DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 Schip verm, aankomst Laatste bericht Alacrity Aldan Amstelland. Alkmaar British Renown Bloemfontein Bodegraven Bennekom Barneveld Benwell Tower Boskoop Bahia Berenice Colombia Cordillera Ceres (Ned.) Gdynia Archangel. Buenos Aires Chili Abadan Z. Afrika Chill Chili Chili La Plata Chili Hamburg. Danzig West Indië West Indie Bourgas Bordeaux Batavia. Rosario Pt. Arthur. Euterpe Eurymedon Eleni Europe EemlandHamburg FreiburgNed.-Indië. Gaaster kerk Gera Ganymedes Gaza Gorbea Mendi Japan Ned. Indië Bourgas Rosario Huelva Macassar Bourgas Ned. Indië Danzig HammNed.-Indië. Halle Hermes Heidelberg Hebe (Ned.) Joh. v. Oldebarneveldt Jagersfontein Joh. de Witt Krusau Luneburg Merope Midsland Myrmidon Meerkerk Montferland Maaskerk Merope Orpheus Pluto (Ned.) Patricia Poelau Bras Polyphemus Poelau Tello Poseidon Polydorus Pan Gothia Polaris Runmarö Randfontein Reggestroom Sail and Salabangka Stella iNed.) St. Philipsland Tarakan Fjorden Taj andoenBatavia Tawali Batavia Venus (Ned.)Venetië WolsumArchangel Batavia Zuid Afrika Batavia Norrköping Ned. Indië Hamburg Sunderland Batavia. Japan Beunos Aires West Afrika Hamburg Stettin Gothenburg Mexico Batavia Batavia Batavia Barcelona Batavia. Aruba Londen Oxelösund (v. IJm.) Z. Afrika W. Afrika Buenos Aires Batavia Alexandrië Leningrad 22 Sept. 2 Sept. 25 Aug. 24 Aug. 23 Aug. I Sept. 31 Aug. 5 Sept 25 Aug. 6 Oct. 27 Aug. 2 Sept. 23 Aug. 13 Sept. 27 Aug. 6 Sept. 25 Aug. 12 Oct. heden 22 Sept. 23 Aug. 28 Aug. 8 Sept. 8 Sept. 21 Aug. 25 Aug. 30 Aug. 14 Sept. 23 Aug. 90 Sept. 25 Aug. 21 Aug. 27 Aug. 25 Aug. 15 Sept. 25 Aug. 24 Aug. 5 Sept. 24 Aug. 21 Aug. van Elseneur. in lading, in lading. 16 Aug. van Callao. 18 Aug. van Port Said. 21 Aug. van Beira. 22 Aug. te Antwerpen. 20 Aug. van Liverpool. 18 Aug. van Curasao. 19 Aug. van Necochea. 19 Aug. van Antofagasta. 22 Aug. van Bremen. in lading. 19 Aug. van Barbados. 22 Aug. van Curacao. 21 Aug. te Varna. in lading. 19 Aug. van Port Sudan. 1 Aug. vertrokken. in lading, vertrekt 24 Aug. 18 Aug. van Macassar. 21 Aug. van Marseille. 20 Aug. van Valencia. 21 Aug. van Samos. 17 Aug. te Buenos Aires. 22 Aug. van Ouessant. 22 Aug. van Port Said. 21 Aug. van Cadix. 21 Aug. van Port Sudan. 22 Aug. van Kopenhagen 20 Aug. van Macassar. 20 Aug. van Perim. 21 Aug. van Lissabon, in lading. 17 Aug. vertrokken. 21 Aug. te Colombo. in lading. 21 Aug. vertrokken. 23 Aug. te Londen. 16 Aug. van Manilla. 20 Aug. van Bahia. 20 Aug. te Rotterdam, vertrekt 24 Aug. in lading. in lading. 17 Aug. van Port of Spain. 19 Aug. van Port Said. 15 Aug. van Port Swettenhan in lading. 19 Aug. van Setubal. in lading. 7 Aug. vertrokken. 20 Aug vertrokken. 21 Aug. vertrokken. 17 Aug. van Kaapstad. 14 Aug. te Sassandra. 18 Aug. van Las Palmas. in lading. 21 Aug. van Mutzuna. 19 Aug. vertrokken. 22 Aug van Gud vangen. 21 Aug. vertrokken. 21 Aug. van Padang. 21 Aug; van Ligari. gisteren ging het zoover dat hij met een dek sel van den ijswagen een groote ruit in scher ven sloeg. De man kreeg een. proces-verbaal maar ook zijn kleeren. BRANDJE BIJ HET STATION CASEMBROOTSTRAAT. Bij de halte Casembrootstraat is door on bekende oorzaak een gedeelte van het gras der spoordijk in brand geraakt. De brand weer heeft het vuur gebluscht. van Röst. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Binnenhaven Nederl. m.s. De Hoop Noordzee olie laden IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. Goedkoope versche haring. De Ewald voerde 800 en de Eendracht 625 manden versche ha ring aan. Doordat de geheele week zeer veel haring aan de markt werd gebracht liepen de prijzen terug tot f 1.10 per 50 K.G De trawlers besomden slechts f 1920 en f 1200 wat onbe vredigend is. Goedkoope visch. Het zelfde geval als met de haring betrof ook de versche visch. De markt kan met dit warme weer op Donderdag geen 10 trawlers en 9 loggers een goede be somming verzekeren. Niet één trawler besom- de boven de f 2000 terwijl er vijf trawlers be neden f 1200 bleven. PERSONALIA. Den heer P. Verwoerd Jz„ die met ingang van 1 September benoemd is als assistent- accountant bij de indirecte belastingen, is als standplaats aangewezen Eindhoven. BEGRAFENIS VAN GEERTJE v. d. STELT. Donderdagmiddag is onder groote belang stelling ter aarde besteld het stoffelijk over schot van Geertje van der Stelt, die Maan dagmiddag plotseling op de pier gestorven is. De lijkbaar werd. behalve door de familie, gevolgd door meisjes van de zesde en de zesde parelleiklas waarvan zijn leerlinge was en eenige buurmeisjes. Aan het graf heeft o.a. de onderwijzer van haar klas, de heer F. van Berkum, eenige woorden van afscheid gesproken. Eenige kransen, w.o. van klasgenooten en buurtbewoners dekten de kist. Hout voor Velsen. Met het Deensche stoomschip Absalon is van Abö een lading hout voor de papierfa briek te Velsen aangebracht. Tonijnenvangst. De laatste weken worden door de Deensche kotters te Esbjerg nog al eens tonijnen aange bracht, welke in de markt met 100 kronen per stuk worden betaald. Eerst werden ze ver kocht zonder lever omdat daarvoor geen lief hebbers waren doch thans brengt de lever ook al geld op. Vermoedelijk worden deze vis- schen verkocht voor export om te worden ge conserveerd. MARKTPRIJZEN. Vrijdag 23 Augustus.' Tarbot per 50 K.G. f72—f40 Tongen per K.G. f 1.05f 0,59 Kleine schol per 50 K.G. f 11—f.1,10 Bot per 50 K.G. f 2,40—f 0,60 Schar per 50 K.G. f3,70—f2 Vleet per stuk f 1,60—f0,60 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 7,50f 2,70 Kabeljauw per 125 K.G. f 21—f 16 Groote gullen per 50 K.G. f 4,50f 3,40 Kleine gullen per 50 K.G. f2,70—f 1,10 Wijting per 50 K.G. f 2—f 1,10 Makreel per 50 K.G. f 7,50—f4,70 Heilbot per K.G. f 0,63 Leng per stuk f 0,42 Koolvisch per stuk f 0,16 Versche haring per kist f 3,80f 2,50 KLeinmiddelhake per 50 K.G. f 25 Damtournooi aan het zee strand. Om den Zilveren IJmuider Vuurtoren. Doordat de Haarlemsche Damclub ér het vorige jaar in slaagde beslag te leggen op den List-beker thans de heer List om dezen aangenamen en prettigen openluchtwedstrijd te doen herhalen, een bijzonder f raaien kost baren zilveren Vuurtoren beschikbaar gesteld voor een te organiseeren damtournooi door de Damclub IJmuiden. Het bestuur van D. C. IJ. heeft gemeend op een nog met de betrokken clubs overeen te komen wedstrijdrooster, be halve de Haarlemsche Damclub, een uitnoo- diging voor deelneming te doen toekomen aan de Clubkampioen van Nederland „Gezellig Samenzijn". Mochten de betrokken clubs de uitnoodiging aanvaarden, dan zal men jaar lijks, ten hoogste 5 jaar, het treffen kunnen aanschouwen van de drie sterkste vereeni- gingen uit de geheele Nederlandsche dam- beweging. Mocht de Haarlemsche Damclub met den datum accoord gaan, dan zal reeds Donder dag 29 Augustus a.s. dit damtournooi begin nen met