Een IJsploeg. BEVERWIJK Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Fraaie inzendingen bloemen, groenten en fruit. in de bovenzaal van het veilingsgebouw Centrum" was Donderdagavond een keur- collectie bloemen, planten, groenten en fruit tentoongesteld, ingezonden door leden van de af deeling Beverwijk en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en plantkunde voor de speciale keuring. De in zendingen bevatten eenige bijzondere kweek- producten, waarvoor veel belangstelling werd De heeren C. Broers, P. Philipsom en N. Schoen belastten zich met de keuring van de ingezonden groenten, de heeren Paschier, Dij- kema en Heinekamp met de keuring van de planten en d,e bloemen. De voorzitter de heer B. Heinekamp dankte in zijn openingswoord de leden, die voor deze keuring hadden ingezonden. Na vaststelling van de notulen werd een voorstel van het bestuur behandeld, om een excursie te maken naar Utrecht, Rh enen of Vleuten. Vanuit de vergadering werd de wen- schelijkheid betoogd om een bezoek te bren gen aan de Chrysanten-tentoonstelling te Aalsmeer. Het bestuur was van oordeel, dat de leden in dezen tijd ook wel eens een ontspan ning mogen hebben, zoodat een excursie moet worden vastgesteld, waarbij het nuttige met het aangename kan worden vereenigd. De beer H. de Vries stelde voor om een ex cursie te maken naar het Westland, waar zoo wel voor tuinders als voor bloemisten wat te leeren valt. Bij stemming werd uitgemaakt, dat de ex cursie naar het Westland zal gaan. Het reisje zal in de helft van de maand September wor den gehouden. Nadat de commissies de keuringen hadden verricht werd het volgende resultaat bekend gemaakt: A. v. d. Wel (gladiolen) 9 punten. A. v. d. Wel (varens en lelies) 8' pnt. N. Paschier (groen ten) 7 pnt. Fa. Steyn (collectie bloemen) pnt. A. Blokker (groenten) 9 pnt. G. v. d. Wel en Rouwendaal (planten) 9 pnt. Gebrs. de Vries (bloemen) 8 'punten, D. Huyboom (Zin nia) 7 pnt. A. Broere (collectie Gladiolen) 7 punten. Het bestuur had voor de mooiste inzendin gen prijzen beschikbaar gesteld die in de vol gende vergadering zullen worden uitgereikt. De groep planten en bloemen, welke door Mevr. van Hattum van „Scheybeeck" buiten mededinging was ingezonden, muntte uit door fraaie compositie en door mooi uitge groeide planten. Bijzonder mooi was de zeld zame Passiebloem. Ook de collectie groenten van de buitenplaats mocht gezien worden, voor den tijd van het jaar viel b.v. schitterende prei te bewonderen, terwijl de artisjokken zeld zaam mooi waren. Uit deze geheels groep sprak de liefde, waarmede het vak op .Schey beeck'' door den heer Martens en de zijnen wordt beoefend. Een groote bijzonderheid was ook de pisangboom. De heer G. v. d. Wel zond ter opluistering een keurige inzending bloemen, waarvan een fraaie dahliakrans het eenige ingezonden bloemwerk was. Dese inzenders ontvingen een bijisonden woord van dank. Na afloop van de keuring werd door de inzenders een beschouwing gehouden over de kweekwijze van de ingezonden producten. De voorzitter heeft daarna deze interessan te bijeenkomst met een woord van dank ge sloten. WERKLOOZEN EN DE HARDDRAVERIJ. Het bestuur van de Harddraverijvereeni- ging „Beverwijk en Omstreken" heeft beslo ten, werkloozen tegen sterk verlaagden prijs toegang te verleeneii tot de op Donderdag 5 September te houden harddraverij. Zij zullen op vertoon van hun stempelkaart tegen betaling van 15 ets. toegang