Disconto met één procent verlaagd. BEVERWIJK de toer van zanglust naar oberhausen. rilt het Tageblatt van Oberhausen nemen ,-ii het officieele programma over: Na aankomst van den trein zal „Rheingold" rie Beverwijksche zangers verwelkomen, waar na Rheingold eenige liederen zal zingen. Alle koren en deputaties zijn met banieren en vlag den aanwezig, waarna men in optocht met muziek door de stad naar het fraaie Raadhuis saat waar de burgemeester, het bestuur van Duitsche Zangersverbond en de Nederlandsche Consul het woord zullen voeren. Hierna heeft in het vereenigingsgebouw de indeeling der huisvesting plaats. Des avonds zingt „Zanglust" in de Kaiser Garten. Na afloop is er gezellig samenzijn met bal champêtre. Zondag zijn de gasten vrij, 's avonds is er feest. Des Maandags maakt men een grooten toer 1an°"s den Rijn. 's Avonds volgt dan het groote afscheidsfeest in het Thüringerhoff. zondagsdienst en nachtdienst van apotheken. De Zondags- en nachtdienst van de apothe ken wordt in de week van 5 Augustus tot en met 11 Augustus waargenomen door de „Duin- wyck" apotheek Verl. Groenelaan 44. Telefoon 2514. de winteractie van de vereeniging voor huisvrouwen. In het Maandbericht van bovengenoemde vereeniging lezen wij dat een vooraanstaand Beverwij ksche zakenman stoffen en mate riaal beschikbaar heeft gesteld voor de win teractie der vereeniging die zooals men weet ten doel heeft kieedingstukken te vervaar digen. deze eind November tentoon te stel len en omstreeks St. Nicolaas aan minder bedeel de. huis vrouwen uit te reiken. bevolking. Ingekomen W. van Haaster, arbeider, van den Haag, Zeestraat 1. M. Doekes, dienstbode, van Heemskerk, Dr. Schuij tstraat 27. J. M. Offenberg. dienstbode, van Wijk aar Duin. Meerstraat 76. A. W. Spam'aard, onderwijzeres, van Bergen, Arendsweg 42. C. J. Bauwens, dienstbode, van Velsen, Zee straat 29. M. Veenstra. electricien, van Wijk aan Duin. Koningstraat 38. H. G. Schneider, dienstbode, van Velsen, N. Parklaan 9. Vertrokken: J. Koning, zonder beroep, naar Edam, Pa- lenbuurt 121. J. Kaars, dienstbode, naar Utrecht, Pruisen straat 84. J. Offenberg, stoffeerder, naar Heemskerk, Rijksstraatweg 55. C. de Wolff en gezin, zonder beroep, naar Berkhout, Rustoord Theresia. J. van Haaster en gezin, wagendrijver, naar Wiik aan Duin, Groeneweg 133. M. D. Mello en gezin, zonder beroep, naar Velsen. Rijksstraatweg 398. W. Winter, zonder beroep, naar Neumarkt (•Duitschland) N. Peek, zonder beroep, naar Haarlem, Kle verlaan 168^ J. .Palstra, zonder beroep, naar Den Haag, Deldenschestraat 19. E. Hopman, winkeljuffrouw, naar Wijk aan Duin, Duinwij cklaan 43. burgerlijke stand. Getrouwd: J: P. Komen 'én E. M. Thomas; C. G. Kops en P. van Tunen; J. H. Flierman en 4-V'E. van Bugnum. Geboren: zoon van S. M. Niemanvan Leeuwen; zoon van G. RoosRensen; zoon van G. J. NonnekesJongkind; dochter van J. KuijsHendriks; dochter van S. J. Spanjaard —Duiker; zoon van D. SchmitzHoogland; dochter van C. de RuijterRes. Overleden: C. A. P .Hogendijk, oud 79 jaren, zonder beroep, wonende te Velsen, weduwnaar van M. S. Engelen; A. Woudstra, oud 68 jaar, wonende alhier, weduwe van R. J. Meijer. vereenigde veilingen kennemerland en vrije veiling. BEVERWIJK, 2 Aug. 1935. Prijsnoteerimig: Breekpeen per kist f 0,15f0.,20 Spinazie per kist f 0.50f 0,60 Sla per kist f 0,13—f 0,25 Postelein per kist f 0,45f 0,50 Andijvie per kist f 0,15f 0,35 Wortelen per bos f 0,02f 0,04 