BEVERWIJK Sierteelt. SCHEEPVAARTBERICHTEN Harddraverij wordt een feestdag. Om den grooten prijs van Kennemerland. paarden- en wielersport, taptoe, vuurwerk. De jaarüjksohe draverij op de korte baan, „ike op Donderdag 5 September a.s. zal lórden gehouden, zal voor Beverwijk weer een feestdag worden, die als het hoogtepunt van hot seizoen is te beschouwen. Het bestuur van de Harddraverij vereeniging „Beverwijk omstreken" heeft zich weer beijverd, om on dezen sportdag een aantrekkelijk pro gramma aan te bieden. In de eerste' plaats k daar natuurlijk de harddraverijwaarbij de aroote prijs van Kennemerland zal wor den" verreden. De Beverwijksche draverij ge niet in de draafsport-wereld een uitstekende reputatie en het behoeft niet te worden be twijfeld of ook voor de a.s. draverij zullen weer vele eerste klas korte baandravers wor den ingeschreven. Aan prijzen is een bedrag van niet minder dan f 750 uitgeloofd, ver deeld in een eersten prijs van f 400, een twee de van f 200, een derde van f 100 en een vierde van f 50. De Heineken's Brouwerij stelde voor den eigenaar van het winnende paard bovendien nog een fraaie plaquette beschikbaar. Een belangrijke wijziging is ge bracht in de techniek van het starten. Tot nu toe geschiedde dit starten altijd op de vlag' en de starter moest maar zien, dat hij de paarden zoo goed mogelijk liet vertrek ken. Dikwijls was daarvan een langdurig draaien aan den start het gevolg. De dra verij werd daardoor van veel langeren duur en bovendien was deze methode van starten voor de paarden buitengewoon afmattend. Op 5 September zal gestart worden volgens de nieuwe methode, namelijk achter het startlint op commando van een gramofoon- plaat en onder toezicht van den hoofd-star- ter, den heer B. Vaandrager. Van het elkaar póoddraaien" aan den start kan dan geen sprake meer zijn, de ritten kunnen elkander sneller opvolgen en bet gevolg daarvan is, dat de draverij op tijd .geëindigd kan zijn. Voor degenen die dit interesseert, zullen wij nog wel eens nader op deze nieuwe wijze van starten, die op de lange baan al eenigen tijd met succes wordt gevolgd, terug komen. Be verwijk heeft van deze methode voor de kor te baan in onze omgeving de primeur. Het bestuur heeft ook nu weer gezorgd voor een attractie tijdens de pauze tusschen deii eersten en tweeden omloop. Eenige ren ners van de Beverwijksche Rennersclub „Ken nemerland" zullen op de baan een sprint wedstrijd houden. De winnaar van deze sprint rijdt vervolgens een wedstrijd tegen den draver, die in den eersten omloop den snelsten tijd heeft getoond. Het spreekt vanzelf, dat aan de inrichting van de baan weer de grootst mogelijke zorg wordt besteed. Het wegdek wordt voorzien van duinzand, waarvan de leverantie onder de leden, die daarvoor in aanmerking ko men, zal worden aanbesteed. Ter hoogte van de finish, nabij de Brandsteeg zal een tri bune verrijzen, die alleen voor introducés toegankelijk zal zijn. In verband met de te verwachten groote belangstelling zullen bij de voornaamste si garenwinkeliers kaarten voor de draverij in voorverkoop verkrijgbaar.zijn tegen geredu- ceerden prijs. Het Avondfeest. Na afloop van de harddraverij zal er nog volop gelegenheid zijn om feest te vieren. Het bestuur van de harddraverij vereeniging, vindingrijk als steeds, heeft daarvoor weer iets origineels bedacht. In de avonduren zal de Beverwijksche Harmoniekapel, die als naar gewoonte ook de course met muziek zal opluisteren, een muzikale wandeling door de gemeente maken, gevolgd door een