HET NIEUWE AVONDBLAD 2öe JAARGANG No. 261 MAANDAC 9 SEPTEMBER'35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regbx meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbelt- prijc ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de reg.sters zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Afscheid Ds. J. Th. Meyer. Overgroote belangstelling. Zondagmiddag heeft, voor een overvol kerkgebouw. Ds. J. Th. Meijer, Ned. Herv. pre dikant, wegens vertrek naar Alphen a. d. Rijn, zijn af scheidspredikatie gehouden. Onder de talrijke aanwezigen waren o.a. de burgemees ter, Mr. M. M. Kwint, wethouder Dunnebier, vertegenwoordigers van de Papierfabriek en Hoogovens, alsmede collega's van Ds. Meijer, zooals Ds. Krijger uit Beverwijk. Ds. A. A. Wildschut, IJmuiden, Ds. Hovy, Wijk aan Zee,. Ds IJzerman, Heemskerk en Ds. Faber, Drie huis. Na het liturgisch gedeelte werd door Ds. Meyèr voorgelezen uit het Evangelie van Math. 7 13-29, waarna .hij als uitgangspunt voor zijn predikatie voorlas Neh. 4 19b-20. Alvo rens tot het behandelen van zijn onderwerp 0Ver te gaan, sprak Ds. Meyer in het kort over de 4 jaren die hij werkzaam is geweest in de gemeente Velsen, waarbij hij gewaagde van de banden die gelegd zijn en nu verbroken moe ten worden, van de moeite die hij heeft moe ten doorworstelen en van den zegen door hem genoten. Na de predikatie richtte ds. Meyer eenige woorden van dank tot het college van het dagelijksch bestuur dei- burgerlijke ge meente. In het bijzonder dankte hij den bur gemeester voor diens tegenwoordigheid. Ook tot de directie der papierfabriek werd een woord van dank gericht voor de welwil lendheid om, daar de kerk zelf geen behoorlijk gebouw voor jeugdwerk e. d. bezit, steeds het gebouw der fabriek ter beschikking te stellen. Evenzoo dankte de predikant de directie der Hoogovens bij wie Ds. Meijer, als hij hulp vroeg voor het een of ander, nooit tevergeefs aanklopte; verder het bestuur der Christelijke school, voor de prettige samenwerking, die Ds. Meijer van die zijde mocht ondervinden. Spre ker zeide op grooten prijs te hebben gesteld de samenwerking met de hoofden der open bare scholen, waar hij aan de leerlingen cate chetisch onderwijs mocht geven. Vervolgens richtte spreker een woord van afscheid tot zijp collega's, de px*edikanten in den ring Haarlem en in het bijzonder tot die collega's met wign hij de redactie van „de Vuui'toren" heeft mogen vormexi. Voor de tegenwoordig heid van Dr. Faber en een bestuurslid der vereenigixig voor Vrijzinrxig Hervormden, werd door Ds. Meijer eveneens een woord van dank gebracht. Ofschooxi hij het in beginsel met deze vereeniging niet eens was, nochtans wilde hij gaarne daxik zeggen voor de vriendelijk heid, hem van die zijde bewezexi. Vervolgens richtte hij eexi woord van af scheid tot de kerkvoogden en ouderlingen, waarbij woorden varx hei'imxeriixg werden ge wijd aan de het voi'ig jaar gestorven ambts broeders de heerexi Broese exi Jongens. Ook werd de kosteres Bregtje niet vergeten, die vol plichtsbewustzijn het werk als kosteres waarneemt, ook niet de heer van Geelen, de organist, die steeds vol toewijding het muzi kale gedeelte der liturgie verzorgde. Tot slot werd tot ds. Wildschut, den consulent der ge meente, nog een kort woord gericht, waai'bij hem de gemeente Velsen wordt ovei'gedragexx. Hierna was het woord aan Ds. A. A. Wild schut, die den scheidenden leeraar namens de collega's uit den ring eenige woorden toe sprak. Ds. Wildschut gewaagde in zijn toe spraak van de hxxlp die hij persoonlijk steeds van Ds. Meijer heeft mogen exwaren en van de liefde die ook de andere collega's van hem mochten ondervinden. Namens de ouderlingen richtte de heer c. J. van Oosten eenige woor den van afscheid en dank tot Ds. en mevrouw Meijer, waarbij hij beiden dankte voor het geen zij in de 4 jax-en voor de gemeente ge daan hebben, zoowel voor het kerkelijk als voor het vereenigingsleven. Op verzoek van den heer Van Oosten werd den vertrekkenden prediker Ps. 134 3 toe gezongen, waarna de dienst geëindigd werd. SLECHT BEGIN IN DE COMPETITIE. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van Van Gelders Sportvereeniging zijn eex-sten uitwedstrijd voor de Z.M.C. tegen Blauw-Wit in het Sportpark te Wormerveer. V.G.S. moest in de Wormerveersche club, die zeer goed spel te zien gaf haar meerdere erkennen. Bij de rust was de stand 3—0; in de tweede speelhelft wist Stals een tegenpunt te maken, zoodat het einde kwam met een vex'diende overwinning voor Blauw Wit 3—1. Het terrein was in een slechte conditie. RILLAND-BATH EN KENNEMERLAND Er beslaat een geheimzinnige aanti'ekkings- ÏÏf.cht» die de Hervormde predikanten van Rhland-Bath naar Kennemerland drijft. Reeds drie van hen zijn daarvandaan hierheen gekomen: in 1924 ds. H. J. Visser, predikant van het Px-ovinciaal Ziekenhuis te Santpoort, aie van 1912 tot 1924 te Rilland-Bath ge staan heeft; in 1932 ds. A. A. Wildschut te •IJxnuiden-Oost, die van 1928 tot 1932 daar was, en thans heeft zijn opvolger, ds. R. de Reus, 01e er dus van 1932 af gestaan heeft, een be roep ontvangen naar Bloemendaal. HINDERWET. B. en W. van Velsen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek, met bijlagen, van Mej. m. e, van Koei'sel te IJmuiden, om ver gunning tot het oprichten vaxi een wasscherij n strijker ij, waarin geplaatst zullen worden £en stoomketel en twee electromotoren, in net perceel De Ruijterstraat no. 171. op Zaterdag. 21 September, 11 uur v.m., zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan °m bezwaren tegen dit verzoek in te brengen ^deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Overzicht over de maand Augustus 1935. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe- keixden bedroeg aan het einde der vex-slag- maand a. Maxmexi bovexi de 18 jaar: 2400 (vorige maand 2509) b. xxxaixnexx oxider de 18 jaar 109 (vorige maand 83) c. vrouwen boven de 18 jaar 34 (vorige maand 26). d. vrouwen onder de 18 jaar 24 (vorige maand 17). Totaal 2567 (vorige maand 2635). Vergelijkexid oveiTiicht van de zuivere werkloosheid xxaar de voorxiaamste beroeps groepen: op Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenax'beidex's Visschers Kantoorbedienden Losse arbeidex's Overige bex-oepen 5—8 10-8 17-8 24-8 31-8 424 424 412 450 469 303 305 300 232 330 32 33 31 34 34 22 22 19 20 21 125 124 114 114 110 392 328 322 323 311 37 38 41 44 608 619 625 636 272 265 291 283 36 604 280 Totaal 2218 2153 2120 2220 2238 Over 1934 bedroegen deze aantallen: 2087 2007 2043 1949 1823 Bemiddeling over de niaarxd Augustus bedroeg a. het aantal nieuwe inschrijvingen van werkzoekenden 775 mannen en 38 vrouwen; b. het aantal nieuwe plaatsingen350 man nen en 8 vrouwen; c. het aantal aanvrageix varx werkgevei-s: 349 om nxaixxxelijke- en 15 om vrouwelijke ar beidskrachten. 1 d. het aantal voldane aanvragen: 347 om mannelijke- en 8 om vrouwelijke arbeids krachten. Werkverschaffing. Bij de Rijkswerk-verschaffing Kamp Rolle- cate bleven 30 man tewex-kgesteld. Op 19 Augustus j.l'. weigerde eëfi aantal tewerkge- steiden te vertrekken. Zij werden vexwangexx cloor anderen. Inmiddels hebben de betrokke nen hun verzet opgegeven en zich bereid ver klaard opixieuw te worden uitgezonden. Op 16 September a.s. zullen zij opnieuw worden tewerkgesteld. Op Beeckenstein werken thans nog 9 jeug dige wex-kloozen. Wegexxs vermindex*ing dear wex-kzaamheden moesten op 24 Augustus j.l. 6 jongens worden oxitslagen. HET TWEEDE LUSTRUM VAN KINDER VREUGD. Een geslaagde receptie. De speeltuinvereniging Kindervreugd heeft Zaterdagmiddag j.l. haar 10 jarig