Rabarber per bos f0,01V2f0,03 Peterselie per bos f 0,02f 0,03 Selderie per bos f 0,02f 0,03 Bloemkool le per stuk f 0,12f 0,20 Bloemkool 2e per stuk f 0,06f 0,07 Tomaten per K.G. f0,08—f 0,22 Doppers per K.G. f 0,12f 0,22 Capucijners W. per K.G. f 0,12f 0,20 Capucijners B. per K.G. f 0,15f 0,24 Raspers per K.G. f 0,12f 0,25 Groentjes per K.G. f 0,16 Snijboonen per K.G. f 0,08f 0,14 Dikke boonen per K.G. f 0,05 V2f 0,06 Sperc b. z. dr. per K.G. f 0,08—f 0,12*4 Sperc. b. m. dr. per K.G. f 0,07—f 0,10 Tuinboonen per K.G. f 0,04f 0,12 Trosboonen per K.G. f 0,08 V?f 0,13 Pronkb. per K.G. f0,04—fO,Ó5 Komkommers per stuk f 0,01f 0,03 Roode kool per stuk f 0,04f 0,05 Frambozen per doosje f 0,14f 0,20 Appelen per K.G. f 0,16—f 0,20 Peren per K.G. f 0,12—f 0,15 Zwarte bessen per slof f 0,40f 0,50 Roode bessen per slyof f 0,45f 0,50 Witte bessen per slof f 0,50f 0,58 Druiven per K.G. f0,48—f0,54 De Havenuitbreiding. Eind 1935 krijgt het werk zijn beslag! Totale kosten rond lialf millioen. Van den heer G. K. de Bie, .directeur der Openbare Werken, vernamen we het volgen de: Op het oogenblik wordt er in' de haven uitbreiding nog door 80 man gewerkt. In het najaar bedroeg dit cijfer 170. Maar omdat het grootste werk achter den rug is, wordt dit getal steeds kleiner. Momenteel zijn deze 80 arbeiders bezig met het storten van de betonnen kademuren, die een totale lengte zullen krijgen van pi.m. 350 M. Langs deze geheele lengte komen dan de losplaatsen ter breedte van 20 M. De Zwaaihaven zal een breedte krijgen van 7080 M„ zoodat de schepen ruimschoots zullen kunnen draaien, terwijl de diepte voorloopig op 3.5 M. N.A.P, wordt gebracht. Als het storten klaar is. komt de bagger machine, om het geheel oo een diepte van 3.5 M. te brengen De zuidelijke oprit van de nieuwe brug, dus naar den kant van Vel sen, moet nog in orde gebracht worden. De Noordelijke oprit is geheel klaar. In Decem ber 1935 of Januari 1936 zal het groote.werk dat dan' ruim 3 jaar geduurd zal hebben en rond een half millioen gevorderd heeft, kun nen worden opgeleverd. Beverwijk zal dan in het bezit zijn van een schitterende los- en laadgelegenheid, terwijl het bouwrijpe in dustrieterrein ten Zuiden van de havenwer ken dan als het ware om koopers vraagt. La ten we hopen dat dit binnen niet al te lan gen tijd werkelijkheid zal zijn, nl, dat al dat terrein volgebouwd zal' zijn met groote fa brieken, die werk zullen geven aan vele han-' dtn. Mogen de nieuwe havenwerken tevens het begin zijn van een voor Beverwijk nieu we bloeiperiode. HEROPENING VAN N.V. TEGEL'S WARENHUIS. Vrijdagmiddag had de officieele opening plaats van de nieuwe zaak der fa. Tegel. De directeur, de heer K. Tegel, heette alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de besturen van E.M.M, en de Hanze. Hij dankte den aannemer, den heer Boots, voor de prettige samenwerking en de keu rige aflevering. Vooral de binnenbetimme- ring is fraai. Voorts dankte spr. de fa. Blom, die het loodgieterswerk maakte; de fa. Ste vens, die de centrale verwarming heeft aan gelegd, de fa. Rinkema die de eleetrische in stallatie verzorgde en de fa. Lieshout die het schilderswerk uitvoerde. Ook bracht spr. dank aan het personeel, dat vooral in de af- geloopen weken bergen werk verzet heeft. Hij zei tenslotte te rekenen op den steun van de cliëntèle en verklaarde de zaak voor ge opend. Daarna sprak mevr. Tegel-Stoutenbeek, de oprichtster van de zaak; zij