De balans van één dag rondvlucht. Zwemmen door Brussel; André van Baasbank slaat zessen; Mancini, 3ean Aerts en Danneels; „Daddy Longlegs" op Lord's Cricket Ground; Zuid-Afrikaansche voetballers prefereeren Liverpool; Walker is in trek; De uitvinding van Monsieur Bunzli; Schaatsenrijden op ijzer. Dé elf-de „Traversée de Bruxelles", een zwemwedstrijd over vier Kilometer, is Za terdagmiddag onder groote belangstelling van het niet-betalende publiek gehouden. Op de speciaal voor deze gelegenheid opgerichte tribune bij het gebouw van de ..Brussels Yacht Club" zat echter zoo goed als nie mand, omdat men de toegangsprijzen veel te hoog-had gesteld en ook de Belgen van mee ning Éjn, dat het niet noodig is, geld uit te „even, wanneer pi en een zwemwedstrijd voor niets kan zien. De. aanduiidng „Traversée" doet denken aan een doorkruising van de Brusselsche stadswateren, doch niets is min der waar dan dat, want het parcours 'liep van het gebouw der bovengenoemde club in één der voorhavens van de stad tot het veer van Marly en terug, zoodat de deelnemers, die hadden ingeschreven met het doel om al zwemmende een kijkje op de Belgische hoofdstad te nemen, bedrogen zijn uitgeko men. De race werd gewonnen door Nicholas Arts van de Antwerpsche Zwemclub in 1 uur 13 min. en 46 sec., terwijl de eenige Neder landsche zwemmer, Wegenaar. als derde aankwam met ruim 5 min. achterstand. Er waren ook enkele dames van de partij, van wie Madame de Raedemaecker op de acht tiende plaats als eerste eindigde in 1 uur 40 min. 45 sec. Eén juffrouw oordeelde het beter, om de geheele baan met rugslag af te leggen en het publiek scheen deze uitzon derlijkheid nogal op prijs te stellen, want de aanmoedigingen waren niet van de lucht. Toen alle andere zwemmers zich reeds we der verkleed hadden, zwom deze madame Copain nog lustig verder en reeds maakte men zich bezorgd, of zij nog voor midder nacht het eindpunt zou bereiken, toen zij met een feilen eindspurt 51 minuten achter den winnaar aan de finish kwam. Daarna zwommen de militairen en de Hol- landsche soldaat Boxman behaalde hier den tweeden prijs. De Haarlemsche cricketer André van Baasbank heeft de Belgische glasverzeke ringsmaatschappijen vorige week op zware onkosten gejaagd en een slechten dag be zorgd. Men kan er dan ook van verzekerd zijn, dat de verlies- en winstrekening aan het einde van dit boekjaar een nadeelig saldo- zal aanwijzen. Want ter gelegenheid van de internationale cri'cketmatch BelgiëHolland op het sportterrein van de zeepfabrieken Lever Frères te Forest bij Brussel heeft de Rood en Witter in de tweede innings laten zien* hoe men in den kortst mogelijken tijd een „century" bij elkaar slaat. Zooals bekend, hadden de Hollanders op de eerste innings een.achterstand van 79 runs geboekt, -dank zij het slow-bowlen van McGregor en de met een oranjekleurige mat bedekte onbetrouw bare pitch. Het, voor het grootste deel uit Engelschen samengestelde Belgische team meende de gelegenheid te moeten waarne men om een inningsoverwinning te behalen, doch zij. kwamen van een koude kermis" thuis.- Uit .