Eden's besprekingen te Parijs. SANCTIEMAATREGELEN TEGEN VERDRAGSCHENDINGEN. GEHEEL GEBIT het belangrijkste nieuws THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Tandheelkundig Instituut Radio-Programma P-qNDERDA'G '1'5 AUGUSTUS T'9'3 5.. BUITENLAND. De besprekingen inzake het Italiaansch Abessynische geschil zijn gisteren begonnen tusschen Laval, die begeleid was door den politieken directeur van den Quay d'Orsay, Bargeton, en den Britschen minister voor Volkenbondsaangelegenheden, Eden, die was vergezeld van den permanenten ondersecre taris van 'Duitenlandsche zaken, Sir Robert Vansittart. Naar verluidt heeft Eden niet alleen met een zekere uitvoerigheid de opvattingen van de Britsche regeering over de aspecten van het conflict uiteengezet, doch heeft hij tevens den nadruk gelegd op de verder strekkende reac ties in Europa en elders, die waarschijnlijk het gevolg zullen zijn van een eventueel uit breken van vijandelijkheden in Afrika. Voorts heeft Eden gewezen op de practische eensge zindheid die door de Engelsche openbare mee- n'ng aan den dag wordt gelegd met betrekking tót het onderhavige geschil. Reuter meldt dat de ministers Laval en Eden het over de volgende punten eens zijn gewor den- i. Behandeling van het Italiaansch- Abessynisch conflict geheel binnen het kader van den Volkenbond; 2. Geen bemiddeling van Frankrijk tusschen Engeland en Italië. Omtrent de besprekingen weet men te Parijs noCT in wei-ingelichte kringen mede te deelen, dat de Britsche regeering bereid zou zijn, tegenover den Negus eventueele plannen te steunen, die Italië een uitgebreiden economi- schen invloed in Abessynië verzekeren. Zij kan echter met geen enkele politieke concessie accoord gaan. Aangezien Abessynië een zelf standige staat en lid van den Volkenbond is, heeft Eden waarschijnlijk gewezen op de ge varen, die een oorlog tusschen twee Volken bondsstaten voor het collectieve veiligheids systeem tengevolge zou hebben. Laval zou uit dezelfde overwegingen overtuigd zijn geweest van de noodzakelijkheid van een vreedzame oplossing, die echter geen der partijen opge drongen zou mogen worden. De „Temps" is van meening, dat het alge- meene Britsche streven is, den Britschen in vloed aan het Tanameer en aan de Blauwe Nijl niet verminderd te zien. Ook denkt Enge land aan de mogelijkheid van een bedreiging yan den Soedan, wanneer dit bekneld raakt tusschen Italiaansch Tripolis en een onder Italiaanschen invloed staand Abessynië. Het zouden deze overwegingen zijn, die Engeland ertoe brachten, een oplossing van het Itali- aansch-Abessynisch conflict door concessies van economischen aard aan te bevelen, doch elke concessie van politieken of territorialen aard af te wijzen. Het Parijsche blad is echter van meening. dat Engeland tot een compromis bereid zal zijn wanneer het erom gaat, een oorlog te voorkomen. Van officieele Abessynische zijde worden de geruchten, dat Abessynië nieuwe voorstel len aan Italië zou hebben gedaan, waaraan een Italiaansche leening zou zijn verbonden, niet bevestigd. Men wijst er op, dat de Abes synische regeering de onderhandelingen te Parys op alle mogelijke, manieren wenscht te ondersteunen. Alléén reeds daarom kanr Abessyniëgeen nieuwe onderhandelingen bè- ginnen,. aangezien deze storend zouden wer ken op de besprekingen te Parijs. In Abessynië gelooft men voorts aan de mogelijkheid van verwezenlijking van het voorstel, dat Engeland eénigen tijd geleden heeft gedaan, nl. om Abessynië een zeehaven en een gedeelte van Britsche Somaliland toe te zeggen, teneinde de Abessynische regee ring als tegenprestatie in staat te stellen te gemoet te komen aan de bescheiden wen- schen van Italië inzake de grensregeling. Punten van overeenstemming tusschen Eden en Laval. Frankrijk 