uitte den wensch dat de moevd. om deze verbouwing aan te durven beloond mocht worden De heer G. W. P. Stoutenbeek feliciteerde den heer Tegel namens het bestuur van E. M. M. met zijn prachtig gebouw. Spr. noem de het een bijzonder voorrecht voor de za- kenmenschen, dat Beverwijk met zoo'n pand verrijkt is. Hij hoopte, dat de inwoners den heer Tegel zullen belóonen voor wat hij ge toond heeft- aan te durven. Het woord werd daarna nog gevoerd door de heeren P. Tegel, D. Minkema en C. Dingier Sr., waarna de heer K. Tegel de aanwezigen dankte voor hun belangstelling en de sprekers voor hun vriendelijke woor- den. Er was een-schat'van bloemen van di verse vereenigingen, corporaties, vrienden en leveranciers. ONGUNSTIGE RIJKSPOSTSPAARBANK- CIJFERS. Aan het postkantoor Beverwijk en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Juli ingelegd f 70.185,07, ter wijl werd terugbetaald f 72.154,76. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19122. DE KENNEMERS" INGEDEELD IN DE 3e KLASSE AFD. II. Naar wij van goed ingelichte zijde verne men zullen „De Kennemers" dit jaar inge- deel worden in de 3e klasse afd. II tezamen met Zandvoort, Schoten, Scheveningen, Ce- leritas, B.M.T., S.V.C., Lugdunum, Hillegom en Hillinen. In vergelijking met vorig jaar krijgt „De Kennemers" dus vier nieuwe vereenigingen tegenover zich. n.l. Scheveningen, Lugdunum, B.M.T. en S.V.C. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen dat aan het einde dezer week bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling stond ingeschreven bleek van 720 tot 756 te zijn gestegen. 14 dagen terug bedroeg het aantal werk loozen 660. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 426 (vorige week 423). Wijk aan Duin 268 (241), Heemskerk 62 (56). MARKTBERICHTEN. Noteering van den 2en Augustus 1935. Spinazie per kist f 0.60f 0.80 Postelein per kist f 0.36f 0.46 Andijvie per kist f 0.12f 0.28 Wortelen per bos f 0.02f 0.06 Komkommers per 100 f 1f 3 Augurken per slof f 0.38 Aardappelen, klei per K.G. f 0,04f 0.06 Doppers per Kilo f 0.16f 0.28 Capucijners per Kilo f 0.16f 0.26 Raspers per Kilo f 0.18f 0.30 Tuinboonen per K.G. f 0.05f 0.09 Snijboonen per K.G. f 0.11f 0.13 Heerenboonen per K.G. f 0.06f 0.07 Bloemkool per 100 f 8f 18 Sla per kist f 0.13f 0.24 Rabarber per 100 bos f 1f 3 Pieterselie per bos f 0.04 Selderie per bos f 0.01f 0.02 Appelen per Kilo f 0.16 Peren per Kilo f 0.08—f 0.16 Aardbeien per doosje f 0.28 Frambozen per doosje f 0.14f 0.18 Bessen per Kilo f 0.18f 0.24 Idem per slof f 0.40f 0.60 Kruisbessen per slof f 0.50 Uitgeloofd zijn 3 prijzen resp. ter waarde van f 25, f 15 en f 10. bovendien 3 troost prijzen. Deze proeven worden gehouden op 't terrein van den heer K.. Aardenburg nabij de Heems kerker Relweg. Op 't terrein zal muziek ter opluistering aanwezig zijn. De inschrijving is opengesteld bij den heer J. Raadsveld, Zwaanstraat. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij den chef-veldwachter zijn gedeponeerd: een dameshandschoen, een bruin kinder- schoentje, een damespor temonnaie met in houd, een bos sleutels, een kralen ketting, een verchroomd polshorloge, een zwarte bad- schoen, een witte dameshandschoen, een bos sleutels met Fordsleuteltje. HEEMSKERK ZATERDAG 3 AUG. 1933 Gevaar voor den gulden verdwenen» Laval en Eden tijdens de jongste Geneefsche besprekingen, waarbij zij ten aanzien van het Italiaansch-Abessynische conflict een ge zamenlijke formule opstelden. WIJK AAN ZEE EN DUIN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nicolaas Johannes, zoon van W. van Keulen en P. M. Winkelhuijzen. Petrus, zoon van M. A. Oldenburg en J. E. Heiloo. Ondertrouwd: J. van der Linde en E. Hop man. Gehuwd: G. A. Tromp en K. J. Bakker. Overleden: V. Chr. Schellevis, 7 w. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. dezer gémeente is' aan J. Heere, te Wijk aan Zee en Duin vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Kuikensweg. DIEFSTAL. Vrijdagmiddag werd uit de keuken van de dames v. d. H. aan de Julianaweg een por- temonnaie, bevattende een belangrijk bedrag ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. DR. VAN AMEDEN HERSTELLEND. ,u Naar wij vernemen is Onze geneesheer dr. van Airiéyden zoover herstellende dat hij eéri dezer dagen het ziekenhuis te Haarlem kan' verlaten. AANKOOP VAN GROND VOOR GER. KERKGEBOUW. Het perceel grond liggende naast „Sorgh- vliet" aan den Julianaweg is aangekocht voor het te stichten kerkgebouw der Gerefor meerde gemeente. DE LICHTDEMONSTRATIE DER W. R. B. Na eenige dagen van krachtige N.W. wind was de zee, hoewel nog lang niet vlak, bij zonder geschikt door zijn golfslag voor de lichtdemonstratie. Minder gunstig was de lichte avondlucht bij den aanvang der de monstratie. Naarmate deze echter vorderde kwam er meer teekening in de effecten van licht en donker en werd 't eij aardig schouw spel, de vletten één voor één scherp belicht naar 't strand te zien terug keeren. Als steeds waren velen op 't strand langs de waterlijn en bij de Dependance, waar 't licht was opgesteld, aanwezig om de demon stratie te volgen. De 2e demonstratie zal plaats hebben in de 2e helft van de maand Augustus nabij de Relweg. BEHENDIGHEIDSPROEVEN VOOR AUTO S. De Vereeniging Wijk aan Zee Vooruit houdt op Zondag 11 Augustus behendigheidsproeven voor auto's een en ander met instemmins van de K.N.A.C. Deze proeven zullen achtereenvolgens zijn Openen en sluiten van 'n hek, jas aantrek ken, Slingerweg achterwaarts rijdend afleg gen; een haarspeldbocht maken; bij de stop plaats met de linkerwielen op de streep staan; uiastappen en sigaret aansteken; jas uittrekken; een garage met dubbelde deuren in- en uitrijden; tot slot over de balans rijden. Tijdsduur voor 't af te leggen parcours en de strafunnten voor gemaakt fouten vormden de maatstaf voor de beoordeeling vor 't toekennen der prijzen. ZWEMWEDSTRIJDEN. Door de Heemskerksche zwemclub worden Zondagmiddag twee uur in haar inrichting aan de vuurlijn onderlinge zwemwedstrijden georganiseerd voor dames en heeren. Het volgende programma zal worden ver werkt le. 25 Meter vrije slag voor jongens tot 12 j. 2e. 25 Meter vrije slag voor meisjes tot 12 j. 3e. 50 M. vrije slag voor jongens van 12 tot 18 jaar. 4e. 50 M. vrije slag voor meisjes van 12 tot 18 jaar. 5e. 50 M. schoolslag voor jongens tot 16 jaar. 6e. 50 M. schoolslag voor meisjes tot 16 jaar. 7e. 1-00 M. vrije slag voor heeren. 8e. 50 M. vrije slag voor heeren. 9e. 50 M. vrije slag voor Dames. Voor beide laatste nummers is een wissel beker uitgeloofd, die 3 maal achtereen of 5 maal in 't geheel deze wint wordt eigenaar. 10e gecostumeerd zwemmen voor dames en heeren. 11e. tobbe varen. 