den wedstrijd D.C.IJH.D.C. DC..IJ. zal evenals tegen de Zondag a.s. te spelen wedstrijd tegen Gezellig Samenzijn met het zorgvuldig voorbereid tiental den strijd aanbinden: Bord 1: P. Leyte, 2. Ligthart, 3. B. Dukel, 4. C. Suyk, 5. F. Basstra, 6. H. de Boer, 7. J. Kramer, 8. H. Schaap, 9. G. Posthma, 10. C. Bais. Res.: 1. J. Smit, 2. H. Buis, 3 .K. de Jong, 4. T. Posthma. Vermoedelijk komt D.C.IJ. uit met twee in vallers voor C. Suyk en Kramer. HOOFDKLASSE COMPETITIE N. D. B. Reeds 10 September is voor het eerste tien tal van D.C.IJ. een competitiewedstrijd in Hotel Kennemerhof vastgesteld. Het te spelen programma voor het eerste tiental luidt als volgt: 10 Sept.: IJmuiden—J. Blankenaar. 19 Sept. Gezellig SamenzijnIJmuiden 24 Sept.: IJmuidenv. Embden. 1 Oct.: ZaandamIJmuiden. 8 Oct.: IJmuidenH.D.C. 16 Oct.: HaarlemIJmuiden. 29 Oct.: IJmuidenHilversum. 7 Nov. WormerIJmuiden. Het tiental dat de D.C.IJ.-kleuren in deze zware competite zal verdedigen heeft dezelfde opstelling als waarmee in de strandwedstrijden gespeeld zal worden. BESOMMINGEN. Trawlers: manden Emma IJM 177 210 f 870 Flamingo IJM 42 100 f 630 Gerberdina Johanna IJM 38 1270 f 2800 Loggers: KW 74 f460; SCH 42 f220. IJSCOVENTER EISCHT ZIJN KLEEREN. In de Platanenstraat eischte een ijscoventer zijn kleeren terug uit zijn vroeger kosthuis, dat hij eenige weken geleden verlaten had zonder te betalen. Derhalve had men zijn i kleeren achtergehouden. De buurt kende der gelijke tooneeltjes reeds meermalen, doch VELSEN WEEKEND DER NATUURVRIENDEN. De leden van de natuurvriendengroep af- deeling Velsen-IJmuiden-Beverwijk en Haar lem zullen gezamenlijk een weekend houden op Paaschduin te Wijk aan Zee op 14 en 15 September. Op een dezer avonden zal de heer A. Grim. hoofdbestuurder van de Natuur- vriendengroep een lezing houden over „Het Hooggebergte", toegelicht door lichtbeelden. DE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN A.S. ZATERDAG. De kampioenswedstrijden, die Zaterdag middag in de Velser Zweminrichting zullen plaats hebben, beloven een spannen den strijd. De kampioenen van het vorig jaar, zullen hun titel krachtig moeten verdedigen. Aan de start voor het hoofdnummer 1500 Meter, zullen vrijwel alle bekende Haarlemsche zwemmers verschijnen. Er kwamen reeds 22 inschrijvingen binnen o.a. van: Zeeman, Vierzen, van der Meer Kollerie en van Heerden. Ook IJmuidienaren zullen aan den strijd deelnemen. Ze zullen moeten kampen om den wisselbeker van de IJmuider Courant, die her vorig jaar door V. Visman werd gewon nen. Bedriegen de voorteekenen zich niet, dan zal de strijd ditmaal veel zwaarder voor onzen plaatselijken kampioen worden. Wij zullen ons niet aan voorspellingen wa gen, doch wanneer wij de tijden, welke dooi de jongere V. Z. V.'ers worden gemaakt, eens nader beschouwen, komt men tot de conclu sie, dat de beker niet gelijk het vorig jaar, praktisch gesproken zonder strijd zal worden gewonnen. De wedstrijden zullen worden besloten met een polowedstrijd. Nogmaals herinneren wij er aan, dat den geheelen dag, (met uitzondering van een korte periode tijdens de wedstrijden) een ieder in de gelegenheid is, gratis van het zwembad gebruik te maken BIOSCOOP DE PONT. De smokkelaars van Duinkerken. ..In de bioscoop De Pont wordt deze week vertoond „De Smokkelaars van Duinkerken", naar den roman van v. d. Meersch. In de hoofdrol speelt Richard Willm. Het stuk speelt op de Franseh-Belgische