VERWACHT WORDENDE SCHEPEN ["Helder en reïni Schip verm. aankomst Laatste bericht Aldan Amstelland. Alkmaar Ajax (Ned.) Amstelkerk British' Renown- Bloemfontein Bennekom Barneveld Ben well-Tower Boskoop Berenice British En'seign Colombia Cordillera Ceres (Ned.) Crynssen Dagny Eurymedon Eleni Europe Freiburg. Gaasterkerk Gera Ganymedes Gaza Glarona Halle -Heidelberg Hanun Helenus Irene (Ned.) Joh. v. Oldebarneveldt Jagersfontein Joh. de Witt Kerkplein Luneburg Meerkerk Montferland Merope 'Nereus (Ned.) Oranje Nassau Ossian Patricia Poelau Bras Polyphemus Poelau Tello Polydorus. Phobos Curasao Archangel. Buenos Aires Chili Stettin West Afrika Abadan Z. Afrika Chili Chili La Plata Chili Danzig Abadan West Indië West Indië Bourgas Hamburg Kristinehamn Batavia. Rosario Pt. Arthur. Ned.-Indië. Japan Ned. Indië Bourgas Diamante Curasao Macassar Ned. Indië Ned.-Indië. Batavia Spanje Batavia Zuid Afrika Batavia Buenos Aires Ned. Indië Japan Beunos Aires Hamburg Oporto Wpst Indië Bilbao (v. IJm.) Mexico Batavia Batavia Batavia Batavia Randfontein Reggestroom Rhea (Ned.) Serooskerk Salabangka Stella <Ned.) Springfontein Taj andoen.. Tawali -Telamon Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) .Waterjand Z. Afrika W. Afrika Midd. Zee Japan Batavia Mexandrië Beira Batavia Batavia Midd. Zee Bourgas Venetië Buenos Aires 4 Sept. 24 Aug. vertrokken. 20 Sept. 29 Aug. van Santos. 29 Aug. te Talcahuano. in lading. 29 Aug. van Duala. 30 Aug. 26 Aug. van Gibraltar. 29 Aug. van Zanzibar. 30 Aug. te Hamburg. 18 Aug. van Curasao. 21 Sept. 19 Aug. van Necochea. 28 Aug. van Callao. 31 Aug. 29 Aug. van Kopenhagen. 5 Sept. 21 Aug. van Port Said. 1 Sept. 31 Aug. te Havre. 6 Sept. 26 Aug. van Barbados. 16 Sept. 26 Aug. te Izmir. 1 Sept. 31 Aug. vertrokken.' 3 Sept. 28 Aug. vertrokken. 31 Aug. 29 Aug. van Gibraltar. 5 Sept. 29 Aug. van Teneriffe. 24 Aug. vertrokken. 6 Oct. 27 Aug. van Eiland Pari. 28 Aug. te Rotterdam, heden 29 Aug. van Ouessant. 2 Sept. 29 Aug. van Gibraltar. 25 Sept. 27 Aug. van La Plata. 15 Sept. 30 Aug. vertrokken. 13 Sept. 27 Aug. van Triëst. 6 Sept. 25 Aug. van Port Said. 12 Oct. 28 Aug. van Batavia. 6 Oct. in lading. 29 Aug. van Bonanza. 28 Aug. van Genua. 28 Aug. te Hamburg. 25 Sept. 28 Aug. vertrokken. 9 Oct. in lading. 22 Sept. 26 Aug. te Bombay. 8 Sept. 24 Aug. van Penang. 7 Sept. 20 Aug. van Bahia. 1 Sept.' 31 Aug. vertrokken. 4 Sept. 29 Aug. vertrokken. 26 Aug van Paramaribo. 26 Aug. vertrokken. 30 Aug. 25 Aug. Flores gepass. 30 Aug. te Londen. 14 Sept. 29 Aug. van Port Sudan, in lading. 29 Sept. 28 Aug. van Singapore. 21 Aug. vertrokken. 17 Aug. van Kaapstad. 20 Aug. van Monrovia. 28 Aug. van Fiume. 24 Aug. te Yokohama. 25 Aug. vertrokken. 15 Sept 24 Aug- van Kymassi. in lading. 28 Aug. van Colombo. 25 Aug. Van Belawan. 5 Sept. 29 Aug. te Lissabon. in lading. 5 Sept. 27 Aug. van Gibraltar. 6 Oct. in lading. i*l Uw watch goed zijn alt U het (er behandeling geeft bjj de IJmuider Stoom-, Wasch- en Strijk-lnrichting Snelliusstr. 39, Tel. 4371 (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK RAADSVERGADERING. Het afscheid van den ouden Raad. Maatschappelijk Hulpbetoon krijgt een eigen huis. Nogmaals de werkverschaffing te Staphorst. Vrijdagavond vergaderde voor de laatste maal de thans zitting hebbende gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Scholtens. De raad was voltallig. Na vaststelling der notulen werd de gemeen terekening,., dienst 1934 aangeboden. De reke ning sluit met een nadeelig saldo van f 57.261.07, dat door latere verantwoording van inkomsten kon worden teruggebracht tot f 22.463,36. De kapitaaldienst vertoont een nadeelig slot van f 137.102,28. Dit betreft kapitaalsuit gaven, waarvoor t. z. t. een leening dient te "worden gesloten. De rekening werd in handen gesteld van de financiëele commissie, teneinde daarover rap port uit te brengen. B. en W. stelden vervolgens voor den naam Molenstraat te veranderen in Zeestraat en den naam Mestkade te vervangen door Oostkade. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. voor het toestaan van een crediet gr-oot f 7000 voor de stichting van een gebouw ten behoeve van den dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Zooals uit de voordracht bleek, zou dit gebouw moeten verrijzen op een 'terrein aan de Koningstraat. De stichtings- kosten zullen f 6300 bedragen en voor de aan schaffing vaii den noodigen inventaris zal f 700 noodig zijn. De heer Eyking juichte het voorstel toe en verzocht B. en W. ook eens te willen den ken aan verplaatsing van de Kennemer Oud heidkamer, omdat er dikwijls geen enkel lo kaal beschikbaar is voor het houden van com missie-vergaderingen. De heer Versteeg, lid van Maatschappe lijk Hulpbetoon was het niet eens over de plaats, v/aar het gebouw gesticht zal worden. De Koningstraat achtte spr. al zeer ongeschikt. In de eerste plaats leek het spr. ongewenscht, dat deze dienst zoo ver van het raadhuis is verwijderd, waardoor het noodzakelijke per soonlij ké contact met de ambtenaren der se cretarie moeilijker wordt. De heer Versteeg wees vervolgens op de eventueele te nemen maatregelen, wanneer eenmaal de fusie tot stand zal komen; Spr. had ook gehoord, dat dé Gemeentelijke Huishoud- en Industrie school niet meer aan de eischen voldeed. Hij zou er veel meer voor voelen, deze school te verplaatsen en zoo noodig ook de Arbeids beurs, waardoor voldoende ruimte voor den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon vrij komt. Ook leek het spr. zeer gewenscht, dat M. 'H. in de onmiddellijke nabijheid van het raadhuis en van de politiepost gevestigd blijft. De heer Visser onderschreef de argumen ten van den heer Versteeg en gaf in overwe ging het voorstel aan te houden en de zaak nog eens onder het oog te zien. Ook de heer E ij k i n g was voor aanhouding, liefst tot de" fusie een feit zal zijn. Mevr. KempHaan verklaarde zich ook vöör uitstel. De voorzitter zei, dat deze overweging ook bij B. en W. besproken zijn, maar ver schillende andere diensten zullen er baat bij hebben, wanneer -M. H. uit het raadhuis ver dwijnt. Het nieuwe gebouw kan ook later zoo noodig een andere bestemming gegeven wor den. Op een eventueele fusie is gerekend, want. ook dan zal het nieuwe gebouw nog aan de eischen kunnen voldoen. Aan een nieuw raadhuis hebben B. en W. in deze tijden niet durven denken en zelfs als de fusie een feit is, zullen zij dit nog niet doen, Hoewel de voorzitter toegaf, dat de ruim te in de Huishoudschool te klein werd, vrees de hij, dat voor den bouw van een nieuwe school steun van hoogerhand moeilijk te ver krijgen zou zijn. Spr. kon nog mededeelen, dat er een voor stel in voorbereiding is, om naast het nieuwe gebouw twee lokalen te doen verrijzen, waarin de cursussen voor jeugdige werkloozen zullen worden ondergebracht. Deze werklokalen zul len in werkverschaffing door jeugdige werk loozen worden gebouwd. De voorzitter was tenslotte van mee ning, dat de raad dit crediet met gerustheid kan aanvaarden en dat kan geenszins als een onbezonnen daad worden aangemerkt De heer W. de Graaf vroeg, welke bezwa ren B. en W. tegen aanhouding hadden. Wethouder B r a u n antwoordde, dat een en ander uitvoerig is besproken. In ieder geval moet er iets gebeuren. De heer Versteeg handhaafde zijn be zwaren. De toestand in en om het raadhuis is lang niet ideaal, maar wanneer de beide ge meenten vereenigd