„De HécKté Band". Nationaal Gedenkboek voor onze Koningin. Bij haar vijf en vijftigsten verjaardag. In een Standaardwerk, dat in verband met den vijfenvijftigsten verjaardag van Koningin Wilhelmina in groot formaat bij Scheltens en Giltay te Amsterdam is uitgegeven, wordt in een veertigtal hoofdstukken op populaire wijze de verhouding van Oranje tot alle deelen van ons nationale leven in vroeger tijd en in het heden, uiteen gezet. Oranje in betrekking tot ons staatsbestel, tot de volks welvaart, tot de weldadigheid, tot de Leid- sche Universiteit, tot onze internationale positie, tot de kerk, de vredesgedachte, het misdeelde kind, de defensie, de mobilisatie, de vloot, de Koninklijke Militaire Academie, de Raad van State, de jeugd, de lagere school, Oranj'e's beteekênis vooi- bepaalde gewesten van ons land: Friesland, Groningen, Over- jjsel, Utrecht, Zeeuwsch Vlaanderen, Bra bant, Limburg, West-Friesland en Luxemburg ziedaar een aantal kwesties, welke in dit uit voerige werk worden behandeld. Verder is nog geschreven over Oranje's relatie tot be paalde plaatsen: Amsterdam, Apeldoorn, Delft,"Den Haag, Rotterdam. Batavia, Soest- dijk, .over het beeld, dat onze letterkunde van hét Huis van Oranje geeft: Onze 17e eeuwsche dichters, onze strijdpoëzie, onze 19e eeuwsche dichters, onze dramatiek, onze romans en Oranje. Door <-;en in al deze hoofdstukken loopt de band, welke tusschen ons Vorstenhuis en ons volk heeft bestaan. De heer M.'J. Leendertse, die de redactie heeft gevoerd, schrijft in het hoofdstuk „Oranje en de laatste halve eeuw" o.m.: ..Men spreekt wel eens van de mystieke band tusschen ons volk en Oranje. Het is niet mogelijk precies aan te geven, waarin deze bestaat. Maar dit is zeker, dat deze innige verknochtheid door al wat er in den loop der laatste halve eeuw is gebeurd, vreugdevolle, maar niet minder droevige ervaringen slechts is gegroeid, sterk is geworden als de dood, een liefde, die vele wateren niet. zouden kunnen uitblusschen. Hoe gezegend Nederland was in het bezit te zijn van een Vorstin van welke dr. Japikse zeide, dat „geen onzer Stadhouders of Konin gen met zooveel zorg groot gebracht is, en geen hunner zoo goed onderlegd, zijn taak heeft aanvaard", bleek met name in het jaar 1914 Dat ons land buiten den oorlog is gebleven, danken wij naast God vooral aan onze Ko ningin, die niet aarzelde getrouw aan haar afgelegde eed, tijdig het bevel tot mobilisatie te teekenen. ons volk in dezen moeilijken tijd van verwarring en angst heeft bemoedigd, het een voorbeeld heeft gegeven van manne lijke zelfbewustheid en Godsvertrouwen, ons leger heeft bezocht en telkens weer geïnspi reerd tot trouw aan Koningin en Vaderland, haar goede zorgen heeft doen gaan over de tallooze personen en belangen, welke, dooi den wereldoorlog waren getroffen". De schrijver besluit 'zijn artikel aldus: ,,Het is een zegen van God, dat er boven ons jammerlijk verdeelde volk een macht staat, die niet afhankelijk is van den blinden wil van de helft plus een; een macht, die hoog kan staan, omdat zij de oogen van het volk niet behoeft te dienen; een macht, die door dë overgroote' meerderheid ónzer land- genootën nog wordt geëerbiedigd en geëerd; een macht ook, die niet maar rust op tra ditie, maar zichzelf door een dienende op vatting van haar hooge taak in verleden en heden luister bijzet. Het is van het grootste belang, dat in de branding van het heden het gezag van Oranje en de macht van Oranje blijven gehand haafd. De hechte, aloude band tusschen Vorsten huis en Vaderland mqet steeds rneer en steeds, meer