Italiaansche gedelegeerden verlaten de zitting. het belangrijkste nieuws sport en spel. THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Radio-Procramma vRnPAg 6 SEPTEMBER 1935 BUITENLAND. Italië - Abessynië voor den Volkenbondsraad De Volkenbondsraad in moeilijkheden. Italiaansche delegatie verliet de zitting naar aanleiding van de rede van den Ahessynischen vertegenwoordiger. Critiek van Litwinof op Italië. De Donderdag bijeen geroepen openbare zitting van don Volkenbondsraad, waarin een Abessynisehe verklaring naar aanleiding van het Italiaansche memorandum zou worden afgelegd,- is des avonds gehouden, De Raads- presideht gaf onmiddellijk het woord aan den Abessynischen vertegenwoordiger Prof. l^eZe' Na dei- rede stond de Italiaansche vertegenwoordiger baron Aloisi van zijn plaats aan de Raadstafel op en verliet demonstratief de zittingzaal. Een lid der Italiaansche delegatie, die daarop zijn plaats innam, werd eenige minuten later, terwijl de Abessynische vertegenwoordiger reeds sprak, uit de zaal geroepen, zoodat de Italiaansche zetel leeg bleef. Naar verluidt weigert Italië aan Volkenbondsberaadslagingen over het Abessynische conflict deel te nemen in aanwezigheid van een Abssynisch vertegenwoordiger, doch heeft het geen bezwaar tegen diens aanwezigheid in de Raadszitting bij de behandeling van andere kwesties. Prof. Jéze ging in zijn rede op de détails van het Italiaansche memorandum niet nader in, doch noemde het memorandum in den loop' van zijn betoog een poging om te overbluffen. Italië wil den ban over Abes synië laten uitspreken om bevrijd te worden van zijn verplichtingen. Wanneer Italië expansie en nieuwe afzet gebieden noodiig heeft, kan het daarmee toch openlijk voor den dag komen. Abessynië is ten allen tijde bereid, voor de uitvoering van hervormingen en voor de economische ont wikkeling van het land den onbaatzuchtigen raad van den Volkenbond op te volgen. De Abessynische vertegenwoordiger eischte van den Volkenibondsraad: le overeenkomstig artikel 10 van het Vol kenbondsstatuut de noodige maatregelen te nemen om de onafhankelijkheid en de on schendbaarheid van Abessynië in verband met de Italiaansche troepenconcentratie te beschermen; 2e. de in hoofdstuk 3 van artikel 15 voor ziene procedure toe te passen. De tijd van verdagingen was thans voorbij. Tegenover het tot het uiterste gestegen gevaar, dat een Raadslid bedreigt, moet onmiddellijk ge handeld worden. Er diende een Volkehbondscom- missie te worden ingesteld, die nog tijdens de huidige Raadszitting rap port zou uitbrengen. Abessynië gaat accoord met elke bemiddelingsprocedure, die het uit breker! Van een oorlog zou ■verhinde ren. Het eischt slechts een recht vaardige oplossing en een bevredigen de regeling van de geheele kwestie. Het is tegen elke verdaging. Het is thans zaak te weten of een staat, die bedreigd wordt door een machtig buurland, met een beroep op artikel 10 en 15 van het Volkenbondspact op daadwerkelijke bescherming kan rekenen. Na den Abessynischen vertegenwoordiger voerde de Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinof het woord. Hij zeide niet in staat te zijn in te stemmen met de houding die de vertegenwoordigers van den Volkenbond hebben voorgesteld. Italië wil, dat de Raad geen belangstelling meer zal toonen voor het Italiaansch-Abessynische ge schil. Het gaat om het dreigen met een aan val, die niet ontkend, maar door de Italiaan sche vertegenwoordigers