ROEIEN. De Europeèsche Roeikampioenschappen. WIELRIJDEN. HONKBAL KANO-SPORT VOETBALNIEUWS De Nederlandsche acht in de herkansing uitgeschakeld na een spannenden strijd. De Laga-twee in de finale geklopt. 'i uit Berlijn: Ook bij de herkansing heeft ae Nederlandsche acht geen succes gehad. Toch hebben onze roeiers een uitstekenden indruk achtergelaten. Weliswaar bleken de Franschen sterker, maar de Hollandsche nloeg wist toch na een bijzonder spannenden strijd aan Zuid-Slavië de tweede plaats te ontnemen. Het was een zeer emotioneele kamp. Het weer was Zaterdag schitterend. Het Was windstil toen met de Vier met stuurman begonnen werd. De eerste herkansing ging tusschen Tsjeehoslowakije, Frankrijk, Honga rije, België en Spanje. Veel emotie bracht de race niet. want de Franschen liepen direct weg gevolgd door de Hongarijen, terwijl reeds onmiddellijk te zien was, dat de anderen zou den worden geëlimieerd. Resultaat: 1 Frank rijk 7 anin. 23 sec., 2 Hongarije 7,28.6, 3 Tsje ehoslowakije 7.33.9, 4 België 7.43.1, 5 Spanje 7.59.8. In de finale kwamen dps Duitschland, Italië, Zuid-Slavië, Denemarken, Frankrijk en Hongarije. Twee zonder stuurman. Voor deze herkansing kwamen aan den start Zuid-Slavië, Denemarken, Polen en Italië. In het begin leidde Italië, maar het moest heftigen strijd leveren tegen de Polen. Zij zijn op 1009 M. boord aan boord; de strijd blijft heftig. Als Italië op de laatste paar honderd meter uit de baan is gegaan, va ren de Polen hen juist bij het roertje aan, maar zetten toch door. Het is een vrij span nende finish. Uitslag: 1 Italië 8.15.8, 2 Polen 8.19.6, 3 Zuidslavië 8.21.4, 4 Denemarken 8,25,3. In den eindstrijd kwamen dus Hongarije Nederland, Duitschlarfcl, Oostenrijk, Italië en Polen. Skiff. Aan den start kwamen voor de herkansing van de Skiff: Spanje, Hongarije, Tsjeehoslo wakije, Italië, Zuidslavië en Frankrijk. De Hongaar leidde in den aanvang, maar moest de eerste plaats spoedig afstaan aan den Franschman Saurin, die ook verder bleef leiden vóór den Italiaan Tuzi, die bij de finish zeker vijf lengten achter lag. Resultaat: 1 Frankrijk 8.21.4; 2 Italië 8.28.8; 3 Hongarije 8.33.6; 4 Tsjeehoslowakije 8.34; 5 Zuidslavië, 6 Spanje 9.41,2. In den eindstrijd komen dus Polen, Oostenrijk, Zwit serland, Duitschland, Frankrijk en Italië. Vier zonder stuurman. Hier ging de strijd tusschen België, Oos tenrijk, Polen, Zuidslavië en Hongarije. Oostenrijk leidde voortdurend en" had te gen het einde ongeveer vier lengten. Als derde kwamen de Polen. Zuid-Slavië en Hon garije hadden een aanvaring gehad en kwa men ver achter de anderen binnen. Uitslag: 1 Oostenrijk 7.4.8; 2 België 7.15.5; 3 Polen 7.27; 4 Zuid-Slavië; 5 Hongarije. In den eind strijd komen Zwitserland, Denemarken, Duitschland, Italië, Oostenrijk en België. v-o. Double scull; déze' strijd "had' niet' 'veel te beteëkenen. Aan dén start kwamen Zuid-Slavië, Tsjeeho slowakije en Italië. De uitslag was: 1 Zuid- Slavië 7.44; 2 Tsjeehoslowakije 8.8.9; 3 Italië 8.27.7. In den eindstrijd komen dus: Duitsch land, Frankrijk, Polen, Hongarije, Zuid-Sla vië,; en Tsj echo-Sló-wakij-e. De Achten. In deeerste heat van deze herkansing roeit Nederland aan de tweede boei tegen Frankrijk, Zuidslavië en Spanje. Op 200 me ter komt er eenige teekening in den strijd. Frankrijk heeft' de leiding genomen voor Zuidslavië en Nederland, terwijl Spanje op een lengte volgt. Op 500 meter ontstaat er een geweldige boord aan boord strijd tus schen