bestaan gevierd. Het bestuur der oixtspanxxingscom- missie, voorzitter de heer J. Hos had voor deze gelegenheid de voorbereideixde werk zaamheden op zich genomen. Voor den ingang van het gebouw was een eerepoort geplaatst, de zaal was met bloe men en palmexi versierd. De receptie. Des middags te half vier recipiëerde het bestuur in het club-gebouw. Afgevaardigden van diverse vereenigingen en velexi die met Kindervreugd sympathiseeren, waren aan wezig om het bestuur te complimenteeren. Ook merkten wij op vele oud-bestuursleden en oprichtex-s. De heer Hos las, na de aanwezigen welkom Onwelkom, vreemdeling! (Het Centraal Archief en Inlich tingenbureau voor Maatschappe lijk Hulpbetoon ivaarschuwt voor de komst naar ons land van een internationale oplichtersbendede z.g. en niet bestaande Assyro Chaldean Uniondie onder val- sche voorioendséls inzamelingen tracht te houden ten bate van Assyro-Chaldeensclie of Grieksch Katholieke vluchtelingen in Klein Azië.) Als eexi sterk vij andlijk leger, Dat op marsch is xxaar de grexxs, Als een schadelijke diex-soort, Die gevaar brengt voor dexx mexxsch; Wordt de komst van enkle lieden In ons vx-edig land gemeld, Vreemde, ja zeer vreemde snuiters, Die belxxst zijn op ons geld. Nou, wij zijn zeer teer vaxx harte En naar krachten gauw bereid, Om ons penningske te gevexx, In en voor weldadigheid. Maar wij zijxx een nuchter volkje, Dat dan ook wel gaarne weet, Dat het zoo gebrachte offer, Naar behooren wordt besteed. Als eexx groepje vreemdelingen Holland ziet als een terrein. Waar slechts kippexx om te plukken, Tot hun eigen voordeel zijn; Dan wacht huxi toch een deceptie, Waxxt al zijn we nog in staat, Om wel dadig op te tredexi, 't Is eexx daad die hun niet baat. Hoe wij dan ook mogen voelen Voor het vreemdelingver keer, Als de vreemdeling verkeerd is. Dan verkeert ons standpunt zeex\ En de groet dien wij dien lieden, Brengen bij hun nadering. Kan veel- exx eenstemmig luiden; Hoogst onwelkom, vreemdeling! P. GASUS. te hebben geheeten de vele gelukwenschexx voor o.a. van den burgemeester welke ver hinderd was aanwezig te zijn, hij memoreerde eenige feiten uit Kindervreugd's verleden, waarbij hij hulde bracht aan de grondleggers wijlen den heer J. Kostelijk, de heerexx W. van Citters, L. v. d. Wal, P. v. d. Bos, de dames Wormsbecker en Timmermans. Nadat aaxx het bestuur bloemen waren aan geboden was er gelegenheid voor de vele af gevaardigden en anderexx om het bestuur te complimenteeren. De heer G. Berghuis feliciteerde xiamens de vereenigixig „Kixxdergeluk", de lieer W. Berg huis namens Kinheim, mevr. Hos bood een bloemenmand aan als geschenk van de handwerkclub.. Verder complimenteerden nog de Concordia Band, de winkeliersvereenigin< „Wijkeroog" de afgevaardigden van de speel- tuinvereeniging De Moerberg en nog vele anderen. Velen lieten hun gelukwenschen vergezeld gaan van een bloemenhulde, een envelop met inhoud of anderszins, hetgeen op hoogen prijs werd gesteld. Gedurende een korte pauze werd een kopje thee geserveerd, waarna de heer P. van Willi gen allen, die van hun sympathie hadden doen blijken, daarvoor hartelijk dankzegde. Hij wees op den moeilijken tijd voor het speeltuinwezen en deed een beroep op aller medewerking, om het mooie werk in stand te kunnen houden. VELSER ZWEMINRICHTING. In de afgeloopen week van Zaterdag 31 Augustus t.m. Vrijdag 6 September werden er totaal 574 baden genomen. Het hoogste aantal werd genoteerd op Maandag 2 September n.l. 145, het laagste aantal op Zatei'dag 31 Augxxstus slechts 9. IJMUIDEN Vischaanvoer in Duitschland gereglementeerd. Versche vischvangt tegen haringvisscherij. Reeds verleden jaar werd in Duitschland &eix x-egelixig .getroffen tusschen het Duitsche Ministerie van Landbouw en het reederij- bedx-ijf inzake het reglementeeren