taptoe op het Stationsplein. Ook deze taptoe een voor Beverwijk ongekend schouwspel wordt door de Harmoniekapel verzorgd. Een grootsch vuurwerk, dat des avonds te 10 uur op den Koudenhorn wordt afgestoken, zal den feestdag besluiten. Na afloop vertrekt te 23.54 uur een tf;tra trein in de richting Haar lem. Een onsmakelijke naam verdwijnt. De Mestkade wordt Oostkade. In de practijk is meermalen de wensche- lijkheid gebleken om den naam der Molen straat te veranderen in Zeestraat, waardoor eerstgenoemde kleine straat dan een zij straat vormt van de Breestraat. Herhaalde lijk toch komt het voor, dat personen ko mende uit de richting Haarlem en Alkmaar en gaande in richting Wijk aan Zee, moei lijkheden ondervinden bij het kiezen van den juisten weg. In verband hiermede stellen wij u voor den straatnaam „Molenstraat" te ver anderen in „Zeestraat". Van deze gelegenheid maken wij gebruik om gevolg te geven aan een reeds door den gemeenteraad kenbaar gemaakten wensch tot verandering van den naam „Mestkade". B. en W. stellen den Raad voor deze kade in het vervolg te noemen „Oostkade". Maatschappelijk Hulpbetoon gaat verhuizen. Een nieuw gebouw aan de Koningstraat. Zooals bekend is, is het kantoor der in stelling Maatschappelijk Hulpbetoon geves tigd in het Raadhuis. De administratie wordt gevoerd in een tweetal boven-lokalen, ter wijl de wekelijksclle uitbetalingen geschie den ter gemeente-secretarie. Ook andere lokalen worden regelmatig door dezen dienst in beslag genomen. Bovendien wordt in een hulpgebouwtje achter het Raadhuis dagelijks gelegenheid gegeven voor het stempelen door de ongeor ganiseerde werkloozen. Het behoeft geen betoog, dat de nochtans gebrekkige huisvesting voor dezen dienst, die geleidelijk in omvang is toegenomen, drin gend een andere oplossing noodig maakt. De ligging zoowel als de inrichting der in ge bruik zijnde lokaliteiten zijn geheel onvol doende en beantwoorden niet aan hetgeen thans voor een vlotte behandeling van zaken en voor een behoorlijke administratie wordt vereischt. Daarenboven werkt de aanwezigheid van bedoelde kantoren en de bovenverdieping van het stadhuis dagelijks zeer storend op den arbeid en den goeden gang van zaken aldaar. Dit bezwaar klemt te meer daar de indeeling van het gemeentehuis op zichzelf reeds ver ouderd en weinig gelukkig moet worden ge noemd. Omdat ook de werkzaamheden ten stadhuize, geleidelijk in omvang blijven toe nemen en in het bijzonder aan de gemeente administratie zwaardere eischen worden ge steld, komt het B. en. W. niet verantwoord voor, dat de huidige toestand bestendigd blijft. Zoolang maar eenigszins mogelijk was is getracht met de bestaande ruimten te volstaan. Ook is het niet wenschelijk, dat de door de instelling Maatschappelijk Hulpbe toon gebezigde lokalen langer aan haar eigenlijke bestemming worden onttrokken. Geruimen tijd geleden hebben B. en W. dan ook reeds plannen beraamd om hierin verandering te brengen, doch zij mochten hierin tot heden niet slagen. Door den aankoop van het perceel van de N.V. v.h. Gebr. Majoor in de Koning straat is' echter de mogelijkheid geopend om voor een en ander een betere oplossing te vinden. Naar de meening van B. en W. is de -KO' ningstraat, gelegen in het centrum der ge meente, uitermate geschikt om aldaar het Bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon te vestigen. De directeur van Openbare Werken heeft een plan ontworpen voor een gebouw ter plaatse, dat kan worden gebruikt voor het beoogde doel en later eventueel ook