Frankrijk en Zuidslavië terwijl Ne derland in dezen tijd ook pogingen aan wendt om boord aan boord met de anderen te komen. Op 1000 meter is het beeld van den strijd nog onveranderd. Nederland kan niet van de derde plaats afkomen en Spanje is achterop geraakt. Frankrijk behoudt de lei ding imaar dan gaan de Oranjehemden Zuid slavië aanvallen. De tijden van de 1000 meter zijn Frankrijk 3.05.9, Zuidslavië 3.10.2, Neder land 3.11.2, Spanje 3.27. Terwijl Frankrijk met bijna IV2 lengte de lengte behoudt, ont staat er een geweldige strijd om de tweede plaats tusschen Nederland en Zuidslavië. De Zuid-Slaven zijn aan het einde van hun krachten door den enthousiasten aanval van Nederland en nummer 6 en 2 vallen in de boot terug, juist even voor de finish. Dat kost hun de tweede plaats, daar Nederland met 1/10 sec. tweede wordt achter Frankrijk, dat nog steeds anderhalve lengte heeft ge houden. Uitslag: 1 Frankrijk 6.25.1; 2 Nederland 6.33.5. Volgde de tweede heat van de acht tus schen Italië, Tsjeehoslowakije en België. Over de geheele baan hadden de Italianen de lei ding terwijl er een groote strijd om de twee de plaats geleverd werd tusschen België en Tsjeehoslowakije. Resultaat: 1 Italië 6.267 (1000 M. in 3.09.7), 2 Tsjeehoslowakije 6.30.4 en 3 België 6.41,9. In den eindstrijd komen dus: Duitschland, Hongarije, Zwitserland, Denemarken, Frank rijk, Italië. ZONDAG. Dag der finales. Hongmüc wint den Glandaz-beker. Nederland laatste in de twee-zonder stuurman. De bélangstelling op den derden dag der Europeesche roei-kampioenschappen was bij zonder groot, al was het een niet geringe te leurstelling voor de tienduizenden Duit-schers, dat Duitschland slechts in één nummer kon zegevieren. Hongarije bracht het er nog het beste af; dit land won den coupe Glandaz. Dit is reeds de vierde achtereenvolgende maal, dat de Hongaren deze beker in hun bezit krij- gen; een record, dat buitengewoon fraai kan Worden genoemd. De eenige ploeg, welke van Nederland op de zen dag der eindwedstrijden in het water kwam, was de Laga-twee zonder stuurman, die echter als laatste eindigde De resultaten van Nederland op deze Europeesche roeikampioen schappen zijn slechts zeer matig te noemen. Vier met stuurman. Aan den start kwamen de ploegen van Hon garije, Duitschland, Italië, Joego Slavië, De nemarken en Frankrijk. Duitschland werd Europeesch kampioen in dit nummer. Het re sultaat was: L en Europeesch kampioen Duitschland (Würzburg), tijd 7 min. 11,3 sec.; 2. Frankrijk AC. A. Nantes), -tijd 7 min. 12,6 sec.; 3. Italië (Pullino Capo d'Istria)-, tijd 7 min. 13,3 sec.; 4. Joegoslavië (R. C. Gusar Split), tijd 7 min. 21 sec.; 5. Hongarije (Hungaria Boedapest), tijd 7 min. 22,4 sec.; 6. Denemarken (Sorö Roklub), tijd 7 min. 30,8 sec. Twee zonder stuurman. Aan den start verschenen Neder] am d, Hongarije, Duitschland, Oostenrijk, Italië en Polen. De Hongaren namen de .leiding, terwijl de Laga-twee al direct achterbleef. De stand op 500 M. was: 1. Hongarije. 2. Duitschland. 3. Italië. 4. Oostenrijk. 5. Nederland. 