grens, waar de smokkelhandel welig tiert, en waar voortdurend gevechten worden gele verd tusschen douane-beambten en de smok kelaars. De gevreesde smokkelaar Sylvain, maakt het de grenswacht bijzonder lastig. Altijd ontsnapt' hij aan de waakzaamheid, zij het dan ook soms met ernstige wonden. Reeds circa 6 jaar woont Sylvain samen met Germaine; een vrouw, die terwille var. hern met haar vroeger leven gebroken heeft. Met smokkelen verdient Syvain veel geld, dat zij even spoedig opmaakt. Wij willen niet op het verhaal vooruit loo- pen dat waarlijk spannend is en verrassende oogënblikken heeft. Het is vol romantische wendingen, doch, en dat ter geruststelling, het einde is goed. En.eind goed, al -goed!... TERAARDEBESTELLING DR. IJ. VAN DER SLUIS. Hedenmiddag twaalf uur is op de Alge- meene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Dr. IJ. van der Sluis, tijdelijk hoofd van den Vleesoh keuringsdienst te Velsen en oud-directeur van de veemarkt en het abattoir te mster- dam. In ons volgend nummer komen we hierop nader terug. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag 23 Augustus 1935, radio-telegrafisch te bereiken via het kus'cstation Scheveningen Radio. Aldabi, Alphacca, Alpherat, Baloeran, Co lombia, Cottica, Dempo, Johan v. Oldenbar- nevelt, J. P. Coen, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Gede, Marnix v. St. Aldegonde, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Tarakan, Veendam, Vo- lendam. Behalve bovengenoemde passagei-rsschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. BEVERWIJK VERGADERING VAN „HET WITTE KRUIS". In de Donderdagavond gehouden leden vergadering van de af deeling Beverwijk en omstreken van de Noord-Hollandsche Ver eeniging „Het Witte Kruis", ontving het be stuur de officieele machtiging voor het in erfpacht nemen van grond, toebehoorende aan de gemeente en gelegen aan de Baan- straa-t voor het bouwen van het nieuwe Wijk- gebouw met badhuis. Voorts werd het bestuur gemachtigd tot het aangaan van een geldleening, groot f 29.000 rentende 4 pet. en met jaarlijksche aflossingen van f 750, met het hoofdbestuur van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis". De gemeente Beverwijk heeft zich garant gesteld voor de betaling van rente en aflos sing. Als hypothecaire onderzetting tegenover de verplichting van de gemeente, werd een hypotheek op het nieuwe gebornv gevestigd- DE AUBADE OP KONINGINNEDAG. Het- bestuur van de Vereeniging Ko ninginnedag verzocht ons, de leerlingen van het 5e en hoogere leerjaar der scholen te her inneren aan de laatste repetitie voor de aubade, die op Koninginnedag voor het Stad huis zal worden gegeven. Deze eindrepetitie zal Zaterdagmorgen om 11 uur, onder leiding van den heer H. W. Hofmeester, in de hal van het Veilingsgebouw „Centrum" worden gehouden. SANTPOORT PERSONALIA. Ds. G. W. Herrenstein. beroepen predikant der Gereformeerde Kerk te Santpoort zal waarschijnlijk pas in October zijn intrede doen, daar hij nog geen passende ambtswo ning heeft kunnen vinden. UIT HAARLEM Vereen, van Directeuren van Maatsch. Hulpbetoon. De opheffing van het Nat. Crisiscomité. Ziekenhuiskosten ten plattelande. Donderdag vergaderde, onder leiding van den voorzitter, den heer S. C. de Haas van Dorsser, bovengenoemde vereeniging (afdee ling Noordholland) op het Raadhuis, te Velsen. De voorzitter hield een inleiding over: a. opheffing van het Nationaal Crisis