2a! niet bemiddelen bij de wrijving tusschen Italië en Engeland. Geen nieuwe Abessynische voorstellen aan Italië. den Volkenbond. Het Volkenbondsprestige was vernietigd, toen de andere mogendheden zwichtten voor de dreigementen van Mussolini tegen de bemoeiing van den Volkenbond met het ItaliaanschAbessynische conflict. Te Parijs houdt'men zich bezig met de vraag, welke mate van economischen, strategischen en politieken invloed men Italië zonder oorlog kan geven, in plaats van te beramen, hoe men Mussolini de uitvoering van zijn plannen kan beletten. Lloyd George deed verder een scherpen aan val op de economische politiek der Britsche regeering en verklaarde, dat het werkloos heidsprobleem in landen als Frankrijk, Duitschland en Japan dichter bij een oplos sing was gekomen dan in Engeland. Engeland. Lloyd George eischt het aftreden van de regeering. Lloyd George heeft gisteren in een vergade ring van Engelsche vakvereenigingsleiders zijn bekende „New Deal"-voorstellen uiteengezet en toegelicht. I11 het verloop van zijn rede, waarin hij o.a. het aftreden der Engelsche re geering, die zijn plan had verworpen, eischte, sprak hij ook over het ItaliaanschAbessyni sche conflict. Hij critiseerde scherp de natio nale regeering, die hij verantwoordelijk stelde voor het volkomen verdwenen prestige van JOSEF WEISSENBERG TOT TUCHTHUIS STRAF VEROORDEELD. Uit Berlijn: Dinsdagavond is vonnis ge wezen tegen den 79-jarigen Josef Weissen- berg, de stichter en leider van de inmiddels ontbonden Weissenberg-secte. Wegens ver grijp tegen paragraaph 176.3 en wegens be- leediging in twee gevallen werd hij in totaal veroordeeld tot 1V2 jaar tuchthuisstraf en 5 jaar eerverlies. Het voorarrest wordt in min dering gebracht. Iri de motiveering van het tegen Weissen- berg uitgesproken vonnis zet de voorzitter van het gerecht uiteen, dat de voornaamste getuigen a charge 00 het gerecht een vol strekt geloofwaardigen en gunstigen indruk hebben gemaakt. Van den beklaagde zelf heeft het gerecht den indruk gekregen, dat hij een primitief, zedelijk niet zeer hoog staand mensch is. Ten aanzien van de straf maat stelde het gerecht zich ondanks de re ligieuze positie van den beklaagde niet op het standpunt, dat Weissenberg moest wor den beschouwd als opvoeder der meisjes. Het gerecht ontkent niet, dat de beklaagde ver scheidene sociale prestaties tot stand ge bracht heeft. Juist door zijn positie echter droeg hij ook een verhoogde verantwoorde lijkheid. Hij had het vertrouwen van zijn aanhangers niet zoo mogen beschamen, dat hij zich op deze wijze aan jonge meisjes ver greep. Duitschland. Wijzigt de stemming zich? De vijandigheid van bepaalde bevolkings groepen te Berlijn/tegen het nationaal-socia- lislische regime heeft thans, volgens den cor respondent van Havas vormen aangenomen welke beginnen te gelijken op de strijd- methoden van de natiónaal-socialisten zelf. In bepaalde volkswijken in. het Noorden van Berlijn worden de neringdoenden wier kin deren tot de Hitlerjeugd behooren, systema tisch geboycot. Bij een .onlangs gehouden betooging der Hit- Ier jeugd tegen reactie en katholicisme, zou met steenen naar den optocht zijn geworpen, Duitsch journalist ter dood veroordeeld. „Verraad tegenover de Duitsche pers." De Katholieke Wereldpers bericht uit Berlijn aan de Maasbode: De nationaal-socialistisché hoofdredacteur van de „Berliner Börsenzeiitung", het blad van de Duitsche rijksweer, dr. Schwerdtfe ger is ter dood veroordeeld, omdat hij een or der van het propaganda-ministerie aan een buitenlandschen journalist had ter hand ge steld, hetgeen verraad is tegenover de pers in het Duitsche rijk. Dergelijke geheime orders ontvangen de redacties ofwel rechtstreeks van het propa ganda-ministerie ofwel door