HET NIEUWE AVONDBLAD Jaarbeurs. 20e JAARGANG No. 257 WOENSDAG 4 SEPT. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2 y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIëN15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbelt prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING De heeren J. C. Dunnebier, J. P. Nijssen en W. F. Visser benoemd tot wethouder. Raadscommissie samengesteld. De heer Warmen- hoven (comm.) in de commissie van voorbereiding voor de plaat selijke strafwetgeving. Uitvoering rioleeringsplan aangehouden. Een incidentje. Hedenavond vergaderde de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Kwint. De vergadering begint met de aflegging van de eed, resp. de belofte door de raadsleden. Mevrouw BarbiersSeelemeyer het eenige vrouwelijke raadslid had een tuil roode rozen voor zich op de tafel, een attentie van de S. D. Vrouwencluto te Santpoort. De wethoudersbenoeming. De heer Warmenhoven (C. P. H.) ver klaart, dat hij het college vail B. en W. niet wenschte te steunen, omdat het niets goeds in zich draagt voor de arbeiders. Hij zal steu nen de eerste de beste die de belangen dei- arbeiders zal behartigen. De heer He ij koop zegt namens de „Re- genbooggroieip", dat zijn groep alsnog meent, dat het college dient te toestaan üiit een lid van rechts, een lid van de s. d. a. p. en een lid van zijn groep. Daar thans reeds is uitge maakt, dat het college zal bestaan uit één C. H., één R. K. en één S. D. A. P. zal zijn fractie blanco stemmen. Hierna wordt overgegaan tot de benoeming van een wethouder in de vacature van den heer J. C. Dunriebier. Het blijkt, dat er 27 stemmen uit de bus zijn gekomen terwijl er sleohts 26 leden aanwezig zijn. Er moet dus worden overgestemd. Het resultaat is, dat uit gebracht worden op den heer Dunnebier 19 stemmen, 1 op den heer Warmenhoven en 6 blanco. De heer Dunnebier is dus benoemd en ver klaart de benoeming te aanvaarden. Daarna wordt gestemd voor de vacature J. P. Nijssen. Uitgebracht worden op den heer Nijssen 20 stemmen, 1 op den heer Warmenhoven en 5 blanco. Ook de heer Nijssen aanvaardt de benoeming. In de vacature P. Bosman wordt benoemd de heer W. F. Visser (s.d.a.p.) met 17 stemmen. Verder verkrijgt de heer Warmenhoven 1 stem en worden 8 stemmen blanco uitgebracht. De heer Visser neemt eveneens de benoeming aan. De wethouders nemen daarna de voor hen bestemde zetels achter de tafel van B. en W. in De voorzitter verheugt zich er over, dat hij de heeren Dunnebier en Nijssen weer aan zijn zijde ziet. Hij hoopt dat de heer Visser veel mag doen in het bealhg der gemeente. Voorts richt de voorzitter eenige hartelijke woor den tot den heer Bosman, wiens taak een uiterst zware is. Met zijn sociaal voelend hart heeft de heer Bosman zich door de moeilijk heden heengewerkt. In het bijzonder prees de voorzitter den heer Bosman voor het vele werk, door hem verricht in het belang van het Cri siscomité. De heer Bosman bedankt den voorzitter en zijn oud-collega's voor de wijze waarop zij hem hebben bijgestaan. Ook den ouden raad dankt hij voor zijn welwillende critiek. Voorts richt de heer Bosman woorden van dank tot den secretaris en de ambtenaren voor de van hen ondervonden mede werking. De vergadering wordt daarna voor 10 minu ten geschorst om de leden gelegenheid te ge ven, zich met elkaar te verstaan over de be zetting der commissies. Hierna volgen de stemmingen. De heer v. d. Veer (s.d.a.p.) stelt voor de commissie voor openbare werken weer op zes leden te brengen Aldus wordt besloten. Voor deze commissie worden gekozen de hee ren