comité b. de laatste wijziging van de armenwet; c. beperking van de kosten van verpleging in ziekenhuizen, in het bijzonder ten platten- lande. Wat de opheffing van het Crisiscomité be treft, onderscheidde spreker twee zaken: de z.g. B-steun en de A-steun. Daar het Crisis comité, ten opzichte van den B-steun slechts bemiddelaarster was tusschen de Regeering en de gemeenten, zal in den vervolge, bij ge breke van deze schakel, geen nadeel behoeven te worden ondervonden, Erger ziet spreker den toestand in ten aanzien van het overige werk van het Comité. Een deel ervan zal ongetwij feld moeten worden overgenomen door de diensten van maatschappelijk hulpbetoon. Blijft over het andere, zeer voorname deel: het geven van voorschotten aan tal van per sonen, die door de crisisomstandigheden het hoofd niet boven water kunnen houden. Om in deze behoefte aan klein crediet te voorzien, ziet spreker maar één weg, en die is: het bevorderen van de oprichting van crediet- banken, met borgstellingsfondsen, op het voet spoor van de Leidsche instellingen. De direc teur aldaar, de heer P. A. van Aggelen, zal ieder de gewenschte inlichtingen geven. Des- gewenscht kunnen meerdere gemeenten te zamen een dergelijke instelling oprichten. Het denkbeeld werd van verschillende zijden toegejuicht, en sterk aanbevolen door perso nen, die in hun gemeente reeds iets dergelijks hebben. De wijziging van de Armenwet is in -het bij zonder van administratief-technisehen aard en dus voor onze lezers van weinig betee kenis. Ten aanzien van de ziekenhuiskosten zei spreker, dat deze voor tal van gemeenten hoogst bezwaarlijk zijn. Vóór een goed deel zit dit in het gemis van een behoorlijke con trole op de noodzakelijkheid van de opneming en in die omtrent de noodzakelijkheid van den duur van het verblijf. Hij gaf in overwe ging dat, zoo noodig een aantal gemeenten te zamen. een controleerend arts, zouden aan stellen. Door voorbeelden uit tal van plaatsen bleek de behoefte aan een dergelijke instelling groot. Vele gemeenten blijken ernstig gedrukt te worden door bedoelde kosten. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten, een kleine commissie te benoemen ten einde na te gaan wat ten deze in het belanL van de gemeenten zou kunnen worden gedaan. Over al deze onderwerpen had een levendige bespreking plaats, terwijl tal van vragen wer den gesteld en beantwoord. Tot bestuurslid werd benoemd mr. E. Tja- den, directeur van Maatsch. Hulpbetoon te Zand voort. Na afloop der vergadering, die geheel werd bijgewoond door den wethouder den heer W. J. B. van Liemt, te Haarlem, en gedeeltelijk door den burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, werd de dienst van M. II. van Velsen bezocht, waarbij de directeur de heer W. Kuij- per de noodige inlichtingen gaf. VRIJDAG 23 AUG. 1935 meldt: Hoogste barometerstand 72.0 m.M. t* Haparanda. Laagste barometerstand 747.0 mj\t. Isafjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuide lijken wind. Kelder tot licht of half bewolkt Droog, behoudens kans op onweer. Nog warm! Barometer Hedenmorgen 9 uur 759 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 76 F. Laagste heden nacht 62 F. Hoogste heden 66 F OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 11.44 uur; n.m. uur. Zondag v.m. 0.20 uur; n.m. 1.02 uur. Maandag v.m. 1.25 uur; n.m. 1.54 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur water 68 F. Temperatuur lucht 