BEVERWIJK. aan Duin dit alles heeft kunnen gelooven.1 Andijvie was iets vlugger te verhandelen; „Het leek wel", riep spr. uit, „alsof de gebra- over het algemeen bleven de prijzen stand den duiven zoo maar uit de lucht zouden ko- vastig op laag peil. De noteeringen schommel- Samenvoeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Ged. Staten houden een openbare vergadering Burgemeesters zetten hun standpunt uiteen. De procedure, die zal moeten leiden tot het al of niet samenvoegen der ge meenten Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk is weer een stapje dichter bij de oplossing gekomen. Ter voldoe ning aan het daaromtrent bepaalde in de gemeentewet werden Woensdag middag in een openbare vergadering van Gedeputeerde Staten de gemach tigden van beide gemeenten in de ge legenheid gesteld de over de fusie reeds ingediende rapporten mondeling toe te lichten. Burgemeester H. J. J. Scholtens en de heer K Steyn (oud-wethouder) vertegenwoordig den in deze zitting de gemeente Beverwijk, burgemeester H. Rothe en het raadslid J. J. de Wildt waren door den gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin naar deze zitting afge- ^De^voórzitter van het college van Ged. Staten, de Commissaris der Koningin Jhr. mr. dr A. Roëll releveerde de werkzaamheden, die ten aanzien van de vereeniging van de beide gemeenten reeds waren verricht en waarom trent de stukken reeds bij het college be rusten. Hij deelde verder mede, dat van Wijk aan Zee en Duin een minderheids-rapport, namelijk dat van de tegenstanders was inge komen. Vervolgens werd het woord verleend aan burgemeester Scholtens van Beverwijk, die het onnoodig vond In herhaling te treden. Sedert de indiening van de rapporten heeft Beverwijk nog kennis kunnen nemen van de rapporten, die Wijk aan Zee en Duin uit bracht. Op de aangevoerde tegen-argumenten wilde de burgemeester evenmin ingaan, om dat volgens hem bij vergelijking de waarheid wel in het. midden zal leggen en ook in dat geval wel voldoende aan den dag zal treden. In het minderheidsrapport, aldus ging spr. voort, wordt al te veel de nadruk gelegd op den tegenwoordigen tijd, terwijl men deze zaak juist moet zien in het licht van de toekomst. Voorts wilde hij nog stelling nemen tegen het aangevoerde motief, dat Beverwijk 200 opcen ten op de personeele belasting zou eischen. Dit is niet juist de heffing is 160—200 opcen ten, terwijl de gemeente Beverwijk in een gunstiger klasse is ingedeeld. Een oplossing door partiëele grenswijziging achtte de burgemeester niet gewenscht, omdat de moeilijkheden dan slechts des te grooter zullen blijven bestaan. Daarna wees spr. op de in het rapport van de tegenstanders aangehaalde „Commissie voor de Streekbelangen". die wel voor de be langen van beide gemeenten zou zorgen. „Welke waarde", vroeg spr. zich af, zullen Ged. Staten nu aan dergelijke argumenten moeten hechten. Het is, alsof er nog een commissie zou bestaan boven den gemeenteraad voor de behartiging van algemeene zaken. Vermoede lijk zal men bedoeld hebben de Commissie voor het streekplan, die onlangs uit een vier tal gemeenten boven het Noordzeekanaal is gevormd. De burgemeester vroeg tenslotte de mede werking van Ged. Staten, om te willen bevor deren, dat de procedure tegen 1 Mei a.s. haar beslag zou kunnen krijgen. Ook de heer K. Steyn wees op de in het mmderheidsrapport neergeschreven onjuist heden. In de eerste plaats kwam spr. op tegen de bewering, dat van het fusie-comité „Groot Beverwijk" een geweldige aandrang zou zijn uitgeoefend vóór de samenvoeging onder de leu ze van lage belastingen, rioleering enz. Zoo is de actie niet gevoerd. Persoonlijk heeft "Spr. vele jaren kunnen ervaren, wat een gemis er is gevoeld en hoeveel verlies er is geleden door menschen, die economisch, sociaal