zelfs' toegegeven wordt. Een dergelijke aanval zou een flagrante schending, ja een volkomen verscheuren van het Volkenbondshandvest beteekenen en voor de toekomst een gevaarlijk precedent schep pen. Zeker zal niemand sympathie hebben met de toestanden in Abessynië, gelijk Italië die voor stelt, maar dit mag geen aanleiding zijn tot een onderscheid maken tusschen de leden van den Volkenbond volgens hun binnenlandsche toestanden, volgens hun ras of hun trap van beschaving. Allen hebben een onvervreemd baar recht op onfhankelijkheid en integriteit. Er bestaat voor militair optreden geen an dere rechtvaardiging dan noodweer. Voorts herinnerde spr. aan het Kelloggpact en riep hij den Volkenhond op geen inspan ningen of resoluties na te laten om een gewa pend conflict te vermijden. De raadspresident sloot daarop de zitting met de aankondiging dat m de eerstvolgende zitting, waarvan het tijdstip niet wordt vast gelegd, door hem aan den raad voorstellen zullen worden gedaan inzake de verdere pro cedure. Het A.N.P. meldt in aansluiting hierop uit Genève: Het zoo verrassende verloop van de raadszitting is het resultaat geweest van on veiligheden, die op het laatste oogenblik gere zen zijn óver de samenstelling van de com missie van vijf. Bepaald was, dat tot deze commissie zouden behooren Engeland en Frankrijk, benevens drie kleinere mogendheden. De Italiaansche vertegenwoordiger stelde echter op het laat ste oogenblik den eisch dat Italië eveneens_ in de commissie zou worden gekozen, aangezien net evenals Engeland en Frankrijk geïnteres seerd was bij de Abessynische kwestie. Wan neer dit niet gewenscht mocht schijnen, dan moest geprefereerd worden een commissie van volkomen ongeïnteresseerde staten te benoe men. Deze Italiaansche eisch, die hierop neer- wam, dat tot uiting werd gebracht, dat de beide groote mogendheden Engeland en Frankrijk bevooroordeeld waren heeft ver- Warring gebracht in den toestand. In het Volkenbondssecretariaat tracht men aan dit incident, evenals aan het demonstra- hef wegloopen van den Italiaanscheri gede legeerde van de raadstafel een onbelangrijk hntje te geven. Het blijft echter een feit, dat ee gebeurtenissen van Donderdag reeds alleen *let förmeele werken van den Volkenbonds- faad bijzonder bemoeilijkt hebben, nog afge ven van de politieke tegenstellingen, die daar- wt uiting komen. Italië. Zonderling protest van Italië. Het A. N. P. meldt uit Rome, dat de Ita liaansche regeering geprotesteerd heeft te gen het danktelegram, dat negus van Abessynië aan den Paus heeft gezonden. Verdere Abessynische troepentransporten. ADDIS ABEBA, 5 September Behalve de 2000 man troepen, die heden per spoor naar Harrar zijn gegaan zullen morgen 1500 man derwaarts worden getransporteerd en Zater dag 3000 man. De regeering heeft een Zwitsersche militaire missie in dienst genomen, bestaande uit een tiental officieren, voornamelijk artillerie-des kundigen. Verder zijn hier vandaag vier Fran- sche officieren aangekomen. Men weet niet, wat voor zending zijn hebben (A. N. P.) Mist veroorzaakte een scheepsbotsing. Britsch passagiersschip in aanvaring met Fransch schip. Het Britsche passagiersschip Doric, meten de 16484 ton, dat 736 passagiers aan boord had heeft naar Reuter meldt veertig mijl uit de Portugeesche kust een aanvaring gehad met het 2166 ton metende Fransche stoom schip Formigny. Vierhonderd passagiers van de Doric zijn overgenomen door een ander En- gelsch