DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN umuiden velsen. beverwijk Radio-Programma Schip van verm. aankomst Laatste bericht Amstelland Buenos Aires 21 Sept. 4 Sept. van Bahia. Alkmaar Chili ,8 Sept. van Arica. Danzig 15 Sept. 9 Sept. vertrokken. Ajax (Ned.) Stettin in lading. Amur Leningrad 15 Sept. 8 Sept. vertrokken. Z. Afrika 9 Sept. van Port Said. Bennekom Chili 30 Aug. te Hamburg. Barneveld Chili 6 Sept. te Rotterdam. Benwell Tower La Plata 19 Sept. 19 Aug. van Necochea. Boskoop Chili 1 Sept. van Chancay. Boekelo Archangel 12 Sept. 7 Sept. van Lodingen. Baarn Chih 2 Sept. van Cailao. Ceres (Ned.) Bourgas 12 Sept. 9 Sept. van Finisterre. Colombia (Ned.) Hamburg 15 Sept. vertrekt 14 Sept. Caribia West Indië 4 Oct. 8 Sept. te Pto Barrios. Cordillera Hamburg 15 Sept. vertrekt 17 Sept. Daphne (Gr.) Villa Ccnstitucon 3 Sept. van Santa Fé. Lcucalion Palermo 10 Sept. van Gibraltar. Pt. Arthur. 6 Oct. 24 Aug. vertrokken. Eurybates Batavia 11 Oct. 7 Sept. vertrokken. Elton Leningrad in lading. Eem Vüpuri 11 Sept. 5 Sept. van Pernau. Eurymedon Hamburg in lading. Freiburg Ned.-Indië. 6 Oct. 3 Sept. van Malakka. Gaza Diamante 24 Sept. 27 Aug. van La Plata. Ganymedes Hamburg heden 11 Sept. vertrokken. Gaaser kerk Hamburg in lading. H Macassar 14 Sept. 7 Sept. van Barcelona. I Ned.-Indië. 16 Oct. 7 Sept. van Colombo. H Batavia 6 Oct. 6 Sept. van Padang. H rk Zuid Afrika 11 Sept. van Beha. He. Ned.) Gdynia in lading. Joh. de Witt Batavia 25 Sept. 4 Sept. van Colombo. Kerkplein Buenos Aires 9 Oct. 6 Sept. vertrokken. Kurmark Ned. Indië 16 Oct. 31 Aug. te Tjilatjap. Luneburg Ned. Indië 26 Sept. 7 Sept. van Port Sudan. Leersum Archangel heden 8 Sept. van Lodingen. Meerkerk Japan 9 Sept. van Perim. Magdalena Archangel 13 Sept. 7 Sept. van Lodingen. Myrmidon Hamburg 19 Sept. vertrekt 14 Sept. Nicea Barcelona 10 Sept. van Gibraltar. Polyphemus Batavia 17 Sept. 7 Sept .van Genua. Poelau Tello Batavia 5 Sept. van Sabang. Polydorus Batavia. 29 Sent. 5 Sept. van Colombo. Phobos Curacao 15 Sept. 21 Aug. vertrokken. West Indië 26 Sept. 9 Sept. van Pto Caballo. Pres. Francqui Batoum 14 Sept. 31 Aug. van Stamboul. Poelau Roebiah Batavia in lading. Randfontein Z. Afrika 9 Sept. van Ouessant. Reggestroom W. Afrika 9 Sept. van Havre. Rhea (Ned.) Midd. Zee 27 Sept. 7 Sept. te Patras. Archangel 15 Sept. 5 Sept. vertrokken. Serooskerk Japan 9 Sept. van Shanghai. Salabangka Batavia 7 Sept. vertrokken. Stella (Ned.) Alexandriè 18 Sept. 7 Sept. van Sephalonia. Springfontein Z. Afrika 3 Sept. van Beira. Sliedrecht Donstantza 16 Sept. 8 Sept. van Gibraltar. Saturnus Midd. Zee 28 Sept. 9 Sept. van Alicante. Scheer Follonica 13 Sept. 7 Sept. van Gibraltar. Stuyvesant West-Indië 9 Sept. te Paramaribo. Batavia 9 Sept. van Port Said. Tawali Batavia 10 Sept. van Port Said. Trompenberg Archangel heden 7 Sept. van Stadtland. Trajanus Valencia 11 Sept. 7 Sept. van Lissabon. Tabinta ^ed. Indië 4 Sept. van Macassar. Triton Alexandrië in lading. Ulysses (Ned.) Bourgas 26 Sept. 8 Sept. van Stamboul. Udanrik Archangel 12 Sept. 2 Sept. vertrokken. Venezuela West Indië 17 Sept. 3 Sept. van Barbados. Vesta Midd. Zee 7 Sept. te Fiume. Waterland Buenos Aires 5 Oct. 7 Sept. vertrokken. Winsum Archangel 14 Sept. 9 Sept. v. d. Noordkaap. Zaanland Beunos Aires 1 in lading. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE UMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Binnenhaven Zweedsch Nederl. Varmdö Schelde Oxelösund Leixoes ijzererts ledig EEN EXPERIMENT. Men schrijft ons: Gedurende ruim twee maanden heeft men in den lande gesproken over de Zomerpost zegels, waarvan de extra opbrengst bestemd is voor de acht noodlijdende orkesten en voor werkplaatsen voor onvolwaardigen. Over de ervaring, die het Zomerpostzegel- Comité in dien tijd heeft opgedaan, hebben de heeren W. F. Detiger en J. A. Josephus Jitta interessante mededeelingen gedaan. In de eerste plaats is het van belang te hoo- ren hoe het publiek heeft gereageerd op dit nieuwe experiment. Want een nieuw experi ment is deze nieuwe uitgifte der Zomerpost- zegels. De Kinderpostzegels zijn meer in het bij zonder weldadigheidszegels, hier dragen sen timent en medegevoel tot den koop bij. Bo vendien spreekt een postzegel voor het kind tot de massa, en zeker in den tijd van Kerst feest en Nieuwjaar. Daar komt bij dat in Ne derland heel wat instellingen op philantro- pisch gebied door particuliere giften in stand worden gehouden. Op het gebied van liefdadigheid doet men in ons land nooit te vergeefs een beroep op hen, die wat kunnen missen. De Zomerpostzegels beoogen door een al- gemeene, vrijwillige, maar minimale heffing cultureele en sociale zaken in stand te hou den, die als gevolg van het inkrimpen van Overheidssubsidies en particuliere bijdragen in gevaar komen. Al is voor menigeen de postzegelbij drage een ontlasting van zijn belastingbiljet, de opbrengst moet toch voornamelijk komen van de groote massa, die voor cultureele en sociale zaken iets over heeft, al is het nog zoo weinig. Wordt het ook zoo verstaan? Nog niet ten volle. Als alle menschen, die schrij ven in de vier maanden dat de Zomerpost zegels verkrijgbaar zijn, deze bijzondere post zegels ook gebruikten, zou de opbrengst zeker drie millioen zijn. Als de Nederlanders, die boven den leerplichtigen leeftijd zijn, maar 5 cent in al die vier maanden offerden, kwam er 3 ton binnen. Als allen, die familieberich ten als huwelijken, ondertrouw, geboorten, annonceeren, en dus in een stemming zijn om wat te offeren, in de maand September alleen maar Zomerpostzegels gebruikten., zou dat al eenige tonnen in het laatje bren gen. Daar komt bij dat de postzegels mooi zijn. Reeds nu worden de gebruikte zegels duur verkocht. De zomerzegels zouden dus een goudmijntje kunnen zijn. Zoo'n vaart zal-het helaas niet loopen en in zoo verre is de proef nog niet geslaagd. Nu zijn er ook verschillende bezwaren. De postzegel loopt lang en dat doet de belang stelling verflauwen. De volle vacantietijd valt daartusschen en dan is het moeilijk om mede werkers te krijgen of te houden. De combinatie Orkesten en Werkplaatsen voor Onvolwaardigen wekt hier en daar be vreemding. zoo niet afkeuring. Hier heeft men niets voor de muziek over en daar niets voor onvolwaardigen. Men houdt te weinig in het oog dat beide groepen van belanghebben den gelijkelijk van de opbrengst profiteeren: de orkesten profiteeren van de gaven der sociale gevers en de onvolwaardigen van de offers der muziekliefhebbers. De naam Cul tureele en Sociale doeleinden spreekt niet tot het