en kerkelijk toch eigenlijk één geheel vormden, hoewel zij administratief in twee gemeenten gescheiden waren. Dit is heel wat anders, als zou achter heel deze beweging maar een groepje menschen staan, die toch „niets hebben in te brengen". Tegen deze bewering moet spr. protesteeren. Na nog zijn twijfel te hebben geuit omtrent den beweerden „historischen groei van de bad plaats", vroeg de heer Steyn zich af hoelang de onzekerheid, waarin de beide gemeenten hangende deze procedure verkeeren, zal du ren. Zeer aannemelijk zou het voor de bur gerij zijn, wanneer op den datum van 1 Mei 1936 zou mogen worden aangehouden. De heer D e W i 1 d t (Wijk aan Zee en Duin) verklaarde zich met de toelichtingen van bur gemeester Scholtens en den heer Steyn te kun nen vereenigen. Tenslotte werd burgemeester H. Rothe van Wijk aan Zee en Duin, tegenstander van de samenvoeging, in de gelegenheid gesteld zijn standpunt aan Ged. Staten toe te lichten. De burgemeester zei, nog steeds geen voordeel in de fusie te kunnen zien. Spr. oefende cri- tiek uit op de voorbereiding en meende, dat veel menschen met beloften van lage belas tingen, rioleering enz. zijn bedrogen. Het is spr. nog steeds een raadsel, dat men in Wijk men vallen, maar dat is niet waar!" Ook had hij zich afgevraagd of de werkloosheid bij samenvoeging zooveel zou kunnen verminde ren, maar ook dat was misleiding, wanneer men dat van de zijde der voorstanders voor heeft. De toestand in Wijk aan Duin is absoluut niet slecter, dan in Bever wijk. De gemeente is weliswaar eenigen tijd van het Rijk afhankelijk geweest, maar daar aan is nu reeds een einde gekomen en de voor uitzichten zijn gunstiger. Over het vraagstuk van de schulden wilde de burgemeester tenslotte opmerken, dat men bij fusie eenvoudig de paar millioen gulden schuld van Beverwijk voor een groot deel over hevelt naar de inwoners van Wijk aan Zee en Duin. De burgemeester eindigde zijn betoog met de mededeeling, dat hij tot het laatste toe zou blijven strijden voor het zelfstandige be houd van zijn gemeente. De voorzitter merkte daarna op, dat de be volking zeer sterk toeneemt in Wijk aan Duin en dat daardoor feitelijk een geografisch ge heel is ontstaan, dat slechts administratief gescheiden is. Burgemeester Rothe gaf toe, dat langs de buitenwegen druk gebouwd is, maar specula tief. Hij had die bebouwing ongezond gevon den en haar zoolang mogelijk bestreden, ook al, omdat dan de moeilijkheden met de rio leering kwamen. Na geïnformeerd te hebben of de tegen standers niet voornamelijk in Wijk aan Zee te vinden zijn, vroeg de voorzitter aan burge meester Rothe: „U zegt, dat de voorstanders in uw gemeente dat niet geweest zouden zijn, wanneer niet met beloften was gewerkt. Maar zijn dan de raadsleden niet tot zelfstandig oordeelen bevoegd?" Burgemeester Rothe: „Die zijn beïnvloed. Zij zijn zeer bewerkt." „Uit de stukken, die Ged. Staten zeer nauwkeurig hebben bestu deerd", zei de Commissaris" is anders geble ken, dat de commissies uit de ingezetenen zeer zorgvuldig gewerkt hebben. Als je dat alle maal leest, wisten die menschen toch zeer goed, waar ze het over hadden". De burgemeester merkte daartegenover op, dat de commissieleden in Wijk aan Zee en Duin „papiertjes hadden van Beverwijk", waarvan zij voorlazen, hetgeen ook in die ge meente was gezegd. De voorzitter merkte verder op, dat Ged. Staten de beslissing niet in de hand heb ben. Samenvoeging van beide gemeenten is een ingewikkelde en langdurige procedure. Spr. wees in dit verband op den langen duur van de voorbereiding van de grensuitbreiding van Haarlem. Ged. Staten konden dus geen toezegging doen, dat deze zaak binnen acht maanden gereed zal zijn, hoewel spr. moest toegeven, dat de wenschen van beide ge meenten zeer bescheiden zijn. Beverwijk