VOETBAL ATHLETIEK HONKBAL. WIELRIJDEN. SPAERNEBEKER-TOURNOOI. Stormvogels en Velocitas in de finale. t> eerste dag van het Spaerne-beker tour- Tj ken'"" uitstekend weer en het uVflriem l was in "oeden toestand. Over vft iléemeen waren de prestaties niet enorm on aan verschillende spelers was het nog te 5£n dat zij nog niet waren ingespeeld. Waar- men mag concludeeren dat training voor Sin aanvang der competitie wel aan te beve len is. Begonnen werd met den wedstrijd STORMVOGELS-IIERACLES (6—2) In dezen strijd toonde zich Stormvogels het wp elftal. Heracles zocht haar heil nogal eens in al te stevig spel. Reeds spoedig had Stormvogels door haar Vnksbuiten v.d. Laan de leiding. Heracles blijft dan eenigen tijd aanvallen en de gebroeders «oak moeten steeds handelend optreden. Fen maai dacht iedereen dat aan Heracles oCn strafschop werd toegewezen toen Haak een bal uit het doel sloeg. De bal was echter reeds achter geweest. Toch maakte Heracles gelijk toen Hinnen een voorzet mooi inkopte. Stormvogels liet zich hierna niet onbetuigd en Heracles werd op haar helft teruggedrongen. Het spel van stormvogels was nu beter en tot tweemaal toe benutte Effern met kopballen voorzetten van den linksbuiten en bracht den stand op 3_1, Nog voor rust maakt Jaarsma er 32 vaj)ö tweede helft was geheel voor Stormvo gels' Van den nieuwen middenvoor v.d. Lugt (ex-V.S.V.) zagen we nog niet veel Effern en v'd Steen maakten het de Heracles achter hoede danig lastig en de doelpunten bleven niet uit. De achterhoedespelers Knoef en Kol- dewijn waren er blijkbaar niet in en werden nogal eens gepasseerd. Zelfs Freeze kon er niet toe komen de voorhoede van Heracles op gang te krijgen, al hoewel Entjes een uitste kenden wedstrijd speelde. Met tusschenpoozen bracht de Stormvogelsvoorhoede den stand op 6—2 Bij het laatste doelpunt kwam de Hera- cles-keeoer zoo in botsing, dat hij moest wor den weggedragen. Met 10 man werd doorge speeld. De fut was er wel wat uit en Freeze kreeg nog de kans om den achterstand te ver kleinen, maar hij miste een toegestanen straf schop. Stormvogels won met 6—2. HAARLEM-VELOCITAS (3-4) Ongetwijfeld was deze wedstrijd meer het aanzien waard dan de voorgaande. Haarlem speelde tegen een volledig Velocitas in de volgende opstelling: Voogd, v. Gooi, Huysmans, de la Mar. Kammeijer, Vreeken, Oldenburg, de Winter de la Mar Jr., Smit, Polanen. De Noordelingen hebben er direct gang in en goed spel van Bonsema en Meulema brengt reeds in de eerste minuten het Haarlem-doel in gevaar. Velocitas blijft voorloopig den toon aangeven en spoedig heeft Meulema succes met een hard hoog schot. Ook hierna kan Hiarlem nog niet los komen en hoewel Smit veel afgemeten passes geeft aan v. Polanen en deze goede voorzetten geeft, weten de bin- nenspelers er nog niet van te profiteeren. Als bij een aanval van Velocitas v. Meel hard te gen de lat schiet is Bonsema er spoedig bij om den stand op 20 te brengen. Hierna komen de roodbroeken er beter in en keeper v. Dorst krijgt het nu af en toe be nauwd, maar met het schieten hebben de Haarlemmers de goede richting nog niet ge vonden. Een hard schot van H. de la Mar wordt prachtig gestopt. Ook schoten van Kammeijer en Vreeken hadden beter lot ver diend. Het is Oldenburg die tenslotte met een hard schot aan v. Dorst 't nakijken geeft (2-1). Haarlem is er nu beter lil maar komt niet tot den