HET NIEUWE AVONDBLAD Wandgedierte in 12| uur 352 K.M. gefietst! 20e JAARGANG No. 243 MAANDAG 19 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Brandkast opengebrand op IJmuiden's station. 1600.zijn verdwenen. Werklooze IJmuidenaar wilde in recordtijd rondom 't IJsselmeer. Ongeveer zestien honderd gulden werden gestolen bij een inbraak in het IJmuidensche station. Toen Zondagmorgen de dienstdoende beambten op kantoor kwamen, zagen zij dat van een kantoordeur aan den kant van het perron een ruitje was uitgesneden. Ofschoon het haast niet te denken is dat daardoor een niensch is gekropen, moet toch worden aan genomen dat de ongewenschte inspecteur van het lokaal, langs dezen weg in binnengekomen. In het kantoor was een groote rommel ge maakt. Overal lagen papieren verspreid en alle laden waren doorgekeken. De brandkast was stevig onder handen genomen Met een elec- trische boor was een gat gemaakt, het slot was onklaar geworden en daarna kon onge stoord alles worden weggenomen wat van waarde was. Eenige geldkisten (elke ambte naar heeft zijn aparte bergplaats voor geld) zijn openengebroken en aldus zijn circa zes tien honderd gulden verdwenen. De inbraak moet zijn geschied tusschen half een 's nachts en zeven uur 's morgens. Wellicht heeft de dader juist den nacht van Zaterdag op Zondag uitgekozen, omdat dat „de langste nacht" is wat de diensttijden be treft. Immers op werkdagen begint de dienst een uur vroeger. Van de zijde van de haven zal de man de stationsterreinen zijn betreden. Tusschen enkele goederenwagens werden opengebroken geldkisten gevonden eh andere voorwerpen, die .voor het. politieonderzoek wel van belang zijn. Alleen geld is meegenomen, geldswaardige papieren zijn achtergelaten, zooals kaartjes, vervoerbewijzen voor fietsen. Dit is de vierde - keer dat ingebroken is op het station, maar de eerste maal dat de dief succes heeft gehad. De politie meent dat uit enkele- aanwijzin gen geconcludeerd mag worden dat vooral in Amsterdam het onderzoek moet worden voort gezet. GEEN „HARINGJAGERS" VOORTAAN MEIER Ten gevolge van de aanvulling Crisisha- ringbesluit-1934 is de aanvoer van pekel- en stern-haring in Nederland slechts toegestaan met dezelfde schepen aan boord waarvan deze haring is verwerkt. Dit beteekent dus, dat aanbrenging van ha- ring' door z.g. haringjagers, die zelf niet ter vischvangst gaan, maar de haring der vis- schènde schepen overnemen, niet meer is toe gestaan. Door deze assistentie van deze z.g. haring jagers konden de vissohende vaartuigen blij ven visschen, terwijl, door het toch snelle ver voer der haring naar den wal, de visch „groen" bleef en de kwaliteit dus niet verminderde. Met dezen aanvullenden maatregel wordt dus waarschijnlijk betere controle uitgeoefend dat inderdaad die schepen aan de haring- drijf netvisscherij deelnemen, die daarvoor ver gunning hebben verkregen. Welke feiten er toe hebben geleid om dezen aanvullenden maatregel in te voeren, is ons niet bekend Nu echter worden de schepen waarschijnlijk genoodzaakt spoediger naar den wal te ko men dan. oorspronkelijk in de bedoeling lag, wil men althans de haringkwaliteit op peil houden zoo meldt de Telegraaf. (Tel.) De feest- en propagandaweek van Kinheim. moeilijkheden te komen, waarin hij door de slapte in het vischbedrijf is gekomen. Vooral daarom hopen wij voor Broek dat het hem in September mag gelukken het record wel te breken, opdat hij meer kans zal hebben zijn doel te bereiken. IJmuiden als