J. A. Geelen, A. ten Broeke, W. van Heijst, E. Luikman en J. Kerkhoff. Voor de financieele commissie worden geko zen de heeren A. ten Broeke, H. Homburg, J, Zwanenburg, P. F. C. Roels-e en W. van Heijst, voor de commissie voor gas en water de heeren J. E. Sluiters, J. tSark,. H. Homburg, W. P. Mets en F. Heeremans. Voor de onderwijscommissies worden geko zen mevr. BarbiersSeelemeijer en de heeren H. Meijer, A. de Groot, J. E. Sluiters en P. H. van Rummelen. Bij de benoeming van vijf leden van de com missie van economische zaken stelt de heer Vermeulen (A. R.) voor deze commissie op te heffen; er is nog geen enkele keer ver gaderd. De heeren Van der Veer, Vai Heijst en Maas zijn van tegenovergestelde meening. De voorzitter zegt, dat de meerderheid van het college meent, dat deze commissie overbodig is. Wanneer er verband moet zijn tusschen de gemeente en de regeering is dat de taak van den burgemeester en niet van een commissie. Wanneer er een belangrijke zaak is waarvoor een commissie noodig is, kan er al tijd nog een commissie ad hoe worden be noemd. De heer Vermeulen zet de motieven uit een waarom hij opheffing van deze commis sie gewenscht acht. Voor de visscherij is thans een apart lichaam en verder zijn er de pro vinciale economisch-technologische instituten om zoo mogelijk van advies te dienen. Het voorstel van den heer Vermeulen wordt verworpen. In de bewuste commissie worden gekozen de heeren J. Zwanenburg, W. P. Mets, v. d. Veer en Heijkoop, de laatste na herstemming met den heer Sluiters. De verdere commissies worden als volgt sa mengesteld Sociale zaken de heeren C. P. J. Maas, J. v. d. Veen, P. Bosman, J. E. Sluiters en J. v. d. Burg. Parken en plantsoenen de heeren P. Bosman, J. J. Heeremans en F. P. Vermeulen. Voorbereiding voor de plaatselijke strafwet geving de heeren J. Zwanenburg, A. de Groot, •J. E. Sluiters, J. Kerkhoff en Warmenhoven. de laatste na herstemming met den heer van Rummelen. Reclame-commissie inzake vergunnings recht Drankwet tot leden mevrouw Barbiers Seelemeijer en de heeren H. Meijer en H. Hom burg en tot plaatsvervangende leden de heeren ten Broeke en van Rummelen. Commissie van overleg voor de ambtenaren de heeren ten Broeke en van Rummelen, voor de werklieden de heeren E. Luikman en J. J. Heeremans en voor de politie de heeren J. van der Veer en J. v. d. Burg. Tot gedelegeerden der gemeente in het be stuur der Vereeniging voor Nijverheidsonder wijs in Kennemerland worden benoemd de heeren H. Meijer en J. E. Sluiters. Ten slotte komt het einde der benoemingen met de benoeming van den heer L. J. Kas, tot keuringsveearts, hoofd van dienst in tijdelij- ken dienst. Het is dan kwart over 10, zoodat de raad drie uren aan de benoemingen heeft besteed. De voorzitter deelt nog mede, dat Dr. Mr. van der Flier hem verzocht heeft de leden te danken voor de prettige samenwerking, aan welk verzoek de voorzitter gaarne voldoet. Op zijn beurt wil de voorzitter den heer van der Flier danken voor de wijze, waarop hij zijn raadslidmaatschap heeft vervuld. Wijziging verordening op de ver makelijkheidsbelasting. B. en W. stellen den raad voor, de verorde ning inzake de belasting op tooneelvoorstel- lingen en andere vermakelijkheden zoodanig te wijzigen, dat de verordening omvat „alle vermakelijkheden welke worden gegeven in of buiten lokalen en welke voor het publiek toe gankelijk zijn". De hear Warmenhoven (C. P. H.) zegt, dat hij heeft gezien dat het de bedoeling is belasting te gaan heffen op zwemmen. Hij voelt daar niets voor. De heer v. d. Veer (s.d.a.p.) zegt, dat zijn fractie tegen