HET NIEUWE AVONDBLAD Berenveiiing. 20e JAARGANG No. 238 DINSDAG 13 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Aigemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke r-egel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de regtsters zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600..- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. „Onze" Sport-Zondag. „We" hebben op dezen Zondag teleurstel lingen gehad. Dat „we" slaat nu niet op dit blad maar op ons Nederlanders, met ons acht millioenen, zuigelingen en grijsaards inbegre pen. Het is een pluralis majestatis, die altijd prettig aandoet, vooral als we gewonnen heb ben, maar toch ook als we met eere verliezen. En dat hebben Berger en Osendarp, hard- loopers op de 100 en 200 M., en Arie van Vliet en v. d. Vijver, wielrenners op de korte baan, .namens ons gedaan. Het is een machtige troost al meenden wij, met inbegrip van de zuigelingen en de grijsaards, dat wij snél ge noeg waren op de fiets om via Arie het we reldkampioenschap te winnen instede van de tweede plaats, en de derde (v. d. Vijver), En al hadden we een stille hoop dat de Amerikaan Draper in ons Stadion er niet in slagen zou om één tiende seconde sneller te zijn dan Berger en Osendarp. Hij was het helaas toch. Dan hebben we ook nog gecricket tegen de Harrow Wanderers. Dat werd een „draw", met een beetje rare cijfers, zooals je soms bij zoo'n gelijk spel in die nobele sport aantreft, Ne derland 350 in één innings, de Harrow Wan derers 177 in de eerste en 232 voor 6 wickets in de tweede innings. Toen waren er twee da gen om en was het uit. Als er was doorgespeeld hadden we vrijwel zeker gewon nen, maar onze tegenstanders hebben uren lang hardnekkig verdedigd en den tijd uitge speeld. En onze aanval was niet erg gevaarlijk. Er wordt heel wat veelzijdigheid van ons acht millioenen geëiseht. Van alles moeten we leveren. Een Arie van Vliet die het men een banddikte kan halen, een Osendarp of Berger die een tiende seconde sneller dan anderen moet wezen, en een cricketelftal dat aan twee dagen genoeg heeft om te kunnen winnen, en er niet een derde voor hoeft te gebruiken Wonderlijke verschillen. Gelukkig heeft juffrouw Rollin Couquerque gewonnen. We (hier spreekt alleen het vrou welijk gedeelte der natie, dat trouwens de meerderheid vormt) zijn zeer sterk in dames tennis, althans, in de helft van de double, het geen iets heel anders is dan de single. Juf frouw Rollin Couquerque heeft nu de dubbel- kampioenschappen van Nederland, België en Duitschland gewonnen, maar telkens met een buitenlandsche partner. Toch lijkt me dat eigenlijk, in ploegvei'band, inièt zoo gek. Wij zijn maar met ons acht mil lioenen, de Duitschers met hun zestig mil lioenen, de Pranschen met hun veertig mil lioenen, de Amerikanen met hun honderd- twintig millioenen, enzoovoorts. Zijn dit ge lijke kansen? Neen. En wat is nu eigenlijk de hoofdzaak: de sportprestatie of de nationale eer? - Zou het niet aardig zijn eens te .beproe ven met een ploeg, samengesteld uit drie of meer kleine naties, tegen een ploeg van een groot land uit te komen? Zoodat er ten minste een redelijke kahs was? Vechten we in ploegen-sport tegen groote naties niet vrijwel constant tegen de bierkaai? Li de meeste gevallen 'hebben we geen redelijke kans, en kunnen die ook redelijkerwijze niet verwachten. Straks in 1936, zullen de Ver- eenigde Staten voor de zooveelste maal de Olympische Spelen winnen. We weten het allemaal al bij voorbaat. Is dat nu eigenlijk wel interessant? En hoe meer