gelijkmaker. Integendeel, als v. Gooi een zeker doelpunt tot hoekschop verwerkt en deze na goed genomen te zijn nogmaals een hoekschop wordt, laat de geheele achter hoede Meulema vrij om gemakkelijk den stand op 3—1 te brengen, waarna de rust komt. De tweede helft zetten de Haarlemmers een hooger tempo in. De Winter en de la Mar ver wisselen van plaats. De uitvallen van Haarlem zijn nu talrijker dan die van Velocitas. Lup- pes en Heideveld weten er wel raad mee en in laatste instantie is ook v. Dorst op zijn post. Inmiddels zit d-e Velocitasvoorhoede ook niet stil en vooral Bonsema weet er hier gang in te brengen. Meulema geeft afgemeten voor zetten. maar ook het achtertrio van Haarlem is nu op zijn post. De Winter heeft na goed doorzetten succes en brengt den stand op 3—2. Van dit oogenblik af is Haarlem wel het meest aanvallend, Van Polanen geeft goede voorzetten en uit één daarvan maakt de Win ter met een kopbal gelijk. Haarlem heeft de kans om te winnen. Oldenburg schiet tegen de lat. v. Dorst komt dikwijls in 't nauw, maar het lukt Haarlem niet en als vijf minu ten voer tijd Bonsema een afgemeten pass geest aan Brink, zet deze goed door en brengt den stand op 43. De laatste minuten zijn geheel voor Haar lem, maar de achterhoede van Velocitas houdt goed stand. Het einde brengt den noordelingen na een mooien strijd een 43 overwinning. Zweden wint te Groningen, Nederland 24 punten achter. De landenontmoeting NederlandZweden te Groningen is Zondag door de Zweedsche ploeg met groot punten verschil gewonnen. Nederland behaalde 58. Zweden 82 punten. Geen Nederlandsche, maar ook geen Zweed sche records werden verbeterd, alhoewel door de Zweden bij het hoogspringen en het polsstokhoogspringen daartoe 'n poging werd gedaan. Slechts op 3 nummers wisten de Nederlan ders 'n volledige overwinning te behalen, n.l. op de 100 en 200 Meter hardloopen en op de Olympische estafette. Osendarp won de 100 Meter in 10.6 sec. vóór Berger, terwijl de laatste de 200 Meter won in den matigen tijd van 22.3 sec. vóór van Beveren. De laatste noteerde 22.4 sec. en de tijd voor van Beveren was waarlijk geen slechte. De baan was overigens zeer zwaar te noemen en de regens der laatste dagen wa ren hieraan niet vreemd. Het mooiste nummer van den middag was wel de Olympische estafette. De Nederland- sche ploeg bestond uit Osendarp, Berger, van Beveren en Broersma, welke laatste voor Kla- sema was ingevallen. Met ongeveer 2 sec. voorsprong won de Ne derlandsche ploeg van de Zweedsche. Ver rassend was het loopen van Osendarp op de 400 Meter. Hij noteerde een tijd van 48 sec, d.w.z. bleef 1 sec. beneden het Nederlandsche record van Paulen. Maar dit record kan na tuurlijk niet erkend worden, omdat het in een estafette werd gemaakt. Hij gaf met 30 Meter voorsprong op Sandberg het stokje over. De punten werden bij het hoogspringen gedeeld. Bergström sprong 1.92 Meter, ter wijl Roelofs op 1.85 Meter bleef. Carlier be zette na overspringen met den Zweed Krü- ger de derde plaats. Van der Poll bleef bij het speerwerpen ruim 3 Meter beneden zijn record. Het num mer was voor Tegstedt met 64.15 Meter. De Bruyn stelde bij "het kogelstooten sterk teleur. Hij bezette met 14,63 Meter slechts de derde plaats achter twee Zweden. Een spannende race was er tusschen Kaan en Petterson op de 110 Meter horden. Met 0.1 sec. verschil won de Zweed Op den langen afstand