WIJK AAN ZEE RAADSVERGADERING. Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van wethouder N. Ter voort (loco-burgemeester). De heer Ter v o or t deelde na opening der vergadering mede, dat de burgemeester wegens plotselinge ongesteldheid verhinderd was de vergadering te leiden. Aangezien de burgemeester tevens secretaris is, moest voor deze vergadering ingevolge art. 39 der Ge meentewet een secretaris worden benoemd. Burgemeester en Wethouders hadden voor deze functie Mr. A. Kale aangewezen, die de vereischte eeden aflegde. Na vaststelling der notulen stelden B. en W. voor den heer J. J. de Wildt aan te wijzen als gemachtigde tot bijwoning van de open bare vergadering van Gedeputeerde Staten, welke te Haarlem in verband met het fusie- vraagstuk op 4 September wordt gehouden. De heer G ij s b e r t s vroeg zich af, of deze keuze wel goed was. omdat hij er niet zeker van was, of de heer De Wildt een enthousiaste voorstander van de fusie was. De heer De Wildt verklaarde voorstan der van de fusie te zijn, zoodat de heer Gijs- berts in dit opzicht gerust kon zijn. De raad ging na deze verklaring met het voorstl van B. en W. accorod. In verband met de opmerkingen van den Minister werd op voorstel van B. en W. be sloten over te gaan tot£ hernieuwde vast stelling der verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging dei- gemeenteveldwachters. Op aandrang van den 'Minister werd het verschil in bezoldiging tusschen chef-veldwachter en veldwachter teruggebracht van f 100 tot f 50. Na een besloten zitting werden vastgesteld de staten van oninbare en nog te verhalen posten behoorende bij den gemeenterekening voor het dienstjaar 1934 tot een totaal be drag van f 1369. Daarna werd de gemeenterekening van 1934 vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvangsten op f 505.436.35, uitgaven f 505.359.65, batig saldo f 76.70. Kapitaaldienst ontvangsten f 92.549.63, uitgaven f 171.864.73, nadeelig slot f 79.315.10. De rekening van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis werd vastgesteld in ontvangsten op f 5769.11, uitgaven f 3077.23, batig saldo f 2691.88. De cijfers van de rekening van het Burger lijk Armbestuur waren: ontvangsten en uit gaven f 166.468.53. De rekeningen waren door een commissie, waarin zitting hadden de heeren Bakkum, v. d. Colk en De Wildt, in orde bevonden. Na afhandeling der agenda heeft de voor zitter de raadsleden, die in den nieuwen raad niet zullen terugkeeren, namelijk de heeren iZuiderduin, Gijsberts, Poortstra, Geys, Kruithof, de Winter en Kruidenberg, dank gebracht voor de goede verstandhouding, welke in den raad geheerscht heeft en voor de wijze, waarop zij B. en W. in hun moei lijke taak hebben ter zijde gestaan. De heer Kruithof dankte in de eerste plaats de kiezers voor het in hun gestelde vertrouwen, dat hij gedurende zestien jaren had mogen ondervinden. Men heeft, mij aldus spr. wel eens verkeerd beoordeeld, maar men heeft dat nooit aan mij kunnen merken. Ondanks alle uiteenloopende mee ningen is men toch altijd in vrede en met een handdruk uiteen gegaan. Spr. dankte ook den burgemeester voor de steeds betoonde welwillendheid. Hij was steeds de raadsleden ter wille en een flinke werker, die in korten tijd de gemeente weer onafhankelijk van de regeering maakte. De heer Kruithof uitte ook zijn waardeering jegens de ambtenaren, die de raadsleden steeds in alles ter wille waren. Spr. hoopte, dat deze goede verstandhouding ook in den nieuwen raad bestendigd zou blijven. De heer Zuiderduin memoreerde, dat hij zijn taak als wethouder steeds met ple zier heeft vervuld. In wethouder Tervoort vond hij steeds een oprecht collega en een trouwe kameraad. Van ganscher harte hoopte spr. dat de heer Tervoort opnieuw wethouder zou mogen worden. De heer Geys sprak een kort woord van afscheid namens de R.K. Raadsfractie, waar na de voorzitter deze laatste vergadering