SANTPOORT'S RINGRIJDEN. Idealen. BEVERWIJK De tentoonstelling der Floralia-vereeniging. DONDERDAG 12 SEPT. 1935 Het overzicht van de groentenveiling. Meer belangstelling voor boonen. Nu de aanvoeren der verschillende boonen- «oorten sterk beginnen in te krimpen was de belangstelling vooral voor goede kwaliteit sriijboonen van dien aard. dat de prijzen zich steeds in gunstige richting bewogen. Het einde van de oogst van dit product geeft in den régel een sterk uiteenloopende kwaliteit te zien. Daardoor schommelden de noteeringen van'7—24 ct. per K.G. Ook voor de mindere soorten was de laatste dagen beter plaatsing te vinden, zoodat doordraaien niet meer voor kwam. Ook Pronkboonen, waarvan nog flinke partijen aanwezig waren, hadden een williger handel ofschoon de prijzen voor deze soort zich van 56 ct. per K.G. bepaalden. Voor de soorten Spercieboonen kwam nog geen noe menswaardige verbetering tot stand. Wel kwam zoo nu en dan een enkel mooi partijtje dubbele boonen aan een beteren prijs, doch de doorsnee bleef nog te veel op laag peil. De noteeringen wisselden zoo ongeveer van 49 ct per K.G. Spercieboonen. met en zonder draad, alsmede „tros1' kwamen over het alge meen 'nog niet aan loonende prijzen. Sla was deze week een zeer gevraagd artikel en dege nen, die hiervan nog iets had aan te bieden, konden van een behoorlijke prijs profiteeren De noteeringen voor goede kwaliteit vertoon den een stijging en stonden naar soort van 35—1.00 per kist. Andijvie was deze week weev heel wat vlugger te verhandelen met notee- ringen van 2045 ct. per kist. Bospeen was nog steeds onregelmatig. Sommige partijen maakten een verbetering van 5—6 ct. per bos, doch de massa bleef nog teveel aan den la gen kant. Ook bij breek- of waschpeen viel dit verschijnsel waar te nemen. Tomaten maakten een heel slechte week mee, daar de prijzen steeds lager worden. De noteeringen varieerden naar soort van 25 ct. per K.G. Postelein kon deze week de vorige nooteering die toen van 4050 ct. per kist was, handha ven. Spinazie, waarvan het aanbod zich nog steeds tot kleine kwantums bepaalde vond een goed onthaal en ging voor mooie prijzen van de hand. Bloemkool, die tengevolge van de langdurige droogte zich eveneens nog tot ge ringe partijen bepaalt, gaat voor de beste van 12 ct. Mindere soorten liepen terug tot 2 ct per stuk. Hoewel de aanvoer van prei deze week al van beduidenden omvang was oefende dit nog geen merkbaren druk uit op de prijzen, die steeds cirkelden van 810 ct. per bos. Voor knollen, waarvan het aanbod nog niet zoo ruim was, werd van 56 ct. per stuk be steed. In de fruitafdeeling ziet het er met de prijzen niet best uit. Druiven werden betaald met 20 ct. per K.G. Meloenen naar soort van 5—12 ct. per stuk, terwijl ook het zgn. harde fruit als appelen en peren meestal voor veel te lage prijzen van de hand gaat. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris J. H. Bremmers werden Woensdagmiddag in Hotel „Oud Mee- renstein" de navolgende onroerende goederen verkocht: 1. Een woonhuis met schuur en erf aan den Groeneweg no. 11, groot 156 c.A. Kooper H. J. Péper, Haarlem voor f 2060. 2. Idem, Groeneweg 11a, groote 135 c.A. Koo per H. J. Peper, Haarlem voor f 2060. 3. Idem Groeneweg 13, groot 139 c.A. Koo per H. J. Peper, Haarlem voor f 2060. 4. Idem Groeneweg 13a, groot 169 c.M. Koo per dezelfde f 2060. 5. Idem. Groeneweg 15, groote 174 c.A. Koo per dezelfde voor f 2060. 