hadden de Neder landers tegen de veel soepeler loopende te genstanders weinig in te brengen. Op de 1500 Meter bleef Petit ver achter, doch dé Ruyter deed het beter en eindigde als derde in den tijd van 4 min. 9.3 sec., slechts 2 sec. boven het onlangs door Petit gevestigde nieuwe Nederlandsche record. Op de 800 Meter bleef Bouman met een tijd van 1 min. 59 sec. slechts 0.4 sec. achter Dij Lindahl. Bij het verspringen en het discuswerpen bezetten de Hollanders de laatste plaatsen. Op de 400 Meter werd Sandberg eerste in 50.4 sec. Merkwaardig als men den tijd van Sandberg vergelijkt met dien van Osendarp in de Olympische estafette. Voor de Nederlandsche athleten was de Groningsche les een zeer goede. De Zweed sche ploeg was werkelijk niet de sterkste als men bedenkt, dat een ander team der Noor delingen dit weekeinde deelnam aan de vijf- landenontmoeting te Berlijn, waar men de zege behaalde op Duitschland, Hongarije, Italië en Japan. 4. Brasser (N.) 12.555 Meter. Zweden 7, Ne derland 3 punten. 110 Meter horden: 1. Petterson (Z.) 15.4 sec. 2. Kaan CN.) 15.5 sec. 3. Gustavson (Z.). 4. Mesman Schultz (N.). Zweden 6. Nederland 4 punten. 3000 Meter hardloopen: 1. Holmqvist (Z.) 8 min. 57.4 sec. 2. Petter son (Z.) zelfden tijd. 3. Van Yperen (N.) 9 min. 16.7 sec. 4. De Ruyter (N.). Zweden, 7, Nederland 3 punten. 1500 Meter hardloopen: 1. Kronberg (Z.) 4 min. 2.4 sèc. 2. Hag- lund (Z.) 4 min. 2.7 sec. 3. De Ruyter <N.)~4 min. 9.3 sec. 4. Petit (N.). Zweden 7, Neder land 3 punten. Zweedsche estafette: 1. Nederland met Osendarp, Berger, Van Beveren en Broersma. Tijd 1 min. 58.7 sec. 2. Zweden met Sandberg. Petterson, Lindgreen en Oehman. Tijd 1 min. 59.9 sec. Einduitslag Zweden 82 punten, Nederland 58 punten. De resultaten waren: 100 Meter hardloopen: 1. Osendarp (N.) 10.6 sec. 2. Berger (N.) 10.7 sec. 3. Lindgreen (Z.) 10.8 sec. 4 Oehman (Z.). Nederland 7 punten, Zweden 3 punten. Polsstokhoogspringen 1. Ljundberg (Z.) 4 Meter. 2. Gustavsson fZ.i 3.80 Meter. 3. Van der Zee (N.) 3.70 M. 4 Verkes (N.) 3.60 Meter. Zweden 7 punten, Nederland 3 punten. Verspringen: 1. Norin (Z) 7.135 Meter. 2. Carlen (Z.) 6.92 Meter. 3. Houtman <N.) 6.84 Meter. 4. Van Welsenes (N.) 6.79 Meter. Zweden 7, Neder land 3 punten. Discuswerpen 1. Bergh tZ.) 47.10 Meter. 2. Hedvall (Z.) 45.69 Meter. 3 De Bruyn (N.) 41.84 Meter. 4. Van Dijk (N.) 38.53 Meter. Zweden 7, Ne derland 3 punten. 400 Meter hardloopen: 1. Sandberg (Z.) 50.4 sec. 2. Petterson (Z.) 50.6 sec. 3. Woltjer <N.) 52.4 sec. 4. Klazema (N.) Zweden 7, Nederland 3 punten. 800 Meter hardloopen: 1. Lindahl <Z.) 1 min. 58.6 sec. 2. Bouman (N.) 1 min.- 59 sec 3. Björk (Z.) 1 min. 59.5 sec. 4. Tackema (N.). Zweden 6, Nederland 4 punten. 200 Meter hardloopen: 1.Berger iN.) 22.3 sec. 2. Van Beveren (N.) 22.4 sec. 3. Lindgreen (Z.) 22.5 sec. 4. Oehman CZ.)Zweden 3, Nederland 7 punten. Speerwerpen 1." Tegstedt (Z.) 64.15 Meter. 2. Strömer (Z.) 62.02 Meter. 3. Van der Poll (N.) 61.16 Meter. 4. Lutkeveld (N.) 57.88 Meter Zweden 7. Nederland 3 punten. Hoogspringen 1. Bergström (Z.) 1.92 Meter. 2. Roelofs (N.) 1.85 Meter. 3. Carlier (N.) 1.75 Meter na overspringen met Krüger (Z.). Zweden 5, Nederland 5 punten. Kogelstooten 1. Bergh (Z.) 14.92 Meter. 2. Rahmqist (Z.) 14.755 Meter. 