Overeenstemming over de ontwerp resolutie. het belangrijkste nieuws Italië. IN ENGELAND: Geen verspilling van melk meer. dan in de Zon Het Britsche Verkeerswezen De tyrannie der kleeren RADIOPROGRAMMA. THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. RADIO MOORS n.v. ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1933 BUITENLAND. Ingewikkelde besprekingen te Genève. Mussolini's bezwaren. Naar onderhandeling tusschen Duce en Negus. De officieele kringen te Londen zijn Vrijdag voortdurend op de hoogte gehouden van den voortgang der besprekingen te Genève. Volgens Reuter zou Mussolini de nieuwe ont werpresolutie, met voorbehoud van enkele kleine wijzigingen, welke waarschijnlijk geen moeilijkheden in den weg zullen leggen, heb ben goedgekeurd. Te Londen verluidt, dat men aan Italiaansch- Fransche zijde op geen enkel punt van be tee kenis eenigerlei wijziging heeft aangebracht. Kwesties, zooals het afzien van de gebruik making van geweld, voor den duur der bespre kingen, hebben geen moeilijkheid veroorzaakt, aangezien het afzien van geweld wordt be schouwd als stilzwijgende voorwaarde voor de geheele voorgestelde regeling. De Italiaansche bezwaren bleven beperkt tot de beide volgende punten: 1. dat de driemogendheden-conferentie op instigatie van den Volkenbond zou worden bijeengeroepen en 2. dat Abessinië bij de conferentie der drie- mogendheden zou worden betrokken. De bespreking van de Raadsleden, welke gisteren slechts een half uur heeft geduurd, heeft slechts formeele beteekenis gehad. Offi cieel werd slechts medegedeeld, dat Laval na mens zich zelf en namens Eden den Raacl nadere mededeelingen heeft gedaan over de voorstellen, welke misschien reeds zeer bin nenkort zouden kunnen worden ingediend. Tijdens de zitting werd gesproken over de mogelijkheid spoedig een dringende Raads zitting bijeen te roepen, doch in welingelichte kringen wordt deze veronderstelling weinig waarschijnlijk geacht. De onderhandelingen met de Italiaansche regeering zijn des middags voortgezet. Zij zijn, naar verluidt, zeer moeilijk geweest, om dat de uit Rome ontvangen instructies voort durend gewijzigd zijn en omdat bovendien de chef der Italiaansche regeering bij bepaalde kwesties pertinent ontkennend heeft geant woord. Dit zou in het bijzonder gelden de door Engeland gewenschte oplossing, waarbij op een of andere wijze een verband zou worden gelegd tusschen de onderhandelingen van de mogendheden over de zakelijke regeling der Abessijnsche kwestie en den Volkenbond. Mussolini zou evenwel tegenover alle con cessies, welke Engeland ten aanzien van den vorm van deze verbinding bereid zou zijn te doen, het standpunt hebben ingenomen, dat dergelijke onderhandelingen onder aegis van den Volkenbond onvereenigbaar zijn met het aanzien van Italië. Daarover zou tusschen de Italiaansche en de Engelsche vertegen woordigers hevig zijn gedebatteerd. De En gelsche suggestie, reeds tijdens deze bijeen komst te Genève voorbereidende bespreking aan te vangen over de richtlijnen der voor genomen onderhandelingen van de mogend heden, is eveneens pertinent door Italië van de hand gewezen. De onderhandelingen der mogendheden in zake het' Italiaansch-AIbessijnsche conflict zijn gisteravond afgesloten. De Raad zal heden-(Zaterdag) ochtend om tien uur bij een komen. Hij zal geen beslissingen nemen over de belangrijkste kwesties, doch slechts kennis nemen van de mededeeling der drie mogendheden, dat zij voornemens zijn on derhandelingen aan te vangen tot regeling van het geheele geschil en dat zij den Vol kenbond hiervan op 4 September op de hoogte zullen stellen. Volgens een Reuter-bericht uit Addis Abeba werden daar Vrijdag voorstellen in omloop gebracht over een ontmoeting van den kei zer van Abessynië