het heffen van belasting is op het gebruik van baden. Als het voor een vermakelijkheid is, is spreker er niet tegen. De heer N ij s s e n wethouder van Finan ciën merkt op, dat in Velserend veel verma kelijkheden worden gehouden; deze wil men belasten. De voorzitter merkt op, dat het niet de bedoeling is te belasten hetgeen de volksge zondheid ten goede komt. Het voorstel wordt aangenomen. De uitvoering van het rioleeringsplan. B. en W. stellen den raad voor, hen de ver- eischte machtiging te verleenen tot het sluiten van een overeenkomst met den Staat der Ne derlanden inzake de uitvoering met behulp van een voorschot van het Werkfonds van het rioleeringsplan en hen voorts te machtigen „Mabeg" op te dragen, de noodige wijzigingen van het rioleeringsplan te ontwerpen. In ons blad van Dinsdag 27 Augustus heb ben wij de betreffende voordracht in extenso opgenomen. Dit voorstel wordt aangehouden. Overneming van weggedeelten. B. en W. stellen voor, over te nemen de Wa- tervletstraat, de Ladderbeekstraat, de Starre- boschstraat en de Geelvinkstraat te Velsen en de Kluyskenslaan te Santpoort. Aldus wordt besloten. Verkoop van gemeentegrond. B. en W. stellen voor te verkoopen aan J. F. Philips Jr. te Santpoort tegen den prijs van f 6 per M2. een bij het reeds door hem gekochte bouwterrein aansluitende strook grond aan de Laurillardlaan aldaar ter groote van onge veer 48 M2. Aangenomen. De heer Warmenhoven wordt geacht te hebben tegen gestemd. Opzegging van een overeenkomst met Beverwijk. B. en W. stellen voor, de 7 Februari 1928 met de gemeente Beverwijk getroffen regeling in zake de toelating van leerlingen uitde ge meente Velsen benoorden het Noordzeekanaal op de school voor buitengewoon lager onder wijs aldaar op te zeggen. Mevrouw BarbiersSeelemeijer vraagt of de zes kinderen, die uit Velsen de school bezoeken, niet -met een autobus naar de school vervoerd kunnen worden. De voorzitter zegt, dat hiervoor geen algemeene regel getroffen kan worden. Wan neer er ouders zijn die het vervoer niet kun nen bekostigen, kan met deze ouders alsnog een regeling getroffen worden. Verhooging huursom van het kampeerterrein. De minister van Financiën is niet accoord gegaan met het door den ontvanger der Re gistratie eii Domeinen te Zaandam onder steund voorstel, om de verhooging van de huursom van het kampeerterrein van f 50 niet over 1935 te berekenen. De huursom ook over 1935 is gesteld op f 569. B. en W. stellen voor, het ter-rein tegen deze huursom opnieuw te huren. Aangenomen. De heer Warmenhoven wordt geacht te hebben tegengestemd. Uitbreiding leerplan Nijverheidsschool B. en W. stellen voor te besluiten dat de raad het i-n het belang van het Nijverheids- (Op economisch gebied wijst het haantje van den toren nog altijd hardnekkig den verkeerden kant uit zeide de secretaris-generaal van de Jaarbeurs.) De leider van de jaarbeurs heeft juist geconstateerd; Het haantje van den toren wijst altijd nog verkeerd De wind is steeds nog tegen in commerciëelen zin, Wij gaan met groote moeite er worstlend tegenin Hij blaast zoo fel hardnekkig dat hij den voortgang stuit, En wie den voet niet schrapzet, dien stuwt hij achteruit. Wij moeten blijven zwoegen, totdat het haantje draait. Als eindlijk economisch een beter windje waait. Die tijd zal stellig komen, het komt er nu op aan, De stugge tegenwinden manmoedig te weerstaan. De Jaarbeurs is weer open en daar treedt aan den dag. Wat in den nood der tijden de energie vermag. Eens moet het haantje draaien. zooals het vroeger dêe Dan krijgen durf en wilskracht den wind het krachtigst