6. Idem, Groeneweg 15a, groot 149 c.A. Koo per dezelfde voor f 2070. 7. Idem, Groeneweg 17, groot 151 c.A. Koo per dezelfde voor f 2050 8. Idem, Groeneweg 17'a, groot 183 c.A. Koo per dezelfde voor f 2060. 9. Idem, Groeneweg 19, groot 184 c.A. Koo per dezelfde voor f 2060. 10. Idem, Groeneweg 19a, groot 155 c.A. Koo per dezelfde voor f 2060. 11. Idem, Groeneweg 21, groot 155 c.A, Koo per dezelfde f 2070 12. Idem, Groeneweg 21a, groot 210 c.M. Koo per dezelfde voor f 2100. De combinatie, staande op f 24770, werd bij afslag niet gemijnd. De perceelen waren eigendom van de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Bon Marché" te Velsen. 13. Woonhuis met erf en schuur aan den Groeneweg 66 te Wijk aan Duin, groot 187 cA. Kooper D. Teer, Beverwijk voor f 1800. 14. Idem Groeneweg 68, groot 147 c.A. Koo per Opdam, Haarlem f 1850. 15. Idem Groeneweg 70, groot 150 c.A. Koo per D. Teer f 1950. 16. Idem Groeneweg 72, groot 151 c.A. Koo per dezelfde f 1800. 17. Idem, Iepenlaan 4, groot 104 c.M. Koo per dezelfde f 2390. 18. Idem, Iepenlaan 6, groot 110 c.A. Koo per D. Teer f 2390. De combinatie, staande op f 4780, werd bij afslag niet gemijnd Alle perceelen, die behoorden tot de nala tenschap van wijlen C. Hoenderdos, werden evenals de vorige aan de hoogste bieders toe gewezen. Fraaie inzendingen bloemen en planten. De „Floraliavereeniging" heeft in het voor jaar aan de schooljeugd 800 stekken van pot planten uitgereikt en uit 450 stekken waren behoorlijke planten gegroeid, die Woensdag middag in het Veilinggebouw waren tentoon gesteld en door een deskundige jury aan een keuring waren onderworpen. Kwalitatief ver toont het werk van de Floraliavereeniging steeds vooruitgang. Uit het ingezondene blijkt wel, dat de schooljeugd zich steeds meer zorgen gaat getroosten, om de planten zoo goed mogelijk te doen opgroeien. Dezen keer was ook een proef genomen met over jarige planten en ook in deze groep waren de resultaten zeer bevredigend. Iets nieuws was ook de opgave voor de inzending van bloem- stukjes. Sommige kinderen hadden met een voudige middelen werkelijk mooie bloem werk j es weten samen te stellen. Ook door deze bezigheid wordt de liefde voor de na tuur aangewakkerd. Zoo had een meisje al lerlei in het wild groeiende bloemen en plan ten gezocht en daarvan een bloemstukje sa mengesteld. Een ander had drie paddestoelen, wat groen eneen aardbeienmand tot een decoratief geheel weten te maken. Terecht heeft de voorzitter der Floraliaver eeniging, de heer Th. Runia in zijn openings woord wat meer belangstelling voor den nut tigen arbeid der vereeniging gevraagd, een belangstelling, die zich in de eerste plaats uiten moet door financieelen steun. Zooals de voorzitter opmerkte is de vereeniging aan het einde van haar kunnen. Ieder jaar wordt het ingezonden werk beter, met het gevolg, dat de jury veel meer verdiende bekroningen zou kunnen toekennen, indien de financieele middelen maar toereikend waren. Spreker richtte vervolgens woorden van dank ot het' onderwijzend personeel van de scholen voor de medewerking en tot de firma's G. v. d. Wel, Steyn, Van Buggenum en N. S. Boogaard, dierf fraaie collecties bloemen en planten ter opluistering inzonden. De 10-jarige Nico v. d. Wel had zijn keurig verzorgde cactus-verzameling ter opluistering ingezonden en de jury vond het zoo mooi, dat Nico een