3. De Bruyn (N.) 14.63 Meter. Van loop den estafette- te Santpoort, Couzijn van Concordia (Haarlem) geeft over aan Blokker, op weg naar de overwinning voor hun verëeniging. E. D. O. niet op de onderste plaats. De wedstrijd Ajax—E.D.O. heeft de beslis sing omtrent de bezetting van de onderste plaats gebracht in een voor E.D.O. gunstigen zin. Lang heeft de spanning geduurd, maar tenslotte heeft E.D.O. verdiend gewonnen. Voor E.D.O. verschenen achtereenvolgens aan slag: Van Esch, Van der Kuyl, K. Zand stra, Van der Born, Van der Putten, J. v. d, Schaly, Kelder, Verhagen en H. Schijvenaar. Ook Ajax wasc geheel volledig. Ajax verkiest te beginnen met veld, zoo dat E.D.O. eerst gaat slaan. Voor Ajax 'wierp J. Blomvliet. Hij begint met twee keer vier wijd te geven. Dan kruipt K. Zandstra door het oog van een naald. Hij slaat n.l. een-verren hoogen bal. Twee verre velders van Ajax rennen toe, blijven dan beiden slaanen de bal komt keurig tusschen hen in. Van den Born is niet zoo gelukkig. Kreugel op het tweede honk vangt hem keurig uit. Deze speler maakte trouwens een uitstekende beurt. Hij heeft dezen middag meer spelers uitgevangen. Van Van der Put ten komt de eerste honkslag, waardoor Zand stra binnen kan komen. Dan gaat Van der Schaly uit op drie slag en Kelder doordat hij den bal naar den werper slaat. Drie punten waren ten minste binnen! Het succes van Ajax is minder groot, Schij venaar staat op de werpplaat en begint met Stam, één der beste slagspelsrs van Ajax drie slag te geven. Na hem loopt J. Blomvliet er kostelijk in. Hij is door een honkslag op het eerste honk gekomen. De bal was daar ook. Van der Put ten maakt de beweging van naar den werper te gooien enBlomvliet stapt van het honk af. Van oer Putten heeft den bal echter nog en tikt Biomvliet uit. Onbegrijpelijk dat zoo'n oude rot daar nog in loopt. H. Blom vliet gaat dan uit door een goeden aangooi van Born en Ajax is uit voor nul. In de tweede beurt gaat het E.D.O. minder voor den wind. Wel begint Verhagen met een honkslag en maakt hij later een punt door keurig het thuishonk te stelen, maar U het eenige punt van deze beurt. Schijve naar en Zandstra sneuvelden op drie slag r Kuyl wordt uitgevangendoor Kreugel. Na het wisselen is Schijvenaar minder op dreef. Drie spelers krijgen drie wijd van hem. Maar Verhagen doet twee keer een goede gooi naar het eerste honk en Schijvenaar eenmaal. Van der Putten maakt daar geen fout en Ajax heeft weer drie nullen, nu met één run. E.D.O. staat met 41 voor. In de derde beurt is het succes meer aan Ajax-zijde. Born worde uitgevangen. V: den Schaly slaat den bal naar den Ajax- werper, die hem naar het eerste honk speelt. Dan haalt Kelder het eerste honk door dat H. Blomvliet den bal laat vallen, maar door een o.i. foutieve beslissing van den scheids rechter gaat hij op het tweede uit. Van der Putten heeft ondertusschen een run geloopen Als Ajax voor de derde maal aan slag is, gaat het regenen. Misschien is het door den natten bal, maar E.D.O. maakt fouten. Born gooit ver over het eerste heen en Van Esch mist een vangkans van H. Blomvliet. Waar schijnlijk omdat hij niet gauw genoeg succes heeft wordt Schijvenaar vervangen door Born. Dit is echter geen verbetering. Born gooit op vier spelers, waarvan er drie vier wijd krijgen. Dan keert Schijvenaar weer terug. Door éénmaal drie slag en een vang van Van der Putten eindigt de Ajax- beurt. Er zijn echter zes- spelers over de thuisplaat gekomen en dus staat E.D.O. nu met 7—5 achter. Doordat