bemiddeling' van het officieele Duitsche nieuwr-bureau. Door een bijzondere relatie zijn wij in staat een afschrift van een dergelijke oekase te publiceeren. Mededeeling aan de Redacties. Berlijn, .3 Augustus (D.N.B.i Het bericht uit Münster dat met- -de copie van hedennacht werd doorgegeven betref fende het alles ondermijnende werk. van het politieke katholicisme moet-.dOor alle bladen, nnet groote koppen, op de eerste- pagina óp zeer 111 het oog springende wijze worden afge drukt. In dit verband moeten ook vermeld wórden de gevallen, die zich in Récklinghausen en m Bocholt hebben voorgedaan. Dit is zeer ge schikt materiaal. De commentaar, die hierop geleverd moet worden, moet beslist heel scherp, absoluut af wijzend en agressief zijn. Slagwoorden zooals: „Duitsch volk let op uw zaak!" ofwel „Gewe- tenlooze ophitsers aan het werk" of wel „Wroetendé mollen verrichten hun vernieti gend werk" moeten met vette letters als kop pen worden gebruikt. De Duitsche bladen moeten dit onderwerp voorzien van den noodigen commentaar, zoo scherp mogelijk becritiseeren. (Nr. 213 bladz. 42, D.N.B. 3 Aug. 1935, Frankfurt a. Main. Wij hebben voor deze gelegenheid de bladen een gecontroleerd: de redacties hebben 'zich slaafs aan deze order gehouden, waarbij de „Völkische Beobachter" het voorbeeld geeft. STAALPRODUCTIE IN ENGELAND STIJGT. Voor de vijfde maal in hét loopende jaar geeft de Engelsche staalindustrie een toene ming der productie te zien. In Juli bedroeg deze 803.300 ton tegen 770.000 ton in Juni. In Juh 1934 was de staalproductie 718.230 ton. De productie van gietijzer steeg van 529.300 ton in Juni tot 547.300 ton m de afgeloopen maand. Gevaar bij Ovada thans geweken. Een volkstelling in het getroffen gebied? Het A.N.P. meldt uit Rome 14 Augustus: Het is te voorzien, dat de juiste cijfers om trent het aantal dooden tengevolge van de overstroomingsramp, die Ligurië en in het bijzonder de stad Ovada heeft getroffen, nog enkele dagen op zich zullen laten wachten, aangezien men, mede tengevolge van het verbreken van tal van verbindingen, nog geen overzicht van de uitwerking der over strooming kan krijgen. Naar verluidt zou men in het getroffen gebied een volkstelling wil len houden, teneinde vast te stellen wie nog in leven zijn. De ramp geschiedde, voor zoover het de overstrooming van Ovadai betreft, des mid dags te half een. Zooals reeds gemeld werd mondt de Orba, die van de Ligurische Alpen komt en dan naar het Noorden stroomt, nabij Ovada uit in een kunstmatig meer. dat is ontstaan door een stuwdam voor de nabijgelegen waterkracht-centrale. Het meer heeft een lengte van ongeveer 5 K.M. en be vat onder normale omstandigheden on geveer 5 millioen kubieke meter water. Door den ontzettenden regenval in den nacht van Maandag op Dinsdag en later was de inhoud echter toegenomen tot 15 a 20 millioen kubieke meter, zoodat de stuwdam tenslotte onder den druk van het water bezweek en de watermassa met donderdend geraas in het dal stroomde. Tegen den avond vormde het water in het dal een meer van 40 K.M. lengte en 2 K.M. breedte, zoodat het onmogelijk was de onder water staande of door het water weggevaagde huizen te bereiken. Onmiddellijk werd een begin gemaakt met het reddingswerk, o.a. door de in de omgeving voor manoeuvres aanwezige soldaten. Een reddingsploeg van de Fiat-automobielfabrle- ken kon zwemmend zeven personen van den verdrinkingsdood redden. De ramp geschiedde zoo plotseling, dat de bewoners, die voor het onweer in hun huizen waren gevlucht, zich zelfs niet bewust waren van het gevaar, dat hun dreigde, tot de hui zen tenslotte boven hun hoofden instortten. Er zijn bij Ovada 200 huizen verwoest en vier bruggen weggeslagen, waarvan één slechts enkele seconden na het passeeren van den trein