HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 258 DONDERDAG 5 SEPT. 1935 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand0 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De vischaanvoer in Augustus. Omzet beweegt zich nog steeds in een dalende lijn. De cijfers over de maand Augustus van den omzet in den Rij ksvischafslag wijzen er op, dat ook in genoemde maand de omzet, vergeleken bij dien van Augustus 1934 is teruggeloopen en wel met niet minder dan f 55.000. De omzet bedroeg f 418.972 tegen f 544.001 in Augustus 1934. In de eerste 8 maanden van 1935 bedroeg de omzet f 3.536.499 tegen f4.034.006 in dezelfde periode van het vorig jaar, zoodat er thans reeds een achterstand valt'te boeken van ca. f498.000. Er kwamen in Augustus binnen: van de trawl- en zeevischzegen-visscherij 139 (165) Nederlandsche stoom- en motor trawlers met f 263.722 (f 359.957,3 (1) Duitsche stoomtrawler met f 11265 (f4452), 220 (147) motorloggers met f84.675 (f72.577), 715 (656) motorkustvisschersvaartuigen met f 44.890 (f 55.536), 37 (34) open booten met f157 (f343), 10 (48) Deensche kotters niet f5.467 f26,677) en 2 (0) Belgische met f742. Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen 2 (2) motorloggers met f 2635 (f 5254). Scoomloggers kwamen in Augustus 1935 niet aan den afslag; in dezelfde maand van 1934 kwaanen vier stoomloggers binnen met f 5254. Consignatiezendingen. De opbrengst der consignatiezendingen bedroeg f5416 (f 10.484). Uit bovenstaande gegevens blijkt, diat de aehteruigaiig van den omzet weer hoofdza kelijk komt voor rekening van de trawlers. Het aantal was 26 minder, de totale aanvoer van de binnengekomen trawlers was zelfs bijna f 100.000 minder. De gemiddelde reisbesom- ming was dus slechts f 1900, tegen f 2180 in Augustus 1934. Dat is een aanmerkelijke ach terstand, die voornamelijk het gevolg is van de lage vischprijzen, daar de vangsten over het algemeen niet slecht waren. Vooral de slechte resultaten der kustbooten zijn de oorzaak van dit lage cijfer. Want het is vooral met de kust- visscherij nog treurig gesteld, vooral als ge volg van de schrale tongvisscherij, die altijd heel wat goed kan maken. Wanneer we het aantal binnengekomen trawlers met hun besommingen ontleden in groote booten en kustbooten zien we, dat er binnen kwamen 98 groote booten met f 221.500, gemiddeld per reis f 2250 en 41 kustbooten met f 42.200 of gemiddeld f 1030 per reis. Deze cijfers wijzen er op, dat de resultaten der groote booten vrij gunstig afsteken bij die der kustbooten. Het is niet zoo gemakkelijk, de verhouding aan te geven tusschen de exploi tatiekosten van de beide typen, maar in geen geval zal deze verhouding zijn als 2 1, zelfs niet wanneer men rekening houdt met den korteren duur der reizen van de kustbooten. Is er bij deze besommingen nog kans op een winstmarge? Kan de exploitatierekening van een groote boot bij een gemiddelde besomming van f 2250 en die van een kustboot bij een ge middelde besomming van f 1030 een voordee- lig saldo aanwijzen? Dat hangt natuurlijk veel van de omstandig heden af. Indien de toestand zoo was, dat de booten het geheele jaar door konden varen, geloof ik, dat de reeders niet ontevreden zijn, vooral niet die van de groote booten. Maar de werkelijkheid is even anders. Neig te dikwijls maakt de te geringe afzet het noodzakelijk, dat booten uit de vaart genomen worden. De 1073 reizen, in de eerste 8 maanden door de trawlers gemaakt, wenden gemaakt door ongeveer 90 booten; het aantal reizen per boot bedroeg dus slechts pl.m. 11. Het gemiddelde aantal reizen per boot over het geheele jaar gerekend zal dus in geen geval meer dan 18 bedragen. Uitgera ken over het geheele jaar komen we dus op een