6. Polen. Deze stand bleef tot op 750 M. onveranderd. Hongarije en Duitschland lagen bijeen; het was reeds dui delijk te zien, dat de strijd tusschen deze-bei de ploegen zou gaan. De Hollandsche twee zakte af en nam de zesde plaats in. Het tempo waarin de beide Laga-roeiers sloegen be droeg 30. Dit tempo was aanmerkelijk minder, dan dat van de tegenstanders. Overigens was dit nummer een der fraaiste van dien dag. Zooals reeds gezegd ging de strijd tusschen de Hon garen en de Duitschers. Duitschland had al vroeg het tempo opgevoerd Voor den eindspurt en was daardoor gelijk gekomen met Honga rije. Zelfs kwam Duitschland een taf-lengte vóór te liggen. Hongarije zette toen echter een prachtigen eindspurt in en liep weer in. De Duitsche boegroeier bleek volkomen uitgeroeid te zijn, terwijl op een gegeven moment de boot nog uit den koers geraakte en een aanvaring met Hongarije haast niet meer te vermijden scheen. Doch juist op dit moment sloeg de -boeg een snoek, waardoor de boot volkomen stil lag. De Hongaren, die toch reeds in ge-' wonnen positie lagen, wonnen met iy2 lengte voorsprong. De Hollanders waren ver achter geraakt en kwamen als zesde door de finish. De uitslag luidt; 1. en Europeesch kampioen Hongarije (Ti- bor Mamusich en Karöljr Gyoery van Hunga ria Budapest), tijd 7 min. 55,4 sec.; 2. Duitsch land (Dresdner R. V.), tijd 8 min. 0,4 sec.; 3. Oostenrijk (Wiking Linz), tijd 8 min. 10,1 sec.; 4. Italië (Giovinezza Napels), tijd 8 min. 20,2 sec,; 5. Polen (W. T. W. Warschau), tijd 8 min. ~~,7 sec.; 6. Nederland (Laga Delft), tijd 8 min. 28 sec. Skiff. Voor het skiff-nummer kwamen aan den start Polen, Oostenrijk, Zwitserland, Duitsch land, Frankrijk en Italië. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen- 'Polen (Verey Krakau), tijd 7 min. 54 sec.; 2. Zwitserland (Studach-Gras-shoppers Zuerich), tijd 7 min. 57,4 s-ec.; 3. Oostenrijk (Hasenöhrl Wee-nen), tijd 8 min. 5,7 sec.; 4. Duitschland (dr. Buhtz Berliner Ruderclub), tijd 8 min. 8,5 sec.; 5. Frankrijk (G. Saurin S. G. Lagny), tijd 8 min. 12,1 sec.; 6. Italië (A. T-uzi R. C. Tiber Rome), tijd 8 min. 31,1 sec. Twee met stuurman, Voor den start in het nummer twee met stuurman verschenen Italië, Duitschland, Po len, Frankrijk, Hongarije en Spanje. De uit slag was; 1. en Europeesch kampioen Italië (R. C. Bu- cintoi-o Venetietijd 7-mianu 47,9sec.-2r Duitschland (Hellas1 BerlijnOy tijd "7- min. 50/4 sec.; 3.' Polen (K. W. '190'3 Posen), tijd 7 min. 59,1 sec.; 4. Frankrijk (R. C. Böne Al-gier), tijd 8 min. 1,7 sec.; 5. Hongarije (Pannania Buda pest), tijd 8 min. 21,2 sec.; 6. Spanje, tijd 8 min. 39,9 sec. Vier zonder stuurman. Voor het nummer- vier zond-ér" stuurman ver trokken Zwitserland, Denemarken, Duitsch land, Italië, Oostenrijk en België. Zooals verwacht mocht wórden, won Zwit serland dit nummer, daar de Henley-over- winnaars inderdaad de beste ploeg vormden. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen Zwitserland (F. C. Zuerich), tijd 6 min, 34,9 sec.; 2. Oostenrijk (Wildng Linz), tijd- 6 min. 41,3 sec.; 3. Italië (R. C.. Olona Milaan), 6 min. 41,4 sec.; 4. Duitschland (Würtzburg)tijd 6 min. 41,5 sec.. 5. België (Cercle des Régates, Brussel), tijd 7 min. 5,7 sec-.; 6. Denemarken, opgegeven. Double scull. In het nummer double scull vertrokken resp. Duitschland, Frankrijk, Polen, Hongarije, Joe goslavië en Tsjecho Slowakije. Uitslag: 1. en Europeesch kampioen Polen (Akad Z. O. Krakau Polen), tijd 6 min. 56,7 sec.; 2. Duitschland (Berliner Ruderclub), tijd 6 min, 57.7 sec.; 3. Frankrijk (R., C. Paris-S. N. Basse Seine), tijd 7 min. 1 sec,; 4.Hongarije (Nem- zety H. C.), tijd 7 min. 13,5 sec.; 5. Tsjecho Slowakije (R. C.Melnik Tsjecho Slowakije), tijd 7 min. 21,9 sèc.; 6. Joegoslavië (H. V. K. Zagreb); tijd 7 min. 38,6 sec. Hongarije wint de achten en daarmee den coupe Glandaz. Met het nummer achtriemsgieken werden de