hebben tot het kwartjes-terrein. Deze werkloozenkaarten zijn echter alleen op den dag van de draverij aan de loketten op de baan verkrijgbaar. SALARISVERLAGING VOOR HET GEMEENTEPERSONEEL. Zooals wij reeds berichtten heeft de Com missie van Georganiseerd Overleg voor de werklieden zich bezig gehouden met het plan van B. -en W. voor een nieuwe salarisrege ling, die voor het tweede half jaar een be sparing zou moeten opleveren van f 45Ö0. Naar wij vernemen is de commissie niet tot overeenstemming gekomen zoodat het ontwerp weer naar B. en W. is terug gezon den, voorzien van de noodige bemerkingen. Het college zal zich daaromtrent nader be raden. PRIJZEN AANGEKOCHT. Bij veertig leden-winkeliers heeft het be stuur van de Harddraverijvereeniging „Be verwijk en Omstreken" de prijzen aange kocht, bestemd voor de vierde verloting, waar van de trekking op 31 Oct. zal geschieden. De prijzen bestaande uit kunst- en ge bruiksvoorwerpen zullen bij de winkeliers in de étalages worden tentoongesteld. In de etalage van de N.V. v.h. A. Blom Hz. Breestraat zullen de prijzen voor de op den harddraverijdag te houden wielerwedstrij den worden geëtaleerd, evenals de door de Heineken's Brouwerij uitgeloofde plaquette voor den eigenaar van het winnende paard. DE HERDENKINGSMARSCH VAN „JAN PAS5TOORS". Groote rust in „Oud Meerenstein". De Haarlemsche Wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" houdt haar jaarlijksche herdenkingsmarschen van wijlen J. I-I, M. Passtoors, die vele jaren in Beverwijk heeft gewoond, op Zaterdag en Zondag 24 en 25 Augustus a.s. In het parcours is evenals het vorige jaar Beverwijk opgenomen. In onze gemeente zal de groote rust worden gehouden, namelijk in Hotel Oud-Meerensteyn. Zaterdag worden de deelnemers te onge veer 5.30 uur n.m, en des Zondags te circa 1 uur n.m. in de rust verwacht. Burgemeester H. J. J. Scholtens zal Zondag als blijk van belangstelling in de wandelsport aanwezig zijn. De belangstelling voor deze marsch is dit jaar buitengewoon groot. Het aantal inschrij vingen bedraagt al ruim 700, terwijl de in schrijving nog open staat zoodat er circa 800 900 deelnemers verwacht kunnen worden. De deelnemers komen uit verschillende plaatsen van het land met wandelaars uit Nijmegen, Groningen en Winschoten als de verstkomende. Het buitenland is vertegenwoordigd door een achttal deelnemers (sters)leden van de Union Sportive des Cheminots des Cein- tures" uit Parijs. Deze marsch belooft dus weer een goede propaganda te worden voor de wandelsport. BEVERWIJK—VRIENDENSCHAAR. Voor het zilveren doel wordt Zondag aan den St. Aagtendijk de laatste nederlaagwed strijd gespeeld. Beverwijk zal dan partij geven aan de Culemborgsche tweede-klasser „Vrien denschaar". De roodb.roeken beschikken over onderstaand elftal: Doel: P. Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden; J. Hoogewerf, P. van Amersfoort en W. Kuyer. Vóór: De Ruyter, Th. Kuyer, Markx, C. Ves- sies, J. Maenhout. „Vriendenschaar" verschijnt met: T. Vink, M. Bronk, M. Copier, N. de Jong, B. Bronk, J. Ekris, W. van 't Verlaat, J. Hey, M. Bijl, C. van Kuik en C. van Lint. Scheidsrechter is de heer J. Wesselink uit Haarlem. Als bijzonderheid kan nog worden medege deeld, dat de middenvoor van „Vrienden schaar" M. Bijl een speler is van het Neder-, landsche B-elftal. GYMNASTIEK EN TRAINING VOOR JONGE WERKLOOZEN. In de maand September zal het plaatselijke Comité voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen een gymnastiek- en trai ningscursus organiseeren. De lessen zullen twee maal per week worden gegeven. Leider van den cursus is de heer H. J. Blaauw, leeraar M.O. lichamelijke opvoeding. DE OORSPRONG VAN BASEBALL. Het bestuur van de vereeniging „Koningin nedag" verzoekt ons opneming van het vol gende Het Amerikaansche „baseball' in Nederland- sche vertaling „honkbal", waarvan op Konin ginnedag in het Sportpark een demonstratie wedstrijd wordt gegeven, stamt uit Nederland. In eenvoudigen vorm werd het spel reeds in de 18e eeuw vooral op de Zuid-Hollandsche eilanden beoefend. Nederlandsche kolonisten brachten 't naar het in de Vereenigde Staten gelegen Brooklijn (toen op z'n Hollandsch Breukelen geheeten). Het spel ontwikkelde zich bij de Yankees zoodanig, dat baseball in Noord-Amerika het nationale spel is geworden,' 't welk daar veel meer geliefd werd dan bij ons b.v. voetbal. In 1906 begon de ontwikkeling van „honk bal" in ons land, en 6 jaar later werd de Ne derlandsche Honkbal-bond opgericht. De spel regels bleven primitief maar daarin werd ver andering gebracht door den oorlog, toen in ons land geïnterneerde Amerikanen en Cana dezen als voorgangers optraden. Aldra werden nu de Amerikaansche regels geheel overgeno- (Dr. Ralph Willard, die proeven heeft genomen met het levend bevriezen van apen, om ze daarna loeder tot het leven terug te bren gen, heeft van ISO vrijwilligers de aanbieding ontvangen, dit expe riment ook op hen toe te passen.) Weet u het nog wel, hoe vroeger, En het is niet lang gelêe, Het raketspel met ons maantje Tijdelijk veel opgeld dêe? Weet u nog, hoe wij toen lazen Van een dwaas zoo nu en dan, Die zich aanbood voor zoo'n maanreis, Als een goed uitvoerbaar plan? Er is nooit iets van gekomen, Want om naar de maan te gaan, Heeft men geen raket meer noodig, Daar is nu geen kunst meer aan. Maar nu komt er de sensatie Van een hooggeleerden heer, Die een mensch wil gaan bevriezen, Minder niet. zij 't ook niet meer. Als hij eenmaal is bevroren, Wordt hij later weer ontdooid, Daarmee heeft de prof het kunststuk, Als het lukt althans, voltooid. Honderdtachtig j ongelieden Boden zich al ijskoud aan, Om vrijwillig voor een tijdje Als een ijsklomp dood te gaan. Honderdtachtig jongelieden, Het is geen gering getal, Is het niet om van te ijzen, Enkel bij het denkbeeld al? Maar ook hier zal niets van komen. Maak u maar niet ongerust, Schrijf ook dit maar in het debet Van het hoofd: sensatielust. Hoewel dezen IJsco-menschen, (Ach, wat doen ze in de kou) IJs op 't hoofd, zoo voor een poosje, Naar ik meen, niet schaden zou. P. GASUS. men, waardoor het spel wel gevaarlijker, maar tevens zuiverder en mooier werd. De Nederlandsche belangstelling steeg, en vorig jaar waren er zelfs in Amsterdam ruim 5000 personen tegenwoordig bij den wedstrijd tusschen het Nederlandsche negental en een ploeg uit de bemanning van den Amerikaan- schen kruiser „New Orleans". Op Koninginnedag zal sportlievend Bever wijk met dit spel kennis kunnen maken. Twee honkbal-ploegen uit de eerste klasse van den N. H. B. zullen op dien dag zooals gemeld in het Sportpark een propaganda- wedstrijd spelen. WIJK AAN ZEE RUZIE OVER HET PLANKIER. Er schijnt tusschen de zakendrijvende men- schen aan het Noorderbad geen overeen stemming te bestaan. De op het bij de N.V, Noorderbad in pacht zijndé zeestrand ver blijvende kampeerders, worden