Berichten in enkele regels BEVERWIJK J Slechte week op de groente markt. V, Sla draaide door. Veel boonen tegen n lagen prijs. Het verloop van den handel over de afge- loopen week was verre van rooskleurig er. bracht weer tal van teleurstellingen. Nu wij thans volop in de boonen zitten en de aan voeren van beduidenden omvang zijn, begin' nen ook de prijzen steeds meer terug te loo pen en het was vooral in het midden dezer week dat de verschillende boonsoorten wat de noteeringen betreft sterk in het gedrang kwa men. Snijboonen gaan in aanvoer nog steeds in stijgende lijn en ofschoon het product prachtig mooi is zijn de prijzen zeer laag n.l. zoo ongeveer van, 56 ct. per K.G., zoodat voor dit artikel van een loonenden prijs geen spra ke kan zijn. Dubbele boonen hebben lang vast gestaan op noteeringen naar kwaliteit van 68 ct. en ook de laatste veiling opende ge- ruimen tijd op ditzelfde peil, doch bij het eindigen van de markt zonken de prijzen weldig en moesten groote partijen met slechts 4 ct. per K.G. tevreden zijn. Spercieboonen zonder draad noteerden naar kwaliteit van 1012, Trosboonen 14 en met draad van 810 ct. per K.G. Pronkboonen die zich ook ge leidelijk meer beginnen te vertoonen komen niet hooger dan 3—4 ct. per K.G. Sla schijnt in den handel voor geen verbe tering vatbaar en blijft voortdurend aan den lagen kant voorzoover dit artikel verhandeld wordt. Overigens steeds een groot gedeelte doordraaien. Komkommers waarvan thans flinke partijen worden aangeboden kunnen voor goede soort een prijsje van 12 ct. per stuk maken; mindere soorten hebben geen waarde. Postelein kon de prijzen van vorige week niet handhaven en daalde weer terug tot no teeringen van 2432 ct. per kist. Een enkel partijtje spinazie dat zoo nu en dan werd aangeboden maakte soms mooie prijzen, doch het is een enkeling die hiervan profiteert. Hetzelfde geldt thans ook voor bloemkool die voor goede prijzen te verhan delen is doch ook dit product is voornamelijk van goede kwaliteit zeer spaarzaam. Bospeen bracht nog weinig verandering, groote voeren met prijzen van 24 ct. Sommige par tijtjes soms een cent hooger. Voor de verschillende dopperssoorten, waar van de aanvoeren nu sterk beginnen te ver minderen. bleef geregeld veel kooplust bestaan. Voor Bruine Capucijners en Raspers werd naar soort zoo ongeveer van 1528 ct. be taald. Witte Capucijners en Doppers noteer den enkele centen per K.G. lager. Tuinboonen hadden eveneens een willigen handel met prijzen van 614 ct. per K.G. Tomaten zakten de laatste dagen weer sterk in prijs terug en noteerden naar soort van 69 ct. per K.G. In de fruitafdeeling kwamen nog mooie partijen roode bessen voor. Kruisbessen en zwarte bessen zijn echter weer zoo goed als verdwenen. Roode bessen noteerden van 45 60 ct. per slof en frambozen van 2535 ct. per doosje. Appelen en peren beginnen zich ruimer te vertoonen; over het algemeen munt de kwaliteit nog niet erg uit. HET VERTREK VAN KAPELAAN A. M. VAN NOBELEN. Zooals wij reeds eerder meldden is de Wel- Eerw. heer A. M. van Nobelen, kapelaan van de parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad aan den Arendsweg alhier, verplaatst naar Oudorp, waar den vertrekkenden kapelaan 'n moeilijke taak wacht, daar hij veel werk van den pastoor zal moeten overnemen, daar deze ziekelijk is. Kapelaan van Nobelen was ruim drie jaar in Beverwijk werkzaam, hij was o.m. direc teur van de Mariacongregatie afd. Mannen en van de Meisjescongregatie. Verder was hij geestelijk adviseur van verschillende sociale organisaties en van de Propaganda club „Pater Pro". Naar wij vernemen zal er nog gelegenheid zijn om afscheid te nemen van den kape- I laan en wel op Donderdagavond te 8 uur i" de pastorie aan den Arendsweg. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling. 14 Aug. 1935. iBreekpeen per kist 2530 Spinazie per kist 5090 Sla per kist 1325 Postelein per kist 2434 Andijvie per kist 1525 Wortelen per bos 35 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Bloemkool 1ste soort per stuk 1216 Bloemkool 2e soort per stuk 4^-6 Tomaten per K.G. 69 Doppers per K.G. 1422 Capucijners W per K.G. 1020 Capucijners B per K.G. 1626 Raspers per K.G. 1524 Snijboonen per K.G. 56 Dikke boonen per K.G. 58 Sperc. b. z. dr. per K.G. 1012 Sperc. to. m. dr. per K.G. 89 Tuinboonen per K.G. 5IV2 Trosboonen per K.G. 12 1/214 Pronkboonen per K.G. 3 1/24 Komkommers per stuk 12 Roodekool per stuk 45 Frambozen per doosje 2332 Appelen per K.G. 1012 Peren per K.G. 1014 Roode bessen per slof 5060 i DE IEPEN IN DE BREESTRAAT. Wederom zijn eenige iepen als slachtoffer gevallen van den bijl der houthakkers nog een aantal anderen wacht reeds geheel ontdaan van hun tooi gelaten hun oordeel af. Het is toch te betreuren, dat onze mooie Breestraat alleei door de iepenziekte met den ondergang bedreigd wordt en wellicht binnen niet al te langen tijd geheel ontdaan zal zijn van zijn groene pracht. VERGADERING GING NIET DOOR. De vergadering van het georganiseerd overleg die Dinsdagavond zou worden ge houden en waarin voorstellen omtrent sa larisregeling en wachtgeld van 't gemeente- personeel behandeld zouden worden, ging, wegens afwezigheid van eenige raadsleden, niet door. Zij is tot nader te bepalen datum uitgesteld. RONDRITTEN DER V.V.V. GEëINDIGD. Woensdagmiddag had de vijfde en tevens laatste rondrit van dit seizoen plaats en deze mocht zich weder in een groote belangstel ling verheugen. Evenals vorige week moesten twee autocars gecharterd worden om de 40 belangstellenden te bergen. In totaal hebben ruim 110 deelnemers dit seizoen van de rond ritten gebruik gemaakt, een getal dat aan merkelijk hooger is dan vorig jaar zoodat de organisatoren met voldoening op deze rond ritten kunnen terugzien. Wij zijn er van overtuigd dat het bestuur der V.V.V. een open oog heeft voor de toe komst, hetzij om deze trips uit te breiden, hetzij om vooral in de eerste weken van Augustus speciale rondritten te organisee- ren b.v. naar de kaasmarkt te Alkmaar en Afsluitdijk of naar de sluizen, en Visscherij- hal te IJmuidèn en ook nog andere merk waardigheden daarin op te nemen. Ook al in verband met een eventueele fusie zijn wij er van overtuigd dat de rond ritten de volle belangstelling van het be stuur der V.V.V. zullen hebben. HEEMSKERK ONGEVAL. Terwijl de timmerman P. Schipper bezig was bij het kasteel Marquette een schuur te sloo- pen, viel hij door een zolder, waarbij hij zijn dijbeen brak. DOOR EEN HOND GEBETEN. Een zoontje van bakker Meyer werd op een erf door een hond een stuk uit den bovenlip gebeten. De knaap werd door een dokter be handeld. Voor Haarlem's Kantonrechter. Vadertje Langbeen. Als men de verklaringen van de getuigen en die van den verdachte naast elkaar legde, dan moest de heer, die in de Lange Veerstraat een stoot van een auto tegen zijn hiel had ge kregen, een rechterbeen van buitengewone afmetingen gehad