uit Genua instortte. In het dal van de Orba zijn meer dan. honderd huizen ver nield en eveneens vier bruggen ingestort. Alle telefonische en telegrafische verbindin gen zijn verbroken. Op het oogenblik is alle gevaar geweken, aangezien de opgestuwde watermassa is weggevloeid. In de omgeving van Ovada staat het water nog slechts op enkele velden, zoodat men thans een overzicht heeft van de aangerichte vernieling. Waar het water is doorgedrongen, is niets gespard gebleven. Huisraad, meubelen, bedden, fietsen, auto mobielen en cadavers van vee en huisdieren liggen overal verstrooid. De gevonden lijken zijn reeds geborgen, doch het opruimen van de puinhoopen zal wel geruimen tijd duren." Binnen een week gelooft men geen. opgave van het juiste aantal dooden te kunnen doen Het staat echter vast, dat de materieele schade verscheidene milljoenen lire bedraagt, KATH» wu: Van bevoegde zijde wordt volgens een D. N B. bericht uit Stuttgart medegedeeld: De overtredingen en excessen van leden der ka tholieke jeugdverbonden hebben de laatste weken een omvang aangenomen, die door de politie niet meer kan worden geduld. Naast andere vergrijpen waren vooral ern stig de aanvallen te Ebingen op Jungvolk, te Herbertshofen, waar een voormalig lid van een katholieke jeugdvereeniging wegens zijn uittreding tegen den grond werd geslagen, en te Kirchhausen, waar leden der Deutsche Staatsjugend tot bloedens toe werden ge slagen. Ter handhaving der openbare rust, veilig heid en orde worden derhalve od grond der verordening van den rijkspresident ter be scherming van volk en staat, de katholieke jcngemannenvereenigingen in de districten Balingen, Ehingen, Heilbronn en Neekarsulm door de Wurtembergsche politieke politie ontbonden en verboden, terwijl de vermogens in beslag zijn genomen. Te Hungenberg in Frankenland is het kamp van pater Luhn uit Würtberg. dat deze met 34 jongens van de Katholieke Jonge- lingsvereeniging „Don Bosco" had betrokken, opgeheven. Het Duitsche Nieuws Bureau deelt mede, dat op grond van het in beslag genomen materiaal kon worden vastgesteld, dat in dit illegale jeugdkamp, niet alleen sport werd beoefend, doch tegen de bestaan de verbodsbepalingen in ook velddienst oefeningen zijn gehouden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. VISCOUNT BRIDGEMAN OVERLEDEN. Viscount Bridgeman, de voormalige Eerste Lord der Admiraliteit,, die zich in 1929 uit de politiek had teruggetrokken na een carrière van veertig jaar en die slechts enkele maan den geleden benoemd was tot voorzitter van de British Broadcasting Corporation, is heden in den leeftijd van 71 jaar te zijnen huize over leden na een ziekte van drie weken. Bridgeman was twee jaar minister van bin- nenlandsche zaken, toen hij in 1924 benoemd werd tot eerste lord der admiraliteit. Na zich "Uit het lagerhuis te hebben teruggetrokken presideerde hij in 1932 de enquêtecommissie, die belangrijke aanbevelingen deed betreffende de reorganisatie der posterijen. In 1933 werd hij bestuurslid van de B.B.C., waarna, hij in' Maart j.l. wijlen J. II. Whitley opvolgde als voorzitter van de B. B. C. Thijs komt om een hoek en ontdekt plotseling wat hij zoekt. De kobold Gijs loopt voor hem uit en to.overt nog steeds de lading zwevend in de lucht. Die Gijs is toch wel knap; zelfs met een heel goede tooverstaf is dit een moeilijk werk. Bij Thijsje's kreet kijkt hij verwonderd om, en de verbazing staat hem op het gezicht te lezenHij dacht, dat niemand dan vriend Gies achter hem kon loopen maar hij ziet tot zijn schrik daar onze kleine beer Deze ontsteltenis nu, moet hij zwaar berouwen maar daarvan zul je morgen meer hoor en. Het werk der Volkenbondscommissie van Dertien, die derf Volkenbondsraad voorstellen zal moeten doen over econo mische