Europeesche kampioenschappen besloten. Aan den start verschenen Duitschland, Hongarije, Zwitserland, Denemarken, Frankrijk en Italië. Na den start' namen Duitschland en Zwitserland o-p 200 M. de leiding, waarbij het opviel, dat beide ploegen een tempo roeiden van 40 slagen in de minuut. Op 1000 M., dus toen de helft van den afstand afgelegd was, bleek het moeilijk te constateeren, welk land de leiding had, daar vrijwel alle booten op de zelfde hoogte lagen. Op 500 M. vóór de finish ging Boedapest naar voren, gevolgd door Duitschland en Frankrijk. De eindspurt was prachtig. Hongarije won, met de Zwitsersche acht op de tweede plaats,, terwijl de Fransche acht er in slaagde de derde plaats voor Duitsch land te bezetben. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen Hongarije (Pa-n- nonia Budapest), tijd 6 min. 9,2 sec.; 2. Zwit serland (F. C. Zuerich), tijd 6 min. 10,8 sec.; 3. Frankrijk (gemengde ploeg), tijd 6 min. 13,2 sec.; 4. Duitschland (-gemengde ploeg), tijd 6 min. 14,2 sec.; 5. Denemar-keh .(Kopenhage n-er R. K.), tijd 6 min. 22,8 sec.; 6. Italië (S. C. Kivorno), tijd 6 min. 23,2 sec. De coupe Glandaz werd gewonnen door Hon garije met 3 punten; Polen 2 punten, Duitsch land en Zwitserland kregen elk IV2 punt. Italië bezette met 1 punt de vijfde plaats. MAANDAG 19 AUG. 1935 De Wereldkampioenschappen op den weg. De amateur Manvini Italiëop overtuigende wijze winnaar. De Hollander Nuyten eindigde als No. 22. Uit Floreffe: Zondagmorgen evèn over 7 uur startten de amateurs voor de wereldkampioen schappen op den wèg over een afstand van 162 K.M. voor Nederland vertrokken de weg- renneds Braspenninx, Nuyten en Schippers, waarvan alleen Nuyten de finish bereikte. Winnaar werd op -overtuigende wijze de Ita- liaansche amateurskampioen op-den weg Man- cini in den tijd van 4 uur 37 min. 16 sec, d.w.z. met eein gemiddelde, snelheid .van 35.056 K.M. per uur. Hij kwam geheel alleen door de finish. Nuyten werd 22ste in dén tijd van 4 uur 42 min. 19 .sec. De einduitslag luidde: .1. Mancini (Italië) tijd 4 uur 37 min. 16' sec. Gemiddelde uur-, snelheid van 35.056 K.]\I., 2. Charpentier (Frankrijk) op 17 sec. 3. .Grundhall (Denemar ken) op 2 lengten, 4. Buchwalder (Zwitser land) op 1 min. 45 sec. 5. Dellahgia (Italië), 6. Gustafsson (Zweden),. 7. Schnalek (Oosten rijk), 8. Ott (Zwitserland) .allen zelfden tijd als Buchwalder, 9. WÖlkert (Duitschland) op 1 min. 55 sec., 10. Soerensen (Denemarken), 11. Stallard (Engeland), 12, Lober (Duisch- land), 13. Majerus (Luxemburg), 14. Krbek (Tsjechoslovakije), 15.. Didier (Luxemburg), 16. Kuhn (Oostenrijk), 17. B.ïzzi (Italië), 18. Nievergelt (Zwitserland), '19. Youll (Engeland) allen zelfden tijd als Wölkert, 20. Dehogne (België) tijd 4 uur 41 min. 4 sec., 21. Vergili (Frankrijk) tijd 4 uur 42 min. 19 sec. 22. Nuy ten (Nederland) zelfden tijd, 23. Berg (Zwe den) tijd 4 uur 42 min. 56 sec. Alle andere ren ners hebben den. strijd gestaakt. Jan Aerts (België) winnaar bij de profs, Middelkamp en Heeren geven op. De laatste was geval len en geblesseerd. De beroepsrenners gingen te half één op weg met 29 man. Het was was uitstekend en de- be langstelling zeer groot. Bij den start waren ongeveer honderdduizend toeschouwers, aan wezig, welk getal tijdens den wedstrijd aan groeide tot 150.000! Tribunetrap ingestort. Nauwelijks was de strijd begonnen of er deed zich een incident voor. Een kleine trap, welke naar de tribune leidde, stortte in, waar bij tien