voor andere doeleinden geschikt is. Op den beganen grond zijn geprojecteerd twee kantoorlokalen, benevens een spreek kamer en het archief. Naast het gebouw is een portaal ontworpen van hout, afgedekt met glas. Dit portaal is gedacht als stem- pelgelegenheid. terwijl aldaar voorts de uit betaling van steungelden zou kunnen geschie den. Indien aan het gebouw later een andere bestemming wordt gegeven, kan dit portaal worden verwijderd. De verdieping bevat een vergaderzaal voor het bestuur van Maat schappelijk Hulpbetoon. Het overige gedeelte van het gebouw is bestemd als woongelegen heid voor den persoon, diè belast zal wor den met het schoonhouden enz. van het ge bouw en voor deze werkzaamheden vrij wonen zal genieten. Het gebouw bevat vol doende reserve-ruimte in verband met on verhoopte uitbreiding van den dienst. De stichtingskosten van het gebouw worden begroot op ruim f 6300 terwijl voor aanschaf fing van den noodigen inventaris een bedrag van ongeveer f 700 benoodigd zal zijn. Het bestuur der instelling Maatschappelijk Hulpbetoon heeft B. en W. medegedeeld, dat het zich met de aangegeven oplossing kan vereenigen. Ook B. en W. zijn van meening dat het voorgelegde plan een alleszins be vredigende oplossing geeft. Het komt B. en W. bovendien voor. dat het huren van een ge bouw zoowel uit financieel als uit practisch oogpunt niet de voorkeur verdient. Zij stellen den Raad dan ook voor hun het voor de uitvoering van het plan benoo- digde crediet ad f 7000 te willen toestaan. (De Sierteeltcentrc.\B heeft, even als verleden jaar,, honderdduizen den hoornen beschikbaar voor beplanting van wegen, plantsoe nen enz. die met steun van de regeering bij kweekersen worden gekocht.) Er worden in ons kleine landje, Zonder dat erop wordt gelet, Van dag tot dag, kan men wel zeggen, Millioenen boomen opgezet. Zij zijn een factor in het leven, Van groote stad tot klein gehucht, Maar plegen snel den geest te geven, En dragen practisch nimmer vrucht. Men kan dit moeilijk sierteelt noemen, Dit zijn de boomen van de soort, Die men niet zien kan langs de straten, Maar die men (vaak ongaarne) hoort. Doch schaduwboomen langs de wegen En siergewas in het plantsoen, Dat is een „opzet" daarentegen, Waaraan men nooit teveel kan doen. Die bloeien in de teerste kleuren, Die geven weelde voor het oog, Die schatten zij, die dikwijls treuren. Vooral in dezen tijd zoo hoog. Laat de gemeenten dus bestellen, Zij- doen er ieder mee plezier En maken zoo in crisisdagen Ook nog eens waarlijk „goede sier". P. GASUS. BLOEMBOLLENVEILING „BEVERWIJK". De laatste bloembollen veiling kenmerkte zich door een groote aanvoer tulpen, narcis sen, irissen en ander bijgoed. De handel voor tulpen, narcissen was stug, voor irissen en bijgoed vlugger. Er komen reeds beduidend irissen aan de markt. Tweemaal geveilde tulpen en narcissen worden direct gekeurd en opgeslagen. De prijzen waren: Vroege tulpen. Brilliant Star z. 11—12 1.30, z. 10—11 1.10, Grand Due z. 12 op 3.20, Mr. v. d. Hoeff z, 12 op 1.50, Prins van Oostenrijk z. 12 op 1.50, Procerpine z. 12 op 1.50 z. 11-12 1.00, Ant. Roozen z. 1112 1.00, Salmonetta z. 12 op 1.55, z. 11—12 1.35, Schoonoord z. 10—11 1.60. Thournesoll z. 1112 1.60, Witte Due Max, z. 10—11 l.OO Darwin- en late tulpen. Bar. de la Torinaye z. 1011 0.75. Bartigon z. 1112 1.00, Lord Carnavan z. 12 op 1.20, Clara Butt z. 11—12 1.00, z. 10—11 0.85, Wlm. Copland z. 1011 0.7^, Princ. Elisabeth z. 12 op 1.20, z. 1011 0.75, Inglese. Yellow z. 10 11 0.75, z. 9—10 0.26, King Harold