worden versterkt. Hóe slecht" en verward de toekomst moge worden, wat er öp geestelijk, economisch, politiek gebied ook moge wisselen, wankelen, vallen Oranje blijve als nationale dynastie hoog en onaan tastbaar staan: symbool en beschermer onzer Nederlandsche zelfstandigheid, saamhorig heid en vrijheid. Oranje, het Godsgeschenk aan deze lage landen bij de zee, beteekent voor ons volk in het heden de bevestiging van zijn verleden, het licht, in het donker van dezen tijd, de hoop op een betere toekomst". De heer Leendertse wijst er in zijn artikel ook op, dat het niet vooral de duur der re geering is, welke speciale waarde geeft aan- bestuur onzer Koningin, maar. de Kwali teit. Deze zelfde opvatting van eerbied, ge negenheid en dankbaarheid vindt men tel kens weer in het boek terug. Nederlanders van allerlei richting en kring, die bijdragen hebben geleverd, wijzen allen op de vier eeuwen oude, onverbrekelijke eenheid tus schen Oranje en het Vaderland. De uitgave van het werk is uitstekend ver zorgd en tal van illustraties, waaronder bij zonder fraaie zorgen voor een prettige afwis seling tijdens het lezen. Van het boek is ook een luxé editie verschenen op geschept Oud- Hollandsch papier gedrukt en gebonden in met goud bedrukte zwaar lederen band. De eerste 250 exemplaren hiervan zijn genum merd. Zeer velen zullen ongetwijfeld in dit werk de uitdrukking vinden van wat in hen leeft en zullen versterkt worden in hun trouw aan het Oranjehuis. De eerste exemplaren van de luxe-editie van „De Hechte Band" zijn Donderdag aan de Koningin en de Prinses aangeboden. Afwikkeling achterstallige Duitsche handelsvorderingen. In de week van 26 tot en met 30 Augustus 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 300.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Ver- rechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 7936879515. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto uitstaande posten, die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks RM. 41.3 millioen. De Sonderkonto- posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde pe riode een totaal bedrag van ongeveer RM. 200.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volgordenummer was 16403. Het totale bedrag van de op het Treu- handerkonto Niederlande uitstaande vorde ringen die nog niet tot uitbetaling zijn ge komen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM. 15.9 millioen. De Treuhanderkonto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Naar Hef einclé van Het Tilburgsche conflict? Vele stakers melden zich. Comité adviseert het werk niet te hervatten. Als gevolg van een mededeeling van het bestuur van de Vereeniging van Tilburgsche Fabrikanten van Wol len Stoffen', dat de stakers bij wijze van voorschot 60 pet. van het loon over de week van 19 tot en met 26 Augustus -konden uitbetaald krij gen, mits zij' zich schriftelijk bereid verklaarden, Dinsdag het werk te hervatten, hebben vrijwel alle stakers het loon geïnd en de verklaring ge- teekend. Voor degenen, die, doordat'zij op reis ge gaan waren, niet in de gelegenheid zijn ge weest zich aan te melden tot hen be- hooren ook .een aantal processie-gangers werd heden daartoe de gelegenheid gedu rende een half uur opengesteld. Het sta-kingscomité. heeft den stakers aan bevolen het geld aan te nemen, de verklaring te teekenen, doch het 'werk Dinsdag niet te hervatten, tenzij de loonsverlaging wordt in getrokken. In verband met de pogingen van den burge meester van Tilburg om een algemeene werk hervatting op Dinsdag- 3 September te bevor