personen werden gekwetst. Een hun ner brak een been en een voet, een tweede persoon brak een voet.Béiden zijn naar een der ziekenhuizen te Namen vervoerd. De acht andere gewonden konden ter plaatse worden behandeld. Het parcours had een lengte van 216 K.M., gelijkstaande met zestien' ronden. Bij de laatste ronde w-er'd de politiemacht bij de finish zeer versterkt. Het aantal toeschou wers was inmiddels aangegroeid tot twee honderdduizend! Er heerschte geweldige geest drift. Het gejuich en g-ejübel om de verwinning van Aerts, die nu wel zeker ver-wacht werd, was niet van de lucht. A. M. V. J. II won met 258 van A.F.C. II. V, V. G. A. II—Z. R. C. I werd door V.V.GA II gewonnen gegeven. In den wedstrijd H. H. C. IllDuvianen II kwamen de Velsenaren niet op. The Catchers hebben de overige wedstrij den voor hun tweede negental gewonnen ge geven. Daardoor werd S.h.e.U. Zaterdagmid dag zonder spelen kampioen van de Am- ster da-msche derde klasse B. Nederland klopt West-Duitschland (20—13) HET SCHOUW, 18 Augustus. De ontmoeting NederlandWest-Duitschland, welke Zondag de hoofdschotel vormde van de op het Noord Hollandsch Kanaal nabij 't Schouw door den Nederlandschen Kanobond georganiseerde wedstrijden, is een verrassend succes gewor den voor de Nederlandsche kanovaarders. Voor het eerst zijn de Hollanders er in geslaagd hun zoo geduchte Duitsche concur renten klop te geven en zulks, met een Hin ken plinten-voorsprong, aal. 20'13. 1 Jan Aerts. Inderdaad verscheen Aer'ts geheel alleen; als glorierijk overwinnaar ging hij over de eind streep. Niettegenstaande de énorme politiemacht, was het publiek niet te houden. Het bestorm de den weg, zoodat de aankomst van de ren ners uitermate werd bemoeilijkt. Jan Aerts had een donderende ovatie in ont vangst te nemen. Toen hij van zijn fiets stap te, omhelsde hij zijn vrouw en kinderen, die getuige waren van den. spannenden strijd.. Het resultaat was: 1. J. Aerts (België), wereldkampioen, tijd 6 uur 5 min. 19 s.ec,, gem. 35.476 K.M. per uur! 2. Montero (Spanje) achterstand 2 min. 55 sec.; 3. Danneels (België),-achterstand 9 min. 8 sec.; 4. Bi-ni (Italië), achterstand 11 min. 3 sec.; 5. Amberg (Zwitserland), achterstand 11 min. 8 sec.; 6. Merseh (Luxemburg); 7. Cle mens (Luxemburg); 8. Oppermann (Austra lië) 9. Bautz (Duitschland)10. Kyewski (Duitschland); 11. Bulla' (Oostenrijk). De laatste ronde werd afgelegd in 23 min. 35 sec., gein. 34,732 K.M. per uur, totale tijd 6 uur 5 min. 19 sec. Het Zilveren Westerkerk- tournooi. Stormvogels wint met 5 punten uit 3 wedstrijden. Stormvogels heeft het seizoen goed ingezet door voor één jaar beslag te leggen op de Zilveren Westerkerk. Na een halve competitie gespeeld te hebben legde zij met 5 punten uit 3 wedstrijden be slag op dit kleinood, zooals uit onderstaand ranglijstje blijkt: gesp. gew. gel. verl. pnt. Stormvogels 3 2 1 0 5 O. V. V. O. 3 12 0 4 O. S. V. 3 1 0 2 Spartaan 3 0 1 2 Ongetwijfeld heeft Stormvogels dit succes te danken aan haar achterhoede. Gistermiddag vooral waren de beide Haken weer uiterst las tig te passeeren, zoodat doelman Hollenberg niet eens zooveel lastigs kreeg te verrichten, ondanks het enthousiasme, waarmee de tweede-klassers speelden. - De middenlinie speelde in beide wedstrijden nog niet op volle kracht, Daarvoor ontbrak aan Tol's spel als spil nóg te-veel. Wanneer Fijen weer op deze plaatsstaat, zal er onge twijfeld meer kracht van deze linie uitgaan. Invaller Bravenboer