BEVERWIJK CRICKET IN ENGELAND. S port-Var ra. SCHEEPVAARTBERICHTEN Keuring van bloemen en groenten. Donderdagavond zal in het veilingsgebouw „Centrum" een speciale keuring worden ge houden van inzendingen bloemen en groen ten voor leden van de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Het bestuur heeft voor deze keuring eenige prijzen be schikbaar gesteld. Inzendingen werden gevraagd van collec ties groenten en vruchten in de grootste ver- schéidenheid, Dahlia's in snijsoorten, Gladio- lusse.n diverse planten en bloemen. Na afloop van de keuring zullen de inzen ders beschouwingen houden over de kweek- wijze van de ingezonden producten. DE KENNEMERS NAAR VELP. De Kennemers maken a.s. Zondag een reisje naar Velp en spelen daar een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Gelria. POPULAIRE VOORSTELLINGEN IN HET KENNEMER THEATER. Woensdag- en Donderdagavond worden in het Kennemer Theater wederom populaire voorstellingen gegeven. Deze voorstellingen vallen bijzonder in den smaak, vooral ook, omdat in de meeste gevallen een reprise ge bracht wordt van een schlager, die waard is nog eens voor de tweede maal te worden genoten of anderen in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de meest ge zochte producten van de filmmarkt. Zoo viel voor Woensdag en Donderdag de keuze op de voortreffelijke film „42nd Street" gespeeld in een sterke bezetting en met een keur van foxtrott's en liederen, welke zeer populair zijn geworden. („Forty Second Street" o.a.) In deze film, die ook zeer boeiend van in houd is, spelen onder meer Warner Baxter, Bébé Daniëls, George Brent. Ruby Keeler en Ginger Rogers. „42 nd. Street" is een Warner Bros film, die een uitsic-kende reputatie ge niet en die buitengewoon geschikt is voor een zomeravond programma. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het heeft het echtpaar E. Wolterman- Kuegjes, dat Dinsdag zijn gouden huwelijks feest vierde, niet aan blijken van belangstel ling ontbroken. Het was den geheelen dag een komen en gaan van vrienden en beken den, die het in de Kloosterstraat zoo popu laire gouden paar kwamen complimenteeren. Des avonds heerschte in de Kloosterstraat een feestelijke drukte. Achtereenvolgens ver schenen de St. Jozef-Harmonie en de Be- verwijksehe Harmoniekapel, die de traditio- neele serenade kwamen brengen. Beide corp sen brachten eenige marschen ten gehoore en bijna een uur lang was de Kloosterstraat het tooneel van een opgewekte feestvreugde. Bruidegom en bruid namen de muzikale hul debetuigingen voor de deur van hun versier de woning in ontvangst en hun verschijnen deed een luid gejuich opgaan onder de me nigte toehoorders. De Beverwijksche Harmoniekapel besloot het programma met de jongste aanwinst van onze verzameling volksliederen, namelijk „Sarie Marijs" en dit schoone lied werd door de massa van ganscher harte meegezongen. Omstuwd door een groot aantal hossende jongelieden, die deze gunstige gelegenheid tevens benutten als een generale repetitie voor den naderenden Koninginnedag, blie zen de muziekcorpsen in letterlijken zin den aftocht en marcheerden naar hun repetitie lokalen. Voor het gouden echtpaar was het weliswaar een vermoeiende, maar toch ook een onvergetelijke feestdag. De uitslagen van de gespeelde county- matches zijn: Yorkshire (1) 367 won met innings van Middlesex (3) 183 en 102. Lan cashire (4) speelde een buitengewoon span- nenden wedstrijd tegen Kent (9). Na 340 en 2309 van Kent moest Lancs dat 175 in de 1ste innings scoorde 396 ma ken om te winnen. Dank zij Iddon (141) slaagde Lancashire enkele minuten voor tijd voor het verlies van o wickets. Leicester (7) 163 en 1746 won van Sussex (8) 136 en 199. Hampshire (15) 4583 wint van Northants (17) 129 en 116. Derbyshire (2> 406 en 259—6 draw tegen Worcester (13) 364 en 1041. Essex (12) 317 en 151 wint van Gloucester (16) 228 en 147. Notts (5) 322 en 128—7 wint van Glamorgan (11) 201 en 248. De vijfde Testmatch. Engeland passeert voor het verlies van slechts 5 wickets het totaal der Zuid-Afrikanen. Leyland 161, Ames 148 not out. De strijd eindigt in een draw. Zuid- Afrika wint de rubber. De eerste innings van Engeland, na een stand van 313 voor-4 op den tweeden dag werd Dinsdagmorgen door Leyland en Ames op Crisp en. Langton vervolgd. Ook op dezen morgen bleven op het ideale battingwicket, dat de Oval bezit, de beide batsmen den Zuid- Afrikaanschen aanval meester. Y Sinds 1888 zijn er 59 testmatches tusschen beide landen gespeeld. Engeland won er Zuid-Afrika 12, waarvan 11 op eigen grond, 19 eindigden in een draw. De eenige overwinning, in deze laatste serie door Zuid-Afrika op Lord's behaald, heeft den doorslag gegeven. De 164 not out door Bruce Mitchell in dien wedstrijd gescoord en het schitterende bowlen van Ba laskas zijn van grooten invloed op het welver diende succes der Zuid-Afrikanen geweest. Zuid-Afrika scoorde op Lords 228 en 278 voor 7 tegen Engeland 198 en 157, de eenige innings waarin de Zuid-Afrikanen in de meerderheid waren. In de vijf testmatches werden door Zuid Afrika 2361 runs voor 71 wickets (gem. 33.25) door Engeland 2374 runs voor 66 wickets (gem. 35.97) gescoord. In de 4 matches die in een draw eindigden, speelde Engeland met een ge middelde tvan 41.71 tegen Zuid-Afrika 34.35. Uit deze cijfers blijkt wel, dat de Zuid-Afri kanen ook wel iets aan den regen te danken hebben, die oorzaak was da*t de eerste test match te Nottingham, toen Engeland in sterk winnende positie stond (384 voor 7 tegen 220 en 171 v. Zuid-Afrika), in een draw eindigde. De tegenwoordige kracht van het Zuid- Afrikaansche cricket is in Engeland onder schat geworden. Men achtte drie speeldagen voldoende om den Zuid-Afrikanen den baas te blijven doch al spoedig bleek dat de Zuid- Afrikanen in geen der onderdeelen van het spel, bowlen, batten of fielden nog iets van de En-gelschen te lee.ren hadden. Ook in Australië heeft het sterke spel van de Zuid-Afrikanen indruk gemaakt. Bradman, die aanvankelijk geen deel zou uitmaken van het Australische team, dat in den komenden winter Zuid-Afrika bezoekt, gaat nu toch mede. Intusschen heeft het Engelsche cricket on der de captaincy van Wyatt voor de derde maal in successie de rubber verloren, n.l-. te gen Australië, West-Indië en Zuid-Afrika. Engeland zal bowlers van het type Grimmitt, O' Reilly, Balaskas moeten aankweeken om het verloren terrein te herwinnen en moeten nagaan of de overdreven zorg, die aan de wickets besteed wordt, niet een te groote steun voor den batsman beteekent, waardoor de animo voor het bowlen minder wordt. Ames. KENNEMER MOTORCLUB De Kennemer Motorclub zal op Dinsdag 3 Sept. in café „Suisse" een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zullen de plannen voor de maand September worden bespro ken. LEDENVERGADERING WITTE KRUIS. Donderdagavond vergadert in de bovenzaal van Hotel „ter Burg" de afdeeling Bever wijk en Omstreken van de Noord-HoUandsche Vereeniging „Het Witte Kruis". In deze bijeenkomst zal het bestuur of- ficieele machtiging vragen voor het in erf pacht nemen van grond voor het wijkge- bouw met badhuis, het aangaan van een geldleening en het vestigen van een hypotheek op dit nieuwe gebouw. WATERPOLO. DE WATERRATTEN II—NEPTUNUS II. Bovengenoemde wedstrijd wordt Donderdag avond a.s. in de zweminrichting aan de Hout vaart gespeeld. GYMNASTIEK CONCORDIA—O.S.S. Ook de derde (laatste) kastiewedstrijd tus-1 schen meisjesploegen van Concordia en O.S.S. werd door de Zandvoorters gewonnen, en wel met 2925. Te half twaalf werd de 350 gepasseerd. 