deren, heeft de Vereeniging van Tilburgsche Fabrikanten van Wollen Stoffen na overleg met de arbeidersorganisaties besloten, om aan de arbeiders, die het werk in den loop dezer week hadden onderbroken en in verband daarmede geen uitbetaling hebben ontvangen van het loon over de kalenderweek van 19 t.m. 26 Augustus; een voorschot te- verstrekken ter grootte van 60 pet. van bedoeld loonbedrag, een en ander voor zoover deze arbeiders zich schriftelijk bëreid verklaren a.s. Dinsdag den arbeid op normale wijze te hervatten. De uitbetaling van het voorschot zal ge schieden op Vrijdag 30 Augustus des morgens tusschen 10 uur en 10.30 op de betreffende fa brieken. POGING OM ZIJN VROUW TE ONTVLUCHTEN? De 49-jarige C. van H., uit Rotterdam, heeft zich bij de politie te Schiedam aan gemeld en mededeeling gedaan, dat hij bigamie heeft gepleegd door in 1931 te Schie dam in het huwelijk te treden met een Neder landsche vrouw, terwijl hijnog gehuwd was met een Chineesche, welk huwelijk in Soerabaya gesloten was. De man verklaarde in het N.-I. leger sergeant-ziekenverpleger geweest te zijn. Hij is opgesloten en zal ter beschikking van de justitie gesteld worden.. SALARISVERLAGING VOOR IIAAGSCH GE- MEENTEPERSONEEL VOORGESTELD In verband met den toestand van de ge meentelijke kas stellen B. en W. van 's-Gra- venhage voor bij het georganiseerd overleg een loons- en salarisverlaging van 5 pCt. aanhangig te maken.t Na de woorden kwam het mes. Vrouw door man verwond. Daarna getracht de hand aan zichzelf te slaan. In een perceel in de Hofwijckstraat in den Haag ontstond Vrijdagmiddag tusschen de 27-jarige S. en de 30-jarige mej. M. J. S. een woordenwisseling. De man meende zijn argu menten kracht te moeten bijzetten niet be hulp van een mes, dat hij plotseling uit zijn zak haalde en waarmede hij de vrouw aan viel, waarbij hij haar verschillende steken in de armen toebracht. Doordat de vrouw zich verzette en wegliep, luid om hulp gillende, wist zij verdere aanvallen van den man te ontloopen. Deze verkeerde door het zien van bloed, dat de vrouw verloor, in de meening, dat hij haar. gedood had.. Hierop richtte hij het wapen op zichzelf en-bracht .zich in den. hals. verschil lende wonden toe, waarna hij door hevig bloed verlies uitgeput,'op den grond viel. Beiden zijn, na voorloopig verbonden, te zijn, naar een ziekenhuis overgebracht. De wonden van de vrouw zijn niet van ern- stigen aard, die van de man zijn zwaarder, doch levensgevaar bestaat er niet. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd. Volgens zijn verklaring heeft hij de daad in jaloezie gepleegd. BELANGRIJKE LINNAEUSTENTOONSTEL- LING IN ARTIS. Gedurende de eerste week van September wordt ter gelegenheid van het te Amsterdam te houden Botanisch Congres in Artis een ten toonstelling gehouden van schilderijen, por tretten-, -boeken en alles wat, op Linnaeus be trekking hebbend', in Nederlandsch bezit aan wezig is. Behalve uit de zoo bekende en be langrijke ^boekerij van Dr. Mac Gillavry, kwa men inzendingen van alle zijden binnen. De families die achtereenvolgens de Hartekamp bewoond hebben, het huis bij Bennebroek. waar Dr. G. Clifford aan Linnaeus zoo langen 'tijd gastvrijheid verleende, zonden het hunne: men vindt er het origineele geschilderde por tret van L-innaeus, in Laplandsch costuum, dat nog aan de familie Clifford behoort, alsmede inzendingen van "de familie Smidt van Gelder en van Mevr. von Pannwitz. De heer Leonard A. Springer zonder een plattegrond van de Hartekamp uit- Linné's "tijd. Alle groote bi- blitohekeir in ons land zonden