mee. onderwijs noodzakelijk acht, dat aan de school voor Nijverheidsonderwijs een cursus in het vak „motorrijtuig- en rijwielhersteller" wordt verbonden. De heer R o e 1 s e (s.d.a.p.) vraagt of B. en W. kennis hebben gekregen van de verslechte ring van het nijverheidsonderwijs door het ver-anderen van den drie-jarigen in een twee jarigen cursus. Hij meent, dat het gemeente bestuur bij het rijk pogingen dient aan te wenden, om den ouden toestand te handhaven. De heer Sluiters (C. H.) zegt, dat het be stuur gevochten heeft, maar er is niets aan te doen. Het bestuur heeft het heele leerplan moeten omwerken. Spreker adviseert, het voorstel aan te nemen. Er zijn voor dezen cursus al 100 leerlingen. De heer Dunnebier, wethouder zegt, dat de heer Roelse zich niet zoo erg ongerust be hoeft te maken. De leerlingen krijgen gelegen heid op den avondcursus theorieles te krijgen. De heer Roelse ziet in de verandering een belangrijke verslechtering omdat de jongens, die den geheelen dag op de dagschool zijn ge weest, niet met goed gevolg de avondlessen kunnen volgen. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Zalm toegelaten. De geloofsbrief van den heer D. Zalm wordt onderzocht door een commissie, bestaande uit mevrouw BarbiersSeelemeijer en de heeren A. de Groot en W. van Heijst. De commissie rapporteert, dat de geloofs brief in orde is, om welke reden zij adviseert tot toelating van den heer Zalm. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Visser verzoekt het rapport van de commissie ad hoe te laten vermenigvuldi gen en te zenden aan de raadsleden en de pers. De voorzitter zegt, dat het rapport niet wordt gedrukt, maar wel rondgezonden. In verband met een adres van de uitgesto tenen van de werkverschaffing neemt de heer Warmenhoven het voor deze menschen op. Men heeft een aanval op de rechten der arbeiders gedaan. Toen de arbeiders eischten wat hun toekomt De voorzitter: „De arbeiders hebben niet te eischen, maar te verzoeken." De heer Warmenhoven keurde het af, dat deze arbeiders gedwongen waren tot din gen waarmee ze het niet eens waren. De voorzitter zegt, dat het college heeft gehandeld na rijp beraad. De menschen heb ben de consequenties van hunne daden moe ten dragen. De maatregel blijft gehandhaafd. De heer Warmenhoven eischt, dat de arbeiders alsnog opgenoemn worden in den steun. De voorzitter geeft den heer Warmen hoven in overweging, het reglement van orde te bestudeeren. Hiermede is dit incident ge sloten. De heer Kerkhoff (s.d.a.p.) sprekende over de aangehouden voordracht over de uit voering van het rioleeringsplan vraagt, de wijze van uitvoering nog eens onder de oogen te zien, ten einde een geringer deel uit te voe ren in werkverschaffing. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. DE REDE VAN BURGEMEESTER KWINT. In het verslag van de rede van burgemees ter Kwint, Maandagavond op het Willemsplein gehouden is een gedeelte, doordat het geluid af en toe verwaaide onjuist weergegeven. De betreffende passage luidt, woordelijk weergegeven als volgt: Zeker, er zijn groepen in onze samenleving, wier politieke opvatting zich verzet tegen het monarchaal beginsel, die begrippen als Vor stenhuis. als Vaderland, als nationale zelf standigheid, als verouderd en afgedaan be schouwen en zich overgeven aan een weeë ver heerlijking van een internationale broeder schap-gedachte èn een geest van ruggegraat- loos defaitisme hebben opgeroepen. Wij wijzen hunne Marxistische leerstelling af als prin cipieel onjuist en principieel on-Nederlandsch. Ons Volk heeft er genoeg van dat op een