de organisaties in de verschillende landen opgevoerd worden, hoe meer sommige kleine landen, die een voorsprong hadden op enkele terreinen doordat ze eerder begon nen waren, dien organisatorischen voor sprong inboeten, hoe meer en hoe zekerder onze kansen verdwijnen. Ik voel wel iets voor de internationale dubbels waarin het tennis zoo sterk is. Ze zijn tenminste logisch, en dienen de sport. Al is het dan niet zoo leuk voor „onze" ijdel- heid. R. P. IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. Blad van de schroef verloren. De Flamingo IJM. 42 kwam binnen met verlies van een blad van de schroef. Vermoedelijk heeft het schip op een onder water drijvend voorwerp gestooten. - Nieuwe schoorsteen. De Witte Zee is voor zien van een nieuwen schoorsteen. Lage prijzen slechte besommingen. Der tien stoomtrawlers en 34 loggers op één dag! Dat is zelfs voor een Maandag teveel van het goede. Zooals wel verwacht werd, waren de prijzen laag. Alleen tong, haring en makreel bleven op prijs, maar alle andere vischsoor- ten, vooral de meest gangbare als schol, schel- visch en kabeljauw waren goedkoop. Dienten gevolge waren de besommingen zeer slecht, ondanks dat de schepen behoorlijke vangsten hadden. De Duitsche trawler Plauen, die met 900 manden haring binnen was maakte een uitzondering. Deze stond met f 4430 hoog aan de spits. VELSER ZWEMINRICHTING. Het bezoek in de afgeloopen week van Za terdag 3 Augustus t/m Vrijdag 9 Augustus be droeg 2.813. Het hoogste aantal werd genoteerd op Woensdag 7 Augustus, n.l. 531, terwijl Zaterdag en Zondag een gelijk aantal bezoekers de in richting bezocht, n.l. 302. VERLOTING CONCORDIA. Het bestuur van Concordia verzoekt ons, er aan te herinneren, dat de trekking van de door de harmonie georganiseerde verloting a.s. Woensdagavond 8 uur plaats vindt in het re petitielokaal Prins Hendrikstraat, De verdeeling der wethouders zetels. S.D.A.P. krijgt één zetel. Nog geen beslissing over de bezetting der andere twee zetels. Wij ontvingen het volgende communiqué: Ter zake van de samenstelling van het col lege van burgemeester en wethouders in onze gemeente voor de in September aanvangende zittingsperiode kwamen gisteravond op uit- noodiging van de Sociaal-Democratische raads fractie de fracties van den raad in een tweede bespreking bijeen. Nadat in een eerste bespreking, gehouden op Vrijdag 19 Juli de groote meerderheid zich had uitgesproken en later schriftelijk had vastgelegd dat het aantal te benoemen wet houders drie zou zijn werd in de bespreking van Maandagavond door de groote meerder heid overeengekomen, dat van dé drie wet houders een sociaal-democratische wethouder zou zijn en dat er over de bezetting der andere twee zetels nog nader overleg zal worden ge pleegd. Zoo is dus na de vergadering van gister avond het vraagstuk van de verdeeling der wethouderszetels gedeeltelijk tot oplossing ge komen. Twee dingen zijn althans vastgesteld n.l. dat het aantal zetels drie zal zijn en dat een van deze drie door 'n s.d. zal worden bezet. Wij hebben reeds eerder gemeld, dat er bij de op 19 Juli gehouden besprekingen stemmen opgingen, om het aantal zetels weer op vier te brengen. Klaarblijkelijk is voor dit denk beeld geen meerderheid geweest Thans rest dus nog de. bezetting van de twee overige zetels. Mogen we uit het feit, dat hieromtrent nog geen beslissing is gevallen afleiden, dat dienaangaande geen overeen stemming is bereikt? ■De S. D. A. P.' schijnt geen bezwaar te heb ben tegen het bezetten dezer zetels door twee mannen van rechts. Als op een na de grootste fractie komt allereerst de R.K. Staatspartij voor een dezer'" zetels in aanmerking. Dan is alleen nog maar de derde zetel te bezetten en wel die van den heer Dunnebier. De C.H.