aanloophaven. „Boschfontein" en „Caribia" binnen. Werd een teleurstelling. In tegenstelling met andere jaren is dit maal de door de speeltuinvereeniging gehou den feest- en propagandaweek door verschil lende omstandigheden op een teleurstelling uitgeloopen. Voornamelijk is hiervan de oorzaak het feit, dat de exploitanten hunne verplichtingen tegenover het bestuur niet zijn nagekomen. Sommige inschrijvers waren weggebleven, an deren weer braken hunne etablissementen af. Door een en ander ontbrak de feeststemming. Voor de vereeniging, die zich van deze feest en propagandaweek zooveel had voorgesteld is zij een groote teleurstelling geworden. BEZOEK AAN ALKMAAR. De Natuurvriendengroep afdeeling Velsen- ÏJmuiden organiseert op 23 Augustus een tochtje naar Alkmaar. Er zal een bezoek wor den gebracht aan het stadhuis, de Waag, het museum enz., terwijl ook de kaasmarkt be zocht wordt. STEUNBONNEN VOOR DE RADIO DISTRIBUTIE. Het Comité verzoekt ons te melden, dat in schrijving voor het verkrijgen van een steun- bon voor de maand September voor de Radio- Centrales in de gemeente Velsen geschiedt op Donderdag .22 Augustus voor de Centrale Ken- nemerland en Velsen-Noord en uitreiking op Donderdag 29 Augustus van 78 uur. Voor de Centrales Huisman en v. d. Broek inschrijving op Vrijdag 23 Augustus en uit reiking op Vrijdag 29 Augustus van 78 uur. Plet Comité wijst er op, dat inschrijvingen bij de exploitanten der centrales aan huis niet worden geaccepteerd. Dus niemand ver- 'gete zich op te geven op de bovenvermelde plaatsen en tijden. Het is va cautie tijd en menigeen zal zoo juist een fietstocht achter den rug hebben of van plan zijn er een te maken. Dagtrajecten van een kilometer of tachtig vinden de mees ten al heel behoorlijk en slechts enkelen zul len per dag meer afleggen. Dit als vergelijking met den tocht die de 27-jarige werklooze IJmuidenaar J. W. Broek Zondag heeft gemaakt. Eenigen tijd geleden heeft hij op een transportfiets een rit rondom het IJsselmeer gemaakt in ongeveer achttien uren tijds. Zondag, heeft hij dezelfde tocht gedaan op een racefiets, die hem door een Amsterdammer te beschikking was gesteld en die hij mocht houden alshij het re cord zou breken, door den rijwiel handelaar uit de Tweede Boom-dwars straat, Nieuwenhof, die alle eer van zijn sportieve daad heeft, omdat de fiets, aldus zei Broek, na afloop van den tocht, aan alle eischen heeft voldaan. Het record stond namelijk op naam van den renner Snijders, die deze IJsselmeer-rit in precies elf uren min enkele seconden heeft volbracht. Indien Broek het nu sneller zou doen, mocht hij de fiets houden en zou hij de snelste IJsselmeeï-rijder zijn geweest. Laten we beginnen met het eind: Broek heeft het niet gehaald. Of hij de fiets nu moet teruggeven is niet zeker: binnenkort hoopt hij het record namelijk wel te breken op een racefiets en zal hij, officieel een aanval doen op den tijd van Snijders-. Dat zal dan dus de derde keer worden dat Broek het IJsselmeer van alle kanten .gaat „bekijken..., Broek heeft het niet gehaald, maar hij is er niet door teleurgesteld. Hij is ervan over tuigd dat het wel lukkel, zal, indien niet, zoo als Zondag de wind hem zulke parten speelt. Immers na ongeveer tachtig kilometer was hij reeds negen minuten op den tijd van den tegenwoordige recordhouder voor, maar op den afsluitdijk vooral stond zulk een sterke tegenwind dat nagenoeg zijn geheele energie daardoor is verspild. Iedereen die de fietsers wel eens tegen wind in heeft