BEVERWIJK. Spek-export. HEEMSKERK. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Een zeer drukke harddraverij dag. Duizenden bezoeken de coarse Nieuwe startmethode een succes. Het bestuur van de Harddraverij vereeni- trirfcr Beverwijk en Omstreken" is toch wel onder''een gelukkige gesternte geboren. Het is weliswaar meermalen gebeurd, dat de regen Ten draverij dreigde te verstoren, maar zoo nriïunstig als de vooruitzichten thans waren was toch nog niet voorgekomen. Woensdag vielen de Oranjefeesten letterlijk in 't water, np regen plaste den ganschen dag in over vloedige mate op straten en pleinen en was oorzaak dat de ware Koninginnedagvreugde nn zich'liet wachten. Nauwelijks was de Don derdagmorgen aangebroken, of het was reeds te zien, dat het weer zich hersteld had. Dat is veine"' hebben. Den ganschen dag scheen de 7on en zette aan dezen voor Beverwijk zoo be langrijken paardensportdag luister bij. „Het harddr averij bestuur bestaat uit Zondagskin deren" zei burgemeester Scholtens, toen hij des avonds de prijzen uitreikte en alle aan wezigen stemden daarmede van harte in. Trompt op tijd nam des namiddags te half twe° de harddraverij een aanvang. De baan was" zooals men dat in Beverwijk gewend is. weer keurig in orde. Aller belangstelling ging uit naar het starten achter de linten, omdat met deze methode voor de korte baan nog «leciits weinig ervaring is opgedaan. Voor zoo ver wij weten is het starten achter linten al leen te Harendermolen toegepast, zoodat Beverwijk met haar vele korte banen in de omgeving de primeur had. Het gold hier dus een experiment, waarvan de gunstige uitslag nog twijfelachtig was. De nieuwe startmetho- de°is echter een volkomen succes geworden. Het spreekt vanzelf, dat van de pikeurs veel medewerking gevraagd wordt, want tenslotte was het van hun medewerking grootendeels afhankelijk of de nieuwe methode van star ten al of niet zal voldoen. Het is slechts enkele malen voorgekomen, dat de paarden voor het commando door het, lint gingen. Over het algemeen waren de starts zeer goed. De pikeurs, die op de lange baan rijden hadden natuurlijk geen moeite met starten en de korte-baan-pikeurs wisten zich spoedig aan te passen. Voor de paarden is deze methode ideaal te noemen. De paar den werden aan de start niet afgemat en zelfs de kanspaarden waren in den beslissenden om loop nog frisch en monter. De starter de heer Vaandrager uit Rotterdam, een autoriteit en een zeer' ervaren man op het gebied van star ten, was eveneens zeer voldaan over het ex periment. Hij durfde na dezen middag het starten achter het lint onvoorwaardelijk aan te bevelen, mits het geschiedt onder toezicht van een ervaren starter. De harddraverij was prachtig op tijd, name lijk te half zeven geëindigd. Dat is, ook met 24 paarden wel eens anders geweest! liet bestuur kan dus gelukgewenscht worden met haar besluit, om deze nieuwe startmetho de in te voeren. Aan de draverij namen 23 paarden deel, want ter elfder ure was ook Hedwig wegge bleven. In den eersten omloop vielen af Odessa, Sally, Harvester, Eachilos, Nordeck, Arnim, Miss Everhar da, Mixer in, Qualiteit, Johanna M., Senator Brewer en Rentner. De aangebleven paarden voerden een feilen strijd, om zich in de volgende ronde te plaatsen. Dit gelukte aan Betty Worthy, Weid- looper, Sister Patrick H, Anna Bradfort's Guy, Glossy Silk en Mae-Gregor. De spanning begon er toen in te komen. Sis ter Patrick H won daarna van Betty Worthy, Glossy Silk stuurde vervolgens Anna Bradfort naar stal en Mac. Gregor bleef na spannenden strijd Weidlooper de baas. De eigenaren van deze winnaars besloten om den vierden prijs geen