hebben. De heer toch zei, dat hij bij het oversteken van die straat, met den linkervoet reeds op het trottoir stond, ter wijl de rechtervoet nog op den rijweg stond, toen zijn hiel van dien voet getroffen werd en de chauffeur beweerde, dat hij op 't midden van den 8 M. breeden rijweg reed. Het rechter been van den voetganger zou dus een lengte van minstens 3 M. gehad moeten hebben en dit kwam met de werkelijkheid niet overeen want Vadertje Langbeen had beenen van zeer normale afmetingen. Er was dus Iets nlèt in j den haak met die verklaringen en een getuige a décharge gaf een duidelijker kijk op het ge val door te zeggen, dat de chauffeur meer links dan rechts reed, hiermee den chauffeur dus niet bepaald dechargeerende. Wel vertelde deze getuige, dat de voetganger met anderen den rijweg overgestoken, alsof zij wilden demonstreererv\ dat de weg in de eerste plaats voor de voetgangers bestemd was, maar een afdoende verklaring was dit niet voor het feit, dat de chauffeur, die van de Kleine Houtstraat kwam, niet meer rechts had ge houden. De ambtenaar van het openbare ministerie achtte dan ook bewezen, gelet op de verklaring van den getroffene en zijn kameraad, die ze bevestigde, zoomede op de normale lengte van het getroffen rechterbeen, dat de chauffeur schuld had en eischte f 15 boete, doch Mr. Gerritsen, de plaatsvervangend kantonrechter, verminderde ze tot 5; voetgangers moeten ook uitkijken. Steek tijdig de hand uit. AutoUus Haarlem èri Beverwijk. Naar het strand. Een fietsrijder wilde bij -de Zaanenstraat den Rijksstraatweg oversteken en aangezien dit plan niet plotseling bij hem was opgeko men, had hij verstandig gedaan, als hij, voor hij begon te draaien, de linkerhand had uit gestoken en daarmee niet gewacht had tot hij naar links zwenkte, want nu kon een auto, die achter hem reed met die wijziging van richting geen voldoende rekening hou den. Gelukkig reed de auto heel kalm en daar door was de duw, die de wielrijder kreeg, niet zoo heel erg. De kantonrechter wees op het late handuit- steken, hetgeen een gewoonte is van veel wielrijders. Ze vergeten, dat zij zich zelf het allermeest in gevaar brengen. De ambtenaar en de kantonrechter hielden er rekening mee, dat de wielrijder zelf het slachtoffer van zijn onvoorzichtigheid was geworden en dus al ge straft was. 3 was de eisch en 1 de uit spraak. Bakkersarbeid. Ged. Staten van Noord-Holland hebben de aan de N.V. Autobus-Exploitatie „Stormvogels' te IJmuidèn verleende vergunningen tot het uitoefenen van autobusdiensten van Haarlem naar IJmuidèn en terug en van Beverwijk naar IJmuidèn en terug gewijzigd in dien zin, dat aan de trajectomschrijving het volgende wordt toegevoegd Gedurende de zomermaanden zal de dienst, van het Willemsplein te IJmuidèn af worden doorgetrokken naar het parkeerterrein aan het einde van den Weg naar het Strand, langs de volgende wegen: Willemsplein, Dirksstraat, Neptunusstraat, Afrit naar het Stationsplein, Stationsplein, Weg langs de Visschershaven, Haringkade en Weg naar het Strand. Voor sigarettenpapier zyn zegels noodig. Tevens moet aangifte van den voorraad worden gedaan. Een bakker kreeg in den vroegen ochtend te 5 uur bezoek van de arbeidsinspectie. Hij wist dat niet, maar toen op dat uur toegang tot zijn bakkerij werd gevraagd, begreep hij wel, dat men kwam controleeren of hij liet werken, wat niet mocht. Nu had hij goede reden om niet te haastig te zijn met het binnenlaten der