Koenen de vangkans van Schijve naar mist, Van Esch door een honkslag en Kuyl door vier wijd op het honk komt, raken drie honken bezet. Dan geeft Zandstra een prachttik. Hij komt er door op het derde honk en haalt drie spelers binnen. Ook Bom geeft een honkslag, maar later start hij te laat van het tweede honk, en Ajax krijgt gelegenheid Van der Putten uit te maken op het eerste en Born op het derde honk. Dat was een keurig staaltje dubbelspel. Met vier runs gaat E.D.O. weer velden. Bij Ajax geeft nu alleen Gischler een honk- slag. Twee vangen van Zandstra, waaronder een heel moeilijke, maken de Ajax-beurt kort en daardoor is de stand weer in het voordeel van E.D.O. (98). E.D.O. begint weer goed: honkslag van Schaly en driehonkslag van Kelder. Dan 1 echter noteert Blomvliet tweemaal drieslag en Schijvenaar wordt uitgevangen.... door Kreugel. De oogst is nu maar een run. On danks twee honkslagen gaat Ajax voor nul uit, zoodat weer het gevaar bezworen is. Dan raakt de stemming onder de Ajaxieden mis. Bijna ieder speler heeft wat op te mer ken en 't spelpeil zakt geducht. Een oogen blik leek het er op dat ook E.D.O. zich aan hetzelfde kwaad zou bezondigen. Wel was in het laatste gedeelte van den wedstrijd de verstandhouding- tusschen de beide partijen minder goed. En ook met een beroep op zenuwen" is dat niet goed te praten. Blomvliet wierp niet veel anders meer dan wijd- Alleen dat leverde E.D.O. in de zesde beurt al drie runs op. Kelder gaf een twee- honkslag maar was zoo onverstandig naar geschreeuw aan den kant te luisteren en hal verwege het tweede honk terug te keeren waarna hij uitgetikt wordt. Hierna werpt Koenen. Verhagen geeft een klein slagje. Gischler gooit den bal ver naast het eerste honk en voordat H. Blomvliet hem heeft op gehaald, loopt Verhagen de vier honken. Dan gooit Koenen vaak vier wijd. Stam wil met een hand vangen en mist Zandstra en alleen Van der Putten brengt het tot een honkslag. Kelder zorgt voor de derde nul door vlak langs het eerste honk te slaan. Op dat moment zijn er nog drie honken be zet. In de laatste beurt slaat Verhagen een hoogen foutbal en ontstaat er een hevig debat of H. Blomvliet dien nu gevangen heeft of niet. Het slot van het debat is: Verhagen uit. Hierna wordt Schijvenaar uitgevangen.... door Kreugel en Zandstra sneuvelt op drie slag. Alleen Van Esch gaf een honkslag, maar ondanks dien eindigt E.D.O. voor de eerste maal, met nul runs. Schijvenaar is ook minder goed. HU geeft nu meermalen vier wijd. Doordat bij Ajax echter weinig geslagen wordt, komen vry- geen spelers meer binnen. In drie slagbeur ten weet alleen Bonneveld den bal te raken Hij haalt daarmee Doon binnen en dat is de eenige run in dien drie beurten. Toen Ajax voor de laatste maal aan slag ging, de stand was toen 169, deed Van der Schaly een keurige vang. Daarna zorgden goede w-aangooien van Bom en Verhagen voor de., twee laatste nullen. Daarmee was het ge vaar voor goed bezworen. Ajax had niet meer gescoord en E.D.O. heeft zich door een 169 overwinning in de eerste klasse gehand haafd. De toestand van veld en bal in aanmerking genomen, heeft E.D.O. een goeden wedstrijd gespeeld. De cijfers der innings zUn: E.D.O.: 3—1—1—4—1—3—3—0 16. Ajax: 0—1—6—1—0—1—0—0 9. Duvianen: 0, 0, 0, 0, 0, 0,1,1, 0 2. --v Haarlem H: 1, 6, 0, 5, 0, 2. 