strijd meer te voeren, maar het bedrag van f 50 te deelen. In den beslissenden omloop werd Sister Pa trick gedecideerd door Glosy Silk geklopt. Daarna kampten dit paard en Mac. Gregor om den eersten en tweeden prijs. De lange baan-stayer bleef in de meerder' held en liep in handen van Wim Geer' sen een uitstekende course en won dan ook vrij gemakkelijk den eersten prijs. Het paard kreeg een krans om den nek en maakte een eerebaantje. Reeds te half zeven was de draverij geëin digd. Zij was bijgewoond door een duizendkop pige menigte en kenmerkte zich door een vlot en ordelijk verloop. De Beverwijksche^ Harmo niekapel luisterde de course met muziek op. Tusschen de omloopen werden door de B. R. C,-Kennemerland sprintwedstrijden ge houden. Het publiek toonde daarvoor zeer groot! belangstelling en moedigde de renners luide aan. De uitslag was: 1. Vonk, 2. Glas, 3. Mooy, 4. Oudshoorn, 5. Duineveld, 6. Bak, 7. Cleeren. Tenslotte reed de wielrenner Heyne twee ritten tegen de harddraver Sally Harvester, be stuurd door J. van Leeuwen Sr. Vanwege de geringere aanvangssnelheid kreeg de wielren ner 25 M. voorgift. Hij zegevierde dan ook beide malen. Hij ontving een fraaie tuil bloe men en reed onder daverend applaus een eere- ronde. Na afloop werden in het Kennemer Hotél de prijzen uitgereikt. De voorzitter, de heer A. Blom dankte allen voor de medewerking en wees met groote en gerechtvaardigde voldoe ning op het succes van het starten achter de linten. Ook de pikeurs werden in 's voorzitters dankwoord betrokken. Burgemeester Scholtens reikte vervolgens i de prijzen uit. De eerste prijs f 400 benevens een mooie plaquette van de Heinekens Brouwerij ontving de heer Brunt uit Hilversum met „Mac. Gre gor". De pikeur, de heer W. Geersen kwam in het bezit van de gouden zweep, beschikbaar gesteld door de vereeniging voor vreemdelin genverkeer. De tweede prijs f 200 was voor Glossy Silk, eigenaar de heer Vrij landt te Den Haag, berijder J, van Leeuwen Jr. en de derde prijs f 100 voor Sister Patrick H., van den heer C. Klarenbeek te Amsterdam, berijder L. Ensing. Het weer liet ook in de avonduren niets te wenschen over. Een duizendkoppige menigte bevolkte de Beverwijksche hoofdstraat. In de café's, die bijna allen muziek hadden was geen plaats te krijgen en overal heerschte een vroolijke, gezellige stemming. Te negen uur verzorgde de Beverwijksche Harmoniekapel op het Stationsplein een tap toe voor welk schouwspel een reusachtige be langstelling bestond. De muzikanten werden vergezeld door fakkeldragers en deze flambou wen verhoogden natuurlijk de attractie in bijzondere mate. Daarna begaf de menigte zich naar de Meer, waar het vuurwerk zou worden afgestoken. In dichte drommen wrong de menschenmassa zich door de nauwe toegangswegen. Te 10 uur dreunde de openingskanonnade over de hoofden der duizenden. Het programma bood veel af wisseling. De „groote" stukken werden met veel bijval begroet en vielen blijkbaar zeer in den smaak. Ook het „luchtwerk" was goed verzorgd. De slotdecoratie stelde een propa ganda voor ten behoeve van de a.s. groote verloting. In vurige letters verscheen de naam Quita boven den vurigen harddraver, die het hoofdmotief van de groote slotdecoratie vormde. Een daverend bombardement was het slot van dit mooie vuurwerk. Na afloop bleef het enorm druk. De dancings waren uitverkocht en ook de café's mochten zich in een druk bezoek verheugen. Geen en kele wanklank heeft dezen idealen feestdag verstoord. De politie, die versterkt was met Rijksveld wachters en manschappen van de niare- chaussee's had een drukken dag, maar toch had ook zij niet over de medewerking