12e. Duizend meter zwemmen. Zij die zonder rusten dit volbrengen, ontvan gen een diploma, die den afstand binnen 30 minuten aflegt, een medaille. SCHEIDENDE RAADSLEDEN. Tijdens de j.l. Woensdag gehouden Raads vergadering is van de niet-terugkeerende le den afscheid genomen. Van deze heeren is de heer C. Baltus het langst raadslid geweest, n.l. 13 jaar, tijdvakken 19201927 en 1929-1935 Hierna volgen de heeren J, J. C. D. de Wilde en N. Henneman ieder 12 jaar, tijdvakken res pectievelijk 19191927 benevens 19311935 en 19231935. Dan volgt de heer P. de Vries met 11 jaar van 19241935 en ten slotte de heer J. Docter met 4 jaren. Deze had van 1931 af zitting als raadslid. GEEN ENKEL STERFGEVAL IN JULI. In deze gemeente, welke ruim 4600 zielen telt, heeft zich tijdens de maand Juli geen enkel sterfgeval voorgedaan. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerardus Petrus, z. v. Joh. Jac. Limmen en Marg. C. de Ruijter, Antonius, z. v. Hendr. Beentjes en M. Bras. Marie, d. v. Wilh. van Tunen en Hl. M. Zuidervaart. WIJZIGING BOUWVERORDENING Vrijdag a.s. 9 Augustus des voormiddags 11.30 uur zal door een Oommissie uit Ged. Sta ten ten Raad-huize een openbare zitting wor den gehouden in verband met de door den Raad gewijzigde Bouwverordening betreffen de den onderlingen afstand van te bouwen woningen. BEVOLKING. Vertrokken personen: Eng. Henneman echtg., kantoorbediende, van M. v. Heems- kerckstraat 34u naar Wijk aan Zee en Duin. Mej. M. Doekes, dienstbode, van KerkweL naar Beverwijk. Mej. M. C. Veldhuis, zonder beroep, van Rijksstraatweg 177 naar Bever wijk. Met ingang van heden is het rente tarief van de Nederlandsche Bank als volgt gewijzigd Wisseldisconto, ver laagd tot 5%; promessendisconto ver laagd tot 5Vs%; Rente voor beleening van effecten verlaagd tot 5i/t%; rente voor beleening van goederen verlaagd tot 5'/ï%; rente voor voorschotten in Rekening-Courant verlaagd tot 5^2%. Deze verlaging van de rentetarieven dofir de Centrale Credietinstelling werd verwacht en reeds Woënsdag liepen geruchten, dat een dergelijke stap zou worden genomen. Een aan wijzing voor deze renteverlaging meende men trouwens reeds te zien in de noteering van het particulier disconto, dat tot 4 was teruggevallen. De buitenlandsche valuta be wogen zich bovendien op een peil, dat goud- uitvoer uitgesloten was, zoodat het disconto niet op het zeer hooge niveau behoefde te worden gehandhaafd, ter bescherming van de nog aanwezige goudvoorraden. Voor een goede ontwikkeling van het alge meen bedrijfsleven vormen zeer hooge rente tarieven uiteraard een groote belemmering en de Nederlandsche Bank doet met deze v"1 aging dan ook een stap, die algemeen zal worden toegejuicht. Dat zij tot verlaging kon overgaan, reeds zoo spoedig nadat zij zich genoodzaakt zag de rentetarieven in een snel tempo te verhoogen ter voorkoming van een draineering der goudvoorraden, bewijst overi gens duidelijk dat het imminente gevaar voor den gulden verdwenen is. „De Lichthoeve" te Santpoort. De Directrice van het Kindertehuis „De Lichthoeve" te Santpoort, Zuster J. Th. Kuyck, die geruimen tijd zoo ernstig ongesteld is ge weest, is thans geheel hersteld. Zij heeft haar werkzaamheden weer hervat, wat voor het tehuis, waar thans zestig kinderen een liefde rijke verzorging vinden, niet anders dan ge lukkig kan zijn. Op 7 September a.s. heeft op het bekende speelterrein van „De Lichthoeve" de jaarlij ksche feestdag plaats, waarvoor een aantrekkelijk programma is samengesteld. Op het terrein worden tentjes geplaatst; er zul len gecostumeerde behendigheidswedstrijden plaats hebben, waarbij prijzen uitgereikt