DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip verm. aankomst Austvard Amazone Aldan Bodegraven Bennekom Barneveld Benwell Tower Boskoop Britannic Berenice Boschfontein Calypso Chr. Huygens Cordillera Crijnssen Caribia Eurymedon Eemland Elenl Euterpe Europe Gaasterkerk Gera Ganymedes Gaza Halle Her mes Heidelberg Hercules Inger Joh. v. Oldebarneveldt J. P. Coen Jagersfontein Luneburg Marya Racic Meliskerk Myrmidon Meerkerk Montferland Maaskerk Nicolas Angelos Oberon Phrontis Patricia Poelau Bras Polyphemus Poelau Laut Pan Aruba Poelau Tello Ferseus (Ned.) Poseidon Polydorus Rossum Randfontein Reggestroom Scopas Sal land Salabangka Simon Bolivar. Taj andoen Titus Van Renselaer Wagogo West Afrika Gdynia Archangel. Chili Chili Chili La Plata Chili Onega Stettin Hamburg Midd. Zee Ned. Indië West Indië West Indië Hamburg. Batavia. Buer.os Aires Rosario Bordeaux Pt. Arthur. Japan Ned. Indië Bourgas Rosario Macassar Bourgas Ned. Indië Alexandria Onega Batavia Batavia Zuid Afrika Ned. Indië Le Plata Z. Afrika Batavia. Japan Beunos Aires West Afrika Santa Fê Hamburg. Batavia Mexico Batavia Batavia Hamburg Aruba Batavia Oporto Barcelona Batavia. Leningrad Z. Afrika W. Afrika Houstor Buenos Aires Batavia Hamburg. Batavia Midd. Zee West Indië Hamburg. 11 Aug. 13 Aug. 17 Aug. 13 Aug. 6 Sept. 20 Aug. 18 Aug. 31 Aug. 18 Aug. 5 Sept 13 Aug. 25 Aug. 2 Sept. 15 Sept. 25 Aug. 3 Sept. 16 Aug. 11 Aug. Laatste bericht 16 Aug. 20 Sept. 14 Aug. 18 Aug. 24 Aug. 8 Sept. 17 Aug. 12 Aug. 18 Aug. 30 Aug. 14 Sept 20 Aug. 13 Aug. 14 Aug. 14 Aug. 25 Aug. 18 Aug. 11 Aug. 21 Aug. 21 Aug. 1 Aug. van Takoradi. 12 Aug. van Dantzig. in lading. 2 Aug. te Hamburg. 29 Juli van Cristobal. 7 Aug. van Salavery. 5 Aug. te Necochea. 6 Aug. van Valparaiso. 2 Aug. vertrokken. 10 Aug. vertrokken, vertrekt 16 Aug. 9 Aug. van Finisterre. 10 Aug. v. Port Said. 7 Aug. te Pto Barrios. 7 Aug. van Barbados, vertrek 17 Aug. 8 Aug. van Colombo. 8 Aug. v. Teneriffe. 1 Aug. vertrokken. 9 Aug. vertrokken, in lading. 7 Aug. van Perim. 8 Aug. van Port Said. 8 Aug. te Limni. in lading. 7 Aug. van Colombo. 9 Aug. v. Mutzana. 4 Aug. van Penang. 8 Aug. van Gibraltar. 2 Aug. vertrokken. 9 Aug. van Singapore. 10 Aug. van Genua, pass. 7 Aug. Perim. 5 Aug. van Macassar. 6 Juli van Las Palmas. 2 Aug. te Hamburg. 8 Aug. v. Pt. Sudan. 9 Aug. te Shanghai. 11 Augo vertrekken. 9 Aug. van Dakarè 8 Aug. te Duinkerken. in lading. 10 Aug. te Marseille. 10 Aug. van Pto. Colombia. 4 Aug. van Sabang. 10 Aug. vertrokken, in lading. 2 Aug. vertrokken, in lading. 9 Aug. van Vigo. 9 Aug. van Tarragona, in lading. 8 Aug. vertrokken. 12 Aug. van Port Natal. 7 Aug. van Calabar. 23 Juli vertrokken. 8 Aug. van Bahia. in lading. vertrek 17 Aug. in lading. 10 Augustus te Rotterdam 5 Aug. van Paramaribo. vertrek 20 Aug. IJMUIDEN Aangekomen: 9 Augustus: Rcmea. m.s. Colchester. 10 Augustus: Flandria. ss. Rotterdam. Elster ss. Antwerpen. Emmy Friedrich, ss. Middlesbro. Tarakan, m.s. Eidfjord. Essonite ss. Plymouth. Hosanger ss. Mesane. Prometheus m.s. Ned.-Indië Ransdorp m.s. Hoboken. Ransel m.s. Ipswich. Mamura ms. Curacao. Nautilus m.s. Ystad. Else Marie, s.s. Onega. 11 Augustus: Express, m.s. Londen. Ariadne ss. Kopenhagen. Emilie Maersk, ss. Archangel. Katvaldis ss. Leningrad. Vliestroom ss. Hull. Pluto ss. Gothenburg. Merel ss. Londen. Zaanland ss. Hamburg. Vertrokken: 9 Augustus: Acclivity m.s. Londen. Oakover ss. Plymouth. Costa Rica ss. West-Indië. Uckermark ss. Hamburg. C. F. Liljevalch, ss. Lulea Caribia, ms. Hamburg. 