- fractie heeft bij de laatste raadsverkiezing een zetel verloren, de A.R. daarentegen won er een. Maar ook deze moeilijkheid zal wel op te lossen zijn. Eischt de „regenboog-fractie" een zetel? Wie de oplossing dan nog tegenhoudt? Dit is ongetwijfeld de „regenboog-fractie" samengesteld uit de Neutrale Partij met 2 ze tels, den Vrijheidsbond de Oud-Katholieken en de Vrijzinnig-Democraten elk met één ze tel. Naar ons ter oore kwam, eischt deze frac tie den zetel van den heer Dunnebier op. Maar waar veilig mag worden aangenomen, dat het geen tot dusver is overeengekomen is geboren uit eenstemmigheid tusschen. S. D. A. P., R.K. en C.H. lijkt de kans voor de „regenboog-frac tie" niet groot. We zullen afwachten. Wij vernemen nog, dat door de S.D.A.P. de heer W. F. Visser voor den wethouderszetel is aangewezen. ONDERSTEUNINGSFONDS. Op initiatief van het Chr. Nationaal Vak verbond in Nederland zal door den IJmuider Chr. Besturenbond een commissie in het leven worden geroepen tot het vormen van een on dersteuningsfonds, waarvoor de niet werklooze leden wekelijks of maandelijks een bijdrage verleenen ten einde de werklooze leden in bij zondere gevallen of bij feestelijke gelegen heden te kunnen helpen en hen het leven eenigszins te helpen verlichten.. Staven gietijzer onder het gras Gewichtige" vondst aan het Noordzeekanaal. Er is in de laatste jaren in IJmuiden heel wat gestolen. Brandkasten werden" geforceerd en op verschillende plaatsen maakten inbre kers een goede buit. Zulk een zonderlinge diefstal als gisteren werd ontdekt behoort echter wel t\t de zeldzaamheden. Ongeveer 1000 a 1200 K.G. gietijzer, een on getwijfeld. moeizaam en ten koste van vele zweetdruppels verkregen buit vond de politie gisteren verborgen onder gras aan de Z.Z. van het Noordzeekanaal nabij het overzetveer. Deze „gewichtige" buit die natuurlijk afkom stig is van de terreinen van het hoogovenbe- drijf, is naar alle waarschijnlijkheid cloor eenige gespierde kerels in een schuitje gedra gen. Niet minder dan veertig ijzerbrooden, elk 25 a 30 K.G. wegende, moeten stuk voor stuk zijn weggenomen en naar de schuit gebracht en daarna naar de overzijde gevoerd, waar de daders (natuurlijk waren er meer dan één) ze hebben uitgeladen en aan den kanaaloever „veilig" opgeborgen. Maar toch niet veilig genoeg, want voordat de daders gelegenheid hadden de zware buit in veiligheid te brengen werd ze gevonden. Het ijzer is in opdracht van de politie door een stalhouder naar het politiebureau over gebracht. Uit het feit, dat het ijzer niet, toen het een maal m een schuit was geladen, het land in is vervoerd, doch aan de Zuidzijde van het kanaal weer is uitgeladen, mag worden af ge- leid, dat het de bedoeling is geweest, de buit 1 ergens in IJmuiden af te leveren. Als nu de politie er in slaagt, de daders te vinden kan wanneer de zaak „vóór" komt, de politie niets beters doen dan hen het corpus delictie zelf naar Haarlem te laten overbren gen, (Een 'aantal dieren, waaronder zeven beren, toebehoorende aan Hagenbeek en door dezen ver huurd aan een circus, werden, als gevolg van beslaglegging onder derden, te Haarlem publiek ver kocht.) Ziedaar een beeld vol tragedie Uit circus- en uit dierenleven, Hier wordt een stuk menagerie Aan veilingbieding prijsgegeven. Eens wist men in den warmen glans Van klatergoud hen te