wor den aan de winnaars van den. wedstrijd, voor het mooiste costuum, de mooiste .paren of de aardigste groep. Door de kinderen zullen de ingestudeerde liederen worden gezongen. Er wordt ook gelegenheid gegeven, het huis te bezichtigen. Vooral dit laatste kunnen we aan bevelen, omdat men dan eens kan zien, op welk een voorbeeldige wijze de kinderen hier i'ehuisvest en behandeld worden. Aan B. en W. van Velsen is toestemming ge vraagd voor het organiseeren van een verlo ting, waarmee aardige prijzen gewonnen kun nen worden. In het laatste nummer van „De Lichthoeve" wordt rekening en verantwoording, van de ontvangen giften in geld en natura gedaan. Koningin en Prinses naar Schotland. Op 6 Augustus. Men meldt ons, dat de Koningin en Prinses Juliana zich voorstellen om zich op 6 Augus tus voor het jaarlij ksche zomerverblijf in het buitenland naar Schotland te begeven. Zij zijn voornemens via Vlissingen met een boot van de stoomvaartmaatschappij Zeeland naar Engeland te gaan en vandaar onmid dellijk door te reizen naar Schotland. Doodelijk ongeluk onder Limmen. ALKMAAR, 2 Augustus CA.N.P.) Gister avond 'zes uur wilde een 51-jarige heer uit Bergen, toen hij zicïi per rijwiel onder de ge meente Limmen bevond, den gevaarlijken weg oversteken, welke weg op dat punt op den weg naar Haarlem uitkomt. Hij stapte daarbij niet volgens voorschrift van zijn fiets hoewel hij nog hierop opmerkzaam werd ge maakt. De man werd door een uit Amsterdam komende auto gegrepen. Door een passeeren- de bestelauto werd het slachtoffer naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar gebracht waar hij kort na aankomst is overleden. Californië vreest zeker een hittegolf, want men heeft tenminste voor de bezoekers van de Wereldtentoonstelling te San Diego reeds 10.000 tropenhelmen in voorraad gemaakt. LOCOMOTIEVENDEPöT VERDWIJNT MET INGANG VAN DEN WINTERDIENST. Zooals wij eenigen tijd geleden hebben meegedeeld zou het locomotievendepót in Haarlem worden opgeheven. Wij vernemen nu van personeelszijde dat met het Haarlem- sche depót voor locomotieven ook die te Dor drecht, Susteren en Rotterdam-rechter Maas- over verdwijnen. Met ingang van den winterdienst, begint October dus, wordt het Haarlemsche deot gesloten. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rotterdam naar Philadelphia p. i Wight. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver 31 (4.36 n.m.) 30 mijl Z.W. van Niton. Lochkatrine, Vanc., naar Rotterdam, via Liverpool 31 (10.35 nm.) 120-0 mijl Z.W. van Land's End. Statendam, 2 van Kopenhagen te Rotter dam. HOLLAND—BRITSCH-IND'Ië LIJN Streefkerk (uitreis) 1 van Suez. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grootekerk, 2 van Hamburg te Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, AgiosIoannis naar Em- den pass. 1 Ouessant. Stad Zwolle. 1 van Napels naar Bilbao. HOLLAND—AFRIKA LLJN Boschfontein, 2 van Hamburg naar Am sterdam. Meliskerk 2 van Rotterdam te Hamburg. Randfontein vertr. 3 van Beira naar Rot terdam (verb.) KON. HOLLANDSCHE LLOYD Salland (thuisreis) 30 te Santos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Baarn, 2 van Hamburg te Antwerpen. Calypso, 1 van Algiers naar Valencia. Cottica, 2 van Paramaribo te Amsterdam. Flora, 2 van New-York naar Port-au-Prince Ganymedes. 