H ET NI EU WE AVO N D B L AD Boerderijbouw. Wij in den Haag 20e JAARGANG No. 234 DONDERDAG 8 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - LJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. VA PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd e»5 ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een. wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood w\n vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.v.- Bank te Schiedam. Engelsch Drama. De heele wereld beschouwt de Engelschen als een flegmatisch ras. Er is geen flegmati sch ér ras. Zelfs wij Hollanders gelden als cmo- tioneele lieden, als opgewonden standjes, ver geleken bij de Britten. Hun bevroren facies.- hun weinige woorden, hun glimlach <Jie zoo zelden tot een lach wordt, hun volle dige toewijding aan een volledig ritueel van goede manieren, van stijl en van „zooiets- doe-je-niet" zijn spreekwoordelijk geworden. Maar men overdrijft. Het is altijd verkeerd te generaliseeren. Ik zou uit ervaring vreemde staaltjes van het optreden van Engelsche volksmassaas, vooral bij sportgebeurtenissen, kunnen opnoemen. Maar ik zal mij bepalen tot de vertaling van enkele passages uit een cricketverslag van twee kolommen druks, ver schenen in de eerwaardige en „100 pCt. Brit- sche" Manchester Guardian van Dinsdagmor gen. Dit verslag geldt den wedstrijd Yorkshire- Lancashire, Het is geschreven door een man die het nuchtere pseudoniem „Cricketer" voert. Dit is het eenige nuchtere in gansch het verhaal. De rest is geladen met wilde passie. Des Engelschmans onderdrukte hartstochten laaien op in fantastische vlammen. Bloemrijke taal, gedurfde beeldspraken, pathos echt en vasch, wilde geestdrift, verheerlijking en diepe verachting warrelen door dit bezield epos. Geen Hollandsche voetbalverslaggever heeft ooit deze hoogten van vervoering bereikt. En voetbal kent toch onze ergste sportvervoe- iringen. Wat het serene cricket betreftwij hebben nimmer van zulke cricket-taal ge droomd. Wij beoefenen en beschrijven dit no bele spel statig, nuchter, flegmatisch, statis tisch vooral. Naar onze overtuiging is dit zijn stijl, behoort dit zoo en is het Engelsch. Welaan. Luister naar de cricket-taal in een van Engelands voornaamste en eerbiedwaar digste dagbladen: „Schitterend bowlen van Bowes richtte lan- cashire's eerste innings ganschelijk ten gron de in drie kwartier tijds, tot volledige voldoe ning van een geweldige en bloeddorstige me nigte. Het groene veld werd tot een gewillig handlanger van zijn „swerve" en „pace" en „bounce"; bliksemsnel rees de bal in kwaad aardige zijsprongen, de batsmen demoralisee- rend. Slechts een zeer groot speler had kun nen hepen een zoo verschrikkelijken en gran- diozen aanval te weerstaan. Oldfield bezweek door een vang in de slips. Hij fladderde in de vlam van een bal aan den off-side als een mot in een kaarsvlam. Lan cashire's laatste vijf wickets vielen zoo snel, dat een toeschouwer naast mij zijn' luchtkus sen niet kon opblazen. Telkens als hij zijn longen vulde en zwart in het gelaat werd sneefde juist weer een batsman van Lan cashire en al de adem van den armen patriot ontsnapte hem weer. En niet alleen dat maar hij kon zelfs zijn vreugde niet meer uit- krijschen. In Lancashire's tweede innings zagen wij ongeloofelij k cricket. Bowes begon opnieuw, en Watson's sterfelijkheid werd aan 't merischdom getoond. Zijn innings hing aan een gebroken draad; zijn drie stumps stonden naakt en eenzaam; het bowlen flitste rondom de randen van