waardeeren, En om hun kunsten en hun dans Uitbundig te applaudisseeren. Het spel is uit, de gouden schijn Is inderdaad maar schijn gebleken, En wat zal nu hun toekomst zijn. Hoe zal het lot zich op hen wreken? Een beer is schuld aan het geval. Maar ach, hoe kunnen zij beseffen, Dat nu hun heele zevental, Die naamgenoot dient op te heffen. Ik weet niet, wie voor hun bezit Een goede som zal uitbetalen, Want beren, hetzij bruin of wit, Zijn nauwlijks huisdier idealen. Een béér is al te vaak een last, En, denk ik daarbij aan mijn eigen, Dan stel ik hierbij even vast: M ij n beren kan men gratis krijgen. P. GASUS. Dwars door de vleet gestoomd Duitsche trawlers vernielen haringnetten van Éngelsche drifters. Schotsche en Éngelsche visschers, die thans bezig zijn met de uitoefening der haring- visscherij van Peterhead uit klagen steen en been over het wegvaren van. hun haringnetten door Duitsche trawlers die op' de haringgron- den visschen. Onlangs werden op een vroegen morgen tal van haringnetten verniéld, waardoor de vis schers een verlies leden van honderdén pon den. Na het incident, waarbij naar men meent ongeveer t%intig schepen betrokken waren, zochten de bemanningen dezer schepen de zee af om de netten terug te vinden en pas des avonds 9 uur waren ze in de haven terug. De meeste schade leéd de te Peterhead thuisbe- hoorende drifter Young Dawn", die na den geheelen dag naar de verloren netten te heb ben gezocht laat in den avond terugkeerde met verlies van niet minder dan 63 netten. Vele bemanningen slaagden er in een aantal netten terug te vinden, maar desondanks was het aantal vernielde netten aanzienlijk. Maar behalve aan het 'vischtmig werd schade gele den doordat er een extra hoeveelheid steen kool verstookt moest worden. Op het oogenblik varen van Peterhead on geveer 120 schepen elk met 70 tot 90 a 100 netten. Nadat ze hun vangsten in de haven hebben gelost zien ze wanneer, ze 's avonds weer naar zee gaan om hun netten te schieten, de vloot van Duitsche trawlers, maar tot j.l. Zaterdag was er niets bijzonders gebeurd. De. Duitsche trawlers bevinden zich den ge heelen dag op de vischgronden, maar de vis schers van Peterhead weten, dat volgens de regelen ter zee de trawlers moeten uitwijken als de drifters komen en hun netten schieten. Dit werd ook steeds gedaan. De visschers beweren, dat dit echter in-den bewusten nacht niet geschiedde. Op 62 a 70 mijl O.N.O. van Peterhead, tijdens ruwe zee en slecht zicht kwamen tegen* middernacht de trawlers door de netten stoomen. Sommige drifters hadden er niets van gemerkt en kwa men eerst bij het ophalen van de netten .tot de ontdekking, wat er gebeurd was. Toen zij naar de netten gingen zoeken zagen ze een aantal Duitsche stoomtrawlers. De Yoimg Dawn had een schade van ruim 360, waaronder 252 wegens verlies van 63 netten tegen 4 per stuk. De desbetreffende bepaling van de Interna tionale Conventie zegt, dat wanneer trawl- visschers drijfnetvisschers of beugvisschers waarnemen, zij al het mogelijke moeten doen om het toebrengen van schade aan laatstge noemden te voorkomen. Wanneer schade wordt veroorzaakt, zullen de trawlers verantwoorde lijk worden gesteld, tenzij zij kunnen aantoo- nen dat zij onklaar waren of onder dwingende omstandigheden of dat de schade niet door een fout van hen is ontstaan. OPGELEGDE TANKSCHEPEN. Volgens de jongste statistiek waren op 1 Juli jongstleden van de wereldvloo-t 111 tank schepen opgelegd met een totaal draagver mogen van 940.693 ton. Van deze waren 78 stoomschepen en de overige