Naar het Westland LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Personeel aanbiedingen Huizen gevraagd Huizen aangeboden Kamers aangeboden Kost- en Inwoning Huisraad gevraagd Huisraad aangeboden Muziek instrumenten Rijwielen Auto's Diversen Watersport Vergadering van Afdeeling I, Zaterdagmiddag is te Amsterdam de jaar- lijksche aigemeene vergadering van afdeeling 1 van den K.N.V.B. gehouden onder voorzit terschap van den heer A. de Haan Azn. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter dat de secretaris der afdeeling, de heer Verbeek, voor herstel van gezondheid geruimen tijd te Davos vertoeft. Spreker sprak zijn beste wen- schen uit voor een spoedig en volledig herstel. De heer H. Scheen werd als bestuurslid van afdeeling I bij acclamatie herkozen. De afgevaardigde van „Kinheim" hield een interpellatie over een onderzoek, dat de K.N. V.B. heeft ingesteld naar den schrijver van een anoniemen brief, gericht aan „D.W.V." Het bleek dat op grond van de uitspraak van schriftdeskundigen een bestuurslid van Kin heim als schrijver van den brief was aange wezen en door den K.N.V.B. gestraft was. Doch later hebben andere schriftdeskundigen ver klaard, dat het bestuurslid van Kinheim niet de schrijver was; de K.N.V.B. trok toen de straf in. De afgevaardigde van deze Velser club achtte dit simpele intrekken van de schorsing een onvoldoende rehabilitatie en wenscfate instelling van een eereraad en een volledige publicatie. De vergadering sprak er haar bevreemding over uit, dat het bestuur van den K.N.V.B. ingegaan was op een anoniemen brief. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur erkent hiermede een fout te hebben gemaakt. Dit zal niet weer geschieden. Verschillende afgevaardigden achtten het noodzakelijk, dat de K.N.V.B. de consequenties aanvaardde van een begane fout. Een nader onderzoek achtte men overbodig, doch in elk geval achtte men het noodzakelijk, dat aan den ten onrechte eerst gestraften persoon, de kosten vergoed moeten worden, welke hij maakte om zijn onschuld aan te toonen. De vergadering nam eenstemmig een des betreffend voorstel aan. Een voorstel van Quick" (Amersfoort) om aan de adspirant-leden ontheffing te verlee- nen van de overschijvingsbepalingen, werd met 223 tegen 56 stemmen verworpen. Daarna werd de agenda van de bondsver gadering van den K.N.V.B. in behandeling genomen. Die leidde niet tot besluiten of con clusies. Vergadering van Afdeeling II. Zaterdag hield de Afdeeling II van de K. N. V. B. in „Excelsior" te 's Gravenhage haar jaarlijksche aigemeene vergadering onder pre sidium van den heer M. Sajet. De vergadering was vrij druk bezocht en werd o.m. bijgewoond j door den voorzitter van den K. N. V. B. dr. D. van Prooye. De voorzitter sprak het openings woord. waarbij hij de Vereenigingen die een kampioenschap hadden behaald, geluk wenschte. Het aftredende lid van het af dee- lingsbest-uur M. J. Koolhaas (Ajax) werd bij enkele candidaatstelling herkozen. Bij de be handeling van de agenda voor de Bondsver gadering werden enkele opmerkingen gemaakt over het jaarverslag van den K. N. V. B.; o.m. werd gesproken over het belang der beker wedstrijden, welke neg teveel in de verdruk king zijn geraakt, tengevolge van de bestaan de regelingen. De heer Sajet antwoordde, dat een oplos sing voor het systeem der beker-wedstrijden niet eenvoudig was. Op het oogenblik deugt het inderdaad niet. Dr. van Prooye merkte op. dat het K. N. V. B. bestuur alles doet om de