groote publiek. Dan meent men in veel kringen dat de be volking te arm is voor dergelijke offers, dat de menschen beu worden van al dat „gebedel" (bloempjes, collecten, speldjes, enz.) Net of een gave van 5 cent per 4 maanden, mits door allen gebracht, eenig gewicht in de schaal legt voor den gever. En net of de noodlijdende kunstenaars en de in lichamelijk en geestelijk opzicht achtergestelde medemenschen met die beuheid gediend zijn! Er zijn zelfs hier en daar tegenstanders van den Zomerpostzegel, omdat men er een concurrentie in ziet met den Kinderzegel. Alsof de Regeering niet van wijs beleid heeft blijk gegeven door tusschen de uitgifte van beide soorten zegels een groote spanne tijds te laten. Er zijn dus bezwaren en de proefneming is nog niet ten volle geslaagd. Maar toch mag het postzegel-comité niet ontevreden zijn. In meer dan 600 gemeenten en in alle groo- tere zijn plaatselijke comités bezig de Zomer postzegels aan den man te brengen. Duizen den personen helpen belangeloos mee, de ver koop vlot wel, fn de medewerking van offi- cieele instanties en personen is boven alle lof verheven. De Puzzlekaart gaat er in als koek. Honderden fabrikanten en leveranciers heb ben ons prijzen cadeau gedaan. Maar het comité is niet geheel tevreden. Tevredenheid trouwens is in dit verband geen deugd. Er moet veel meer binnenkomen, want anders blijft er zoo ontzaglijk veel ongedaan. Bovendien, omdat de Zomerpostzegel net als de Kinderpostzegel, een blijvende instel ling vormt, moet dit eerste jaar de grond slag worden gelegd voor haar populariteit, die even groot moet worden als die van denKin derzegel. Daarom zet het comité September in mei', een grootsche propaganda, waarbij de mede werking verkregen wordt van alle organen, die bij het publiek groot gezag hebben, zooals pers, radio, bioscoop enz. Do puzzlewedstrijd zal nog worden verlengd tot 15 September. In alle plaatsen worden bijzondere propagandamiddelen ondernomen. Er zijn nog vele verrassingen in petto. Daar omtrent zullen nog wel latere mededeelingen worden gedaan. Het Comité volstaat thans met aller mede werking in te roepen, niet alleen om zelf Zo merzegels te koopen, maar ook om ze te hel pen verkoopen. Het comité is gevestigt: Tesselschadestraat 9, Amsterdam. VALSCHE RIJWIELMERKEN VERVAARDIGD? Dezer dagen werd door de gemeente-politie te Bioemendaal een valsch rijwielmerk in be slag genomen. Het spoor van herkomst leidde naar IJmuiden en het nader ingestelde onder zoek leidde er toe, dat dezer dagen door de politie van Bioemendaal in samenwerking met die van IJmiuden een inval werd gedaan in een woning in de Acaciastraat. De bewoner werd naar het politiebureau overgebracht; na te zijn verhoord, werd hij weer op vrije voeten gesteld. Een pers en eenig ander materiaal werd in beslag genomen. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 11 September 1935, radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Sche veilingen Radio: Alchiba, Alcyone, Aldabi, Alwakl Baloeran, Chr. Huygens, Crijnssen, Indrapoera, Johan de Witt, Kota Agoeng, Maasdam, Poelau Laut, Poelau Teilo. v. Rensselaer, Rotterdam H.A.L., Slamat, Venezuela, Volendam. BESOMMINGEN. Trawlers: Roode Zee, IJM. 41, 85 m. 1460 Poolzee, IJM. 77, 320 m. 3770 Maria, IJM. 95, 375 m. 2790 Protinus, IJM. 85, 340 m. 2500 Vios 4, IJM. 96, 230 m. 2350 Juliana, IJ.M. 63, 90 m. 1280 Amsterdam, IJM. 58, 615 m. 4140 Catharina Duyvis IJM. 60, 425 m. 2970 Beatrice, IJM. 118, 75 m. 1150 Loggers: KW 48 480; KW 86 600; KW 162 730; KW lv4 500; KW 153 600. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Timor IJM. 491, vangst: 15 m. schelvisch 40 ni. braad schelvisch, 35 m. gul, 20 m. zetschol 20 m. kleine schol, 35 m. wijting, 145 m. ma kreel, 5 m. hake, 5 m. radio, Totaal 320 m. be nevens 200 stuks ijskabeljauw. Gerberdina Johanna, IJM. 38, vangst: 1100 m. haring. Odin, IJM. 168, vangst: 550 m. makreel (hoofdzakelijk kleine), 40 m. diversen. Totaal 590 manden. DE BOCHT TE KORT GENOMEN Maandagmiddag had op het kruispunt Wil lebrordstraatStationsweg een aanrijding plaats tusschen twee auto's respectievelijk be stuurd door van der H. uit Scheveningen en B. uit Amsterdam. De aanrijding ontstond, doordat eerstgenoemde auto de bocht eenigs- zins te kort nam. Beide auto's werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. MARKTPRIJZEN van Woensdag 11 September. Tarbot per Kilo f 0.75f 0.54. Griet per 50 kilo f 22f 14 Tongen per kilo f 1.60f 0.95 Zetschol per 50 kilo f 16.504.20. Middelschol per 50 kilo f 23 Kleine schol per 50 kilo f 17f 4.50, Bot per 50 kilo f 12.50f 9. Schar per 50 kilo f 13f 3.50 Vleet per stuk f 2.50f 1.75 Groote schelvisch per 50 kilo f 29 Middelschelviseh per 50 kilo f 26f 17 KI. middelschelviseh per 50 kilo f 25f 15, Kleine schelvisch perf 50 kilo f 16f 5.70, Kabeljauw per 125 K.G. f 58f 27 Groote gullen per 50 kilo f 13.50f 9. Kleine gullen per 50 kilo f 10.50f 5 Wijting per 50 kilo f 4.80f 1.75 Makreel per 50 kilo f 11f 5.40 Leng per stuk f 1.10f 0.65. Koolvisch per stuk f 0.75 Versche haring per kist f 8 Middel hake per 125 kilo f 92 Kleinmiddel hake per 50 kilo f 40 Kleine hake per 50 kilo f 22f 16. steun bedraagt 1 cent per K.G. De Bever wij ksche exportveiling zal een bedrag van f 5753 uitbetalen en de veiling „De Eer dracht'' f 924. V.G.S. II—BLAUW WIT II. Voor de Z.M.C. speelt a.s. Zaterdagmiddag 3 uur het 2de elftal van Van Gelders Sportver- eeniging een wedstrijd tegen Blauw Wit II te Wormerveer. W1ELRIJD STER AANGEREDEN Maandagmiddag is op den Wijkerstraatweg een wielrijdster, mej. Sch., wonende alhier, aangereden door een auto bestuurd door den heer S. uit Amsterdam. Van de auto werd een ruit en één der spatborden beschadigd. De wielrijdster bleef ongedeerd. SANTPOORT. ACHTJARIGE JONGEN AANGEREDEN Op den hoek Hoofdstraat-Slaperdijk is Maandagmiddag een achtjarige jongen L, ge naamd, wonende te Santpoort, aangereden door een auto, bestuurd door den heer B. uit Amsterdam. De jongen werd aan zijn linker been gewond. Na ter plaatse te zijn verbonden werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. meldt: Hoogste barometerstand 769.8 m.M. Weenen. Laagste barometerstand 753.9 m.M. Vardö. en voorspelt: BELEMMERING VAN HET VERKEER. Teneinde paal en perk te stellen aan de hin derlijke gewoonte, waarmede de jongelui, die des avonds op de Breestraat flaneeren, be hept zijn, is onlangs een bepaling in de po litieverordening opgenomen, waarbij het ver boden is op voor het verkeer hinderlijke wijze te staan op hoeken van straten of aan den binnenkant van de gazons. De politie