door zaken- menschen uit Wijk aan Zee en door tus- schenkomst van de op het strand geplaatste Toko voorzien van de noodige levensbehoef ten. Op het z.g. vrije strand onder Heemskerk verblijven eveneens een aantal kampeerders. Hiervoor schijnt door de.gemeente Heemskerk de bepaling gemaakt te zijn,'dat uitsluitend ingezetenen van Heemskerk mogen leveren. Al eenige malen is er een conflict ont staan tusschen menschen, die het Noorderbad voorstaan en bezorgers van levensmiddelen aan het vrije strand, over de door de N.V. op het strand neergelegde planken. Ook het vorig jaar is daarover een strijd gevoerd. Donderdagmorgen ontstond wederom een verschil van meening tusschen een der direc teuren van het Noorderbad en een vracht rijder. De twist liep zoo hoog dat de direc teur den vrachtrijder te lijf ging en hem met een bos sleutels eenige gevoelige verwondin- 'en aan het hoofd toebracht. De politie heeft van het gebeurde proces verbaal opgemaakt. Intusschen is de onder linge verstandhouding er niet beter op ge worden. DIEFSTAL VAN BADGOEDEREN. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn ten nadeele van eenige alhier verblijf houdende families, die hun badgoederen had den achtergelaten in de op het strand staan de tenten, een aantal badpakken en andere strandgoederen ontvreemd. Vorig jaar zijn ook een groot aantal badpakken ontvreemd, doch konden worden opgespoord, omdat zij bij de bewoners aan de lijnen hingen. Hoewel het gestolene geen groote waarde vertegenwoordigt, waren de benadeelde families door het gemis van hun badgoed toch leelijk gedupeerd HEEMSKERK AUTOMOBILISME. DE HONGAARSCHE REIS DER K. N. A. C. Men meldt ons d.d. 20 Augustus uit Weenen: Na een prachtigen tocht door Salzkammer- gut en nog steeds begunstigd door goed weer zijn de deelnemers aan de K. N. A. C.-reis naar Hongarije in Weenen aangekomen. Vanmor gen vroeg werd uit Salzbürg weggereden, met als eerste doel de stad Linz, waar de vice- burgemeester. de heer Do mier, de K. N. A. C.- leden met eenige hartelijke woorden be groette. Verder waren ter ontvangst in Linz aanwe zig' de president van het Oostenrijksche Lan- des Verkehrsamt, de heer Gosperutty en de president van de Ober Osterreichischen Auto mobiel Club, de heer Sweizer. Na afloop van de lunch vertrok men naar Weenen, waar ieder weigemoed zijn hotel op zocht. hetgeen voor velen de welkome gele genheid bracht om nog denzelfden avond kennis te maken met de luchtige Weensche sfeer. KRINGVERGADERING L.T.B. Op de vergadering van den Kring „Kenne- merland" onder leiding van den heer J. Heeremans,werden o.m. behandeld de op de algemeene kringvergadering in te dienen voorstellen. Langdurig werd stil gestaan bij het punt om te komen tot een loonenden prijs voor het product. In deze richting zal medewer king van het hoofdbestuur gevraagd worden om te komen tot belangrijke verhooging van de .minimumprijzen voor groenten en fruit. Verschillende crisismaatregelen zullen voorts onder de loupe genomen worden en de wensch werd uitgesproken dat óf ingrijpen de veranderingen zullen worden aangebracht óf de geheele saneering wordt opgeheven. Met- het oog op den totaal mislukten aard appelenoogst in de duinstreek wordt actie gevoerd om te komen tot vrijstelling der te betalen heffing van f 30 per H.A. De mislukking wordt grootendeels gewe ten aan de uitdroging van den grond door het waterleidingbedrijf. In de volgende kringvergadering zullen