beker-wedstrij- den aantrekkelijk te maken. Hoofdzaak is dat de eerste-klassers meer belang gaan stellen in deze wedstrijden, waarvoor echter meer vóór-wedstrijden noodig zijn. De vereeniging „De Kennemers" te Beverwijk had de volgen de motie ingediend: „De Vereenigingen - in vergadering bijeen op Zaterdag 17 Augustus in het gebouw „Excelsior", verzoken het K. N. V. B. bestuur geen toestemming meer te verleenen aan per sonen of particulieren instellingen voor het houden van serie-wedstrijenden of kam pioenschappen en dit voortaan alleen te laten uitgaan van erkende Bonden of aangesloten vereenigingen; gaat over tot de orde van den dag." Ter toelichting werd -medegedeeld, dat de V. V. V. een vcetbal-tournooi had georgani seerd om het kampioenschap van Kennemer- land met toestemming van den K. N. V. B. Door dit tournooi was de Vereeniging „De Kennemers" belangrijk geschaad. De heer Sajet lichtte toe, dat het hier een uitzondering betrof. Hierover werd uitvoerig gediscussieerd. Aan de motie van de „Kennemers" werd voorge steld uitbreiding te geven door het woord se rie-wedstrijden te vervangen tournooien bui ten deze bepalingen vallen. Met op een na ai gemeene stemmen werd de motie aangenomen. Na de rondvraag' werd de vergadering ge sloten. Vergadering van Afdeeling III. Te Deventer werd de jaarvergadering ge houden van afdeeling III van den K.N.V.B. Het voorzitterschap berustte bij den heer S. Coldewey. Het aftredend bestuurslid A. Denkers werd herkozen. Het jaarverslag van den K.N.V.B. gaf aanleiding tot enkele opmerkingen, voornamelijk over de hooge kosten bij inter landwedstrijden en die. besteed aan de werk zaamheden van de Tec.hnisc-he Commissie. De huidige strafrechtpleging werd aan een bespreking onderworpen. Om den Groninger Dagbladbeker. De resultaten van den eersten dag van het tournooi om den Groninger Dagbladbe ker luidden: HoogezandB.R.C. 32 na verlenging. Be Quick—G.V.A.V. 1—2 VeendamNoordster 30 VelocitasH.S.C. 4—2 DuitschlandFinland (60) Uit München: Deze landen wedstrijd DuitschlandFinland had Zondag ten aan- schouwe van 35000 toeschouwers te München plaats en werd dóór Duitschland met 60 gewonnen. De rust was met een 30 voor sprong ingegaan. PolenJoego-Slavië (23) Uit Kattowitz: Voor 16.000 toeschouwers had/Zondag alhier een landenwedstrijd plaats tusschen Polen en Joegoslavië, welke door de Joegoslaven vrij onverwacht met 32 werd gewonnen. De rust was ingegaan met een 20 voorsprong voor Polen. Duitschland BLuxemburg (10) Luxemburg, 18 Augustus (A.N.P.) Voor ÏO.CCO toeschouwers vond alhier een landen wedstrijd plaats tusschen Luxemburg en een Duitsche B-ploeg. Twee minuten voor rust scoorde de Duit sche rechtsbuiten Günther het eenige doel punt van den wedstrijd. AjaxAlexandrië (10) Ajax speelde Zondagmiddag op haar ter rein een wedstrijd tegen een Alexandrijnsch elftal, dat een tour door Europa maakt. Met de rust leidde Ajax met 10, welke stand ook in de tweede helft gehandhaafd bleef. Industrialisatie wordt bevorderd. Lucifersfabriek te Weert. Naar wij vernemen zal binnenkort te Weert een lucifersfabriek worden opgericht, waar voor de gemeente bij raadsbesluit onder het gebruikelijke voorbehoud van hoogere goedkeuring een terrein langs de Zuid- Willemsvaart beschikbaar heeft gesteld. De oprichting dezer nieuwe industrie en haar vestiging te Weert zijn mede het re sultaat van de bemoeiingen van het Econo misch Technologisch Instituut in Limburg (E.T.I.L.)alsmede van het gemeentebestuur en de