passagiersschip Orion en 150 anderen door de Viceroy of India. De bemanning van de Doric is voorloopig aan boord gebleven. De Formigny is slechts licht beschadigd. De Doric, bevond zich op de thuisreis naar Engeland van een tocht door de Middelland- sche zee. Nader wordt gemeld; Alle passagiers van de Doric zijn gered. De schade die het schip heeft opgeloopen schijnt minder ernstig te zijn dan men vreesde. Het Fransche s.s. Formigny heeft zijn reis voort gezet. De aanvaring werd veroorzaakt door een hevigen mist. „Hulp voor de statenloozen" Een voörstél van de Society of Friends. Aan het Nederlandsen ministerie van bui tenlandsche zaken is een memorandum ge richt door het hoofdbureau van de „Society of Friends" (Quakers) te Londen, waarin o.a. het volgende gezegd wordt: Velen duizenden gezinnen ontbreekt op het oogenblik elk middel van bestaan; tenge volge van politieke of godsdienstige vervol ging zwerven zij van de eene plaats naar de andere, steeds vervolgd door het spookbeeld van uitwijzing of gevangenschap, in een toe stand van wanhoop en verhongering. Reeds door de benoeming van dr. Nansen als Hooge Commissaris en de instelling van een lichaam, dat zich met zekere categoriën van vluchtelingen moest bezighouden, heeft de Volkenbond dit nieuwe internationale ver schijnsel erkend als vallend onder zijn com petentie. Sinds dien heeft het een ontstellen den omvang aangenomen, ook wat betreft personen die geen nationaliteit meer hebben. De „Society of Friends" dringt er daarom bij den Volkenbond op aan een bureau, of een departement binnen den Bond, te vormen, dat zal functionneeren zoolang de politieke toe stand in de wereld dit noodig maakt. De vol gende punten zullen daar in behandeling ge nomen en tot een oplossing gebracht moeten worden 1. Het bepalen der categoriën van vluchte lingen en „statenloozen" die onder de com petentie van den Bond zouden vallen. 2. Het aandringen bij verschillende regee ringen op de algemeene toepassing van de Conventie van 1933, in 't bijzonder met be trekking tot het reizen van het eene land naar •het andere, de toestemming om zich te vesti gen en te arbeiden, en het recht op alge-mee- nen bijstand. 3. Een quota-systeem, waaronder de vluch telingen over de verschillende landen verdeeld kunnen -worden, zoo mogelijk met behulp van het Internationaal Arbeidsbureau. 4. Het instellen van vrijwillige commissies in ieder land waarin deze nog niet bestaan, vertegenwoordigd in een internationaal ad- viseerend lichaam, doch in direct verband met het Bureau van den Bond, met als taak de vestiging der vluchtelingen in hun respectie velijke landen. Beroep op Hitier en het Duitsche volk. Het uitvoerend comité van dezelfde ver- eenigïng heeft verder een beroep gericht tot Hitier en het Duitsche volk, waarin gewezen wordt op het voortbestaan der concentratie kampen in Duitschland en de voortgezette discriminatie van zoovele burgers, die steeds gemeend hebben gelijke rechten en plichten als hun landgenooten te hebben. Als deze maatregelen aldus luidt de brief o.m. bedoeld zijn als een overgangsstadium, dan is het hoog tijd ze thans in te trekken. Wanneer zij echter als permanent bedoeld zijn, moet dit als onteerend voor een groote natie be schouwd worden. Wij richten aan Duitsch land het dringend verzoek met den vurig- sten wensch voor zijn welvaart Maak een een einde aan deze methoden. Haar nog langer in stand te houden moet vandaag of morgen