boeken of ori gineele brieven. De kern echter van de ten toonstelling wordt gevormd door de collectie Linnaeaiïa, die de zoo rijke bibliotheek van Artis zelf bezit: een bijna volledige collectie portretten, een aantal Lirmaeus-médailles, zijn boeken, waaronder zijn kostbare disser tatie, de eerste editie van zijn Systema 'Na turae, een copie van de laatste editie, waar van slechts twee exemplaren ter wereld be kend zijn, een volledige collectie der disser taties van Linné's leerlingen enz. Daarnaast stelde Dr. Hunger zijn beroemde en zeldzame kruidkundige incunabula ten toon. terwijl verschillende bibliotheken mede werkten om met de Artis collecties tezamen een serie oude kruidboeken ten toon te stel len. De tentoonstelling, die van Zondagmiddag 1 Sept. tot en met Zaterdagmiddag 7 Sept. gehouden wordt, -is gratis toegankelijk voor alle bezoekers; van= Artis, - Eier-éxpörtregeling blijft gehandhaafd. Voor Engeland zelfde contin gent als vorig jaar. Streng toezicht op uitvoermachtigïngeïl. Het uitvoercontingent voor eieren naar Engeland is gedurende de maand September bepaald op het uitvoer- cijfer van September 1934, zoodat de voor Augustus vastgestelde regeling be stendigd blijft. In verband met feiten, die zich in Augustus hebben voorgedaan, hebben de exporteurs de volgende mededeeling ontvangen: Het kan natuurlijk niet worden toegestaan, dat door Nederlandsche exporteurs langs een omweg eieren via Antwerpen of andere havens naar Engeland worden uitgevoerd. Ten einde hierop controle te kunnen uit oefenen, zullen uitvoermachtigingen voor eieren, welke in andere dan patentkisten naar andere landen dan Engeland en Duitsehland worden uitgevoerd, alleen worden afgegeven wanneer een van de handteekening van den exporteur voorzien afschrift der factuur, waar uit duidelijk blijkt wie debiteur is, aan den controleur, die de uitvoermachtiging afgeeft, wordt overhandigd. De roofmoord te Wildervank opgehelderd. Daders hadden nog meer „plannen". De twee- mannen B. B. en K. S. die verdacht» werden van den moordi op den heer Kroese te Wildervank en een bekentenis hebben afgelegd, blijken nog meer op hun kerfstok te hebben. Zij hebben namelijk ingebroken in het ge bouw van de Arbeidsbemiddeling te Wilder vank, waar zij f 160 buit maakten en in het kantoor van de aardappelmeelfabriek te Bareveld. Daar konden zij de brandkast niet forceeren. Hierop hebben zij besloten bij den ouden heer Kroese te gaan inbreken. B. ging in den avond van Woensdag 12 Juni om streeks halfnegen naar dén heer Kroese, on der het voorwendsel pootboonen van hem te willen koopen. De oude man begon deze voor hem te doppen en B. hielp mee. Om half elf 's avonds, het afgesproken uur, kwam S. aan de achterdeur. De heer Kroese begreep niet, wie er zoo laat nog zou komen, doch B. stelde hem gerust. Hij hielp S. binnen komen. Toen de deur werd geopend stond S. gemaskerd met een revolver in de hand. Deze revolver was niet geladen, doch diende om den ouden heer te verschrikken. B. sprong op hem af en worgde hem. De oude man kreeg nog een prop in den mond en werd gebonden. Vervolgens werd het huis doorzocht. De dieven vonden geen. los geld. doch wel een brandkast. Er was geen voldoende materiaal om deze te forceeren. Zij sleepten de kast naar de trap, sloten de deuren en haalden bij een in de buurt staande kalkfabriek een koevoet. Hiermede hebben zij de brandkast-geopend. Zij haalden er een portefeuile met f 700 uit. De kerels beves tigden vervolgens de koevoet aan het lijk van Kroese, droegen hem naar buiten en lieten hem in het Oosterdiep