z. 10—11 0.75, Phil, de Comminet' z. 1112 1.10, z. 1011 0.80; Rev. Ewbank z. 12 op 1.20. Mrs. Farne. Sanders z. 12 op 1.20,- z. 1112 l.OO, Sieraad van Flora z. 12 op' 1.25. Narcissen. Golden Spur 1.20, Lourens Coster 0.75, Mad. de Graaff 1.201.65, Poëticus 0.350.85, Prin ceps dn. 0.500.95, Spring'Glory rond 0.40 Irissen. Ca janus 6 op 0.19, 56 0.07, Frans Hals 78 0.23, 6—7 0.14, v. H-ugtenburg 8 op 0.65, 7—8 0.35, 6—7 0.15, Imperator 8 op 0.21, 7—8 0.06, 6—7 0.03, Poggebeek 8 op 0.23, 7—8 0.15 6—7 0.07, Queen o. t. Blues:0.33. Rembrandt'8 op 0.65. 78 0.30, 67 0.14. Wedgwood 8 op 0.60, White Excelsior 8 op 0.36, 7—8 0.19, 6—7 0.10, Yellow Queen 8 op 0.39, 78 0.31, 67 0.11. Diversen. Colchicum 1.10, Anem. Fulgens 0.500.79, Anem. de Caen I. 0.70, H..0.20, Scilla Siiberica 7—8, 0.19, 8 op 0.81, Scilla Campanulata 8 op 0.19, 78 0.15, Porcelaine Scepter 9 op 0.25, dubb. Galanthuis 4—5 0.48, 5 op 1.09, Cliio- nod, Luecileae 4—5 0.10, 5 op 0.22. RAADSVERGADERING. Op Vrijdag 30 Augustus zal de gemeente raad in zijn oude samenstelling voor de laatste maal bijeenkomen..In deze vergade ring zal o.m. een voorstel van B. en W. aan de orde komen, om over te gaan tot stichting van een afzonderlijk gebouw voor den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon in de Ko ningstraat. De gemeenterekening aan geboden. Nadeelig saldo 22.463. ZATERDAG 24 AUG. 1935 B. en W. hebben aangeboden de rekening van inkomsten en uitgaven van de gemeente over den dienst 1934. Zij gaat vergezeld van de rekeningen en balansen der verschillende bedrijven en diensten, benevens de rekening van de instelling Maatschappelijk Hulpbetoon over hetzelfde dienstjaar. De gemeente-rekening sluit wat den ge wonen dienst betreft met een nadeelig ver schil tusschen de inkomsten en uitgaven van f 57.261,07. Aangezien echter op 1 Juli j.l. ver schillende inkomsten van den dienst 1934 nog niet konden worden verantwoord en wel tot een bedrag van f 34.812,79, terwijl voorts nog was te betalen een bedrag van f 15.08, kan het nadeelig slot worden teruggebracht tot een bedrag van f 22.463,36. Laastgenoemd bedrag wordt in de rekening over 1936 in uitgaaf ge bracht. Ten aanzien van het nadeelig slot op den Gewonen dienst ad f. 22.463.36 merken B, en W. het volgende op. Hoofdzakelijk is dit ongunstig resultaat te wijten aan de omstandigheid, dat over het jaar 1934 rond f 15.000 meer voor werkloos heids- enarmenzorg werd uitgegeven dan aanvankelijk werd geraamd. Voorts hebben enkele inkomsten niet die opbrengst gegeven, welke redelijkerwijze kon worden verwacht, zooals b.v. de havengelden, de begrafenisrech ten, de opcenten dividend- en tantième-belas ting en de vexunakelijkheid^oelasting. De bedrijven en diensten gaven de navol gende uitkomsten: Begroot Werkelijk Electrieiteitsbedr. Winst f 52.933.57 f 65.278.87 Grondbedrijf Winst f 1.571.65 f 1.571.65 Gasbedrijf Winst f 67.162.88 f 53.239.50 Slachthuis Winst f 855.13 f 1.935.68 Openb. Werken Verlies f f 64.89 Ophaal- en stortingsdienst Verlies f 500.f 35.46 De kapitaaldienst geeft een nadeelig slot van f 137.102.28. Dit betreft kapitaalsuitgaven, waarvoor t.z.t. een leening dient te worden gesloten. W. J. Kamlag, electricien, naar Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 260a. C. A. Hoogewerf, dienstbode, naar Wijk a. Duin, H. Hoflanderweg 119. 