leiden tot uitsluiting van de vriendschap, waarnaar wij zoo vurig verlangen en waarom wij zoo dringend verzoeken. De Christelijke ervaring van de Society of Friends leerde ons in driehonderd jaren, dat het in stand houden van deze verkeerde dwangmaatregelen een stroom van haat op wekt, terwijl het opgeven vreugde en dank baarheid tot gevolg zal hebben en vrede en geluk in duizenden harten zal. brengen. Wij zien naar Duitschland op en wachten op zijn verlossende daad. Wij wachten en bidden. Militaire vliegtuigen in botsing. Tien dooden nabij Chateau Porchieu (Fr.). In de omgeving van Chateau Porchien kwamen omstreeks half zes Donderdagavond, naar Reuter uit Rethel (Fr.) meldt, twee groote vliegtuigen met elkander in botsing; zij vielen en werden geheel vernield. Waarschijnlijk is het ongeluk te wijten aan slechte weersomstandig heden. Er zijn tien personen gedood. De toestellen waren, naar nader gemeld wordt, twee bombardementsvliegtuigen van het tweede escadrille te Nancy. Een der vliegtuigen viel brandend omlaag nabij de gemeente Saint Jean au Bois en deed ook een naburige loods vlam vatten. Het andere toestel kwam in een 1500 Meter verder gelegen akker neer. De inzittenden van het eerste vliegtuig werden verkoold ge vonden, de vijf uit het andere toestel kwamen eveneens om het leven. Onderzoek naar het instor tingsongeluk te Berlijn. Arrestatiebevelen uitgevaardigd. De persdienst der justitie te Berlijn deelt mede: Zooals indertijd reeds werd medege deeld, heeft de justitie direct na het. onge luk bij den bouw van den Noord-Zuid-Oost- Spoorweg in de Hermann Goeringstrasse, waarbij 19 personen om het leven zijn ge komen, een onderzoek ingesteld naar eer eventueele schuldvraag. Het onderzoek werd geleid door dr. Reimer, terwijl een commissie van deskundigen werd benoemd, bestaande uit twee professoren resp. van de technische hoogeschool te Berlijn en te München en vooraanstaande architecten. Het onderzoek is intusschen zoover ge vorderd, dat door het O.M. Donderdag ar restatiebevelen zijn uitgevaardigd, tegen: Hugo Hoffmann, directeur van de Berlijnsche Bouwmaatschappij, Ir. Karl'Rath, technisch adviseur dezer maatschappij, de opzichter Ir. Fritz Noth en Reichsbahnrat Wilhelm Weyher. Deze personen zijn inmiddels gearresteerd Zij worden beschuldigd van dood door schuld ofndat bij de uitvoering van het 'bouwwerk de erkende regelen van de bouwkunst zijn veronachtzaamd, waardoor zij in de eerste plaats de verantwoordelijkheid hebben. Men verwacht dat de deskundigen binnen een week hun definitief rapport zullen heb ben opgesteld. (A.N.P.) BANKEN IN VER. STATEN NEMEN GEEN GELD MEER VAN DE POSTSPAARBANK In een dezer dagen afgelegde verklaring zei de de Staatsscrètaris van de Schatkist dei- Ver. Staten Morgenthau, naar het A. N. P. meldt, dat de schatkist iri Juli 33.4 millioen dollar in de open markt heeft verkocht tegen 8.8 millioen dollar in Juni., Morgenthau gaf als reden van deze grootere aankomen, dat de banken weigerden gelden, a deposito van de postspaarbank aan te riemen. De regeering heeft daarop besloten de gelden in staatsobli gaties te beleggen. Fokker en de commissie-N ye. Schriftelijke beantwoording der vragen toegestaan. Het is gebleken, dat Anthony Fokker, die gedagvaard is door de Amerikaansche senaats commissie-Nye zich op het plezierjacht Mon- taul voor de Amerikaansche kust bevond. De Amerikaansche kustwacht heeft, naar wij in de Tel. lezen den heer