en financieele sanctiemaatregelen tegen den staat, welke in de toekomst door eenzijdige verloochening van verdagsverplichtingen den vrede van Europa in gevaar zou brengen. Genève, Augustus 1935. (Van onzen correspondent.) De buitengewone zitting van den Volken bondsraad, die in April op verzoek van de Fransche regeering hier gehouden is, om zich bezig te houden met het besluit der Duitsche regeering van 16 Maart betreffende de invoering van den algemeenen dienstplicht in Duitschland, heeft, zcoals men weet. vol staan met het uitspreken van een afkeurend oordeel over deze Duitsche schending van de militaire voorschriften van het verdrag van Versailles, zonder eenige dwangmaatregelen voor te stellen, die de andere, staten tegen Duitschland te treffen zouden hebben, om Hitier tot naleving van het verdrag van Ver sailles te dwingen, totdat dit verdrag in ge meen overleg tusschen Duitschland en de an dere mogendheden zou zijn gewijzigd. Berustte de Volkenbondsraad dus ditmaal in de verloochening door Duitschland van de bij het verdrag van Versailles dit land op gelegde internationale verplichtingen (de vraag, of de andere staten door hun bemoei lijking van ontwapening nyet reeds vroeger eveneens het verdrag van Versailles geschon den hadden, behoeft in dezen brief niet be antwoord te worden!), de Raad nam in deze buitengewone zitting een resolutie aan, die ten doel had dergelijke ernstige verdragsver loocheningen in de toekomst te verhoeden. De Volkenbondsraad benoemde namelijk een Commissie van Dertien, die hem voorstellen zou moeten voorleggen over economische en financieele sanctiemaatregelen, te treffen tegen een staat, die in de toekomst door een zijdige verloochening van verdragsverplich tingen den vrede van Europa in gevaar zou brengen. Deze Commissie van Dertien, waarin ook de Nederlandsche regeering vertegenwoordigd is en wel door onzen gedelegeerde in de Ont wapeningsconferentie prof. mr. V. H. Rut gers, heeft thans twee zittingen te Genève gehouden, zonder echter reeds voorstellen aan den Volkenbondsraad te hebben kunnen voorleggen. Doch door den arbeid van twee ondercommissies uit haar midden, een juri dische en een economisch-financieele. zijn reeds tal van kwesties, die zich bij de toepas sing van het door den Volkenbondsraad in April aanvaarde beginsel voordoen, tot op heldering gebracht, doch eveneens verschil lende moeilijkheden aan het licht gekomen, die den Raad bij het besluit tot benoeming dezer Commissie van Dertien waarschijnlijk niet helder voor oogen hebben gestaan. Het viel de commissie niet moeilijk tot een stemmigheid te komen ten aanzien van de doelmatigheid eener aanbeveling, dat de an dere staten geenerlei financieele hulp zou den verleenen, nóch door het bewilligen van een staatsleening, nóch door het dulden van het plaatsen van een leening op hun geld markt', aan.dgn staat, die zich aan verdrags- vqrlpóeh,ening schuldig hééft gémdakt. Even eens was men in de Commissie van Dertien eenstemmig van oordeel, dat.de levering van oorlogsmateriaal aan den staat, dié den Europeéschen vrede in- geva,ar brengt, alge meen verboden zal moeten worden. De moeilijkheden begonnen echter, toen van Fransche zijde erop werd aangedrongen, dat de commissie zich ook zou uitspreken ten gunste van een algemeen verbod van he0 le veren van zoogenaamde „sleutelproducten die weliswaar voor den aanmaak van wapenen en ander oorlogsmateriaal dienen, doch ook voor meer vreedzame handelsdoeleinden ge bruikt werden. Verschillende andere commissieleden wezen op' het gevaar van een verscherping van den internationalen toestand, indien inderdaad iedere invoer van voortbrengselen, die ook wel voor waoenfabricage dienen kunnen, doch wellicht "toch in veel hoogere mate voor het normale