trad aanvankelijk waarschuwend op, maar dit maakte aan het euvel geen einde. De politie agenten hebben thans opdracht gekregen strenger op te treden en zullen van heden af den overtreders van deze bepaling van de politieverordening onmiddellijk proces-ver baal uitreiken. Twee jongedames uit Velsen waren Dins dagavond de eerste slachtoffers. Ook zij had den de waarschuwing van de politie in den wind geslagen. MINDERJARIGEN AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft in een der volks logementen twee minderjarigen aangehouden, die de ouderlijke woning te Leeuwarden waren ontloopen. Zij zijn door bemiddeling van de politie naar hun woonplaats teruggebracht en opnieuw onder toezicht van de ouders ge steld. UITBETALING VAN STEUN OP AARDBEIEN. Vrijdag en Zaterdag zal aan de veiling „De Bendracht" en aan de Beverwijksche exportveiling de extra-steun worden uitbe taald, die de regeering alsnog verleend heeft op de aardbeien van den oogst 1934. De Zwakken tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind. Toennemende bewol king. Aanvankelijk nog weinig of geen. later toenemende kans op regen. Vooral des nachts iets zachter. Barometer Hedenmorgen 9 uur 764 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 58 F. Laagste hedennacht 48 F. Hoogste heden 50 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 2.15 uur; n.m. 7.42 uur. Vrijdag v.m. 2.58 uur; n.m. 3.22 uur. Zaterdag v.m. 3.38 uur; n.m. 4.03 uur. VELSER ZWEMINRICHTING Temperatuur lucht Temperatuur water 50 F. 62 F. President Zaïmis afgetreden. Als protest tegen de restauratie die hij zeker acht. ATHENE, 11 Sept. In den afge- loopen nacht is de Grieksche presi dent Zaimiss afgetreden uit protest te gen de restauratie van de monarchie, die hij thans practisch verzekerd acht door de verklaring, die gisteren door Tsaldaris en Panagiotis is afgelegd ten gunste van een terugkeer van koning George. Joodsche kinderen uit de Duitsche scholen. Oprichting van bijzondere Joodsche scholen. De Duitsche rijksminister van onderwijs aldus het A. N. P. heeft in een decreet aangekondigd, dat een oude eisch der natio naal socialisten in practijk zal worden ge bracht. In nauw contact met het bureau voor rassen-kwesties der N.S.D.A.P. is een nieuwe fase in de rassen-wetgeving in Duitschland ingeleid, waaruit blijkt, dat Duitschland geens zins geneigd is, zooals buitenlandsehe pers stemmen zouden doen gelooven zijn princi pieel standpunt prijs te geven. Op het gebied der volksscholen is ter be reiking van dit doel de bijeenbrenging van de niet-arische schoolkinderen, die den „Mo- zaischen godsdienst" belijden, in het bijzon der m Joodsche volkscholen, op krachtige wijze bevorderd. Met goedkeuring van den staat zijn sedert 1934 een groot aantal bij zondere Joodsche volksscholen gesticht. Het kardinale punt is evenwel niet het be lijden van den Mozaischen godsdienst, doch het behooren tot het Joodsche ras. Het nieuwe decreet van minister Rust be oogt derhalve de volledige scheiding der ras sen op de volksscholen zonder rekening te houden met den godsdienst van de tot het vreemde ras behoorenden en de herinvoering van Joodsche scholen met ingang van het schooljaar 1936. Op deze scholen zullen geplaatst worden de leerlingen van wie een of beide ouders Joden