1, 2, 17. Het gevolg van dezen uitslag is dat„ Duvia nen een promotiewedstrUd moet spelen tegen Ajax I, als laagst geplaatste in de eerste klasse. Spannende wedstrijden op de Heemsteedsche baan. Haarlem II kampioen der tweede klas. Won met 172 van Duvianen, De beide kampioenen der tweede klasse A en B. speelden Zondagmorgen op het neu trale R. C. H.-terrein een beslissingswedstrijd. Zooals we verwachtten is deze geëindigd in het voordeel van Haarlem n. We hadden ech ter van de Velsenaren wat meer tegenstand verwacht. Mazee kiest velden voor Haarlem, zoodat Duvianen eerst aan slag gaan. De Mon werpt m door zün toedoen vallen al gauw drie nullen: twee keer drie slag en een vangbal. Ook de tweede beurt der Velsenaren duurt maar kort. De Mon geeft één keer drie slag en Hinze doet een buitengewone vang. De Weers krijgt van schendsrechter Van der Putten uit. omdat hij buiten zijn slagperk stapt, en dan is Duvianen weer voor nul uit. Op dezelfde manier gaan trouwens nóg ■vier Duvianen slagbeurten, met dit verschil, dat Damgén De Weers éénhonkslagen geven feu Van Dyk het zelfs tot een tweehonkslag brengt. Als tegenprestatie levert Haarlem een dubbelspel. Nieuwenhuizen wordt door Bloe- nrink uitgevangen. Sluiters, die voor Buis liep, was gaan loopen en was dus uit op het derde. Pas in de zevende inning komt de eerste run der Velsenaren. Stam komt door een honkslag op het eerste honk en later door een honkslag van Sluiters thuis. Verder had De Mon succes, door drie spelers drie slag te geven. Ook in de achtste beurt scoren de Velse naren nog éénmaal, doordat Bloemink, tweemaal achtereen eèn hoogen bal mist. In de negende beurt is De Mon weer aan het woord: tweemaal drie slag en ©en goeden aangooi naar het eerste honk. Haarlem wisselde goede een minder goede slagbeurten af. Eerst wierp Van Dijk twee inings en daarna Buis zes Innings. Vooral de tweede beurt van Van Dyk was zwak. Met maar één honkslag kreeg Haarlem toch zes runs, dank zij eenige fouten in het veldwerk o.a. van Nleuwenhuiden op het eerste honk, die dit keer ver beneden zyn gewonen vorm speelde. Ook in de vierde beurt kreeg Haarlem vooral punten door de fouten der Velsenaren. Wel eindigde ook eens een beurt met nul, maar toen Duvianen aan haar eer ste punt toe Was, was de stand 140. Het einde kwam met 17—2. De cijfers der innings waren: Pijnenburg klom over het hekje..* Voor de sluitingswedstrijden van de wie lerbaan te Heemstede bestond Zondagmiddag een flinke belangstelling, die voornamelijk uitging naar de verrichtingen van de kopstuk ken uit de wielerwerelö De verwachtingen zyn niet beschaamd, want het publiek heeft spannende ritten kunnen aanschouwen. De amateurs leverden in de 6 K.M. rit een feilen strijd, waarin de Amsterdammer van Hal zich de sterkste toonde. In den achter- volgingswedstryd voor amateurs werd de houder van den Heemstede-Brassard, G. van Wees, door L. van der Ruit geklopt. Daar eerst genoemde den brassard dit seizoen de meeste keeren gewonnen heeft, wordt hij toch defi nitief eigenaar. Buitengewoon spannend waren de sprint wedstrijden voor profs. De kamp Van der Lin denVan den Heuvel was zeer interessant, doordat de Hagenaar in de voorlaatste ronde verraste door meer dan 10 M. voorsprong te nemen, Van der Linden stelde alles in het werk om dezen achterstand in te loopen, maar het gelukte hem niet. Met een half wiel werd hy geklopt. Een onverwacht slot nam de koppelachter- volgingswedstryd voor profs