WEERBERICHT, VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip verm. aankomst Laatste bericht Aldan Amstelland. Alkmaar Beyerland British Renown Bloemfontein Bodegraven Bennekom Barneveld Benwèll Tower Boskoop Bahia Berenice Colombia Cordillera Ceres (Ned.) Euterpe Eurymedon Eleni Europe Eemland Freiburg Gaasterkerk Gera Ganymedes Gaza Gorbea Mendi Halle Hermes Heidelberg Hebe (Ned.) Hamm Joh. v. Oldebarneveldt Jagersfontein Joh. de Witt Krusau Luneburg Merope Myrmidon Meerkerk Montferland Maaskerk Merope Orpheus Pluto (Ned.) Patricia Poelau Bras Polyphemus Poelau Tello Poseidon Polydorus. Polaris Londen Rhea (Ned.) Runmaro Randfontein Reggestroom Serooskerk Scesterberg Sal land Salabangka Stel'a 'Ned.) St. Philipsland Tarakan Tajandoen Tawali Venus (Ned.) Winha Wolsum. Archangel. Buenos Aires Chili Newcastle Abadan Z. Afrika Chili Chili Chili La Plata Chili Hamburg. Danzig West Indië West Indië Bourgas Bordeaux Batavia. Rosario Pt. Arthur. Hamburg Ned.-Indië. Japan Ned. Indië Bourgas Rosario Huelva Macassar Bourgas Ned. Indië Danzig Ned.-Indië. Batavia Zuid Afrika Batavia Norrköping Ned. Indië Hamburg Batavia. Japan Beunos Aires West Afrika Hamburg Stettin Gothenburg Mexico Batavia Batavia Batavia Barcelona Batavia. Venetië OxelÖsund (v. IJm.) Z. Afrika W. Afrika Japan Leningrad Buenos Aires Batavia Alexandrië Leningrad Fjorden Batavia Batavia Yxpila (v. Velsen) Archangel 22 Sept. 25 Aug. 2 Sept. 25 Aug. 24 Aug. 23 Aug. 6 Sept. 25 Aug. 31 Aug. 5 Sept. 25 Aug. 6 Oct. 27 Aug. 2 Sept. 23 Aug. 13 Sept. 27 Aug. 6 Sept. 25 Aug. 12 Oct. 22 Sept. 25 Aug. 23 Aug. 8 Sept. 8 Sent, 21 Aug. 25 Aug. 30 Aug. 14 Sept. 23 Aug. no Pont, 21 Aug. 28 Aug. 25 Aug. 15 Sept. 25 Aug. 5 Sept. 26 Aug. 24 Aug. in lading, in lading. 16 Aug. van Callao. 24 Aug. vertrokken. 18 Aug. van Port Said. 21 Aug. van Beira. 24 Aug van Antwerpen. 23 Aug. te Vlaardingen. 18 Aug, van Curasao. 19 Aug. van Necochea. 21 Aug. van Arica. 22 Aug. van Bremen, in lading. 19 Aug. van Barbados. 23 Aug. van Pto Cabello. 22 Aug. te Constantza. 23 Aug. vertrokken. 23 Aug. van Port Said. 1 Aug. vertrokken. 15 Aug. van Colon. 24 Aug. vertrokken. 21 Aug. te Tjilatjap. 21 Aug. van Marseille, pass. 22 Aug. Gibraltar. 22 Aug. van Piraeus. 17 Aug. te Buenos Aires. 22 Aug. van Ouessant. >22 Aug. van Port Said. 21 Aug. van Cadix. 21 Aug. van Port Sudan. 22 Aug. van Kopenhagen. 20 Aug. van Macassar. 20 Aug. van Perim. 23 Aug te Southampton, in lading. 17 Aug. vertrokken. 21 Aug. te Colombo. 24 Aug. vertrokken. 23 Aug. te Londen. 21 Aug. te Singapore. 20 Aug. van Bahia. 22 Aug. te Hamburg. 24 Aug. vertrokken. in lading. 23 Aug. te Aarhuus. 17 Aug. van Port of Spain. 19 Aug. van Port Said. 15 Aug. van Port Swettenhan in lading. 19 Aug. van Setubal. 24 Aug. vertrokken. 20 Aug vertrokken. in lading. 21 Aug. vertrokken. 17 Aug. van Kaapstad. 14 Aug. te Sassandra. 22 Aug. te Kobé. 22 Aug. vertrokken. 18 Aug. van Las Palmas. in lading. 21 Aug. van Mutzuna. 22 Aug. van Elseneur. 22 Aug van Gudvangen. 21 Aug. vertrokken. 21 Aug. van Padang. 21 Aug. van Ligari. 20 Aug. vertrokken. 19 Aug. van Röst. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART HEEMSKERK TE UMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Binnenhaven Buitenhaven Nederl. id. m.s. m.s. Majori Janssens Trangsund Noordzee bijlegger id. BEVERWIJK De stervende iepen. Forsche boomen ten doode gedoemd. De zoo gevreesde iepziekte heeft onder de boomen, die onze straten en wegen sieren in den loop van de laatste jaren een geduchte opruiming gehouden. De groote zorgen, waarmede de dienst van openbare werken de patiënten als het ware omringde, hebben niet kunnen beletten, dat het sterftecijfer onder de trotsche olmen onrustbarend geste gen- is. De ziekte woekert voort en er is nog geen geneesmiddel gevonden, dat de epidemie tot staan kan brengen. Met groote bezorgdheid heeft men gadegeslagen, hoe ook de trotsche boomenrijen, die de Breestraat sierden door de gevreesde iepziekte werden aangetast. De volle, schaduwgevende kruinen begonnen hun fleu- rig aanzien te verliezen, de bladeren ver schrompelden als teeken, dat ook zij den strijd moeten opgeven. De Beverwijkers zullen zich moeten verzoenen met de gedachte, dat hun geliefde Breestraat weldra van haar bladerdak beroofd zal zijn. Verscheidene zieke boomen zijn reeds gerooid en hun leege plaatsen zijn even zoovele schrijnende verwondingen. Som mige Breestraat-bewoners mochten dan al eens mopperen, dat de zware boomkruinen de zonnestralen beletten in hun woningen door te dringen, zij zouden ze in deze „hittegolf" juist om dit feit slechts noode missen. En bo vendien kunnen zij zich een voorstelling vor men hoe leelijk de Breestraat zal zijn, wan neer de iepen eens niet meer de oude topgevels boven nieuwe winkelpuien zullen schaduwen, wanneer zij slechts aan het einde van de boo- menrij nabij het Luxor Theater de leelijke gaping zien. veroorzaakt door het vellen van een aantal boomen, die naast eikaar stonden. De directeur van openbare werken kon ons over het behoud van de Breestraat-iepen geen hoop geven. Precies een kwart eeuw hebben zij noodig gehad, om tot den huidigen wasdom te komen. In 1910 werden zij geplant als heel jonge boompjes, die den steun van twee palen noodig hadden, om staande te blijven. De ge meente heeft het drama reeds zien aankomen en maatregelen genomen, om een nieuwe boombeplanting aan te brengen. De iepen zullen worden vervangen door linden, die in een boomkweekerij reeds in voorraad worden gehouden. In de kweekerij komen deze linden de eerste kinderjaren te boven, zoodat zij al eenigen groei hebben bereikt, wanneer zij de iepen komen vervangen. De opengevallen plaatsen zullen dus door lindeboomen worden aange vuld. Ook de iepen langs den Velserweg zullen aan de ziekte ten gronde gaan. Deze boomen- rij wordt echter niet vervangen. De boomen vormen daar een belemmering voor het ver keer en bovendien zal de situatie daar een groote verandering ondergaan, wanneer de primaire weg voor snelverkeer zal zijn aan gelegd. Dan zal toch in ieder geval tot ver breeding van den Velserduinweg moeten worden overgegaan en zouden de iepen toch het veld moeten ruimen. En zoo zal het niet zoo heel lang meer duren of Beverwijk is van ztfn iepen beroofd. In het villapark werden de zieke olmen reeds vervangen door acacia's en kastanjes. Maar dat nu ook nog de Breestraat haar tooi verliest is voor ons Beverwijkers toch wel heel erg. De tijd heelt alle wonden en over een tiental jaren zal ook dit iepenleed weer geleden zijn. En ondanks deze troost zien we toch allemaal met een tikje weemoed de forsche boomen, die velen met zooveel zorg hebben zien planten en opgroeien, ten prooi vallen aan de iepziekte, die door zoo'n akelig klein kevertje veroorzaakt moet worden. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der Werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week in totaal 778 werkloozen ingeschreven tegen 768 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers Beverwijk 448 (vorige week 442i. Wijk aan Duin 259 (247j en Heems kerk 71 (79). REORGANISATIE BIJ DE BLOEMEN VEILING. Vrijdagmiddag zijn bij de bloemenveiling „Centrum" nieuws transportwagens in ge bruik genomen, waarmede de bloemen voor de veilingklok worden gereden. Tot nu toe geschiedde dit bloementransport door middel van draagburries, die door twee mannen ge dragen moesten worden. De transportwagens kunnen echter door één man worden bediend, zoodat het onaangename gevolg van de in voering dezer nieuwigheid was, dat eenige leden van het personeel moesten worden ontslagen. Tegenover deze minder aange name gevolgen stonden voor de directie ech ter de voordeelen van een meer economische exploitatie en van betere wijze van vervoer van de bloemen. Noteering van Beverwijk, 23 Augustus 1935. Spinazie per kist f 0,30f 0,60 Postelein per kist f 0,10f 0,24 Andijvie per kist f 0,30f 0,50 Wortelen per bos f 0,02f 0,04 Komkommers per 100 f 1,50f 3 Augurken per slof f 0,16f0,38 Aardappelen, klei, per K.G. f 0,02f 0,03 ld. zand, per K.G. f 0,04 Doppers per K.G. f 0,18f 0,20 Capucijners per K.G. f 0,16 Tuinboonen per K.G. f0,05f 0,08 Snijboonen per K.G. f 0,04f 0,05 Heerenboonen per K.G. f 0.04f 0,06 Trosboonen per K.G. f 0,07f 0,09 Roode kool per 100 f 4,50 Bloemkool per 100 f 6—f 15 Uien, per K.G. f 0,04 Sla per kist f 0,26f 0,50 Pieterselie per kist f 0,10 Selderie per kist f 0,10 Appelen per K.G. f 0.08—f 0.14 Peren per K.G. f 0,09—f 0,18 Priumen per K.G. f 0,14f 0,22 Aardbeien per doosje f0,28 Druiven per K.G. f 0,32—f 0,40 A. D. O. Op uitnoodiging van de vereeniging O. I. V. te IJmuiden speelt A. D. O. Zondag a.s. aldaar te 3 uur een propaganda wedstrijd tegen D. O. S. uit Roelofarendsveen. R. K. KORFBAL. De R. K. Korfbalclub O. N. K. speelt Zon dag a.s. tegen de R.K. Korfbalclub te 't Kalf. SLUITING KASTEEL „MARQUETTE". Het bestuur der V. V. V. deelt mede, dat het kasteel „Marquette" 31 Augustus officieel voor dit sei-ziboen wordt gesloten. Wij raden daarom een ieder aan, nog deze laatste week gebruik te maken van de gelegenheid, het mooie kasteel van binnen te zien. Het park wordt 15 September gesloten. CONCERT. Zondag 25 Augustus zal het patronaats fanfarecorps „St. Cecilia" (dir. P. Kuis), om 5 uur een concert geven in het wandelpark „Marquette". Programma 1. Groot Rotterdam; Lecroix de Lorraine; Capricieuse. Na de pauze: Blaze, Away; Feeërie Ballet; Nederlandsche school- en volksliederen-pot pourri; Nationale walspotpounri; Sarye Marijs. HEEMSKERK Geboren: Immerentia Geertruida, d., van Gijsb. Spanjaard en I. M. Smit; Jacob, z. van Nic. de Munk en E. Cath. Mantjes. Ondertrouwd: Petr. A. Klaase en A. M. Adrichem, beiden alhier; Joh. H. Hendriks, te Amsterdam en Cath. Schoen alhier, Gehuwd: W. P. Majoor, 37 j., te Beverwijk en J. C. van Roon, 39 j., onlangs alhier. KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ. Hierbij geven wij het officieel programma van de door de vereeniging „Koninginnedag en Hardraverij" te houden feesten op 3 en 4 September. Dinsdag 3 September 9 uur opening dooi den algemeenen voorzitter den heer Jos. Hen- neman, waarna opstelling van den optocht van vereenigingen, historische en komische voor stellingen, voorts versierde fietsen, wagens, auto's enz. Voor de mooiste versiering en voor de aardigste voorstellingen zijn door de ver eeniging groote geldprijzen ter beschikking gesteld. 1 uur. Groote nationale harddraverij op de prachtige Marquéttelaan (een der mooiste janen van N. Holland) van alleen geregistreer de paarden om prijzen van f 300, f 150, f 75 en f 25. Na de course uitreiking qer prijzen door bur gemeester Vreugde. 