jaarbesomming, die minstens tweemaal zoo groot zou moeten zijn om per boot een sluitende exploitatierekening te krijgen. Wij meenen hiermede duidelijk den deplo- rabelen toestand van het trawlerbedrijf te hebben aangetoond. En niet alleen dat, maar ook dat het cijfer van de gemiddelde reisbe- sommingen niet als maatstaf kan dienen ter beoordeeling van de financiëele resultaten van het bedrijf. En hoe staat het nvet de motorloggers? Op vallend is, dat in Augustus 1935 220 loggers binnenkwamen tegen 147 in 1934. De gemid delde reisbesomming bedroeg echter slechts f.400 tegen f490 in 1934. Ook getallen, die erg aan den lagen kant zijn. Verder moesten voorts de Deensche kotters een veer laten, want er kwamen slechts 10 van deze scheepjes in onze haven tegen 48 in Augustus 1934. Deze tien besomden gemiddeld 'f 546 per reis, een alleszins gunstig resultaat. Wanneer krijgen wij de eerste Nederlandsche reederij die de origineel© Deensche snurre- vaad-kotters in de vaart brengt? In de eerste 8 maanden kwamen binnen o.a. 1073 (1094) Nederlandsche stoom- en motor trawlers met f2.154.594 (f2.363.941) en 9 (21) Duitsche met f 28.352 (f53.524), 1765 (1619) loggers met f 876.353 (f986.145), 2584 (2857) motorkustvisschersvaartuigen met f 188.801 (f227.825), 127 (188) Deensche kotters met f71.115 (f 100.756), 12 (10) Belgische met f6549 (f2944), enz. De opbrengst der consignatiezendingen in dit tijdvak bedroeg f80.726 (f117.510). DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel- sen is ingekomen een verzoekschrift van Wed. J. van Deudekomde Lange van be roep melkslijtster, wonende te IJmuiden, om een verlof B voor den verkoop van uitslui tend alcoholvrijen drank in de benedenvoor- localiteit (winkel) van het perceel Froger- straat. 20 te IJmuiden. Vóór 19 September 1935 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders voornoemd inbrengen. DE PAPIERINDUSTRIE IN ZWEDEN. De districtsorganisatie Sundsvall van het Zweedsehe papierindustriearbeidersverbond, heeft een onderzoek ingesteld naar de pro ductie-, loon- en arbeidsverhoudingen in 10 fabrieken te Medelpad, een der voornaamste centra van de cellulose-industrie van Zwe den. Het onderzoek gaat over de jaren 1929 en 1934 en toont dat .de productie van cellu lose en papier gedurende het genoemde tijd perk van 355.218 tot 466.791 tonnen is ge stegen. De productie-toeneming bedroeg 31.4 pet. Het aantal arbeiders dat in 1929 3.120 man bedroeg, das in 1934 tot 2.887 of met 7.4 pet, gedaald. Het arbeidsloon per geproduceerde ton beliep in 1929 de 26.09 kronen, in 1934 echter nog slechts de 15.70 kronen. De rationalisatie is niet in alle fa brieken even ver gevorderd. Dat blijkt o.a. daaruit, dat de sulfaatfabriek Viostavaro in 1934 37.582 tonnen met 335 arbeiders pro duceerde terwijl de nieuwe sulfaatfabriek Ostrand in 1934 97.COO tonnen of haast drie maal zooveel produceerde als eerstgenoemde fabriek, echter met een totale bezetting van slechts 328 arbeiders. Met het oog op deze ontwikkeling zal het niemand verwonderen, dat de werkloosheid onder de arbeiders van dit district bijzonder groot is. (I.G.B.) VERDEELING WERKZAAMHEDEN BURGE MEESTER EN WETHOUDERS. In hun eerste vergadering hebben B. en W. de werkzaamheden als volgt verdeeld; Burgemeester: keuringsdienst, geneeskun dige dienst, onderwijs, brandweer, parken en plantsoenen en takken van dienst volgens de wet. Wethouder Dunnebier: openbare werken, reinigings- en ontsmettingsdienst,, grondbe drijf, waterleiding. Wethouder Nijssen: financiën en verificatie. Wethouder Visser: sociale aangelegenheden waaronder begrepen volkshuisvesting, school- voeding en kleeding. Voorzitters commissiën: Commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, J. C. Dunnebier. Commissie