motorschepen. De statistiek vermeldt, dat van de Neder- landsche -tankvloot slechts twee schepen met 14.175 ton buiten dienst gesteld zijn. BELANGRIJKE HERSTELLING. Het Britsche stoomschip Grainton, dat eenige maanden geleden met een ander schip in aanvaring was in het Éngelsche Kanaal en daarbij belangrijke schade beliep, is door de Amsterdamsche Droogdok Mij. hersteld. Het wetk is binnen den daarvoor vastge- stelden tijd uitgevoerd, zoodat het schip Zondag naar New Castle kon vertrekken. DE NIEUWE SCHEPEN DER K.N.S.M. Naar dé J/taasbode meldt, zullen de nieuwe te Bolnes m aanbouw zijnde motorschepen van de K.N.S.M. worden gebruikt in de kust vaart in West-Indië. RUSSISCHE BEMANNINGEN AANGEKOMEN. Gisteren zijn te Hoek va.n Holland door het Russisch motorschop Felix Dzerjonsky ongeveer zeventig zeelieden ontscheept. Deze zullen de. bemanning vormen voor het van den Rotterdamschen Lloy>d aangekochte schoomschip Patria (dat in Svir herdoopt wordt) en de nieuwe bij de firma Verschure en Co. te Amsterdam gebouwde sleep-ber- gingsboot Tiflis. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers IJM. 204 f 340, KW. 5 f 450, KW. 166 f 320, KW. 169 f 200, KW. 60 f 260. KW. 55 f 150, KW. 38 f 520, KW. 48 f 450, KW. 162 f 300, KW. 89 f 260. KW. 75 f 280, KW. 178 f 320, KW. 177 f 310, KW. 112 f 210. KW. 91 f 32-0, KW. 28 f 170, KW. 154 f 350, KW. 108 f 350, KW. 18 f 200, K. 24 f 210, KW. 23 f 380, KW. 51 f 410, KW. 39 f 250, KW. 95 f 310, KW. 46 f 250. KW. 52 f 290, KW. 64 f 120, KW. 42f 400, KW. 173 f 220, KW. 45 f 320, KWè 110 f 270, KW. 158 -f 320. KW. 107 f 290, KW. 153 f 290. PERSONALIA. Ds. A. Groot te Exmorra heeft toezegging van beroep ontvangen naar Tjerkgaast. Deze gemeente ligt even ten Oosten van Sloten in Friesland en bezit 3 kerken, te Tj., St. Nico- laasga en Idskenhuizen, op 1 uur afstand van elkaar gelegen, waar om beurten dienst is. Verder behooren ook Domaga en Legemeer tot de gemeente. De pastorie staat te St. Nico- laasga, tusschen Sloten en Joure. De gemeente is sedert vorig jaar vacant. De heer S. S. M. Aertsen, die vorigen win ter gedurende drie maanden ds. J. W. Swaan in zijn ambtswerk behulpzaam was, is thans te Sloterdijk bij Amsterdam hulpprediker, tij dens de rustperiode welke ds. J. W. P. Ie Roy aldaar moest doormaken. Thans is ds. Le Roy zoover hersteld, dat hij zijn ambtswerk ge deeltelijk mag hervatten. Waarschijnlijk zal de heer Aertsen dus ook na 1 September nog eenigén tijd te Sloterdijk werkzaam blijven. Wij melden nog, dat hij 24 Augustus a.s. te IJmuiden. hoopt voor te gaan. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werzoekende ingeschreven 424 bouw vakarbeiders, 305 metaalbewerkers, 43 kan toorbedienden, 20 huisbedienden, 33 houtbe werkers, 19 landarbeiders, 452 visschers, haven en transportarbeiders, 608 losse en fabrieks arbeiders en 275 in overige beroepen; verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 7 bouwvak arbeiders, 21 metaalbewerkers, 15 kantoorbe dienden, 7 huisbedienden, 36 losse en fabrieks arbeiders en 5 in overige beroepen. Het totaal aantal werkloozen bedroeg der halve 2270. SANTPOORT HET KINDERFEEST VAN SANTPOORT'S BLOEI. Zooals wij reeds mededeelden, organiseert „Santpooït's Bloed" op aZterdag a.s. een kinderfeest. Dit laatste word dient in den ruimsten zin te worden opgevat, want niet alle ende kinderen, wier ouders lid van „Santpoort's Bloei" zijn, mogen deelnemen, doch ook in het tegengestelde geval zijn zij van harte welkom, zelfs al zouden zij op Driehuis, Bloemendaal of nog ergens anders