31 runs later bereikte Leyland zijn 150. Vincent was niet gemakkelijk te bespelen en speciaal Ames zag een paar ballen rakelings langs zijn wicket gaan om onmiddellijk daarna den Zuid- Afrikaan 3 x voor 4 naar de boundary te werken. In uiterst snel tempo kwamen de runs. De 400 verschenen in 312 minuten op het scoring- bord. Vincent ging door Ames voor zes het veld uit. Op 428 werd Bruce Mitchell aangezet, die met zijn tweeden bal, waarop Leyland naar voren kwam, succes had. Cameron zorgde voor de 4e maal voor de val van 'n wicket; hij ving Bakewell en Wyatt, stumpte Hammond en Leyland. Leyland's 161 waren in 4 uren bij eengeslagen en bevatten 1x6 en 17x4. De stand van 179 runs voor het 5de wicket bijeengebracht beteekent een record, in test- cricket tusschen Engeland en Zuid-Afrika ge speeld. Was de century van den Yorkshire lefthander fraai en zoo goed als kansloos, Ames speelde een niet minder groote innings. Zijn drie cijfers kreeg hij in 2*4 uur te pak ken (1x6, 9x4). "Met Nichols samen passeer de Ames te één uur het Zuid-Afrikaansche totaal en onder geweldig applaus ging tien minuten later de 500 op. Ames scoorde nu op eiken bal. Op 506 trachtte Nichols Langton hard naar off te driven, slaagde daar niet in en werd fraai door Siedle voor 30 gevangen. Bij de lunchpauze bedroeg de score 534 voor 6. Ames een kanslooze 148 not out (1 x 6, 14x4), Robins 10 not out. Het Zuid-Afrikaansche fielden was minder goed dan gewoonlijk. Crisp bowlde 1 v. 113, Langton 2124, Vincent 2 v. 188, Br. Mitchell 1 v. 36, Dalton 050. Engeland had een voorsprong van 58 runs verkregen; zooals te verwachten was sloot Wyatt de innings. Na de lunchpauze begonnen Siedle en Br. Mitchell aan de tweede innings op Read en Bowes met nog bijna vier uur speeltijd voor den boeg. Even zag het er naar uit of Enge land nog een kans op de zege kreeg, want Mitchell werd op 16 door Read gecleand. Bowes nam op dezelfde manier op 23 het wicket van Rowan. Op 67 ging Siedle ook al clean bowled Read voor 36. Viljoen gaf met zijn score op 8 Wyatt een niet gemakkelijke kans, doch daarna kwamen er de noodige runs. Op 112 bowlde Read Nourse voor 34. Het werd 5/178 6/193 (Viljoen st. Ames b. Robins 45) (Cameron st. Ames b. Robins 42) en toen er te 6.15 uur 287 runs waren voor 6 wickets, Wade 40 en Dalton weer 57 not out, werd de strijd gestaakt. Een draw was het resultaat en de rubber was voor Zuid-Afrika. Het publiek stroomde het veld op, cheerde voor captain Wade en zijn team, voor Leyland, Ames en Yorkshire. Captain Wade sprak de menigte toe. De hul diging was spontaan en vormde een sportief slot van een mooien strijd. Nabeschouwing. 20 Augustus 1935 is een glorierijke dag voor den jongen Zuid-Afrikaanschen captain Her- bert Wade, die er voor de eerste maal in ge slaagd is, in een serie testmatches een Zuid- Afrikaansch team de rubber te doen winnen. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN K.T.K. Ofschoon de inschrijving met 20 dames en 43 heeren voor de kampioenswedstrijden van den Kennemer Turnkring niet groot is, blij ken zich vrijwel alle goede athleten uit den kring te hebben aangemeld. De inschrijving is evenwel nog van dien aard, dat alle nummers kunnen doorgaan, behalve de 200 M. voor dames en de 400 M. voor heeren. Voor 't eerst is de belangstelling voor de 1500 M. en de 3000 M. nu ook vol doende. De Bloemendaalsche G.V.. Concordia en Turnlust B. zenden flinke ploegen, en voorts worden enkele deelnemers geleverd door O.S.S., Olympia en Gratia-Plato. ESTAFETTE-LOOP T.V.S. Op 1 September houdt de T.V. Santpoort in samenwerking met den Kennemer Turnkring een estafette-loop langs den weg, voor dames over 100, 100, 80 en 60 M., voor heeren over 800-400-200 en 100 M. De