9 uur. Gymnastiek uitvoering van D. O. K in het verlichte „Lunapark". Woensdag 4 September. 9 uur. Optocht van alle schoolkinderen door het dorp, voorafgegaan door het Fanfare corps „St. Caecilia" waarna Aubade voor het Raadhuis. Feestrede door den Burgemeester. Het dochtertje van den heer van Veen (voorzitter Koninginnedag) zal mevr. Vreug de een bouquet aanbieden. 10 uur. Loting voor het ringrijden in café ,De Oranjeboom". 10.15 uur. Nationale ringrijderij om prach tige prijzen. 10.30 uur. Aalgrijpen voor meisjes van 14 jaar en ouder in het Lunapark. 2 uuir. Kegelloop voor meisjes van 10 tot 14 jaar. 3 uur. Bolhappen voor jongens van 10 tot 14 jaar. 4 uur. Korfbal-wedstrijd op het A. D. O.-ter- rein (entrée vrij). 8 uur Uitreiking der prijzen door den bur gemeester. Alle inwoners worden verzocht deze beide dagen de vlag uit te steken. Voor opgaven voor de diverse spelen kan men zich aanmelden bij de volgende heeren: J. Tromp; C. M. v. Veen; Th. Koopman; J. Bekker; J. Kos; C. Smit, G. de Boer, P. Koop man; j. Beentjes Bzn.; J. Beentjes Jac.zn.; Alb. Henneman en Jac. Meyland. Inleggeld voor ringrijden f 1,50. Aalgrijpen f 0,25 de andere spelen f 0,10. WIJK AAN ZEE DE VECHTPARTIJ BIJ HET NOORDERBAD. De bedrijfsleider van het Noorderbad, die betrokken was bij de vechtpartij met een vrachtrijder van welk „treffen" wij in ons blad van Vrijdag gewag maakten, verzoekt ons mede te deelen, dat hij geen gebruik heeft ge maakt van een bos sleutels, waarmede hij zijn tegenstander te lijf zou zijn gegaan. Hij heeft den strijd, zooals hij ons mededeelde „met bloote handen" beslecht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jantje, d. van J. H. Bolweg en D. Balder, Klaas, z. van B. C. Laarkamp en J. Booker, Petrus Maria, z. van P. S. Put en M. van Verseveld. Ondertrouwd: Chr. W. Wevers en A. Chr. Joor, M. Kok en M. A. Evers, A. Kamps en K. Visser, J. F. Groot en C. M. Scheffers. Gehuwd: R. de Vries, 27 j. en Th. A. Raat 24 jaar. Overleden: J. M. J. Peters, 6 j. (wonende te Wanroy) GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: twee heerenrijwielen, een hond, een gouden ring. ZWEMBAD „ADRICHEM". Voor het diplomazwemmen, waarvoor de proeven a.s. Zondag zullen worden afgelegd, hebben zich 50 gegadigden opgegeven. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag den 27en Augustus 1935, des avonds half acht De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de aanwijzing van gemach tigden tot bijwoning van de openbare verga dering van Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie ingevolge artikel 160, derde lid der ge meentewet. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot hernieuwde vaststelling der veror dening regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging der gemeente veldwachters. 4. Staten van oninbare en nog te verhalen posten, behoorende bij de gemeente-reke ning voor het dienstjaar 1934. 5. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening voor het dienstjaar 1934. IJMUIDEN EXCURSIE ..ANIMO". Op Zaterdag 7 September zal de Technische I Studieclub „Animo" een excursie houden naai de Droste's Cacao Fabrieken te Haarlem. 