één totaal van 110 voor 3 wickets scoor de van Baasbank op het kleine veld 100 not out, waarbij enkele zessen op het dak van de geparfumeerde zeepafdeeling, twfrft klappen door de ruiten van het gebouw voor kin-der- zeep en één voor de wielen van een juist voorbijrijdend Ford je. Daar (met het oog op den to«gdigen leef tijd van enkele Hollandsche spelers?) nog dienzelfden avond om ha& aöht de terug reis naar de rustige vaderlandsche haard steden moest worden aanvaard, hetgeen in verband met de aantrekkelijkheden van Brussel licht te begrijpen valt kwam aan Van Baasbank's „vuurwerk" een ontijdig einde, waarna de kaïmte in de omgeving van het sportterrein langzaam wederkeerde. De jonge Italiaan Mancini heeft het we reldkampioenschap op den weg voor ama teurs gewonnen en daardoor heeft behalve Nederland, elk vUn de groote „fiets'Manden dit jaar een wereldtitel in de wacht gesleept. België'met Jan Aerts en Scherens bezit er thans twee en onze Zuiderburen kunnen met volle tevredenheid op een prachtig seizoen terugzien. Romain Maes, de 22-jarige hoe-, renzoon, wiens portret men overal ziet ten toongesteld, won de Ronde van Frankrijk, Gust Darmeels het Belgische kampioenschap op den weg en een derde plaats te Floreffe, Bonsse eindigde op „den Heysel" als derde achter de motoren, terwijl Scherens en Aerts de hoogste eer behaalden. Met Jan Aerts is het een. grappig geval. In de „Tour' de France" deelde hij met den Franschman Le Grevès den prijs van 10.000 francs voor het grootste aantal gewonnen étappes (elk vier) en 'hij was niet van plan aan het wereldkampioenschap deel te ne men, omdat hij zich niet voldoende uitge rust voelde. Men rekende op Loncke en Dan neels om de Belgische eer op te houden. Zoo wel Loncke als Aerts kwamen in het Heysel- Stadion voor een aanvullingswedstrijd ter gelegenheid van de wereldkampioenschappen aan den start, waarbij eerstgenoemde een geweldigen smak maakte. Hoe het ook zij, Aerts startte te Floreffe en slaagde er zoo waar in, ai de andere grootheden los te rij den en alleen aan te komen. Hij werd daarin zeer tactisch door Danneels bijgestaan, die aan den kop van het achtervolgende peloton bet tempo zooveel mogelijk drukte, waar door de achterstand niet verkleind werd'. Dit was lijnrecht in tegenstelling met de Hollandsche tactiek op de werelkampioen- schappen van het vorige jaar te Leipzig. Toen had onze landgenoot Van Oers op 200 Meter van de finish een ruimen voorsprong, doch zijn teamgenooten begingen toen de fout, het peloton met alle macht bij te trek en. waardoor de betere sprinter, de Belg Karei Kaers, als eerste over de eindstreep kon gaan. Van de thans deelnemende Hollandsche profs, heeft alleen Stuyts het geheele par cours uitgereden en hij eindigde als num mer 22 op de laatste plaats. De beste pres tatie echter werd geleverd door Heeren. die tot op de achtste van de zestien ronden zich bij de leiders handhaafde. Een botsing met den Italiaanschen favoriet Olmo deed bei den tuimelen, waardoor Heeren aan den arm gewond werd en zijn rijwiel totaal onklaar geraakte. Deze val was het sein voor Aerts en den Spanjaard Montero om er vandoor te gaan, teneinde zich zoodoende van den geduchten Olmo. die eveneens machine-de fect had, te bevrijden. Deze opzet gelukte, want de Italiaan boekte bijna 5 minuten achterstand en gaf later, geheel ontmoedigd, op .evenals zijn landgênooten Guerra en Bini. en evenals de bekende Fransehen Speicher en Le Grevès. Mancini heeft zijn titel door een fout van den Franschman Charpentier gewonnen. Laatstgenoemde had hij het -begin van de laatste der 12 ronden, (de amateurs reden 162 K.M.) 2 min. en 20 sec. achterstand op den Italiaan en den Deen Grundhall. Toen zette hij zijn aanval in, die hem niet min der dan 2 min. op een afstand van 13V2 K.M. op de leiders deed inloopen. Toevallig ontdekte Mancini den Franschman, toen deze nog 50 M. van hem verwijderd was en hij demarreerde oogenblikk-elij'k, waardoor