van bijstand voor gas en water, J. C. Dunnebier. Commissie van bijstand voor de financiën, J. P. Nijssen. Commissie van bijstand voor onderwijs zaken, Burgemeester. Commissie van bijstand voor de parken en plantsoenen, Burgemeester. Commissie van voorbereiding voor de plaat selijke strafwetgeving, Burgemeester. Commissie van bijstand voor sociale aange legenheden, W. F. Visser. Commissie van bijstand voor economische zaken, Burgemeester. Commissie van overleg voor de ambtenaren, W. F. Visser, pl.v.v. J. P. Nijssen. Commissie van overleg voor de werklieden, W. F. Visser, pl.v.v. J. P. Nijssen. Oommissie van overleg voor de politie, Burgemeester. VERGADERING DER N. S. B. De N.S.B. belegt op 26 September a.s. een openbare vergadering in Thalia met als spreker Ds. van Duijl. Visscherijnieuws in een notedop. Driemaal is scheepsrecht. De Oentoeng IJM. 131 heeft op zijn laatste re.is driemaal met een lekken ketel liggen drijven. De trawler blijft nu voor reparatie eenigen tijd binnen. Natuurijs. Met een lading natuurijs is van. Brevik in de Visschershaven gearriveerd het Noorsche s.s. Aarsten. Gepraaid. Hr. Ms. Vulcanus praaide 2 Sep tember tusschen 54.60 en 55.2 N. en 0.5 W. en 0.20 O. den stoomlogger Gorredijk IJM. 490 met 0 kantjes. Netten verspeeld. De stoomtrawler Schoorl IJM. 39 verspeelde op z'n laatste reis twee netten. Naar zee. De Adriatic IJM. 18 en de Sumatra IJM. 253 zullen a.s. Zaterdag naar zee vertrek ken. De Irene IJM. 89 werd in het dok ge plaatst om voor de visscherij te worden ge reedgemaakt. Mijn opgevischt. De Engelsche kotter Sun beam kwam te Folkestone binnen met een op- gevischte mijn aan boord. De mijn werd door deskundigen gedemonteerd. Tong en tarbot goedkoop, andere viseh prijzig. Er waren gisteren 13 trawlers en 17 loggers binnen, die heel wat visch aanvoerden. Door dezen ruimen aanvoer waren tong en tarbot goedkoop en de vier kustbooten, die binnen waren besomden allen beneden f 1000. De prijzen van kabeljauw, schelvisch en ma kreel daarentegen waren uitstekend. Een mooie haringreis. De Gerberdina Johan na IJM. 38 keerde gisteren van een haringreis terug met 1200 manden haring. De haring was goed, de prijs was goed en de besomming ook n.l. f 4000. Groote tonijn gevangen. De Deensche mo- torkotter Metha kwam dezer dagen te Esbjerg aan de markt met een partij tonijnen, waar van één niet minder dan 350 K.G. woog. Dit visch je bracht 110 kronen op. Richting-zoekers. Binnenkort zullen alle te Grimsby thuisbehoorende trawlers voorzien zijn van een richting-zoeker (position finder). Meteorologisch congres. (Dezer dagen zal te Warschau een internationaal congres van me teorologen plaatsvinden.) De weerprofeten aller landen Gaan straks te Warschau in congres, Hen binden veel depressiebanden, Dus het wordt zeker een succes. Zij zullen wijze woorden spreken Vol meteoro-logica, Waarbij geen stormwind op zal steken. Doch 't kalm zal blijven voor en na Zij zullen zich misschien beklagen, In eigen kring, over hun lot, Dat zwaar is door veel tegenslagen En zwaarder door de leekenspot. Zij zullen treuren met eikander. Door 't prettig samenzijn gesterkt, Dat in hun vak, als in geen ander, Het weer zoo vaak niet medewerkt. Maar tevens menig weerglas drinken, Zooals men op congressen doet, En daarbij op hun weerplicht klinken, Die weerklank vindt in het gemoed. De wetenschap van 't weervoorspellen, Brengt eenmaal niet steeds zonneschijn, Zij weten zich te weer te stellen, Omdat zij nimmer weerloos zijn. Ik hoop dat het congres zal slagen En wensch hun daarbij bovenal, Dat hun het weer in deze dagen Tenminste gunstig wezen zal. P. GASUS. SERIEWEDSTRIJDEN OP WATERVLIET. Zondag 8 September worden door de korf