tusschen drie koppels. Toen uit twee koppels elk een ren ner den strijd opgaf, verklaarde de jury re glementair Pijnenburg-Wals tot overwinnaar. Iemand uit het publiek voegde Pijnenburg daarop een onaangenaam gezegde toe, waar op deze van zyn fiets sprong en over de bal- lustrade klom. De schreeuwer had zich in- tusschen uit de voeten gemaakt. Tot slot had een internationale koppelwed- stryd over 50 K.M. plaats, die een levendig verloop had. Jammer was het, dat na ruim 50 ronden Van der Heiden, die met Jazet een ronde voorsprong had, den strijd door een val moest staken. Verder ging de strijd om de eerste plaats vooral tusschen Pijnenburg Wals, Van Hout—Slaats en Charlier—De Neef. Wals en Charlier onderscheidden zich beiden in de sprint, Met puntenvoorsprong wonnen ten slotte PynenburgWals. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs. Ie rit over 4 K.M. 1. J. Hal. 2. B. van Wezep. 3. De Brey. 4. B. v. d. Aart 5. K. v. d. Veen. 2e rit 1. J. v. d. Heiden Tijd 5 min. 5 3.4 sec. 2. J. Engel 3. R. Groot, 4. M. Peetoom 5. C. Vink. Finale over 6 K.M.: 1 J. van Hal, 2. J. v. d. Helden, 3. B. v. Wezep. 4. B. v. d. Aart. Internationale sprintwedstrijd voor profs over 800 M. 6 ritten a deux. Ie rit: 1. A. v. d. Linden (13.2 sec.) 2. A. Charlier (banddikte) 2e rit: 1. P. Steffes (12.6 sec.) 2. J. v. d. Heu vel (banddikte). 3e rit: 1. P. Steffes (13.8 sec.) 2. A. v. d. Linden (half wiel). 4e rit: 1. J. v. d. Heuvel (13 sec.) 2. A. Char lier (2 lengten), 5e rit: 1. P. Steffes (13,2 sec.) 2. A. Charlier (1 wiel). 6e rit: 1. J. v. d. Heuvel (12.4 sec.) 2'. A. v. d. Linden (half wiel). Totaaluitslag 1. P. Steffes 3 pt. 2. J. v. d. Heuvel 4 pt. 3. A. v. d. Linden 5 pt. 4. A. Char lier 6 pt. Klassementswedstrijd voor profs over 5 K.M. met 5 klassementen. Ie klassement 1. G. Heslinga, 2. J. Engelmoer, 3. H. Jazet, 4. R. de Neef. 2e klassement: 1. R. Brilman, 2. H. Jazet, 3, J. Engelmoer, 4. H. Adan. 3e klassement: 1. W. Metz, 2. J. v. d. Heiden, 3. R. Brilman, 4. J. Schorn. 4e klassement, 1. W. Metz, 2. H. Jazet 3. G. Heslinga, 4. H. Adan. 5e klassement: 1. G. Heslinga, 2. W. Metz, 3. J. v. d. Heiden, 4. H. Jazet. Totaaluitslag: 1. W. Metz 28 pt., 2. G. Heslinga 27 pt. 3. J. v. d. Heiden 20 pt. Achtervolgingswedstryd voor amateurs over max. 4 K.M. om den Heemstede-Brassard L. van der Ruit haalt G. van Wees 50 M. in. Tyd 5 min. 21 sec. Koppelachtervolgingswedstryd over max. 5 K.M. 1. J. Pynenburg-C. Wals, 2 min. 24 sec. 2. J. van Hout-F. Slaats, 3. A. Braspen- ninx-C. IPellenaars. Koppelwedstrijd voor profs en onafh. over 50 K.M. met 4 klassementen. Ie klassement: 1. A. Charlier, 2. C. Wals, 3. F. Slaats, 4. W. Metz. 2e klassement: 1. C. Wals, 2. A. Charlier, 3. C. Pellenaars, 4. P. Seffes 3e klassement: 1. C. Wals, 2. A. Charlier, 3. C. Pellenaars, 4. J. Engelmoer. 4e klassement: 1. A. Charlier, 2. J. van Hout 3. C. Wals, 4. J. Engelmoer. Totaaluitslag: 1. J. Pynenburg-C. Wals 17 pt. Tijd 1 uur 5 min. 51 sec. 2. J. v. Hout-F. Slaats, 8 pt. Op 1 ronde. 3. A. Charlier-R. de Neef 21 pt. 4 A. Braspen- ninx-C. Pellenaars 4 pt. 5. J. Engelmoer-G. Heslinga 3 pt. Op 2 ronden. 6. W. Metz-H. Adan 1 pt. 7. J. Schorn-P. Steffes 1 pt. De voetbal heeft ook weer gerold en gesprongen in Haarlem zooals dit moment uit den wedstrijd Stormvogels—Heracles om den Spaetfne-beker toont.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3