deelneming zal open staan voor ver- eenigingen uit den Kennemer Turnkring, den Zaanschen Turnkring, en den turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier. Voor dezen wedstrijd werden fraaie wissel- prijzen beschikbaar gesteld. WIELRIJDEN. REVANCHE DER WERELDKAMPIOENSCHAP PEN VOOR STAYERS TE ANTWERPEN. Op de Rivieren Wielerbaan te Antwerpen had Dinsdagavond een wedstrijd voor stayers plaats over 100 K.M., welke bedoeld was als een revanche der wereldkampioenschappen. De wedstrijd werd gewonnen door Ronsse in den schitterenden tijd van 1 uur 20 min. 43 sec., daarbij Metze en Lacquehaye achter zich latend. De uitslag was als volgt: 1. Ronsse 1 uur 20 min. 43 sec.. 2. Metze (op 25 M.). 3. Lacquehay (op 50 M.), 4. Synaeve (op 155 MJ, 5. Grant (op 290 M.) LONCKE WINT DEN „GROOTE PRIJS VAN AERSCHOT". Dinsdag werd onder groote belangstelling de „Groote Prijs van Aerschot" over een af stand van 150 K.M. voor professionals ver reden. Aan dezen wedstrijd werd ook deelgenomen door onzen landgenoot Middelkamp, die zeer goed reed en een pracht kans had om als eer ste aan te komen. Enkele kilometers vóór het eindpunt brak echter zijn ketting, waardoor hij zijn kans verspeelde en zich met de derde plaats tevreden moest stellen. De uitslag was: 1. Loncke (Anton) 4 uur 38 min. 2. Buyck (op lengte), 3. Middelkamp (Nederland) op 25 sec., 4. Van Tricht,- 5. Joossens. Naar wij vernemen zullen zeer waar schijnlijk twee Nederlandsche Starjachten deelnemen aan de j aarlijksche Burnhamweek in Engeland, welke gehouden wordt van 31 Augustus tot 7 September a.s. De „Goetzee" bestuurd door den heer T. H. van Marle en de „Draak II" bestuurd door Jhr. Bosch van Dra- kestein zullen de Nederlandsche kleuren te Burnham in de Internationale Starklasse ver dedigen. Het vorige jaar heeft een team van de zeilvereeniging „Loosdrecht" beslag gelegd op den specialen beker, die in de sharpie klasse wordt uitgeloofd. Uit Londen: Sir Malcolm Campbell, de bekende Engelsche coureur, vertrekt heden van Southampton naar de Vereenigde Staten, waar hij een poging wil doen om het wereld snelheidsrecord te brengen op 300 Mijl per uur. Deze poging wil hij zooals onze lezers weten doen met zijn machine de „Blue Bird". A.D.O. speelde Dinsdagavond in Den Haag een voetbalwedstrijd tegen Alexandrië. Rust kwam met 11 en het einde met 41 voor de Hagenaars. In Dantzig heeft Oost-Duitschland Dinsdag den voetbalwedstrijd tegen Finland met 21 gewonnen. De Europeesche kampioen, de Hongaar Csik, heeft Dinsdag in het Kaiscrbad te Boe dapest het Europeesche record 100 Meter vrije slag verbeterd en gebracht op 57.8 sec. Het oude record stond op naam van den Duitscher Hellmut Fischer met een tijd van 58.2 sec. Ter gelegenheid van haai' 15-jarig be staan organiseert de athletiekvereeniging ..De Voiewijckers" Zondag 25 Augustus a.s. groote nationale athletiekwedstrijden voor dames en heeren op het Mosveld te Amsterdam. Een of twee gulden voor een gestolen fiets. Drie jongemannen uit het Gooi stonden terecht. De Amsterdamsche rechtbank behandelde Dinsdag de strafzaak tegen -drie jonge man nen uit het Gooi. die er van worden verdacht fietsen te hebben gestolen en geheeld. Eerst stond terecht de 24-jarige Hilversum sche lijstenmaker T. L. K. Hem is ten laste gelegd, dat hij drie fietsen een in Bussum en twee in Hilversum heeft gestolen. De man bekende volledig; hij ging zelfs nog verder en vertelde, dat hij het laatste jaar acht rijwielen had buitgemaakt. Hij ver kocht ze aan Kr. Pres.: En wat gaf hij er voor? Verd.: 't Was maar een schijntje; soms f 1, soms f 2 of een rijksdaalder. Hij beloofde een tientje, maar als ik dan met het karretje kwam, kreeg ik maar een schijntje. Weigeren kon ik niet, want dan zat ik met de fiets. De