economische leven van het land van belang zijn, zouden worden belemmerd. Het land, dat zich aan verdragschennis had schul dig gemaakt, zou dan misschien zulke groote moeilijkheden vooruitzien, dat het de voorkeur eraan zou geven terstond erop los te slaan! De economische sanctiemaatrëgelen zouden aldus juist het tegendeel veroorzaken van wat ermede beoogd werd. Terwijl het afkondigen van zoodanige sanctiemaatregelen tegen den schuldigen staat juist in het belang van de handhaving van den vrede geschieden zou, zouden zij zulk een vertwijfeling en verbitte ring in het schuldige land kunnen teweeg brengen, dat juist het uitbreken van den oor log erdoor verhaast zou worden. De Commissie van Dertien kwam dus tot deze tusschenoplossing, dat ten aanzien van de „sleutelproducten", die zoowel voor wapen- fabricage als voor vreedzame doeleinden kun nen gebezigd worden, een onderscheid moet worden gemaakt. Die voortbrengselen, die voornamelijk voor wapenvervaardiging die nen, zouden tezamen met wapenen en ander oorlogsmateriaal onder een algemeen leve ringsverbod moeten komen te vallen. Daaren tegen zouden die sleutelproducten, die een land niet kan ontberen, zonder dat daardoor het geheele economische leven van het volk zou worden verstoord, buiten den sanctie maatregel moeten blijven. De Commissie van Dertien heeft daarom aan een deskundigencommissie opgedragen een lijst op te stellen van die artikelen, die in de wapenfabrieken gebruikt worden en waar van de invoer in het schuldige land verhinderd zou kunnen worden, zonder dat daardoor het gansche economische leven van het land in moeilijkheden zou worden gebracht. De Commissie van Dertien moest ook nog een ander gevaar onder de oogen zien. Het zou natuurlijk zeer goed mogelijk zijn dat niet alle staten der wereld zich bij de door aen Volkenbondsraad aanbevolen sanctiemaat regelen tegen een bepaalden verdragschen- denden staat zouden aansluiten. Om deze sanctiemaatregelen dan toch doeltreffend te maken, zouden de wèl aan de gemeenschap pelijke actie deelnemende staten ervoor moe ten zorgen, dat de staten, die buiten de actie blijven, zoo. min mogelijk oorlogsmateriaal en „sleutelproducten" zouden ontvangen, die dan via deze staten den weg naar het schul dige land zouden kunnen vinden. De Commissie van Dertien heeft in bijzon derheden aangegeven, welke waarborgen de aan de sanctiemaatregelen niet mededoende staten den anderen zouden te geven hebben, op straffe van anders in den boycott tegen den schuldigen staat mede-inbegrepen te worden! Bij het ontwerpen van deze regelen heeft de commissie echter niet verzwegen, dat de toepassing ervan met heel wat moeilijk heden gepaard zou gaan! De allergrootste moeilijkheid, die de Com missie van Dertien op haar. weg. ontmoet heeft, is echter deze, dat verschillende leden van oordeel waren, dat krachtens den vooC den Volkenbondsraad geldenden eenstemmig- heidsregel een aanbeveling van den Raad tot toepassing van eenigen sanctiemaatregel slechts bij volkomen eenstemmigheid, met inbegrip van de stem van het land waartegen de sanctiemaatregelen zouden bestemd zijn, zou kunnen worden aangenomen! Daar wel nimmer een staat zijn stem zal geven aan een besluit, waardoor hijzelf gevoelig getroffen zou worden, is hierdoor de praktische uitvoer baarheid van het geheele Raadsbesluit van 17 April twijfelachtig geworden! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf i 35.- met sarantie- Pün- vana J %J%J' loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) litmniin#1^ VRIJDAG 16 AUGUSTUS HILVERSUM ,1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. en AVRO. 11.00—12.00 VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Jan Lemaire. 10.35 Gram.pl. 11.Vervolg declamatie. 11.20 Gram.pl. 12.