zijn, zal er toch iets moe ten gebeuren. „We hebben nu al zoo lang ge modderd" zei spr. „laten we nu nog maar een half jaar doormodderen, dan kunnen we weer zien." De heer W e 1 a g e n bepleitte in de eerste plaats den bouw van een nieuwe Huishoud- en Industrieschool en gaf tenslotte in overwe ging het voorstel aan te houden, teneinde de raadsleden in de gelegenheid te stellen zich nader omtrent de voordracht te beraden. De heer Out meende, dat het plan ook aan eischen voor de toekomst voldoet en vervol gens, dat er een oplossing moet komen voor den hopeloozen toestand, die in het raadhuis heerscht. Wethouder Steyn verwonderde zich ei over, dat de raad zoo over dit plan sprak, ter wijl men toch kan weten, hoe onmogelijk de huidige situatie is. Aan het stichten van een nieuwe Huishoud school behoeft niet te worden gedacht, omdat op dit onderwijs nog meer zal moeten worden bezuinigd. Het nieuwe gebouw zal volgens spr. tot in lengte van jaren aan zijn bestemming kun nen beantwoorden. Overigens had de wethou der geen bezwaar tegen aanhouding, omdat er toch nog wel eenige tijd mee gemoeid zal zijn, alvorens Maatschappelijk Hulpbetoon kan ver huizen. Het voorstel van B. en W. werd met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Het was B. én W. gebleken, dat in de voor waarden van erfpacht voor de gronden, waar op het nieuwe badhuis zal verrijzen eenige wij zigingen van ondergeschikten aard moeten worden aangebracht. De raad had daartegen geen bezwaar, zoodat het voorstel van B. en W. daaromtrent werd aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de vol gende stukken waren ingekomen: a. mededeeling van Ged. Staten betreffende goedkeuring van de gemeentebegrooting dienst 1935. b. Mededeeling als voren betreffende de slui ting van de gemeenterekening 1932, alsmede van de rekeningen der bedrijven over dat dienstjaar. c. Besluit van Ged. Staten, waarbij het be roep van J. Bol te Haarlem tegen het raads besluit tot onbewoonbaarverklaring van wo ningen aan den Hoflanderweg gegrond is ver klaard vidson te Omsterdam tegen het raadbesluit tot onbewoonbaarverklaring van woningen aan den Hoflanderweg is verworpen. Verder was ingekomen een adres van zes personen over de uitzending naar de Rijks- werkverschaffing. B. en W. stelden voor dit adres in hun han den te stellen om prae-advies. De heer Visser zei, dat deze menschen van de werkverschaffing zijn teruggekomen omdat zij er hun brood niet konden verdienen Spr. achtte het in het belang van de gemeente, dat die arbeiders niet meer naar Staphorst vertrokken omdat tenslotte de gemeente de reiskosten moet betalen. Opnieuw zijn die menschen opgeroepen en het kwam spr. nu het beste .voor, dat zij aan dien oproep maar gehoor geven, omdat anders alle steun zal wordèn ingehouden. De heer Visser drong vervolgens op een spoedig prae-advies aan en hoopte tenslotte, dat B en W. niet de betrokkenen al dien tijd van steun zullen uitsluiten. De heer E ij k i n g verwonderde zich er over, dat de Zaandamsche arbeiders bijna honderd pet. meer loon verdienen, dan de Beverwijkers, die f 10 of f 11 konden verdienen. Dat noem de spr. een schandaal. „Laten ze daar de vrijgezellen maar heensturen". zei ae heer Eijking, „maar niet de vaders voor zoo'n be drag aan hun gezinnen onttrekken". De heer Van Groningen vroeg of er in de loonen al verbetering was gekomen. De voorzitter antwoordde, dat dit nog niet is kunnen blijken, omdat men wat Beverwijk- sche arbeiders betreft nog niet over voldoende gegevens beschikt. Bij de rondvraag vroeg Mevr. Kemp of de gezinnen waarvan de mannen worden uitge zonden, nu heelemaal zonder steun moeten blijven. Wethouder Steyn antwoordde, dat