van dexx aanvoer van visch. Voor het jaar 1935 werden na xxieuwe on derhandelingen de volgende bepalingen vast gesteld: ART. 1. Onx te voldoen in de behoeften van het Duitsche volk en zoolang de haring visscherij duurt, moetexx van 5 Aug. af texx- xxxixxste 30 pet.; Vanaf 5 Septeixxber tot 4 Octo ber ten miixste 50 pet.; vanaf 5 October tot 25 October ten minste 60 pet., de vei'sche vischvangst beoefexxen. ART. 2. Voor Altona is een bijzondere regeling getroffen, waax-bij van 5 September tot 4 October tenmixxste 30 pet., van 5 October tot 25 October teixmixxste 50 pet. aaxx de ver sche visclxvaixgst moetexx deelnemen. ART. 3. De aanvoelden van het Berenei- laxxd. moetexx slechts volgens het strikt xxood- zakelijke plaats hebbexx. Als volstrekt axcodzakelijk wordt slechts beschouwd, dat wat door den gx-oothandel vaxx de kust kaxx opgenomen worden. ART 4. De schikkixxgexx voor wat het zexxden der trawlex-s xxaar de verschillende havens beti-eft, wordeix door de reedex-s iix nauwe verstandhouding met de kusthaxxde- laaxs en de vischxxxarktbestuurders genomeix. ART 5. De voorzitter der vereeniging mag in geval een onvoorziene verandering in den markttoestaxxd zulks vereisclxt bo- vengexxoenxde artikelen wijzigen of wegla ten. nxits onder goedkeuring van den minister vaxx Landbouw zelfs zonder vaxx te voren de andere partijen te hebben gehoord. Hij ma; insgelijks aanvullende schikkingen nemen. ART. 6. De Reedersvereeniging der Duitsche zeevisscherij te Wesermünde moet eiken dag laten weten, hoeveel stoomtraw lers er op de versche vischvangst zijn en wel ke hoeveelheden versche visch eiken dag door eiken trawler op elke markt worden aange voerd. CERTIFICATEN VAN OORSPRONG VOOR BELGIë De Kaixxer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en oixxstrekexx oxxtvixxg vaxx het Ministerie van Handel, Nijverheid en Scheep vaart de mededeeling, dat tusschen de Belgi sche en Nederlandsche regeering een overeen komst is tot staxxd gekomen, waarbij aaxx de Nederlandsche Kamers van Koophandel de bevoegdheid wordt toegekend om certificatexx van oorsprong voor Nederlandsche goedex-en welke ixx België worden ixxgevoerd, af te ge vexx. Een lijst vaxx artikelen voor welker ixxvoer In België een certificaat vaxx oorsproxxg ver- eischt is, ligt voor belaxxghebbendexx ter inza ge op het secretariaat der Kamer, Nassaupleixx 6, Haarlem RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Maaixdag 9 September 1935, radiotelegrafisch te bereiken via het kunststatioix Sclxeveningen-radio. Alchiba, Alcyone, Aldabi, Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Crijxxssexx, Dempo, Indi'apoera, Johan de Witt, Kota Agoexxg, Maasdam, Oranje Nassau, Poelau Laut, Poelau Tello, v. Rensselaer. Rotterdam H.A.L., Slamat, Statendam, Venezuela. Volendam. De plechtige bijzettixxg vaxx het stoffelijk overschot vaxx Mgr. J. D. J. Aengenent in den bissclxoppelijken grafkelder te Overveen. DAMMEN. EERSTE RONDE ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. Vrijdagavond hebbeix de ondex'linge coxxx- petities van D. C. IJ, weder een aanvaixg ge nomen. Niet minder dan 52 spelers zullexx hier aan deelnemexx, terwijl nog verschillende oud leden en donateurs hebben toegezegd voor D. C. IJ. te willexx uitkomen in de competities vaxx dexx Nederlandschexx Dambond. De eerste i*onde leverde direct al verrassexx- de resultaten op die wij hieronder latexx volgen Eerste klasse: B. DukelJ. Sixxit 20, C. SuykA. Ligthart 20; BasstraH. Schaap 02, P Ley teOtt n. gesp.; De Boei-Kra mer, uitgesteld. BaisG. Posthma 11. Tweede klas: A. PostP. Smit 02; v. d. Heijdev. d. Velde 20; P. PostmaVrijhof afgebr.; KraaiKoetsier xx. g, P. DukelD. Jong xx.g. D. BeursSouvex-ein n.g. Derde klas: KlingeM. Buis, afgebr. Lax*os v. Stx-aten 20; Scholv. d. Sluis 02; De