— De Minstreels olv. J. Brill en gram.pl. 2.15 Causerie Dr. M. G. de Boer. 2.35 Gram.pl. 3.10 AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. 4.Orvitro pia olv. J. v. d. Horst. 5.Voor dè kinderen. 5.30 De Zonnekloppers olv. c. Steyn. 6.15 De Flierefluiters olv. E. Walis. 7.Dr. P. de Graaf: De misdaad en haar bestrijding in de Sovjet-Unie. 7.20 „De Róodbórstjes" en „De Krekeltjes" olv. L. Hulscher. -_7-50 Berichten. SOS-berichten. 8.— Ds. G. Westmijse: Ik ben niet ongodsdienstig, maar ik ben de Kerk ont wend. 8.30 Uit het Kurha-us, Scheveningen: Residentie-orkest olv. C. Schuriclrt, ramv. A. Poth (viool) en Marion Anderson (alt). Om 9.15: Dr. G. Knuttel: Rembrandt en Vermeer. 10.15 De heer Agtmaal: Kinderen varen naar Noorwegen. 11.Jazzconcert (gr.pl.) 11.30— 12.Gramofoonmuziek. HUIZEN, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. L. J. Al- laart 11.0012.Orgelspel S. P. Visser. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gra- moonfoonplaten. 2.Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.Pianorecital A. Koole. 4.— Duetten door L. Houtstra-van Dam (sopraan) en Chr. v. Dam (bas-bariton), mmv. M. Tid- dens (piano). 5.— Haagsch Fianokwintet. 6.15 Gram.pl. 6.30 Causerie A. J. Herwig 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage 7.30 Literaire causerie H. Spaans 8.Berichten 8.05 Uit den Dierentuin, Den Haag. Kon. Mil. Kapel olv. Kapt. C- L. Walther Boer. 9.Causerie S. M. v. d. Galiën. 9.30 Vervolg concert. 10.10 Berich ten 10.1511.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel R. New. 11.50 Charles Manning en zijn orkest. 12.50 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Gra- mofoonpl. 2.20 Imperial Hydro Hotel-orkest olv. Smythe. 3.20 H. Da rows ki en zijn orkest. 4.35 Hotel Metropole-orkest olv. E. Colombo. 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berich ten. 6.50 Orgelspel R. Dixon. 7.20 Bobby Howell en zijn orkest. 8 20 „Pleasant portion" spel van Couper 9.20 BBC-Militair-orkest olv. R. P. O'Donnell, mmv. Th. Bates (bariton). 10.— Berichten. 10.20 BBC-orkest olv. P. Morales, mmv. p. Cochrane (piano). 11.3512.20 S. Kyte en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.20 Orkestconcert olv. Guillou. 10.50 Vervolg concert. 11.20 Gram.pl. 12,35 Orkestconcert olv. Gaillard. 4.20 Goldy- orkest. 7.20 Gram.pl. 7.40 Zang. 8.05 Orgelcon cert Marthe Bracquemond. 8.50 Orkestconcert olv. Cooper. 11.05 Dansmuziek. 11.20—1.20 Gra mofoonmuziek.' KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv. Andersen. 3.50 5,20 Concert uit rest. „Ritz". 8.30 Vioolre cital 8.50 Hoorspel. 9.50 Opera-muziek. 10.40 Mandoline-concert. 11.151250 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Ge var. concert. 4.20 Pianorecital. 5.2'0 Orkestconcert. 7,20 Omroep kleinorkest olv. Topitz. 8.35 Leipz. Sympho- nieorkest. 9.10 Hoorspel. 10.Omroeporkest olv. Buschkötter. 11.2012.20 Omroeporkest, Radiokoor en solisten. ROME, 421 M. 9.Orkestconcert olv. Bonavolonta. 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12 50 Zang. 1.05 en I.302.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zang 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Gram.pl. 8.20 Trioconcert. 9.20 Symphonieconcert olv. André. 10.3011.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 1.302.20 Gram.pl. en zang. 5.20 Symphonieconcert. Leiding: André. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang 8.20 Salonrorkest olv. Walpot. 10.30— II.20 Gramofoonmuziek- DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 8.35 Marschen en Dansen van Beethoven. 9.10 Uit Frankfort: Dor Fu?ztritt dem Genie. 10.20 Berichten. 10.50 Orgelspel. 11.05 Weer bericht. 11.2012.20 Dansmuziek uit Berlijn:,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3