verdient, ongetwijfeld een pluim voor zijn harde werken. Ook aan het spel der voorhoede mankeerde nog al het een en ander. In de eerste ont moeting speelde Effern linksbuiten, maar voor deze plaats lijkt hij ons geen ernstig candi- daat. Het best vonden we de wing Van dei- MerktVan der Steen Sr., tenminste tegen O.S.V.; tegen Spartaan was 'eerstgenoemde heel wat minder. Van der Lugt speelde geen gelukkigen wedstrijd. Vaak was hij „bijna" dooi de verdediging heen, maar dan stond hem steeds iemand in den weg. Opvallend mag het succes heeten van den linksbuiten W. v. d. Steen, die slechts een -deel. van den speeltijd meespeelde en toch twee doelpunten maakte. Thans iets over het-verloop van de ontmoe ting. O-S.V.Stormvogels (02) Stormvogels kwam uit met: Hollenberg, Haak Sr., Haak-Jr., Wey, Tol, BravenboeE;- -.:u. v. d. Steen Sr., v. d. Merkt, v. ,d. Lugt, Schipper, Effern, In de eerste helft van deze ontmoeting werd we] hard gewerkt, doch op éen hoog peil stond het spel'niet. Stormvogels was iets meer in den aanval, maar het binnentrio. toonde zich voor het doel niet doortastend .genoeg. Meer malen brachten Van der Merkt en Van der Steen den bal mooi op, maar steeds zag laatstgenoemde zijn voorzetten onbenut.- De Oostzaansehe tegenaanvallen, hoewel minder talrijk, waren niet van gevaar ont- bloot. Vooral de linksbuiten. Göbel toonde zich een handig speler. Het was voor Stormvogels dan ook maar goed, dat de gebroeders Haak nogal trapvast waren. Rust 0—0. Pas was de strijd hervat, of Stormvogels kreeg een penalty te nemen, die- Van der Lugt over de lat schoot. Direct hierna kreeg Van der Steen Jr., die Schipper had vervangen, voor open doel de "kans van den dag, doch schoot leelijk naast. Stormvogels bleef in den aanval: wat het binnentrio tot dusver niét gekund had, deed Van der Steen Sr.; hij passeerde den O.S.V.- doelman onhoudbaar (10). Stormvogels bleef nu eenigen tijd sterker, doch doelpunten bleven uit tot twee minuten voor het eind. Toen trapte Van der Steen Jr, onhoudbaar ten tweeden male den bal in het net (2—0). Na een half uurtje fust kwamen de IJmui- denaren voor den tweeden keer in het veld voor het spelen van de ontmoeting SpartaanStormvogels i2) Stormvogels moest dezen wedstrijd winnen, wilde zij beslag op. de Westerkerk leggen. Aan vankelijk leek het daar allerminst' op, want de Amsterdammers liepen zóó hard van stapel, dat Stormvogels alle zeilen moest, bijzetten, om doelpunten te voorkomen. Zelfs Hollen berg moest er- meer dan eens aan te pas komen. Na tien minuten verplaatste Storm vogels het spel, doch veel kracht ging er van haar aanvallen, niet uit. Toch zag Effem kans, na twintig minuten den doelman te passeeren. In de tweede helft liepen de Spartanen weer hard van stapel en al spoedig moést Hollenberg een hard schot van den midvoor stoppen, wat hij fraai deed. Toch maakte Spartaan gelijk, toen scheidsrechter Twister- ling, die goed leidde, haar een penalty toe kende. De Westerkerk kwam toen in gevaar. Storm vogels gooide er een schepje op. Van den aftrap af maakte Van der Steen Jr. bijna een doelpunt, doch de Spartaan-doelman stopte den bal met het been. Het spande nu geducht. Het liep reeds aardig naar het eind, toen Van der Lugt hard tegen de lat schoot; Van der Steen Jr. liep toe en smaakte het genoegen de Stormvogels-over winning tot een feit te maken (1—2). Z. F. C.