van den raad in zijn oude samenstelling sloot. DE BEZOLDIGING VAN DE GEMEENTE VELDWACHTERS. De in de raadsvergadering van den 18en Juli j.l. vastgestelde verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging der gemeente-veldwachters heeft den minister van Binnenlandsche Zaken alsnog aanleiding gegeven tot het maken van enkele opmerkingen. De minister meende voor de bezoldiging van den chef-veldwachter en voor de veldwach ters in tijdelijken dienst het oorspronkelijk ingenomen standpunt te moeten verlaten en wenscht het verschil in bezoldiging tusschen eerstgenoemden functionaris en den veldwach ter teruggebracht te zien van f 100 tot f 50, terwijl voor de veldwachters in tijdelijken dienst de onderscheiding tusschen gehuwden en ongehuwden moet vervallen en hun week loon moet worden berekend naar de aan- vangswedde van de veldwachters in vasten dienst. Ten einde voor dit jaar de moeilijkheden, die uit een terugstorting van het teveel geno- l tene zouden kunnen voortvloeien te vermij den is na een bespreking ten Departemente SCHEEPVAARTBERICHTEN J A V A-MA URITIU S - AFRIK A LIJN. Tasman Hongkong n. Pt. Natal 26 v. Tamatave Houtman 25 v. Manilla te Kaapstad. Roggeveen Pt. Natal n. Batavia 26 v. Sabang. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) p. 26 Ouessant. Grootekerk 27 van Hamburg te Rotterdam. Meerkerk (thuisr.) 24 van Penang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk N.-York n. Rotterdam 26 (12.0 v.m.) 600 mijl W. van Valentia. Jagersfontein 27 v. Rott. n. Hamburg. Meliskerk (uitreis) p. 26 Gibraltar. Veenaam Lissabon n. Rotterdam 28 (8.30 v.m. G.T.) voorgaats verwacht). Edam N.-York n. Rott. 26 te Halifax. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen Wabana n. Rotterdam 25 (5.34 n.m.) 460 mijl W. van Land's End. Stad Zaandam Vlaardingen n. Savona 25 (6.1 n.m.) 30 mijl Z. van Niton. Stad Zaltbommel Melilia n. Vlaardingen 26 (10.25 v.m.) 100 mijl Z.W. van Niton.. Stad Arnhem Seriphós n. Emden p. 25 Gibr. Vredenburg 25 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Haarlem 26 v. Melilia n. Rott. goedgevonden, dat de nieuwe bepaling van de salarieering der tijdelijke veldwachters in werking zal treden op 1 October a.s. op wel ken datum de aanstelling voor dit jaar ge ëindigd is. De gemeenteraad heeft in zijn Dinsdag avond gehouden vergadering aan dezen wenk gehoor gegeven. HEEMSKERK PAST OP UW RIJWIEIfN. Maandagavond werden van het erf van den heer G. Koper aan de Jos. v. Kuikweg 2 fiet sen ontvreemd, terwijl de eigenaars zich bij gelegenheid van een verjaarspartijtje in de woning van Koper bevonden. BEZOEK AAN MARQUETTE. Dinsdagmorgen hebben 70 ouden van dagen een bezoek gebracht aan het wandelpark Mar quette. Ongeveer 2 1/2 uur hebben de oudjes in het park vertoefd, waarna de tocht met auto's werd voortgezet. BEVERWIJK De wethouderszetels. Nog geen overeenstemming. Naar wij vernemen bestaat in de R.K. Raadsfractie nog steeds geen eenstemmigheid omtrent de bezetting van den wethoudersze tel, waarvoor a.s. Dinsdag 3 September reeds de verkiezing moet plaats vinden. Wij deel den reeds eerder mede, dat de heeren J. Bis schop, N. J. Out en J. L. F. Fost naar dezen zetel gegadigden zijn. De nieuwe R.K. raads fractie telt vijf leden, zoodat twee der RK. raadsleden van de staatspartij zich voor de moeilijkheid geplaatst zien, aan wien zij hun stem zullen geven. Zoolang geen eenstemmig heid wordt bereikt, blijft de bezetting van den tweeden wethouderszetel dus nog een puzzle. Wanneer de heeren het ook Dmsdag nog niet uitgemaakt hebben, wie het ambt van wet houder in de komende periode zal vervullen, zal liet ook voor den geheelen raad moeilijk zijn om uit de impasse te maken. Er waren zelfs al menschen, die een herhaling van de September-gebeurtenissen van 1923 voor spelden. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad zal in zijn nieuwe samen stelling Dinsdag 3 Sept. a.s. des middags te 2 uur voor de eerste maal vergaderen. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Installatie nieuw benoemde raadsleden. 2. Benoeming van Wethouders. 3. Benoeming van: a. 4 leden der Commissie van bijstand in het beheer der lichtbedrijven; b. 4 leden der Commissie van bijstand in het beheer der Openbare werken; c. 4 leden der Commissie van bijstand in het beheer der financiën; d. 4 leden der Commissie van bijstand in het beheer van het Openbaar Slachthuis; e. 1 lid der Commissie van overleg voor de ambtenaren (vacature Maters). RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De B. R. C. „Kennemerland" zal a.s. Zondag voor haar leden een peletonproefrit houden over langen afstand. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 27 van Rott. n. Hamburg. Bloemfontein (thuisr.) 27 te Dar es Salaam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Pinang N.-York n. Java p. 27 Pantellaria. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjibadak 25 v. Batavia te Shanghai. Tjlsondari 25 v. Java te Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 26 v. Amst. te B.-Ayres. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Atlas 16 v. Curacao n. N.-Colombia. Baralt 17 v. Curasao n. Bovenwindsche-eil. Ceres 26 v. Stamboul te Izmir. Irene 26 v. Valencia n. Malaga. Euterpe 27 v. Bordeaux te Amsterdam Midas 26 v. Curasao n. Haiti. Odysseus 16 v. Curasao n. Haiti. Stuyvesant 26 v. W.-Indië te N.-York. Trajanus 26 v. Ceuta n. Motril. Ulysses 26 v. Izmir n. Stamboul. Vesta 26 v. Valencia n. Barcelona. Ariadne 27 van Kopenhagen naar Gdynia. Berenice, Danzig n. Amsterdam, 27 te Ko penhagen. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuihreis) 26 van Rio de Janeiro. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Bras (thuisreis) p. 26 Gibraltar, DE A.S. HARDDRAVERIJ. Na de harddraverij te Zaandam, welke he den Woensdag wordt gehouden, worden aan het secretariaat van de Harddraverijvereeni- ging ..Beverwijk en Omstreken" de eerste be langrijke inschrijvingen 'verwacht voor de op Donderdag 5 September in de Breestraat te houden groote course. Onder meer wordt de inschrijving verwacht van de kampioenen van Noord- en Zuid Holland en van Nederland lange en korte baan. KENNEMERS—B. E. C. De Kennemers spelen a.s Zondag in het Ge meentelijk Sportpark een wedstrijd tegen de sterke tweede-klasser B. E. C. KRACHTSPORTWEDSTRIJDEN. Zondagmiddag te 12 uur zullen in de boven zaal van Hotel „Oud Meerenstein" de kracht sportwedstrijden om den Kikkertbeker een aanvang nemen. Onze plaatselijke kracht- sportvereeniging „D. O. K." heeft zich met de organisatie belast. Op den eersten wedstrijddag komen uit de gewichtheffers en de worstelaars tweede klas se, in de afdeelingen extra veder-, veder- en lichtgewicht. Voor a.s. Zondag zijn 44 deelnemers inge schreven. Wijziging der Ministeries. Gaat op 2 September in. De Staatscourant van Dinsdag avond bevatte een K. B., waarbij met ingang van 2 September op de meest eervolle wijze ontslag wordt verleend aan dr. ir. H. C. J. H. Gelissen als Mi nister van Economische Zaken en aan mr. dr. L. N. Deckers als Minister van Defensie, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hen aan de Koningin en aan den lande bewezen. Met ingang van denzelfden datum zijn benoemd tot Minister van Handel Nijverheid en Scheepvaart, dr. ir. Ge- lissen en tot Minister van Landbouw en Visscherij, mr. dr. Deckers. Tijdens de ontstentenis van den mi nister van defensie wordt bij hetzelfde K. B. het beheer van het Departement van Defensie ad interim opgedragen aan den minister van Staat, Minister van Koloniën, dr. H. Colijn, voorzitter van den Raad van Ministers. NIEUWE GRIFFIER VAN DE PROVINCIALE STATEN VAN OVERIJSEL. In de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring van de Provinciale Staten van Overijsel werd benoemd tot griffier dier Staten, in