maatregelen worden genomen om contact te zoeken met verschillende gemeentebesturen in zooverre noodig ten aanzien van de te verleenen gezinssteun aan tuinders. Door het hoogst ongunstige jaar wordt verwacht, dat de nood onder de gezinnen der tuinders zeer groot zal zijn. ZWEMMEN. De Int. Spelen voor Doof stommen. NEDERLANDSCHE ZEGE OP DE 100 M. RUGSLAG DAMES. Uit Londen:, Donderdag zijn de zwem. wedstrijden begonnen welke worden ge houden in het kader der Internationale Spelen voor Doofstommen. In het nummer 100 Meter rugslagvoor dames werd de Ne derlandsche zwemster Willy Jansen eerste in den tijd van 1 min. 39 sec. Hét klassement der atletiekwedstrijden, welke geëindigd zijn, ziet er als volgt uit: 1. Zweden 121 punten, 2. Finland 110 pun ten, 3. Frankrijk 105 puntèn, 4. Engeland 84 punten. 5. Duitschland 81 punten. 6. Ver eenigde Staten 29 punten. 7. Denemarken punten. 8 Noorwegen 20 punten. 9. Oosten rijk 11 punten, Engelsche zwemmer over het Kanaal. Uit Londen: De Engelsche zwemmer Haydn Taylor, woonachtig te Cleethorpes in Lin colnshire, slaagde er Donderdag in, het Ka naal over te zwemmen in den tijd van 14 uur 50 minuten. Hij startte te Kaap Gris Nez en arriveerde te Shakespeare Cliff. Tegelijkertijd heeft nog een andere zwem mer getracht het Kanaal over te zwemmen, doch deze poging mislukte. De recordtijd staat nog steeds op naam van Geo Michel in 1926 en gevestigd met een tijd van 11 uur 5 minuten. Door een hevigen wervelstorm werd te Krakau groote schade aangericht en stortten verschillende huizen in. ZEILEN. De Sneeher Zeilweek. Holland wint den teamwedstrijd in de regenboogklasse. Donderdag zijn de wedstrijden van de Kon- Zeilvereeniging Sneek voortgzet. De team wedstrijd in de 12-voetsjollenldasse is ge wonnen door de Watersport Vereeniging Loosdrécht met een totaal van 28 pnt. 2. Kon. Zeilvereeniging Sneek met 26.1 pnt. 3. De Kaag met 25.1 pnt. '4. R.Z.V. met 21 pnt. en 5. Nieuwe Meer met 10 pnt. De teamwedstrijd Holland—Friesland in de Regenboogklasse is gewonnen door Hol land met een totaal van 42.1 pnt., tegen Friesland 36 pnt. VRIJDAG 23 AUG. '1933 BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De jaarlijksche competitievan den Ned. Biljartbond voor het seizoen 1935/1936 zal, voor wat de eerste ronde betreft, op 1 October a.s. beginnen. Voor deze wedstrijden gelden dezelfde regelen als voor het afgeloopen sei zoen. De inschrijving voor de afdeelingen van den bond is tot 30 Augustus e.k. opengesteld. VOETBAL. W. F. C.—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels met het volgende elftal een wedstrijd tegen W.F.C.: Hollenberg, Tol, Haak Jr., Wey, Fijen, v. d. Velde, v. d. Steen, v. d. Merkt, v. d. Lugt, N.N., Prins. WIELRIJDEN. METZE WINT TE HANNOVER. Op de wielerbaan te Hannover werden Don derdagavond onder groote belangstelling wedstrijden voor stayers gehouden, waaraan door de verschillende deelnemers aan de we reldkampioenschappen werd deelgenomen ert die door 10.000 toeschouwers werden bijge woond. De wedstrijd, die over 100 K.M. ging, werd gewonnen door Metze in den tijd van 1 uur 22 min. 58,4 sec. Op de 80 K.M. die hij in 1 uur 6 min. 26 sec. aflegde, vestigde hij een nieuw baanrecord. Het resultaat was als volgt: 1. Metze 1 uur 23 min. 58.4 sec,; 2. Lohmann (480 M.)3. Moelier (720 M.); 4. Ronsse (910 M.); 5. Se- vergnini (1580 M.)6.