het hier menschen gold, waarvoor de autoriteiten „lucht" zijn. Het is nog nooit gebeurd, dat zulke gezinnen geheel onverzorgd blijven. Er is echter nog steeds niet gebleken, dat de loo nen niet verdiend kunnen worden. De werklieden van Beverwijk kunnen de loo nen niet halen, maar het is mogelijk gebleken nog iets boven den stèun te verdienen. Vergeten mag ook niet worden, dat de men schen volkomen vrij zijn. Met wat daar ver diend wordt kunnen ze vrij handelen. Spr. achtte het zeer misplaatst, dat vanuit den gemeenteraad een mentaliteit als hier wordt verkondigd, naar voren kan komen. Met deze dingen zoo te saboteeren worden de eerste grondslagen gelegd voor het in ge vaar brengen van de steunregeling. Het adres ging vervolgens naar B. en W. om prae-advies. Na de rondvraag heeft de voorzitter vrien delijke afscheidswoorden gericht tot de heeren J. F. Braun, N. C. M. Brantjes, W, de Groot en W. Maters, die in den. nieuwen raad niet zul len terugkeeren. In dè eerste plaats richtte de burgemeester zich tót den aftredenden wet houder en lQcprrbpxge'ip.eest,er, J._F. Bi;aunvdie 23 'jaren lid was vair "den gemeenteraad. Spr. betuigde hem zijn erkentelijkheid namens de gemeente. Vriendelijke woorden van dank en afscheid richtte spr. ook tot de heeren Brantjes, Ma ters en De Groot. De voorzitter bleef hen de gemeentezaken in hun belangstelling aanbe velen. Wethouder Braun- dankte voor de prettige verhouding, die steeds tusschen den burge meester en hem heeft bestaan en voor de goede leiding. Spr. betrok in dezen dank ook den ge meente-secretaris en wethouder Steyn, als mede de leden van de R.K. raadsfractie en de andere raadsleden voor de prettige samen werking. De wethouder uitte ten slotte den wensch. dat de nieutire raad op den ouden weg zal voortgaan en een zoo groot mogelijke ijver aan den dag zal mogen leggen, om de belan gen der gemeente te-behartigen. Mede namens de heeren De Groot en Maters sprak de heer Brantjes woorden van afscheid, waarin hij zijn erkentelijkheid betuigde aan B. en W. en den secretaris. Ook dankte spr. den raad. Al viel er dan ook wel eens een hard woord, bij allen zat toch de gedachte voor de gemeentebelangen zoo goed mogelijk te die nen. Spr. hoopte, dat bij den nieuwen raad de gedachte zal overheerschen, dat hij er niet is voor persoonlijke belangen, maar dat hij. zal arbeiden voor den groei en den bloei van de gemeente Beverwijk. (Applaus). De vergadering werd hierna gesloten. WIJK AAN ZEE EN DUIN d. als voren, waarbij-het beroep van S, Da- September." GEVONDEN VOORWERPEN. Een nikkelen armbandhorloge; een strand bal en een badhanddoek met twee badschoe- nen. Inlichtingen bij den chef-veldwachter. ONGEVEER 2700 DUINK.4ARTEN MEER VERKOCHT DAN HET VORIGE SEIZOEN. De verlaging van de tarieven voor de duin- kaarten heeft 't bezoek aan de Prov. Water leidingduinen sterk doen toenemen. Het aantal uitgegeven dagkaarten is het 8 voudige van dat in 't vorige seizoen. Uitgegeven zijn in dit seizoen: 2890 dag kaarten en 480 maandkaarten. In 't seizoen 1934: 342 dagkaarten; 169 halvemaandkaarten en 134 seizoenkaarten. WIJZIGING POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONDIENST. Ingaaande 1 September is 't post- en tele graafkantoor voor 't publiek geopend: voor den postdienst op werkdagen van 9—11 1416 en 18—19 behalve op aZterdag dan vervalt de openstelling van 1819. Voor den telegraafdienst op werkdagen van 911, 14—16 en 18—19 (ook des Zater dags. Voor den telefoondienst: voor abonnés van 816 1/2 en 18—19 12. Niet-aangeslotenen kunnen tijdens de openstelling voor de tele graafdienst celgesprekken voeren. Op Zon- en feestdagen is 't kantoor ge opend van 89 voor post-, telegraaf- en telefoondienst, 't Afhalen van niet-aange- teekende poststukken heeft plaats van 9.30 tot 9.45 uur. De buslichtingen geschieden 5.10. 