vereeniging Weert Vooruit te Weert. Met bouw en inrichting der fabriek zal spoedig begonnen kunnen worden, zoodat tegen het einde des jaars de fabricage kan beginnen en wel met een personeel van 70 arbeiders, welk aantal geleidelijk tot onge veer 100 man zal worden uitgebreid. Wallace Beery land. ,doet' Natuurlijk naar Volendam en Marken. Op Schiphol hartelijk ontvangen. Een warme zomerdag lokt steeds honderden naar onze hoofdstedelijke vlieghaven en ook Zondag was het terras van Schiphol weer overvol. Er was een reden temeer om den Zon dagmiddag daar door te brengen: Wallace Beery, de beroemde filmster werd te kwart over vier met het K.L.M.-toestel uit Londen verwacht. Precies op tijd, 4.16 uur, loeiden de sirenes en verkondigde de loud-speaker de komst van de „Valk", die enkele oogenblikken later naar het platform taxiede. Het was een ontvangst, een filmster waardig. Daar stonden de wagens van Cineac en Polygoon opgesteld en wacht ten tientallen persfotografen om Wallace 3eery's aankomst in Nederland te. vereeuwigen. Eerst stapten de „gewone" passagiers uit, de filmartist liet even op zich wachten en dan verscheen de breede figuur in de cabinedeur. Een groen'sportpak, een stroohoed en een paar breede kauwgum malende kaken zouden ook den niets vermoedende hebben verraden, dat een Amerikaan arriveerde. De fotografen deden hun plicht, de „bezetting" van het ter ras juichte en de filmtoestellen draaiden. Beery kwam er geen oogenblik van onder den indruk; hij schudde handen, lachte en nam en passant twee groote bouquetten rozen in ontvangst, die hem werden aangeboden door de directies van het Carlton-Hotel, waar hij logeert, en de Metro Goldwyn Mayer. In optocht ging het toen naar het restau rant. waar de tijd voor een persgesprek maar erg nauw was toegemeten. Wallace Beery Is de gast van de K.L.M. en zou Zondagmiddag nog in gezelschap van den heer D, J. de Vries, chef van de handelsafdee- ling der K.L.M. Volendam bezichtigen; als de tijd het toelaat zou er een tocht naar Marken aan worden vastgeknoopt. Hedenochtend zou waarschijnlijk een bezoek aan de Rembrandt- Tentoonstelling worden gebracht en daarmee zou het verblijf in Nederland worden besloten. Hedenmiddag om 1 uur zou de terugreis naar Londen worden ondernomen. Dinsdag zet hij zijn Europeesche tournée voort en zullen de filmacteur, zijn vrouw en dochtertje per vliegtuig naar Praag en Boedapest gaan. De heer Beery vertelde, dat hij een enthou siast luchtvaarder is. Zelf heeft hij ook een vliegtuig en hij is zelfs in het bezit van een brevet als verkeersvlieger. „Ik heb er heel wat vlieguren op zitten en als ik als filmartist misluk, ga ik over naar de vliegerij". Maar daar ziet het nog niet naar uit, en over 8 maanden zal Wallace Beery in Londen aan het werk gaan. Weike films er zullen wor den gemaakt, wist hij ons echter nog niet te vertellen. Dan eischt de heer de Vries zijn gast op; de auto wacht en Beery zal hoewel vluchtig kennis maken met Holland. Nederlandsch Fabrikaat wordt aanbevolen. Nationale Propaganda Commissie ingesteld. Reeds eenigen tijd geleden is medegedeeld, dat eenige vooraanstaande personen uit het bedrijfsleven op uitnoodiging van het be stuur der vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" het initiatief hebben genomen tot de vorming van een Nationale Propaganda- Commissie voor Nederlandsch Fabrikaat. Prof. Dr. Ir. H. Gelissen, Minister van Han del en Nijverheid, heeft het eere-voorzitter- schap dezer commissie