70 F. Moet het Haarlemsche haven geld verlaagd worden? In het voordeel der schippers, in het nadeel van het verkeer te land. De electrificatie der Catharijnebrug een succes. Bij de behandeling der Haarlemsche ge- meentebeg-rooting voor 1936 zal de vraag ter sprake komen of het havengeld verlaagd moet worden. Het hoofdbestuur van de schippers- vereeniging „Schuttevaer" heeft in een adres gevraagd om verlaging van het doorvaart- tarief. Ook heeft mevrouw Mr. E. A. J, Schel- ternaConradi in den verkiezingstijd al op een vergadering medegedeeld, dat zij daartoe in den raad een voorstel zal indienen. Zooals aan de meeste quaesties zijn ook aan een verlaging van het havengeld voor- en na- deelen verbonden. Het schippersbelang en vermodelijk ook het financieel gemeentebe lang zou voor een verlaging pleiten. Het Haar lemsche havengeld is in vergelij king van andere gemeenten nog aan den hoogen kant, ook al is het eenige jaren reeds van 6 op 4 cents per ton gebracht. De binnensehipperij verkeert in een noodtoestand. Het vervoer is in dezen crisistijd zeer verminderd, terwijl de schippers bovendien nog concurrentie onder vinden van het toenemend vervoer per vracht auto. Geen wonder dus dat zij zeer verlangend uitzien naar een vermindering van hun vaste lasten, waarvan een groot deel bestaat uit haven-, brug- en sluisgelden. In sommige gemeenten bestaat een verlaagd tarief voor schepen die alleen door een ge meente varen. De gedachte is ook al e-ens ge opperd ook te Haarlem zoo'n doorvaart-tarief in te voeren, waarom nu door „Schuttevaer" is gevraagd. De voorstanders daarvan zeggen, dat de schappers die anders hun weg over Haarlem zouden nemen, nu een goedkoopere 'oute kiezen om daardoor het hooge haven geld te Haarlem te ontgaan, ook al is het een omweg. Als Haarlem zoo wordt geredeneerd het tarief voor de doorvaart zou verlagen, bijvoorbeeld van 4 op 2 of 2y2 cent per ton brengen, zouden er zooveel meer schepen door het Spaarne varen, dat de gemeente niet al leen de verlaging goedmaakte, maar zelfs nog meer zou ontvangen. Maar nu de keerzijde der medaille. Als er meer schepen door het Spaarne varen is daar aan een onafwendbaar gevolg, dat de bruggen vaker geopend moeten worden. Dat is natuur lijk in het nadeel van het verkeer te land. Het Spaarne snijdt onze gemeente in twee deelen. Haarlem heeft er de laatste jaren financieele offers voor over gehad om het oponthoud aan de bruggen zooveel mogelijk te beperken. De Lange Brug is immers verleden jaar verbreed en geëliet-rificeerd en nu pas is ook de Catha rijnebrug geëlecti-ificeérd. Als nu het tarief, voor de doorvaart verlaagd zou worden en de verwachting vervuld wordt-, dat er veel meer schepen door het Spaarne zullen varen, is liet zeker, dat de nu behaalde voordeelen ten ge- rieve van het verkeer te land, weer geheel of gedeeltelijk te niet gedaan worden. De nieuwe gemeenteraad zal tusschen deze voor- en nadeelen moeten kiezen. De statistieken der gemeente Haarlem wij zen uit, dat het scheepvaartverkeer zeer sterk verminderd is. De vermindering is zóó belang rijk dat daardoor het aantal ambtenaren en werklieden (vooral brugwachters) bij het ha venwezen sterk kon worden ingekrompen. Het is de vraag of met deze beperkte bezetting vol staan zou kunnen worden als het scheepvaart verkeer weer sterk zou toenemen. De cijfers over de laatste drie jaar zijn: 1932 1933 1934 Schepen die hier gelost of geladen