17.15 en 19.30 uur (aansluiting nachtposttrein). De buslichting 13.45 blijft gehandhaafd tot 15 HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREEN. A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: V.V.Z. I—A.D.O. I 2.30 uur. O.D.V. II—A.D.O. m 2.30 uur. O.I.V. II—A.D.O. m 2.30 uur. A.D.O. aS.V.A. a 1 uur. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Op de a.s. Volksfeestdagen 3 en 4 Septem ber is tot 's nachts 12 uur ontheffing ver leend van de verbodsbepalingen der Winkel sluitingswet. VERLOTING. Aan de Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labora", alhier, is vergunning ver leend tot het houden eener verloting van fraaie en nuttige handwerken ten bate van „Ons Vereenigingsgebouw". Aantal loten 750. prijs per lot f 0.25, aantal prijzen 75. NOODWEER. Hoe hevig het onweer in den nacht van Don derdag op Vrijdag in deze gemeente is ge weest, bewijst wel het aantal storingen in het electrisch net, welk aantal op meer dan 50 geschat wordt, over de geheele gemeente verspreid. Het aantal stuk geslagen meters bedraagt pl.m. 8, terwijl verschillende zeke ringen zijn doorgebrand. Het aantal stuk- kende gloeilampen is niet te tellen. Draden en loodkabels van de Radio-Centrale zijn hiel en daar gedeeltelijk weggesmolten. Persoon lijke ongelukken zijn er gelukkig niet voorge komen. IJMUIDEN DE HEER K. DE JONG BEDANKT ALS SECRETARIS VAN D. C. IJ. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den heer K. de Jong op de komende jaar vergadering te bedanken als secretaris van D.C.IJ. De heer De Jong blijft echter voor zitter. Ongetwijfeld beteekent het aftreden van haar ijverigen secretaris een groot ver lies voor D.C.IJ. De vereeniging mag zich echter gelukkig prijzen, dat de heer De Jong als voorzitter de leiding blijft behouden. Schietoefeningen. Op 3 en zoo noodig op 5 September zullen te Den Helder schietoefeningen worden gehou den, waarover de Ber. aan Zeev. nadere ge gevens vermelden. Zeevarenden worden ver zocht zich niet zonder noodzaak in den ge vaarlijken sector op te houden. PERSONALIA. Mej. A. Bubel slaagde te Heerlen 'kweek school voor vroedvrouwen) voor het examen kraamverpleging. ZATERDAG 31 AUG. '1335 Auto in het Noord-Hollandsch- kanaal gereden. Na botsing met een andere wagen. Twee personen verdronken, vijf gewond. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur heeft op den Rijksweg AlkmaarDen Helder onder de gemeente 't Zand een auto-ongeval plaats gehad, waarbij twee personen werden gedood en vijf anderen min of meer ernstig gewond. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak zijn op dezen weg twee personen-auto's, ko mende van tegenovergestelde richting op elkaar ingereden, met het gevolg, dat één dei- wagens over den kop sloeg en de andere in het Nood-Hollandsch Kanaal terecht kwam. Waarschijnlijk is van dezen wagen na de bot sing de stuurinrichting defect geraakt, zoodat de chauffeur het voertuig niet meer op den weg kon houden met het bovenstaande nood lottige gevolg. De chauffeur had de tegenwoordig heid van geest om het dak van den wagen open te schuiven, waardoor hijzelf den auto wist te verlaten, even als twee andere inzittenden van den wagen de heer en mevrouw Biele uit Heemstede. In bewusteloozen toestand werden zij op de wal gesleept door den slager P. Kossen, uit 't Zand. Het heeft niet mogen gelukken de beide andere inzittenden het twaalf- i jarig' pleegzoontje van de familie Biele, Dick van der Wart en een 72- jarige dame, mevrouw Vröger, uit den wagen te voorschijn te halen, zoodat deze