zijn bat. Het was ten onder gang gedoemd. Ernest Tyldesley nam hem in bescherming en werd zijn schild en toeverlaat. Watson werd weggehouden van Bowes; Tyl desley weerstond hem met zijn koel en mees terlijk batten. Hij redde dezen dag voor zijn county; hij sleep het lemmet bot van Bowes' feilen speer; hij wierp zich met zijn gansche lichaam in de verdediging tegen den vijandig - sten balen met welk een stijl en beheer- sching batte hij! Zijn cricket ontroerde ons. Watson was strijdlustig genoeg jegens de andere Yorkshire bowlers, die om de waarheid te zeggen een droevig stelletje waren. Twee felle vieren sloeg hij op Turner, als een krijgs man. Ernest Tyldesley toonde hem, en ons allen, hoe men Bowes majesteitelijk kon „hooken". Watson zette een hevig bombardement in op Verity en Fisher, die goede buit voor hem waren, toen Bowes rust nam. Hij batte met de felle Ia-acht van een man die weet dat hij zijn kansen moet nemen eer het Noodlot weder keert. Hij zwelgde in runs terwijl Bowes wachtte op den nieuwen bal; hij was gelijk een veroordeelde, die al het goede der wereld ver slindt aan een laatste banquet vóór den mor gen van zijn terechtstelling. Watson's „hit ting" Was ongel oof elijk brillant voor een man zooals hij; het Military Cross is vaak op deze wijze verworven. Hem als een krachtig en forceerênd hitter te zien was alsof men een man beroofd zag van zijn normaal ver stand.... Misschien begon deze laatste gedachte juist hij u te rijzen ten aanzien van „Cricketer". Ja, zulke uitingen zijn voor ons Hollanders moeilijk te volgen. Wij zijn nietwaar dan toch wel heel wat rustiger, en bedaarder, en welen onszelf toch wel heel wat beter te be heerst.: hen. Tenminste tijdens en na een cricketmatch. Ons flegma behaalt hier een afdoende over winning met innings en runs op het in- ternationaal-vermaarde van den Brit R. p. IJMUIDEN de visscherïj aan de westkust GEcINDIGD. De visscherij aan de Westkust kan thans als geëindigd worden beschouwd. Dc resultaten liepen zeer uiteen; ofschoon weliswaar enkele trawlers mooie besommingen maakten, waren de besommingen der Westkust-booten over het algemeen aan den lagen kant door de lage prijzen van de hake. De kwaliteit van de aan gevoerde visch liet af en toe nog al te wen- schen over. Commissaris der Koningin gaat aan boord van de Marnix van Sint Aldegonde. Burgemeester Kwint en havenmeester Seijffert doen hem uitgeleide. Onze stad weer door de stank- plaag geteisterd. In het midden Mr. Dr» A. Röell, rechts burgemeester Kwint, links de heer Seyffert. Woensdagmiddag omstreeks half zeven kwam het trotsche zeekasteel de Marnix van Sint Aldegonde statig de Noordersluis binnenva ren. Tal van familieleden van passagiers en honderden vacantiegangers waren op de sluis aanwezig om dit altijd interessante schouwspel gade te slaan. Aan den slüxskant óp het verboden terrein buiten het hek'wandelden kalm, onder ge- noegelijken kout drie hè eren. In den in net midden loopenden herkenden wij Mr. Dr. A. Röell, commissaris der Koningin, die naar wij vernamen aan boord van de Marnix zou gaan Nieuwe bepalingen voor de Engelsche haringvisscherij. Men meldt ons uit Londen: De Commissie voor de Haringvisscherij heeft de voorschrif ten afgekondigd voor de uitvoering van öwee besluiten, die van belang zijn voor de'haring visscherij. In de eerste plaats moeten alle schepen, die deelnemen aan de haringvisscherij gedurende het herfstseizoen voorzien zijn van een licen tie. Dit besluit dekt de geheele kuststrook van Flamborough