balvereniging „Watervliet" seriewedstrijden georganiseerd tegen enkele twaalftallen van Blauw-Wit. Een sportliefhebber heeft een fraaie me daille beschikbaar gesteld voor den winnaar van den wedstrijd Blauwwit-combinatie Watervliet I. Voor Haarlem's Kantonrechter. Op het kruispunt Een heer was op de Groote Markt met zijn auto en zou de Zijlstraat inrijden, wat hij dan ook deed, toen de verkeersagent den weg vrij gaf, maar de wijze van oversteken voldeed den agent niet, die daarom met de hand het stopteeken gaf en bovendien den heer toeriep, dat hij moest stoppen. De heer reed echter door en kwam in de Zijlstraat, waar een paar huizen verder rechts een auto stond. De heer wilde hierlangs en haalde links uit, doch te gelijk kwam een autobus van de tegenoverge stelde zijde. Voor die drie rijtuigen is de straat te smal en toch slipte de heer tusschen de bus en de auto door, wat zonder ongelukken afliep, doch dit was alleen hieraan te danken, dat de bestuurder van de bus snel en uit alle macht remde, waardoor hij een gaatje open liet, waar de heer met zijn auto door kon kruipen. De verkeersagent maakte echter proces verbaal op en de heer moest terechtstaan, om dat hij niet had gestopt en roekeloos had ge reden. Alles kwam feitelijk hierop neer, dat de heer veel te snel bij de Barteljorisstraat had gereden, want als hij dit niet gedaan had, was er voor den verkeersagent geen aan leiding geweest om den heer te laten stoppen en dan was deze ook in de gelegenheid ge weest even op de autobus te wachen en had hij niet tusschen deze en de stilstaande auto behoeven heen te laveeren. De zaak had al eerder gediend, doch was toen uitgesteld, omdat er nog getuigen ge hoord moesten worden. De heer gaf een andere lezing van de zaak dan de agent; hij ontkende het woeste rijden en ontkende gehoord te hebben dat de agent hem gelast had te stoppen, zoomede, dat de agent op zij had moeten springen om niet overreden te worden. De handbeweging van den agent had hij niet als een stopbevel op gevat, maar hij had gedacht dat de agent een kennis groette. Hij beweerde ook, dat hij in de Zijlstraat niet anders had kunnen rijden dan hij gedaan had, zonder ongelukken te maken, de omstandigheden vorderden dit. De ambtenaar van het openbaar ministerie voerde hiertegen aan, dat men zich niet op overmacht kan beroepen, als men zelf aan die overmacht schuldig is, wat volgens den ambtenaar hier het geval was, want het snelle rijden van verdachte was oorzaak van de las tige situatie. Dat verdachte de handbeweging van den agent als een groet had opgevat, achtte hij geen aannemelijk verweer en de Kantonrechter was het met den ambtenaar eens. Hij laakte het optreden van verdachte en veroordeelde hem tot 100 boete of 60 dagen hechtenis voor het niet voldoen aan het bevel van den agent en voorts tot 60 of 30 dagen hechtenis wegens het manoeuvreeren in de Zijlstraat. Bovendien legde de rechter een voorwaardelijke straf op van 9 maanden ontzegging van het recht om een auto te be sturen met een proeftijd van 2 jaar. Nog een gevaarlijk punt De hoek van het postkantoor bij de Raaks is een tweede der gevaarlijke verkeerspunten, waaraan onze stad tamelijk rijk is. Een auto bus kwam uit de Zijlstraat, reed langs het postkantoor en zou de Raaks opgaan. Een bakfiets kwam van de Nassaulaan en reed ook langs het postkantoor, waar de bus de bakfiets passeerde, maar de bestuurder van de bus hield er geen rekening mee, dat de bakfiets rechtuit wilde, zoodat toen de bus de Raaks opdraaide, de bakfiets op den hoek in de knel kwam. De bestuurder van de bus moest hiervoor terecht staan en de ambtenaar van het open baar ministerie meende, dat de chauffeur van de bus in zijn verplichtingen als weggebruiker