-Lacquehaye (2200 M.). ROMAIN MAES TE HILVERSUM. Dé directie van de Gooische Wielerbaan te Hilversum heeft voor haar wedstrijden op Woensdag 8 Augustus a.s. den winnaar van de Tour de France, Romain Maes met diens broer Sylvère Maes en F. Vervaec-ke geënga geerd voor den koppelwedstrijd, die ditmaal als een kleine Tour de France zal worden ver reden. Ten einde een zoo belangrijk mogelijk pro gramma te kunnen samenstellen heeft men met tal van vooraanstaande wegrenners ge contracteerd. Zoo zullen o.a. rijden Pellenaars, wereldkampioen op den weg 1934, Brasperi- ninx, Heeren, C. v, d. Ruit, van Oers, Snoeyers, v. d. Horst alsmede Wals en Pijnenburg, deel nemers, die een veld van renners vormen, waarin de strijd levendig zal blijven tot het einde. Voor het sprintgedeelte van den avond zijn geëngageerd: v. d. Vijver, Ooms, oLene en Pe perkamp. Ooms en Leene zullen govendie-n een tandemnummer rijden tegen v. d. Vijver Peperkamp, dus een HollandBrabantrit, CRICKET. Still Going Strong. De eenige thuiswedstrijd, dien de Oehoe's dit jaar speelden, was evenals andere jaren tegen S. G. S„ bestaande uit spelers, die de 50 reeds gepasseerd zijn, aangevuld met eenige Haarlemmers. De Oehoe's beginnen te batten en openen met Voogd en Mulder. Op 21 moet Voogd voor 8 vertrekken: op 28 gaat Mulder voor 12 ruii out. J. de la Mar en O. Obendauver gaan dan op de zelfde kalme wijze door. Op 41 moet Abe-ndauver vertrekken. De Vries, die hierna inkomt, doet het eveneens kalm. Eerst op 70 valt weer een wicket, n.l. dat van De la Mar voor 29. Kort hierna vallen nog twee wickets, waaronder ook dat van De Vries voor 18. De eenigen, die hierna nog runs maken, zijn Hartog met 13 en Kleefstra, die met 32 not out bleef. Wanneer het totaal, met inbegrip van 19 extra's, 139 is voor het verlies van 9 wickets, wordt gesloten. Voor S. G. S. bowlden: v. d. Burg 4—21, Zuur 3—26, Meyers 0—9, Van Dalsum 1—30, Eyken 026 en Overeem 08. Bij Still Going Strong is het hierna een ko men en gaan. Er zijn slechts twee batsmen n.l. Meyers met 16 en v. Santwij k met 14 not out, die kans zagen de dubbele cijfers te be reiken. Voor 46 runs, waaonder 2 extra's, zaten ze aan den kant. Voor de Oehoe's bowlden De la Mar 16, Abendauver 216, Ds Vries 411, De Lugt 0—7, Mulder 2—2 en Kleefstra 0—2. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk New-Orleans naar Rotterdam 22 te Antwerpen. Veendam 21 (n.m.) van Palma (Maj.) naar Lissabon. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver 20 v. Cristobal. Nebraska Vancouver naar Rotterdam 20 v. Cristobal. Edam 21 van Rotterdam te New-York. HALCYONLIJN Stad Haarlem 21 van Bagnoli n. Melilla. Stad Zaandam 2'2 van Sas van Gent naar Vlaar dingen. Stad Zaltbommel, Melilla naar Rotterdam pass. 20 Gibraltar. Flensburg iPto, Ferrajo naar Wabana pass. 21 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitreis) 22 van Antwerpen en pass. Vlissingen. Springfontein (uitreis) 22 te Port Natal. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 21 van Marseille. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (uitreis) 22 te Sydney. HOLL.BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 22 van Port Said. Streefkerk (uitreis) 20 van Madras. JAVA—NEW-YORK LIJN Djambi Batavia n. New-ork p. 21 Gibraltar. Kota Tjandi Batavia naar New-York 21 van Singapore. JAVA-OHINA-JAPAN LIJN. Tjlkandi 20 van Batavia naar Japan. Tjibadak 20 van Batavia te Hongkong. Tjisalak 21 van Manilla te Shanghai. Tjinegara 20 van Hongkong naar Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Baarn, Amsterdam naar Chili 21 v. Curacoa Bodegraven 21 van Hamburg n. Antwerpen. Deucalion 21 van Ceuta naar Genua. Irene 21 van Alicante naar Barcelona. Merope 21 v. Amsterdam n. Hamburg (verb). Nereus 2'1 van Pasajes naar Bilbao. Ceres 22 v. Varna n. Constantza. Ulysses 22 v. Volo n. Salonika. Achilles 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Perseus 22 van Hamburg te Amsterdam. Oberon 22 v. Amsterdam naar Rotterdam. Van Rensselaer, 22 van Paramaribo te Amsterdam. Venus, 21 van Messina naar Lipari. Vulcanus, 22 van Amsterdam te Rotterdam. Orestes, Rotterdam naar Tanger 20 (4.24 n.m.) 20 mijl Z.Z.W. van Niton. Boskoop, 19 van Antofagasta naar Arica. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland, 21 van Amsterdam te Hamburg. Montferland (thuisreis) 20 van Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisreis) 22 te Londen. Tapanoeli (uitreis) 22 te Belawan. Indrapoera 22 van Rotterdam te Batavia. Kota Gede (thuisreis) 22 te Genua. Mod joker to, Rotterdam naai' Macassar pass. 21 Dakar. ROTTERDAMZUID - AMERIKA LIJN. Alchiba, 22 van Buenos-Ayres te Rotterdam Alwaki, 22 van Hamburg te Rotterdam. Alcyone 21 van Rotterdam te Buenos-Aires SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN Silverguava, 21 van Vancouver te Calcutta. Silvercedar, New-Orleans naar Calcutta 21 te Lorenzo Marques. Saparoea, Calcutta naar Vancr. 20 te Ma nilla STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Ta wall (thuisreis) 21 van Padang. Tarakan 22 (3 n.m.) van Eidford naar IJmuiden 24 (10 v.m.) te Amsterdam ver wacht. J. P. Coen, Amsterdam naar Gudvangen 22 (n.m.) van IJmuiden. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Clytoneus, 21 te Liverpool voor Batavia, vertrekt 24. City of Yokohama., Japan naar Rotterdam 21 te Londen. Myrmidon, Batavia naar Amsterdam 22 te Londen verwacht, vertrekt 27. Menestheus, Japan naar Rotterdam 21 te Londen. Melampus, Amsterdam naar Batavia pas. 22 Gibraltar. Teucer, Rotterdam naar Japan 20 te Hong kong. Eurymedon, Batavia naar Amsterdam 22 te Suez. Aeneas, Dairen naar Rotterdam pass. 22 Perim. City of Batavia, Saigon naar Rotterdam pas. 22 Perim. Walvischvangst bij Siberië. De door de Russische walvischjagers nabij Siberië gevangen walvisschen hebben in door snede een gewicht van 30 tot 40 ton; een en kele haalt een gewicht van 80 ton. In het seizoen van 1933 vingen de jagers in en bij de Beringstraat 204 en in 1934 niet min der dan 309 walvisschen. Combinatielading. Het Duitsche stoomschip Wolfram is van Hamburg naar Amsterdam gepasseerd om in den combinatiedienst met de Holland-Afrika Lijn voor Zuid-Afrika te laden. Toeristenreizen. Het stoomschip Jan Pieterszoon Coen van de Stoomvaart Mij. Nederland is met een aantal toeristen naar Gudvangen (Fjorden) vertrokken. AANGEKOMEN. 21 Augustus: De Hoop m.s. Noordzee Astarte s.s. Bremen Fram s.s. Langebrugge Wolfram s.s. Hamburg 22 Augustus: Rijnstroom s.s. Leith Van Renselaer s.s. West Indië Ask s.s. Calais Gondul s.s. Londen VERTROKKEN. 21 Augustus: Skauts s.s. Immingham Nicolas Angelos s.s. Kemi Son ja Maersk s.s. Onega Vulcanus s.s. Midd. Zee Ostmark m.s. Holtenau v.o. Ajax s.s. Kopenhagen Merope s.s. Hamburg The ano s.s. Rotterdam Else Marie s.s. Bergen Rhein s.s. Hamburg 22 Augustus: Hosanger s.s. Londen Fram s.s. Archangel J. P. Coen s.s. Fjorden

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5