Head tot North Foreland en alle stoom- en motorschepen grooter dan 30 voet die op de haringvangst gaan van 1 October tot, 31 December vallen onder de bepaling. Er is geen enkele beperking van het aantal licen ties dat zal worden verleend. Het tweede besluit beteekent een geheel nieuwe maatregel in de visscherij-bepalingen, daar het de sluiting bevat van een zeker ge deelte van het vischgebied, om redenen van commercieelen aard. Dit gebied betreft dè plaats, die bekend is als het, Dowsinggebied, dat ongeveer 33 K.M. uit de kust bij Lincolnshire tusschen Grimsby en Skegness ligt. De commissie is de meening toegedaan, dat het om de reputatie .van de Engelsche haring op te houden wenschelijk is, dat de visch, die daar gevangen wordt, van de markt blijft. Het vischverbod voor dit ge bied loopt van 12 Augustus tot einde Septem ber. V. G. S. I TREKT DE VOETBALSCHOENEN AAN. A.s. Zaterdagmiddag te 3 uur trekt'het eerste elftal van Va,n Gelders Sportvereeniging naar Haarlem en speelt daar een voetbalwedstrijd tegen Tweede Jeugd aldaar. Keizer Haile Selassie van Abessynië in zijn uniform van veldmaarschalk. voor het maken van een vaeantïetrip. De beide heeren in zijn gezelschap waren burgemeester Kwint en de heer J. Seyffert, havenmeester, die den hoogen functionaris uitgeleide deden. Spoedig nadat de loopplank was uitgelegd ging de commissaris aan boord, waar hij afscheid nam van 4en burgemeester en den havenmeester. En een kwartiertje later liet de fluit van de Marnix haar zware stem bulderen over de menigte. Nagestaard en nagewuifd door de massa op de sluis voer de Mamix weldra de sluis uit. (De houw van 34 "boerderijen in den Wiermgermeerpolder is aan besteed.) Vierendertig boerderijen Zijn in één slag aanbesteed, Onze nieuw gewonnen polder Wordt wel. grondig' aangekleed. In de fto erder ij b e dr ij ven Noord en Zuid en Oost en West, Gaat het, om het zacht te zeggen, Tegenwoordig niet zoo best. Ook de boer zit vol van zorgen En men hoort van allen kant, Dat hij dikwijls erg het land heeft, Ook al heeft hij dan het land. Als ze zooveel boerderijen In dien polder bouwen gaan, Moeten vierendertig boeren Daar toch ook weer van bestaan. Met dit bouwen op de toekomst Wordt toch wel wat geriskeerd Als de boer straks gaat verbouwen, Raak' hij niet verbouwereerd. Voor zijn lust tot ondernemen In zoo ongekend getal, Kan men voor den boer slechts hopen, Dat hij beter boeren zal. P. GASUS. ER KWAM EEN VOGEL GEVLOGEN. Een inwoner van Haarlem, de heer G. Jans Hof van Egmond 28, ving Woensdagmiddag op de Zuiderpier "een postduif. Het dier had be halve twee' aluminiumringen een gummiring om een poot, waarin een briefje was gestoken. Dit briefje, geteekend door L. Bruinsma, Bo- nairestraat 43 II Amsterdam (W.) bevatte de mededeeling dat de' duif in uitgeputten toe stand 3 Augustus op het s.s. Vliestroom was neergestreken, toen dit vaartuig zich onder de Engelsche kust bevond. Na voorzien te zijn van drinken en voedsel nam men den vogel mee naar Amsterdam wag,r hij 5 Augustus weea* werd losgelaten. Tevens bevatte het briefje het verzoek, den onderteekenaar be richt te zenden, wanneer de vogel soms mocht worden gevangen. De aluminium-ringen bevatten de volgende opschriften: N E H U J 1554 en: R P 1935 BL 54 De gummiring was gestempeld met het nummer 321. De heer Jans heeft den vogel mee naar huis genomen, waar hij ter beschikking is van den wettigen eigenaar. Vermoedelijk is het een Engelsche vogel, die na in Amsterdam te'zijn losgelaten over de Noordzee