de vacature, ontstaan door het overlijden van Mr. W. M. Wijt, de heer Mr. R. van der Veen, re ferendaris der Provinciale Griffie te Zwolle. Licht in het drama te Wilder- vank. WILDERVANK, 27 Augustus. Naar men zich zal herinneren is de gemeente Wilder- vank in de eerste helft van Juni in beroering gebracht, door het verdwijnen van een alleen- wonenden ouden man, Kroeze genaamd. Na eenige dagen zoeken werd het lijk van den man, dat was verzwaard met eenige ijze ren staven opgehaald uit het Oosterdiep in de nabijheid van zijn woning. In verband met deze vondst werden te Wildervank twee ar restaties verricht. Naar wij vernemen heeft thans een van beide gearresteerden een ge deeltelijke bekentenis afgelegd door te ver klaren. dat hij bij deze zaak betrokken is geweest. Het onderzoek duurt voort. Voor het eerst sinds 270 jaar is voor het koninklijk paleis in Londen de wacht weer door marinesoldaten betrokken. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (uitreis) 27 van Port Said. Kota Agoeng (uitreis) pass. 27 Sagres. Kota Baroe (uitreis) 27 te Sabang. Soekaboemi (thuisreis) p. 26 Guardafui. Kota Gede (thuisreis) p. 26 Gibraltar. Dempo (thuisreis) p. 27 Perim. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Aeneas, Dairen n. Rotterdam 27 van Port Said Philoctetes, Dairen naar Rotterdam, 26 v. Taku Bar. Menelaus. Rotterdam n. Japan 25 van Plymouth. Teucer, Rotterdam naar Japan 26 te Shanghai. Bencleuch, Dairen naar Rotterdam 27 van Gibraltar. City of Batavia, Saigon n. Rotterdam 27 te Suez. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bin tang, Vancouver naar Bombay 25 van Batavia. Saparoea, Calcutta n. Vancouver 24 Van Manilla. Siantar 27 van Rangoon naar Vancouver. Verstekeling aan boord. Met i Nederlandsche stoomschip „Sal- land" v i,Ae Kon Holl. Lloyd is Zdhdag j.l. te Hef gaaf ónze koopvaardij vloot slecht. Tonnage met 16 pet. verminderd. In andere landen niet zoo'n sterke teruggang. Het mailschip „Patria", dat deel heeft uit gemaakt van de vloot van den Rotterdam- schen Lloyd en na bijna vijf jaar oplegger te zijn geweest, naar Sovjet-Rusland is ver kocht. is thans bij Wilton te Schiedam voor zijn nieuwe bestemming gereed gekomen. Het vertrek zal waarschijnlijk morgen plaats hebben. De verkoop van dit schip is voor onze koopvaardij geen ernstig verlies; de „Pa tria" toch viel reeds buiten de eigenlijke vlootsterkte van den Rotterdamschen Lloyd. Hetzelfde geldt voor de naar Italië verkochte „Gelria" van den Koninklijken Holland se hen Lloyd, welk schip in normale tijden ook van de hand gedaan en door een nieuw vervangen zou zijn. Anders staat het echter met de talrijke schepen voornamelijk vrachtbooten welke voor het internationale verkeer zeer bruikbaar waren en die door verkoop naar het buitenland de sterke positie, welke onze koopvaardijvloot in het wereldscheepvaart- verkeer heeft ingenomen, sterk heeft onder mijnd. hetgeen mede voor den algemeen eco- nomischen toestand van ons land. dat door zijn geografische ligging in het wereldver keer een groote plaats inneemt, fnuikend kan worden genoemd. Viel naar wij van bevoegde zijde vernamen nog in 1931 een voor uitgang in de tonnage waar te ne men een groot aantal zeeschepen, dat in bestelling was, moest toen nog worden opgeleverd in de jaren 193135 is de sterkte van onze koop vaardijvloot, varende onder Neder- landschen zeebrief, met meer dan 25 pet. achteruitgegaan. De schepen, die met Indischen of West-Indischen zeebrief varen, zijn daarbij, in ver band met de bijzondere positie, welke zij Innemen, uitgezonderd. Zelfs is de Nederlandsche vloot van alle zeevarende landen het sterkst achteruitgegaan; de achter uitgang van de geheele Nederland sche tonnage over genoemde periode bedraagt Indië inbegrepen 16 pet.; die van de wereldtonnage 6 pet. Van enkele reederijen is vrijwel de geheele vloot door verkoop verloren gegaan; van andere staan