eervolle vermelding kreeg. De jury, waarin zitting hadden de heeren B. Heynekamp, K. Steyn en A. v. d. Wel, stond voor de moeilijke taak, om voor de bekronin gen „het beste uit het beste" aan te wijzen. Het nuttige werk van de Floraliavereeniging treedt steeds duidelijker naar voren en mani festeerde zich duidelijk door een groote hoe veelheid bloeiende planten, die onvoorwaar delijk voor het praedicaat „best" en dus voor een bekroning in aanmerking kwamen. Het gevolg van het tekort aan bekroningen zou zijn, dat de jury een steeds strengeren maat staf voor haar beoordeeling moet aanleggen en dat is, zooals de zaken nu nog staan, niet bevorderlijk voor het doel. De jeugd moet de animo er in houden en aan den anderen kant moet de vereeniging haar arbeid, die van hooge paedagogische beteekenis is, kunnen voortzetten. Het publiek stelle derhalve de Floraliavereeniging in de gelegenheid het aantal bekroningen uit te kunnen breiden. Na lang wikken en wegen, keuren en her keuren, kwam de jury tenslotte tot de vol gende resultaten: Af deeling potplanten: (1 is eerste-, 2 is tweede- en 3 is derde prijs. E.V. is eeiwolle vermelding.) O.L. School 3: 1. Jenny Roos en Nico v. d. Wel; 2. A. Gerrits; 3. Neeltje de Wit. Chr. School (Meerensteinstraat)2 M. en P. Passchier, 3. C. Bloemendaal. Chr. School (Noorderwijkweg)1. Marie de Vries, 2. Annie Schaap, R. Katers, 3. Ali Pel, B. Gertenbach. Duinwijkschool: 3. C. J. Park en Jansje Bovenschen. R.K. Jongensschool voor U.L.O.: 1. H. de Groot, 2. H. Meyer. R.K. Meisjesschool (Peperstraat)1. To Duin, 2. N. Zonneveld en Marie Zwart, 3. Sj. Zwart en C. van Baar. R.K. Jongensschool (Hobbestraat)1. L. Zonneveld, 2. J. Roozen, 3. B. Bruins, W. Geijs en C. van Oorschot. Huishoudschool: 3. F. G. Eckhart, N. Mole^ naar en J. Schaap. R.K. Leerschool (Romerkerkweg)2. Th. de Ruiter, 3. Jac. Martens. R.K. Jongensschool (Galgenweg): 1. C. van Beek, 2. R. van Noort, 3. P. Verduin en C. Bart. R.K. Meisjesschool (Galgenweg)1. A. Jan sen, 3. G. Burger en A. Castricum. R.K. School voor U.L.O.: 1. L. Toepoel, 3, Th. Tromp. O.L. School no. 1: 1. C. Groot, 2. A. v. d. Mey en J. Groot, 3. B-- v. d. Heuvel, D. Hoogeland en J. Hofland. School voor B.L.O.: 2. K. de Preijker en N. Zonneveld, 3. P. van Straten en C. Steyn. O.L. School no. 4: 1. A. Mouton, 2. J. Dub beldam. O.L. School no. 2: T. Muusse en T. v. d. Meulen, 2. M. Hoekstra, A. Boogaard, P. Suijk, G. Redeker en J. W. Melchers, 3. P. Visser, W. Houtwipper, N. Kuilman, W. Houtwipper, H. Schelvis en N. Brethouwer. School no. 6: 1. W. van Reewijk. Overjarige planten: 1 .A. Mouton, J. Been tjes, S. Blom en G. Borsboom, 2. P. Wilgen hof, T. van Zaaiingen, A. Pel, T. Eckhart, G. Redeker en F. Torbekke, 3. M. de Preyker, G. Zwart, K. van Vliet en D. Oostveen. Inzendingen bloemenwerk: vazen)1. G. Burger, 2. H. Reynhart, 3. R. Klaver, D. Oost veen. 'De Engelsche autorenner Sir Malcolm Campbell, die zijn ideaal van jarenom de snelheid van 300 mijl te overschrijden, dezer dagen heeft verwezenlijkt, verklaarde, thans de 350 mijl als nieuw ideaal na te streven.) Die Campbell is de leider van Des werelds snelheidsmaniakken, 't Kan nooit te snel gaan voor dien man, De koorts heeft hem wel erg te pakken. Men kan zich over zulk een feit Niet zonder reden zeer verbazen, En hekelt zoo'n mentaliteit, Als uiting van een dwaas der dwazen. Hij heeft nu toch zijn ideaal Van haast