hij den Deen van zijn wiel fietste, Charpen tier passeerde Grundhall, doch slaagde er niet in. Mancini voor de finish nog te be reiken. hetgeen hij. indien hij een' ronde eer der met zijn aanval begonnen was. gemakke lijk had kunnen doen. Thans eindigde hij met 17 seconden achterstand op de tweede plaat-s. Vóór den aanvang der wegwedstrijden de den de Italianen zeer geheimzinnig ten op zichte van hun rijwielen en het bleek achter af. dat zij een nieuwe uitvinding van een landgenoot in toepassing brac-hten. Het be trof het gewicht en de constructie "van „dé- railleur" en versnelling, welke nieuwigheid een groote verbetering was en aspecten opent voor nog lichtere rijwielen in de toekomst. Thans waren er slechts tien van deze nieuwe onderdeelen beschikbaar en zij waren uit sluitend gemonteerd op de Italiaansche rij wielen. Zoodra het cricketseizoen in Engeland zal zijn geëindigd wordt een gedeelte van Lord's Cricket Ground van de toplaag ontdaan. Zooals men weet, is sinds het jaar 1780, toen de verhuizing van Dorset Square naar St. John's Wood plaats had, aldaar het hoofd kwartier van M.C.C. gevestigd en het prach tige veld is -door nauwkeurige verzorging in den loop der jaren-zoo glad als een biljart laken geworden. I11 den laatsten tijd heeft „Daddy Longlegs" zich hier hoe langer, hoe meer ingeburgerd en men zag zijn verschij ning met leeae oogen aan. Want „Daddy Longlegs" is een soort ..crane-fly", een ke vertje, die de graswortels, aantast en de op pervlakte ruïneert. Er is, na vele proefne mingen om hem uit te roeien, slechts één radicaal middel overgebleven, nl. een deel van het speelveld over 8 are van nieuwe top laag en gras te voorzien, in het vertrouwen, dat daarmede de plaag zal worden verdre ven. Ook het gras van den Kennington Oval, waarop de vijfde testmatch gespeeld werd, heeft dit seizoen zwaar te lijden gehad, al lag de oorzaak hier in de droogte. De Zuid- Afrikanen vertoonden hun kunnen dan ook op een door de zon bruin geschroeide vlakte, waarin het met zorg begoten wicket de eenige groene oase was. De Liverpool Football Club toont de laat ste jaren een speciale voorliefde voor Zuid- De Hongaarsche reis der K. N. A. C. De deelnemers te Budapest aangekomen. De K.N.A.C. meldt ons uit Budapest: Na een rustdag in Weenen, welke o.a. door de bezichtiging der stad en het Slot Schön- brunn in beslag werd genomen, zijn de deel nemers aan de Hongaarsche reis der Konink lijke Nederlandsche Automobiel Club Donder dagavond in Budapest aangekomen. Reeds bij 'het vertrek uit Weenen werden de K.N.A.C.-leden door den Sportsecretaris der Koninklijke Hongaarsche Automobiel Club, den heer Carl von Hild en diens assistent Ladislaw Hoffman, opgewacht om gezamen lijk naar de Hongaarsche grens te rijden, waai de noodige formaliteiten dank zij hun mede werking met spoed werden afgehandeld. Als eerste nummer op het programma prijkte een bezoek aan de Staatstoeterij te Babolna waar de lunch werd gebruikt. Hier werden de deelnemers ontvangen door den Commandant der stoeterij, Luitenant-Kol. Tibor Pettko-Szandtner en den President der Gijersche Automobiel Club Pfannl Ienöl. Beide heeren hebben tijdens de lunch de gasten welkom geheeten en beiden herinner den den deelnemers aan den tijd, dat de Hon gaarsche kinderen naar Nederland trokken om daar nieuwe levensenergie op te doen na een tijdperk van gebrek. De manier waarop deze kinderen waren ontvangen zal het Hon gaarsche volk nooit kunnen vergeten. Het was den spreker een genoegen, dat de vriend