aanvaard, terwijl in deze commissie o.m. zitting hebben genomen de heer en: Ir. W. Kaars Sijpestein Jr., Di recteur Firma P H. Kaars Sijpestein, Krom menie; C. G. H. Maas Czn„ directeur Haar- lemsche Stoomverffabriek, Haarlem; en H. Smidt van Gelder, directeur N.V. van Gelder Zonen, Amsterdam. Deze commissie heeft zich tot taak gesteld een krachtige propaganda door het geheele land te voeren om te bevorderen, dat aan het Nederlandsche fabrikaat een gerechtvaar digde voorkeur worde gegeven. De door de commissie ontworpen plannen hebben de volledige instemming van de Cen trale Werkgeversorganisaties, deel uitmaken de van den Nijverheidsraad, welke dan ook hebben besloten krachtige en volledige me dewerking te zullen geven. Hte eerste waar het nu op aankomt is de geldmiddelen, noodig voor de uitvoering der verschillende plannen, te verkrijgen. Reeds hebben een groot aantal industriee- le bedrijven krachtigen geldelijken steun toe gezegd, en thans zal, in samenwerking met de besturen der Werkgeversorganisaties, een beroep worden gedaan op de geheele Neder landsche industrie Reeds uit het feit, dat Z.E. Minister Ge- lissen. zich bereid heeft verklaard het eere voorzitterschap der. commissie te aanvaar den. blijkt dat van Regeeringszijde belang stelling voor de uitvoering van dit denkbeeld bestaat, maar bovendien heeft ook reeds thans de commissie bij haar voorbereidende werkzaamheden ervaren, dat op de moreele belangstelling en op medewerking van Re geeringszijde gerekend kan worden. De Belgische koningskinderen weer naar hun land terug. Na een verblijf te Noordwijk. Prins Boudewijn en Prinses Josephine Char lotte van België, zijn Zaterdagmiddag om streeks één uur, na ruim anderhalve maand ten huize van den burgemeester van Noord- wijk, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel, gelogeerd te hebben, weer naar België te ruggekeerd. Reeds lang vóór één uur wachtte een groote groep menscheri voor de woning van den bur gemeester om nog een laatste glimp van de koningskinderen op te vangen .Eindelijk ver scheen &e wagen van den burgemeester, door- hemzelf bestuurd, waarmee de koningskinde ren naar Den Haag werden gebracht. Verder hadden nog in den wagen plaats genomen de kinderen van den burgemeester Sabine en Jan Hein, de Nederlandsche gou vernante van de kinderen, en de kinderjuf frouw van de familie Van de Mortel. Mevrouw Van de Mortel was wegens lichte ongesteldheid thuisgebleven. Toen de auto het hek uitreed ging er een luid gejuich op. Ook aan het station in Den Haag bestond er belangstelling voor het vertrek van prins Boudewijn en prinses Joséphine Charlotte, die den reis van Den Haag naar Brussel per Pull- mantrein maakten. In Brussel werden zij eveneens hartelijk toegejuicht. In Oss durfde men lang niet alles aangeven. Zooals weer uit nieuwe bekentenissen bleek Ook een bericht van anderen aard. Door de gemeente-politie te Oss is overge gaan tot de arrestatie van den 44-jarigen L. de R.. uit Heesch bij Oss, die ervan verdacht wordt medeplichtig te zijn aan een in 1928 gepleegden roofoverval op den kassier van de Boerenleenbank te Maren, waarbij niet minder den f 3000 werd ontvreemd. De R. bekende medeplichtng te zijn aan dezen roofoverval en verklaarde dezen te heb ben gepleegd in samenwerking met zijn broer M. de R. en een zekere van O. en C. van B., allen uit Oss. Deze laatsten zitten voor dit feit reeds geruimen tijd in voorarrest. De gemeente-politie is er tevens in geslaagd om nieuwe