Weerbericht. De dood was weer op den weg. De onbewaakte maakt vier slachtoffers. HET HUIS No. 83. BEVERWIJK Zwemwedstrijden van de Kennemer Zwemclub. Kringkampioenschap K. N. Z. B. Onder begunstiging van uitstekende weers omstandigheden en in tegenwoordigheid van een talrijk publiek werden Zondag in het Zwembad „Adrichem" de zwemwedstrijden ge houden van de Kennemer Zwemclub. De lei ding berustte bij den heer A. H. de Bruin, wed strijdleider. Starter was de heer Velthof, ter wijl als tijdopnemers fungeerden de heeren Thuis, van Leersum en Janus. Dank zij het voortreffelijke werk van deze heeren hadden de wedstrijden een prettig en zeer vlot verloop. Deelnemende vereenigrngen waren Aalsmeer, Haarlemsche Zwem- en Poloclub, De Water ratten, Haarlem, Kennemer Zwemclub. Bever wijk, Velser gwemvereeniging en „Haarlem". De uitslagen waren: 25 M. schoolslag meisjes: 1. Gre Kochx 26.4 sec., 2. To Duyn 30.2 sec. 25 M. schoolslag jongens: 1. D. de Wildt 26 sec., 2. J. v. Ronkel 26.2 sec., 3. H. Schram 29 sec. 50 M. schoolslag meisjes: 1. G. Kuys 59.4 sec. 2. B. Tervoort 1 min. 1 sec. 50 M. vrije slag jongens: 1. C. v. d. Lem 37.4 sec., 2. A. Coppens 46 sec., 3. H. Bruin 46.8 sec. 50 M. vrije slag dames; 1. Stammes DWR Haarlem 49.8 sec., 2. Beelen DWR Haarlem 41.2 sec. 3. W. A. v. Amstel DWR Haarlem 42.4 M. vrije slag heeren: 1. K. Bongertman HVGB Haarlem 29 sec., 2. C. Zeeman Haarlem 29.2 sec., 3. J. v. Hemsbergen Haarlem 29.2 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. v. Koten DWR Haarlem 1 min. 48.2 sec., 2. G. Slotemaker KZ Beverwijk 1 min. 49 sec., 3. G. Mollevanger VZV Velsen 1 min. 53.4 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. H. v. Heerde HVGB Haarlem 1 min. 27.4 sec., 2. K. Out, Aalsmeer 1 min. 27.8 sec., 3. H. J. Kollerie DWR Haarlem 1 min. 29 sec. 400 M. vrije slag heeren om het kringkam pioenschap: 1. J. v. Hemsbergen Haarlem 5 min. 59 sec., 2. A. J. v. d. Meer Haarlem 6 min. 1.2 sec., 3. C. Zeeman Haarlem 6 min. 9 sec 3 x 50 M wisselslag estafette dames: 1. DWR Haarlem M. J. v. Beeien—A. v. KotenW. A. v. Amstel 2 min. 11.8 sec., 2. K.Z. G Slotema kerJ. v. BragtR. v. d. Veen 2 min. 36 sec. 3. K.Z. en P.O. PallesenReyndersWalters 3 min. 49.2 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. Haarlem I; v. d. Meer—HofmanZeeman 1 min. 45.2 sec., 2. HVGB I: P. RolH. v. Heer- deK. Bongertman 1 min. 46.2 sec., 3. DWR I v. VisrsenKollerieRenaut 1 min. 50.4 sec. Tot slot werden twee polo-wedstrijden ge speeld. De eerste wedstrijd tusschen een zeven tal van de Kennemer Zwemclub en een com binatie van H.V.G.B. eindigde in een draw (1—1). Daarna bonden de tweede klassers D.W.R. en H.V.G.B. den strijd aan. Onder leiding van scheidsrechter Huijsstede werd het een spannende strijd, waarin zich D.W.R. door betere techniek de sterkste toonde. Nadat met 3—1 gedraaid was werd D.W.R. overwegend sterker. Zij behaalde een stevige 8—1 over winning. Terstond na afloop werden de prij zen met een toepasselijk woord uitgereikt. GEWIJZIGDE STEMPELUREN. - De stempeluren voor de werklooze arbeiders zullen met ingang van Maandag 2 Sept. a.s. opnieuw worden gewijzigd. De leden van den Christelijken Besturenbond zullen vanaf dien datum 's morgens van 99.15 u. stempelen, die van de haven- en transportarbeidersbon- den en de gedeeltelijk werkloozen van 2.302.50 uur n.m. Voor de bij het Plaatselijk Arbeiders Secre tariaat aangeslotenen zijn de stempeluren van 9.4510.15 uur en van 2.302.45 uur, R.K. Volksbond van 10.3011 uur en van 2—2.15 uur en