met Mussolini. Men is zich daarbij volkomen bewust van de moeilijkhe den; die een dergelijke ontmoeting in den weg staan, doch misschien zal een groote mogendheid, eventueel Frankrijk het initiatief nemen voor een bijeenkomst op Franschen bodem. Wat Mussolini te Eboli zei Het A.N.P. meldt uit Rome, 2 Augustus: Pas thans is de juiste tekst bekend geworden van de interessantste passages van de rede voering, welke Mussolini onlangs heeft uitge sproken voor de Zwarthemden te Eboli bij Napels. Uit fascistische kringen verneemt men. dat Mussolini daarbij o.m. tot de naar Afrika vertrekkende Zwarthemden heeft verklaard: „Gij vertrekt met trots en vreugde. Gij zult Abessinië, dat gij gaat veroveren, geheel be zitten. Wij zullen ons niet tevreden stellen met gedeeltelijke resultaten. Indien iemand zou probeeren ons te weerstaan, zullen wij hem met vuur en zwaard uitroeien. Wij ant woorden den blonden verdedigers van Abes sinië met het oude motto, dat wij ons niet om hen zullen bekommeren. Gij hebt de beste wapens ter wereld. Gij zijt onoverwin lijk". Ondanks het accoord te Genève Gistermiddag tegen 5 uur, hetzelfde mo ment, waarop de Volkenbondsraad zou bijeen komen om te zoeken naar een vreedzame op lossing van het geschil met Abessinië, werd te Rome hardnekkig het gerucht verspreid, dat het negende mobilisatiebevel verwacht werd, qhantage met het concentratie kamp bestraft. Uit Berlijn: Op bevel van dr. Goebbels is een nationaal- socialist, die van de anti-Joodsohe actie ge bruik heeft gemaakt om chantage op Jood- sche firma's te plegen, gearresteerd en veroor deel tot eenige jaren concentratiekamp. moeaijkheden om „dutch schultz" Uit Washington, 2 Augustus. De vrij spraak van Dutch Schultz, den bierbaron, we gens belastingontduiking, noemt Cummings. tie attorney general, een rechterlijke dwaling. Regeeringsambtenaren hebben onthuld, dat Dutch Schultz thans waarschijnlijk in Albany zal moeten terecht staan. De autoriteiten zeg- eyenwel, dat het onmogelijk zal zijn Dutch lI *n Albany te vervolgen. De burge meester van New York, La Guardia, heeft de politie opdracht gegeven er voor te zorgen, dat i7uY£ Stihultz buiten de city van New York blijft. (A.N.P.) waarin nieuwe buitengewoon belangrijke maatregelen voor de gereedhouding van nog meer troepen voor Oost-Afrika bekend ge maakt zullen worden. Naar de meening van politieke kringen in Rome wil Italië hiermede tegenover de wei nig succes belovende pogingen van den Vol kenbond een aan duidelijkheid niets te wen- schen over latend bewijs geven van de Itali aansche vastberadenheid. S. Liebermann te Oostende overleden. Naar wij vernemen is de promotor S. Liebermann, bekend uit de inder tijd zoo geruchtmakende strafzaak tegen de Veendammer Hypotheek Bank dezer dagen te Oostende over leden aan een'hartverlamming. Het Gerechtshof van Amsterdam heeft hem in December 1929 tot een gevangenisstraf veroordeeld wegens door hem gepleegde frau duleuze handelingen. Na zijn straf te hebben ondergaan, heeft Liebermann zich te Brussel gevestigd, waar hij zich eveneens bezig hield met financieele zaken. OTTO STRASSER MOET GRIEKENLAND VERLATEN. Het Duitsche Nieuwsbureau ontvangt van zijn correspondent te Athene het volgende be richt: Naar uit kringen van het ministerie van Binnenlandsche Zaken verluidt, bevindt Otto Strasseir zich reeds geruimen tijd in Grieken land, naar het schijnt om zijn vrouw te be zoeken, die den zomer doorbrengt op het eiland Sam os. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat Otto Strasser, die onlangs ook te Athene' heeft vertoefd, moet worden gearresteerd en over de grens gezet. Minister Elliot grijpt in. (Van onzen Londenschen correspondent). De minister van Landbouw, Walter Elliot, heeft juist verklaard, dat er het volgend jaar geen vermorsing meer zal plaatshebben van de bij-producten van melk. Hij had in het bijzondei' afgeroomde melk op het oog. Er is ook zoogenaamde industrieele melk, dat is melk die wordt geleverd aan producenten van melk in poeder, aan fabrieken waar melk wordt verdikt en verzoet en in blik wordt ge conserveerd, aan de zoogeheeten plastiek industrie, die melkstoffen in samenstelling met chemicaliën gebruikt voor de vervaardi ging van knoopen en kammen en knoppen. Deze industrie krijgt haar melk erg goedkoop, zóó goedkoop, dat de melkproducenten nog altijd geen goeden prijs krijgen voor hun totale voortbrenging, hoewel consumptismelk van de beste hoedanigheid erg duur is voor Nederlandsche begrippen. Men heeft een half dozijn prijzen varieerend van anderhalve tot een halve shilling per „quart" (een quart is iets minder dan een liter). Het streven is de consumptie van melk te populariseeren (dat moet n.l. in Engeland nog gebeuren), zoodat de verhouding tusschen consumptiemelk, waar voor men een goeden prijs kan bedingen, en fabrieksmelk, die voor een „krats" van de hand gaat, gunstiger wordt voor de produ centen. Van zulke popularisatie kan echter niets komen, zoo lang het prijspeil zoo hoog wordt gehouden. Men is geneigd te meenen, dat bij zoo schaarsch verbruik van melk bij de bevolking nagenoeg alle fabrieksmelk in zekeren zin als verspild moet worden be schouwd, omdat ze zeker beter besteed is aan de groeiende jeugd. Hoe dat zij, minister Elliot had deze melk niet in de gedachte toen hij sprak van vermorsing, waaraan het volgend jaar een einde zou komen. Hij dacht aan de afgeroomde melk, die het zuivelbedrijf weg laat loopen. Sinds de instelling van den Rijks- melkraad hebben de zuivelinrichtingen ge middeld 6 percent van de afgeroomde melk verspild. Deze 6 percent vertegenwoordigen bijna 1.400.000 L. In den vervolge dan zal er niets worden verspild. Een ander bericht schijnt aan te geven op welke wijze de ver spilling zal worden voorkomen en het geeft al weer een merkwaardig voorbeeld van het gebruik, dat aan de averechtsche economi sche omstandigheden overtollig geworden melk wordt gegeven. Het bericht zegt n.l. dat de wanden van den Hoek der Dichters in West minster Abbey met afgeroomde melk zijn schoongemaakt. Hier heeft men een gebruik van melk, welke voor onbeperkte uitbreiding vatbaar is. De Londensche atmosfeer blijft er borg voor, dat geen gebouw of monument in Londen lang schoon kan blijven. Indien men alleen maar aan de standbeelden zoo nu en dat 't melkbad gaf, dat Ninon de Lenclos zoo schoon hield en zoo lang conserveerde dat zij in haar 70ste jaar nog vrijers had dan zou het met de melkverspilling in de niet al te reëele beteekenis van het woord voorgoed ge daan zijn. De varkens hebben tot heden hun best gedaan zooveel afgeroomde melk op te slurpen als het vermogen van hun spijsverte ring kon verdragen. Ook in dit oozicht hebben de stomme dieren minister Elliot aan zich verplicht. Men zou kunnen wenschen, dat ze ook de resteerende 6 nercent voor hun reke ning konden nemen. Want dan zou er meer kans zijn dat de babies en de rest van de ge zinnen er wat groei- en weerstandskracht aan onttrokken dan het geval kan zijn indien >nen er den Hoek van Chaucer, Shakesneare, Rus kin en Browning mee schoon maakt. a. K. van R. In doozen van 20cc.af, (Adv. Ingez. Med.) Rumoer om den Engelschen oerkeersmin is te r. (Van onzen Londenschen correspondent). De Automobile Association van Engeland heeft haar jaarvergadering gehouden en een van de leden heeft er opgemerkt dat de heer Hore-Belisha, de minister voor Transport, de grootste anti-automobilist is, dien het land ooit heeft gekend. De uitspraak kreeg maar een schijntje van instemming. De spreker