10 Augustus: Peisander m.s. Middlesbro. Grainton ss. New-Castle. Belgien ss. Blyth. Hebe ss. Kopenhagen. Circé ss. New Castle. Astarte ss. Bremen. Gondul ss. Malmö. Tarakan m.s. Gudvangen. Oberon ss. Hamburg. Gateshead ss. New Castle. Flandria ss. Gothenburg. Rijnstroom ss. Leith. Douglas ss. Goölë. Vechtstroom ss. Hull. Hontestroo-m ss. Londen. 11 Augustus: Emmy Friedrich ss. Middlesbro. Te IJmuiden aangekomen: Hoogovens Zweedsch ss Hoogovens Duitsch ss. Hoogovens Nederl. SS. Hoogovens Nederl. m.s. Hoogovens Nederl. m.s. Papierfabr. Letse h ss. Patria Rotterdam laden Elster Antwerpen laden Tarakan Eidfjord toeristen Ransdorp Hoboken zwavelzuur Katvaldis Leningrad hout FIETSENDIEFSTAL VERIJDELD. Zondagavond omstreeks 10 uur zag de heer K„ die even aan zijn buitendeur stond, dat een persoon zich op verdachte wijze bij het tuinhekje van zijn buurman ophield. Hij vroeg hem, wat hij daar moest en toen tot antwoord „Niets" volgde, verzocht hij hem door te loopen, aan welk verzoek werd vol daan. Toen even later de buren van den heer K. naar buiten kwamen, bleek, dat het boven bedoelde bezoek niet zoo onschuldig was, als de vreemdeling het had doen voorkomen. Een fiets, die voor het huis was geplaatst, had hij n.l. tegen den binnenkant van de tuinhaag geplaatst, kennelijk met de bedoe ling om haar er op een geschikt oogenblik, n.l. als niemand naderde, over heen te tillen. Aan het optreden van den heer K. was het te danken, dat de rechtmatige eigenaar in het bezit van zijn stalen ros bleef. Visscherijnieuws in een notedop. Gedaalde hakeprijzen. Mede door den rui men aanvoer (er waren twee hakebooten bin nen) is de prijs van de hake Zaterdag sterk teruggeloopen, waardoor de besommingen van deze booten zeer tegenvielen. De laatste hake- boot zal wel spoedig terugkomen. Defecte winch. De Maria Elisabeth IJM. 114 en als Hans zichzelf is, dan wil ik hem niet ruilen tegen een cheque op vrouw Fortuna's bank. Het waren anders drukke dagen. Behalve het gewone werk en de extra drukte door de logé's waren we aan het inmaken en wecken. Maar toch was de keuken van Vinger een paradijs, vergeleken bij alle andere keukens, die ik heb leeren kennen. Bovendien was mevrouw Bech zeer dankbaar, dat ik haar hielp weinig vermoedend, dat hier egoisme in het spel was; zoo er iets is, wat ons vleugels geeft, dan is het de dankbaarheid van anderen. En na de eerste drukke week, vroegen Lotten en Astrid me mee te gaan op hun Zondagsuitstapje naar de fjord, wat echt aardig van ze was. Ee naantal van Astrids en Lottens vrien den en vriendinnen waren ook van de partij, vier auto's vol. Eigenlijk is het vervelend uit te gaan met een stel vreemden, als die elkaar onderling allemaal soed kennen: maar het ging boven verwachting, daar er een zekere verwantschap was tusschen hun jagon en dat van de club thuis. De geest was vriiwel dezelfde; flauw, doch niet geheel ontbloot van intelligentie, en eischte een minimum van begrip. Hans reed onze auto. Lotten. die juist Kipling's ..Kim" had gelezen wees op de leege plaats voorin en lachte: Sta mij toe, mij verdienstelijk te maken. Dat mocht ze. De nieuwe adspiranthoutvester was er