1 WERELDRECORD „ONDER WATER BLIJVEN" De heer Lineasi een parelvisscher uit Britsch-Indië thans vertoevende in IJmuiden zal op de zwemwedstrijden Zondagmiddag a.s. in de inrichting Maerelaan trachten, het we reldrecord ondqr water blijven te verbeteren. Japansche scheepvaart Naar uit Tokio wordt gemeld heeft de Ja pansche Minister voor Verkeerswezen besloten het subsidie, dat de Japansche scheepvaart- Maatschappij, de „Nippon Yusen Kaisha", ont vangt voor het onderhouden van de regel matige diensten op Europa voor het begroo- tingsjaar 19361937 vastJ te stellen op 1500 Millioen Yen. Over het begrootingsjaar 1935 1936 heeft deze maatschappij een subsidie van 750 mill. Yen ontvangen, zoodat het bedrag derhalve verdubbeld wordt. Grieksche scheepvaart. Bij de Nationale Stoombootmaatschappij van Griekenland bestaan er plannen om drie nieuwe Dieselmotor-schepen te laten bouwen ter versnelling van de diensten op Noord- Amerika en Marseille, waardoor de mogelijk heid geschapen wordt om beter te kunnen concurreeren. Het grootste van de drie sche pen. dat bestemd is voor de vaart op den At- lantischen Oceaan wordt 20.000 Br. Reg. Ton, terwijl de twee andere schepen elk 6.000 Ton groot zullen zijn. Alleen wanneer ae Grieksche Staat voor dit bouwplan bereid is te helpen bij de financiering, zal dit kunnen worden uit gevoerd. De Maatschappij heeft dan ook ge vraagd om een bedrag van 40.000.000 Drach men. De regeering heeft tot nog toe in deze zaak geen beslissing genomen. Aangekomen: 22 Augustus: Hontestroom ss Londen. Gateshead ss Newcastle. Arbo ms Colchester. Achilles ss Bolnes. Arma ms Rotterdam. Vechtstroom ss Huil. Douglas ss Goole. Perseus ss Hamburg. 23 Augustus: Millisle ss Rotterdam. Midsland ss Sunderland. Thriantha ms Kings' Lynn. Crackshot ss Sunderland. Sambre ms Rotterdam. Otterhound ss Duinkerken. Pan Gothia ms Aruba. Zeeland ms Londen. Majori ms Trangsund. Vertrokken: 22 Augustus: Islands Falck pk Huil. Wolfram ss West Afrika. Austvard ms Hamburg. Vaccares ss Duinkerken. Oberon ss Rotterdam. Lingestroom ss Plymouth. Dalarö ss Newcastle. 23 Augustus: Westlaan ms Boston (L.) Texelstroom ss Liverpool. Sambre ms Parijs. Simon Bolivar ss West-Indië. Agnita ms Curacao. Elton ss Leningrad. Emilie Maersk ss Frederikshavn. Aanvaring s.s. Napier Star". Naar uit Liverpool wordt gemeld, zal de ge- heele lading van het s.s. Napier Star, dat Zon dag j.l. in aanvaring kwam met het Britsche stoomschip „Laurentic", gelost moeten wor den, voordat men de schade afdoende kan her stellen. De lading zal worden overgeladen in het Britsche s.s. „Fresno Star", dat heden al daar aankomt. Totaal uitgebrand. Naar uit Osaka (Japan) wordt bericht is het Japansche s.s. „Kounan Maru", geladen met gasolie, terwijl het bij Chemulpo voor anker lag, totaal uitgebrand. Klipvischfabricage in Portugal. Vanuit Portugal is een commissie naar Noor wegen afgereisd om daar de klipvischfabricage te bestudeeren. Men wil n.l. in eigen land dat bedrijf gaan uitoefenen ten einde de werk loosheid zooveel mogelijk te verminderen. Motorschade. Het met hout van Trangsund komende Ne derlandsche motorschip Majori is hier binnen- geloopen tot herstel van eenige schade aan den motor. Proefvaart. Het te Rotterdam voor Ned. Indië gebouwde motor-passagiersschip Janssens is hier binnen gekomen tot het inschepen van genoodigden voor het maken van de officieele proefvaart. WINKELS EN TAPPERIJEN MOGEN OPEN BLIJVEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben bepaald dat op 31 Augustus onthef fing is verleend van het verbod des avonds na 10 uur een winkel voor het publiek ge opend te hebben en wel tot des nachts 12 uur en dat de tapperijen in de gemeente op 31 Augustus geopend mogen zijn tot des nachts 12 uur. Voor de tapperijen wordt hierbij op dien datum tot genoemd uur vergunning verleend tot