van het publiek te klagen. Zij arresteerde tijdens de course een drietal personen, die gelegenheid gaven tot hazardspel. Het was voor Beverwijk een schitterende dag, die was te danken aan het bestuur der harddraverijvereeni-ging, dat met groote voortvarendheid voort gaat, de Beverwijksche draverij groote bekendheid te geven. BLOEMBOLLENVEILING BEVERWIJK Op de Donderdag gehouden bloembollen- veiling in Lst veilingsgebouw „Kennemerland' was de handel in irissen vlug, voor tulpen en narcissen traag. Besteed werd: Vroege tulpen: l'Espérance z, 1112 1.30, Hobbema z. 12 op 1.50; Murillo z. 12 op 1.50, z 1112 1.30, Duch. de Parma z. 12 op 1.60, z. 1112 1.50, z. 1011 1.15, Pr. v. Oostenrijk z. 1112 1.30, Witte Due Max z. 1011 1.10. Darwin- en late tulpen: B.artigon z. 12 op 1.20, z. 1112 1.00, Pr. Elisabeth z. 1112 1. Inglescombe Yellow z. 1112 1.Will. Cop land z. 10—11 0.75. Narcissen: Mad. de Graaf f dn. 1.05, Lourens Coster dn. 0.90, Tresserve 0.70. Inrissen: David Bless 8 op 0.10, Cajanus 67 0.20, 56 0.12, Dr. Hearingh 8 op 0.11. 0.14, 78 0.06, 0 12 v. Hugtenburg 8 op 0.7'5, Imperator 8 op 0.12, 0.22, 7—8 0.05, 0.08, 6—7 0.03, Rembrandt 78 0.13, J. P. Segers 67 0.03, White Elxcelsior 8 op 0.39, 78 0.13, 0.17. 6—7 0.08, 0.10, Yellow Queen 7—8 0.30, 0.35^ 67 0.10, 56 0.02, King of the Blues 0.24, Eng. Iris 0.21. Diversen: Muse. Heavenly Blue 8 op 0.09, 78 0.06, Anemone Fulgens 0.22, Anemone de Caen 0.05—0.27. VERGADERING N. C. G. O. V. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Chr. Geheelonthouders Vereeniging houdt op Vrij dag 13 September in het Ned. Herv. Vereeni gingsgebouw een ledenvergadering. In deze bijeenkomst zal de heer Steenkamp spreken over het onderwerp „Wat is goed en, wat is kwaad?" RIT NAAR VINKEVEEN De Rennersclub „Kennemerland" houdt a.s. Zondag een rondrit naar Vinkeveen en terug. De start is Zondagmorgen 9 uur vanaf Hotel ,Oud Meerenstem' OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Mr. A. Moens, werden in het veilingsgebouw „Centrum" in het openbaar verkocht: 1. Een woon- en winkelhuis met werkplaats aan de Zeestraat 62, groot 1 A. 62 c.A. Eige naar de heer D. Davidson te Amsterdam. Hoogste bieder S. Davidson, Amsterdam met f 4800. Kooper dezelfde voor f 4003. 2. Een woonhuis met schuur, erf en grond aan den Hoflanderweg no. 62 te Wijk aan Duin, groot .2 A. 1 c.A. Kooper D. Koger qq. te Velsen voor f 2270. 3. Woonhuis met erf en grond aan den Cor nells Matersweg no. 89 te Wijk aan Duin. Eigenaar de heer P. J. Schelvis. Hoogste bie der J. Keizer, te Wijk aan Duin met f 2810. Bij afslag niet gemijnd. 4. Woonhuis met erf en grond aan de Melk- laan .2 te Velsen-Noord, groot 1 A. 8 c.A. Kooper Ch. Zuurbier, te Velsen-Noord voor f 790.—. 5. Een perceel wei- of hooiland te Velsen- Noord, groot 78 A. 92 c.M. Hoogste bieder P. J. Bulters te Overveen met f 970. Bij afslag ge mijnd door den heer L. J. Rozemeyer te Be verwijk. Opbrengst f 1030 De perc-eelen 4 en 5 behoorden tot de na latenschap van Mevr. J. Langend-ijk-van Eg- mond. Deze perceelen werden niet toegewezen (De exporteurs van spek hebben zich telegrafisch tot den minister van Landbouw gewend, met het verzoek de export naar Duüsch- land te verruimen, omdat daar mede thans loonende prijzen te maken zijn.) De spek-export is geen speksport, Al beken ik u, er is Tusschen deze beide termen Treffende gelijkenis. Voor den exporteur en 't varken Heeft zij heel veel om het lijf, Spek-export is zeer belangrijk, Een gewichtig groot bedrijf. Nu die uitvoer wordt belemmerd Heeft de exporteur een strop, El* is spek voor Duitsche bekkies En de Duitscher wacht erop. Maar wanneer nu de minister Op het contingent blijft staan, Zal de spekkoek alweer op zijn, Voor de Duitscher is voldaan. Daarvoor heeft men in ons landje Toch het varken niet gemest, D' exporteur maakt dus spek-takel Telegrafisch per request. 