ook bij, hetgeen misschien haar edelmoedigheid tot op zekere hoogte verklaart. Ik heb nooit veel fiducie gehad in Augus tus. Gewoonlijk is het een regenachtige over gang tusschen zomer en herfst, tusschen va- vantie en werken. Augustus lijdt onder het wankele humeur der hondsdagen. Maar om Laurense's geliefkoosde uitdrukking te bezigen: wat waar is, is waar als Augus tus eerste eenmaal on dreef is, dan weet hij ook, hoe het hoord. Hij is te vergelijken met een flinke maar wispelturige vrouw, die, als ze er zin in heeft, een doodgewonen dag kan maken tot een feestdag voor haar omgeving. Augustus weet. hoe een eerste-klas zomer dag moet zijn. Hij weet. dat de hemel sterk blauw moet wezen, bij voorkeur met hier en daar een paar schapenwolkjes, doch met een scherpen horizont, waaraan geen donkere dreiging mag staan. Hij weet, dat de zon warm moet zijn, maar niet brandend heet; dat de lucht helder moet wezen als kristal, zacht als een liefkoozing exquis geparfu meerd. Hij weet. dat de wegen droog moeten zijn, maar niet stoffig, het koren goud en het gras groen als smaragd; hij weet evengoed als Julie dat het water in rivier en fjord warm moet zijn en lekker, en dat het zand op het strand moet glinsteren. Als hij dus maar wil, kan hij het gezellig genoeg ma ken; wat Augustus dan ook deed dezen dag. (Wordt vervolgd). 'is teruggekomen met een gesprongen pijp leiding van de winch. Tros in de schroef. De Condor IJM. 72 is teruggekomen met een tros in de schroef. VERWACHTE STOOMTRAWLERS Onderstaande stoomtrawlers, de z.g. schel- vischbooten voorzien van een bevonden zich hedenmorgen 7 uur nog op zee. Vertrekdatum: Nummer: Woensdag 10 Juli: RO 16 (naar de Westkust) Donderdag 1 Augustus: IJM 46*). 8*) 97. Vrijdag 2 Augustus: IJM. 14. 37*), 15*). Zaterdag 3 Augustus: IJM 195*), 88. 78*), 114 133, 21*) 2*). 190*). Maandag 5 Augustus: IJM 60*), 87. Dinsdag 6 Augustus: IJM 71*), 44*), 7*) 38*), 73*), RO. 53*). Woensdag 7 Augustus: IJM 147, 95*), 77*) 19*), 58*), 116*), 130*), 118. Donderdag 8 Augustus: IJM. 39*). 85*), 26*) 90, 10*), R.O. 46*), Vrijdag 9 Augustus: IJM 29, 135, 491*), 83 183*), Zaterdag 10 Augustus: IJM. 131, 49*), DAMMEN. KWARTETWEDSTRIJD VAN D. C. IJ. IJMUIDEN—ROTTERDAM 5—3. Kwartetwedstrijden tegen Haarlem, Rot terdam, en Amsterdam waren het slot van het lange wedstrijdprogram, dat D.C.IJ. ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan had georganiseerd. Het D.C.IJ.-kwartet samengesteld uit Dukel, Ligthart, Leyke en Snyk, had reeds tegen het Haarlemsch kwartet gespeeld en gewonnen met dezelfde cijfers als waarmee gistermorgen in Hotel Kennemerhof can het Rotterdamsch kwartet werd gewonnen. Steeds waren Rotterdam en Amsterdam niet in de gelegenheid naar IJmuiden te komen, tot dat gister vrij onverwacht tegen Rotterdam gespeeld kon worden. Rotterdam had één invauler voor Janneman en bij IJmuiden ontbrak Leyke op het appel. Dukel bond den strijd aan tegen Ham. Het werd een gecompliceerden partij, waarin vele mooie momenten ontstonden. Dukel wist zich langzam maar zeker positie-voor- deel te verschaffen en in vergevorderd mid denspel kwam spoedig een beslissing ten gunste voor den IJmuidenaren. Ligthart won zijn partij weer op een stra tegische wijze. Hij sloot van Boosten aan den langen vleugel op en manouvreerden zelf op meesterlijke wijzen met zijn langen