hebben 13.747 13.670 11.200 Schepen die zijn door gevaren 9863 8265 8408 Daaruit blijkt -dus wel een sterke daling, Over het le halfjaar van 1935 zijn de cijfers opnieuw belangrijk lager. Geladen of gelost 5001 schepen en doorgevaren slechts 2861 sche-pen. Wat het laden en lossen betreft is de achteruitgang in schepen sinds 1934 bijna 30 pet. en wat het daarvaren betreft on geveer 50 pet. De electrificatie van de Catharijnebrug is thans geheel gereed gekomen en in gebruik gesteld. Het openen en sluiten van de brug bedraagt nu als er een schip door moet varen wij constateerden het Donderdag bij het passeeren van een flinke aak slechts 4 mi nuten. Voor het drukke rij verkeer op dit punt der stad inderdaad een uitkomst. De Vermakelijkheidsbelasting. Verlaging of afschaffing gevraagd. Het best-uur der Vereen, tot behartiging der belangen van café-restaurantbedrijven in Nederland inzake muziekaangelegenheden, gevestigd te Utrecht, heeft zich tot den Raad der gemeente Haarlem gewend met een adres, waarin het aandringt op afschaffing althans verlaging, der belasting op de open bare vermakelijkheden. Handhaving van het aanslagpeil zal, zoo zeggen adressanten o.m., leiden tot sluiting of inkrimping der exploitatie van verschil lende bedrijven, waardoor de werkloosheid weer zal toenemen, evenals het bedrag, dat de gemeente aan steunuitkeeringen besteedt. Verlaging of afschaffing zal dus in net algemeen belang zijn. De rijwieldiefstallen. Een fietsendief gearresteerd. In de afgeloopen week zijn hier vier rijwie len gestolen. Het is aan de Haarlemsche politie mogen ge lukken, een rijwieldief te arresteeren. Don derdagmiddag drie uur werd door een inwo ner van Bennebroek aan de politie kennis ge geven, dat zijn fiets, die hij op de Nieuwe Gracht had neergezet, gestolen was. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. Reeds een uur later kon zij een man aanhouden, die in het bezit van het gestolen rijwiel was. Hij werd naar het bureau aan de Smedestraat gebracht. Aanvankelijk wilde hij niets zeggen, maar in de stille nachtelijke uren is zijn ge weten blijkbaar gaan spreken. Althans te half twee bekende hij, het rijwiel gestolen te heb ben. Het bleek een 33-jarige Amsterdammer te zijn. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. De nieuwe Gedeputeerde van Noord-Holland. Een buitengewone zitting van de Provinciale Staten. De Commissaris der Koningin heeft de Ko ninklijke machtiging aangevraagd tot het bij eenroepen van de Provinciale Staten in bui tengewone zitting op Woensdag 4 September s. Indien de machtiging wordt verleend, zal in die zitting, welke te half 12 zal aanvangen, aan de orde worden gesteld de verkiezing van een lid van Gedeputeerde Staten, ter vervan ging van Mr. M. Slingenberg, die, in verband met zijne benoeming tot Minister van Sociale Zaken, heeft opgehouden lid van de Provin ciale Staten te zijn. VERBOD VAN HET KWEEKEN VAN BUI- TENLANDSCHE OESTERS OP FRANSCHE OESTERBEDDEN In verband met het ernstige gevaar voor besmetting is een decreet uitgevaardigd vol gens hetwelk het verboden is buitenlandsche oesters op Fransche oesterbedden te kweeken. Deze maatregel is genomen op verzoek van het Wetenschappelijke Bureau voor de Fransche Zeevisscherij, ter voorkoming van het door dringen in Frankrijk van een parasiet, die op buitenlandsche oesterbedden zou zijn waarge nomen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6