zien tornen op dezen geheel onbe- schutten dijk( de steile kant aan de Noord zijde heeft Broek weinig gebaat), weet wat tegenwind hier wil zeggen Om tien minuten over zessen 's morgens vertrok Broek voor het IJsselmeerpar cours en 's avonds zeven minuten over half zes kwam hij in Diemerbrug aan. In totaal heeft hij ongeveer twee minutenniet gefietst om dat zijn kuiten moesten worden gemasseerd, In twaalf' uur en zeven en twintig minuten heeft Broek drie honderd twee en vijftig ki lometer afgetrapt, dat dus een gemiddelde maakt van circa acht en twintig kilometer per uur. In het begin was zijn gemiddelde veel hooger: zelfs achten dertig kilometer, doch vooral na den tegenwind op den afsluit dijk zakte het aanzienlijk. Broek's bedoeling is door het record te bre ken de aandacht op zich te vestigen en hij hoopt zoo eens een engagement te krijgen als wedstrijdrij der. Nadat hij om tien over zes Amsterdam ver liet, gevolgd door een auto waarin tijd opne- rners zaten ende leveranciers van levens- tocht- (eten en drinken werd hem a-1 rijdend overhandigd), kwam hij al om half negen op den afsluitdijk. Om tien minuten over half tien was hij aan den anderen kant van den dijk. Om drie minuten voor twaalf kwam hij in Heerenveen. Ondanks het feit dat Broek het record niet heeft gebroken, blijft het een mooie prestatie, vooral omdat hij als racefietser niet veel training heeft gehad. Wij hebben met belangstelling dezen tocht gevolgd, omdat het een uiting is geweest van wilskracht en doorzettingsvermogen, van iemand die er wat voor over heeft uit de Zaterdagmiddag meerde het 7000-tons mo torschip Bosehfontein van den Holl. Zuid- Afrikadienst aan den toeristensteiger tenein de vrachtgoed en passagiers in te schepen, terwijl gisteren het mailschip Caribia van de H. A. P. A. G„ dat den maandelijkschen dienst op West-Indië onderhoudt, de haven binnen liep. Het was bij de Boschfontein een gezellige drukte van nieuwsgierige kijkers; het vaar tuig lag immers langszijde van den „pantof- felparadeweg en bleef verscheidene uren bin nen. Met de Caribia was 't een ander geval! deze liep te 12.15 met behulp der Nestor en Hector, de tugs van Bureau Wijsmuller, de Noorderhavenmond binnen en werd daar ge zwaaid. Met behulp van een tweetal motor booten werden vlug passagiers en bagage in gescheept, terwijl de beide sleepbooten het schip „drijvende" hielden. Zonder zelfs ge ankerd te hebben voor dit oponthoud zette het mailschip na 20 minuten de reis voort en was te 1 uur al weer in volle zee. Uit de verte keken IJmuidenaren en strand- bezoekers toe IS HET ZOMERSEIZOEN REEDS VOORBIJ? De derde Augustuszondag kenmerkte zich nu juist niet door een overstelpende bezoek van vaoantiegangers. De belangstelling van de hoofdstedeliiigen was beduidend geringer dan op andere, zon niger dagen. De 's morgens boven zee hangen de onweersbui voorspelde dan ook niet veel goeds voor een Zondag aan strand. Later dreef de regen daarbij nog velen op de vlucht. IIAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem Donderdagavond a.s. haar laatste zomer- volksconcert in dit seizoen. Dirigent is Marinus Adam, solisten zijn Herman Nieland (piano) en Jaap en Haaken Stotijn (hobo). HOEVEEL BEZOEKERS IN DE V. Z. I.? In de afgeloopen weekvan Zaterdag 10 Augustus t. m. Vrijdag 16 Augustus werden er 2107 baden genomen. Het hoogste aantal bezoekers werd geboekt op Zaterdag 10 Augustus nl. 486, het laagste aantal op Dinsdag 13 Augustus, slechts 94. AUTORIJDEN MET OUDEN