verdwijnen. Daarna verlieten zij het huis en sloten zorgvuldig de deuren. B. hield den sleutel bij zich. Hij verwachtte nl, dat de eerste veer tien dagen nog niets zou blijken van de mis daad. De onverlaat wilde daarom een van de volgende dagen nog eens terugkeeren om te zien, of er nog meer van zijn gading in het huis was. Met het gestolen geld hadden de twee misdadigers inbrekerswerktuigen en wa pens willen koopen, om nog grootere misdrij ven te plegen. Zoo stond reeds op het pro gramma den gemeenteveldwachter Koster neer te schieten, aangezien deze te lastig was voor- hen. Zullen baconfabrikanten moeten terugbetalen? Het Tweede Kamerlid, de heer W. v. d. Sluis, heeft den Minister van Economische Zaken schriftelijk de vraag gestedl of hij bereid is te bevorderen dat een aanzienlijk deel van de millioenen welke de baconfabrikanten volgens het rapport-Beumer méér hebben ont vangen dan voor hun diensten noodig en re delijk was, teruggestort wordt. DEURWAARDER VERGISTE ZICH. Een deurwaarder te Nijmegen moest krach tens executie een bewoner van een der huizen in de Van Sligtenhor-ststraat aldaar uit zijn woning zetten. De bewoners bleken echter niet thuis te zijn. De deurwaarder liet de deur for ceeren en de meubels uit de woning op straat zetten, waar weldra een regenbui er op neer- plaste. Toen later de bewoners arriveerden, kwam men tot de ontdekking, dat men zich in het huisnummer vergist had. Het spreekt van zelf, 'dat deze vergissing gevolgen zal hebben. Na inbraak brand gesticht. Mysterieuze geschiedenis te Rotterdam. Een chauffeur heeft gisternacht ontdekt, dat er brand was uitgebroken in pand No. 5 aan het Hofplein te Rotterdam, bewoond door den heer Th. M. De brandweer werd gewaar schuwd. Toen deze ter plaatse verscheen, ondekte men, dat de ruit van de voordeur was ingeslagen en dat zoodoende het slot van de voordeur was geopend. De familie M. was niet aanwezig. In het huis vond men alles overhoop gehaald. Kasten waren geleedigd, beddengoed was verspreid en men ontdekte een begin van brand in het sousterrain in de keuken en in de achter kamer. Op deze plaatsen was beddegoed bij el kaar, dat in brand was gestoken. Bovendien was het vloerkleed in de voorkamer door- drengt met petroleum. De brandweer wist de vuurhaarden spoedig te blusschen, waaruit is gebleken, dat in het huis was ingebroken. In den tuin vond men een koffer met di verse artikelen erin en o.a. een aantal waar- delooze effecten. De bewoner, de heer M., kon niet pTecïes opgeven wat er gestolen was. Wel is vastge steld, dat het tafelzilver verdwenen is. De brand schijnt gesticht te zijn om den in braak te camoufleeren, De zaak Her valscKe H. V. A.- aandeelen. Hooge Raad bevestigt de opgelegde straffen. De Hooge Raad heeft de cassatie-beroepen van L. J. P. en D. W., beiden gedetineerd in het Huis van Bewaring te Amsterdam ver worpen. De beroepen betroffen het arrest van het Gerechtshof te Amsterdam van 11 Juni j.l., waarbij verdachten, met vernietiging van het vonnis der Amsterdamsche rechtbank dd. 8 Maart 1935, ter zake van het verschaffen van middelen en anderen te bewegen om een misdrijf te begaan, terwijl het misdrijf of een strafbare poging daartoe niet is gevolgd n.l. aanbieding van 194 vervalschte bewijzen van aandeel ad 500 Handelsvereeniging „Amsterdam" aan een commissionnair in ef fecten zijn veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf, met aftrek van zes maanden preventief. ERNSTIGE BRAND OP TEXEL. In drie groote loodsen en in het wierpakhuis van den heer F. Zegel Kzn., gelegen aan de haven te Oude Schild, op Texel, heeft een hevige brand gewoed. In de loodsen lag een groote hoeveelheid hout, evenals in het pak huis, waar tevens nog een groote hoeveelheid was opgeslagen. Het vuur breidde zich snel uit en in korten stond alles in lichter laaie. De brandweer uit den Burg was met twee motorspuiten ter plaatse, doch kon niet be letten, dat alles verbrandde. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt ten deele de schade. SANTPOORT NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 uur: Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. V.m. 10 uur: Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan. V.m. 9.45 uur: Ds. W. Breukelaar, em. pred. Nam. 5.30 uur: Dezelfde. In beide diensten collecte voor het rente fonds. IJMUIDEN LEGER DES HEILS. V.m. 10 en nam. 7.30 uur: Samenkomsten. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10 uur Ds. S. E. Wesbonk". Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. NED. HERV. EVANGELISATIE, Pr. Hendrik straat 117. CHR. GEREFORM. KERK. V.m. 10 uur: Student W. A. Zijlema, van Bedum. Nam. 5 uur: Dezelfde. OUD KATH. KERK. V.m. 10 en nam. 3 uur: Pastoor L. Rinkel. DOOPSGEZ. GEM. eil AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Dr. H. Faber, van Driehuis. IJMUiDEN-OOST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw, Groeneweg. Geen dienst. GER'EFi KERK, Vëlserduinweg. V.m. 10 uur: Ds. van Teylingen. Nam. 5 uur: Dezelfde. VERGADERING VAN GELOOVIGEN. Ekster laan 35. V.m. 10 uur: Broodbreken. 1 Cor. 11. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelbespreking en bidstond. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15 um: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. BAPTISTEN-GEMEENTE, Willebrordstraat 10. Geen opgave ontvangen. BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN, Noorderparklaan. V.m. 10 uur: Ds. G. W. Melchers, Heiloo. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10 uur: Ds. Mr. Gaaikema, pred. te Dantumawoude. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5 uur: Ds. D. K. Wielinga, pred. te Bellingwolde. EVANGELISATIE „EMMANUEL", Zeestr. 26. V.m. 10 en nam. 6 uur: Samenkomsten. 12 uur: Zondagsschool. Nam. 8 uur: Openluchtsamenkomst bij het station. Donderdag nam. 2.30 uur: Geen vrouwen- krans. Nam. 8 uur: Bijbelbespreking. EVANGELISATIE .DB EN HAEZER", Ko ningstraat 99. V.m. 10 uur: de heer W. Akse. HEEMSKERK NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 uur: Ds. IJzerman. RADIOPROGRAMMA. ZONDAG 1 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel J. Jong. 9.00 Postduivenber. 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Ver volg orgelspel. 9.45 A. Pleysier: Van staat en maatschappij, 10.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Koog a. d. Zaan. Voorg.: Ds. G. Hornstra. 11.40 Gram.pl. 12.00 Klokkenspel en uurslag v. d. Ned. Herv. Kerk te Hattem. 12.10 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Omroeporkest olv. N. Treep. 2.00 Boekbespreking Dr. P. II. Ritter Jr. 2,30 Gem. Zangvereen. „Amsterdam" olv. H. Duinker. 3.00" Residentie-orkest olv. I. Neumark mmv. M. Meder (cello) en L. Korter (zang). 4.30 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk. 5.00 Kinderkoor „Apollo" olv. H. v. d. Heide Wijma. 5.35 Reportage v. e. ballonvaart. 5.50 Gram.pl. 6.00 VARA-orkest olv. De Groot. 6.50 Sportnieuws. 7.00 Gram.pl. 7.30 Vervolg repor tage. 8.00 Berichten. 8.10 dito. 8.15 Residentie orkest olv. Schuricht mmv. S. Askenase (piano). 9.10 Radio-Journaal. 9.25 B. Lensky (viool) en P. Palla (piano). 