zijn. De z.g. „kwartjoden", d.z. die personen van wie één der grootouders Joodsch zijn zul len buiten beschouwing kunnen blijven. Voor de oprichting van een Joodsche school moe ten in een gemeente minstens 20 leerlingen zijn. WOENSDAG 11 SEPT. 1935 Brand op een boerderij te Haarlemmermeer. Door een jongetje aangestoken. Dinsdagavond omstreeks half zeven werd brandweer van Hoofddorp gealarmeerd een brand die was uitgebroken in een tot d nok gevulden kapberg. staande op het. erf de onmiddellijke nabijheid van de hofst«S van den landbouwer Petrie aan den tt« nabij Hoofddorp. Het vuur greep zoo snel om zich heen d de groote berg weldra in lichte laaie stond 1 de daarnaast staande kapberg, waarin 4 groot gedeelte van de opbrengst van d graanoogst was geborgen, alsmede de land* bouwschuur met woonhuis gevaar liepen t worden aangetast. Aan het flink optreden va de brandweer, die dadelijk begon met het rk ten dak van de aangrenzende schuur en d™ anderen kapberg nat te spuiten, is het te dan ken, dat deze berg en de gebouwen behouden bleven. Ook de gunstige richting van den vind heeft er veel toe bijgedragen dat de brand tot den tot den grond afgebranden berg, die d<Ü opbrengst van 5 bunder ongedorschen graan en een groote partij pakstroo (de opbrengst van 8 bunder) bevatte, kon worden beperkt De geweldige vuurzee, die toen de duis' tern is inviel op verren afstand zichtbaar was, deed honderden nieuwsgierigen naar de plaats snellen. De politie had het terrein af gezet en nam maatregelen dat ook het auto verkeer op den IJweg geen stagnatie behoefde te ondiervinden. De z.g. slangenbruggen deden hierbij goede diensten. De oorzaak van den brand moet worden toe geschreven aan de omstandigheid dat een jongetje zich met lucifers bij den berg heeft bevonden blijkbaar met het doel om „vuurtje te stoken". Verzekering dekt do schade. De brandweer is den geheelen nacht in actie geweest. VOETBAL. Z.F.C.—STORMVOGELS. Stormvogels komt uit met: Hollenberg, D. Haak. K. Haak, Weij, Fijen, Tol, v. d. Steen, v. d. Merkt, v. d. Lugt, Effern, v. d. Laan. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1935. HILVERSUM, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Jetty Cantor. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 En semble Jetty Cantor. 11.00 Voordracht R. Ge, raerds. 11.15 Kamermuziek door het Residen tie-kwartet en voordracht R. Geraerds. 12.15 Gram.pl. 1.15 De Octophonikers o.l.v. B. Druk ker. 2.15 Zang door M. Hagenbeek. A. d. vleu gel: E. Veen. 2.303.45 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte (I. d. pauze: Vervolg zangrecital). 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hol lander. 7.00 Radio-Volkszang o.l.v. P. C. Poort man. 7.30 Voordracht Mr. Ph. C. la Chapelle. 8.00 Berichten. 8.05 Mededeelingen. 8.10 Disco- nieuws. 8.40 Tweede episode van „De blauwe smaragd" naar L. Willink's roman. Leiding: K. Kleyn. 9.15 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m.m.v. W. Ludwig (tenoy). 10.00 Moderne zangdeclamatie door Mariette Serlé. 10.20 De AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 11.00 Berichten 11.2012.00 Uit Carlton, Amsterdam: Tacaks' Hongaarsch Trio en Jean Codolban's dans- orkest. HILVERSUM, 301 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 10.30 KRO. 1.30- 11.30 NCRV. 8.00—9.15 Gram.pl. 10.00 Morgendienst o.l.v. Ds. C. F. Westerman. 