1 van Oonstantza te Stam- boul. Oberon, Venetië naar Amsterdam pass. 1 (8.35 n.m.) Dungeness. Perseus, 1 van Pasajes naar Bilbao. Poseidon, 1 van Amsterdam te Malaga. Rhea, 2 van Amsterdam te Rotterdam. Stella, 1 van Algiers te Patras. Telamon, 1 van Vigo te Lissabon. Ulysses, 2 van Amsterdam te Rotterdam. Venezuela, Amsterdam naar Barbados 1 van Madeira. Venus, 1 van Barcelona naar Genua. Amazone 2 (n.m.) van Amsterdam te Vel sen. Orion, 2 van Amsterdam naar Rotterdam. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 31 van Balik Papan naar Sin gapore. Agnita 1 van Rotterdam naar Rouaan, dan dokken. Mitra, 2 te Rotterdam voor dokken, ca. 8 gereed. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (uitreis) p. 1 Madeira. Alchiba (thuisreis) 1 v. Victoria (Braz.) ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitreis) 2 van Marseille. Tapanoeli (uitreis) pass. 2 Malta. Kota Nopan (thuisreis) 2 te Genua. Sibajak (thuisreis) pass. 2 Perim. Kota Baroeo 2 van Rotterdam naar Batavia. Palembang (thuisreis) 1 te Liverpool. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. Coen (thuisreis) p. 1 Perim. Tarakan (kampeerreis) 1 van Eidfjord naar IJmuiden. Poelau Roebiah (uitreis) 2 van Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Eurymedon Batavia naar Amsterdam 2 van Me dan. Polydorus Amsterdam naar Batavia 2 van Medan. Hector Japan naar Rotterdam 2 te Marseille. Aeneas Japan n. Rott. 1 v. Hongkong. City of Bagdad Japan n. Rott. 4 te Havre ver wacht. City of Oran Japan n. Rott. 1 v. Taku Bar. SILVER-JAVA,-PACIFIC LIJN Silverguava Vancouver naar Calcutta 31 te Soerabaja. Silverpalm N.-Orleans naar Calcutta 1 te Kaapstad. Bengalen Vancouver naar Calcutta 1 v. San Francisco. AANGEKOMEN. 1 Augustus: Irene s.s. Hamburg Zawisza Czarny m.s. Antwerpen Louis Mercier ss.. Casablanca Hontestroom s.s. Londen 2 Augustus: Escaut m.s. Rotterdam Kerma s.s. Bona Akenside s.s. Archangel Twea m.s. Kolding Oberon s.s. Middell. Zee Cottica s.s. West Indië VERTROKKEN. 1 Augustus: Helene m.s. Kolding Skoger m.s. Kragerö Alchymist s.s. Londen u P. L. M. 21 s.s. Rotterdam Ousel s.s. Liverpool Capitaine le Diabat s.s. Rotterdam Rhea m.s. Middell. Zee 2 Augustus: Ulysses s.s. Middell. Zee Circé s.s. Rotterdam Onder Russische vlag. Het door den Rotterdamschen Lloyd verkoch te stoomschip „Patria" is door de Russische regeering overgenomen en herdoopt in „Svir". Japansche scheepvaart. De Japansche regeering heeft een nieuw plan gemaakt voor steun aan de scheep vaart. Het nieuwe wetsontwerp omvat een sloo ping van 100.000 ton oude scheepsruimte en het aanbouwen van een gelijke hoeveelheid nieuwe tonnage verdeeld over een tijdvak van drie jaar. De nieuwe schepen zullen van staal ge bouwd moeten worden met een inhoud van minstens 4000 ton en een snelheid van mins tens 3Y2 knoopen. Ertsaanvoer. Het Britsche stoomschip „Kerma" is alhier aangekomen van Bona met een lading ijzer erts voor het Hoogovenbedrijf. Motorschade. Het van hier naar Oslo vertrokken Noorsche motorschip „Rim" is te Langesund binnenge- loopen met motorschade, welke aldaar gere pareerd is. Invoer van paling. Het Deensche motorschip „Twea" is alhier van Kolding aangekomen met een lading pa ling en later ter ontlossing hiervan naar Spaarndam doorgevaren. Opgelegde schepen. Op 1 dezer waren te Rotterdam 6 schepen opgelegd met een totaal-inhoud van 36.000 bruto ton. Van deze waren 2 onder Nederland sche en 4 onder Britsche vlag. Te Amsterdam waren op dien dag opgelegd -.ö wet nrwpveer 100.000 bruto ton.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5