was tekort geschoten. De man op de bak fiets. die voorbij gereden werd, had geen tee- ken gegeven, dat hij van richting wilde ver anderen, dus had de chauffeur er op moeten rekenen, dat de ander rechtuit wilde en het verkeer van rechts voorrang moeten geven. Bussen hebben geen bijzondere voorrechten op straat. De ambtenaar eisehte daarom tegen den busbestuurder 15 boete. De Kantonrechter was het met den ambte naar niet eens; óe omstandigheid, dat voor het postkantoor de bus reeds vóór de bakfiets was gekomen, was in het voordeel van ver dachte, de man van de bakfiets kon weten, dat de bus de Raaks op zou gaan en had daarmee rekening kunnen houden, waarom verdachte werd vrijgesproken. Water en melk Of de melkleverancïer uit Velsen tevens veehouder, vergeten had, tijdens een stortre gen zijn melkbussen te sluiten, dan wel of een andere, meer aannemelijke wijze de melk van den boer aan verdunning had doen lij den, kan buiten beschouwing blijven; het feit, dat de deskundige, die de melk had onder zocht, er een toevoeging van 6 precent water in geconstateerd had, was voor het openbaar ministerie voldoende om 40 boete tegen den niet verschenen boer te eischen en de kantonrechter deed er niets af. De goede bur gerij, die een behoorlijken prijs voor de melk betaalt, kan eruit leeren, dat voor de zuiver heid van dat product wordt gewaakt en dat de omstandigheid, dat men de melk direct van den beer betrekt en niet van een melk- slijter, geen waarborg is voor niet-verdunning van het artikel. EXAMENS MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Op 3 September hadden de herexamens plaats. Sedert de vorige opgave (19 Juli 1935) werden nog toegelaten tot de M.T.S. te Haar lem, de navolgende leerlingen: Tot de Afd. Bouwkunde en Weg- en Water bouwkunde 1ste studiejaar Theoretici: W. de Boer, Santpoort; W. G. Cornelissen, Haarlem; J. E. Hellings, Heemstede; J. C. A. Huitker 's-Gravenhage; J. E. Panman, Haarlem. Tot de Afd. Werktuigbouwkunde en Elec- trotechniek 1ste studiejaar Theoretici; H. W. Hoes te Haarlem; S. Lisser, Heemstede; N. Seijffert, Haarlem; J. Steegstra, Haarlem; A. H. Tomson, Scheveningen; W. Verspoor, Heem stede; R. D. van Zoelen. Heemstede; H. Loven, Rijswijk; C. A. Lukaart, Haarlem; J. Stijger, (TR), Haarlem. Tot de Afd. Scheepsbouwkunde 1ste studie jaar: A. M. C. Lanz, Haarlem. Tot de Afd. Bouwkunde 2de studiejaar: G. R. Gerrits, 's-Gravenhage; H. J. van Sambeek, Heemstede; P. J. J. v. d. Putten, Heemstede. Tot de Afd. Weg- en Waterbouwkunde 2de studiejaar: P. Boon, IJmuiden. Tot de Afd. Werktuigbouwkunde 2de studie jaar: A. W. J. v. d. Bergh, Haarlem; A. J. J. Jansen, 's-Gravenhage; P. Spits, Wijk aan Duin. Tot de Afd. Electrotechniek 2de studiejaar: L. Hupkes. Arnehm. Tot de Afd. Scheepsbouwkunde 2de studie jaar: H. v. Giffen, Bloemendaal. Tot de Afcl. Bouwkunde Practisch Leerjaar (3de studiejaar): Ch. van Kempen, Amster dam; H. A. W. Koreman, Delft; C. van Tricht, Neder-Hardinxveld. Tot de Afd. Werktuigbouwkunde Practisch Leerjaar (3de studiejaar): W. A. Barnhoorn, Overveen; H. K. Dehning, 's-Gravenhage; P. J. G. Heeremans, Haarlem; Sj. L. Mooi, Drie huis. Tot de Afd. Electrotechniek Practisch Leer jaar (3de studiejaar); G. H. Eijkman, 's-Gra venhage; N. J. de Graaf, Bloemendaal. Tot de Afd. Scheepsbouwkunde Practisch Leerjaar (de studiejaar): H. J. Mellema, Sant poort; E. W. Postema, Haarlem. Bevorderd tot en geplaatst in het laatste studiejaar van de Afd. Bouwkunde: H. Bor- gerding, Haarlem; C. G. Broertjes, Heemstede; G. Brouwer, Goes; A. P. van Gelder, Haarlem; L. W. Koel, Haarlem; C. H. J. Korpershoek, Deventer; G. Lok, Haarlem; J. P. A. Nelissen, Haarlem; V. J. Polman, Hoorn; K. Zijlstra, Leiden; F. v. Naersten, Haarlem. Bevorderd