bezoekers en dezen moesten dan ook even wachten. Toen zij binnengelaten werden, de baas alleen in de bakkerij en bevond zich voor een respectabel brooddeeg, maar de inspectie vond dat deeg te groot voor een man en ze ging op zoek. In een kamertje stonden een paar bedden, die kort te voren beslanen waren en nu wilden de bezoekers met alle geweld zien wie daar gelogeerd hadedn. Ze zochten dus verder, maar de baas maakte het den ambte naren gemakkelijk door twee knechts uit een schuilhoek te laten komen en zij erkende, meegeholpen te hebben aan de deegmakerij, wat niet klopte met de arbeidslijst. De bakker stond nu terecht en zei, dat de tijden moeilijk waren, wat een mensch wel eens tot overtreding kan brengen. De ambtenaar wees er op, dat de bakker al eerder veroordeeld was en als het weer ge beurde, zou er hechtenisstraf oogelegd moeten worden. Twee boeten van 4. Twee? vroeg de bakker, ik dacht ,dat het maar één overtreding was. De ambtenaar snuffelde in de wet. „Hij heeft gelijk", was het antwoord, ,ik vraag dus één boete van 8. „Daar schiet ik ook niet veel mee op," lachte de bakker en dat was juist, maar de kantonrechter maakte er 6 van, doch waarschuwde voor herhaling. EXAMEN HOOFD ACTE. Geëxamineerd 4 mannelijke candidaten, Geslaagd de heer C. Bos te Berkhout; J. G. L. Lippits, te Hoorn; B. C. A. Louwe, te Uit geest; en na herexamenTj. W. de Boer, te Punnerend. 1 Afgewezen. De examens zijn afgeloopen. Geëxamineerd 131 mannelijke en 69 vrouwelijke candida ten; daarvan zijn geslaagd 66 mannelijke en 31 vrouwelijke candidaten. Van officieele zijde vestigt men de aan dacht op het feit, dat de resolutie van den minister van Financiën van 21 Juni 1935, waarbij is bepaald dat sigarettenpapier van zegels moet zijn voorzien, met ingang van heden, in werking treedt. Ten aanzien van de voorraden sigaretten papier is het navolgende voorgeschreven: Tot 15 September as mag een hoeveelheid sigarettenpapier, waarvan het gewicht, de verpakking er onder begrepen, 200 gram of minder bedraagt en tot 22 Augustus a.s. mag iedere hoeveelheid sigarettenpapier ongeze geld voorhanden zijn. Van sigarettenpapier in een grootere hoe veelheid dan 200 gram kan voor 18 Augus tus a.s. aangifte in tweevoud ten kantore van den ontvanger der accijnzen worden gedaan onder overlegging van de documenten, die tot dekking van den voorraad kunnen dienen De juistheid van de aangifte wordt vervol gens onderzocht en een verklaring op de aan gifte gesteld, waarna het sigarettenpapier naar het ontvangkantoor der accijnzen wordt vervoerd, waar zegeling plaats vindt, de hoeveelheid sigarettenpapier kunnen wor- Indien geen dekkingsdocumenten voor den vertoond, geschiedt zegeling alleen na betaling der verschuldigde belasting. Wethouders als leden van stembureaux. Minister de Wilde heeft geen bezwaar tegen presentiegeld. Circulaire Gedeputeerden ingetrokken. Negerkinderen in de New-Yorksche wijk Harlem laten door de geruchten oVer een dreigenden Italiaansch-Abessynischen oorlog hun gewone spelen in den steek en voelen zich meer aangetrokken tot „das Militar". In een rondschrijven dat Gedeputeerde Staten aan de gemeentebesturen in Noord- Holland hebben doen toekomen, wordt er op gewezen, dat naar aanleiding van de circu laire van 27 Maart 1935, waarbij werd kennis gegeven, dat aan wethouders die lid waren van een stembureau, als zoodanig geen pre sentiegeld mocht worden uitgekeerd, op grond van art. 100, 3de lid der