vleugel op den korten vleugel van zijn tegen stander. Wel wist de Rotterdammer zich nog los te werken doch er was in het midden spel reeds zooveel nadeel ontstaan, dat het logische gevolg van de opening was, dat de D.C.IJ.'er vrijwel zonder moeite in het eind spel zegevierde. Het was een fraaie partij! Suyk speelde tegen den Rotterdam Pors een 3 25 opening die volledig uitgespeeld werd. Deze opening die steeds de grootste aaridacht vraagt, leverde voor geen van beiden noemenswaardig voordeel op. In 't middenspel kreeg de 14-jarige D.C.IJ'er toch iets voordeel wat hij in 't eindspel nog tracht, te uit te buitene. doch na lang spelen werd tot remise besloten. Basstra die voor Leyke inviel vergiste zich leelijk in de opening door één stuk te ver liezen. De Rotterdammer won dan ook vrij gemakkelijk. Ongetwijftdt deed het niet mee spelen van Leyke zich voelen. Het IJmuider kwartet heeft dus reeds van Haarlem en Rotterdam, niet 53 gzewonnen Thans zal nog tegen het Amsterdamsch kwartet gespeeld moeten worden. Onze aanvoer van buiten- landsche visch. Denemarken en België voorloopig uitgeschakeld. Aangezien ons land op het oogenblik geen verdragscontingent voor Denebarken heeft, wordt de aanvoer afgemeten volgens het autonome contingent, een contingent, dat in gevolge de contingenteeringspolitiek onzer re* jeering aan verschillende landen is toegewe zen. Als gevolg hiervan is thans reeds, of schoon deze maand nog slechts een zevental Deensche kotters aan de markt is geweest, het Deensche coitingent voor de maand Augustus uitgeput. Ditzelfde geldt ook voor België. Dok uit genoemd land mag voorloopig geen visch worden aangevoerd. GESLAAGD. De h eer R. Rijpma slaagde voor het te Utrecht gehouden examen,, Fransch l.o. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt Glo ria IJm. 37. Vangst 18 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 140 m. gul, 50 m. gr. en kl. schol; 240 mr. gr. en kl. makreel; .10 m. hake, 10 m. i-adio. Samen 568 manden, benevens 60 st. stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 12 AUG. Tai-bot per K.G. f. 0.92—0.58. Griet per 50 K.G. f 30—15. Tongen per K.G. f 1.150.74. Zetschol per 50 K.G. f 2113. Kleine schol per 50 K.G. f 10.502. Schar per 50 K.G. f 9—6.50. Tongschar per 50 K.G. f 2811. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2117. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1813. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 6.13 f 6.30. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6.701,65. Kabeljauw per 125 K.G. f 3211,50. Groote gullen per 50 K.G. f 5.402.60. Kleine gullen per 50 K.G. f 3,600.60. Wijting per 50 K.G. f 21.45. Makreel per 50 K.G. f 115.70. Heilbot per K.G. f 1,10—0.90. Koolvisch per stuk f 0.500.12. Versche haring per kist f 8,50—2.50. Middel hake per 125 K.G. f 5745. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 1212. Kleine hake per 50 K.G. f 73,50. BESOMMINGEN. Trawlers Plauen P.G. 441 900 manden f 4430. Odin IJM. 168 425 manden f 1810. Rotterdam IJM. 112 585 manden f 2280. Witte Zee IJM. 107 400 manden f 1690. Zwarte Zee IJM. 27 105 manden f 820. Bergen IJM. 16 530 manden f 2020. Eendracht IJM. 117 310 manden f 1120. Eveline IJM. 115 375 manden f 1590. Margaretha IJM. 94 335 manden f 1390. Dolfijn IJM. 203 120 manden f 940. Eli Chenevière IJM. 161 235 manden