't Is een zeer gewoon verschijnsel, Dat een man vandaag den dag, Als hij graag iets uit wil voeren, Het niet kan, of het niet mag. Dat is gek, maar nog veel gekker Is het, dat een handelsman, Zelfs met spek in grooten voorraad, Toch zijn beurs niet spekken kan. TERAARDEBESTF.LLING J. N. LUCAS. 1 Gistermiddag heeft op de Algemeene pe- graafplaats de teraardebestelling plaats ge-1 had van wijlen den heer J. N. Lucas, in leven j bestuurslid van de afdeeling IJmuiden van de V. A. R. A. en penningmeester van de Alg. Ned. bond van Handels- en Kantoorbedienden. Onder hen die den overledene de laatste eer kwamen bewijzen waren oa. de h-esren C. W. Jacobsen, algem. secretaris van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedien den, B. Slier, districtsbestuurder, beiden uit Amsterdam. Joh. de Jong, chef van de ijzer fabriek der Vereenigde Blikfabrieken te Krom menie, waar de overledene de laatste 10 jaar werkzaam is geweest enz. Aan het graf werd gesproken door den heer E,. Sanders, bestuurs lid der Afd. Velsen van den Alg. Ned. Bond, die den overledene herdacht als een trouw ka meraad, een ijverig lid van den bond en als iemand, die er steeds op uit is geweest den bond vooruit t-e brengen. Den overledene, z-eide spreker, was nooit iets te veel, en nooit klopte men tevergeefs om hulp bij hem aan. De heer Jacobsen, bon-dssecre- taris sprak van den overledene als van iemand die gestorven is in het harnas. Hij had den strijd voor de arbeidersbelangen lief. Heel zijn vrijen tijd offerde hij om licht te brengen in het leven van anderen. De heer J. de Waal, voorzitter van den IJmuider Bestuurdersbond bracht namens deze organisatie een laatsten groet aan den over ledene, waarbij hij sprak van het zware ver lies dat de IJmuider Bestuurdersbond door het heengaan van Lucas getroffen heeft. Een broer van den overledene sprak eenige woorden van dank voor de betoon-de belang stelling. Het nieuwe college van B. en W. Hedenmorgen heeft het College van B. en W. voor de eerste maal in zijn nieuwe samen stelling vergaderd. In deze bijeenkomst zouden de nieuwe wethouders, de heeren J. J. Bis schop en A. L. van Groningen de „portefeuil les" verdeelen. Naar wij vernemen zou de heer Bisschop zich meer speciaal met Openbare Werken en de heer A. L. van Groningen zich met Sociale aangelegenheden belasten. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Ter opening van het winterseizoen houdt d-e plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeni ging van Huisvrouwen op Woensdag 18 Sep tember d-es middags te half drie in het Ken- nemer Hotel een feestelijken middag voor d: leden. Aan het programma werken mede de dames E. Krijger-v. d. Broek, zang; A. Surink- Groen, piano, de heeren en Mevr. Blauw-Mel- chers, dans; de dames S. Brands-v. d. Linde, comedie; E. v. d. Bliek-Los; declamatie en J, Neve-Dollee,. liedjes. Na de pauze zullen eenige dochterjes van leden onder leiding van Mevr. Surink Beier- sche liedjes zingen in origineele Beiersche kleederdracht ZILVEREN JUBILEUM HERVORMD KERKKOOR. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Herv. Kerkkoor, directeur de heer D. Klut Sr., zal op 12 en 13 November in het Herv. Vereenigingsgebouw in de Oosterwijk straat een kwartetten-wedstrijd worden ge houden. Gezien het groot aantal inschrijvingen (w.o. kwartetten van naam), dat reeds is bin nengekomen, belooft dit concours zeer belang rijk te worden. Reeds hebben zich doen in schrijven het bekende Zaansche solo-kwartet „Votum Nostrum", een dubbelmannenkwartet uit Haarlem, het d-ubbel gemengde kwartet „Onder Ons" IJmuiden-Oost, „Kunst en Kracht" te Den Haag en verder komen kwar tetten uit Medemblik, Utrecht, Amsterdam en Schiedam. Donderdag wordt de inschrijving gesloten, waarna de loting zal plaats hebben. VRIJDAG 6 SEPT. 1935 aftredend bleek dat de leden ten volle ach ter het bestuur stonden. Hei-kozen werden de heeren de Jong, Ja broer, Smit en Oudendijk. De heeren Duyn, Komen en Post stelden zich niet meer herkies baar, zulks naar aanleiding van de plaats ge had hebbende meeningsverschillen. De heeren Wesselman, Floris en Heeremans completeer den nu het bestuur. De voorzitter bracht vervolgens dank aan de werkers in het bestuur, voor hetgeen zij ge daan hadden voor de staatspartij; hij verwel komde de nieuwe bestuurders en hoopte op dezelfde samenwerking als voorheen. Namens de vergadering feliciteerde hij den opnieuw tot wethouder gekozen heer Jac. P. Nijssen. Met groote meerderheid van «temmen werd de heer de Jong wed-erom tot Voorzitter gekozen. Vooraf echter moest veel invloed worden aangewend om de Jong als bestuurs lid te behouden. De rondvraag leverde niets op, zoodat sluiting spoedig volgde. R. K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. Op Maandag 9 September houdt de R. K. V. V. A.D.O. haar jaarvergadering in het R.K. vereenigingsgebouw. SANTPOORT R.K. STAATSPARTIJ. Men schrijft ons: De afdeeling Santpoort I was gisteravond in algemeene vergadering bijeen in café „Zo- merlust". In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer de Jong het resultaat van de gemeenteraadsverkiezing. Het stemde hem tot vreugde dat dit resultaat voor de Staats partij zoo gunstig was geweest, ondanks de onwaardige critiek op het adviescollege en het bestuur van de R.K. Centrale. Hij spoorde aan tot blijvende eenheid, nu zooveel gevaren ons bedreigen op allerlei terrein. In verband hier mede wees hij op de gebeurtenissen in Duitsch- land; de strijd, die de katholieken daar te voe ren hebben, is het resultaat van gebrek aan eenheid. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van een aantal kiezers om een buiten gewone vergadering te beleggen en wel op een tijdstip kort voor de verkiezing. De adressee ring van dit stuk vermeldde zoowel het bestuur van de afdeeling als van de centrale; eveneens was de motiveering niet duidelijk, zoodat door het bestuur van de centrale en het bestuur der afdeeling werd besloten dit schrijven, als onreglementair, voor kennisgeving aan te ne men door het afdeelingsbestuur. Vervolgens gaf de voorzitter een overzicht van het be stuursbeleid, zoowel van de centrale als van de afdeeling. Het bleek, zoo werd geconstateerd dat enkele kiezers een geheel verkeerd inzicht heb ben gehad in deze zaak, waardoor eenige op positie was ontstaan, die de taak der bestuur ders had verzwaard. Bij de nu volgende bestuursverkiezing het bestuur is na elke verkiezing periodiek geheel VOETBAL. Om den Ned. Voetbalbeker. A.s. Zondag de eerste ronde. A.s. Zondag begint voor de derde- en vier de klassers de eerste ronde voor den Ned. Voetbalbeker. Voor wat de clubs in Haarlem en omstreken, betreft zijn de volgen-de wedstrijden vastge steld: HalfwegZilvermeeuwen. D. I. O.—R. C. A. T. H. B.—D. E. C. ZeemeeuwenOosterpark. RipperdaStrandvogels. BeverwijkOranje Zwart. S. O. A.