schapsbanden, welke sinds vele jaren tusschen de beide landen had bestaan, weer eens op nieuw konden worden aangehaald. Na de lunch, welke uit typische Hongaarsche gerech ten bestond, werd den deelnemers de stoeterij getoond. Een fanfare-corps wachtte hen bij den ingang van de stoeterij, terwijl verschil lende paarden werden voorgereden. De zeldzame collectie, welke in Babolna aanwezig is, bracht iedereen in verrukking. De bezichtiging eindigde met een bezoek aan de Puszta. Aan de grens der stad Budapest wachtte den K.N.A.C.-leden een tweede verrassing. Over den weg waren twee Hongaarsche vlaggen ge spannen en daartusschen wapperde trots de Nederlandsche driekleur. Ter verwelkoming waren aanwezig von Lenz, vice-President der Koninklijke Hongaarsche Automobiel Club, en Baron von Szenkereszty namens het Handels-Miinsterie, terwijl Dr. Zilahy als plaatsvervangend Burgemeester den deelnemers welkom heette. WANDELSPORT. DELFTSCHE WANDELSPORT VEREENIGING STEEDS VOORWAARTS. Bovengenoemde Vereeniging organiseert op 7 en 8 September a.s. haar jaarlijkschen na- tionalen druiventocht over 25, 35 en 40 K.M. Ieder die den tocht volbrengt ontvangt een geheel nieuw ontworpen druivenmedaille, ter wijl groepen van 10 personen plus leider een groepsprijs ontvangen. Verder worden nog be schikbaar gesteld prijzen voor grootste groep, netste groep, verst komende groep, enz. In schrijvingen hij het secretariaat: Hoornsche Kade 15, Delft, Afrika&nsche spelers. Na de tour van de Zui derlingen in: 1-924, waarbij ook te Amsterdam tegen Holland gespeeld en met 21 verloren werd,' heeft Liverpool reeds den doelman Riley en den voorwaarts Hodgson aange kocht. waarop twee jaar geleden Nieuwen- huis en Carr volgden. Thans is de mogelijk heid groot, dat de bekende test-cricketer Arthur Nourse ook een plaats in het elftal zal krijgen. Nourse, die als halfback voor Natal uitmuntende wedstrijden gespeeld heeft, is echter contractueel verbonden, met het cricket-team terug 'naar Zuid-Afrika te reizen, alvorens vrij te zijn, zich elders te verbinden. Daar de cricketers echter, na be ëindiging van hun Engelsche tour nog eeni- gen tijd vacantie in Groot-Brittannië krij gen. bestaat er gelegenheid, Nourse enkele trial-matches te laten spelen, en het zal van zijn prestaties daarin afhangen, of hij later naar Liverpool terugkeert. Den supporters van Arsenal wacht komen de maand een interessante ontmoeting tus schen de Engelsche kampioensclub en Heart of Midlothian uit Schotland. In laatstge noemd eiftal is de internationale rechtsbin nen Walker, die tegen Engeland zoo buiten gewoon speelde, de ster. Hij is een klein, doch uiterst vlug en handig kereltje, wiens hal- techniek niet voor die van Alec James on derdoet. Daar James langzamerhand een dagje ouder wordt en waarschijnlijk nog hoogstens twee seizoenen zal meegaan, is het voor de directie van Arsenal zaak naar een opvolger van dezen voetbalkunstenaar uit te zien, opdat het publiek op Highbury een attractie kan vinden zooals nergens an ders. Reeds heeft de tweede klasser Brad ford, die per sé het eerste klasserschap wil heroveren, 8000 pond sterling voor Walker geboden, doch de Schotsche club zou haar landaard oneer aan doen, als ze haar besten speler voor zulk een bagatel van de hand deed, terwijl er kans bestaat, dat Arsenal meer. zal bieden. In Schotland is overigens de competitie reeds weer in vollen gang en voetbal zou niet zoo aantrekkelijk zijn, als het ook nu weer geen verrassingen had opgeleverd. Glasgow Rangers, de