HET NIEUWE AVONDBLAD Wandgedierte Een amphibie-motorharingvisscher. 20e JAARGANG No. 239 WOENSDAG 14 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels 0.75.-Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeis 25 ct., elKe regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbelt» prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. Een Veiling. Maandag zijn in Haarlem zes ijsberen, een Russische kraagbeer en een leeuwin geveild. Zoo maar ordinair geveild, net als .zes ouwe stoelen, een keukentafel en een linnenkast. En de leeuwin haalde zooiets dergelijks als een wrakke linnenkast opgebracht zou hebben: vijf gulden. De Russische beer, vertegenwoor diger van een historische symboliek in „het Europeesch concert", bracht het tot vijftien en de zes ijsberen „gingen in combinatie" voor driehonderdzeventig, naar Burger's Dieren park. Waarom ijsberen zooveel meer waard zijn dan leeuwinnen weet ik niet, maar dat deze geduchte heerschers van het Poolgebied ten overstaan van een grinnikend oploopje in combinatie geveild worden doet toch ook triest aan. Welk een degradatie! De beren symboli seerden overigens de veiling zelf, want het waren de andere beren van hun eigenaar die deze vertooning veroorzaakt hadden. Namens het gansche achttal heeft een van hen een veilingbezoeker, die te dicht bij hem kwam, in zijn hand gebeten. Daar verdient de dokter ook nog wat aan. Het droevigste geval is dat van de leeuwin. Vele waarden zijn vernietigd in dezen har den, rauwen tijd van afbraak en ondergang. En in zijn boeiende vertelling „Leeuwen honge ren in Napels" heeft de auteur Fabricius ons al een denkbeeld gegeven van den fata len invloed, dien de economische ineenstorting van Europa ook op den Koning der Dieren kan doen gelden. Maar daar in Napels speelden tragiek en romantiek nog hun volle kracht uit. Hier was het algemeen maar akelig nuchter. „Moet een leeuwin nou heusch voor vijfhon derd centen weg?" vroeg de deurwaarder. Hij had het nog erger kunnen zeggen: „Voor vijf honderd spie" bijvoorbeeld, of „voor vijf piek" of „twee knaken". Maar het is al erg. Kunnen wijden Nederlandsehen Leeuw nog met on bevangen blik in het gelaat zien, na een der- gelijken smaad, een schoone van zijn ko ninklijk geslacht aangedaan? Kunnen wij zijn fier „Ik zal handhaven" nog met een verblijd „Wij ook" beantwoorden, nadat wij den leeuwinnen-prijs op een dergelijke wijze ineen hebben laten zakken? De Schoolmeester, als 'hij nog leefde, zou herhalen: „maar nu ik riiy wel bezin, was hy het niet, het was de leeuwin". Dat is geen excuus. Wie den Koning wil geven wat des Konings is, verhandelt zijn •koninklijke gemalin niet voor vijfhonderd spie. Het Circus Heriny, dat deze Koningin des .Wouds voor dit luttele bedrag gekocht heeft, behoeft mij nu geen ingezonden stuk te stu ren om de zaak te verklaren. Ik begrijp wel dat het circus Henny niet in het geld zwemt in dezen moeilijken tijd. Ik begrijp ook dat het 'onder geen omstandigheden op een veiling hooger zou bieden dan noodig was. En ik weet ook dat het onmogelijk en trouwens zeer ontoelaatbaar zou zijn, een leeuwin geregeld te voeden met „juffrouwen in Londen" zooals in het door den School meester bezongen geval. Zoodat het natuur lijk veel geld kost, haar dagelijks op huma ner wijze van het noodige voedsel te voorzien. Ik verwijt het circus Henny dus niets, en den deurwaarder evenmin. Maar ik betreur de omstandigheden. Weer een jeugd-lllusie, dit maal over de Koningen en Koninginnen des Oerwouds, die jammerlijk bezwijkt. Versja cherd voor vijf piek, op een terreintje aan de Parklaan Wij moeten herhaling van zooiets zien te voorkomen. Kunnen we de volgende maal niet de handen ineenslaan, en de volgende leeuwin misschien wel leeuw aan het oerwoud teruggeven?via den gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië bijvoorbeeld? Eh met de bedoeling, de schuld van dit trieste ge val te delgen? Of ben ik, in deze nuchtere wereld, te fan tastisch met zulk een plan. Moeten we zeggen „nee, vijf piek, en geen rooie cent meer 't is de marktprijs en 'et