Gemeentewet, ver schillende gemeentebesturen nadere inlich tingen verzocht hebben, in het bijzonder over de vraag, of een wethouder, als lid van een stembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, wèl presentiegeld zou mo gen genieten. In de eerste circulaire van Ge deputeerden werd n.l. alleen gesproken van de verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten. Gedeputeerden hebben daarop het oordeel gevraagd van den Minister van Binnenland- sche Zaken. Uit diens antwoord aldus dee- len Gedeputeerden thans den gemeentebestu ren mede is hun gebleken, dat de Minister van oordeel is, dat het voorschrift van art. 100, 3de lid der Gemeentewet, zich, bij een ruime opvatting van den term „gemeentebe- dierjing", niet verzet tegen het genieten van het bovenbedoelde presentiegeld, zoowel voor de verkiezingen van leden van de Tweede Kamer en Provinciale Staten, als voor die van leden van den gemeenteraad. In overeenstemming met deze zienswijze hebben Gedeputeerden besloten, hun stand punt, den gemeentebesturen medegedeeld in de circulaire van 27 Maart 1935, te verlaten en voortaan geen bezwaar meer te maken tegen het uitbetalen van presentiegeld als hiervoren bedoeld aan wethouders. Aangezien Gedeputeerden nog verzoeken, de genoemde circulaire als ,.niet-geschreven" te beschouwen, hebben derhalve de wethou ders in Noord-Holland, wien bij de jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten geen presentiegeld werd uitgekeerd, alsnog recht op uitkeering daarvan. DONDERDAG IS AUGUSTUS 1935 VOETBAL. Om den Ned. Voetbalbeker, Vaststelling der data. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 12 v. Bermuda. Lochmonar, Vancouver n. Rottm. 12 te San Francisco. Narenta, 10 van Rotterdam te Vancouver. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 13 [(12.13 n.m.) 95 mijl N.O. van Land's End. Statendam 13 (n.m.) v. New York n. Rottm. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 13 v. Jonden. x Maasdam 14 van New York te Rotterdam. HALCYONLIJN. Stad Zwolle, 14 van Rotterdam n. Lissabon. Stad Haarlem, Rottm. n. Bagnoli p. 14 Gibr. Stad Zaandam 12 van Huelva n. Sas v. Gent. Vredenburg 13 van Narvik n. Vlaardingen. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Boschfontein 14 van Antwerpen te Hamburg. Bloemfontein (uitr.) 13 te Port Natal. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 13 van Haifa. Zuiderkerk (uitr.) 14 te Port Said. HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. Aagtekerk 14 v. Bremen te Hamburg. Streefkerk (uitr.) 14 te Colombo. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Pinang 13 van N.-York n. Batavia. City of Eastbourne, Java n. N.-York p. 13 Gibraltar. Tanimbar 12 van N.-York naar Philadelphia. JAVA—CHINA—JAP ANLIJN. Tjisadane, Shanghai n. Java 13 v. Macassar. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Perseus 14 van Oporto te Amsterdam. Poseidon 13 van Gandia n. Malaga. Rhea 13 van Barcelona naar Palermo. Ulysses 13 van Malta n. Calamata. Venus 13 van Triest naar Fiume. Boskoop 12 van Talcahuano n. San Antonio. Hercules 14 van Beyrouth te Amsterdam. Amazone 13 van Danzig te Kopenhagen. Juno Palermo n. Amsterdam p. 13 Gibraltar. Venus 14 van Triest te Fiume. Stella 14 van Alexandrië naar Jaffa. Bennekom Chili n. Liverpool en Amsterdam 14 (8 v.m.) 570 mijl W. v. Valentia. Orpheus 14 van Amsterdam n. Kopenhagen. Trajanus 14 van Amsterdam naar Santander. Merope 14 van Amsterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi (thuisr.) 