bekentenissen los te krijgen van den reeds langen tijd gearresteerden Toon de Soep en Gijs de Sijp, die naast de reeds bekende roofovervallen o.m: te Gassel, Veghel Tubbergen en LoOn op Zand, welke reeds tot opheldering zijn gebracht, thans nog hun medeplichtigheid heb ben bekend in een roofoverval te Meerlo, waar zij een bejaarden man aanvielen en een bedrag van f 2000 ontvreemden. Vervolgens een inbraak in het Veerhuis te Megen, waar be halve een kistje sigaren een bedrag van f 40 werd ontvreemd. Voorts een roofoverval op den landbouwer Ploegmakers te Heesch met een buit van ruim f 200, een roofoverval op een dronken man in het „Vierhoekje" te Oss met een buit van f 260, een roofoverval op een ouden man in de Harenschesteeg, dien men van f 200 beroofde en verder nog tal van over vallen, inbraken en diefstallen, o.a. van kippen en ander pluimvee. Bij deze bekentenissen kwam nogmaals vast te staan, welk een voorname rol de on langs gearresteerde S. ,uit_Nijmegen in de Os- sche onderwereld heeft gespeeld. Naar aanleiding yan - deze bekentenissen zijn nog meerdere arrestaties te verwachten. Een Ossenaar te Haarlemmermeer gearresteerd. Op verzoek van de Kon. Marechaussée te Oss werd te Haarlemmermeer bij den landbou wer M. aan den Spieringerweg gearresteerd en naar Oss overgebracht de ruim 20-jarige Ossenaar van H., als verdacht van medeplich tigheid aan een in December 1933 gepleegde manufacturen-diefstal, waarbij de heer Van der Zanden op den Heuvel te Oss het slacht offer werd. Van H., bekëhde medeplichtig ts». zijn aan dezen diefstal, terwijl tevens de reeds gearresteerde van O.,, die op het oogen blik in voorarrest vertoeft, als medeplichtige in den roofoverval t.e Oyen aan dezen in braak bekende medeplichtig te zijn geweest. Uit de verschillende bekentenissen is geble ken, dat lang niet alle misdaden bij de Os- sche politie zijn aangegeven,, uit vrees voor wraak van „het milieu". Ook ander nieuws uit Oss. Een afwijking van de .opsomming van mis daden. arrestaties en bekentenissen uit Oss, waaraan we in de-laatste weken gewend zijn geraakt, vormt het volgende'bericht: In de afgeloopen week werden door dr. F. C. Bursch, assistent bij het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, onderzoekingen ver richt op verschillende plaatsen onder de ge meente Oss, waarbij zeer- belangrijke resul taten geboekt konden worden. 0:a. werd een koepelgraf aangetroffen, behoorende tot de beker-cultuur uit omstreeks 1800 jaar voor Christus. Een fraaie klok-bèker van Ve- luwsch type werd gevonden, de eerste welke op Brabantsehen bodem is aangetroffen. Zoowel wat :bouw als wat Vondst betreft, was deze heuvel iets zeer "bijzonders. Nog meer was dit het geval met 'de twee andere, graven, die gelegen waren iets ten westen van het reeds in 1933 ontdekte en door dr.. Holwerda nad.er onderzochte vorstengraf. Een van deze graven had aan een der lange wan den een verbreeding, waarin men als bijgave een grove versierde pot aantrof, voorzien van een afzonderlijke voet gelijkend op de z.g.n. Deverel-urnen. Een bijzonderheid bij deze- graven was de ér om heen gezette drie tot zës'dubbelen rand van palen. WOENSDAG 21 AUGUSTUS Kassen bezichtigen en gratis druiven eten Prijs f 1.5 0. Vertrek 12 uur per touringcar van T. LEVASIER, Prins Hendrikstr. S9, IJmuiden. Hel. 5650. Assurantiebedrijf waagt in Be verwijk en alle omliggende plaat sen actieve Agent-Incasseerders Vakkennis geen vereischte. Br. No. bur. v. d. blad. Zorgvuldig Ontwikkelen, Afdrukken en Vergroten van Uw Foto's. Lijsten- en Fotobandel „ARTISTIEK" Zeeweg 261, IJmuiden (Oost) uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. luitsluitend bij vooruitbetaling) NET MEISJE v. buiten, b. z. a. t hulp of bij kinderen, v. g. g. i Adres de Ruyterstr. 