laatdunkende en vaak minder waardige wijze wordt gesproken en geschreven over clat wat ons heilig en dierbaar is. Weldadig en verkwikkend is het dan ook te mogen vaststellen, dat in het bijzonder onder de jeugd zich voltrekt een proces van Natio nale bewustwording; een nationaal Reveil, dat ons weer zal schenken krachtig nationaal voe lende Nederlandsche Staatsburgers, die er weer trotsch op zijn Nederlander te zijn en te mogen behooren tot dat kleine volk, dat groot is in alles, waarin een klein volk groot kan zijn. HERZIENING VAN HET UITBREIDINGSPLAN Het Hoofd van hét Gemeentebestuur van Velsen brent ter openbare kennis, dat van 4 September 1935 af gedurende vier weken, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, op de ge meentesecretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd het ont werp XIV tot herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Velsen, voor zoo veel betreft een gedeelte te Velsen, ten Oosten van den Wijkerstraatweg en ten zuiden van de Watervlietstraat, met daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften. booten. Ie prijs Licht en Fabel. 2e pr. C. Zwier en J. v. d. Duin Schouten. Hardroeien voor vletten. 7 booten. Ie prijs A. en P. Donkersloot, 2e pr. D. en H. Peters. Ook voor de na afloop van deze wedstrijden in de Kennemerlaan gehouden wedstrijden op transportfietsen en ringsteken op fietsen was veel belangstelling. Voor den racewedstrijd op transportfietsen was de baan 150 M. De prijzen behaalden: le prijs J. Sliggers, 2e pr. K. Dammers. 3e pr. J. Broekhuizen Er kwamen voor dezen wedstrijd 6 deelnemers uit. De prijzen bij het ringsteken voor meisjes werden behaald door: le prijs Willy de Waard, 2e prijs Julie Rijperman, 3e pr. A. v. d. Boo gaard, Sj. Bakker en Lina Maks. Ringsteken jongens: le pr. J. Woudenberg, 2e pr. H. v. d. Valk, 3e pr. B. Vriens, 4e pr. G. Osendorp. De prijzen bestonden uit verschillende nut- ge voorwerpen. Het vuurwerk. Het vuurwerk had vanzelfsprekend een enorme belangstelling getrokken. Men kon van Rambonnetlaan spreken als „een uitver kocht huis". De politie droeg voor het nood zakelijke handhaven der orde zorg. De potpourri der succesnummers, raketten, vuurpijlen, zonnen, Bengaalsch vuur, etc. be stond uit meer dan 15 deelen, welker opvoering voor de organisatoren van het festijn, zoo wel letterlijk als figuurlijk een brilliant suc ces werd. Dit getuigden de ah's en oh's van meer dere toeschouwers. Na een kleurrijke apotheose behoorde Ko ninginnedag 1935 wederom tot het verleden. BEROEP AANGENOMEN. Ds. A. Groot te Exmorra, eertijds hulppre diker te IJmuiden-Oost heeft het beroep naar Oudeschoot aangenomen, waarvan hem vorige maand de toezegging is gedaan. Tevens heeft hij bedankt voor het beroep naar Tjerkgaast, hem ook vorige maand toegezegd. De vorige predikant van Oudeschoot, ds. J. Kronemau, die er sinds 1908 gestaan had, is vorig jaar overleden, zoodat het officieele beroep pas na 1 October kan worclen uitgebracht. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand Augustus 1935 werd ingelegd a. Kant. Julianakade f 20.122.42 b. Kant. Willebrordstr. 14.476.92 c. Kant. Santpoort 6.325,25 d. Kant. Velsen-Nrd 2.613,47 f 43.538,08 en terugbetaald: a. Kant. Julianakade f 20.150.60 b. Kant. Willebrordstr.19.215,81 c. Kant. Santpoort 359,67 d. Kant. Velsen-Nrd 70, UMUIDEN De Koninginnefeesten. De laatste dag. Sport op het water en sport op straat. Met een vuurwerk tot slot. De laatste dag der Koninginnefeesten was gewijd aan de sport. Het begon met roei- en peddelwedstrijden op het Noordzeekanaal, die zich in 'n groote belangstelling mochten ver heugen. De deelnemers hebben zich allen in gespannen om een der prijsjes te bemachtigen. Het weer was ook nu weer gunstig. De vrij straffe Westelijke wind zal bij het tegenwind roeien en peddelen de baan wel tot een zeer zware gemaakt hebben. Voor de kano's was de baan 500 M., voor de roeiers 1000 M. lang. De uitslagen waren: 1-persoons racekano's. 6 deelnemers, le pr. J. v. d. Duin Schouten, 2e prijs J. Schilling. 