kampioenen ën bekerhouders, openden het seizoen met een 60 overwin ning, doch in de twee volgende matches kon den ze met moeite een onverdiend gelijk spel uit het vuur sleepen. Queen's Park, de eenige amateurclub in deze League, begon met twee nederlagen, doch zal zich ondanks dat, wel weer weten te handhaven. Slechts eenmaal zijn deze amateurs gedegradeerd, doch reeds aan het einde van net volgende seizoen her overden zij de verloren gegane positie. De Austria F C. uit Weenen en Sparta uit Praag zullen in het komende Engelsche sei zoen een tour door Engeland maken. De Weeners beginnen'met een wedstrijd tegen den Zuidelijken derden klasser Coventry City, doch Sparta krijgt het al direct moei lijker op het terrein van Stoke. Monsieur Bunzli heeft een nieuwe schaats uitgevonden, waarmede men op ijzer kan rijden. Reeds vroeger heeft men getracht, een ijsbaan te construeer en, waarvan de on derlaag uit week ijzer, overdekt met een dun laagje kunstijs bestond. Thans bestaat de door Bunzli gefabriceerde schaats uit zever- kleine draaibare schijfjes op kogellager, die op een baan van week ijzer den rijder in staat stellen, alle toeren en evoluties te maken, welke hij ook op het gewone ijs met de ge bruikelijke schaatsen volbrengt. Het zal dus binnenkort de eenvoudigste zaak van de wereld zijn, des zomers op de baan aan de Kleverlaan schaatswedstrijden te organiseeren, dat de vonken er af vliegen en het nadeel is slechts, dat de kans be staat. dat door de groote zomerhitte de*rij ders gehandicapt worden en het ijzer smelt. FLAMINGO—NED. JEUGDELFTAL, DEN HAAG, 23 Aug. Het Flamingo-elftal, hetwelk a.s. Zaterdag 24 Augustus des middags half twee op het terrein der H.C. V.V. te Den Haag tegen het Nederlandsche Jeugd- elftal speelt, bestaat uit de navolgende spelers: A. M. J. de Beus taanv. en wicket-keeper), C. W. V. Bakker. Ir. J. v. d. Berg, Jhr. J. en W. van den Bosch. Mr. F. A. Davidson. Dr. J. van Gelder, D. Kappelle, K. Neuerburg, A. M. Nolet en E. J. A. Schill. VOETBAL. De officieuze opening van het seizoen. Reeds morgen beginnen de jaarlijksche voor postengevechten op de voetbalvelden, n.l. de tournooien om den Zilveren Bal te Rotterdam en om den Arolbeker te Amsterdam. Van de clubs uit Haarlem en Omstreken is het alleen H.F.C., die hiervoor binnen de krijtlijnen verschijnt. Zij zal op het knusse A.F.C.-veld moeten Strijden tegen H.B.S., die in het afgeloopen seizoen nog op het aller laatste nippertje aan het degradatiespook ontsnapt is. We wenschen H.F.C. veel succes toe. Het programma voor den Arol-beker luidt als volgt: 10 uur: U.V.V.—A.F.C. (Vreeken). 11.15 uur: H.B.S.—H.F.C. (Th. Bosch). 12.30 uur: ZeeburgiaD.W.S. (Boekman). 13.45 uur: Blauw WitZ.A.C. (v. d. Burg). 15.— uur: AjaxN.A.C. (Broeksmit). 16.15 uur: Tusschenronde. Voor de eerste ronde om den Zilveren Bal komen tegen elkaar uit: Hermes-D.V.S.O.D.S. ExcelsiorV.O.C. XerxesD.F.C. Sparta—H.V.V. FeijenoordQuick (H.) A.D.O.—Willem II. Zooals men ziet zijn hier heel interessante ontmoetingen bij. Vooral de traditioneele strijd Sparta—H.V.V. zal niet weinig belangstellin! trekken. CRICKET. De wedstrijden voor Zondag, Voor Zondag is weer een klein Cricketpro gramma samengesteld, maar daar zijn weer twee eerste klas wedstrijden in onze stad bij Aan de Spanjaardslaan krijgen we Rood en WitV.R.A.; dat is de laatste competitiewed strijd op dit terrein. Hoewel het Cricket seizoen haast is afgeloopen, doet zich het eigenaardige geval voor, dat deze twee clubs elkaar nog niet ontmoet hebben. Het zal