12 van Singapore. Slamat 12 van Uilvik te Odda. Modjokerto (uitreis) p. 13 Ouessant. Baloeran 14 van Rotterdam naar Batavia. Palembang 14 van Hamburg te Rotterdam.' KON. HOLLANDSCHE LLOYD Eemland (thuisr.) p. 14 Ouessant, 16 (n.m.) verwacht. ZAANLAND (uitr.) 14 van Amsterdam. Amstelland (uitr.) 12 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 13 van Algiers Poelau Roebiah (uitr.) 14 van Suez. Simaloer (uitr.) p. 12 Gibraltar. J. P. Coen (thuisr.) p. 13 Gibraltar. Johan de Witt (uitr.) 13 van Belawan. Chr. Huygens (thuisr.) 14 van Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Menestheus, Japan n. Rotterdam 14 te Mar seille. Benreoch, Japan n. Rotterdam 14 v. Antwer pen en pass. Vlissingen. Calchas, iapan n. Rotterdam 14 van Sin gapore. Alcinous, Amsterdam n. Java 14 van Suez. City of Hereford 10 van Rotterdam te Osaka, Agamemnon, Japan n. Rotterdam, 13 te Hrnekong. Polyphemus, Batavia n. Amsterdam 14 v. Belawan. VISCHINVOER. De Deensche motorkotter Hekla is van Esbjerg aangekomen met een lading levende visch voor een plaatselijken import AANGEKOMEN. 13 Augustus. Lowestoft Trader sa. Lowestoft. 14 Augustus. Perseus s.s. Oporto. Elton s.s. Leningrad. Embla s.s. Sundsvall Orduna s.s. Boulogne Rossum s.s. Leningrad Hekla m.s. Esbjerg VERTROKKEN. 13 Augustus. Ransel m.s. Hamburg Sint Ann aland s.s. Methil Elisabeth Maersk sa. Leith Bortwick s.s. idem Vliestroom s.s. Huil Merel sa. Londen 14 Augustus. Martha Halm s.s. Rotterdam Skjoldheim s.s. Onega Te IJmuidèn aangekomen: Buitenhaven, Britsch sa. Orduna Boulogne toeristen. Visschershaven Britsch s.s. Lowestoft Tra der Lowestoft, ledig. Visschershaven Deensch m.s. Hekla Esbjerg visch. De ,Sportkr." bevat de volgorde der wed strijden om den Ned. Voetbalbeker. Die luidt als volgt: Eerste Ronde: 2e Zondag in September: 3e4e klassers K.N.V.B: i kampioenen Erkende Bonden. Niet-toegelaten vereenigingen. Tweede ronde: Laatste Zondag in October: de overgeblevenen van ronde 1, plus de 2e klassers K.N.V.B. Derde ronde: Onafhankelijkheidswedstrijd dag. de overgeblevenen van ronde 2, plus de le klassers. Vierde ronde: Tweede Kerstdag: de overgeblevenen van ronde 3. Vijfde ronde: Nieuwjaarsdag: inhaaldag, zoo noodig, tusschenronde. Zesde ronde: Eerste Zondag in Februari: de overgeblevenen van ronde 4 en 5. Zevende ronde: Eerste Zondag in Maart: de overgeblevenen van ronde 6. enz. enz. tot de finale en zoo noodig 2en Paaschdag, Hemelvaartsdag, en 2en Pinksterdag be nutten om tijdig klaar te komen met de be kercompetitie. Deze wedstrijden beginnen op Zondag 8 September. WATERPOLO. Het IJ—H. P. C. (4—3). Aan H.P.C. ontgaat het kampioenschap na zwaren strijd. In een buitengewoon spannenden strijd heb ben de Amsterdammers H.P.C. wederom ge slagen. Afwisselend hebben beide zeventallen de leiding gehad, waaruit blijkt dat het aan spanning niet heeft ontbroken. H.P.C. heeft ondanks deze nederlaag getoond volkomen gelijkwaardig aan Het IJ te zijn. Als scehidsrechter Plantinga beginnen fluit, blijken beide ploegen volledig. Hoewel H.P.C. het eerst den bal heeft, neemt Het IJ den aanval over, doch de bal wordt naast geschoten. Het IJ zet enkele goede aan vallen op; daartegen vlot het bij de H.P.C.'ers nog lang niet. Het combrneeren en zuiver plaatsen is ver te zoeken, waarvan Het IJ dankbaar profiteert. Vanden Bosch heeft zich op de tweemeterlijn geposteerd, waartegen Braam