Officier van Justitie achtte het ten- laste gelegde bewezen en requireerde negen maanden gevangenisstraf. Vervolgens stond de los-werkman P. Kr. terecht wegens diefstal en heling van fiet sen; ook hij legde een bekentenis af. Aan vankelijk had hij gemeend, dat de fietsen, die hij van den eersten verdachte had ge kocht, „in orde" waren. Verdachte had nooit eerder terecht gestaan en het reclasseerings- rapport luidde gunstig, doch de Officier achtte de feiten zeer ernstig, zoodat hij een zware straf requireerde. nl. anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De derde verdachte, de los-werkman J. K. stond tenslotte terecht, eveneens verdacht van heling; subs, is hem schuldheling ten- laste gelegd. Hij zou samen met den twee den verdachte de fietsen hebben verkocht. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat hij bij den verkoop geen hoofdrol speelde. De Officier eischte echter ook tegen hem een zware straf, nl. één jaar en tien maan den met aftrek van voorarrest. De verdediger achtte de heling niet be wezen en vroeg de rechtbank verdachte on middellijk in vrijheid te stellen, daar bij schuldheling geen voorarrest .mogelijk is. De rechtbank gaf aan dit verzoek gehoor. IN HET WATER ONWEL GEWORDEN EN VERDRONKEN. De 21-jarige mej. M. van R. is Dinsdag namiddag bij het baden -in het z.g. Amstel- meer bij Anna Paulowna, verdronken. Eerst eenige uren later toen haar kleeren en rijwiel aan den kant van het water ontdekt werden, bemerkte men het ongeval. Vermoedelijk is het slachtoffer in het water onwel gewor den. De arbeidersleider in het Britsche Lager huis, George Lansbury, heeft aan den Paus geschreven en hem verzocht zich te vereenigen met de leiders der andere Kerken in een uni- verseelen kruistocht tegen het oorlogsgevaar. Lansbury hoopt, dat het mogelijk zal zijn de Christenheid te vereenigen in een plechtige bijeenkomst te Jeruzalem en den Goddelijken bijstand af te smeeken voor een wapen stilstand tusschen de menschen. WOENSDA'G 21' AUG. 1933 Moeilijkheden met peul- vruchtenoogst 1934. De helft nog onverkocht. Uitvoer gereglementeerd. Mr. G. A. Boon, lid der Tweede-Kamer heeft een maand geleden aan den Minister van Economische Zaken vragen gesteld be treffende den peulvruchtenoogst 1934 en ae regeling ten aanzien van den export van peulvruchten, Mr. Boon vroeg o.m. of het juist is. dat nog ongeveer drie vierde gedeel te van den oogst 1934 van peulvruchten on verkocht bleef en voor rekening van de re geering werd opgeslagen. Minister Gelissen heeft thans geantwoord, dat ten gevolge van de exportmoeilijkheden, den zachten winter en de omstandigheid, dat de handel bij den aanvang van het oogst jaar 19341935 een onverkochte hoeveelheid van ongeveer 1/4 gedeelte van den oogst 1933 moest liquideeren, van den peulvruchten- oogst 1934 ongeveer de helft onverkocht is gebleven en voor rekening van het Land bouwcrisisfonds opgeslagen. De steeds scherper wordende onderlinge concurrentie van de exporteurs, waardoor het vertrouwen van de buitenlandsche afne mers verloren ging en het gevaar voor tegen maatregelen van de betreffende landen steeds grooter werd, dwong in den loop van het seizoen 19341935 tot een ingrijpen in den peulvruchtenhandel. Ten einde tot een maximum uitvoer tegen maximumprijzen te geraken, werd in het begin van 1935 in over leg met de betrokken officieele instanties door de vijf belangrijkste ver eenigingen op het gebied van den peulvruchtenhandel overgegaan tot de oprichting van een cen traal uitvoerbureau. Voor het beoogde doel was reglementee ring van den uitvoer en tevens beperking van het aantal personen, dat daaraan kon deel nemen, noodzakelijk. Bij die beperking heeft in het algemeen de grootte van den export naar de verschillende