toonde verder, hoe gebeten hij was op den minister door voor te stellen dat de A. A. met haar 560.000 leden en haar grooten invloed in de aanstaande verkiezingen een candidaat tegenover hem zou stellen. Dat zou den minis ter leeren, dat het geduld en de verdraagzaam heid der automobilisten niet onuitoutteliik zijn. Het werd tijd dat de automobilisten hun tanden lieten zien. Er was nog wat meer kri tiek op den minister in de bewering van een ander lid, dat officieele oogen zich blind staarden op „dat kleine dorp Londen" en dat ze daarentegen werkelijk blind waren voor de toestanden van het verkeer in het Noor den van de Britsche Eilanden. In één geval werd de merkbare behoefte aan afkeuring ge- souid tegen de A.A. zelf. die lauw. onbekwaam en, tegenover het ministerie, onderdanig was. Maar blijkbaar voelde de overgroote meerder heid van deze verzamelde automobilisten dat minister Hore-Belisha bij uitstek de man van den nieuwen tijd is, met den geest en de be vatting, die het verwoestend effect van sleur in verkeerpraktijk onderkennen. Het was te verwachten, dat de vergadering wat storm achtig zou zijn na een jaar. dat met de maat regelen van een wakker en doortastend mi nister en ware omwenteling had gebracht in de verkeerstoestanden. De hoeren ter vergade ring hadden juist per extra post hun deel van de 12.000.000 exemplaren van de weg- code een exemplaar voor elk gezinshoofd in het land ontvangen. Het was een herinne ring ner miniatuur-blauwboek aan de snel- heidsgrens, de plicht tot „verstomming" dei- toeters. het rij-examen, de voetgangerslanen, enz. Het was onvermijdelijk, dat een naar van de 560.000 leden van de A.A. verstoord waren over de hun ontnomen vrijheid en van hun gramschao getuigden in luid protest. Maar het was duidelijk, dat de redeliikheid verre de overhand had en dat de automobi listen in het algemeen bereid waren zich tot heil van de gemeenschap in haar geheel te onderwerpen aan. de,nieuwe bepeykin^en. Dat is trouwens ook gebleken uit een enauête over de snelbeidsgrens. het rii-examen en de voet- gane:ersla.nen, welke de'Association heeft, doen houden. Er waren meer dan 100.000 antwoor den on ingekomen en de groote meerderheid had het nut van het rij-examen en de wen- schelijkheid van de snelheidsgrens erkend. Een meerderheid was echter van msening, dat de voetgangerslanen allerwege in de voor naamste straten der steden aangebracht ten behoeve van voetgangers, die willen over steken, haar gebruik als zoodanig is echter niet verplichtend geen bijzondere waarde hadden. Tegenover de snrekers. die minister Hore-Belisha hadden gekenschetst al.s open bare auto-vijand no. l stonden andere snre kers, die hem geloofden als een weldoener der menschheid, zoowel om de instelling van de snelheidslimiet van 30 mijl in bebouwd ge bied als om zijn stilte-order, die van Londen een redelijke woonstad had gemaakt. - A. K. van R. VIER JAAR WEGENS POGING TOT DOODSLAG. KI. V. werd Vrijdag door de Rechtbank te Assen veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf wegens poging tot doodslag. Men zal zich herinneren, dat verdachte in den nacht van 13 op 14 Mei van dit jaar is binnengedrongen in een woonschip, dat was gelegen in het N.W .Ka,naai te Assen, be woond door J. Kuiper en mej. Van Esch. Ver dachte heeft de bewoners toen in koelen bloede met een groot broodmes bewerkt en zoodanig mishandeld, dat zij in het ziekenhuis te Assen opgenomen moesten worden. De eisch tegen verdachte, die ongunstig be kend staat, luidde zes jaar gevangenisstraf. Revolutionnaire symptomen in de Britsche hoofdstad. (Van onzen Londenschen correspondent). Alleen de mannen gaan gebukt onder de tyrannie der kleeren. En in Londen gaan er geen warme dagen voorbij, waarin onder en over deze