10.30 Onbekend. 11.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gram.pl. 1.30 Gram.pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrbuwenhalfuur. 3.30— 3.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing Ds. G. D. A. Oskamp m.m.v. bariton en orgel. 5.00 Handen arbeid v. d. Jeugd. 5.30 H. Ludolph (sopraan). P. Lenz (cello), J. v. Heil (klarinet) en C. Lankhout (piano). 6.43 Causerie H. Amelink. 7.15 Foto-praatje door A. Boer. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Berichten. 8.05 Stafmuziek 5de R. I. o.i.v. J. R. v. d. Glas en Chr. Residentie-Mannenkoor o.l.v. L. W. Vischer. 9.00 Werkman: 25 Jaren Zendingsar- beid op Oost-Nieuw-Guinea. 9.30 Vervolg con cert (Om 10.00 Berichten). 11.00—11.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Orgelspel N. Elms. 12.05 Rutland Square en New Victoria-orkest o.l.v. Austin. 12.50 Gram.pl. 1.35 Pattison's salon-orkest. 2.35 Gram.pl. 3.20 Vesper. 4.10 Sted. orkest Harro gate o.l.v. L. Cohen. 5.05 Orgelconcert Ph. Taylor. 5.35 Torise en zijn Mandoline-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-Northernorkest o.l.v. Morrison. 7.35 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 8.20 BBC-Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood. 10.00 Berichten. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 BBC-Theater-orkest o.l.v. Robinson m. m.v. D. O'Neil (tenor). 11.35—12.20 De Gros- venor House Dance Band o.l.v. S. Lipton. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 3.50 Concert uit Vichy. 5.05 „La pièce et le prolugue", spel van Diderot. Hierna „Le mariage forcé, spel van Molière. 8.05 Gram.pl. 9.05 Concert m.m.v. koor en orkest o.l.v. Inghelbrecht. 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBOItG, 1261 M. 12.202.20 Concert uit res. „Wivex". 3.05— 5.05 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 6.056.35 Gram.pl. 8.30 Marimbasoli. 8.45 Strawinski's „Histoire d'un soldat", o.l.v. N. Malko. 10.00 Gram.pl. 10.30 Operettemuziek. 11.25—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 156 M. 6.50 Orkestconcert. 11.35 Gitaarspel. 12.20 Uit München: Omroeporkest o.l.v. Winter. 2.35 Gram.pl. 4.20 Zang en piano. 5.20 Omroepklein- orkest o.l.v. Eysoldt. 7.20 Weragkamerorkest o.l.v. Hagestedt. 8.30 Omroeporkest o.l.v. Busch- kötter. 9.50 Report, v. d. Partij-optocht te Nürnberg. 10.5012.20 Uit Berlijn: Omroep orkest, en -koor o.l.v. Weigel. ROME, 421 M. 9.00 „Jacquerie", opera van Marinuzzi, o.l.v. den componist. Koorl. G. Conca. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 6.35 Gram.pl. 7.35 dito. 8.20 Mannenkoor. 9.20 Salonorkest. 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSEL, 484 M. 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmu ziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Kwartetconcert. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Fr. André. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLAND SENDER, 1571 M. 8.30 Berl. Philh. Orkest o.l.v. Stange. 9.50 Reportage van de partij-optocht te Nürnberg. 10.20 Berichten. 10.50 Koorconcert. 11.05 Weer bericht. 11.20—12.20 Barnabas von Geczy en zijn dansorkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4