VAN DAGEN. De commissie voor autorijden niet ouden van dagen en gebrekkïgen verzoekt ons te willen medecleeleii, dat de tocht nader is vastgesteld op Donderdag 29 dezer en niet zooals gemeld. Met het oog op het aantal ingeschreven ge gadigden is het dringend noodig dat zich nog eenige autobezitters beschikbaar stellen om te rijden. Men kan dat doen bij den voorzitter der commissie, den heer A. P. Bakker, of den secretaris, den heer W. P. Méts. TOT SLUISMEESTER BENOEMD. De hulpsluismeester bij de Noordzeesluizen de heer R. van der Ley, is benoemd tot sluis- meester bij de Oranjesluizen te Schelling- woude. De werkverschaffing te Rollecate. Heengezondenen zijn wederom welkom. Enkele weken geleden werden, zooals be kend, een aantal werkloozen uit deze gemeen te, die te Rollecate in de werkverschaffing arbeidden, teruggezonden wegens een onstaan conflict. Deze werkloozen hebben nu aanzegging gekregen wederom naar Rollecate te vertrek ken en wel hedenmorgen. Van de 30 opgeroepenen deelden 11 mede bereid te zijn deze aanzegging op te volgen. De 19 eventueel nog weigerachtigen zullen nu vermoedelijk wel voor eendgen tijd van steun uitgesloten worden. ABSOLUTE VERDELGING zonder iets te beschadigen, onder geheimhouding en schrif telijke garantie. Waar anderen faalden, slaagden wij. ZUIVERINGSONDERNEMING RADICAAL GEN. CRONJéSTRAAT 135 Telef. 11657. (Adv. Ingez. Med.) VELSEN Zilveren Priesterfeest van Pastoor J. Schoenmaker. Een luisterrijke feestviering. Broek, gezien #qoü de achterruit van de auto. Op luisterrijke wijze is Zaterdag en Zondag in de parochie van den H. Jozef het feit her dacht, dat de zeereerw. heer J. Schoenmaker 25 jaar geleden tot priester gewijd werd. Reeds Zaterdagmorgen bemerkte men aan de talrijke vlaggen en versieringen, die de huizen en de Roomsch-Katholieke intsellin- gen in Velsen-Noord tooiden, dat een bijzon dere feestelijkheid op til was. Zaterdagavond toen de jubilaris van het station in Beverwijk feestelijk ingehaald werd, bevond zich dan ook een talrijke menigte op het Stations plein. Op het perron werd dé pastoor ont- vangen/ioor een delegatie;-bestaande uit den Deken Lucassen van Beverwijk, Kapelaan Beer, Kapelaan Berkhout en leden van de feestcommissie. Per rijtuig vertrok men naar den Schulpweg, om zich daar hij den stoet, o.m. bestaande uit de muziekvereeniging „St. Caecilia", de gymnastiekvereeniging D.O.S., het Jongenspatronaat en de St. Jozef gezel len, aan te sluiten. Vervolgens ging het over den Ouden Schulpweg, Koningsweg en Melk- laan om over den Wij'kerstraatweg Meerzicht te bereiken. Hier zongen de meisjes van Meerzicht voor den jubilaris een feestcan tate. Langs de Kanaalkade. Kruisstraat, Bur gemeester Weertsraat, Doodweg, Korverslaan, Van Langeveldtstraat kwam men tenslotte bij de St. Jozefschool waar pastoor Schoen maker toegezongen werd door de jongens en meisjes van de lagere scholen. Om zeven uur had de plechtige ontvangst in de kerk plaats. De parochianen zongen een welkomstlied waarop kapelaan Berkhout den jubilaris toesprak. Met dit feest, aldus spre ker, is een tijdperk afgesloten, waarin u on getwijfeld veel prettige dingen meegemaakt heeft, maar waarin ook veel teleurstellingen voorgekomen zullen zijn. Dit neemt niet weg, zoo vervolgde de kapelaan, dat u toch met blijdschap terug zult denken aan den tijd, dat de Bisschop u de handen oplegde als aanvang van uw priesterloonbaan. Temeer daar ook nu weer uit de toegewijde belang stelling en het voorbereidingswerk