wonen. Het eerste deel bestaat uit een wedstrijd in het versieren van fietsen, hoepels, poppe- wagens enz. Het twede deel uit een ballon wedstrijd. In beide gevallen is de deelneming gratis. Zelfs worden tegen een zeer lagen prijs bloe men beschikbaar gesteld voor de versiering Ook volwassenen kunnen aan het corso deel nemen, doch blijven buiten mededinging. Het derde deel van het feest bestaat uit behendigheidswedstrijden, als kano-, zwem-, hindernisloop- en waterbalwedstrijden. Deze worden alle in het natuurbad „Vel- sereind" gehouden. Als het weer nu maar medewerkt, belooft het een aardige dag voor de jeugd te wor den. MIDZOMERFEEST IN VELSEREND. Het natuurbad Velserend houdt Zaterdag 17 Augustus een midzomerfeest. Overdag zijn er een bloemencorso en wedstrijden voor kind eren. 's Avonds speelt de H.O.V. onder leiding van Friets Schuurman; er is ballet onder leiding van Rie Miedema, vuurwerk en bal. Zwitsersch oordeel over de Gaai-ramp. IJsvorming de oorzaak. Het resultaat van het door het Zwitsersche Departement voor de Luchtvaart ingestelde onderzoek naar de oorzaak van de Gaairamp is thans bekend geworden. In groote trekken komt dit overeen met de van de conclusies, waartóe de Hollandsche deskundigen zijn gekomen. Het ongeluk zou te wijten zijn aan ijs vorming op de propellers en niet aan ver keerde manipulaties van den piloot van der Feijst of aan de vliegeigenschappeii van de machine. De geruchten omtrent een botsing met een kabelbaan zijn ook door het rapport der Zwit sersche deskundigen nog niet verklaard, daar het rapport hierover niets vermeld. Een on derzoek daarnaar is nog niet ingesteld. On derzocht zal echter nog worden of aan deze baan ergens sporen van een botsing vallen waar te nemen. UIT DE STAATSCOURANT Bij K.B. is benoemd tot notaris te Amster dam M. F. M. Deurvorst, candidaat-notaris aldaar (vac. E, Heimans). COIFFURE EN SCHOONHEID. In de zalen van den Dierentuin in Den Haag za lop Zondag 29 Maandag 30 September en Dinsdag 1 October een kapconcours worden ge houden, waaraan een bedrijfs- en parfumerie tentoonstelling wordt verbonden. Thans is reeds meer dan tweederde van de beschikbare ruimte verhuurd. De inschrijving voor het Concours sluit 15 September a.s FOLKLORISTISCHE OPTOCHT. Te Schevenmgen is een Internationaal Fol- klaristische feest gehouden, waaraan een folkloristische optocht v/as verbonden. On danks het feit. dat het geduld der toeschou wers sterk is de proef werd gesteld, de op tocht vertrok ruim een uur na den vast-gestel- cien tijd, doordat de deelnemers, die uit Frankrijk afkomstig waren, den vorigen avond slechts tot Antwerpen waren gereisd, bleef de belangstelling voor het gebeuren buitengewoon groot. De stoet bestond uit on geveer 200 deelnemers, uit alle doelen van Frankrijk afkomstig. Het geheel maakte -een bijzonder fleurige en vroolijken indruk. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem 12 Augustus. Geëxamineerd 3 vr., 4 mannel. candidaten. Geslaagd ,de da mes M. M. van der Geest Bergen (N.-H.), en I-I. G. M. Lageman, Eergen (N.H.), de heeren J. H. Huls, Beverwijk, Ch. Rasmussens, Haar lem Militaire patrouilles in. de Fransche havenstad Brest, waar evenals .in Toulon ernstige bot- V singen met stakers plaats-hebben gehads -- ONES ONTSNAPT" Reuter meldt uit Londen, dat het nog niet bevestigd bericht gaat, dat de Éngelsche journalist Jones aan de bandieten ontsnapt is, die hem te Jehol gevangen hielden en dat hij op weg. -zou zijn naar Moekderi.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1