op het oogenblik nog verschei dene, in goeden staat verkeerende schepen, voor den verkoop op de nominatie. De veel verbreide opvatting, als zou Nederland een te sterke vloot heb ben, is naar men ons van bevoeg de zijde op een desbetreffende vraag mededeelde in haar algemeen heid niet juist. Nederland neemt in de wereldvloot de plaats in onder Noorwegen, hetgeen allerminst in overeenstemming is met onze eco nomische en geografische positie. Clement van Maasdijk herdacht. Te Arnhem. Dinsdag was het 25 jaar geleden, dat de jonge aviateur Clement van Maasdijk bij een proefvlucht boven het landgoed Warnsborn bij Arnhem om het leven kwam. Ter herinnering aan dit tragisch feit, dat in Arnhem destijds zulk een groote ontsteltenis heeft verwekt, werd Dinsdagmiddag op de begraafplaats Moscowa bij het- graf van den jongen pionier een korte herdenkingsplechtigheid gehouden. Een broeder van den overledene, de heer J. E. van Maasdijk, heeft in een korte red'e een eeresaluut aan zijn te vroeg overleden broeder gebracht. De oudste in Nederland ge- breveteerde vlieger, de heer Mulder uit Nij megen, herdacht den vlieger van Maasdijk en bracht een eeresaluut aan de piloten, die dit jaar bij het vervullen van hun plicht het le ven lieten. Hij gaf in overweging dezen dag voortaan algemeen te doen zijn als herdenking van de Nederlandsche vliegers, die in de uit oefening van hun beroep het leven hebben verloren. Ook meende hij, dat er aanleiding bestond voor de oprichting van een monument voor de gevallenen. 1 Op het graf waren een tweetal kransen neergelegd. Er was vrij veel belangstelling, doch autoriteiten waren niet r.nnwezig. WOENSDAG 28 'AUG. 1935 Wilde staking te Tilburg. Bij wollenstoffen-fabrikanten In verband met loonsverlaging. De loonsverlaging in de Tilburg- sche wollen stoffen-industrie, welke Maandag is ingegaan, heeft geleid tot een wilde staking. Maandagmid dag werd reeds aan de fabriek van Thomas de Beer het werk neergelegd. Dinsdag had de staking zich uitge breid over tien van de negenendertig fabrieken. Gestaakt werd, behalve bij de reeds genoemde firma, bij Pessers van Zuylen, Elias, Mommers, Enneking, Droge, Kerstens, Brouwers, L. E. van den Bergh en Zwagemakers Bogaers. Het aantal stakers bedroeg ongeveer 1200. De stakers hielden Dinsdag een personeels vergadering. De toestand was rustig. Men verwachtte, dat de staking zich nog wel zou uitbreiden over meerdere fabrieken. De stakingsleiders zijn hoofdzakelijk com munisten. Het hoofdbestuur van de R.K. Textiel- arbeidersvereeniging „Lambertus" heeft haar leden aangemaand aan het werk te blij ven en onder geen voorwaarden het werk neer te leggen. In alle fabrieken is door de leden van den Tilburgschen fabrikantenbond Dinsdagmid dag de volgende aankondiging opgehan gen: Aangezien op verschillende fabrieken, aan gesloten bij den Tilburgschen Fabrikanten- bond onder het personeel een wilde staking is uitgebroken, brengen wij het volgende ter kennis van het personeel: 1. Al die leden van ons personeel, die mor gen, Woensdag 28 Augustus niet op het voor hen geldende aanvangsuur hun arbeid her vatten, worden geacht de dienstbetrekking onrechtmatig te hebben verbroken. 2. De wet op het arbeidscontract geeft den werkgever het recht ter zake van het on rechtmatig verbreken der dienstbetrekking een schadeloosstelling ter grootte van één week loon, te vorderen. 3. Van al degenen, die morgen Woensdag 28 Augustus de arbeid niet op het voor hen geldende aanvangsuur hervatten, zal deze schadeloosstelling gevorderd worden door in houding van het arbeidsloon over de afge- loopen kalender week. 4. Voor degenen, die de arbeid morgen op normale wijze hervatten, zal de betaling van het arbeidsloon over de afgeloopen ka- lenderweek geschieden op Donderdagmiddag 29 Augustus. 