Fokker gedwongen zijn reis op te geven en aan land te gaan. Reuter meldt nader uit Chicago, 5 Septem ber: Senator Nye is er van in kennis gesteld, dat Anthony Fokker, die aangehouden is, om te worden gehoord door de Enquete-Commis- sie in zake den wapenhandel, door de agenten dezer commissie weer in vrijheid is gesteld, op voorwaarde, dat hij een reeks vragen zal be antwoorden, hetgeen schriftelijk kan geschie den. Mocht hij weigeren deze voorwaarde te vervullen, dan zal, naar Senator Nye uitdruk kelijk verklaarde, de commissie hem doen dag vaarden voor een openbaar verhoor. Waar Fok- ker's aanhouding precies is geschied, is niet bekend. Naar verluidt heeft Fokker verklaard: „I-k heb noch direct van Nye, noch van de regee ring ook maar iets gehoord. Ik begrijp dan ook niet, wat dat allemaal te beteekenen heeft. Zijn vertegenwoordiger Carter Tiffany heeft medegedeeld, dat de eenige vliegtuigen, die den laatsten tijd uitgevoerd zijn 28 Douglastoestellen zijn geweest, waarvan het meerendeel bestemd was voor de K.L.M. „Onbeteekenend percentage'' 130 Italianen stierven sinds 1 Januari in Oost-Afrika. De Italiaansche bladen publiceeren een of ficieel communiqué, dat de namen bevat van 130 militairen voor het meerendeel solda ten, die bij ongevallen of ziekten in Oost- Afrika zijn overleden in den tijd van 1 Januari j.l. tot en met 31 Augustus. De bladen wijzen er in hun commentaar op, dat bij de ontzaglijke menigte officieren en manschappen welke zich thans in Oost- Afrika bevinden, dit aantal dooden een bijna onbeteekenend percentage vormt en bewijst hoe goed de hygiënische, en sanitaire organi satie in Erythrea en Somaliland is. (A.N.P.) ONJUIST BERICHT OVER KONING LEOPOLD BRUSSEL, 5 September. Het bericht van de „Journal", dat koning Leopold een instor ting heeft gehad en het bed moet houden is geheel onwaar. De gezondheid van den koning is juist vooruitgaande. Hij heeft zijn werk zaamheden hervat en vanochtend minister president- Van Zeeland ontvangen. HONKBAL HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week de volgende wedstrijden: Zaterdag: Promotie-degradatie le klasse: Ajax 1 Duvianen 1. Kampioenschap 3e kl. Haarlem: D. E. V. 1 Haarlem 3. Kampioenschap 3e kl. Amsterdam: V. V. G. A, 3—Shell. Comp. 3e kl. Haarlem: H. H. C. 3—R. C. H. 3 (terrein R. C. H.). Daar Duvianen (Velsen) nu de tweede plaats in de tweede klasse inneemt, moet zij Zater dag tegen de laagst geplaatste der eerste klasse een promotiewedstrijd spelen Die laagst geplaatste is Ajax; op haar terrein heeft de wedstrijd plaats. Wij vinden het vreemd, dat die wedstrijd gespeeld wordt op het terrein van een der' partijen, maar daaraan, schijnt niets te doen te zijn. O.i. is' dit echter in het nadeel van Duvianen. Wel gaven we ook op neutraal terrein Duvianen weinig kans, maar nu is die kans nog geringer geworden. We vermoeden dat Ajax er zonder veel moeite in slagen zal, haar eerste-klasseschap te be houden. Aan den Ver gierde weg ontmoeten twee af- deelingskampioenen elkaar. Deze ontmoeting begint te half drie; de partijen zijn D. E. V. en Haarlem 3 Te drie uur speelt R. C. H. 3 in het Sportpark Heemstede tegen H. H. C. 3. Die wedstrijd is voor de competitie wel niet' meer van belang, doch wel nuttig voor R. C. Hdie volgende week ook nog kampioenswedstrijden - moet spelen WIELRIJDER H. R. C. „De Jonge Kampioen". Door een misverstond ontvangen we eerst hedenmorgen het verslag van den vijfden en laatsten recordrit der H. R. C. „De Jonge Kampioen". De A- en B-klassers reden over een afstand van 60 K.M. om den Kikkert-beker; de C- klassets over een afstand van 40 K.M. om den D. J. K.