vijfhonderd kilometer, Is dat nog geen voldoende maal Zelfs voor dien kilometervreter? Hoe sneller, ook hoe grooter kans Op doodelijke ongelukken. Nog steeds ontsprong hij aan den dans, Tenslotte maakt hij zeker „stukken". Voor nuchtre cijfers geldt geen grens, Die kun je altijd weer verhoogen, Maar wel voor autos en den mensch, Op 't punt van uithoudingsvermogen. Dat is natuurlijk alles zoo, En, naar 't belang voor 's menschen leven, Lijkt hier 't speciale risico. Te groot om naar nog meer te streven. Maar als je het eens kalm beziet, Kom je er toe, je af te Vragen: Ligt hierin voor ons allen niet Een wijze les in deze dagen? Wanneer je 't algemeen bekijkt. Dan moet j' er de moraal uit halen: Als je een ideaal bereikt, Stel je dan nieuwe idealen. P. GASUS. Manden: 1. H. Evers, 2. M. Majoor en D. Pletting. Paddenstoelen en bessen: 1. C. Ellemeer, 2. A. Ellemers, 3. H. Marx. Rotsbakje: eervolle vermelding. De prijzen zullen op een nog nader te be palen avond worden uitgereikt. VEFEENIGDE VEILINGEN KENNEMER- LAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk 11 Sept. 1935. Breekpeen per kist f 0.200.50. Spinazie per kist f 0.60—0.70. Sla per kist f 0.30—1.—. Postelein per kist f 0.450.65. Andijvie per kist f 0.200.45. Wortelen per bos f 0.030.07. Peterselie per bos f 0.010.02. Selderie per bos f 0.020.04. Prei per bos f 0.050.10. Bloemkool le soort per stuk f 0.100.13. Bloemkool 2e soort per stuk f 0.03L A. Tomaten per K.G. f 0.020.05. Capucijners W. per K.G. f 0.180.24. Raspers per K.G. f 0.150.22. Snijboonen per K.G. f 0.080.23. Dikke boonen per K.G. f 0.040.11. Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0.040.10. Sperc. m. dr. per K.G. f 0.060.10. Tuinboonen per K.G. f 0.050.08. Trosboonen per K.G. f 0.070.16. Pronkboonen per K.G. f 0.040.06. Knollen per bos f 0.050.09. Komkommers per stuk f 0.010.03. Groene kool per K.G. f 0.040.07. Aardbeien per doosje f 0.33. Framboozen per doosje f 0.26. Appelen per K.G. f 0.040.10. Peren per K.G. f 0.04—0.12. Meloenen per stuk f 0.050.08. Pruimen per K.G. f 0.12—0.18. UITSLAG VERLOTING, In het Ned. Herv. Vereenigingsgehouw ge schiedde de trekking van de verloting, geor ganiseerd door de Herv. Vrouwenvereeniging. De prijs, een sprei, is gevallen op no. 8. De gelukkige kan het fraaie handwerk bij Mevr. J. Akse, Baanstraat 28, in ontvangst nemen, De tijden veranderen en wij met hen! Waar is de tijd gebleven, dat het paard de meester van den rijweg was en auto's nog maar bij de best gesitueerden werden aangetroffen? Hoe zijn de tijden veranderd! Wij konden dat gisteren ook bij het aloude ringrijden zien. waar waren de lange rijen steeklustigen, die zich beijverden het grootst aantal ringen te steken? Hebben wij niet den tijd gekend, dat er 72 paren zich voor dit oude volksvermaak opgaven en maar niet moe werden van het voortdurende rondrijden? Dit groote aantal werd nimmer meer be reikt. Steeds minder inschrijvingen werden genoteerd en gisteren waren het slechts 19 paren, die hun kansje waagden. En de oorzaak? We noemden haar reeds hierboven: De boeren hebben bijna geen paar den meer en de al even noodzakelijke til bury's zijn uit de mode. Daardoor misten wij tal van trouwe deelnemers(sters), zelfs hen, die anders geregeld tot de prijswinnaars be hoorden i Doch wie ook wegbleven, niet de bekende vroegere Haarlemsche verkeersagent Heeremans, die een trouwe deelnemer