f 920. Flamingo IJM. 42 100 manden f 620. Emma IJM. 177 330 manden f 1250. Verder waren heden binnen 35 loggers, waarvan de besomming nog niet bekend was. HE TROODE KRUIS EN DE DRUKTE OP HET STRAND. Niet minder dan 26 maal heeft het Roode Kruis Zondag tijdens de groote drukte op het strand hulp verleend voor de behandeling van gewonden. Een van hen moest naar een dokter worden doorgezonden om een snijwond te la ten hechten. Zeven „verloren schaapjes" wer den aan de respectieve ouders teruggebracht. HEEMSKERK R. K. MIDI>ENSTANDSVEREENIGING„ Vrijdagavond 8 uur wordt, een ledenverga dering van de R- K. Middenstandsvereeni- ging in het K. S. A.-gebouw gehouden. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. HEELOO, 12 Aug. (A.N.P.) Zondag is de 22-jarige N. Bakker bij het zwemmen in het Noord-Hollandsche kanaal verdronken. Mysterieuze verdwijning op zee. Politie staat voor eon raadsel. AMSTERDAM, 12 Aug. (A.N.P.) In de maand Mei van dit jaar is de diamanthande laar D. xerdwenen met medeneming van een partij diamant ter waarde van ruim f 10.000. De man is toen naar België gegaan en heeft vandaar naar elders de wijk genomen. De po litie heeft hem tot nu toe niet kunnen op sporen. Dezer dagen echter kreeg de politie te Am sterdam er kennis van, dat de echtgenoote van den heer D. zich te Algiers aan boord van het schip „Calypso" van de K.N.S.M. bevind met bestemming naar Amsterdam. In haar gezel schap bevind zich haar vijftienjarig zoontje. De politie stelde er prijs op deze vrouw bij aankomst te Amsterdam aa een verhoor te onderwerpen en derhalve verzocht zij aan de politie-autoriteiten te IJmuiden er voor te willen zorg dragen, dat mevr. D. bij aankomst aldaar niet van boord zou gaan. Hedenmor gen vroeg is de „Calypso" te IJmuiden aange komen. De politie stond op de sluis. Mevr. D. ging echter niet van boord. Na het vertrek uit IJmuiden werd aan boord echter van de vrouw niets gezien. De tweede stuurman stelde een onderzoek in, doch men heeft haar aan boord niet kunnen vinden. Men had mevr. D. na het passeeren van den Noord- Hinder niet meer gezien. Op welke wijze de vrouw van boord is gekomen weet men niet. De politie zet intusschen het onderzoek voort. Het brandde op verschillende plaatsen. Te Enschedé ontdekten surveilleerende agen ten van politie een dezer nachten, dat er brand woedde in het perceel Oldenzaalsche- straat te Enschedé, waarin de comestibleszaak ,Het Zuivelhuis" is gevestigd. De bewoners, de heer A. A. Reuvers en zijn vrouw, konden zich met moeite in nachtge waad redden. De winkel brandde grootendeels uit. De aangerichte schade is aanzienlijk. Een bedrag van 680 aan papiergeld, dat zich in een sigarenkistje bevond, is mede door het vuur verteerd. Alles was verzekerd. Petroleumlamp deed stroo vuur vatten. De landbouwer H. van B. te Stiphout nabij Helmond ging een dezer avonden in den stal de varkens voeren. Zooals gewoonlijk hing hij een petroleumlamp aan een balk nabij de varkenskooien. Plotseling zag hij vlammen slaan uit een bosch stroo. in de nabijheid van de lamp. Hij trachtte nog in allerijl het vuur te dooven, doch slaagde daarin niet. Met brandwonden aan de handen snelde hij naar buiten en naar het woonhuis, om zijn gezin te waarschuwen. Het vuur greep in het brand bare materiaal zoo snel om zich heen, dat in een oogwenk de geheele