beest vreet as de pest ook Dat zou wel heel droevig zijn. R. P. VELSEN DE WETHOUDERSVERKIEZING. In verband met het bericht in ons blad van gisteren' over de a.s. wethoudersverkiezing deelt men ons van de zijde van de „regenboog fractie" mede, dat een definitieve eisch, haar fractie één zetel toe te kennen, niet is gesteld. Wel is namens deze' fractie de wenschelijk- heid, haar een wethouderszetel in te ruimen, te kennen gegeven, teneinde tot een samen stelling van het college te geraken van één man van rechts, één van links en één uit de middenpartijen, vormende de regenboog-frac tie. De regenboog-fractie was bij voorbaat reeds uitgeschakeld aangezien de meerderheid zich reeds had uitgesproken voor twee van rechts, en één S.D.A.P.'er. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. GeertsmaDekens z., Schulp weg 33, Velsen (N.), E. J. de VriesKales z., Wijkerstraatweg 208, Velsen ON.), L. Hoek van der Plas d.. D. Hartoghstraat 30, IJmui den; G. van LieshoutSchelvis d., Schulpweg 78, Velsen (N.), J. J. J. CaratiKoster z., Wijk aan Zeeërweg 3, IJmuiden, R. H. van Dorpvan der Wal d., Visseringstraat 16 food, IJmuiden; L. 1VV ten Hagende Vos d., Ruysdaelstraat 18, IJmuiden; Ph. M. Dekker Dcbbelaer d., Melklaan 92, Velsen (N.), L. KettingDubbelaar z., Snelliusstraat 65, IJmuiden. Overleden: C. Kosten, 94 jaren weduwe van Th. Rechsteiner, Trompstraat 156, IJmuiden; H. Riedeman 64 jaren, weduwnaar van M. C. Donker, IJmuiderstraatweg 107, IJmuiden; L. w. de Peuter 49 jaren, echtge noot van A, v. d. Stelt, Torricellistraat 18, IJmuiden. De Rijkspostspaarbank in Juli. Tegoed der spaarders daalde met ruim f 43000.—. Uit het .maandbericht over Juli van de Rijkspostspaarbank blijkt, dat het totaal der uitbetalingen dat der ingelegde gelden met ruim f 43.084.42 overtreft. Ingelegd werd n.l. aan de zes kantoren in onze gemeente f 125.552.80, uitbetaald f 188.637.22. Liggen in sommige maanden incidenteele gebeurtenissen aan een daling of een stij ging van het tegoed ten grondslag, deze al gemeene teruggang kan welhaast nergens anders aan geweten worden dan aan de economische crisis, die den spaarders noopt hun spaarduitjes aan te .spreken.' Het feit, dat aan de kantoren te IJmuiden en IJmui- den-Oost ruim f 107.000 werd opgevraagd tegen een totale storting van ruim f 77.000 is hiervan een duidelijk bewijs. Aan de ver schillende kantoren werd ingelegd en terug betaald: f 61.498.14 f 84.759.07 Postkantoor IJmuiden". Ingelegd Terugbetaald Minder ingelegd -dan terugbetaald f 23.269.93 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost Ingelegd f 15.741.02 Terugbetaald f 22.835.6S Minder ingelegd dan terugbetaald f 7.194.64 Hulppostkantoor Velsen: Ingelegd f 9.4'70.88 Terugbetaald f 11.350.69 Minder ingelegd dan terugbetaald 'f 1.879 81 Hulppostkantoor Velsen-Noord Ingelegd f 8.736.90 'Terugbetaald f 13.865.5S Minder ingelegd dan terugbetaald f 5.128.68 HulppostkantoOr Santpoort-Dorp Ingelegd f 16.702.24 Terugbetaald f. 20.03il.40' Minder ingelegd dan terugbetaald f 3.329.16 Hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd f 13.412.62 Terugbetaald f 15.694.82 Minder ingelegd dan terugbetaald f 2.282.20 Relatief was de teruggang het grootst in Velsen-Noord, vervolgens in IJmuiden-Oost en IJmuiden, alle centra van transport- en fabrieksarbeiders. Het minst ongunstig waren nog de cijfers, betrekking hebbende op het landelijke deel der gemeente, alhoewel ook daar overal achteruitgang van het tegoed viel te oonstateeren. „STRAWBERRIES." Woensdag j.l. hield de Kennemer Hockey club „Strawberries" een niet druk bezochten doch igezelligen clubavond in het Huis te Vel sen. De vaste kern der club was natuurlijk aanwezig. Er werden eenige spelregels be sproken. De nieuwe promotieklasser houdt haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering op Dinsdag 27 Augustus om 8 uur in het Huis te Velsen. Wegens het vertrek van enkele vooraanstaande 'leden, o.a. mej. Heymans en de heer J. Verwoerd, 'moeten belangrijke be stuursverkiezingen worden gehouden. Be sproken zullen worden de jaarverslagen, de