landen in vorige jaren als maatstaf gegolden, waardoor naar de meening van ondergeteekende van bevoor deeling van bepaalde groepen uit dien hoof de niet kan worden gesproken. De minister erkent, dat de regeling voor de niet als export-agent aangestelde expor teurs tijdelijk verbreken van relaties betee kent. De regeling maakt zulks echter onver mijdelijk. Bij de uitvoering is getracht de schade voor de belanghebbenden te beperken door het verleenen van een tegemoetkoming naar verhouding van hun z.g. exportverleden, welke tegemoetkoming, door tusschenkomst van het uitvoerbureau, door de wel als ex port-agent aangestelde exporteurs wordt bij eengebracht. Door deze regeling is naar de meening van den minister de onbillijkheid zooveel mogelijk ondervangen. Inschakeling van alle peulvruchtenexpor teurs acht de minister niet gewenscht. ROEKELOOS MOTORRIJDER. Dinsdagmiddag te ruim half vijf had op den hoek van de Raadhuisstraat en de Kei zersgracht een hevige botsing plaats tus schen een vrachtauto en een motorfiets, waardoor de duo-passagier van laatstge noemd voertuig ernstig werd gewond en in hét Binnen Gasthuis moest- worden opgeno men. De vrachtauto reed in de Raadhuisstraat bij de Westermarkt en wilde links af de Kei zersgracht oprijden. Van tegenovergestelde richting, dus van de zijde van den Dam kwam met groote snel heid de 20-jarige Amsterdamsche motorrij der H. B. M. H., met als duo-passagier den 17-jarigen jongen W. J. M. Een botsing kon door de groote snelheid van laatstgenoem de niet worden voorkomen. Met een hevige slag vloog het motorrijtuig tegen de zware vrachtauto, met het gevolg, dat zoowel de motorrijder als de duo-passagier op den grond werden geslingerd. H. kwam er af met lichte kaakverwondin- gen, terwijl hem vier tanden uit den mond zijn geslagen; de duo-rijder echter had een hersenschudding opgeloopen en -moest in het Binnen Gasthuis worden opgenomen. De motorfiets werd wonder boven wonder slechts zeer licht beschadigd. De chauffeur van de vrachtauto werd niet gewond. WEER EEN BRAND TE KUNRADE. Te Kunrade, gemeente Voerendaal is Dins dag de groote boerderij van den landbouwer Kerkhof, gelegen aan den Rijksweg MaastrichtHeerlen afgebrand. De brand is ontstaan in de groote schuren en stallen. Het vuur vond gretig voedsel in de pas binnengehaalde oogst, welke daarin was opgeslagen. Aan blusschen viel niet te denken. De bewoners, geholpen door ijlings toegeschoten voorbijgangers, hebben nog ge red, wat er te redden viel. Het huisraad kon nog uit het brandende huis worden gehaald. Tien varkens zijn in de vlammen omgekomen. De boerderij is van het bekende Limburgsche type, zoodat de schuren met het woonhuis zijn verbonden. Hierdoor nam de brand spoedig een groote omvang aan. Het geheele complex werd dan ook door het vuur verwoest. De schade, die meer dan 10.000 gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is niet bekend. Op enkele honderden meters afstand van de afgebrande boerderij zijn eenigen tijd ge leden twee boerderijen en 'n limonadefabriek eveneens door brand verwoest. HOLLAND—AMERIKA LLTN. Lochgoil Rotterdam n. Vancouver 19 te Cristobal Nebraska Vancouver n. Rotterdam 19 te Balboa. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 20 te Londen. Veendam 20 (1 v.m.) van Malaga naar Palma de Majorca. Drechtdijk Rotterdam naar Vancouver 18 te San Francisco. Binnendijk Rotterdam n. New Orleans 17 v. Tampico. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 19 van Wabana. Stad Zaltbommel 19 van Melilla naar Vlaai-dingen (verb.) Stad Haarlem 18 van Rotterdam te Bag- noli naar Melilla. Stad Zaandam 19 van Melilla te Sas van Gent n. Vlaardingen Stad Zwolle 19 van Vlaardingen te Lissa bon. Vredenburg 20 van Vlaardingen n. Narvik. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. f 'Aldabi (thuisreis) 18 van Montevideo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein thuisreis 17 van Kaapstad. Meliskerk 20 4 n.m. van Amsterdam naar Antwerpen. Jagersfontein ,thuisr. p. 20 Gibraltar. Heemskerk uitreis 19 te Dar es Salaam. HOLLANDWEST - AFRIKA LIJN. Maaskerk 20 van West-Afrika te Rotter dam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk thuisreis 17 van Manilla. Gaasterkerk thuisreis 19 van Genua. HOLLAND—AUSTRALIë LLTN. Aagtekerk uitreis 20 te Antwerpen. JAVA—NEW YORK LIJN. Talisse, New York n. Java 19 van Belawan. Tanimbar 18 van New York te New Orleans JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak Manilla n. Japan 17 van Hong- Tjinegara 18 van Shanghai te Hongkong. kong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Berenice 20 van Odense naar Glynia. Deucalion 18 van Olhao n, Cadix. Hebe 19 van Danzig n. Kopenhagen. Hermes 19-van. Algiers n. Cadix Irene 19 van Melilla n. Carthagena. Juno Palermo n. Amsterdam p. 19 (4 n.m.) Ouessant. Poseidon 19 van Setubal n. Amsterdam. Van Rensselaer Paramaribo n. Amsterdam 20 (7 v.m.) van Plymouth via Havre. Euterpe, Amsterdam n. Bordeaux p. 19 Ouessant Amor 17 van West-Indië te New York. Colombia 19 van Barbados naar Amster dam. Simon Bolivar 20 van Hamburg te Amster dam. Stella 20 van Beyrouth te Mutzuna. Venus 20 van Bari te Catania. Pluto 20 van Kopenhagen te Gothen burg. Telamon 19 van Livorno naar Napels. Orion 20 van Genua te Alexandrië Crijnssen Barbados n. Amsterdam 21 (nm.) verwacht. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Kota Agoeng 20 van Rotterdam naar Ba tavia via Antwerpen. Indrapoera (uitreis) 19 van Belawan. Garoet (thuisreis) 19 te Havre, vertrekt 21 SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Madoera, Calcutta n. Vancouver 19 te Los Angeles. Silverash, Bombay n. Vancouver 19 van Belawan. Siantar 18 te Calcutta, voor Vancouver. Silverpalm, New-Orleans n. Calcutta 19 van Lor. Marques. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisreis) 20 van Southamp ton 21 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amsterdam verwacht. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 20 van Port Said. Poelau Laut 20 van Londen te Amsterdam. Simaloer (uitr.) 20 van Suez. Tarakan 20 van Fjaerland te. Gudvangen. STOOMVAARRT MIJ OCEAAN. City of Oran, Japan n. Rotterdam 19 v. Port Swetten ham- City of Salisbury, Dairen n. Rotterdam 19 te Manilla. Philoctetes, Japan n. Rotterdam 19 te Dairen. Invloed van toeristenschepen. De vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Bergen (Noorwegen) heeft aan de autori teiten verzocht de winkels gedurende het toe ristenverkeer des avonds langer en des Zon dags geheel te mogen openhouden met de kans aan de vreemdelingen te kunnen verkoo- pen. welken invloed dit verkeer voor den handel is en hoe daardoor de werkloosheid be streden wordt blijkt uit een officieele sta tistiek, waarbij vastgesteld werd dat soms op één Zondag voor 30.000 Kronen aan reisher inneringen omgezet werd. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Lumme is hier van Antwerpen aangekomen om bij de Hoogovens ijzer bij te laden voor de Randstaten. Buitenlandsche vischinvoer. De Deensche motorkotter E 24 Ejlif kwam hier gisteren van Esbjerg binnen met een la ding levende visch voor een handelaar te Amsterdam. Het schip is direct naar de be stemming doorgevaren. AANGEKOMEN. 20 Augustus: Bara s.s. Hernosand Corinia s.s. Swansea Lumme s.s. Antwerpen Poelau Laut m.s. Hamburg Simon Bolivar s.s. Hamburg Dalarö s.s. Lulea VERTROKKEN. 20 Augustus: Altona s.s. Durban (verb.) Meliskerk s.s. Beira Merel s.s. Londen Vliestroom s.s. Hull

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2