'A. Dros, scheik. ingenieur, naar Wijk aan Duin, Lijsterbeslaan 8. J. Vlottes en gezin, broodbezorger, naar Wijk aan Duin, H. Hoflanderweg 234a. K. Aardenburg, dienstbode, naar Heems kerk, Luttik Cie 24. C. J. Hoogervorst, dienstbode, naar Haar lem, Barteljorisstraat 43. H. Marx, schoenmaker, naar Wijk aan Duin, Oude Alkm. weg 70. F. G. Verstsege, zonder ber., naar Noord- wijk, Zeestraat 8. J. Beliën, zonder beroep, naar Velsen, Hagw- lingerweg 117. R. van der Wal, loodgieter, naar Wijk aan Duin, Regulierstraat 68. BURGERLIJKE STANU. Ondertrouwd :A. G. Groot en G, W. du Pau; F. Bolognese en A. E, Mello. Getrouwd: C. M .Kochx en J, Beliën. C. de Vries en B. M. Tenberg; Bevallen: M. J. van GeijtenbeekWintjens, d.; J. van der KolkSalomons, z.; A. de Weijer—Pauw, d. De Bisschop van Haarlem. Aanhoudende verzwakking geeft reden tot ongerustheid. Dr. J. G, Hoge, geneesheer-directeur van de Maria-Stichting, waar zooals men weet Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem ver pleegd wordt, heeft het vólgende communi qué uitgegeven: „Ofschoon de toestand in het algemeen ongewijzigd blijft, geeft de aanhoudende verzwakking wel reden tot ongerustheid. Met het oog op de algemeene verzwakking van Monseigneur kan geen bezoek worden toegelaten". ENGELAND'S SLEUTELPOSITIE, het Suezkanaal, dat thans in 'het middelpunt, der belangstelling staat. Door het kanaal te sluiten zou Engeland verdere operaties van Italië in Afrika onmogelijk, kunnen maken. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland e Vrije Veiling. 23 Augustus 1935. Breekpeen 2545 Spinazie per kist 3550 Sla per kist 2065 Postelein per kist 2030 Andijvie per kist 1535 Wortelen per bos 25 Rabarber per bos 35 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Bloemkool le soort per stuk 1216 Bloemkool 2e soort per stuk 46 Tomaten per KG. 410 Doppers per K.G. 1624 Capucijners W. per K.G. 1622 Capucijners B. per K.G. 1428 Raspers per K.G. 1528 Snijboonen per K.G. 45 Dikke boonen per K.G. 45!/2 Sperc. b. z. dr. per K.G. 55 1/2 Sperc. b. m. dr. per K.G. 4—5 Tuinboonen per K.G. 47 Trosboonen per K.G. 710 Pronkboonen per K.G. 2}/z3. Komkommers pér stuk i3 Roodekool per stuk 33 1/2 Gelekool per stuk 3QVz Groenekooï per stuk 23 Frambozen per doosje 27—34 Appelen per K.G. 512 Peren per K.G. 512 Roode bessen per slof 7485 Bramen per slof 85—95 Meloenen per stuk 8—20 Druiven per K.G. 34—36 LOUP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: M. Schouten, dienstbode, van Wijk aan Duin, Baanstraat 113., A. van der Kolk, dienstbode, van Heems kerk, Vondellaan 13. Antje Nan, dienstbode, van Amsterdam, Arendsweg 57. J. Brasser, dienstbode, van Wijk aan Duin, Vondellaan 13. P. Boekei, dienstbode, van Alkmaar, Von dellaan 33. A. van Elburg en gezin, fabr. arbeider, van Wijk aan Duin, Str. van Linschotenstraat 63. J. A. Brands en gezin, kapper, van Velsen, Heemskerkerweg 23. A. M. Schuurman zonder, van Wijk aan Duin, Bloksteeg 23. P. van Lieshout en gezin, bröodventer, van Heemskerk, Bloksteeg 23. Wed. R. Dekker geb. Teer, zonder, van Anna Paulowna, Dr. Schuytstraat 49. J. J. M. G. Hoeijmans en gezin, zonder, v. Wijk aan Duin, Stumphiusstraat 17. M. Bruins, dienstbode, van Heemskerk. Breestraat 92. J. van Ommen, sigarenmaker, van Kampen. N. Scholtenstraat 20. E. van Kleef, huishoudster, van Monnicken- dam, Jan Vermeij enstraat no. 9 J. A. van Assema, schilder, van Wijk aan Duin, Torenstraat 16. B. Kaaijk en gezin, sigarenmaker, van Arn hem, Jan Alsweg 2. Vertrokken personen: A. M. van Nobelen, kapelaan, naar Oudorp, R.K. Pastorie. H. Heijink, marechaussée, naar Wateringen i (Z.