voor de aangeslotenen bij den Beverwijkschen Bestuurdersbond van 99.30 uur en van 22.15 uur. SPORTDAG VAN DE R.S.B. De datum van den sportdag, georganiseerd door de vereeniging Roomsche Sport Belan gen is thans vastgesteld op Zondag 8 Septem ber. Aan dit sportfeest, dat in het sport park „Adrichem" zal worden gehouden, zul len o.m. de R.K. Sportvereeniging D.E.M. en de R.K. Gymnastiekvereeniging „Sport Staalt Spieren" haar medewerking verleenen Het programma zal ook een korfbalwedstrijd bevatten, te spelen door twee negentallen van de Graal. De St. Jozef-Harmonie zal den sportmiddag muzikaal opluisteren. VOOR DE ARMEN. De in de beide Katholieke kerken ge houden collecten ten bate van de RK. arm besturen hebben een bedrag van ruim f 600 opgeleverd. HEEMSKERK OPBRENST COLLECTE. De Zondag alhier gehouden collecte voor de St. Gerardus Majella-vereeniging heeft opgebracht f 62.18. LANSELOET ENDE SANDERIJN. Zondagavond werd op het binnenplein van kasteel „Marquette" in feeërieke verlichting het 14e eeuwsche drama „Lanseloet ende Sanderijn" onder regie van Anton Verheyen opgevoerd. Dit abele spel kwam in deze om geving uitstekend tot zijn recht en de 600 bezoekers volgden onder ademlooze spanning het spel. Een langdurig applaus mochten de spelers bij het eind dan ook oogsten; de vorozitter der V.V.V, bood Sanderijn bloemen aan. Na de pauze werd een komisch stuk ver toond: ,Nu noch", waar geducht om werd gelachen. R. K. V. V. „A. D. O." Voetbaluitslagen van Zondag. Vitesse I—A. D. O. I 3—1 Vitesse-vet.—A. D. O.-vet. 62 S. V. A. I—A. D. O. n 5—3 S. V. A. a—A. D. O. a 4—3 ZWEMMEN. Door de Heemskerksche Zwemclub zal in haar inrichting aan de Maerelaan op Zondag 25 Augustus diplomazwemmen worden gehou den, gepaard met eenige feestelijkheden. Ook zullen door verschillende zwemmers demon straties worden gegeven. SANTPOORT Het Midzomerfeest van „Santpoort's Bloei". Uitstekend geslaagd. Het zag er Zaterdagmorgen niet naar uit, dat de weergoden de organisatoren van ons eerste plaatselijk midzomerfeest gunstig gezind zou den zijn. Wel was de temperatuur een zeer aan gename, doch de regen plaste in een flinke hoe veelheid neer. Gelukkig echter klaarde het latei- wat op en al viel er af en toe nog wel een enkel buitje, de optocht van versierde fietsen, trekwagens enz. kon bij droog weer geschie den en het avondfeest vond zelfs onder ideale weersomstandigheden plaats. De deelname aan het kindercorso was vrij behoorlijk te noemen. Wel hoopt het bestuur van „Santpoorts Bloei", dat het volgend j aai de optocht de dubbele lengte van dit jaar zal hebben, doch ontevreden was men niet. Met medewerking van het bloemenmagazijn Bier steker was het bestuur van „Santpoorts Bloei" in de gelegenheid geweest tegen een minimum prijs mooie bloemen beschikbaar te stellen. Ook kwalitatief viel de optocht niet tegen; vooral onder de fietsen waren aardige „werk stukken", eenvoudig maar smaakvol. Bij de „groepen" viel de groote groep van de Lichthoeve met haar kabouters, elfen, hout hakkers enz. op, terwijl de groep Oversteegen een symbolische voorstelling van een „Zonne feest" gaf, waarbij zelfs de Germaansche zonnegodin Freya en haar schikgodinnen niet ontbraken. De jury, bestaande uit de dames Van Dom melenDe Vrees, ArpadOhm en Mulders, alsmede de heeren Vader en Bremerkamp kende de prijzen als volgt toe: Autopeds: 1. Jooke van Overeem, 2. Beb van Overeem. Trekwagens: 1. Jopie .Djngerdis, 2. Fred, de Groot en Piet van Delden. Poppenwagens: 1. Dientje Utenweerde. Fietsen: 1. Dientje