jammerlijk verdronken. De inzittenden van den anderen wagen, de heer en mevrouw Verschuur uit den Helder zijn er betrekkelijk goed afgekomen. Na door den ontboden geneesheer te zijn verbonden konden zij huiswaarts keer en. De drenkelingen werden in een café onder gebracht. Hun toestand was naar omstan digheden redelijk. De bestuurder van den te water geraakten wagen was de chauffeur Fennes van een Haar- lemsche auto-onderneming. Omtrent de toedracht van dit noodlottige ongeval meldt de Tel. nog: Uit de richting Alkmaar kwam de heer Verschuren in zijn wagen met een snelheid van ongeveer 55 K.M. aangereden. Naast hem zat zijn echtgenoote. Van de tegenoverge- telde zijde kwam de andere wagen, die eveneens met matige snelheid, ongeveer 45 K.M., reed. De twee auto's ontmoetten elkaar even voorbij het dorp. Plotseling zagen de passagiers van laatst genoemden wagen den wagen van den heer Verschuren recht op hen afkomen, en wel zoo plotseling, dat van uitwijken geen sprake meer kon zijn. De spatbord-en van de wagens raakten elkaar; beide bestuurders verloren de macht over hun wagens. Die van den heer en mevrouw Verschuren schoot links den weg af, waar hij in een sloot terechtkwam, en tengevolge daarvan een salto mortale maak te. Erger verging het echter den anderen wa- i gen en diens inzittenden. De chauffeur was j niet meer bij machte den auto- onder con trole te krijgen. Wel remde hij hevig, doch I het ging linea recta op het Noord-Hollandsch kanaal af. De chauffeur had nog de tegen woordigheid van geest om het schulfluifc in het autodak open te rukken. Vervolgens ge lukte het hem nog juist uit den auto te sprinl gen. Ook mevrouw Biele, een van de vijf tenden, wist zich nog juist uit den auto te verwijderen doch kwam daarbij In het water terecht. Zij wist zich echter op den kant ie werken. De auto met de overige drie passagiers verdween in de diepte. Via het schuifluik wist de heer W. H. Biele, muziekmeester te Haar lem, zich nog uit de zich snel met water vul lende cabine te werken. Hij tastte nog oin zich heen om een der twee overigen te gry. pen doch al wat hij voelde was een jas en niets meer. De heer Biele kwam midden m het Kanaal boven water. Hij kon niet zwem men doch ijlings toegeschoten omstanders wisten hem op het droge te brengen. Het was hun echter niet mogelijk den bel den overigen zoo spoedig hulp te verleenen. Zoo spoedig mogelijk was de kraanwagen van den heer C. Johannessen uit het Zand op de plek des onheils aanwezig. Hannes van Beusekom, een jongeman uit 't Zand. deed heldhaftige pogingen orn den takel van den kraanwagen aan den gezonken wagen bevestigd te krijgen. Verschillende pogingen waren tevergeefs, doch eindelijk hield de takel aan den achterbumper. Onmid dellijk begon men toen met het optakelen /an den wagen doch men begrijpt, dat er nog eu- kele minuten voorbijgingen voor de auto bo ven water verscheen. Het kanaal is hier namelijk tusschen de twee en drie meter diep. en toen men ten slotte den wagen boven water had en men de personen uit den wagen kon halen bleken de levensgeesten geweken te zijn. De namen van de slachtoffers zijn de 72- jarlge mevrouw Vröger uit Haarlem en de 12-jarige Dick van der Wart uit Heemstede, wiens ouders in Indië vertoeven. De heer en mevrouw Biele, die de zorg voor den jongen Dick op zich hadden genomen keerden laat in den avond naar Heemstede terug, nadat zij hun kleeren hadden ge droogd. De wagen waarin de familie Van Biele, de jonge Dick en mevrouw Vröger hadden plaats genomen was een huurwagen, dien men had gehuurd bij een garagehouder in Haarlem, voor het maken van een trip naar de Zuider zeewerken. Zij kwamen juist van Bols ward terug en waren