—V. S. V. (7—0) (Vriendschappelijk) Na den aftrap ontwikkelt zich een vlug ge lijk opgaand spel waarbij verschillende goede aanvallen zijn. Om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. "Michel zoowel als Dijkstra weren-zich uitstekend, zoodat voorloopig doel punten uitblijven. Bij V.S.V. moest het in de voorhoede vooral van het binnentrio komen. Nadat Sterk een buitengewoon mooi schot heeft gelost dat met veel moeite door den Z.F.C. keeper tot corner kon worden gewerkt moest hij wegens een blessure uitvallen. Zijn plaats werd ingenomen door de Reus, Michel weet driemaal op keurige wijze zijn doel schoon te houden, Toch kan hij echter niet verhinderen dat Offringa, na een voorzet van Kolf op enkele meters afstand hard inschiet. Z.F.C. heeft de leiding (1—0). U. de Wolf zet dan eenige keeren goed door, doch op het laatste moment raakt hij steeds den bal weer kwijt. Wanneer de Z.F.C.-linksbuiten een hoog schot over het V.S.V. doel heen lost, vliegt de bal door een groote ruit van een der om het Z.F.C.-terrein liggende woningen. In de tweede helft is Z.F.C.'' overwegend sterker. Spoedig heeft de Maar den voorsprong uit een goed genomen corner op het V.S.V.- doel vergroot (20). Slechts e'en enkelen keer weet de V.S.V.-middenlinie het spel te ver plaatsen, doch in hoofdzaak wordt op de V.S.V. heeft gestreden. Een omzetting in het V.S.V. - elftal heeft geen succes. Z.F.C. voert geleide lijk den stand op en na 20 minuten in de tweede helft is het al 50 voor Z.F.C.. Van den Oever voegde tenslotte nog twee goals aan het totaal toe. Beverwijk't Gooi (36) Onder leiding 'van scheidsrechter Runtsma. is de derde wedstrijd van het Nederlaag tournooi öm het' Zilveren doel voor Beverwijk werkelijk een-r'nederlaag geworden. Reeds het eerste kwartier was duidelijk het klasse- verschil merkbaar, 't Gooi was meester over alle linies. Het was een vlugge wedstrijd. Te 6.10 trapt 't Gooi af. De Wijkers for- ceeren direct,een corner, welke achter wordt geplaatst.. De schoten van de bezoekers be zorgen, a'ari Adrichem geen moeite, want de "mééste* of hoog over. Na twintig minuten loopt Adrichem te ver uit zijn doel. De stand is 01. Even later gaat een- schot van Markx rakelings naast. Dan foi-ceeren de Gooiers eenige corners, - welke geen resultaat opleve ren. Als één dezer corners goed wordt weg gewerkt, breekt Maenhout goed door en scoort (11). Tot de rust blijft de stand ongewijzigd, dank zij het goede werk van Beverwijk's achterhoede. Na de rust vallen de Wijkers - goed aan, maar 't Gooi neemt nu het spel in han den, na-dat Markx een voorzet van Kuij er Sr. 'heeft overgekogeld. i) Onverwacht veroorzaakt Zoutman een penalty, welke benut wordt (12). De Wijkers forceerenweer een. corner, ge volgd door een dito van de bezoekers. Na eenig heen en weer getrap volgt een hard schot dat doel treft (13). Dadelijk daarop breekt Maenhout weer goed door en scoort (23). De druk op het Wijker doel houd aan; de achterhoede wordt zóó in het nauw gedre ven, dat Zoutman in eig-en doel werkt (24). Enkele minuten later' -maakt 't Gooi keurig 2—5. Toch geven de Wij kers zich niet gewon- nen; gezamenlijk vallen ze goed aan en het is weer Maenhout, die den achterstand ver kleint (35). "Ongeveer vijf minuten vóór het einde krijgt 't Gooi weer een penalty toegekend, die benut wordt (36) Na nog eenige corners blaast de heer Buntsma inrukken. A.s. Zondag de laatste wedstrijd tegen Vriendenschaar. Moment uit den nach telijken zeilwedstrijd van V. Z. O. D. te Rotterdam.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3