tyrannie niet wordt gezucht. Dit maal is de Londensche man verder gegaan en is hij er tegen in opstand gekomen. Hij of liever een deel van zijn soort heeft in deze zomeravonden de strenge formule van vol ledig „evening dress", welke de tegenhanger behoort te zijn van de avondjapon van zijn vrouw, zijn meisje of zijn vriendin bij een be zoek aan de concertzaal, den schouwburg of een voornaam restaurant, eenvoudig verzaakt. De „Diehards" op dit gebied hebben er hem een ernstig verwijt van gemaakt. Zij her inneren hem er aan, dat de Engeiscnman overal in de wereld altijd bekend heeft ge staan als een goedgekleed persoon. Hij de stad- en landgenoot, die het vertikt zich in deze warme dagen in de boeien van rok en witte das en stijf gestreken overhemd te slaan, is bezig deze reputatie, welke veel waard is, lichtzinnig te grabbel te gooien. Hij vergeet ook, dat de heer der schepping er in het geschetste volledige avondcostuum (niet te vergeten de broek met de militairachtige biezen) op zijn voordeeligst uitziet. Hier dus heeft men een tweeledige vermaning, welke tot sterke instincten, ijdelheid en vaderlandslief de, spreekt. Zal de rebel er naar luisteren en dienovereenkomstig handelen? De vraag blijve hier onbeantwoord. Men mag echter opmerken, .dat zijn vrouwelijk gezelschap het hem moeilijk maakt. De man in de warmte en in zijn congestie-boord kan niet anders dan met onverholen afgunst de tegenstelling in ornaat aanschouwen, welke hij naast zijn dame en door haar oplevert. Ook de dame is in „volledig" evening dress, maar de aan duiding schijnt het wijzen van de modieuse samenstelling, welke haar sier en haar trots is, te bespotten. Geen triomf van vrouwelijke vindingrijkheid is „vollediger" geweest dan de emancipatie van haar hals, welke zich tot uitgestrekte fragmenten van rug en schouders heeft voortgezet. En hoe plechtiger de ge legenheid en dus hoe stijver en zwaarder het mannenpak, h.oe grooter de bevrijding van kleeding, welke de vrouw in haar verschijning tentoonspreidt. Neen, warme dagen zijn niet de meest geschikte om den man te herinneren aan de traditioneele verplichtingen, welke hij geestelijk en lichamelijk te dragen heeft. Men heeft den armen lijder ook al gebrek aan hof felijkheid tegenover zijn dames verweten wanneer hij, in een zwakke poging aan de temperatuur het hoofd te bieden, den rok had vervangen door dit minder plechtige klee- dingstuk dan men bij u een smoking noemt, maar dat in Engeland dinner jacket heet. Dat is een onrechtvaardig verwijt. De tyrannie, welke den man in zijn oncomfortabele kleeren geknoopt en gestrikt houdt, is niet van vrou welijke herkomst. Men moet de ijzige blikken hebben ontmoet van zijn mede-eters of mede feestvierders, wanneer men in argeloosheid in hun midden is verschenen in een pak dat in gekleedheid voor het avond-ceremonieel te kortschoot. Dan weet men, dat men hier te doen heeft met tyrannie welke de heer dei- schepping zichzelf heeft opgelegd. A. K. van' R. ZONDAG 4 AUGUSTUS HILVERSUM 1875 M. 9.— VARA. 10.— VPRO. 12.— AVRO. 5.— VARA. 8.— AVRO. 9.Gram.pl. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.Gram.pl. 10.30 Kerkdienst uit de Luthersche Kerk te Den Haag, Voorg. Ds. D. Drijver. 12.Klokkenspel en uurslag v. d. Groote Kerk te Goes. 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 AVRO-Aeolian-orkest. 1.15 W. Leviticus: Het schilderij van de maand. 1.35 De „Kajilii's Hawaian Serenaders" en gramo foonpl. 2.Boekbespreking Dr. B. M. Teipe. 2.30 Gram.pl. 3.'Residentie-orkest olv. I. Nsumark mmv. Pierre Palle (orgel en piano"). 4.30 Reportage Waterpolowedstrijd Nederland Duitschland. 5.Kinderkoor „De Kleine Stem olv. H. v. Rhenen, en gram.pl. 5.30 VARA-or- kest olv. H. de Groot. 6.Sportpraatje. 