2-persoons racekano's. 5 booten, le pr. C. Hille en J. Schilling. 2e pr. J. v. d. Klooster en P. Brunting. Wedistrijd in kano-keeren. 1-pers. kano's, 6 deelnemers, le prijs J. Stam, 2e pr. C. v. d. Klooster, 3e pr. C. Zwier. Wedstrijd kano-keeren 2-pers. kano's. 5 meer ingelegd dan terugbetaald f 3.741,98 Het tegoed der Spaarders be droeg op 1 Augustus 1935 f 1.114.710,54 Het tegoed der Spaarder op 1 September 1935 bedraagt f 1.118.452,52 Uitgegeven werden 24 nieuwe Spaarbank boekjes en ingetrokken 9 Spaarbankboekjes. Het nummer van het laatst uitgegeven boekje was 3496. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. S. van der WeideWalraven, z,. de Weerdstraat 27, IJmuiden. A. J. Mijzen van der Linde, z., Acaciastraat 18, IJmuiden. D. Wonink—Schalkwijk, z., Zinneveltlaan 18, Santpoort. A. Bakhuizenvan Zantvliet. d., van Wassenaerstraat 29, IJmuiden. A. Brits Hendriks, d„ Waterlandweg 2, Velsen. A. Uijtendaal—Dam, z„ Hagelingerweg 237, Sant poort. E. van WarmerdamWeeren, d., Hage lingerweg 171, Santpoort. J. van Doorenvan Twuijver, z., Bloemend.str.weg 28, Santpoort. Overleden: F. Mollema, 28 j.. eehtgen. v. D. C. den Haan, IJmuiderstraatweg 13, IJmuiden. W. Mors. 15 j., z. v. J. Mors, Kalverstraat 80, Umuiden. J. Haanepen, 57 j., eehtgen. v. A. W. Gramkow, Willebrordstraat 39, Umuiden. J. Groot, 65 j„ eehtgen. van M. Laan, Schulpweg 120, Velsen-N. J. N. Lucas, 57 j., eehtgen. van E. Nolting, Planciusstraat 26, Umuiden. C. H. Guépin, 60 jaar, eehtgen. van A. E. v. d. Nie- poort, Wüstelaan 80, Santpoort. ue aankomst te Brussel van prinses Margarete en prins Bertil van Zwedqn, die de uitvaart van koningin Astrid bijwoonden, ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE HAARLEM. Uitgesproken faillissementen op 3 Septem ber 1935. 1. A. Beusenberg, groentenhandelaar, wo nende te Umuiden gem. Velsen, Frans Nare- boutstraat 17; curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 2. B. Oldenburg, rijwielhandelaar, wonende te Umuiden, gem. Velsen, Huygenstraat 13, curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. Rechter-Commissaris Mr. S. J. Pit. Wegens gebrek aan actief werden de fail lissementen opgeheven van: 1. J. de Boer, zonder beroep te Haarlem, Jac. van Looystraat 17; curator Mr. B. W. Stomps, alhier. 2. A. van der Hulst, groentenhandelaar, wonende te Haarlem, Cremerstraat 38; cura tor Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede; 3. J. Tromp, schoenmaker, wonende te Zandvoort, Haarlemmerstraat 56; curator Mr. Mej. Corry H. Deknatel te Haarlem. Wegens het verbindend worden der eenige yuitdeelingslijst zijn geëindigd de faillisse menten van: 1. G. B. van der Velden, wonende te Aerden- hout; curator Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys: 2. Dina Koning huisvrouw L. Driehuizen houdster van een consumptietent te Zand- ~~rt; curator Mr. A. Bruch; 3. L. Vonhoff, houder van een woning bureau wonende te Haarlem, lid en hoofde lijk aansprakelijk firmant der handelsven nootschap onder de firma Administratie kantoor „Intermedia" te Haarlem; curator; Mr. .A. Bruch.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1