drong alleen op spoed aan en Wijk aan Zee en Duin verzocht slechts de belangen van het perso neel te willen behartigen. Omtrent dit laatste behoefde evenwel geen ongerustheid in Wijk aan Zee en Duin te bestaan, want dat spreekt vanzelf, aldus de voorzitter. Burgemeester Scholtens wees er nog maals op, dat de onzekere toestand tijdens de procedure fnuikend is. De voorzitter antwoordde daar op, dat Ged. Staten eventueel een wets ontwerp moeten gereed maken en naar Den Haag opzenden. Ook zullen zij de bezwaren van de minderheid, de tegenstanders, onder het oog moeten zien. Gedeputeerden zullen echter trachten zoo spoedig mogelijk te be slissen. De zitting werd hierna gesloten. Het overzicht van de groentemarkt. WEINIG VERBETERING IN DEN HANDEL. Al bracht de afgeloopen week voor enkele producten een kleine prijsverbetering, over het algemeen genomen was het verloop van den handel nog verre van gunstig te noemen. Van de boonen waren het de snijboonen die met de prijzen in betere richting gingen en voor behoorlijke prijzen willig werden afge nomen. De kwaliteit, welke dit jaar van bijna alle partijen zeer goed was, heeft zich lang kunnen handhaven, doch thans begint gelei delijk ook hierin verandering te komen, het geen in de noteeringen dan ook duidelijk tot uiting komt. Voor snijboonen varieerden de prijzen de laatste dagen naar soort van 6—15 ct. per K.G. Van de dikke boonen is het even eens de kwaliteit die een groote rol speelt in de prijzen. De groote aanvoeren van dit pro duct loopen sterk uiteen, zoodat hiervoor de noteeringen wisselen van 49 ct. Ook bleven de afgeloopen week weer groote partijen on verkocht. Met de spercieboonen was het wat de prijzen betreft al zeer treurig gesteld. Hier voor is momenteel weinig belangstelling en de prijzen bewogen zich van 58 ct., welke hoogste prijs echter weinig voorkwam. Pronk- boonen werden de laatste dagen weer iets beter afgenomen en kwamen voor enkele par tijen weer tot 5 ct. per K.G. Bospeen gaf ook nog geen verbetering in prijs en stond geregeld van 2—5 ct. per bos. terwijl op sommige dagen weer heel wat doordraaiden. Sla heeft de laatste dagen een zeer wispel turige handel. Vorige week liepen de prijzen plotseling in de hoogte, waarop echter spoedig weer een inzinking volgde. Bij het begin dezer week had dit zich nog niet hersteld. Op de laatste veiling van Woensdag bleek de belang stelling in eens weer zoodanig gestegen, dat prijzen van 4580 ct. per kist werden besteed. Ook voor Postelein was een williger handel te bemerken en konden weer betere prijzen gemaakt worden: van 4050 ct. per kkt. den naar soort van 2040 ct. per kist. De aanvoer van bloemkool is nog matig en de beste soorten zijn geregeld nog in de min derheid. Voor goede soort zijn prijzen gang baar van 812 ct„ mindere kwaliteit gaat voor allerlei lage prijzen van de hand. Met de tomaten loopt het, nu de aanvoeren juist een weinig van beteekenis kunnen ge noemd worden, met de prijzen leelijk mis. De noteeringen waren op de laatste veiling van Sept. teruggeloopen van 26 ct. per K.G. Komkommers, waarvan steeds flinke aan voeren aanwezig zijn. handhaafden voor goede soort prijzen van 1—2Vfe ct. per stuk. Voor soepgroenten als selderie en peterselie is weinig kooplust. Prei schijnt echter wegens het geringe aanbod een uitzondering te ma ken en wordt verhandeld voor 8—10 ct. per bos. Regen verstoorde Koninginne- feest. .De weersomstandigheden zijn ons niet junstig geweest", zei de voorzitter van de vereeniging Koninginnedag toen hij tot be sluit -van den feestdag in het Sportpark de prijzen uitreikte. En er was niemand, die het op redelijke gronden kon tegenspreken. *Zoo'n „natte" Koninginnedag heeft Beverwijk in jaren niet gekend. Het leek wel, alsof er geen einde kwam aan den voorraad