van uw parochianen gebleken is, hoe zeer de paro chianen aan u gehecht zijn en hoe onmis baar u. vooral ook voor de jongeren, gewor den zijt. Tenslotte hoopte spreker dat dit feest niet alleen een heerlijke herinnering- bij den jubilaris zou achterlaten, maar dat dit zilveren priesterfeest tevens een zegen op zijn arbeid zou mogen zijn. Tot besluit van de feestelijkheden op dezen dag werd een plechtig Lof gehouden, waarbij de jubilee- rende priester agens was. Zondagmorgen werd door den priester jubilaris een plechtige Hoogmis opgedragen, waaronder de zeereerw. heer D. Schoenma ker, een broer van den jubilaris, een feest predikatie hield. Onder het zingen van het welkomstlied was de jubilaris wederom door een haag van in het wit gekleede meisjes naar het altaar geschreden. Vervolgens sprak pastoor D. Schoenmaker zijn feestrede uit. Wij herdenken aldus de priester, de blijde gebeurtenis, waarin de geheele parochie meeleeft, dat pastoor J. Schoenmaker vijf-en-twintig jaar geleden het heilig sacrament van het priesterschap mocht ontvangen. Wanneer wij over de taak van den priester spreken, dan schieten ons woorden tekort. Wij kunnen slechts zeggen, dat het priester schap het altaar van Christus is. Toen Chris tus begon te prediken, stond men verwonderd over zijn „liefdeleer". Men kende geen an dere idealen dan een onbezorgd bestaan. Dit was het eenige levensdoel. Volgens de pries ters moesten zij voor zonden van zichzelf of zonden van hun ouders boeten. Nu komt onwillekeurig de vraag bij ons op, gaf de godsdienst hen dan geen steun? Immers leg de de godsdienst zware beproevingen op, daar steeds gedreigd werd met de vreeselijke toorn Gods. Toen dan ook Jezus Christus de liefde Gods predikte en zelfs vertelde dat God zondaren hun misdrijven vergeeft bracht dit de verbazing ten top )rie jaar lang heeft hij zijn weldaden aan de mensehen overgebracht, maar dit betee kent nog niets in verhouding tot zijn dood om de zielen der menschheid te redden. Die eervolle taak nu van Zaligmaker van Zielen heeft Jezus aan zijn priester overgedragen, heeft hij hen de macht gegeven die zelfa Maria nooit bezeten heeft, nl. vergeving der zonden in naam van God. Dierbare jubilaris, zoo eindigde spreker, wanneer we dit voor oogen houden, kunnen we eerst beseffen, hoe moeilijk uw taak dik wijls is geweest, maar begrijpen wij ook te vens, dat uw hart met dankbaarheid ver vuld is over het feit, dat u tot de waardig heid van .priester verkozen is geworden. Moge dan dut feest een stimulans zijn om uw ar beid met kracht voort te zetten. Na de H. Mis zong het zangkoor een priestercantate. Zondagmiddag vond in het- R.-K, Vereeni- gingsgetoouw de receptie plaats waar de ju bilaris allereerst werd toegesproken door kapelaan Berkhout. Als uiting van de groote aanhankelijkheid van de parochianen voor den jubilaris ontving de pastoor een enve loppen met 650 gulden. Te zamen was als stoffelijk huldeblijk door de parochianen di verse vereenigingen en scholen in één jaar tijds een bedrag van ruim 1500 gulden bijeen gebracht. Ongeveer 800 gulden was in fraaie geschenken omgezet waaronder een rookta fel van het kerkelijk armbestuur, een lamp van de collectanten, fraaie sacristie kastjes van St. Jozefgezellen, een palm met pot van de Katholieke Vrouwenvereeniging, een groot en een klein model fauteuil van de parochie en verder nog een karpet, beklee ding stoelen, gordijnen en versieringen voor het kerkgebouw. In zijn woorden van dank verheugde zich, pastoor