Bigot laat spelen. Eerst nadat deze spe ler Het IJ een nuttigen 2—0 voorsprong had bezorgd, werd de opstelling gewijzigd. Deze achterstand had op de H.P.C.'ers gelukkig een goede uitwerking. Enthousiast werd aange pakt; als J. Kohier wegens te zwaar spel het water moet verlaten, kan Bigot fraai scoren (2—1). Het IJ antwoordt weer met enkele goede aanvallen, doch voor rust blijft de stand on gewijzigd. De tweede helft was een emotievolle strijd. De H.P.C.'ers hebben aanvankelijk het beste van het veld, Kooyman lost een mooi linksch schot, waarmee Veenstra voor de tweede maal is gepasseerd (22). Als Hazenberg en Uitendaal het water zijn uitgezonden, wil het in' de IJ-achterhoede even niet vlotten, waarvan Kooman gebruik maakt, door den bal naar Mooi te plaatsen, die onhoudbaar scoort (23). Het spelpeil zakt nu aanmerkelijk: Herhaal delijk moet scheidsrechter Plantinga ingrij pen. Mooi wordt wel wat al te zwaar gestraft, als hij verdedigend een overtreding begaat, waarvoor hij het water moet verlaten. Den strafworp schiet Haier echter over. Het IJ kan echter toch scoren door J. Kohier (3—3). Direct na het uitzwemmen lost dezelfde speler een ver boogschot, dat keeper Kohier blijkbaar totaal verrast (43). H.P.C. komt nog wel even gevaarlijk opzet ten, doch de IJ-achterhoede houdt stand. De Amsterdammers zijn dus weer afdeelings- kampioen geworden. Door een uitstekend gedeelte van een electrischen trein is een man op een onbe- waakten overweg nabij Schiedam gegrepen. Hij liep een gecompliceerde dijbeenbreuk op. Tegen den Ned. Herv. predikant J. W. B. Cohen te Dokkum is proces-verbaal op gemaakt wegens aansporing tot dienstweige ring. Aangehouden is te Soest een zekere J. H. K. die op verschillende plaatsen van ons land oplichtingen heeft gepleegd. Vier jaar gevangenisstraf is geëischt tegen een 18-jarigen schoenmaker uit Dries- sem, die, onder invloed van sterken drank verkeerend, zonder aanleiding iemand uit dat dorp met een mes had gestoken. Verschillende brandhaarden werden ge vonden in een leegstaande arbeiderswoning te Stiens, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag is afgebrand. In de Waal nabij Varik is een 24-jarige visscher, die door het breken van zijn hen gel het evenwicht verloor en uit zijn bootje te water sera akte. verdronken. ENGELSCH VISSCHERIJBEDRIJF. De reeder J. P. Houston te Milford verkocht zijn stoomtrawler Gaelic voor den sloop, voor welk doel ook verkocht is de stoomtrawler Emily Morley van de Mason Trawlers Ltd. te Fleetwood en de stoomtrawler Leith Hall van Sir William Meff te Aberdeen. GEEN HOOGE PRIJS. Dezer dagen werd de Deensche motorkotter E 6 Dagmar te Esbjerg publiek verkocht, waarbij het schip slechts400 kronen op bracht. Het bleek later te zijn aangekocht door de hypotheekhoudende Bank ter plaat- VERMINDERING WERELDVLOOT. Volgens een opgave van Lloyds is de wereld tonnage in het vorig jaar met 844 schepen (boven 100 bruto reg. ton) en met 2.11 mil- lioen bruto ton verminderd. Van deze waren 770 stoom- en motorschepen met 2,07 millioen ton en 74 zeilschepen met 0.04 millioen ton. Gesloopt werden hiervan 603 schepen met 1.76 millioen ton, teweten 564 stoom- en motorschepen met 1.74 millioen en 39 zeilschepen met 0.02 milldoen ton. FRUITVERSCIIEPIN G. Het Britsche stoomschip Lowestoft Trader is hier in ballast van Lowestoft aangekomen om bij de Frigo vruchtenpulp te laden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6