-beker en de juniores over een af stand van 30 K.M., eveneens voor den D. J. K. beker. Niettegenstaande den sterken wind wer den er twee records gebroken. Er verschenen 48 renners aan den start. In het bijzonder dient Hand-graaf genoemd te worden, daar hij gejaagd heeft wat hij kan cm het bestaande record te breken, wat hem door pech niet gelukt is, maar het scheelde slechts een paar seconden. Wel maakte hij den kortsten tijd van den dag. Rovers had meer succes; hij wist het be staande record met- eenige minuten te bre ken. De junior Smit verbeterde ook het record met eenige minuten. De uitslagen luiden als volgt: A- en B-klassers 60 K.M.: 1. Handgraaf, 1 uur 53 m. 1 sec. Dagprijs met extra prijs, ge schonken door den heer T. Kerkma-n; 2. J. Roorda, 1 uur 53 min. 23 sec. Winnaar van den Kikkert beker. De overige A- en B-klas sers uitgevallen. C-klassers 40 K.M.: 1. Rovers, 1 uur 8 m. 9 esc., Winnaar van den D. J. K.-belcer en extra prijs van den heer T. Kexkman; 2. Koelemij, tijd 1 uur 10 m. 24 sec., 3. Philippo, tijd 1 uur 13 min. 41 sec., winnaar dagprijs, 4. G. Jansen tijd 1 uur 15 m. 6 sec. 5. Vergers tijd 1 uür 15 m. 28 sec. 6. Kornelissen tijd 1 uur 19 m. 2 sec. Overige renners uitgevallen. Juniores 30 K.M.: 1 Smit, 55 min. 14 sec, winnaar dagprijs met extra prijs, geschon ken door den heer T. Kerkman; 2. Duyns, tijd 55 m. 56 sec. Bakker, winnaar. 3. Smits, tijd 56 min. 59 sec., van de D. J. K. beker; 4. HJv. Es, tijd 57 m. 48 sec., 5. Duindam 1 uur 45 sec., 6 .Hoogland 1 uur '1 m. 50 sec., 7. Wa tereus 1 uur 2 m. 25 sec., 8. F.. Jansen 1 uur 2 min. 30 sec. Maandag buitengewone vergadering. „ACHILLES" OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. „Achilles"'is door- de H. S. V. „De Kampioen" uitgenoodigd, a.s. Zondagmiddag 8 September deel te nemen aan de clubontmoeting, in de plaats van de Halfwegsche Wielerclub „De Bataaf", welke club verstek heeft laten gaan. Voor „Achilles" komen de volgende ren ners uit: Sprint: P. Jongeneelen, H. v. Beugen, J. En gel, G. God-de en B. de Vries. Ploegachtervolging: G. v. Wees, B. v. d. Aart J. Rusman Uurwedstrijd: G v. Wees, B. v. d. Aart, J. Rusman, J. Klinkenberg, P. v. Kessel. Nieuwelingen: J. v. Maris. H. v. Maris, C. de Veer, J. Rozekrans, J. v. Honschoten, Th. v. Staveren, D. Groenendijk, J. Koppen, F. Schra- ma, K. Oosterbaan, W. v. Leeuwen en G. Der- nison. De wedstrijd om den Meyer-beker gaat dus niet door, doch er wordt voor de renners, die niet aan den baanwedstrijd deelnemen, een trainingsrit georganiseerd. Start eveneens bij Meyer. Vertrek 10 uur Zomervaart. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Zoo zwoegt Thijs onvermoeid verder. En eindelijk is het hem dan ook gelukt den top te bereiken. De vreugde staat hem op zijn snuit te lezen! Hij loopt nog een eind verder en ziet dan onder aan den voet van de bergen een diep dal beginnen. Thijs begrijpt, dat hij nog wat verder zal moeten trekken, voordat hij in het eigenlijke binnenland is. „Het lijkt wel, of ik hier bij een uitgedoofden krater aangeland ben," denkt Thijs, want daar had hij bij de aardrijkskunde het een en ander van geleerd (Adv. Ingez. Med.) iii %Hiiiiiiiiii|ll|lll|'l'''iliiiiiniiiiiiii^l|l|l'l|||'''iiiiiiiiiiiiiii''',||l',1'''''''i'iiniiiiiiiiii^'''^ ZATERDAG 7 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d.