Schoenmaker over de groote aan- hakelijkheid die de parochianen na zoo'n korten tijd getoond hebben. De jubilaris hoopte dat dit feest zou mogen bijdragen om de eenheid van de parochie te verhoo- gen, daar deze eenheid noodig is om dichter tot Jezus Christus te komen. Spreker gaf tenslotte zijn groote dankbaar heid te kennen voor de talrijke fraaie ca- deaux en het aanzienlijke bedrag dat hij van zijn parochianen heeft mogen ontvangen. Hierna bestond er gelegenheid om den geestelijke geluk te wenschen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Onder de aanwezigen merkten we onder meer op: Burgemeester Kwint, Notaris Boer lage, den heer A. Smit, namens de directie der Kon. Papierfabrieken, Dr. Kuyer, Pastoor De Moei uit IJmuiden. Rector Woudenberg, Overste van het Missiehuis te Driehuis, Pater Rector en Pater Vicaris uit IJmuiden-Oost, Pastoor Van Eeden te Haarlem-Noord, Rec tor Simons, oud-Kapelaan der parochie, ka pelaan Oe Koster te Haarlem en Kapelaan Determeyer te Haarlem. Deze laatsten zijn: eveneens oud-kap. der parochie. Om half vijf celebreerde de jubileerende priester in het kerkgebouw een plechtig Lof. In zijn toespraak heeft de jubilaris nogmaals zijn parochianen dank gezegd voor de enor me blijken van toelangstelling bij zijn zilve ren priesterfeest ondervonden, Het plechtige d anklof werd besloten met den lofzang „Te Deum". Tot besluit van de feestelijkheden gaf de R.-K. Harmonie St. Caecilia des avonds in den tuin van de pas torie een feestconcert. De vacature Mr. Slingenberg. De heer Schuithuis aanvaardt de benoeming niet Bij het Centraal Stembureau is thans bericht ingekomen van den heer Schil thuis, dat hij zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer in de vacature Slingenberg niet aanneemt. Weder een groote brand in Haarlemmermeer. Boerderij met inventaris en oogstopbrengst afgebrand. Zaterdagavond omstreeks half elf werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand aan den Sloterweg bij de genie- sluis in de boerderij van den landbouwer en bloembollenkweeker J. Smit, in gebruik en bewoond door J, v, d. Ham en gezin. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de geheele boerdérij weldra in lichte laaie stond, zoodat aan redden niet meer te denl ken viel. Drie kinderen, die te bed lagen, kon den nog intijds in veiligheid worden gebracht. Met het blusschingswerk werd wegens wa tergebrek nogal moeilijkheid ondervonden. Aanvankelijk kon met twee stralen worden gewerkt, doch de voorraad water in de aan grenzende sloot was tegen den morgen deeds zoodanig uitgeput, dat er veel modder in de slangen kwam. Direct werd er toen een slang gezet op de in de onmiddellijke nabijheid aanwezige brandkraan, zoodat het blusschen voortgang kon hebben en de brandweer er nog in slaagde een bollenschuur en een houten berg plaats met afdak te behouden. De boerdei-ij brandde met alles wat zich daarin bevond, tot den grond toe af. Tot den inventaris, die geheel verloren ging, be hoorde verschillende landbouwwerktuigen, alsmede 200 H.L. tarwe, 350 H.L, bloembol len, 15000 K.G. hooi. 2\/2 H.A. erwtenstroo, 5 H.A. tarwestroo, 2 1/2 H.A. gerstestroo. De brandweer is den geheelen Zondag tot laat in den avond nog in actie geweest om de opeengepakte graan- en stroomassa's, die bij het omver halen telkens weer begonnen I te branden uit te spuiten. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Verzekering dekt de schade,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1