Biersteker, 2. Thoni Moel'ker, 3. Atie Snoek, 4. W. Dekker, 5. H. Dekker. Groepen: 1. Groep Oversteegen, 2, groep Lichthoeve. Na een rondgang door Santpoort-dorp en -station, trok de stoet naar „Velserend", ons onvolprezen natuurbad, waar door den heer Bremerkamp de uitslag werd meegedeeld. Hierna vonden de kinderspelen plaats, die voor een deel door burgemeester Kwint wei den bijgewoond. Jammer was het, dat het weer dreigend bleef, anders was de belangstel ling der ouders ongetwijfeld grooter geweest. Onder leiding van den heer Bremerkamp en met medewerking van de heeren Arpad, Ban en Martens hadden deze spelen een vlot ver loop. Ook werd nog een groot aantal ballon nen opgelaten, wat een leuk gezicht opleverde. In de serre van het hotel reikte de „Sant poorts Bloei"-voorzitter, de heer Joh. van Beem, de prijzen als volgt uit: 25. M. vrije slag zwemmen (jongens): 1, Hugo Visser, 2. J. v. Kuyper. 25 M. vrije slag zwemmen (meisjes)1. Ans van Overeem, 2. Magda Verhagen. 50 M. vrije slag zwemmen (jongens)1. Hans Glazener. Balblazen over 't water (meisjes en jon gens) 1. Rudie Verhagen, 2. Willy van Overeem. Kanovaren (meisjes)1. Thea Bander, 2. Aukje Stoelenga, 3. Willy Keur. Kanovaren (jongens)1. Hugo Visser, 2. Jan van Dommelen, 3. Han Dekker. Hardloopen (meisjes): 1. Ruth de Groot, 2. Tonny Verhagen. Hardloopen (jongens): 1. Hugo Visser, 2. Jan Springer. Hiermede was het dagfeest ten einde. Het Avondfeest. Aanvankelijk scheen het, dat de belangstel ling voor het avondfeest, in tegenstelling met de vei-wachtingeh, niet groot zou zijn, maar. toen later bleek, dat de regen achterwege bleef, groeide de belangstelling steeds, zoodat tenslotte honderden bezoekers, waaronder we Nu gaat het scheef, nu valt Augustus tegen, Terwijl ze zoo aanmoedigend begon, De lucht is grauw en af en toe valt regen. Wij hebben een tekort aan zomerzon, 't Is waar, de boer begroet het als een zegen, Zijn land werd naar zijn zin wat al te droog, En ook is waar, de stof der buitenwegen, Stijgt niet meer in een dichten wolk omhoog. Maar wie zoo juist vacantie heeft gekregen, En reeds zichzelf zag door de zon verbrand, Wie graag op mos of zeestrand had gelegen, Heeft in het bosch en zelfs aan zee het land. Waarbij dan maar meevoelend zij gezwegen Van hen, die nu juist uit kampeeren gaan, En hen, die in vacantiedagen plegen Te zeilen of op 't tennisveld te staan. Hun lijkt Augustus nu niet erg genegen, Zij moeten echter niet ontmoedigd zijn, Want achter wolkengrauw en triesten regen, Glanst straks, wie weet hoe gauw, weer zonneschijn. P. GASUS. wederom burgemeester Kwint opmerkten, aanwezig waren. Aan dezen avond verleenden de Haarl. Or kestvereniging onder leiding van Frits Schuurman en het ballet van Rie Miedema uit IJmuïden hun medewerking. De H. O. V. voerde in deze mooie omgeving, waarin zij echt-er eenigszins gehandicapt werd door het ontbreken van een muziektent, on der groote aandacht o.a. werken van Wagner, Rossini, Massenet, Strauss en Suppé uit. Voor met de fantasie over motieven uit „Dei- Trompetter von Sackingen" van Nessier Ni- kisch boekte de H. O. V. een groot succes. De vormde Joh. Strauss' wals „Geschichten aus dem Wienerwald". Tot driemaal toe werd Rie Miedema terug geroepen. Na afloop werden haar en den heer Schuur man door den voorzitter van „Santpoorts Bloei", den heer Joh. van Beem, bloemen aan geboden. Hierna volgde het afsteken van „het groot fantastisch vuurwerk", zooals het programma aankondigde, aangeboden door de directie van „Velserend". Gezegd