6.20 Uit het Leidscheplein-theater te Amsterdam: „De Lachhoek", cabaretprogramma. 7.20 Sportnieuws. 7.30 Gram.pl. 8.Berichten. 8.10 „Die „Czardasfürstin", operette van E. Kalman (gr.pl.) 9.15 Radiojournaal. 9.30 Omroeporkest olv. N. Gerhiarz. 11.Berichten. 11.1012 AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN, 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.— NCRV. 7.45—11.— KRO. 8.30 Morgenwijding olv. Ds. A. Klinkenberg J.Azn., mmv. A. Goettsch (sopraan) en F. Kloek (orgel). 9.30 Gram.pl. 9.40 Hoogmis. 11.45 Gram.pl. 1.Causerie. 1 20 Schlagermu- ziek. 2.Gram.pl. 2.30 Orkestconcert, lezing en gram.pl. 4.Ziekenlof. 5.Gewijde mu ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING, Het is net alsof iemand aan boord was gestapt. Thijs overwoog zeer vlug zijn kansen en besloot zich verdekt op te stellen; zoo vlug hij kon klom hij in een leeg vat, waar niemand hem kon zien en waar hij bovendien nog kon opmerken wat er nu zou gaan geschieden. Boven het dek verscheen plotseling een leelijk hoofd zoo leelijk wel, dat Thijs zijn oogen niet kon gelooven.... er klimt heusch iemand aan boord.. ziek. 5.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Winsum. Spr. Ds. S. Idema. Orgel; J. Sikkens. Hierna gewijde muziek. 7.45 Gram.pl. 7.50 Cau serie. 8.10 Berichten 8.15 Schlagermuziek. 9.10 Voordracht. 9.30 Gnam.pl. (om 10,30 Berich ten). 10.4011.Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.50 Orkestconcert olv. J. A, Greenwood, mmv. E. Barber (sopraan) 1.50 Cellorecital N. Semino. 2.20 BBC-Northern-orkest olv. McNaïr 3.20 Gram.pl. 4.05 E. Pini's Tango-orkest mmv. D. Claire (zang) 4.50 Voor de kinderen. 5.10 Relig. c-auserie. 5.25 Koorconcert olv. Tr. Har vey. 5.50 International-Strijkkwartet mmv. F. Phillips (bariton) en A. Whittaker (hobo). 7.05 Lezing. 7.35 Concert door N. Gruhn (sopraan) en H. Samuel (piano). 315 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 L. Jeffries en zijn orkest mmv. L. Gowings (te nor). 10.05 Voordracht. 10,20 Vervolg concert. 10.5011.20 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 11.20 Gram.pl. 1135 Orgelspel G. Ibos. 12.25 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert. 2 35 Concert. 5.20 Concert olv. Ibos. 7.55 Gra- mofoonpl. 3.20 Zang. 9.05 „Jules Juliette et Juiien", spel van Tristan Bernard. 11.10—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 C. Rijdahl's orkest en solisten. 4.206,10 Harmonieconcert. 8.20 Voordracht mmv. het Omroeporkest. 9.20 Cembalorecital. 9.35 Concert 10.10 Gram.pl. 10.30 Omroepor kest. 11.2012,50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.50 Viool en piano. 10.50 Keulsche Mannenzangvereeniging. 12 20 Blaas- concert. 2.20 Weragkamerorkest olv. Hagestedt 4.20 Operetteconcert mmv. solisten, koor en orkest. 7.05 Radiokwintet. 8.30 Omroeporkest olv. Görlich en solisten. 10 5012.20 Dans muziek. ROME, 421 M. 9.Symphonieconcert olv. Paoletti. 10.20 Radiotooneel. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M José Schnijders' orkest. 11.20 Gra- mofoonpl. 12.20 Constantin-orkest. 1.30—2.20 Salonorkest olv. Walpot. 5.20 Zigeurnermuziek. 6.20 Koorconcert. 7 35 Gram.pl. 8.20 Salonor kest olv. Walpot. 10.3012.20 Paul Godwin's orkest. 484 M.: 10.20 Gram.pl. 1120 J. Schnijdërs' orkest. 12.20 Salonorkest olv. Walpot. 1.30— 2 20 Constantin-orkest 5.20 Zigeunermuzielc. 6.20 Pianorecital 6 50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason, en reportage. 10.30 12.20 Paul Godwin's orkest. DEUTSCHLANDSEND'FR, 1571 M. 8.20 Bonte Avond uit Frankfort olv. Hayden- Hoffmann. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 5 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie F. Nienhuys. 1.35 Gram.pl. 11.Vervolg declamatie. 11.20 Gram.pl. 11.20 Gram.pl. 11.45 Vervolg declamatie. 