte flesschen mee, die gij, alleen tegen stof met een dun lapje afsluit. Verdun het sap voor het gebruik naar smaak met water. Het kan ge- ruimen tijd bewaard blijven. De overgebleven vruchten kunnen nog worden uitgeperst, dezelfde behandeling. Dit sap is echter minder duurzaam en moet spoedig gebruikt worden. VRAAG: Hoe verwijdert men slaollevlekken uit een zijden japon? ANTWOORD: De vlek afwrijven met een prop je watten en waschbenzine. Dadelijk daarna de nog vochtige plek bedekken met een laagje mag nesia. Een uur rustig laten liggen en dan af schuieren. Deze behandeling buiten in de scha duw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid. VRAAG: 1. Hoe maakt men limonade van roode bessen? 2. Hoe van bramen? ANTWOORD: 1. Benoodigd: 3 K.G. bessen; 2 liter water; 75 gram citroenzuur en suiker Wasch de vruchten zpi-gvuldig. Laat ze 24 uur staan met de 2 L. water en het citroenzuur. Giet dan, zonder te drukken of te persen het sap door een doek en meet het. Doe er per 1/2 liter sap 1 pond suiker bij en roer, tot de suiker geheel is opge lost. Vul er de zorgvuldig schoongemaakte fles schen mee en sluit met een dun doekje af,'alleen tegen het stof. Het kan geruimen tijd bewaard worden. De vruchten kunnen dan door de doek worden uitgeperst en hei: sap op dezelfde wijze bereid. Dit is echter niet duurzaam en moet spoe dig worden gebruikt. 2. Van -bramenlimonade hebben wij nimmer gehoord. Gij zult het echter geheel op dezelfde wijze kunnen bereiden, BELASTING ZAKEN VRAAG: 1. Hoeveel bedraagt de pers. bel. voor het zwaarste type motorrijwiel met duo, zonder zijspan?- 2. Is het ook mogelijk, als men. het rijwiel een geheel jaar niet bereden heeft, restitutie te krijgen? ANTWOORD: 1. f 31.20. Kan ook met zijspan voor hetzelfde bedrag. 2. Ja, mits van liet voornemen daartoe vóór 20 Januari aan den Inspecteur der Dir. Bel. wordt kennis gegeven en de motor te diens genoegen wordt gedemonteerd. PLANTEN VRAAG: Hoe behandelt men een uitgebloeide Cyclame? ANTWOORD: De hoeveelheid water langza merhand verminderen, zoodat de plant tot rust komt. Zoodra de bladeren geel beginnen te wor den, geen water meer geven. Laat de plant in de pot droog en vorstvrij staan en begin in Februari weer met water geven. Soms is het gewenscht dan nieuwe aarde te geven. VRAAG: Aan den onderkant der bladeren van mijn Clivia, die pas gebloeid heeft, zitten kleine, •bruine vlekjes, net dopluïs. Bijna alle bladeren zijn aangetast. Wat moet ik daaraan doen? ANTWOORD: Jammer, dat U gewacht heeft tot de plant vol zit; de bestrijding wordt daar door moeilijker. Doop een sponsje in zeepwater, waardoor een scheutje spiritus is gedaan en spons daarmee stevig af: daarna met schoon water afspuiten. Dit herhaalt gij eenige dagen, tot de luis weg is. Ook kunt gij phytophiline ge bruiken. verkrijgbaar bij handelaars in tuin- houwartikelen. DIVERSEN VRAAG: Tot wien moet ik mij wenden en wat zijn de voorschriften om te worden opgeno men als vrijwilliger bij de Marine-Luchtvaart? ANTWOORD: Gij kunt U schriftelijk wenden tot het Centraal Bureau voor aanneming van Ma rinepersoneel, J. P. Coenstraat 49 den Haag, Valt gij, wat leeftijd, wetenschappelijke en prac tische ontwikkeling betreft in de termen voor plaatsing, dan maakt men U de voorschriften en voorwaarden wel bekend. maken om de innings-nederlaag te ontgaan, maar faalde opnieuw. Ditmaal werd het to taal 99, zoodat Essex den wedstrijd won met innings en 204 runs. In Yorkshire's tweede innings nam Niohols 7 wickets voor 37 runs. Het was zeventig jaar geleden dat het sterke Yorkshire in beide innings van een wedstrijd onder de 100 runs was gebleven! De wedstrijden voor Zondag. In verband met