mag worden, dat in dezen het programma geen overdreven woorden had gebruikt, want wat het oog kreeg te aanschou wen, was, alweer dank zij ook de mooie omge ving, in één woord fantastisch en sprookjes achtig. Met recht kan dus getuigd worden, dat dit Midzomerfeest schitterend is geslaagd, trompet-solo van den heer W. C. de Vries kwam hier schitterend tot zijn recht. Boekte de H. O. V. dus veel succes, niet minder was dit het geval met Rie Miedema's ballet, dat, hoewel uit dilettanten bestaande, fraaie danskunst te genieten gaf. Paderewsky's „Menuet" werd uitstekend uitgebeeld en het Dwaallichten-ballet van Rubinstein viel al zeer in de smaak. En een schitterend slot DIEFSTAL. Op het werk van de aannemers-firma P. werd zoo nu en dan nog al eens wat vermist. Onlangs slaagde de rijkspolitie er reeds in een ontvreemaer van cement te ontdekken. Thans is het den hier gestationneerden rijksveld wachter gelukt en dorpsgenoot op te sporen, die zich „ontfermd" had over rioolbuizen, die aan bovengenoemde firma toebehoorden. SAMENVOEGING VAN DIENSTEN BIJ DE NED. SPOORWEGEN. In verband met het aan den heer Jhr. Dr. P. Elias per 1 September a.s. wegens het be reiken van den pensioen-gerechtigden leef tijd verleende ontslag uit den dienst der Spoorwegen, heeft de Directie der N. S. de onder diens leiding staande Dienst van Han delszaken en Goederentarieven gevoegd bij dien van het Vervoer, onder den naam „Dienst van het Vervoer en Handelszaken" tot chef waarvan met ingang van 1 Septem ber a.s. is benoemd de heer Ir. W. F. H. van Rijckevorsel, thans chef van den dienst van het Vervoer. SIR BASIL BLACKET, de directeur van de Bank van Engeland, die in Duitschland bij een auto-ongeluk om het leven kwam. Vier slachtoffers Dronken chauffeur reed een aantat jongens aan. MAA'NDA'G '19 AU'G. '1935 Tijdens het afgeloopen weekend zijn, naast de ernstige ongelukken op drie onbewaakte overwegen, ook nog meerdere verkeersongevallen met noodloctigen afloop gebeurd, waarbij vier mensclien zijn gedood. Een ongeveer 60-jarige vrouw is, doordat zij onvoorzichtig overstak, op het Van Limburg- stirumplein te Amsterdam door een motor wagen van lijn 14 gegrepen. De bestuurder zag het ongeluk aankomen, belde hevig en remde zoo sterk mogelijk, doch de vrouw lette blijkbaar op iets anders en liep door. Een on- geluK was niet meer te voorkomen. De vrouw werd zee* ernstig gewond en is tijdens het ver voer naar het ziekenhuis overleden. Zij, die niet op den weg thuis behooren. In de gemeente Alsdorp bij Kerkrade reed een autc uit Aken met groote snelheid in op een groep op den weg spelende kinderen. Een dier kinderen, de 12-jarige J. Körfer werd op slag gedood, een 8-jarige knaap werd gewond. De 22-jarige T. Reisz, die met zijn handwagen op den weg stond en eveneens door de auto aangereden werd, liep een beenbreuk en an dere verwondingen op en is naar het zieken huis overgebracht. Een vierde knaap werd licht gewond. De auto reed door, doch de chauffeur is la ter aangehouden. Hij verkeerde onder den in vloed van sterken drank. Automobilist zag wielrijder te laat. Zaterdagmiddag ongeveer vier uur heeft op den Rijksstraatweg Groningen—Leeuwarden onder Kooten een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De 72-jarige wielrijder P. S. Koonstra uit Estrum wilde den weg overste ken op het moment, dat een auto uit de rich ting Leeuwarden naderde. De bestuurder van de auto, de heer R. Fa- ber uit Bolsward, had den wielrijder blijkbaar te laat opgemerkt, althans de laatste werd door