wilde terugvliegen doch toen hij in IJmuiden de groote plas water voor zich zag, den sprong over de Noordzee niet aandurfde. MET EEN GEBROKEN BEEN EEN WEEK OP ZEE. Aan boord van den alhier binnengekomen stoomtrawler Schoorl had ongeveer een week geleden de mat/roos van R. het ongeluk bij een stortzee tijdens het slechte weer om de Noord een been te breken. De schipper heeft, het been zoo goed gespalkt, dat hij het aan durfde, de visscherij voort te zetten. Bij binnenkomst is van R. nadat hem door een dokter verdere hulp was verleend, naar zijn woning in Katwijk overgebracht Ramen dicht in het hartje van den zomer. In duizenden woningen werden gistermorgen toen het tijd van opstaan was, ramen en deu ren. zoo wijd mogelijk open gezet. Het beloofde een heerlijke zomerdag te zullen worden en iedereen wil dan graag „licht en lucht zijn woonkamer laten binnentreden".. Maar niet zoodra had men den boel open gezet of oogenblikkelijk ging alles weer dicht. Want in plaats van een frisch zeewind je kwam een ondraaglijke stank naar binnen. Er was geen twijfel: de Westenwind met* iets Zuide lijks er in dreef de geuren van de visehmeei- fabrieken landwaarts, en deze verpestten de atmosfeer zoo erg, dat er geen denken aan was deuren en ramen open te laten. We heb ben de aanwezigheid van de vischmeelin- dustrie zelfs in Velserbeek kunnen constatee- ren. We hebben in onze havenplaats des zomers veel vóór op de bewoners van de stad. Maar van dit voorrecht gaat veel verloren wanneer de zeelucht bezwangerd is met die vele IJmui- densche geurtjes, waarvan die welke geprodu ceerd worden door de vischmeelfabrieken wel de ergste zijn, omdat ze tot in alle hoeken van IJmuiden en zelfs nog verder doordringen. ONGEVAL BIJ HET HOOGOVENBEDRIJF. Woensdagmorgen te ongeveer half tien uur is de 47-jarige gehuwde electro-monteur F. J. Kloos, werkzaam bij het Hoogovenbedrijf en wonende te IJmuiden-Oost, terwijl hij werk zaam was in een schakelruimte, in aanraking gekomen met electrischen stroom, waardoor hij tevens kwam te vallen. Hij liep brandwon den en een verwonding aan het hoofd op. Dr. Fierstra, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het St. Antonius-Zieken- huis noodzakelijk, hetgeen door de zorgen van het bedrijf per ziekenauto van Van Ga meren geschiedde. Communistische^ predikanten vermaand. Door de Synode. In de Dinsdag voortgezette zitting van de Algemeene Synode dei" Nederl. Herv. Kerk zijn ter vergadering verschenen de predikan ten dr. J. L. Snethlage te Oyen en ds. B. Boers, van Roordahuizum, beiden beschul digd van communistische propaganda. De president heette de beide heeren wel kom en verzocht hun met nadruk er goede nota van te willen nemen, dat zij niet ter Synode waren opgeroepen als philosofen en ook niet als critici van onze Westersche cul tuur, maar als dienaren van de Nederl. Her vormde Kerk en predikers van het EVangelie. De president deelde mede, dat de tegen beide 'predikanten ingediende aanklacht was onderzocht door een bijzondere commissie, onder presidium van prof. dr. Sevenster te Leiden, welke commissie een uitvoerig rap port aan de Synode heeft uitgebracht, waar in zij adviseert deze zaak te behandelen vol gens „opzicht" en voorloopig nog niet als „tuchtzaak". Voorts wees de president er met nadruk op. hoe de Synode na breede discussie en rijp beraad besloten had den raad van de com missie op te volgen, doch dat niet heeft ge daan, uit vrees voor critiek van de geestver wanten van de aangeklaagden, maar in de stellige