ons benieuwen of Rood en Wit er in slagen zal, het sterke V.R.A. te kloppen. Het lijkt ons niet onmogelijk. (De tweede ontmoeting heeft plaats op Zaterdag 31 Augustus, Koninginne dag). Haarlem krijgt bezoek van H.C.C. I. Ook dit is de laatste competitiewedstrijd op het ter rein aan den Schoterweg, want dan moet dit veld in orde worden gemaakt voor het vcet- baltournooi om den Spaarne-beker. De eerste ontmoeting tusschen de twee zooeven genoem de clubs op 10 Juni j.l. is verregend. Het is dus niet gemakkelijk te voorspellen, wie winnen zal. vooral omdat de partijen op papier onge veer even sterk zijn. H.C.C. II ontvangt V.O.C.die elkaar even eens nog niet ontmoet hebben. Ook hier dus een open strijd. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: Rood en WitV.R.A. HaarlemH.C.C. I. H.C.C. IÏ—V.O.C. Overgangsklasse: H.B.S.—Kampong. Ajax (L.)—H.C.C. III. C.V.H.—R.C.H. S.C.H.C.—Rood en Wit 2. ZATERD'A'G 24 AUG. '1935 BOKSEN BAER CONTRA JOE LOUIS. NEW YORK. 22 Augustus (A.N.P.) Van daag is officieel alhier bekend geworden, dat de ontmoeting tusschen den vroegeren wereld kampioen Max Baer en Joe Louis 24 Septem ber a.s. te New York zal plaats vinden. De winnaar zal daarop dan uitkomen tegen den kampioen Jimmy Braddock. Buitengewoon vlot en prettig verloop. Hartelijke ontvangst te Enschede en Eelde. SANTPOORT 'De eerste dag van de Nederland sche Rondvluclit-1935, welke dank zij de tot blijdschap stemmende groote deelname van buitenlandsche sport vliegers, een sterk internationaal ka rakter droeg, is voor het luchttoeris- me van groote propagandistische be- teekenis geweest, waarvan ongetwij feld in de toekomst een vruchtdra gende invloed zal uitgaan. Goed voorbeeld doet goed volgen! De Rondvlucht-1936 zal de waarheid van dit spreekwoord voorzeker aantoonen! De ernst en de toewijding, waarmede deze modernste aller sporten beoefend dient te worden, kweekt onder haar dienaren een ge voel van saamhoorigheid en zoo voelden zich Vrijdag Neerland's bekendste sportvliegers en instructeurs van de Nationale Luchtvaart School, de vertegenwoordigers van onze mili taire luchtvaart, zoowel van leger als ma rine, en de bemanningen en passagiers van de K.LM. in de luchtomnibussen Jan van Gent en Duif, tot hen behoorden o.m. ge wezen generaal C. J. Snijders en kolonel V. F. M. IJssel de Schepper, één groot-e familie met de sportvliegers uit België, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Hongarije, Oostenrijk, Polen en zelfs Amerika, sportieve, Vlotte bui tenlanders, die, naar enkelen ons toever trouwden, Nederland Vrijdag klein van op pervlakte, maar groot- van durf en initiatief hebben bevonden. Een hoogtepunt op dezen dag was. behalve uiteraard de vlucht zelve, die de schoonheid van ons land, in bonte afwisseling van pano rama's, voor een, die haar vermocht te ge nieten, ontsloot, was de ontvangst van de deelnemers op het prachtig geoutilleerde vliegveld Twente door de Twentsche Aero Club, wier voorzitter, de -heer H. J. P. van Heek tijdens de in den feestelijk versierden hangar aangerichte koffietafel, na zijn woord van welkom tot de gasten, gelegenheid- vond zijn tafelbuurman, den gewezen gene raal C. J. Snijders, hulde te brengen voor de stuwende kracht, die van hem uitgaat voor de bevordering van- onze luchtvaart. De burgemeester van Oldenzaal, de heer G. H. P. H. Bloemen, fungeerend als waar nemend voorzitter van het Luchtvaart Co mité Twente, wekte de aanwezigen op tot een langer verblijf in Twente's schoone na tuur op een later