de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij kreeg zeer ernstige wonden aan het hoofd. In levensgevaarlijken toestand is hij naar zijn huis vervoerd. Na de aanrijding botste de auto tegen een boom en werd ernstig beschadigd. Wonder beven wonder kwamen de inzittenden met den schrik vrij. Nederlandsche in Duitsch land verongelukt. Zaterdagmiddag is bij een spoorwegover gang te Remagen aan den Rijn Mevrouw van Leeuwen uit Voorburg door een truck overre den en gedood. Haar dochter was getuige van het vreeselijk ongeluk. De schuldvraag is nog met opgehelderd. Vrachtauto slipte. Op de Zandschestraat te Huissen (Geld.) is een iesge vrachtauto, komende van Gent (Over Betuwe) over de tramrails geslipt. Hierdoor schoten de kettingen, welke de klep achteraan de auto vasthielden, en waarop vier knecht-s van een fruitkooper uit Gent zaten, los. Zij werden allen tegen de straat geslingerd. Een der knechts moest met een ernstige sche delbreuk naar de Cremerstichting te Huissen worden overgebracht, waar hij is overleden. Een andere knecht kreeg eveneens een sche delbreuk Hij werd bij een landbouwer binnen gedragen, vanwaar hij, nadat hulp was ge boden, naar zijn woning in Gent is overge bracht. De beide andere personen liepen min der ernstige verwondingen op. Nadat door een dokter hulp was verleend, zijn zij naar Gent vervoerci. Zooals gemeld bekwam de chauffeur geen letsel. NEDERLANDER TE DÜSSELDORF VEROOR DEELD WEGENS DEELNEMING AAN OVERVAL. Zeven leden van een katholieke jeugdorga nisatie en een achtste verdachte zijn Zater dag te Düsseldorf blijkens een D.N.B. bericht door de speciale rechtbank veroordeeld wegens den aanval, die bij Krefeld-Bockum op 15 leden van de Hitlerjeugd is gepleegd. Daai'bij werd de leider gewond en werden de jongens mishandeld. Tot de verdachten behoort ook een Neder lander, die evenals verdachte Hermes tien maanden gevangenisstraf kreeg en daarna uit het land zal worden gezet. De andere verdach ten kregen straffen van vijf tot zeven maan den. Op den onbewaakten overweg bij de Haarbrug te Arkel is Zaterdag de melkauto van den heer A. Kooi uit Arkel door den trein gegrepen. De heer Kooi en een 14-jarige jongen werden gedood. Een ooggetuige verhaalde hoe na een slag de trein die daar ter plaatse een snelheid van 90 K M. had, tot stilstand kwam, nadat de machinist zand op de rails had laten loopen. De auto was totaal vernield en men ging op onderzoek uit, hoeveel personen in den wagen hadden gezeten. Na eenigen tijd ontdekte men de lichamen van twee personen in de langs den weg stroomende Wetering. De slacht offers waren door de ruit van de cabine in de sloot geslingerd. De 14-jarige G. Gons, wonen de te Arkel, bleek reeds overleden, terwijl de chauffeur, de heer A. Kooi, zwaar gewond was. De slachtoffers werden, nadat geneeskundige hulp was verleend, met denzelfden trein, die ongeveer 42 minuten vertraging had, naar Gorinchem vervoerd. Daar is de heer Kooi in een ziekenhuis overleden. De heer Kooi was gehuwd en vader van drie kinderen. Vrouw sloeg geen acht op een sneltrein. Zaterdagnamiddag om kwart voor vier is op den onbewaakten spoorwegovergang aan den Enkweg te Wengelo (gem. Wijhe) een ernstig ongeval gebeurd, dat aan mej. J. Berends- Ittersum uit Wengelo het leven heeft gekost. Mej. Berends wilde zich op dat tijdstip per fiets naar haar familie begeven, die in de zelfde gemeente aan den overkant van den IJsel woont. Haar man en de andere gezins leden waren daar reeds, zoodat zij het laatst de woning verliet. Niet ver van huis moest zij een onbewaakten overweg oversteken en daar bij heeft zij blijkbaar geen acht geslagen op den sneltrein Deventer—Zwolle, die in volle vaart naderde. De ongelukkige werd door den trein gegre pen en een twintigtal meters meegesleurd, waarna zij in een sloot terecht kwam. Zij was op slag dood, hetgeen geconstateerd werd door een militairen dokter, die met den trein reisde. Het uitzicht ter plaatse was zeer goed. Nog een derde ongeval. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur is de 40- i jarige A. Nieuwenhuis wonende te Zuuk, ge meente Epe op een onbewaakten overweg al- Een veelzeggend beeld van de vernieling, die het water in het Italiaansche stadje Ovada daar d°or een trein komende van Apeldoorn aanrichtte. gegrepen en op slag gedood. Bij één ongeval twee dooden. Fietsende personen zagen den trein te laat. FEUILLETON. Een oorspronkelijke roman Ir. J. C. L. B. PET. 4) „Ik denk wel eens", zei hij peinzend, terwijl hij een sneedje brood aandachtig bekeek, dat met appelstroop was besmeerd, „of de fabri kanten van appelstroop al hun appelen laten schillen, en de klokhuizen eruit laten halen. En zouden er nooit eens wormstekige appelen de fabriek binnenkomen, en in den grooten strooppot verdwijnen? Wat zouden die helle kleine korreltjes beteekenen? Het kunnen best fijngemalen „Griezel!" riep het meisje, „nu breng ik je alle mogelijke lekkernijen, omdat je te fijn bent voor spek „Noem dat woord niet meer", zei hij koddig. „Omdat je te fijn bent voor spek, spek, spek, en nu kom je met zulke verhalen over appel stroop, dat ik er mijn leven lang niet meer van zal kunnen eten. En ik was er juist zoo dol op." „Het spijt mij erg", antwoordde hij ernstig, ..dat was niet mijn bedoeling. Het was natuur lijk ook niet ernstig van mij gemeend. Natuur lijk wordt in zoo'n fabriek elke appel eerst gekeurd door een meisje in een heldere witte jas, en met handschoenen aan. De wormste kige gaan er direct uit; daarvan wordt var kensvoer gemaakt. Dan worden alle appelen geschild, weer door juffrouwen met witte jassen en handschoenen aan, dan worden de klokhuizen eruit ge haald „Schei nu maar uit," zei ze, „nu eet ik er zeker mijn leven lang nooit meer van". „Maarprotesteerde Christiaan. „Geef me nu je bordje en je beker", com mandeerde het meisje, „ik moet nu even uit, maar ik ben over een kwartier terug om mijn heer gezelschap te houden." Christiaan maakte een gebaar, als om haar tegen te houden, maar zij deed of zij niets merkte en ging de kamer uit. Hij richtte zich met moeite op in zijn bed en bekeek de omgeving. Hij voelde zich nog uiterst zwak; zijn hoofd bonsde, al zijn spieren 'deden pijn. Toen hij zijn achterhoofd betastte vond hij daar een grooten buil, die bij de minste aanraking pijn deed. Toevallig streek hij met de hand langs zijn slaap, en stuitte op een onbekend voorwerp. Na eenig nadenken kwam hij tot de conclusie, dat het een pleister was, zoodat hij daar zeker gewond moest zijn. Vergeefs martelde hij zijn hersens met de vraag, hoe hij in dien toestand kwam. Hij lag in een smal en krakend ledikant dat uit roodgeverfde ijzeren stangen, elk eindigend in een krul, bestond. De matras was hard en bultig, ongetwijfeld een stroomatras; de dekens waren versleten, de lakens van grove katoen, die hier en daar gescheurd was. De rest van het vertrek was al even armoe dig als de slaapstede zelf. Een enkele verfom faaide Chineesche mat bedekte den uitgeloo- pen kalen, verveloozen houten vloer, het bloe- metjesbehang was