overtuiging, dat èn voor de kerk èn voor de aangeklaagden het volgen van den weg der barmhartigheid de meest gewensch- te was. De president verzocht daarna prof. Seven ster namens de commissie enkele vragen tot de aangeklaagden te richten, waarop dr. Snethlage x ds. Boers antwoordden. Aan het eind van het onderhoud richtte de pre sident een ernstig woord tot beide predikan ten hun wijzende op hun verantwoordelijk heid als dienaren van de Nederl. Hei-vormde Kerk en predikers van liet Evangelie. Hierna verlieten beiden heeren de Synode. Zij zul len alsnog een nader schrijven ontvangen. ONDER KISTEN DOODGEDRUKT Eenige werklieden waren aan de Kanaalha ven te Dordrecht bezig, kisten glas van het s.s. „Pluto" in het m.s. „Gruno" over te laden. Alvorens te worden opgetrokken, moesten de kisten bijeen worden gebonden, waarbij de 63-jarige A. R., wonende Maartensgat 12 te Dordrecht, belast was met het vasthouden der zware vracht. Vermoedelijk doordat hij zijn aandacht niet bij zijn werk had, kreeg de man plotseling de kisten op zich en werd tegen een schot op het schip gedrukt. Spoedig werd hij uit zijn benarde positie bevrijd, doch de ongelukkige was reeds, door het indrukken van de borstkas, overleden. Prijzen van koeleieren vastgesteld. De prijzen, waarvoor de Nederlandsche cen trale voor eieren en pluimvee de eieren zal nemen, welke in verband met de regeerïngs- toezegging in Augustus worden gekoeld, zijn reeds vastgesteld. Deze prijzen bedragen: eieren 62/63 kg af roep Oct. f 3.05, id. Nov. 3.10, id. Dec. 3.15, 57/58 kg, afroep Oct. 2.90, Nov. 2.95, Dec. f 3; 52/53 kg afroep Oct. 2.75, Nov. 2.80, Dec. 2.85. In deze prijzen is de restitutie voor graan rechten reeds begrepen: deze wordt niet apart uitgekeerd. Betaling volgt binnen 14 dagen na levering. De eieren moeten in exportverpak- king worden geleverd. En Scheveningen op een killen avond. Waarom gaan de Hagenaars nu niet eens. naar Scheveningen wanneer er géén zon is? Op zulk een kille, winderige avond. Houtmeijer een woestenij van rieten stoe len en ijzeren tafels en zes gebruinde kellners, zes maal de vleesch-geworden verveling, recht op in de leegte. Het Gevers-Deynootplein, zoo wijd, zoo leeg, zoo grijs. Het roode dak van Louis Davids wordt méégezogen in de grauwte. De licht lijnen van de Kurhauskoepel zijn vurige zin loosheid. Langs het trottoir van Palermo- Casino-Maxim schuift scheef een beschonken heer, die vergeefs alle trappen van het Palais de Danse beklommen heeft, om door den rood en gouden portier teruggewezen te worden. Ik ken dezen heer. Hij is een bekend heer. Zelfs een te goeder naam bekend heer. Maar vanavond hangt zijn lichamelijke en maat schappelijke existentie scheef en doelloos in de stilte. Hij verdwijnt in een van de drie deuren, waarachter de saxofonen hijgend ademen. Zoo dadelijk zal hij terugkomen. En nóg scheever hangen. En nóg hopeloozer zoe ken naar aanvang en einde van zijn aanwe zigheid in de smakeloöze ruimte die „leven" heet. De andere kant. De Galerij onder de Gale ries. De doode kant. De leegte. En Boeatan. Eén dame eet rijst in een profusie van licht, Dit heele, witte, lange gebouw is er voor deze ééne dame. Deze hall, deze trappen, tweehon derd kamers, een eetzaal, een conversatiezaal, krissen, sarongs, edelsteenen en reukwerken zijn gebouwd, opgezet, neergevlijd rond deze ééne rijstetende dame. Op het strand zelf, in de koude, den wind, de verlatenheid, staan langs het plankier de winkeltjes. Een juffrouw in een omslagdoek staart wezenloos naar