het geven van muziek en dans. EEN UUR VROEGER VISCHAFSLAG? Onder een groote groep leden van de visch- ventersvereeniging „De Eendracht" te Am sterdam bestaat sinds langen tijd het ver langen te zien, of het niet mogelijk is dat het aanvangsuur van den Rij ksvischaf slag te IJmuiden, met een uur vervroegd wordt. Het bestuur van de V.V.V. de „Eendracht" heeft een verzoek gericht tot het college van B. en W. te Amsterdam om dit voorstel te steunen, en daarna de goedkeuring aan de bevoegde Rijksautoriteiten te verzoeken. De kwestie van dit vervroegd aanvangsuur is, dat de venters naar IJmuiden kunnen ko men hoofdzakelijk voor liet koopen van schelvisch. daar deze nu zijn aangewezen, op enkele consignentenhandelaars die de schel visch aan de markt brengen. Kan de afslag een uur eerder beginnen dan kunnen de venters al hun bisch aan den afslag te IJmuiden koopen, om dan van uit IJmuiden 's morgens tien uur Amsterdam reeds van versehe visch kunnen voorzien. Onder de vischhandelaars te IJmuiden spe ciaal de groothandel, zijn tegen dit verzoek, PERSONALIA. De heer G, Toornvliet beroepen predikant te Nieuwerkerk a. d. IJsel. zal alvorens bevestigd te worden voor de classis Gouda kerkelijk examen afleggen. De data van dit examen is bepaald op 8 October a.s. MARKTPRIJZEN. Zaterdag, 24 Augustus. Tarbot par K.G. 0.82—0.70. Griet per 50 K.G. 188. Tongen per K.G. 1.20—0.72. Zetschol per 50 K.G. 1412. Kleine schol per 50 K.G. 13—1.40. Pierterman en Poon per 50 K.G. 10.50. Groote gullen per 50 K.G. 3.80. Kleine gullen per 50 K.G. 3.20. Wijting per 50 K.G. 2.20—0.65. Avondweerbericht K.N.M.I. te De Bilt- Zwakke tot matigen Oostelijke tot Zuid* lijken wind, toenemende bewolking, Waa^ schijnlijk regen of onweer. Koeler. Verdere vooruitzichtenOnzeker. Barometer Hedenmorgen 9 uur 756 m.M Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 73 jp Laagste heden nacht 64 p Hoogste heden 67 p' OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENBUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 54«n HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zondag v.m 0.20 uur; n.m. 1.02 uur. Maandag v.m. 1.25 uur; n.m. 1.54 uur! Dinsdag v.m. 2.09 uur; n.m. 2.33 uur' VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur water 68 F. Temperatuur lucht 66 F RADIOVERBINDING SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Zaterdag 24 Augustus 1935, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Aldabi. Alphacca, Alpherat, Baloeran, Co- lombia, Dempo, Edam, Johan v. Oldenb'arne- velt, J. P. Coen, Kota Agoeng, Kota Baroe Kota Gede, Marnix v. St. Aldegonde, Poelau Bras, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Simon Bolivar, Statendam, Veendam, Volendam. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen via Scheveningen Radio te bereiken. BEROEP AANGENOMEN. Mr. H. H. Gaikema, proponent der Alge meen e Doopsgezinde Sociëteit, te Velsen. Noord, heeft het beroep naar de ge- rneente Dantumerwoude aangenomen. Mr. Gaaikema werd in 1904 te Oldehove geboren! studeerde in 1922 tot 1927 in de rechten te Groningen, waar hij den Meestertitel be haalde, en was daarna van 1928 tot 1931 werkzaam in de gemeente-administratie te Groningen, Oldehove en Wijk aan Zee en Duin. In deze laatste periode vestigde hij zich te Velsen en studeerde men van 1931 tot 1935 te Amsterdam in de theologie. In het begm van dit jaar werd mr. Gaaikema, die lid" is van den kerkeraad der Doopsgezinde ge meente te Beverwijk, tot proponent bevor derd. Hij ontving ook een beroep naar