tot het laatste studiejaar van de Afd. Weg- en Waterbouwkunde: J. v. d. Broek, 's-Gravenhage; J. H. Christmann, Aerdenhout; L. L. Cornells, Hoofdplaat; J. H. van Dronge- len, Scheveningen; A. Dubbeldam, Leiden; J. v. És, Amsterdam; W. Jorritsman, Heemstede; E. J. Klees, Hengelo (O.); B. W. Kriek, Leiden; H. de Kroon, Landsmeer; Q. A. v. d. Linde, Haarlem; A. P. van Male, Schoondijke; A. Masselink, 's-Gravenhage; J. Rietdijk, IJmui den; J. Rol, Haarlem; J. H. Schenke, Alkmaar; A. S. Schoevers, 's-Gravenhage; Chr. School- derman, Heemstede; H. Th. de Swart, Zaan dam; A. H. van Velze, Haarlem; J. A. M. Ver- mey, Haarlem; B. Vinke, Haarlem; C. J. v. d. Werff, Zandvoort; R. van Wetter, Haarlem; A. J. van Zanen, Haarlem. Bevorderd tot en geplaatst in het_ laatste studiejaar van de Af deeling Werktuigbouw kunde: A. H. Brantsma, Overveen; S. Broers- ma, Bergen; L. C. J. Dietz, 's Gravenhage; P. A. Hulleman, 's Gravenhage; A. Korff, Enk huizen; J. W. Lamoraal Wichers, Haarlem; J. B. Malle e, 's Gravenhage; E. Nienhuys, Bloe mendaal; A. Oskam, Lekker kerk; D. Reyneveld, Leiden; B. Schmitz, 's GravenhageA. J. F. Wiesman, 's Gravenhage; H. H. v. d. Zee, Haarlem; M. A. Backer van Ommeren 's Gra venhage; J. G. W. de Jong, Leiden; E. Th. Kraan, Enschede; M. Lucieer, Haarlem; W. Meyling, 's GravenhageF. J. Mulders, 's Gra venhage; J. van Paasschen, Middelharnis; C. P. Schaafsma, Eefde; G. Wijchers, Hilversum. Bevorderd tot en geplaatst in het laatste studiejaar van de Af deeling Electrotechniek: F. F. J. Brouwer, Amsterdam; E. J. H. Dal mijn, 's Gravenhage; K. L. Eimers, Haarlem; P. Gerbranda, Haarlem; J. Helder, den Hel der; C. W. van Heyningen, Bussum; B. U. Jansson, IJmuiden; C. J. van het Kaar, Zaan dam; J. van Keulen, Wijk a. Duin; N. H. Koo- men, Wijk aan Zee; J. H. Lengton, Haarlem; W. J. Leys, Haarlem; Th. J. Meyling, 's Gra venhage: A. J. v. d. Ploeg, Hoofddorp; J. Ver hoef, Haarlem; J. L. Vivian, 's Gravenhage; G. C. van Westen, IJmuiden; W. G. Wiese, Velsen; W. A. de Wildt, Heilo; A. E. Wolff, Haarlem; J. P. J. van Wijngaarden, Haarlem; J. R. IJzer, Kampen; P. Zijp, Hoofddorp. Bevorderd tot en geplaatst in het laatste studiejaar van de Afd. Scheepsbouwkunde: J. Th. Endenburg, Haarlem; G. J. A. Hazewinkel, Haarlem; Th. A. Houben, Apeldoorn. Alle leerlingen die bevorderd zijn tot het practisch leerjaar hebben een plaats in de practijk verkregen. Het totaal aantal leerlin gen dat de M. T. S. te Haarlem bezoekt be- bedraagt 400, waarbij nog komen 98 leerlin gen, die tot het praotisehe leerjaar bevorderd zijn. Anthony Eden, de Britsehe minister voor Volkenbondsaangelegenheden, vóór zijn vertrek per vliegtuig uit Londen naar Genève, waar hij Engeland zal vertegenwoordigen bij de behandeling van het Italiaansch-Ethiopisch conflict. Crisissuikerbesluit met een jaar verlengd. Bij K.B. is het crisis-suikerbesluit 1933 weer met een jaar verlengd. Nieuwe Tweede Kamerleden. In verband met de wethoudersverkiezingen. De heer J. R. Snoeck Henkemans, die tot wethouder van den Haag is gekozen, heeft als lid van de Tweede Kamer bedankt. Zijn op volger op de Chr. Hist, lijst is dr. A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van Economische Zaken. Voorts zal de heer J. Brautigam die te Rot terdam als wethouder gekozen Is, volgens Het Volk voor het Kamerlidmaatschap bedanken. Zijn opvolger op de lijst is de heer A. B. de Zeeuw, die eveneens tot wethouder is gekomen. Ook deze zal geen Kamerlidmaatschap aan vaarden. Daarna zal benoemd worden mr. L. A. Donker. Ir. L. J. M. Teber, die wethouder te 's Gra venhage is geworden zal zeer waarschijnlijk ook zijn zetel in de Tweede Kamer afstaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1