begrooting. deelneming aan den Hockeydag, inschrijving voor de competities. Wat dit laatste betreft, velen gaven zich reeds als nieuw lid op en het is van groot belang dit tijdig te doen (liefst vóór de te houden leden vergadering bij den voorzitter: Fazanten - laan 32, IJmuiden-Oost of bij J. v. d. Bliek, Zeestraat 50, Beverwijk). In den loop van de vorige oompetitie groeide de vereeniging van 45 tot 70 leden. Het bestuur rekent na de verschillende promoties op een verdere toe neming van het ledental. IJMUIDEN DE OUDSTE INWOONSTER VAN IJMUIDEN OVERLEDEN. Deze week is ten huize van haar familie op 94-jarigen leeftijd overleden mej. C. Rechstei ner-Kosten, de oudste inwoonster van IJmui den. Reeds toen de wed. Rechsteiner de negen tig was gepasseerd kon men haar nog dikwijls met flinken tred op straat zien loopen en zelfs op hoogen leeftijd vervulde zij nog een huishoudelijke functie bij de fa. Wed. S. I. Groen. NIEUWE SOUS-CHEF VAN HET RADIO- KUSTSTATION. Tot opvolger van wijlen den heer G. J. Muusze is in de functie van sous-chef van het Nederlandsch Rijksradiokuststation der P.T.T. Seheveningen— (IJmuiden) Radio be noemd de heer G. Meerman, adj. comm. aan het radiostation, met gelijktijdige bevordering tot den rang van commies der P.T.T, Voor drijfnet- en trawlvisscherij. De „Grosser Kurfürst". Voor rekening van de „Grosser Kurfürst" Heringfiseherei A.G. te Einden is op de werf Schulte en Bruns aldaar gebouwd een motor- logger, die behalve voor de drijfnetvisscherij Ls ingericht voor de trawlvisscherij. De logger, die den naam kreeg van „Grosser Kurfürst" is na te hebben proef gestoomd ter drijfnet- haringvisscherij uitgevaren. Het schip zal be gin 1936, wanneer dus de nieuwe teelt voor de drijfnetvisscherij is afgeloopen aan, de West kust van Schotland met den trawl op haring gaan visschen. Radicale verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Alleen onze twee voudige methode garandeert U afdoende verdelging. Waar anderen faaEden, slaagden wij. ZUI VERONDERNEMING „RADICAAL", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) Visscherijnieuws in een notedop. Geen succes op de schelvisch-visscherij. De Elie Chenevière en de Emma, beide kust- booten, die op hun laatste reis ter schelvisch- visscherij zijn geweest, hebben hiermee weinig succes gehad. Door de lage schelvischprijzen besomden de booten slechts resp. f 920 en f 1250. Schrale vangsten der loggers. Ook met de loggers i.s het den laatsten tijd ver van roos kleurig. De vangsten zijn niet groot en boven dien wordt ook voor de schol weinig geld be taald. Alleen wanneer een logger flink wat tong vangt is een goede besomming verzekerd. Want de tong is op het oogenblik vrij duur. Twee nieuwe Duitsche trawlers in de vaart. De „Nordsee" Deutsche Hochseefischerei Bre menCuxhaven A.G. heeft wederom twee nieuwe stoomtrawlers in de vaart gebracht n.l. de Memel en de Tannenberg. Eerstgenoemde trawler is 52 M. lang en 8 M. breed en meet 444 bruto registerton. De voortstuwing geschiedt door een triple-expan- sie-machine van 850 P.K. met turbine op af- gewerkten stoom. De snelheid bedraagt 13.2 mijl. De ketel werkt onder een druk van 16 atm. De proeftocht van den trawler Tannenberg geschiedde in alle stilte. De vischomzet in Ostende. De vischomzet in de Stedelijke vischmijn te Ostende in de week van 2 tot en met 8 Augustus bedroeg 1.640.000 francs. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Donderdagavond a.s. in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem, in haar serie zomercon- certeh een uitvoering met als dirigent Marinus Adam en als solist Herman Nieland (piano). Controle op steunverleening wordt intensiever. Sir Robert Brooke Popham is tot algemeen inspecteur van de Britsche luchtvloot benoemd. Maatregelen op komst. De Regeeringspersdienst meldt: Toen de gevolgen van de huidige crisis zich meer en meer daden gevoelen en de werkloos heid belangrijk in omvang begon toe te ne men ging het Rijk zich, evenals in de naoor logs] aren voor de steunverleening aan werk- loozen interesseeren. In het