aan de door „Santpoort's Ringrijden" uitgeschreven wedstrijden is. Waar we nog meer verandering zagen? In de bestuurstent! Daarin misten we om te be ginnen voorzitter B. G. Witteman, die zoovele jaren op de hem eigen wijze den winnaars de prijzen heeft overhandigd en het altijd op gewekte gezicht van den heer D. Nol En tenslotte had de tijd ook z'n stempel ge drukt op de muziek: Thans geen fanfare- geschetter van „Wilhelmina", doch gramofoon- muziek van de eerste Santpoortsche radio- centrale! Wat nog ouderwetsch was gebleven, dat was de belangstelling van de zijde van het publiek. Zelfs onze burgemeester kwam even een kijkje nemen, iets dat zeer op prijs werd gesteld. Dit jaar werd de ringrijderij later gehouden dan in de bedoeling lag. Ooorspronkelijk had men het voornemen dit volksfeest 21 Augustus te doen plaats vinden, doch door omstandig- R.K. VEREENIGING VAN GROENTEN- HANDELAREN. De R.K. Vereeniging van Kleinhandelaren en fruit, „St. Petrus" houdt Donderdagavond een ledenvergadering in het K. S. A.-gebouw. In deze bijeenkomst zullen besprekingen wor den gevoerd over de stichting van een Kring. Vervolgens wordt een rapport uitgebracht van de Commissie Ziekteverzekering. Tenslotte zullen dan de gebruikelijke besprekingen wor den gevoerd over het collectief inkoopen van blikgroenten. ACHTER DE COULISSEN VAN GENèVE. V. 1. n. r.: Tecle Hawariate, de ver tegenwoordiger van Abessynië, Anthony Eden, Laval en de Franschman prof. Jèze, adviseur van den Abessynischen gedelegeerde. heden kon het toen niet doorgaan. Gelukkig echter werkte het weer ook nu nog mede. Nadat verscheidene malen het „rondje" HoofdstraatMiddendorpsstraatEnschedé- laan—Wüstelaan—Hoofdstraat was afgelegd, deelde de voorzitter, de heer C. Butter in „De Weyman" den uitslag mede. nadat hij eerst allen had bedankt, die aan het welslagen van dit feest hadden meegewerkt.' in 't bijzonder den burgemeester voör zijne tegenwoordig heid en de politie voor haar uitnemende rege ling. De uitslag was: Ringrijden per fiets. Dames: le prijs (tasch) Mevr. de Koek. 2e prijs tkoekschaal) Mej. Böhm, 3e prijs (klok) Mej. A. Wigchert, 4e prijs (pul) Mej. Schipper. Heeren: le prijs (portefeuille en portemon- naie) J. Arisz, 2e prijs (borstelhanger) T. Böhm, 3e prijs (muurlamp) G. Slof, 4e prijs (déjeuner) P. Stegemeyer. Ringrijden met paard en tilbury. Dames: le prijs (klok) en wisselprijs Mej. L. Hooge- werf, 2e prijs (cassette) Mej. L. Warmenhoven, 3e prijs (ontbijtservies) Mevr. J. Schoorl. 4e prijs (eiectr. schemerlamp) Mevr. Van Maris. Troostprijs (lïkeurstel, geschonken door de firma Hoppe) Mej. van der Peet. Heeren: le prijs (rookstel) J. Cornelissen, 2e prijs (kapstok) A. Vlarekamp, 3e prijs (bowlstel) W. Braams. 4e prijs (spiegel) J. Schoorl. Troosprijs (likeurstel van de firma I-Ioppe) G. Stolker Des avonds werd, der traditie getrouw, een vuurwerk afgestoken FORENSEN-REISVEREENIGING. Indertijd maakten wij melding van het feit, dat hier ter plaatse een forensenreisver- eeniging was opgericht, die zich ten doel stelde haar leden op de goedkoopste wijze van Driehuis naar Amsterdam te vervoe ren, waarbij oa. aan de mogelijkheid van het vervoer per autobus gedacht werd. Zoover is het intusschen (nog) niet gekomen, doch dat het bestuur nog steeds diligent is, moge blij ken uit het volgend schrijven, dat aan de directie der Nederl. Spoorwegen is verzon den: „Hiermede