hemelwater. Een zeer groot deel van den dag plaste het water in dikke stralen uit de dreigende lucht en Beverwijk scheen door een regengordijn omsluierd te zijn. Het gevolg was, dat de ware feestvreugde op zich liet wachten. Des morgens konden de kinderspelen geen door gang vinden. De jeugd trok naar de scholen en werd daar getracteerd. Ook hedenmorgen zou in enkele scholen nog wat nagefuifd worden, want de prijzen waren nu eenmaal aangekocht en ook de Ranja moest op. De gymnastiekuitvoering van .Turnlust" des middags toch nog doorgegaan. De publieke belangstelling was weliswaar niet root te noemen, maar toch heeft „Turn lust" niet achter willen blijven, om haar aan deel in het feestprogramma zoo goed als in de gegeven omstandigheden maar mogelijk was, tot uitvoering te brengen. „Turnlust" verdient hulde, dat zij alle zondvloeden ten spijt, het bestuur van de vereeniging „Ko ninginnedag" niet in den steek heeft gelaten De prestaties van Turnlust werden op hoogen prijs gesteld en lokten vele malen applaus uit. De demonstratie van honkbal slaagde ook naar wensch, al zal onbekendheid met dit spel en zijn regels er wel toe hebben bijge dragen, dat de meeningen daaromtrent nogal verdeeld waren. Kort voor den aanvang van den voetbal wedstrijd viel er nog een „malsche" regenbui, die dreigde het heele Sportpark onder water te zetten. Toch bleek het veld nog bespeel baar te zijn, al was het natuurlijk verre van ideaal. De nieuwe derde-klasser „Beverwijk' speelde voor de eerste maal voor „Koningin nedag". Haar tegenpartij was de Utrecht- sche tweede-klasser „Velox", die een sterke combinatie jonge spelers in het veld bracht. Voor de rust leek het er op, dat Beverwijk met flinke cijfers zou gaan verliezen. De Stichtenaren vertoonden een goed sluitend samenspel en talrijke malen werden de rood- broeken op hun helft terug gedrongen. De verdediging had er goed het oog op en kon vele onheilen voorkomen. De sporadische aanvallen van Beverwijk waren niet van gevaar ontbloot en uit een dezer snelle at taques werd het eenige doel van den wedstrijd gescoord. In de tweede helft was het Beverwijk, dat den toon aangaf. De rood- broeken zaten vurig op den bal. Nochtans slaagden zij er niet in hun meerderheid in doelpunten uit te drukken, Met een 10 overwinning voor Beverwijk kwam het einde van dezen prettdgen wedstrijd, die door DONDERDAG 5 scheidsrechter Twisterling werd geleid. Na afloop heeft de voorzitter van „Konin ginnedag" beide elftallen dank gezegd en de uitgeloofden beker aan „Beverwijk" overhan digd. Ook Velox ontving een blijvend aan denken aan haar reis naar het Noorden. Scheidsrechter Twisterling kreeg een ets. Voorts dankte de heer H. A. J. J. v. d. Bergh de Gymnastiekvereniging „Turnlust" voor haar optreden, de politie voor haar toezicht en tenslotte de Beverwijksche Harmoniekapel die zich den ganschen dag beijverd had de feestelijke stemming er in te brengen. Des avonds was het weer opgeklaard en werd het op straat wat drukker. Maar van de echte Koninginnedagstemming is toch dit maal in Beverwijk niet veel te bespeuren geweest. Lang voor middernacht was de rust weergekeerd. Beverwijk slie-p en droomde van een zon- nigen harddraverijdag. die het mogelijk zou moeten maken de schade nog wat in te halen. SEPT. 1935 VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 4 September 1935. Breekpeen per kist f 0.200.35. Spinazie per kist f 0.600.75. Sla per kist f 0.30—0.80. Postelein per kist f 0.400.50. Andijvie per kist f 0.20—0.40. Wortelen per bos f 0.020.05. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03. Bloemkool le per stuk f 0.080.13. Bloemkool 2e per stuk f 0.030.05. Tomaten per K.G. f 0.020.06.. Capucijnaers W. per K.G. f 0.160.20. Capucijnders B. per K.G. f 0.160.20. Snijboontjes per K. G. f 0.060.15. Dikke boonen per K.G. f 0.040.09. Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0.050.10. Tuinboonen per K.G. f 0.050.09. Trosbconen per K.G. f 0.050.08. Pronkboonen per K.G. f 0.030.05. Komkommers per stuk f 0.01—0.02^. Groene kool per stuk f 0.03—0.04. Appelen per K.G. f 0.040.10. Peren per K.G. f 0.050.10. Meloenen per stuk f 0.060.16. Druiven per K.G. f 0.240.28. Pruimen per K.G. f 0.120.16. EXCURSIE NATUURVRIENDENGROEP. Op Maandag 22 September houdt de Na- tuurvriendengroep. onderafdeeling van het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling afdee- ling Beverwijk, een duin-excursie naar Cas- stricum. verschil tusschen de verschillende exempla ren. En waar de kleine plantjes indertijd in dezelfde conditie werden uitgereikt, blijkt overduidelijk, dat ook een plant voor een goede behandeling zeer gevoelig is. Door de firma Comegge was ditmaal een extra prijs uitgeloofd voor de meest opval lende plant van de geheele tentoonstelling. Deze viel ten deel aan Lena Cohen, die in derdaad een prachtige fuchsia had ingezon den. De overige prijzen werden als volgt ver deeld: Fuchsia's: 2. Dirk Scholten, 3. Hetty Rut gers, 4. Jan Zaal, 5. Rob Tabernal. Geraniums: 1. Jaap Jak, 2. Ineke Brons, 3. Annie Warnier, 4. Bep Loot, 5. Jaap Jonker. Margrieten: 1. Jaap Boot, 2, Liesje de Graaf, 3. Rie Lokkers, 4. Emiel Lokkers-, 5. Agnes Stoelenga. Waarschijnlijk door het slechte weer was de belangstelling voor de tentoonstelling niet zoo groot als het vorige jaar. HEEMSKERK. Tweede lustrum Harddraverij vereeniging. Druk bezochte receptïé. SANTPOORT FLORALIA-WERK. Evenals reeds enkele jaren daarvoor waren ook dit jaar weer door de afdeeling Santpoort van „Volksonderwijs" middels het onderwij zend personeel van School F aan de leerlin gen dezer school plantjes uitgedeeld, n.l. fuchsia's, geraniums en margrieten. De bedoeling, welke bovengenoemde afdee ling van „Volksonderwijs" hiermede beoogt, is duidelijk: Men wil trachten»de jeugd liefde bij te brengen voor de natuur. En een ieder, die weet, hoeveel daaraan bij honderden grooten en kleinen nog mankeert, zal het met ons eens zijn, dat „Volksonderwijs" hiermee een nuttig werk verricht. Gisteren moesten de planten weer worden ingeleverd. Natuurlijk bedraagt het aantal ingeleverde planten altijd minder dan het aantal uitgereikte, want menig kind vergeet vooral in de vacantie vaak zijn plant. Toch viel het aantal, dat in één der lokalen van School F stond opgesteld, ons niet tegen: Bijna 100. Opvallend was ook nu weer het groote De eerste foto van het bruidspaar, de hertog van Gloucester en lady Alice Montagu-Douglas-Scott, bij de Engelsche koninklijke familie. V. 1. n. r.: de moeder van de bruid, de hertogin van Buccleuch, koning George, lady Alice, de hertog van Gloucester en koningin Mary. Woensdagmorgen elf uur werd op het ge meentehuis te Heemskerk receptie gehouden door de Harddraverijvereeniging bij gelegen heid van het 10-jarig bestaan. Hierbij waren tegenwoordig de eere-voorzit- ter der vereeniging, Burgemeester en Mevrouw Vreugde, alsmede de oud-voorzitter, de heer Bergfeld; het bestuur van V.V.V. en een ver tegenwoordiger van de zakenmenschen. De voorzitter, de heer Joh. Henneman, open de de bijeenkomst en heette in de eerste plaats welkom burgemeester Vreugde en den heer Bergfeld; hij" zei. dat op initiatief van enkele leden en van den voorzitter van V.V.V. het plan geopperd werd, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan een receptie te houden. Ver volgens richtte hij een woord van welkom tot alle aanwezigen. De burgemeester sprak namens het Ge meentebestuur en feliciteerde de harddrave rijvereeniging met haar 10-jarig bestaan. „U hebt door Uw prestatie het hart der bevolking weten te treffen. De laatste 6 jaar ben ik hier