het begin van 1931 werd de steunregeling, die in de na- oorlogsjaren golden, weer in werking gesteld, terwijl het rijk aan de gemeenten, indien deze de rijksregeling volgden, een bijdrage in de kosten toezegde. Voor het houden van toezicht op de nale ving der rijksvoorschriften werd een rijks- contróledienst ingesteld, die in den loop der jaren geleidelijk werd uitgebreid. De kosten van de werkloozenzorg namen zeer snel toe en bedroegen al spoedig meer dan honderd mil- lioen per jaar. In verband hiermede heeft de regeering het werkloosheid'ssubsidiefonds in het leven moe- tn roepen om des lasten meer gelijkmatig over des gemeenschap te verdeelen. Het spreekt vanzelf, dat de rijkscontrole op de gemeenten intensiever moest worden naar ge lang deze laatste zelf minder in de kosten bijdroegen. De rijkscont-röledienst is dan ook in het bijzonder in den laatsten tijd belang rijk uitgebreid. Ook de nieuwe minister van sociale zaken is voornemens hieraan in het bijzonder aan dacht te schenken. Minister Slingenberg acht een strenge controle noodzakelijk: ten eerste, omdat de beschikbare geldmiddelen dringend eischten dat er meer en meer op wordt toe gezien, dat geen uitgaven worden gedaan, die- niet dringend noodzakelijk zijn en dat de be schikbare middelen zoo rechtvaardig mogelijk tot. verdeeling komen; ten tweede, omdat de betrokken gemeenten de uitgaven voor werk- loosheidszorg in vele gevallen- zelf slechts voor het kleinste deel dragen. (De subsidie kan loopen tot 99 percent) en dientengevolge de kosten voor verreweg het grootste deel door het rijk en de gezamenlijke gemeenten moet wórden gedragen. Het Rijk, dat het werkloosheidssubsidiefonds beheerscht, i, daarom niet alleen met het oog op de rijkS' gelden, doch ook met het oog op de gelden doorde gezamenlijke gemeenten in het fonds gestrt. verplicht op een juiste besteding dei- gelden nauwlettend toe te zien; ten derde, in het bijzonder nu de geldmiddelen zoo schaarsch zijn is het meer dan ooit in het belang van ben, die inderdaad hulp behoe ven, in hét belang van den bonafiden, validen arbeider, dat strenge controle plaats heeft. De controle is dan ook niet gerichten kan nooit gericht zijn tegen hen, die inderdaad hulp behoeven. De controle op steunverleening- in de groote gemeenten heeft de regeering tot dusver om verschillende redenen niet zoo intensief doen plaats hebben als in de andere gemeenten. Plet aantal ondersteunden in de groote ge meenten tezamen vormt een belangrijk deel van het totaal aantal werkloozen in ons land. Dit alleen reeds maakt dat het pro bleem in'de groote gemeenten uiteraard veel moeilijker is dan in kleinere gemeenten. Wil men in de groote gemeenten met vrucht controle uitoefgenen, dan dient men over 'een behoorlijk aantal geschoolde ambtenaren te beschikken. Minister Slingenberg meent thans over vol doende controleurs de beschikking te heb ben en met een regelmatige rijkscontrole in de groote steden te doen aanvangen en zal zoo nooidig het aantal controleurs vermeerde ren. ïr. Mussert geeft zijn indrukken weer. BATAVIA, 13 Aug. (Aneta) De leider der N. S. B., Ir. Mussert, stond Aneta een onder houd toe, waarin hij zijn indrukken over zijn reis naar Indië samenvatte. De heer Mussert stelde voorop dat, hoeveel hij ook had gezien en hoevelen hij ook had gesproken, hij volkomen' besefte dat hij thans nog geen Indische specialiteit was. Hij was vol bewondering voor de wijze waar op hier de koloniale taak wordt vervuld, doch meende dat hier voor Nederland nog veel te doen was. De Nationaal-Socialistische Beweging zal gedurende 1935 op Java een kern van ten hoogste 2500 leden tellen opdat een goed over zicht mogelijk blijft. De aanwas van leden zal worden opgevangen door .de instelling van een groep donateurs en het aanleggen van een wachtlijst. Java zal verdeeld worden in zeven kringen, n.l. Batavia, Bandoeng, Semarang, Djocja, Soerabaja, Malang en Djember. De politieke partijen, die-op de imperiale ge dachte zijn gebaseerd, staan de N. S. B. niet in den weg en zullen ook door de N. S. B. niet worden gehinderd. De Nationaal-Socialistische Beweging werkt voor een. volgende periode. Ir. Mussert merkte op, dat in Indië het Ne- derlandsch-nationaal gevoel duidelijker spreekt dan in Nederland Van binnen-uit wordt het imperium in Ned.