\ Continubedr. VARA-tooneel olv. W. v. Cappelién, C. Steyn (orgel) en Gram.pl; 12.00 Harry Lew's Radio Three. 12.45 Gram.pl. I.00L45 Vervolg trioconcert. 2.00 Gram.pl. 2.20 Trio Sam de Gorter. 3.00 Dr G Stuiveling: Geestrijke drank of geestelijk leven. 3,20 Ver volg Trioconcert. 4.00 Gram.pl. 5.05 Orgelspel J. Jong. 5.40 Literaire causerie. 6.00 N. de Klijn (viool) en R. Schoute (piano). 6.30 Coba Kuur- stra (zang) en D. Wins (piana). 7.00 VRO. 8.00 Hërh. SOS-Berichten, Nieuwsberichten en VARA-Varia. 8.15 Jubileum-Propaganda-Avond uit „De Vereeniging" te Nijmegen: VARA-too neel, orkesten en.solisten. (Om 9.50 Gram.pl.). II.00—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM 301 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 1215 Schlagermuziek. Gram.pl. en Berichten. 1.15 Orkestconcert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 400 HIRO. 5.00~ Orkestconcert en lezingen. 7.35 Gram.pl. (Om 8.00 Berichten.) 8.30 Gevar. programma. 10.30 Berichten. 10.35—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Reportage der autoraces bij Belfast. 11.50 Causerie. 12.05 BBC-Northern-orkest olv. Morrisson. 1.05 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest olv. Davidson. 2.20 BBC-Northern Ireland Orkest olv. E. G. Brown. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Meavedeff's Balalaika-orkest mmv zang solisten. 4.35 Vervolg van 11.05. 5.35 Teddy Joyce en zijn Band. 6,20 Berichten. 6.50 Sport- praatje. 7.05 D. H. Jones (sopraan) en R. James (harp). 7.20 Callander's Senior Band olv. T. Morgan, mmv. C. Willis" (alt). 8.20 „Quess who it is", variété-programma. 9.20 A. Cooke: The American negro. 10.00 Berichten. 10.20 BBC- Symphonie-orkest olv. Sir Henry Wood, mmv. Dora Labbette (zang). 10.55—12.20 Ambrose en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Doyen. 7.35 Gram.pl. 8.20 Zang 905 Opera- en operettéconcert mmv. solisten en orkest olv. Labis. 11.10—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.20—2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.50— 5.50 Omroeporkest olv. Grondahl. 8.20 Orkest concert olv. Rettig. 8.50 Zang en piano. 9.10 Hoorspel. 9.50 Viool en piano. 10.35 Omroep orkest olv. Reesen. 11.20 Dansmuziek .uit Ame rika. 12.05—12.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Gevar. concert uit Stuttgart. 2,35 Gram.pl. 4.20 Vroolijk pro gramma, mmv. solisten en het Omroeporkest olv. Kühn. 8.30 Vroolijk programma mmv. het Omroeporkest olv. Breuer, het Omroepklein- orkest olv. Eysoldt, en solisten. 11.20—12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 „La bisbetica domata", opera van Per sico. Orkestl.: O. de Fabritiis. Koorl. V. Vene- ziani. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.51 Salonorkest. 1.50—2.20. 4.20, 4.50, 5.20, 6.35, 7.35 en 8.20 Gram.pl. 8.30 Hoorspel 9.20 Militair concert. 10.30—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Douliez. 1.50—2.20. 4.20 Gram.pl. 520 Dans muziek. 6.20 Zang. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gram. pi. 8.20 Salonorkest olv. Dejoncker. 10.30 12.20 Dansmuziek. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 8.30 Vroolijke Avond uit Keulen. 10.20 Be richten. 10.50 Cello- en pianorecital. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 Dansmuziek door Barnabas von Geczy en zijn orkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3