boerderij in lichter laaie stond. Vijf en twintig varkens en 150 kippen kwamen in de vlammen om, terwijl de geheele boerderij-inventaris en de rogge- en haveroogst mede verloren gingen. De boerde rij behoorde toe aan den heer F. K. te Mierlo- Hout. Verzekering dekt de schade. Café en woonhuis uitgebrand Onder Ulikhoven, gemeente Roosteren, brak door tot nu toe onbekende oorzaak, een groote brand uit in het woonhuis en café bewoond door den heer P. Ariaans. Woonhuis en café brandden geheel uit, terwijl van den inboedel niets gered kon worden. De bewoners zijn bij de buren ondergebracht. De verzekering dekt de schade. Hooibroei. Zaterdagmiddag heeft te Eemnes een felle brand gewoed, waarbij de boerderij van den landbouwer van Eiden en een hooiberg van zijn buurman Roodhart een prooi der vlam men zijn geworden. Door hooibroei is de brand ontstaan in de boerderij van van Eiden, welk gebouw spoedig in lichte laaie stond. De brandweer van Eemnes kon hierte gen niets uitrichten, zoodat de hulp van de Larensche brandweer werd ingeroepen. Deze kon slechts verhoeden dat niet meer woningen een prooi der vlammen werden. Inmiddels had reeds de hooiberg van den landbouwer Rood hart vlam gevat; woonhuis en hooiberg brand den tot den grond toe af, terwijl eenig pluim vee en 100.000 pond hooi een prooi der vlam men werden. De landbouwers waren verzekerd bij een onderlinge verzekeringsmaatschappij. Oss kan niet meer zwijgen. Bekentenissen volgen op de arrestaties. De 47-'jarige B. uit het „Vier-hoekje" te Oss, heeft Zaterdagavond ten overstaan van de gemeentepolitie bekend schuldig te zijn aan heling van goederen afkomstig van een groot aantal grootere en kleinere diefstallen te Oss gepleegd, o.m. is B. de heler geweest van een voor eenige jaren ten nadeele van Pastoor Bloem te Oss ontvreemd waardevol horloge, waarvan de daders van de inbraak reeds ach ter slot en grendel zitten. Naar aanleiding van deze bekentenis zullen door de gemeente politie nog meerdere arrestaties worden ver richt. CHAUFFEURS GINGEN RUZIE MAKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de Govert Flinckstraat bij de Van Woustraat te Amsterdam een vechtpartij plaats gehad tusschen twee chauffeurs, waaifoij één een mes trok en daarmee zijn tegenstander in de borst trof. De gewonde is met een taxi naar het Wilhelminagast- huis gebracht. Hij werd daar verbonden en kon vervolgens in zijn woning verder worden verpleegd. De dader is gearresteerd, MAANDAG 12 AUGUSTUS 193; meldt: Hoogste borometerstand 762.2 m.M. Warschau. Laagste barometerstand 746.1 m.M. Haparanda. en voorspelt: Zwakke tot matige winden uit Zuidelijke richtingen. Meest zwaar bewolkt met kans on regen of onweer. Later iets koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur 755 m.M, Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 70 pa Laagste heden nacht 62 f! Hoogste heden 64 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Dinsdag v.m. 1.42 uur; n.m. 2.13 uur. Woensdag v.m. 2.29 uur; n.m. 2.59 uur. Donderdag v.m. 3.13 uur; n.m. 3.44 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 66 f. Temperatuur water 69 f'. Grootvader en kleinzoon verbrand. Noodlottige brand in arbeiderswoning. GASSELTE, 10 Aug. (A.N.P.) Gisteravond is tijdens een hevig onweer de bliksem inge slagen in de arbeiderswoning van- H. P. K,, wonende in de