Wochum, dat hij afsloeg. Zooals de lezers we ten, neemt mr. Gaaikema het ambtswerk te Beverwijk waar gedurende de afwezigheid van ds. J. van Calcar, welke tot half October zal duren. Voor dien tijd zal dus de intrede te Dantumerwoude niet kunnen plaats heb ben. VELSEN BEROEP AANGENOMEN. Mr. H. H. Gaaikema, prop. te Velsen, heeft naar we vernemen, het beroep van de Doops gezinde Sociëteit te Dantumawoude aange nomen. VERGADERING CHR. VROUWEN- VEREENIGING. De eerstvolgende bijeenkomst van de Chr, Vrouwenvereeniging vindt plaats op Donder dag 29 Aug. in het gebouw voor Chr. Belangen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Mosterd en A. Plugboer, Amsterdam, Uiterwaardestpaat 58 III, Tromp straat 91, IJmuiden (Oost), Amsterdam, Zaaiersweg 123 hs. A. Bruisschaart en K. Metzelaar, Fr. Naer- boutstraat 25, IJmuiden (O), Trompstraat 166a IJmuiden (O.), v. Wassenaerstraat 56. G. de Heer en M. A. van den Nieuwendijk, D. Hartoghdw.str. 14, IJmuiden (O.) K. Wil helmstraat 15, IJmuiden. H. Fransen en A. C. Rijnwalt, Amsterdam, Heerenstraat 1211, IJmuiden (O)., Trompstraat 106, Amsterdam. F. Langenhoff en H. A. F. A. Vegersteen, Amsterdam, Wakkerstraat 4, Santpoort, Hoofd straat 346, Amsterdam, Wakkerstraat 4. A. Otte en W. Vissink, Velsen, Kanaalkade 50, IJmuiden. Kon Wilhelminakade 88, IJmui den, le Alex. Belldw.str. 2. J. Snel en A. Smit, IJmuiden, Casembroot- straat33, Pr. Krugerstraat 36, Casembrootstr. 31. Getrouwd: D. Broek en J. Verschoor, Helm- straat 3, IJmuiden; J. P. van der Veldt en M. J. Boolj, Schuitstraat 2, Santpoort; F. C. Spie ring en A. Bos, Amsterdam, Gr. van Prinste- rerstraat 7; B. J. Dingerdis en G. A. Meinders, Postoorsstraat 28 inw.; J. B. van Zutphen en J. J. H. Versteege, Haarlem, Brouwerskade 11 rd.; C. Jilleba en J. J. Glerum, Zeeweg 353, Driehuis; A. Lettemeijer en M. J. Schellevis, P. J. Troelstra weg 19. IJmuiden (O.). Bevallen A. H. BanninkVermeer, z., Bak kerstraat 3, IJmuiden; J. Hoitingade Boer, 2 d„ Lindenstraat 16, IJmuiden; A. Stroet— Kager, z., Stationsweg 68a, IJmuiden. Overleden: Greta Gerrigje van der Stelt, 11 jaren, Ruysdaelstraat 22, IJmuiden; Mietje Bakkum, 61 jaren, weduwe van J. Orij, Piet Heinstraat 105, IJmuiden; Jan Friederich Brachter, 24 jaren, ongehuwd, Tuindersstraat 123, IJmuiden. DRIEHUIS RIJWIELPLAATJES GESTOLEN. Alhier zijn uit een schuur van den tuinder H. 3 rijwielplaatjes gestolen, twee van fietsen en een uit den zak eener jas. Bij drie andere fietsen heeft men de plaatjes laten zitten. Ver moed wordt, dat geen onbekenden aan 't werk zijn geweest, daar de gesloten zijnde schuur geopend is met een sleutel, die op een bepaal de plaats werd neergelegd, welke alleen aan het werkvolk bekend was. Waar echter bi] tuinders het verloop onder 't werkvolk nog al groot is, zal het niet meevallen den waren schuldige op te sporen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Augustus. Ondertrouwd 22 Augustus: M. Gerritse en A. W. H. Franse; P. Hansen en H. B. v. d. Bosch; J. W. Kok en M. A. Kroon; C. P- Heemskerk en E. R. M. v. d. Goes; G. T. van Kesteren en S. v. d. Berg. Getrouwd 22 Augustus: A. C. van Beusekom en J. van Raaphorst; J. Brinkman en F. W. v. d. Bergh; P. Louter en R. v. d. Heide; P. H. Doeven en E. A. Doeven; P. A. de Lijster en E. Dufrenne; J. Hertog en L. Drogtrop. Bevallen 22 Augustus: H. J. Sernee—Goo- vaerts, d.; C. Siekman—Blom, d. Overleden 21 Augustus: G. Ravensbergen, 71 j., Reitzstraat; P. Volger, 46 j., Buitenrustlaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6