-Indië dan ook door niets bedreigd. Ds heer Mussert bracht een bezoek aan den vice-president van den Raad van Ned.- Indië. Als reactie op zijn lezingen bemerkte de heer Mussert aanwas van ledèiï. Morgen zal hij in afscheids-audiëntie dooi den Gouverneur-Generaal worden ontvangen en daarna met de boot naar Palemibang ver trekken. Vervolgens maakt hij een tocht dwars door Sumatra, waarna hij 29 Augus tus as. uit Medan per vliegtuig naar Hol land terugkeert. Ten aanzien van de. verklaring, welike ge zagvoerder Both zou hebben gegeven, nl. dat het moreel van ed „Sperwer", passagiers een beletsel zou zijn geweest om met de noodige snelheid den tocht te volbrengen, verklaar de de heer Mussert, dat het volstrekt uitge sloten moet worden geacht dat Both ooit zulk een verklaring zou hebben afgelegd. Jhr. Joan Berg overleden. Op Trompenburg te 's-Gravenhage is Dins dag jhr. Joan Berg, de oudste der Neder- landsche schilders, overleden. Jhr. Joan Berg staande uit een bekende Am- sterdamsche familie. Na aanvankelijk gestudeerd te hebben, kreeg zijn ambitie voor teekenen de overhand. Hij kwam met den kunstschilder Reiven in contact en werd in de schildersbent opgeno men. Toen Reiven voor e enigen tijd naar het buitenland ging nam Allebé de lessen, die de eerste hem gaf, over, tot Berg naar Antwer pen vertrok. Niet zoodra. was Reiven weer te rug, of ook Berg zag men weer verschijnen. In 1885 vertrok hij naar Parijs, waar hij biina 35 jaar is gebleven. Daar werd hij een zeer gewaardeerde Sociétaire du Champ de Mars en exposeerde regelmatig bij de Société des Beaux Arts. Hij zond nu e.n dan werk naar Arti in Amsterdam, waarvan hij tot zijn dood lid is gebleven. Berg heeft zich vooral bekend gemaakt door zijn Zeeuwsche interieurs en andere genrestukken. Zijn begrafenis zal Vrijdag twee uur op Zorgvlied te Amsterdam geschieden. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissementsrechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen op 13 Augustus uitgesproken: 1. de Handelsvennootschap onder de Fa. G. Wagter Zn, sigarenfabriek „Franz Leliar", gevestigd en kantoorhoudende te Beverwijk, Dekenwaardestraat no. 1 boven. Curator Jhr. Mr. W. A. Baud, alhier. 2. A. van der Hulst, groentenhandelaar, wonende te Haarlem, Cremerstraat 38. Curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. 3. H. Karstens, directeur eener N.V., wo nende te Driehuis-Westerveld, P. C, Hooftlaan 55. Curator Mr. D. de Jongh, alhier. 4. Tj. van der Zee, garagehouder, wonende te Haarlem, Leidschevaart 342. Curator Mr. W. Briet, alhier. 5. J. Verbraeek, garagehouder, wonende te te Haarlem, Leidschevaart 342. Curator Mr. W. Briët, alhier. 6. L. v. d. Veekens, aannemer, wonende te Zaandam, Doniastrdat 76, Curatrice mevrouw Mr. C. L. VisSanders, alhier. 7. de N.V. Mij tot Voortzetting der zaken van B. Suyk, ijzer- en metaalgieterij, gevestigd en kantoorhoudende te IJmuiden, Industrie straat no. 15-17. Curator Mr G. J. Bettink, alhier. 8. N.V. R. A. v. d. Sehoot's Bloembollen- handel en Kweekerij, gevestigd en kantoor houdende te Hillegom. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. 9. L. Heslenteld, -zonder beroep, verblij vende te Bloemendaal, Julianalaan 50. Curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. 10. J. Tromp, schoenmaker, wonende te Zandvoort, Haarlemmerstraat 56. Curatrice Mej. Mr. C. I-I. Deknatel, alhier. Rechter-Commissaris Mr. M. A. van Rija van Alkemade. Op 6 Augustus 1935 is opgeheven wegens ge brek aan actief het faillissement van: A. van der Stadt, schoenmaker, wonende te Zaandijk. Curator Mr. H. H. Riepma te Edam. Geëindigd is wegens het verbindend wor den der eenige en slotuitdeelingslijst het fail lissement van: P. Pool, caféhouder te Westzaan, thans te Assendelft. Curator Mr. D. de Jong, alhier.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1