tijdstip. Het optreden van Markelosche volksdan sers oogstte, vooral onder de buitenlanders grooten bijval; voor de meer dan tien dui zend bezoekers, die van heinde en verre ge komen waren om een gedeelte van dit avia- tisch gebeuren mèe te maken, was het ko men en gaan der deelnemende vliegtuigen een interessant schouwspel, terwijl de vlotte landing van het auto-giro-vliegtuig van den heer Mees uit Rotterdam, een attractie op zichzelf beteekende, zooals ook de stoute stuntvluchten door Duitsche vlieger-acro baten. De Jan van Gent was ter beschikking voor bezichtiging, de Duif voor een lange serie rondvluchten. Ook de vlucht naar het luchtvaartterrein „Noord-Nederland" bij Eel-de, ten Zuiden van Groningen voor de Jan van Gent een half uur geschiedde zonder incidenten. Een dichte menigte wachtte daar op het ten-as van de Aero Club, voor het eerst in ge bruik genomen, alsmede bij het nieuwe sta tionsgebouw en de groote hangar, de komst der vele vliegtuigen af en weldra stonden de Nederlandsche en buitenlandsche toestellen broederlijk naast elkaar op het veld. Persfotografen maakten zich in een oog wenk meester van gezagvoerder Viruly, de stewardes, mej. Bongert-man en de oudste luchtpassagiere van dezen dag, de 83-jarige mej. Nieuwenhuis, die met hun drieën op de gevoelige plaat werden vastgelegd. Ook de Noord-Nederlandsche Aero Club met haar voorzitter, den heer J. van Calcar, bleek er den slag van te hebben, het den gasten naar den zin te maken. Onder de aanwezige autoriteiten bevonden zich voorts de burgemeester van Groningen, Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, Assen's burgemeester, de heer mr. J. Bothenius Loh- man, wethouders en Gedeputeerden. Opmerkelijk is overigens de stijgende lijn, welke in de voortreffelijke organisatie van deze Rondvluchten, waartoe voor enkele ja ren de heer A. Plesman het initiatief heeft genomen, waarna de Commissie voor Lucht- toerisme van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart met medewer king van andere organisaties de zaak verder ter hand nam, valt waar te nemen. Het landen en starten der vliegtuigen ge schiedde onder leiding der bekwame startof ficieren in volmaakte orde. Initiatiefnemers en leiders bleken ten volle voor hun taak berekend en zoo einde deze eerste dag der Rondvlucht-1935 op een wijze, welke zelfs den meest verstokte pessimist ten volle heeft moeten bevredigen. Na zich in de respectievelijke hotels te Gro ningen verfrischt te hebben, brachten auto bussen de deelnemers naar Paterswolde, waar in het Familie Hotel een maaltijd werd aan gericht. Op den tijd, die er nog restte voor de Za terdag zich aandiende, had de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingen Verkeer te Eelde, Paterswolde en Omstreken, beslag gelegd, teneinde haar gasten een gondelvaart en vuurwerk aan te bieden, terwijl tevens van de gelegenheid tot dansen een druk gebruik werd gemaakt. Heden gaat de vlucht over de Waddeneilan den, met een langdurig oponthoud op het vliegveld De Kooy, terug naar Waalhaven. NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 UUT3 Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, Onderwerp: „De zichtbaar geworden God". (Lukas 23:45). NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. V.m. 10 uur: A. van Dijk, Heemstede. GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan. V.m. 9.45 uur: de heer J. W. Smit-t-, Theol. cand. te Vogelenzang. Nam. 5.30 uur: Dezelfde. In beide diensten collecte voor den Evan- gelisatiearbeid in Noord-Holland. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND. Gebouw Bethel. Wüstelaan. V.m. 10 uur: Dr. J. G. Geelkerken. IJMUIDEN LEGER DES HEILS. V.m. 10 en nam. 7.30 uur: Samenkomsten. GEREF. KERK Wilheiminakade. V.m 10 uur: Ds. S. E. Wesbopk Nam. 5 uur: Ds. Bussinga, uit Rotterdam. HULPKERK. Marnixschooi. V.m. 10 uurS Ds. Bussinga. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. NED. HERV EVANGELISATIE Pr. Hendrik* straat 117. V.m. 10 en nam. 5 uur: -Leesdienst. CHR. GEREFORM KERK V.m. 10 UUT3 Ds. Woudstra uit Woerden. Nam. 5 uur: Dezelfde. OUD KATH. KERK. V.m. 10 en nam. 3 uur: Pastoor L. Rinkel. DOOPSGEZ. GEM en AFD NED. PROTES TANTENBOND. Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. Gosses, Den Haag. IJMUIDEN-OOST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. -« Vereenigingsgebouw, Groeneweg. Geen dienst. GEREF KiRK, Velserduinweg. V.m. 10 uurj Ds var) Teylingen. Nam. 5 uur: Ds. van Teylingen. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Ekster- laan 35. V m. 10 uur: Broodbreken. 1 Cor. 11. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelbespreking en bidstond. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM, Willebrordstraat 10. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam aeen dienst BAPTISTEN-GEMEENTE. Willebrordstraat 10 Geen opgave ontvangen. BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN, Noorderparklaan. Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Meerstraat V.m. 10 uur: Mr. H. H. Gaaikema, beroepen predikant te Dantumawoude. EVANG LUTHEric.01_,NTE. Koning straat. V.m 10.30 uur: Ds. J Ph. Haumersen. GEREF. KERK C. H Moensplein V.m 10 en nam. 5 uur: Ds. W. J. Otterloo te Oostend. EVANGELISATIE „EMMANUEL", Zeestr. 26. V.m. 10 uur: de heer H. Kok. 12 uür Zondagsschool Nam. 6 uur: de heer Israël Kuiper, Donderdag nam. geen Vrouwenkrans. Nam, 8 uur: Openluchtsamenkomst bij het station. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelbespreking. EVANGELISATIE „EB EN HAEZER" Ko ningstraat 99. V.m 10 uur: de heer W Akse. Nam. 6 uur: Geen dienst. HEEMSKERK NED .HERVORMDE KERK. V.m. 10 uur: Ds. IJzerman. Voor de Waschbehandeling wordt door 011s uitsluitend GEZUIVERD DUINWATER gebruikt. Dit is vrij van alle schadelijke bestanddeelen, voorkomt hard heid van het goed en heeft minimum slijtage. UMUIDER STOOM-, WASCH- en STUURINRICHTING, SNELLIUSSTRAAT 39, Telef. 4371. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 24 AUGUSTUS Bioscoop de Pont: „De smokkelaars van Duinkerken." 8 uur. ZONDAG 25 AUGUSTUS. Bioscoop de Pont: 2.30 uur: Charlie's droom 8 uur: De smokkelaars van Duinkerken. MAANDAG 26 AUGUSTUS Bioscoop de Pont: „De smokkelaars van Duinkerken." 8 uur. APOTIIEEKDIENST OP ZONDAG. IJmuider Apotheek, Koningsplein. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 24 AUGUSTUS Frans Hals Theater: „Blonde Venus". 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Leve de Vrouwtjes". Op het tooneel: Paulton en Diny, Mnemo-tech- nic-act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zigeunerbaron". Op het tooneel: John Adex Trio, zingende acro baten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vroolijke Vagebon den". 2.30 uur en doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 25 AUGUSTUS. Frans Hals Theater: Movie Crazy met Ha rold Lloyd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des Avonds. MAANDAG 26 AUGUSTUS Frans Hals Theater: Waltzertraum met Maurice Chevalier. 2 30, 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3