de zee. Vóór haar lig gen, volslagen zonder zin, gevulde koeken, nogabiokken, vruchtenschijfjes, chocolade- reepen, zuurtjes. Wat doet deze juffrouw met deze wagonlading lekkernijen aan het Noord zeestrand? Het ware even nuttig, wanneer zij zóó, mét haar pepermuntstökken cocosmaca- ronen en ontbijtkoeken op het hoogste duin van Texel stond; of tusschen Roden en Diever op de Drentsche hei. Een aardig meisje loopt in den wind over de Pier. Zij is jong en blond en haar beenen staan schrap tegen den storm, die zooals de dichters dat noemen haar lichaam in haar kleeren boetseert. Er zijn wel eens leelij- ker dingen geboetseerd. Maar waarom staat zoo'n aardig meisje boven de zee en staart in de golven? Ik weef daar zéér romantische dingen omheen. Doch het kan wel zeer on romantisch zijn. Misschien is zij de juffrouw uit het uitgeperste-druivententje. Misschien wacht zij op haar verloofde, die met haar naar Kees Pruis zal gaan. Misschien is het zéér ro mantisch en heeft zij verdriet. Hoeveel aar dige meisjes hebben op de Pier juist op de Pier verdriet gehad? Wanneer de zon schijnt over de branding denkt ge daar niet aan. Maar op een leegen, herfstigen avond in Augustus staat de gedachte-aan-verdriet recht-overeind boven de zee. Onder de Rotonde zitten de menschen bij elkaar in de luwte. Alle stoelen leeg, maar op één plekje zitten ei- honderd, „mannetje aan vrouwtje, en het strijkje speelt in de scheme ring, die in den nacht vergaat. Het concert in het Kurhaus is afgeloopen. Om half elf stroomen plotseling achthonderd menschen van de trappen. Stemmen en voet stappen. Bontmantels en hoog-opgezette re genjaskragen. Twaalf gaan er poffertjes eten in dat stukje kermis tegenover Palace. De rest verdwijnt, per gele en blauwe, naar de stad. Het Gevers-Deynootplein is leeg. Uit Paler mo, Maxim, Casino dringen de syncopen des vermaaks de leegte in. De scheeve heer van onbezoedelde reputatie stommelt een van de drie deuren uit. Hij doet niet dwaas. Hij zegt niets. En zingt niets. En schreeuwt niets. Hij hangt alleen maar schuin in de ruimte. En die ruimte is vanavond ontzaggelijk wijd In die wijdheid is deze heer geen dissonant, maar een accent. Hij gaat, koppig en goedsmoeds, ten zesden male alle trappen van het Palais de Danse beklimmen, teneinde zieh te verwon deren over de ongastvrijheid van den rood- en-gouden portier. De dame onder de Galerij bestelt nog een portie kroepoek na. De juffrouw langs het plankier kauwt, ge dachteloos naar de zee starend, een van haar eigen cocos-macaronen. Het meisje op de Pier was zoo romantisch niet. als wij samen gedacht hebben. Zij moest papa, die in het Paviljoen werkt, zijn avond boterham brengen. Vóór de Bijenkorf ontmoet zij een eenzaam heer, die vermanend zijn vinger opheft: „doe maar geen moeite, freule, je komt het Palais de Danse niet in; de portier wil het niet; hij zegt dat het vol is; er kan geen mensch meer bij; probeer het maar niet, meisje Maar morgen schijnt de zon weer over Scheveningen en dan is alles anders. Mr. E. EU^S. MINISTER COLIJN NAAR HET BUITEN LAND. Dr. I-I. Colijn heeft zich heden voor eenige weken met vacantie naar het buitenland be geven. VALSCHE STADIONKAARTEN, Gebleken is, dat er valsche toegangskaar ten voor de Stadion-wedstrijden in omloop zijn. De politie heeft den dader nog niet kun nen vinden. Aangeraden wordt de toegangs bewijzen uitsluitend bij de loketten van het Stadion of bij de bekende voorverkoop adressen >te koopen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1