komen wij terug op ons schrijven van 19 December 1934 betreffende de tarie ven der trajecten, waarop wij destijds een onbevredigend antwoord van u ontvingen. Wij komen thans op deze aangelegenheid terug naar aanleiding van de verlaging der tarieven per 1 Juli j.l. voor het gewone reizi- gersvervoer in den vorm van de 1-dag-retours op alle trajecten, op basis van het tarief der buurtverkeer-kaavten, wat wederom een be langrijke tariefverlaging beteekent. Het tarief der trajectkaar ten daarente gen, is tot nu toe slechts met ongeveer 5 pet. verlaagd, zoodat het ons billijk voorkomt te genover de forensen, wanneer deze tarieven, eveneens aanmerkelijk verlaagd zouden wor den. hetzij door een algemeene verlaging, hetzij door invoering van een kaart als be doeld in het laatste gedeelte van ons boven aangehaald schrijven. Ben dergelijke verlaging moet ongetwijfeld aan de Spoorwegen ten goede komen door meer vervoer. Immers, nu de huishuren bui ten aanmerkelijk lager zijn dan die in de ste den, is het in hoofdzaak te wijten aan de hoo ge spoorkosten, dat zich niet meerdere men schen buiten vestigen. Ons zijn gevallen be kend, dat personen uit onze gemeente ge dwongen zijn zich weer te Amsterdam te vestigen vanwege deze maandelijks terugkee- renöe hooge kosten. Een bewijs, dat in het algemeen bij lage tarieven, veel meer vervoer plaats heeft, heb ben wij nog onlangs gezien uit een bericht in de pers betreffende het reizigersvervoer bij de N.Z.H.T.M., dat zoo groot was, dat deze Maatschappij besloten heeft de verlaging der tarieven, die oorspronkelijk alleen bedoeld was voor de zomermaanden, nog geruimen tijd te handhaven. Ons inziens zou dit bij het forensenvervoer eveneens het geval zijn indien tot een be langrijke verlaging werd overgegaan. Wij zien uw antwoord met belangstelling tegemoet". SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMBRIKA LIJN. Boschdijk 10 v. Rott. te New-York. Statendam N.-York n. Rott. 10 v. Plymouth. Lochkatrine Rott. n. Vancouver 9 v. Ber muda. Lochgoil 6 v. Rott. te Vancouver. Damsterdijk Rott. n. Vanc. 7 v. Champerico. Drechtdijk Vanc. n. Rott. 8 v. Seattle, Delftdijk Rott. n. Vanc. 9 (6.45 n.m.) 250 mijl ZW. v. Land's End. HALCYON LIJN. Vredenburg 10 v. Narvik n. Stad Vlaardingen 9 v. Wabana n. Stad Dordrecht 10 v. Larmes n. Oran. Stad Amsterdam 10 v. Almeria n. Rott. Flensburg Wabana n. Emden 10 (1.3 n.m.) 500 mijl NW. v. Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) 11 v. Dar es Salaam. Heemskerk (thuisreis) 11 v. Beira. Jagersfontein 11 v. Antwerpen te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 10 v. Dakar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) vertr. 12 v. Hamburg. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. Atlas 28 te Curacao. Aurora 10 v. Amst. te Palermo. Baarn 9 v. Amst. te Valparaiso. Baralt 31 v. Curasao n. Bovenwindsche eilanden. Hebe 10 v. Amst. te Gdynia Luna 10 v. W.-Indië te New-York. Midas 30 v. Curacao n. San Domingo. Odysseus 3 v. Curasao n. Porto Rico. Orpheus 10 v. Amst. te Pasajes. Saturnus Patras n. Amst. 10 te Barcelona. Vesta 10 v. Fiume n. Susak. KON. PAKETVAART MIJ. Janssens Rott. n. Batavia 10 ten N.W. v. Aiexandrië. Swartenhondt 8 v. Shanghai te Cebu. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi thuisreis) p. 10 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) 10 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 10 v. Suez. Joh. de Witt (thuisreis) p. 10 Perim. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Eurymedon Betavia n. Liverpool 10 v. Hamb. Eurybates Batavia n. Amst. 10 v. Singapore. Philoctetes Japan n. Rott. 11 v. Singapore. Melampus Amst. n. Batavia 11 v. Sabang. City of Batavia Saigon n. Rott. 11 te Havre. AANGEKOMEN. 10 September: Trompenberg s.s. Archangel 11 September: Capitaine Luigi s.s. Nantes Mac Donaugh tj. Noordzee Ransdorp m.s. Nordenham VERTROKKEN. 10 September: Schelde s.s. Hoek v. Holland Rijn s.s. Archangel Hoegh Carrieir m.s. Providence Merel s.s. Londen Vliestroom s.s. Hull Rijnstroom s.s. Leith 11 September: Fiat m.s. Boston (L.) Salland s.s. Buenos Aires Aankomst Russische schepelingen. Het Russische motorschip Smolny kwam hier gisteren voorgaats en zette ongeveer 40 schepelingen over op de sleepboot Nestor, welke ze alhier binnenbracht. Deze menschen reisden direct door naar Amsterdam ter be manning van de daar gebouwde sleepbooten Minsk en Kiev. Roofvisscherij. De volksvertegenwoordiging van de Faroer eilanden houdt zich op het oogenblik bezig met een voorstel van de visschersbevolking van deze eilandengroep om den hulp van den Volkenbond in te roepen ten einde beschermd te worden tegen de roofvisscherij van de Engelsche stoomtrawlers. Deze vangen met hunne netten niet alleen de volwassen visch weg, doch ook de kleine visch en de zeeplanten. Gevraagd zal worden een cirkel van onge veer 20 zeemijlen uit de kust als verboden visch water voor de Engelsche trawlers te trekken. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsch motorschip Ransdorp is hier van Nordenham aangekomen met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenha ven gelost wordt. Lichtbrulboei gedoofd. De witte lichtbrulboei N. G. T. S. bij Ter schelling is gedoofd, doch zal zoo spoedig mo gelijk weer worden ontstoken. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de lilde vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dins dag 17 September 1935, des namiddags te 7.30 uur in het Gebouw der Kamer, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. Gedeputeerde Staten van.Noord-Holland betreffende Economisch Techn. Instituut en Industriebank in Noord-Holland. c. den Heer Directeur Generaal der P. T. T. te 's Gravenhage betreffende openstelling postkantoor Bennebroèk. e. Burgemeester en Wethouders van Haar lem betreffende plaatsing automatenkiosken. 5. Vaststelling datum periodieke verkiezin gen leden der Kamer (art. 9 sub 2 Wet K.v.K.) 6. Benoeming Mr. J. Verheus tot adjunct secretaris der Kamer. 7. Goedkeuring besluit Bureau inzake aan stelling Mej. A. Beemsterboer-Goossens, 8. Herbenoeming leden en plaatsvervan gende leden Bevrachtingscommissie. 9. Kort verslag van den cursus Warenken nis 1934-1935. 10. Verslag Onderwijscommissie betr. cur sussen 1934-1935 en voorstel tot voortzetting. 11. Verslag Commissie Middenstandssteun 1934 1935. 12. Verslag Commissie Verkeer en Vervoer over IJsbestrijdingsfonds 1934/1935. 13. Concept-schrijven Bureau aan Minister van Justitie betr. innen kleine vorderingen. 14. Concept-schrijven Bureau aan Raad ge meente Haarlem betreffende Zakelijke belas ting op het bedrijf. 15. Concept-schrijven Bureau aan Raad Ge meente Haarlembetreffende lasten industrie en handel. 16. Rondvraag. 17. Besloten zitting.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5