de wedstrijden van Flamin go's en Bondelftallen tegen de Free Foresters in ons land is voor Zondag maar een heel klein programma vastgesteld. Er zijn slechts twee eerste klas wedstrijden en toevallig beide in onze stad. Aan de Spanjaardslaan wordt de ontmoe ting Rood en WitHermes-D.V.S. gespeeld. De eerste ontmoeting tusschen deze twee clubs werd gespeeld op den gedenkwaardigen eer sten Pinksterdag te Schiedam, die als een <vonder-cricketdag geboekstaafd staat. Onze lezers zullen zich de bijzonderheden nog wel herinneren, nietwaar? De veteraan J. Offer man scoorde 240 not out en verbeterde daar mede het Nederlandsche record van Jhr. W. van den Bosch. Toch won Rood en Wit dezen wedstrijd met vier runs en vijf wickets, dank zij vooral ook de 137 van Hagenaar. In dezen wedstrijd werden bijna 700 runs gemaakt. In totaal werden op dien dag 22 zessen geslagen. Dus morgen zullen de Schiedammers wel eens revanche willen nemen en hun wel heel laag aantal punten vergrooten. Neen, Rood en Wit zal dezen strijd niet gemakkelijk winnen! Op 16 Juni werd de eerste wedstrijd tus schen V.V.V. en Haarlem gespeeld, waarbij de Amsterdammers zulk een sterk verdedigend spel speelden, dat Haarlem niet anders dan een draw kon behalen. Morgen aan den Scho- terweg zal het V.V.V. waarlijk niet meevallen, van Haarlem te winnen. We zijn van meening, dat de punten hier blijven. Voor de Overgangsklasse is o.a. de wedstrijd Rood en Wit 2—R.C.H. vastgesteld. Omdat echter het eerste elfta Ivan Rood en Wit aan de Spanjaardslaan speelt, zullen de reserves het tegen R.C.H. op het terrein van het Ken- nemer Lyceum opnemen. En C. V. V. zal probeeren, in Leiden een paar punten tegen Ajax te veroveren. Het program luidt als volgt: Eerste klasse: Rood en WitHermes-D.V.S. Haarlem—V. V. V. Overgangsklasse Rood en Wit 2—R.C.H. S. C. H. C.Kamnong. Ajax (L.)—C. V. H. Tweede klasse A: OlympiaV. R. A. 2. V. V. V. 2—B. S. C. C. U. V. V.—Haarlem 2. BRIDGEN. WIJZIGING IN DE PUNTENTELLING. In samenwerking met den internationalen bridgebond heeft de N. B. B. twee wijzigingen in de puntentelling aangebracht, die van 1 Augustus af in werking zullen treden, aldus lezen we in de Tel. De eerste wijziging is dat een sans atout voortaan 40 punten zal tellen en iedere volgende slag 30 punten (dus niet meer 30, 40-,- 30, 40- enz.). De tweede wijziging, betreft, de premie voor groot slem, die thans 1000 resp. 1500 zal bedragen, in plaats wan 1500 resp. 2250. Al het overige is ongewijzigd gebleven. HONKBAL COMPETITIESTANDEN. Ie klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. Quick 9 7 0 1 14 V. V. G. A. 8 5 1 2 11 H. H. C. 8 4 1 3 9 Blauw-Wit 7 4 0 3 8 Haarlem 3 4 0 4 8 Ajax 6 1 0 5 2 E. D. O. 7 0 0 7 0 2te klasse A: Duvianen 1 6 5 0 1 10 A. F. C. 1 7 5 0 2 10 Z. R. C. 1 6 2 1 3 5 H. H. C. 2 6 2 1 3 5 V. V. G. A. 2 5 0 0 5 0 2e klasse B: Haarlem 2 5 5 0 0 10 A. M. V. J. 1 5 3 0 2 6 Ajax 2 5 1 0 4 2 The Catchers 1 5 1 0 4 2 RAYON HAARLEM 3e klasse A: D. E. V. 1 7 6 1 0 13 R. C. H. 1 5 4 1 0 9 I. V. O. 1 7 3 0 4 6 E. D. O. 2' 6 1 0 5 2 Swastika 1 7 1 0 6 2 3e klasse B: Haarlem 3 7 6 0 1 12 Schoten 1 7 4 0 3 8 H. H. C. 3 6 3 1 2 7 E. D. O. 3 7 3 0 4 6 Duvianen 2 5 1 0 4 2 R. C. H. 3 4 0 1 3 1 3e klasse C: R. C. H. 2 7 6 0 1 12 D E. V. 2 6 5 0 1 10 Swastika 7 4 0 3 8 E. D. O. 4 6 2 0 4 4 Haarlem 4 5 1 0 4 2 Schoten 2 7 1 0 6 2 RAYON AMSTERDAM. 3e klasse A: V .V. G. A. 3 6 4 0 2 8 D. W. S. 1 6 4 0 2 8 Quick 2 5 2 0 3 4 Simson 1 5 1 0 4 2 V. V. G. A 3 kampioen na beslisvsings- wedstrijd. 3e klasse B: Shell 1 7 5 1 0 11 9 A, M. V. J. 2 6 4 1 1 A. F. C. 2 6 3 0 3 6 Z. R. C. 2 4 1 0 3 2 The Catchers 2 0 0 6 0

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2