12.- Gram.pl. 12.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot I.15 Gram.pl. 2.— Trio Guaroni en Gram.pl. 3.Voor de vrouw. 3.30 Vervolg trioconcert 4.30 Voor de kinderen 5.„De Bohemiaais!' o.l.v. J. v. d. Horst. 5.40 Gram.pl. 5.50 Fan tasie o.l.v. E. Walis. 6.30 Gram.pl. 7.10 B. Hesper: Natuur-fotografie. 7.30 Gram.pl. 7.45 Dr. L. Heyermans spreekt voor het Comité v. d. Zomerpostzegels. 8.Herh. S.O.S.-ber. Nieuwsberichten. 8.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot; 9.— „Humor in de literatuur", 5dë uitzending verz. door J. Cohen. M.m.v. J. Lemaire (voordracht) en gram.pl. 9.40 Gram.pl. 10.— VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.45 DeclamatieW. van Cappellen II.00—12.C0 Gram.pl. HUIZEN, 301 M. N.C.R.V.-UITZENDING. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Dr. W. Lodder 11.— Chr. Lectuur. 11.30—12.00 en 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelconcert J. Zwart. 2.Kinderkoor „Ex animo", o.l.v. H. W. de Wolff, m.m.v. Mevr. M. de Graff—Schroot (piano) 2.35 Causerie A. J. Herwig. 10.15—3.45 Vervolg koorconcert. 4.Bijbellezmg Ds. Th. Delleman, m.m.v. sopraan en orgel. 5.— Gram.pl. 5.30 Vioolrecital N. Somer. A. d. vleugel G. Hengeveld. 6.30 Vragenuur. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Vervolg vragenuur. 8.Berichten. 8.05 NCRV Strijkorkest m.m.v. L. Blaauw (orgel). 9. Gram.pl. 9.30 NCRV-strijkorkest o.l.v. P. v. d. Hurk (Om 10.— Berichten). 11.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.50 Orgelconcert M. M. Gilchrist. 12.20 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Gram.pl. Western Studio Orkest o.l.v. Fr. Thomas. 1.05 Gram.pl. 1.35 B. B. C.-Midland-orkest o.l.v. L. He ward. 2.35 Gram.pl. 3.20 Orkestconcert o.l.v. G. Hawkins m.m.v. H. Wilson (tenor) 4.05 Concert door II. Just, (cello) en H. Bolton (piano) 4.35 B.B.C.-Northern Orkest o.l.v. Cr. McNair 5,35 B.B.C.-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.29 Berichten. 6.50 Reg. Kinug's orkest. 7.35 Het Broadhurst-Sentet. 8.20 Revue-uitzending 9.20 Pianorecital. M. Cole. 9.50 Berichten. 10.- Causerie. 10.25 B.B.C.-Theater-orkest o.l.v. M.H, Lubbock. 11.20—12.20 Casani Club Dans orkest o.l.v. Charles Kunz. RADIO PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Touche. 4.35 Pianorecital R. Casadesus. 7.35 Uit Salzburg: „Cosi fan tutte", Mozart 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20—2.2Ó Strijkorkest o.l.v. Andersen. 3.50—5.20 Concert uit Rest. „Ritz". 8.20 Om roeporkest o.l.v. Mahler. 9.05 Reportage. 9.35 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 10.10 Opera aria's 10.45—11.20 Vervolg Omroeporkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.45 Gitaarduo. 12.20 Nedersaks. Symphonie-orkest o. 1. v. J. Schönherr. 2.35 Gram.pl. 4.20 Piano, viool en cello. 5.20 Orkestconcert o.l.v. J. Schroder. 8.30 Gevr. programma m.m.v. het Omroep- kleinorkest en solisten. 11.1012.20 Omroep orkest o.l.v. Topitz. ROME, 421 M. 9..Parigi che dorme" operette van Ran- zato. BRUSSEL 322 M. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest o.l.v. Douliez. 1.50—?.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Salon orkest o.l.v. Walpot. 7.35 Gram.pl. 8.20 dito. 9.20 Koorconcert m.m. v. Fl. Peeters (orgeU. tot 11.20 Gram. olaten BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12 - uonorkest o.l.v. Wal pot. 1.50—2.20—5.2n—3.57 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkef !v, Douliez m.m.v. piano solist. .10.3011 "ram.oh DEUTSCHLANP OER, 1571 M. 8,30 Bunt. -..-ïerlei" gevar. programma. 9.35 „Fernfahrer, die Wikinger der Land- strasse", hoorspel 10.20 Berichten. Harp- en. cembalorecital. 11.05 Weerbericht. 1L20—i 12.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3