55. IJm.-O. H.H. KAPPERS. Inkrulster gevr, Wijkerstraatweg 259, Velsen-Nrd. Eenv. ZIT-SLAAPKAMER gevr. te Velsen-IJmuiden, door jong- mensch. z. b. b. h. h.. met pension Brieven met prijsopgave onder nr. IJ 1127 bur. van dit blad. TE KOOP: Chevrolet, 4-deurs, goede motor tegen elk aann. hod. Wijkerstraatweg L 164, Velsen (Noord). Aanbiedingen voor 12 u. ITALIAANSCH. Dame vraagt con versatieles. Br. met prijs G S8S6 bur. van dit blad. Voorhuishouding Gevraagd: net DAGMEISJE niet beneden IS j. van S19.30 uur. loon f 6. Mevr. Groustra. La- kenkooperstr. 18. Aanm; na. 8 u. Gevr. te Haarlem per 1 of 15 Sept. KEUKENMEISJE, zelfst. k. koken en gen. hu:isw. te verr. v. g. g. v. ook meisjesalleen komen in aanm. loon f 35 p. m. wasch vrij. Br. m. ui tv; inl. met opg. v. laat ste betr. G 8861 bur. v. d. blad. Gevraagd: DAGMEISJE. Loon f 3 per w. Aelbertsbergstr. S9. Aanmelden Kinderhuisvest 31rd. MEISJE gevraagd voor de ochtend uren, lëeft. 16IS j. Van Zeist, Binnenweg 146 b. d. Koediefslaan Gevr.: KEUKEN -WERKMEISJE uitstekend kunnende koken. Loon f 30. Aanm. Kenneraerweg 6, Bloe mendaal. MEISJE gevr. van 93 uur, Aan meld. 's av. na 8 uur. Essenlaan 21, Bloemendaal. Gevr. omtrek H. F. C. terrein per direct v. tijdelijk wegens ziekte d. huisvr, FL, MEISJE voor ve'rz. 3 kind. 2 schoolg., 1 baby 1 jaar v. 8—7 uur. Dienstb. aanw. Br. met opg. leeft. verl. sal. G SSS8 bur. van dit blad. Gevr. v. direct NET MEISJE, v. 94 uur. zelfst. k. werken. Aanb. Zijlstr,. 34zw,> Gevr. NET MEISJE v. heele dagen of d. en n. zelfst. k. werken en eenv. koken. Aanm. Eindenhout- straat 40. Gevraagd een flinke DAGDIENST BODE en Huisnaaister, A. Booy, Spaarnwouderstr. 95. NET DAGMEISJE gevr. f 8 p. Plein 12. Nette VERSTELNAAISTER gevr. die af en toe bij zich aan huis eenig verstelwerk aan ondergoed en jongensbovengoed wil verrich ten voor arbeidersgezin. Brieven G 89 01 bur. van dit blad. Gevraagd: net DAGMEISJE, leef tijd 16 a 17 jaar, van S.30 tot 3 u. Zondags vrij. P.G. Br. met zoo voll. mogel. inl. G S902 bur. van dit blad. Mevr. v. Beem, Heemstedg. Heem- steedschedreef 241. vraagt een NETTE WERKSTER voor Vrij dag v. 95 bij voork. wonende te Heemstede. Flinke nette DIENSTBODE gevr. Adres: Hoofdstraat 187, Santp.-d, Voor bedrijf ENERGIEKE VERTEGENWOOR DIGERS gevr. v, directe indienst treding. Vast wekelijks inkomen gegarandeerd. Aanm. hedenavond tusschen 78 Leeghwaterstr. 16, Haarlem. Voorhuishouding B. z. a. NET MEISJE, teg. 1 of 15 Sept. P.G. v. d. en n. bek. m. alle soort werkz. en eenv. koken v. g. g. v. Br G 8869 bur. v. d. bl. B. z. a. nette jonge ongeh WERK STER ook v. kantoor en school v. z. g. g. v. Brieven G S9 05 bur. van dit blad. NET MEISJE, 2 dagen per week vrij hebbende, zag deze gaarne bezet als werkster. Brieven G 8924 bur. van dit blad. Te koop gevraagd een PAKHUIS 4060 M2. Brieven G SS70 bur. van dit blad. GEZOCHT: kl. mod. villa of flat, met centr. verw. en w. water, f 500600 p. j. Brieven G 8925 bur. van dit blad. Te Huur BENED. SUITE, mooi gel, Lorentzpl. gesch. v. een echtp. Brieven G 8871 bur. v. d. blad. Te huur gem. ZIT-SL.KAMER f 2.50 p. w. Ged. Oudegr. 