5. Degenen, die de dienstbetrekking op onrechtmatige wijze hebben verbroken, en morgen in gebreke blijven de arbeid op nor male wijze te hervatten, zullen bovendien geen aanspraak kunnen maken op uitbeta ling der vacantiedagen. 6. De werkgevers behouden zich uit de aard der zaak volledige vrijheid voor ten opzichte van de arbeidsvoorwaarden, die zullen gelden voor het geval de wilde staking blijft voort duren. Zaak werd door eigen personeel bestolen. Dieven en helers voor de rechtbank. Drie jeugdige magazijnbedienden, werk zaam in een glas- en aardewerk'handel in de Warmoesstraat te Amsterdam gevestigd, stonden voor de rechtbank terecht, ver dacht van diefstal van magazijngoederen. Het drietal bekende volledig; twee ver dachten waren ongeveer een jaar geleden be gonnen met diefstallen van partijen glas- en aardewerk. Tenslotte had ook de derde ver dachte zijn intrede in het misdadig com pagnonschap gedaan. In totaal hebben zij naar schatting van den eigenaar voor een bedrag van f 500 geroofd. De officier van Justitie vond de verdach ten brutale heeren, temeer daar de diefstal len gepleegd werden „onder de rook van het politiebureau in de Warmoesstraat". Spr. requireerde tegen de beide hoofdda ders een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest. Tegen den derden ver dachte requireerde hij acht maanden ge vangenisstraf. Vervolgens behandelde de rechtbank af zonderlijk de strafzaak tegen een 25-jarigen expeditieknecht, die ook werkzaam was in de zaak in de Warmoesstraat. De Officier wilde rekening houden met verd.'s gunstige verleden en requireerde vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Helers. Tenslotte stonden twee „kooplieden" te recht, die het. gestolen goed van de drie eer ste verdachten hadden gekocht. De officier requireerde tegen G. L. S. een gevangenisstraf van één jaar en tegen E. W. tien maanden. Amsterdam een Duitsch verstekeling aange komen: Deze man was eerst aan boord van het stoomschip „Montferland", doch is te Santos door eerstgenoemd schip overgenomen. Men heeft hem te Amsterdam ter beschikking ge steld van den vreemdelingendienst. De Italiaansche schepenaankoop. Naar men weet worden er veel schepen aan gekocht door den Italiaanschen staat om dienst te doen als troepenschepen. Ook zijn er ver scheidene passagierschepen voor dit doel in gebruik. De gewone lijndiensten ondervinden hiervan echter geen moeilijkheden omdat zij op de gewone wijze zullen worden gehand haafd. IJsIandsche visscherij. Volgens een statistiek van den IJslandschen gezant in Denemarken heeft de haringvissche- rij bij IJsland tot 10 Augustus in dit jaar 27.957 vaten haring opgeleverd tegen 134.563 vaten in dezelfde periode van het vorig jaar. Voor de deelnemende reederijen belooft de vissche rij in dit seizoen dus geen volkomen succes te worden. IJsïnvoer. In de Visschershaven is aangekomen het Noorsch motorschip Skoger van Kragerö met een lading ijs. AANGEKOMEN. 26 Augustus: Ek s.s. Oslo. Skoger m.s Kragerö Monkstone s.s. Swansea Ousel s.s. Liverpool 27 Augustus: Otterhound s.s. Duinkerken. Euterpe s.s. Bordeaux VERTROKKEN. 26 Augustus: Prinses Juliana m.s Texel Absalon s.s. Hoek van Holland Greta Force s.s. Delfzijl Helene m.s., Londen Rossum s.s. Archangel Zeeland m.s. Great-Yarmouth Beijerland s.s. Blyth BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Augustus. Bevallen 23 Augustus: J. M. Visscher—v. d. Fange, z.; H. M. J. KrouwelsTruijens, z.; 24 Augustus: A. MoeijesSeverijnse, z.; M. Mo- ser—Bijster, d.; E. K. Asma—Neuffer, d. en z.; 25 Augustus: G. Kamps—Jonas, d.; H. J. van Acker—Krause, z.; J. de Rooij—Johannisse, d.; 26 Augustus: S. L. de DroogWassenberg, d.; J. van MeelFeijen, a.; W. H. Bergman— Halsema, z. Overleden 24 Augustus: S. A. van Looij, 54 j., Van Marumstraat; P. J. Boelhouwer, 46 j., M. van Heemskerkstraat; 25 Augustus: L. Arendsv. Es, 86 j„ Teslastra.at; H. H. E. Martens, 76 j„ H. H. E. Martens, 76 j., Wester- houtstra a*

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2