WildeH Buis 02'; De Boer—D. v. d. Oute- naar n.g. Schager—J. Visser n. g. K. v. d. Oute- naarMeyer n.g. Vierde klas: R. Binkhox-st-P. Postma 20, E Broek—J. Tider 20; SxxelRas 20; De WentFider 2—0, Glas—J. Visser n.g. B. PostmaBrarfd n.g., SchooxxeK. Ligthart n.g. Chr. Bi'oek vrij. Dinsdagavoxxd wordt de tweede ronde ge speeld. Dien avoxxd speelt het eex*ste elftal tegexx Jozef Blaxxkenaar van Amsterdam voor de hoofdklasse-competitie. AANBESTEDING VOOR HET STAATS- VISSCHERSHAVENBEDRIJF. Op 25 September zal door de directie van het S taats visschei-shavenbedr ij f wordexx aaxx- besteed het maken van een ijzeren beschoei- ixxg in de Visschershaven xxiet bijkomende werken. VOOR DE DIACONIëN, De collecte welke op den Wijdingsavond vóór Koninginnedag in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, bracht ruim zestig gulden op. Deze gelden zijxx bestemd voor de diaconiën der verschillende kerkelijke gemeentexx van welke deze wijdiixgsavoixd uitgixxg.- TIJDREDE. Voor de C'nr. Geref. Mannenvereen. „Waakt" zal Vrijdag 13 September a.s. optreden Prof. Dr. G. Wisse van Apeldoorn met een rede over het ondei~werp: „De Groote schare uit de as. Groote verdi-ukkixxg". Deze samenkomst wordt gehouden in de Chr. Geref. Kerk. NOG MAAR 45 KOOPVAARDIJZEILERS. In een overzicht van de Zweedsche koop vaardijvloot, door het Zweedsche departement vaxx haxxdel gepubliceerd, blijkt, dat het aan tal zeilschepen snel vermixxdert. Er zijn thans nog slechts 45 zeilschepen tegexx verleden jaar 80. Onder deze zeilschepeix bevinden er zich twee, die telkens, als zij een buitenlandsche haven aaxxdoen, groote bewonderixxg wekken. Het zijn het opleidingsschip „Abraham Ryd- berg", dat aan een stichting behoort, welke de opleiding van joxxge zeelieden ten doel heeft. Het tweede is het vrachtschip C. D. Pedersen, dat in hoofdzaak van Australië naar Londen vaart en graan vervoert. Op de lijst der sche pen, komen drie schepen voor, die in 1T99, 1811 en 1809 gebouwd zijn ,de „Lisa"', de „Lau ra" en de „Agda" Oorspronkelijk waren dit zeilschepen, doch thans zijn zij van motoren voorzien. VOOR DE TUBERCULOSEBESTRIJDING Zaterdag is de eerste extra collecte gehou den ten bate van de Ver. tot bestrijding der Tuberculose en wel ixx IJmuiden-West. Het resultaat was, dat een bedxrag van f 240.70 werd opgehaald. A.s. Zaterdag zal worden gecollecteerd in IJmuiden-Oost exx Driehuis. Overal waar de reclamewagen verscheen was groote belangstelling en zeker is het goede resultaat vooral te danken aan de sug gestieve wijze waarop het werk der vereeni ging werd gedemoixstreerd. Het bestuur is zeer erkentelijk voor de me dewerking, die het van zoovele zijdexx, in het bijzonder van de zijde der collectrices heeft mogen ontvangen. KINDERFEEST VAN „DE MOERBERG" Zaterdagmiddag heeft in dexx speeltuiix „de Moerberg eexx kinderfeest plaats gehad. Reeds ver voor het uur van aanvang groepten vele kinderen voor de gesloten poort, vol ver langen wachtend tot deze geopend zou wor dexx. De kleixxexx zullexx ongetwijfeld met vreug de aan dezen feestdag terugdenken. Het feest is dan ook ixx alle opzichtexx goed geslaagd. Met verschillende spelen en wedstrijden, zooals kaarsblazeix, blokjesrapexx, tonkruipen, zakloopen exxz. zijn de kinderen bezig gehou den, waarbij het aan de noodige tractaties niet ontbrak, KERKELIJK NIEUWS. Tweetal Chr. Geref. Kerk. Door de Christ. Geref. Kerk zijn als tweetal voor beroep gesteld: Ds. D. Henstra, te Dok- kum en Ds. W. Heerma te Aalsmeer. Eei-stge- noemde is afkomstig uit Harlingen exx deed in Dokkum, zijn eerste gemeente, op 1 Novem ber 1931 zijix intrede. Ds. Heerma afkonxstig uit Dokkum, heeft op 15 November 1931 zijxx intrede gedaan te Aalsmeer eveneens als zijn eerste gemeente.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1