29rd. hoek Jacobijnestraat. Te huur voor H. of D. ongem. ZIT- en gr. SLAAJPK, met 2 kasten. Zeer billijk, pr. kamers. Cronjé- straat 168. PENSION GEVRAAGD. Heer, 5Oer, bet kamerleven moede, zoekt pension met gezellig huiselijk ver keer, liefst bij Wed., of Dame al leen. omtrek Haarlem bij voork. Heemstede. Brieven G 8872 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: UITDRAAI- HAARD in goeden staat. Banka- straat 1, Haarlem-Noord. Ter overn. gevr. GOEDE HAARD Opg. van merk en prijs G 8913 bur. van dit blad. TE KOOP: 2 Spiegels 2.25 bij 0.92 1/2 en 2.25 bij 1.05. 1 ronde en een uitschuiftafel, zeer bill, prijzen. Keizer Karelstraat 32. TE KOOP: 2 wit gel. ledikanten, Aupings, ongebruikt met gezond heids matras 90190, 1 Coupon prima iooper, nog nieuw 70 breed 1 Coupon effen Tapijt Begge, zware kwal. Minahassastr. 31. Na 6 uur. TE KOOP: Gram .platen z g o.a. Sacre du printemps' 'g.'n' vinsky voor f 6. Brieven'G ss,- Bur. van dit blad 5 NIEUWE PHILIPS RADlT? koop Type S36 A. 3 maanden o,ï prijs f 70. Br. G 887C bur. v.d.b] Te koop een STUDIEPIANO n Rozenkrans, f 40 150 rood Haarlem. Te koop gevraagd een ZWapt PIANOKRUKJE of BANKJE p G 8S74 bur. van dit blad. f' CITROëN. kl. 4-pers. gesl. ge*ar prima goed in lak, loopt 1:13W geb. w. plaatsgebr. Slechts f M Bez. Nwe Raamstraat 6, Te koop H. D. MOTOR 1 Cyl. 3 j,, P.K. in prima staat t. e. a. b Moet weg wegens vertrek naar Afrik, Floresstraat 15, H.-N TE KOOP AANGEB. een Dodg9 Sedan '33. Een nieuwe Doflg9 Sedan, '34-'35wegens teleurst 'r9 bevragen Borskistraat 3. Te koop gevr. DAMESFIETS in goeden staat. Brieven met prij, G S9 09 bur. van dit blad. HEERENRIJWIEL m. remnaaf f 5, Damesrijwiel prima f 15 Jongensrijw. als nieuw. Dreschler' Krocht Sa. GAZELLE H. eu B, S. A., laag model H.rijw. Burger Dames z. Si a n. Spotprijs. Zijlweg 129zw. Van zakenman of part. wo-dt AUTO TE HUUR GEVR. voor'da avonduren en ev, 's Zondags. Ge- gar. wordt 5000 K.M. p. j. Offer, ten Tel. 10043. DAMESRIJWIEL (Simplex) ta koop f 10. Klevex-laan 158, Hrl, CHEVROLET COUPé te koop f 75.Telefoon 29470. Te k.: II. B. S. BOEKEN, 3e kl. H. B. S. A Compleet stel v. cur« sus Alg. Secr.esse v, h. Instituut Schoevers. Heussensstr. 72, H.-N, POPPENKAST of GOOCHELAAR gevraagd voor kindervoorstelling, op Koninginnedag voor één uur, Aanb. Or. Nassaulaan 156, Over- Dames, een MAATCORSET ver. vaardigt bekw. Corsetière voor f 10 Onberispelijke pasvorm gegaran. deerd. Brieven G 8884 bur. van dit blad. OUD-HOLL. OPEN VUURHAARD te k. a f 12.50, Em. Badkuip f 12.50 Karpet f 6.50, Jansstr, 28, Tel. 15639, Hrl. Jonged. 24 j. zoekt REISGENOO. TE om begin Sept. pl.m. 5 dg. n. Brussel te gaan. Bx'ieven G 8894 bur. van dit blad. Te koop gevraagd LEERBOEKEN eerste klasse H. B. S. B. Aanbie. dingen Middenlaan 62, Haarlem, WATERSPORT. Motorbootje met beste motor, geheel electrisch, Pr. f 350 te koop. Westergr. 77. Gevr. prima CANOZEIL m. of z. fok, pl.m. 3 M2. Bi», m. pr.opg, G 889 7 bur. van dit blad. Zoo, weer terug. Prettige vacantiej gehad? Nou en of. Reuzen fietstocht ge maakt! Half Zwitserland doorl En hoe ik, mijn Torpedonaal heb leeren waardeeren Het was een genot bij het afrijden van die vele Kilometers lange hellingen een betrouwbare rem te hebben die geen schokken geelt. Men ziet in die bergstreken trouwens haast niet anders dan rijwielen met Torpedo. Wat heel sterk spreekt is, dat bij het Zwitsersche leger sedert 1905 uitsluitend Torpedo gebezigd wordt. VRUWIEL REMNAAF Ocr& nnek 2 of 3 HET IDEAAL VOOR DEN WIELRIJDER!

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4