op weg naar huis. Zij vertelden, dat zij absoluut niet op het ongeluk voorbereid waren geweest; hun chauffeur moet voort durend den rechterkant van den weg gehou den hebben, en zij weten de aanrijding ge heel aan den bestuurder van hun tegenligger. In hoeverre dit juist is, zal de politie, die spoedig ter plaatse was, uitmaken. De heer Biele vond het een groot wonder, dat hij het er nog levend afgebracht had. Saneering Bloembollen. Bloembollencultuur vergadert. De 178e algemeene vergadering van de Alg. vereeniging" voor Bloembollencultuur op Maandagmiddag 23 September te Haarlem gehouden worden. De volgende vragen zullen behandeld wor den: 1. Acht de algemeene vergadering ophef fing van alle saneeringsmaatregelen na den verkoop van den oogst-1935 wenschelijk? 2. Zoo niet, is da algemeene vergadering van oordeel, dat maatregelen ter voorkoming van overmatige uitbreiding der teelt gehand haafd moeten worden,maar geen inlevering van surplus tegen vergoeding meer moet plaats hebben en geen binnen- en buitenlandsche minimum- of garantieprijzen meer moeten worden vastgesteld? 3. Zoo niet, is de algemeene vergadering dan van meening, dat de saneeringsmaat regelen ook voor het plantjaar 1935/'36 in vollen omvang moeten gehandhaafd blijven? Het hoofdbestuur meent, dat de eerste en de derde vraag ontkennend beantwoord moe ten worden en de tweede bevestigend. „Welke bezwaren ook aan elke belemme ring van teelt en handel verbonden mogen zijn, een controle op den omvang der cultuur kan naar de meening van de meerderheid van het hoofdbestuur nog niet worden ge mist. Liet men de teelt geheel vrij dan zou ongetwijfeld een hoogst ongewenschte uit breiding te vreezen zijn, omdat dan de bloembollenteelt de eenige bodemcultuur zou zijn, die niet aan beperkende overheids maatregelen gebonden was en waarop zich derhalve buitenstaanders, niet-bloembollen- kweekers zouden werpen. Bij de toepassing van dit toezicht op de teelt ter voorkoming van overmatige uitbreiding, ware het gewenscht, dat dit in eigen beheer door het vak kon worden uitgevoerd met sancties van Re- geeringswege inplaats van voortzetting der teeltcontrole van Den Haag uit. Behoudens dit toezicht op den omvang van de teelt, zou het hoofdbestuur alle overige maatregelen na afloop van het plantjaar 1934 '35 wenschen te zien vervallen. Het hoofdbestuur acht het oogenblik ge komen om zoowel den binnenlandschen als den buitenlandschen handel niet meer te binden aan minimum- of garantieprijzen. De minimumprijzen hebben, ondanks de moei lijkheden verbonden aan hare handhaving, de prijsstabilisatie op een hooger niveau be vorderd dan zonder die prijzen mogelijk zou zijn geweest, maar nu de voortdurende teelt beperking den voorraad leverbaar meer in overeenstemming heeft gebracht met de af zetmogelijkheid, acht het hoofdbestuur de handhaving der minimumprijzen niet meer gewenscht, wegens de ernstige bezwaren die daaraan verbonden zijn. BURGERLIJKE STAND HAARLEM,30 Augustus: Ondertrouwd 29 Augustus: H. C. Kool en W. Joosten; J. W. Francken en M. B. van Norden; M. A. Lemmers en G. W. Delissen; A. H. Willemse en H. H. Mandemaker; J van Waarde en G. F. Slebos; A. Grillis en C. Aü- dréa; J. H. Kramer en A. M. Drogtrop; H. van Dalen en J. H. Scherpenhuijzen. Getrouwd 29 Augustus: H. F. Kleijn en M. v. d. Schalie; P. J. w. Weijmer en M. J. v. d. Vlerk; G. A. Kempff en A. van Driel; Bevallen 27 Augustus: A. C. Smits—Dal, z.; C. K. Korsman—Terluin, d.; D. Bos—Kaaken, z.; 28 Augustus: J. C. M. Selhorst—Pijpers, z.; M. Pieterse—Eijskoot, d.; W. J. Kockelkoren— v. Maanen, d.; 29 Augustus: A. M. E. van Geenen—Feuerriegel, z.;

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6