9.40 „De Patiente" schets van Bekeffi. Leiding: K. Kleyn. 9.50 Herinnering a, d. Boswell Sisters. 10.05 „Annie leert het vak" spel van Kadar. Leiding: K. Kleyn. 10.15 Omroeporkest olv. N. Treep. 11.00 Berichten. Gram.pl. 11.15—12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN, 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding olv, Ds. J. Groeneweg mmv, sopraan en orgel, j?,3Q <rrara.pl, 10.00 ZATERDAG 3Ï AUG, '1935 Hoogmis. 11.45 Gram.pl. en lezing. 2.30 Orkest concert. 3.20 Gram.pl. 4.00 Ziekenlof. 5.00 Ge wijde muziek. 5.50 Kerkdienst u. d. Geref Kerk te Nederhorst den Berg. Voorg.: Ds. I. Groenenberg. Orgel; J. Snel. 7.45 Gram.pl. 7.59' Causerie. 8.10 Berichten. 8.15 Schlagermuziek en zang. 9.25 Gram.pl. 9.40 Orkestconcert en zang. 10.30 Berichten. Gram.pl. 10.40—11.09 Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Orkestconcert olv. Kitto mmv. H. Shuttleworth (bas). 1.50 Pianorecital v! Langrish. 2.20 Het Londensch Zigeuner-orkest olv. Leggett. Mmv. R. Mackay (zang). 3.20 Trio concert. 3.50 BBC-Northern-órkest olv. Mor rison. 4.50 Voor de jeugd. 5.10 Lezing. 5.25 Or gelconcert Marcel Dupré. 6.05 BBC-orkest olv. Clifford. 7.05 Lezing. 7.35 I. Souez (sopraan) en B. Harrison (cello). 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 L. Jeffries en zijn orkest mmv. G. Hall (sopraan) 1 10.20 Gram.pl. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 11.20 Gram.pl. 11.35 Orgelcon cert. 12.25 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. André. 2.35 Accordeonspei. 2.50 Zang. 5.20 Gol- dy-orkest. 8.20 Zang. 9.05 Gringoire, spel van De Banville en Crainquebille, spel van France KALUNDBORG 1261 M. 12.201.20 Rydahl's orkest. 4.20 Harmonie orkest. 6.20—6.40 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Reesen. 9.05 Piano-recital. 9.50 Duitsche volksliedjes. 10.30 Opera-muziek. 11.2012.50 Dansmuziek. KEI LEN, 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.55 Radio-kwintet. 10.50 Koorzang. 11.50 Bach-Cantate. 12.20 Concert uit Berlijn. 4.20 Kamer-orkest olv. Hagestedt. 6.50 piano-recital. 8.20 Concert uit Berlijn olv, Steiner 9.50 Zie Deutschlandsender. 10.50— 12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 Koor- en orkestconcert, 10.20 Hoorspel. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 10.20 Gram.pl. 11.20 Salon-orkest. 12.20 M, Alexys' orkest. 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Piano muziek. 5.55 Populair concert. 6.20 Salon orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30— 12.20 Paul Godwin's orkest. BRUSSEL, 484 M. 10.20 Salon-orkest. 11.20 Gram.pl. 12.20 Om roeporkest. 1.30—2.20 M. Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek. 5.35 Reportage. 6.20 Zang. 6.50 Grampl. 7.35 Zang. 8,20 Symphonieconcert olv. Vereist. 10.30—12.20 Zie 322 M. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.20 Wagner-Verdi-concert olv. Bongartz mmv. K. Koether (bariton). 9.50 Oude Duit sche Volksliederen. 10.20, 10.40 en 11.05 Be richten. 11.201.15 Dansmuziek olv. Oskar Joost. MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935. HILVERSUM ,1875 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.Gram.pl, 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie C. Rijken. 10.35 De Noten krakers o.l.v. D. Wins. 11.Vervolg decla matie. 11.15 H. Wiggelaar (viool) en R. Schoute (piano). 11.30 E. Walis en zijn orkest 12.Gram.pl. 12.30 De Zonnekloppers o.l.v C. Steijn. 1.001.45 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 2.Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 3.— Voor de Vrouwen. 3.30 Gram.pl. 4.30 Kinder- uurtje. 