verbleekt, en had op ver schillende plaatsen losgelaten, zoodat slor dige flarden de jute, waarop het behang was geplakt lieten zien. Het kleine hooggelegen venster was ondoor zichtig geworden door het stof, dat zich in den loop der jaren had vastgehecht. Een grijs diffuus licht sijpelde door de kleine ruitjes naar binnen. In de kamer, waar nu geen geluid van bui ten doordrong heerschte een onzegbaar tries te en hopelooze stemming. Christiaan zakte vermoeid en terneergesla gen terug op zijn bultige matras. „Hoe ben ik hier gekomen?" kreunde hij, en ineens schoot het door zijn hoofd: „hoe lang ben ik al hier?" Hij was alle tijdsbepaling kwijt; het kon even goed een uur als een week geleden zijn, dat hij in dezen toestand was geraakt. En Margot? Waar was zij? Wist ze, dat hij hier hulpeloos, en half verdoofd op een zolder kamertje van een krot lag? Of liep zij rade loos te zoeken naar hem, niets begrijpend van zijn verdwijning. „Margot", kreunde hij vertwijfeld, „mijn en gel, mijn kleine lieveling, mijn kindje, ik kan het niet helpen." En, terwijl de tranen van zwakte over zijn verwonde gezicht rolden, suste hij haar in ge dachten: „Stil maar, mijn kleine meisje, wees maar niet ongerust. Over een uur ben ik weer bij je." Op dit oogenblik kwam het meisje weer de kamer binnen. Zonder een woord te zeggen nam zij den eenigen biezen stoel, die het ver trek rijk was, ging zitten aan het voeteneinde van het bed, en keek hem zwijgend aan, alsof zij afwachtte tot hij zou gaan spreken. Plotseling vroeg Christiaan: „Hoe lang ben ik al hier?" „Laat eens zien", antwoordde zij, „dit is de tweede dag". „Dus „Dus je bent al twee nachten en een dag hier." „Twee nachten en een dag", dacht hij, „en Margot, die van niets weet". „Weet iemand, dat ik hier ben?" vroeg hij. „Iemand van je kennissen, bedoel je?" Hij knikte. „Neen, ik denk het niet." „Hoe kom ik hier? Wat beteekent die buil op mijn hoofd, en die wond hier?" „Herinner je je, dien avond, toen je mij zag vechten?" Plotseling zag Christiaan weer in de nach telijke straat in het licht van den lantaarn het meisje zwijgend worstelen met den man. Hij herinnerde zich hoe hij was komen toe- loopen, het schot dat was gevallen, en hoe hij het meisje was gevolgd in het huis waar de overste met zijn vier kornuiten hem hadden opgewacht. Toen hij weg wilde gaan moest hij bewusteloos zijn geslagen, en nu lag hij hier al twee nachten en een dag, terwijl Margot op hem wachtte. Het meisje had zeker gezien, wat er in hem omging en keek hem medelijdend aan. „Ik moet weg", zei hij gedecideerd, „ik moet dadelijk weg". Het meisje knikte toestemmend. „Zooals je wilt", antwoordde zij, „ik hoop niet, dat ze je direct zullen grijpen". „Wie bedoel je met ze?" „De politie natuurlijk." „Waarom zou de politie mij „Je hebt toch op dien agent geschoten?" „Ik op een agent geschoten?" „Ja, eergisteravond, op straat, toen hij mij te pakken had." „Ik? Mensch, je bent gek." „Luister eens, mijn brave, ik ben volstrekt niet gek. Ik ben niet de eenige, die het gezien heeft. De revolver zat nog in je zak. Je wou er die goede jongens hier ook nog mee te lijf. Toen heb je dien tik op je hoofd gekregen." „Dacht jij, dat de politie dat verzinsel zou gelooven? Waarom zou ik een agent dood schieten? Welk belang zou ik daarbij hebben? Dat risico neem ik op mij." „Je hebt gelijk", antwoordde het meisje ernstig, „het kan je hoogstens een paar jaar kosten. Ik zal je kleeren gaan halen." (Wordt vervolgd.i

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5