van getuige geweest. Gij hebt van te voren geploeterd en gewerkt om elk jaar een draverij te organiseeren. Het leeuwenaandeel heeft hierin eerst gehad het actief bestuur onder leiding van den actieven voorzitter den heer Bergfeld en daarna onder die van den tegen woordigen voorzitter den heer Henneman". De burgemeester sprak den wensch uit, dat de harddraverijvereeniging moge groeien on bloeien tot in lengte van dagen. (Applaus). Vervolgens werd de eerewijn rondgediend. De voorzitter van „Koninginnedag", de heer C. van Veen, feliciteerde namens die vereeni ging, hierbij den wensch uitsprekend, dat de verhouding tusschen beide Besturen steeds dezelfde moge blijven. De secretaris van „Koninginnedag", de heer J. Bekker, bracht een keurig verslag uit over de afgeloopen 10 jaar. Hierin werd de heer P. de Vries Thz. genoemd als een der oprichters van de Harddraverijvereeniging en die tot nu toe 10 jaar als commissaris zijn beste krachten aan de vereeniging heeft gegeven. Ook burgemeester Wiegman die tijdens de oprichting als eere-voorzitter werd benoemd en die aan de Harddraverijvereeniging een warm hart toedroeg, heeft veel voor de ver eeniging gedaan. Namens het bestuur van Koninginnedag werd aan het bestuur een mand bloemen aan geboden. De heer P. Klaasse, secretaris van de Hard draverijvereeniging, bracht een keurig verslag uit over de afgeloopen tien jaaf. Hij uitte zijn leedwezen over het uitgetreden lid D. Wen- tink. die vele jaren de vereeniging trouw ter zijde heeft gestaan. Ook de heer De Weidt, penningmeester van de Harddraverijvereeni ging, werd in dit verslag geroemd als een voortreffelijk financier. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer P. G. Henneman als voorzitter van V.V.V., die namens deze vereeniging een mand bloe men aanbood. De heer Th. Koopman sprak namens de za kenmenschen van Heemskerk; hij bood even eens een bloemenmand aan. De oud-voorzitter de heer Bergfeld felici teerde in kernachtige bewoordingen het be stuur met dit tweede lustrum. „De functie van voorzitter", aldus de heer Bergfeld, „was voor heen zeer'gemakkelijk, doch thans, nu er veel actie gevoerd moet worden, is deze dubbel zwaar. De nieuwe voorzitter heeft zich uitste kend van zijn taak gekweten." Tenslotte werd het woord gevoerd door den heer J. de Wit namens de commissarissen. De voorzitter bracht dank aan alle sprekers voor hun waardeerende woorden, waarmede de plechtigheid afgeloopen was. VECHTLUSTIGEN. In den afgeloopen nacht hebben vechtlus- tigen elkaar goed toegetakeld Een der belha mels (zij waren onder den invloed) reed met zijn fiets over drie fietsen heen, doch de on- beteekendene ruzie die hierover ontstond, was spoedig bijgelegd. Later draaide het ech ter op vechten uit. Een der belhamels (uit Wijk aan Duin trok zijn mes en stak iemand uit Beverwijk met zijn mes 3 gaten in het 1 hoofd. Dr. Meijer verleende de eerste hulp. Na afloop hiervan gaven de vechtlustigen elkaar de hand en gingen naar huis, omdat zij het nogal gemoedelijk opnamen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk 3 van Vancouver naar Rotter dam. Narenta, Vancouver naar Rotterdam 31 van San Francisco. Nebraska, Vancouver naar Rotterdam 4 te Liverpool verw. Edam 4 van New York te Rotterdam. Rotterdam 3 van Halifax te New York. Volendam 3 van Bermuda te New York. Statendam 3 van New York naar Rotter dam. Binnendijk, New Orleans naar Rotterdam 3 van Havana. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancouver 3 te Cristobal. Delftdijk 4 van Rotterdam n. Vancouver via Londen. Blommersdijk 4 van Rotterdam naar Ant werpen. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk uitreis 4 September te Hoilo. Serooskerk thuisreis 1 van Kobe. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaakerk uitreis 3 van Bordeaux. Reggestroom thuisreis p. 3 Madeira. HALCYONLIJN. Stad Zaltbommel, Rotterdam n. Civ. Vecchia 2 (4.18 n.m.) 90 mijl O. van Land's End. Rozenburg 4 (10 v.m.) van Emden naar Rotterdam. Stad Arnhem vertr. 5 (v.m.) van Emden n. Rotterdam-Vlaardiingen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk uitreis 4 van Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk thuisreis 4 te Antwerpen. Adrastus, New York n. Java 3 te Penang. Clytoneus Lpl. n. Java 4 van Suez. Tabian Java n. New York p. 3 Gibraltar. Kota Pinang, New York n. Java p. 4 Perim. JAVA—CHINA—JAP ANLIJN. Tjileboet 2 van Kobe te Batavia. Tjikembang 31 van Batavia te Hong kong. Tjibadak 31 van Shanghai te Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland uitreis 3 te Santos. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Barneveld Chili n. Amsterdam 3 van Liverpool en Rotterdam. Deucalion 3 Sept. van Napels te Catania. Trajanus 3 Sept. van Valencia n. Faro v.o. Baarn, Amsterdam n. Chili 2 van Callao. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 31 van Val paraiso. Costa Rica 2 van Barbados te Kingston (Ja.) Ajax 4 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Colombia 4 v. Amsterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 4 van Batavia. Dempo (thuisr.) 4 van Marseille. Slamat 4 v. Rotterdam naar Batavia. Garoet 4 van Hamburg te Liverpool voor New-York. Dempo (thuisr.) 4 (7 v.m.) te Marseille. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 4 van Buenos-Ayres te Rotterdam. Alchiba 3 van Hamburg naar Rotterdam. Alpherat 3 van Rotterdam te B.-Ayres. HOLLAND - A FRIKA LIJN. Meliskerk uitreis 4 te Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 3 v. Singa pore. Eurymedon, Batavia n. Amst. 3 te Londen, vertr. 5. Aeneas, Japan n. Rotterdam p. 3. Gibraltar. Philoctetes. Japan n. Rott. 3 te Hongkong. City of Salisbury Dairen n. Rotterdam 4 van Penang. Philoctetes Japan n. Rott. 4 v. Hongkong. City of Salisbury Dairen n. Rotterdam 2 te Port Swettenham. City of Hereford Hankow n. Rotterdam 3 te Shanghai. City of Newcastle 26 te Dairen voor Rott. Pembrokeshire 4 v. Dairen te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverpalm, New-Orleans ri. Calcutta 3 te Madras. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitreis) 4 Sept. van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 3 Sept. van Algiers. Johan van Oldenbarnevelt 4 Sept. van Ba tavia te Amsterdam. Poelau Tello (thuisreis) 2 Sept. v. Singapore. AANGEKOMEN. 3 September: Vyshera s.s. Leningrad E. H. Stinnes XI s.s. Gdynia Caroline Maersk m.s. Curagao Sarastone s.s. Londen Telamon s.s. Salerno 4 September: Joh, v. Oldenbarnevelt m.s. Batavia Wilhelm Russ s.s. Raumö Presidente Sarmiento m.s. Argentinië Wilno s.s. Danzig Aruba s.s. Goole VERTROKKEN 3 September: Gera s.s. Hamburg Anders s.s. Oslo. Rarisdorp m.s. Hoboken Minna m.s. Rotterdam Flandria s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Hull Merel s.s. Londen Rydal Force s.s. Blyth 4 September: Presto s.s. Methil Ossian s.s. Nordenham BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 4 September. Getrouwd 3 September: G. J. Blekkink en J. E. Brauckmann. Bevallen 31 Augustus: M. H. SmitBrandt- ner, d.; 1 September: I. E. DörrSchaubelt, d.; H. A. VisserDrost, d.; J. C. van Olphen Vos, z.; 3 September: A. L. de Groot—Bui - ters, z. Overleden 1 September: C. A. Jansen—His- sink, 93 j., Wilsonsplein; A. C. Miedema j., Dr. Schaepmanstraat; H. Verdonk—Rmjg- voorn, 70 j., Eendrachtstraat; 2 September: A. Knijf, 83 j„ Koudenhorn; J. M. G. van Leeuwen—Pardon, 31 j„ Goetzeestraat; F. D. Stein, 80 j., Gasthuisvest; D. M. Bouman— Dolle, 57 j„ Ampzingstraat; 3 September; J. D. J. Aengenent, 62 j., Nieuwe Gracht.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5