5.Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 5.30 Gram.pl. 5.45 Schalmei o.l.v. P. Renes. 6.— Dubbel X, o.l.v. C. Steyn. 6.30 Muzikale lezing R. Schoute. 7.F. Hess el: Het vogeltrek- probleem 7.20 Orgelspel C. Steyn. 7.40 W. Graadt van Roggende 33ste Kon. Ned. Jaar beurs. 8.— Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 Nieuws,, berichten. 8.15 Uitz. van de herdenkings avond v. h. 500-jarig bestaan van Leeuwar den: Mr. M. E. Hepkema (toespraak), Colle gium musicum, Doe Haasdijk (zang), mevr, Kompter-Kuipers (piano) en Mr. J. W, Tijsma (toespraak). 9.45 Fantasie o.l.v. E. Walis. 10.25 Gram.pl. 10.40 De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst. 11.2012.00 Gramofoon- platen. HILVERSUM 301 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gram. platen. 8.309.30 Harmonie „Crescendo" te Baarn o.l.v. J. H. v. Dapperen. 10.30 Morgen dienst o.l.v. Ds. L. J. S. Crousaz. 11.Chr. Lectuur. 11.3012.Gramofoonplaten. 12.15 Kinderkoor „Bel Canto" o.l.v. C. v. Rennes. 12.30 Orgelconcert J. Zwart. 2.Gram.pl. 2.35 Causerie A. J. Zwahler M. mv. sopraan en orgel. 5.Concert door G. Beths en L. de Graaff (viool) en P. Halsema (piano). 6.30 Gram.pl. 7.15 Reportage: Wat we op Konin ginnedag- hoorden. 8.Berichten. 8.05 Graan, platen 9.Declamatie door N. Roelofswaard 9.30 NCRV-Orkest o.l.v. P. v. d. Hurk (Om 10.15 Berichten.) 11.0011.30 Gramofoonmu- ziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing 11.20 Gram.pl. 11.50 Orgelconcert R. H. Clif ford Smith. 12.20 Western Studio-Orkest o.l.v. Fr. Thomas. 1.05 Gram.pl. 1.35 Commodore Grand Orkest o.l.v. Davidson. 2.35 Gram.pl, 3.20 Orkestconcert o.l.v. G. J. Grant m.m.v. A. Ballatine (alt) 4.05 E. Owen (viool) en H. Isaacs (piano) 4.35 BBC-Northern Orkest o.l.v. Morrison. 5.35 Maurice Winninck en zijn Band 6.20 Berichten. 6.50 Orgelspel Reg. Dixon. 7.20 BBC-Orkest o.l.v. Lewis m.m.v. S. Pope (bariton). 8.20 „A- marriage has been arranged", spel met muziek. 9.05 M. Rostal (viool) en J. Friskin (piano). 10.Berich ten. 10.20 Lezing. 10.35 G. Parkington's Kwintet m.m.v. F. Roselli (sopraan). 11.35 12.20 Casani Club Orkest o.l.v. Ch. Kunz. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Touche. 7.50 Gram.pl. 8.20 Radiotooneel 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest o.l.v. H. Andersen. 3.505.50 L. Preii's orkest 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 9.Vocaal concert. 9.30 Balalaika,muziek. 10.40 Omroeporkest olv. Gröndahl. 11.2012.50 Dansmuziek. KEI LEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.50 Vocaal sextet. 12.20 Uit Hamburg: Nedersaks. Symphonie-orkest 2.35 Qram.pl. 4.20 Kinderconcert. 5.20 Omroep kleinorkest o.l.v. Eysoldt. 7.20 Schrammelcon-' eert. 8.30 Omroepkwintet. 11.2012.20 Om roeporkest en solisten o.l.v. Breuer. ROME, 412 M. 9.„Die Herzogin von Chicago", operette van Kalman. Orkestl. R. Josi. BRUSSEL, 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Gram.pl. 1.30—2.20 Salon- orkest 5.20 dito. 7.20 Cembalorecital. 8.20 Blaasconcert. 9.20 Koorconcert o.l.v. Alpaerts m.m.v. J. du Chastain piano. Hierna tot 11.30 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Salonorkest. 1.302.20 5.20 Gram.pl. 7.05 Accordeonmuziek. 7.35 dito. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gason. 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Werken van Jos. Reiter. voor solisten koor en orkest (Gr.lp.) 9.20 „Nordfahrt" spel van Schneider—Edenkoben 10.30 en 11.05 Be richten.. 11.20—12.20 Dansmuziek O.l.Vj, Krüger,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2