-H.) Militairen verdwaalden. Op Daitsch grondgebied gearresteerd. Later na verhoor vrijgelaten. Tijdens oefeningen van een afdeeling militairen van het garnizoen Venlo, zijn Vrijdag een reserve 2e luitenant Esser en een dienstplichtige sergeant H. aan de Duitsche grens verdwaald en op Duitsch grondgebied terecht gekomen. Zij zijn daar door douane ambtenaren aangehouden en naar het Duit sche grensstation Straelen geleid, waar zij ontwapend en vastgehouden werden. Dank zij de tusschenkomst van de Rijks politie uit Venlo werden de beide militairen, 's middags door een drietal uit Dusseldorf overgekomen grensambtenaren slechts aan een streng verhoor onderworpen en werden zij niet vastgehouden. Zij moesten een verkla ring teekenen, waarin de toedracht der zaak werd vastgesteld, waarna zij hun wapens weer in ontvangst konden nemen, vrijgelaten en naar de Nederlandsche grens geleid wer den. Wordt de Tilburgsche textiel staking voorkomen? St. Lambertus aanvaardt de voorstellen. UTRECHT, 23 Augustus (A.N.P.) In de Donderdagmiddag gehouden hoofdbestuurs vergadering van den Nederlandschen R.K. Textielarbeidersbond St. Lambertus en de gehouden vergadering van het adviescollege van den bond, bestaande uit de afgevaardig den van alle afdeelingen in den lande, is de situatie in de wollen stoffenindustrie te Til burg onder het oog gezien en besproken. Door den bondsvoorzitter werd uitvoerig verslag uitgebracht van den plaats gehad hebbende onderhandelingen. De afgevaardig den gaven hun afkeuring te kennen, dat de werkgevers het voorstel dér arbeidersorga nisaties niet ongewijzigd hadden aanvaard. De beide bondsinstanties stelden zich echter unaniem op het standpunt, dat de dagelijk- sche leiding van den bond al het mogelijke heeft gedaan om uit de onderhandelingen het grootst mogelijke voordeel voor de ar beiders te halen. Overwegende alle omstan digheden zijn beide instanties tot de een stemmige conclusie gekomen, dat van even- tueele verwerping van het laatst gedane voorstel der werkgevers met de daaraan verbonden consequentie van een staking, in deze tijdsomstandigheden voor de arbeiders meer nadeel dan voordeel verwacht moet worden en besluiten zich bij de huidige situatie neer te leggen, met dank aan degenen die de onderhandelingen van arbeiderszijde hebben gevoerd en de Tilburgsche arbeiders te adviseeren een zelfde standpunt in te nemen HOLLAND—AMERIKALIJN Burg er dijk 23 van Rottendam naar New- Orleans. Beemsterdijk 23 v. N.-Orleans te Rotterdam Delft dijk 23 van Vancouver te Rotterdam. HALCYON LIJN. Vredenburg 22 van Cadix naar Melilla. Stad Haarlem 21 van Bagnoli naar Melilla. Vredenburg, Vlaardingen n. Narvik 21 (6.19 n.m.) 360 mijl O.Z.O. van Wiek. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein tuitr.) 22 van Teneriffe. Jagersfontein (thuisr.) 23 (n.m.) te South ampton verw. Springfontein (uifcr.) vertr. 24 van Port Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk 22 van Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Groote kerk 23 van Antwerpen te Hamburg. Serooskerk (uitr.) 22 te Kobe. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaróea 21 van Japan naar Batavia. Tjinegara 22 van Shanghai te Manilla. Tjisalak 21 van Shanghai naar Chinampa HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (uitr,eis) 23 van Calcutta. JAVA—NEW YORK LIJN. Talisse, New-York, naar Java 21 van Sin gapore. Adrastus,-New-York, naar Java'passeerde 22 Perim. JAVA—MAURITUS—AFRIKALIJN. Houtsman, 21 van Port Natal naar East- London. Bontekoe 21 van Mauritius te Batavia-.1 Tasman 22 van Hongkong te Port Louis. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amor 23 van New-York naar Pt. au Prince. Bennekom, Chili naar Amsterdam 23 te Vlaardingen. Bodegraven 23 van Hamburg te Antwer pen. Boskoop 21 van Arica naar Mollendo. Ceres 22 van Varna te Constantza. Costa Rica 21 van Amsterdam te Barbados en vertrok naar Port Liman. Euterpe 23 van Bordeaux naar Amsterdam. Ganymedes 22 van Piraeus naar Algiers. Irene, 22 van Alicante te Barcelona. Merope 22 van Amsterdam te Hamburg. Nereus, 22 van Bilbao naar Santander. Oberen, 23 van Amsterdam te Rotterdam. Nereus 23 van Bilbao te Santander. Simon Bolivar 23 van Amsterdam naar w - Indië. Hebe 23 van Kopenhagen naar Amsterdam. Ariadne 23 van Amsterdam naar Kopen hagen. Saturnus 23 van Amsterdam naar Bilbao. Orion 22 van Alexandria naar Jaffa. Pluto 23 van Gothenburg te Aarhuus. Rhea 22 van Licata te Venetië. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Sadland (thuisreis) p. 23 Ouessant 25 (12.30 van.) te IJmuiden verwadhit. NED. INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 22 van Singapore naar Pladjoe. Agnita 7 te Amsterdam voor dokken, ver trekt 23 naar Curacao. Aldegonde 15 van Canton naar Swatow. Alette, 21 te Soesoe. naar Miri, Balik Papan, Singapore, Soèrabaja voor dokken. Anastasia, 21 van Pladjoe naar Singa pore. Angelina 19 van Singapore naar Bang kok. Apollonia 21 te Mionfalcone voor dek ken, waarsöh. Oonstanza. Salonica, Volo. Artemis 19 van Oonstanza naar Gibral tar, Tanger, Melilla, waarsch. Constantza. Augustina, 15 te Batavia' voor dokken. Geno'ta 2 lte Contantza, naar Land's End v.o.. waarsch. Engeland. Curacao. Gadila 31 te Alexandrië verwacht, waarsöh. Port Said, dan Haifa, Pauillac, Rouaan. Hermes 23 te Constantza verwacht, naar Haifa, Beyrouth, Suez. Iris 22 te Singapore, naar Pladjoe, Singa pore, voor dokken. J. B. Aug. Kessler 8 van Singapore naar Sydney. Josef ina 21 van Honkong naar Swatow. Juno 21 te Soerabaja. Macuba 21 te Haifa, naar Pauillac, waarsch. Rouaan. Magdala, 25 te Alexandrië verwacht, naar Port Said, Haifa, Pauilec, Rouaan. Mag,a 25 bij Gibraltar verwacht, naar Triest, waarsch. Venetië, dan Haifa, Pauillac, Rouaan. Malvina 19 te Port Arthur voor bunkers, laadt te Haymark Terminal (Calcasieu Ri ver) voor Montreal, Golf van Mexico. Mamura 21 van Rotterdam naar St. Kitts v. o. Manvantara 25 te Gothenburg verwacht, naar Stockholm. Marpessa, 20 te Curacao, naar Takoradi en Dakar. Megara 21 te Houston, n. Shellhaven. Rouaan. Morula 23 te Montreal verwacht, naar Key West v.o. Mitra 24 bij St. Kitts verwacht, naar Aruba, Buenos-Ayres. Muren a 15 van Rotterdam naar St. Kitts v.o., Curacao, Paula 21 te Singapore, naar Soesoe, B. Papan. Perna 20 van Ibicuy naar Curacao. Petroneila 19 van Bangkok naar Pladjoe. Bhofoos 21 van Curacao naar Land's End v.o,, Rotterdam, Hamburg. Rapana 21 te Rotterdam voor dokken, 29 gereed, naar St. Kitts v.o. Rotuia 22 te Granton, naar St. Kitts v.o. Seopas 19 van Amsterdam naar St. Kitts v.o. Selene 25 te Haifa verwacht, naar Port Said, Constantza. Semiramis 17 van Singapore naar Colom bo. Soesoe, Singapore, Port- Sudan, Enge land. Sunetta 20 van Contantza naar Land's End v.o., waarsch. Engeland. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Poelau Laut 23 van Amsterdam naar Ba tavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 23 van Marseille. Kota Gede (thuisreis) 23 van Genua. Garoet 23 van Batavia te Rotterdam. SaigonJavaNoumea LIJN. Van Rees, Batavia n. Noumea p. 21 Thurs day eilanden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5