—Zandvoort. De Kenne-mers—L. F. C. Hillinen—Postduiven. D. S. O.Hillegom. Schoten—Rijswij k. (Sportkr.l WEDSTRIJDEN „KENNEMERLAND". Zaterdagmiddag drie uur opent de vereeni- oing „Kennemerland" het seizoen met het spelen van een zestal wedstrijden op haar terreinen aan de Ramplaan te Overveen. Vijf elftallen der oranje-zwarten spelen te gen vijf teams van „Vlug en Vaardig" uit Am sterdam, Een Kennemerland-elftal speelt te gen de Amsterdamsche Valutabeurs. De wedstrijden tegen „Vlug en Vaardig" heb ben een bijzondere attractie, omdat de club, die uit deze vijf ontmoetingen het meeste aan tal punten behaalt, in het bezit komt van den „Roozendaal-beker', die door den heer A. van Schooten, eigenaar van Hotel „Roozendaal" te Overveen, beschikbaar is gesteld. Toen de rivier Damodar door overstroomingen groote schade aanrichtte, stelde de Maharadja van Burwan niet alleen belangrijke geldsommen ter beschikking, maar ook ter hulpverleening een aantal olifanten. ZWEMMEN. Nederlandsche zwemsters te Kopenhagen. Overwinningen op alle nummers. Uit Kopenhagen: De R.D.Z.-zwemsters Willy den Ouden, Annie Timmermans en Greetje Brouwers kwamen Donderdagavond alhier uit op wedstrijden in het Frederiksberg Zwembad. De belangstelling was zeer groot; het zwem bad was geheel uitverkocht. Velen moesten teleurgesteld worden Alle nummers, waarop zij uitkwamen, wer den door de Rotterdamsche dames gewonnen. Op de 400 M. vrije slag werd Willy den Ouden eerste in 5 min. 27.5 sec. De tweede plaats was voor de Deensche zwemster Hveger met een tijd van 5 min. 43 sec. Derde werd haar landgenoote Frederiksen in 5 min. .55 sec. De 200 M. schoolslag leverde een dead heat op tusschen Gr. Brouwers en de Zweedsche zwemster Ishberg, die beiden een tijd maakten van 3 min. 10.1 sec. Derde was de Deensche zwemster E. Nielsen met een tijd van 3 min. 13.5 sec. Bij de 100 M. .rugslag tikte Annie Timmer mans het eerst aan in 1 min. 23.7 sec. De Deensche zwemster E. Nielsen werd tweede in 1 min. 23.9 sec. De 3 x 33 1/3 M. persoonlijke wisselslag was voor Annie "timmermans met een tijd van 1 min. 22.9 sec. Zij werd gevolgd door haar clubgenoote Gr. Brouwers, die er 1 min. 23 sec. over deed. Derde werd de Deensche zwemster Christensen in 1 min. 24.2 sec. H. WATERPOLO. Z. en P. C. kampioen van Nederland. De Hagenaars, die de eerste ontmoeting tegen Het IJ met 32 hadden gewonnen, sloegen Het IJ Donderdag in het Sportfond- senbad te Amsterdam met 4—1 en zijn hier door kampioen van Nederland geworden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk 5 v. Rotterdam te Antw. Nebraska, Vancouver n. Rott. 4 te Liverpool. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rand fontein (thuisr.) 4 Sept. v. Teneriffe. Melis-kerk (uj.tr.) 5 Sept. van Suez. Boschfontein (uitr.) 5 Sept. van Kaapstad. Bloemfontein (thuisr.) p. 4 Perirn. Jagersfontein 5 v. Amsterdam te Rott. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 3 Sept. v. Takoradi. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Inten, Calcutta n. Cai-rns 3 van Sa-bang. Aagtekerk (uitr.) 5 September van Suez. HALCYONLIJN. Maasbrug, Rott. n. Pto Ferrajo pass. 4 Sept. Dungeness. Flensburg, 2 Sept. v. Wabana naar Emden. Rozenburg, 5 v. E-mbden te Rott. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN Gi'ootekerk (uitr.) pass. 4 Sept. Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN Alohiba 5 van Bremen te Rotterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN Djambi 4 van Batavia te New York. Adr-astus, N.-York naar Java, 3 v. Penang. Phemius, Java n. N.-York, 4 van Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. Tsjiondari 3 Sept. van Hongkong te Batavia. Tjisidane 3 Sept. van Batavia te Hongkong. Tjikembang 3 Sept. van Hongkong n. Amoy. Tjibadak 3 Sept. van Hongkong n. Manilla. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (thuisr.) 