gemeente Gasselte. Wegens ge brek aan water faalden de bluschpogingen. Daar men niets van den bejaarden bewoner, noch van zijn bij hem logeerend kleinzoontje J. D. uit Schagen bemerkte, vreesde men het ergste. Toen na het afbranden der woning de over blijfselen konden worden onderzocht, ontdekte men al spoedig de verkoolde lijken van groot vader en kleinzoon. Vermoedelijk zijn beiden door het onweer getroffen. De man was 67 jaar en het jongetje 12. Nederlandsche auto-industrie geprefereerd. Belangrijke bestelling voor 12 bussen. De Haagsche Tramweg Maatschappij plaat ste enkele dagen geleden een belangrijke op dracht tot uitbreiding van haar wagenpark met 12 stuks autobussen. De bussen worden van het type „trambus", zooals de H.T.M. er reeds verscheidene in gebruik heeft en inge richt voor het vervoer van 40 personen. De chassis zullen worden geleverd door de onlangs opgerichte N.V. Kromhout Auto In dustrie te Amsterdam en worden uitgerust met Kromhout Dieselmotoren, waarmede de H. T, M. reeds langdurige proeven genomen heeft met bevredigend resultaat. De carrosserieën zullen worden geleverd door de N.V. Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beynes te Haarlem. Deze belangrijke opdracht komt dus in haaf geheel de Nederlandsche industrie ten goede, AFWIKKELINGEN ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 5 tot en met 10 Augustus 1935 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 900.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Ver- rechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 7843378753. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uit betaling zijn gekomen, beloopt op het oogen blik omstreeks RM 42.9 millioen. De Sonder- konto-posten waarvoor koersfixeering is ver kregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde pe riode in totaal een bedrag van ongeveer RM 300.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volgordenummer, was 16073. Het totale bedrag van de op het Treu- handerkonto Niederlande uitstaande vorde ringen die nog niet tot uitbetaling zijn ge komen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 16.4 millioen. De Treuhanderkonto-pos ten waai*voor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. AGENDA voor velsen en ijmuiden MAANDAG 12 AUGUSTUS Bioscoop de Pont; „Een gezellig week-end" en „De gestolen vrouw". 8 uur. DINSDAG 13 AUGUSTUS Bioscoop de Pont: „Een gezellig week-end" en „De gestolen vrouw". 8 uur. agenda te haarlem MAANDAG 12 AUGUSTUS. 'I Schouwburg Jansweg. Revue „Het gaat toch zeker goed!" 8.15 uur. Luxor Sound Theater: 2.30 uur reprise van „De Witte", met Jefke Bruininckx. Doorloopende voorstelling van 711.30 uurï No greater glory (geprolongeerd). Cinema Palace: „De patrouille des doods" met Boris Karloff en „Hiep, hiep, hoera" met Wheeler en Woolsey. 2.30, 7 en 9.15 uur. Op het tooneel Grant and Mosely, dancing fools. Rembrandt Theater: „Das Lied vom Glück" met Paul Kemp. 2.30, 7 en 9.15 uur. Op het tooneel: Drie Nehrings, xylophonisten. Frans Hals Theater: Reprise van „Malle Gevallen" met oa. Johan Kaart. 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 13 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling. 8.159.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en dfifl avonds. 4

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6