4 Sept. van Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 4 Sept. v. Danzig te Kopenhagen. Deucalion 4 Sept. van Catania naar Messina. Oberon, 4 Sept. van Cadix naar Genua. Simon, 5 Sept. van Amsterdam te Barbados. Venezuela, 3 van Barbados naar Amsterdam. Alkmaar, Chili naar Amstm. 3 van Iquique. Hermes 5 v. Hamburg te Amsterdam. Venus 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Poseidon 5 v. Amsterdam n. Rott. Vesta 5 van Patras te Venetië. Saturnus 5 van Malaga te Almeria. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (uitr.) 5 te Southampton. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silvermaple. Vancouver n. Calcutta 31 Sept. van San Francisco. Silverbeech, Vancouver n. Calcutta, 1 Sept. te Tacoma. Silverbelle, Vancouver n. N.-Orleans 3 te Houston. Silverpalm, N.-Orleans n,. Calcutta, 3 Sept. van Madras. Siantar, Calcutta n. Vancouver, 3 September te Singapore. Salawati, 3 Sept. v. N.-York n. N. Orleans. Bintang, Vancouver n. Bombay 3 v. Colombo. Mapia, N.-Orleans n. Calcutta 4 te Kaapstad STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (thuisr.) 4 Sept. te Belawan. Poelau Roebiah 3 v. Amstm. te Batavia. Marnix van St. Aldegonde 5 v. Amsterdam te Batavia. Poelau Bras 5 v. Hamburg n. Bremen. Chr. Huygens (uitreis) 5 te Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon, Batavia n. Amstm. 5. v. Londen. City of Hereford, Hankow n. Rotterdam 4 September van Shanghai. Polydorus, Batavia naar Amsterdam 5 Sept. van Colombo. Menelaus, Rotterdam n. Japan, 5 van Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD Soekaboemi (thuisr.) p. 4 Kaap del Armi. Een verbouwing waard. Eenigen tijd geleden werd bericht, dat eeni ge Amerikaansche stoomschepen welke na den oorlog door Duitschland uitgeleverd moes ten worden en nu onder de nieuwe vlag voe ren zouden worden gesloopt. Bij nader onder zoek blijken deze schepen evenwel nog in zulk een goede conditie te ve-rkeeren, dat het de moeite loont ze te verbouwen en te moderni- seeren. Het zijn de Kronprinzess Cecilie; Kai ser Wilhelm II; George Washington; Amerika. Groote diepgang. Het van Batavia aangekomen motorschip Johan van Oldebarneveldt passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8 meter. Bekende „Blauwpijper" verkocht. Het stoomschip Elpe-nor van de ree der ij Alf Holt Co. te Liverpool, die vroeger vele reizen tusschen Ned. Indië en Amsterdam ge maakt heeft, is thans verkocht aan een ree- derij in Londen. AANGEKOMEN 4 September: Marne m.s. Rotterdam Drente m.s. Londen Wea m.s. Klaipeda 5 September: Argus m.s. Londen Aldan s.s. Archangel Ransdorp m.s. Hobo-ken City of Waterford s.s. Antwerpen Gudur s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Gateshead s.s. Newcastle VERTROKKEN. 4 September: Skaraborg s.s. Stockholm Express m.s. Londen Ajax s.s. Kopenhagen Colombia m.s. Hamburg Caroline Maersk m.s. Rouaan 5 September: Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Aruba s.s. Goole Mars s.s. Dundee Geen roestschade meer bij tarwe? Volgens majoor H. G. L. Strange, een graan- statisticus in Winnepeg zal in het vervolg de schade aan den graanoogst door het optreden van roest in de toekomst zeer beperkt worden door den uitzaai van tarwe, die tegen dit euvel bestand is. Het proefstation te Manit ba heeft zie-h de laatste jaren toegelegd op -iet kweeken van dergelijke tarwe en hierbij groo te successen geboekt. Er is thans reeds vol doende zaad voor den uitzaai in de provincies Manitoba en Saskatchewan. De heer Strange schat dat door de roest de oogst van 5 millioen acres verloren is gegaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5