UIT HET BUITENLAND Lansbury eri zijn partij. Engelsch Filmkapitaal m gevaar. THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Over de kleeding van den Engelschen student. ZXTERDA'G '14 'SEPTEMBER' 1935 Abessynië verwacht den oorlog. 26 September de noodlottige datum? Zal Engeland er in betrokken worden? Hitier spreekt te Neurenberg voor het partijcongres. Afrika. 26 September de noodlottige datum? Het A. N. P. meldt uit Addis Abeba, 13 September: In politieke kringen te Addis Abeba is men van meening, dat ondanks de bemoeiingen van den Vol kenbond en Engeland, Italië op 26 September den oorlog zal beginnen. Men houdt er rekening mee, dat ook Engeland in den oorlog gewikkeld zal worden en dat het zwaartepunt van den oorlog naar Egypte zal worden verplaatst. De echtgenoote van den Engelschen gezant heeft groote voorraden verbandstoffen voor het Abessynische Roode Kruis besteld. De Italiaansche gezant heeft de Abessyni sche regeering militair geleide verzocht voor de Italiaansche consuls, die naar Addis Abeba zijn geroepen. liberaal Fildes met 16.271 stemmen werd ge kozen. Zijn tegencandidaat van de Labour Party, Downie kreeg 10,695 stemmen. De uit slag dezer tusschentijdsche verkiezingen heeft geen wijziging in het parlement ten gevolge gehad Vredesconferentie te Euenos Aires verdaagd. Gran Chaco oorlog nog niet afgeloopen? Italië. Standpunt tegenover Abessy nië wordt gehandhaafd. In Italiaansche officieuze en politieke krin gen en in de pers geeft men naar uit Rome gemeld wordt blijk van begrip voor het Fran- sche standpunt, zooals dit door Laval In zijn rede voor de Assemblee is uitgeengezet. Het betoog van den Franschen premier heeft een gunstiger indruk gemaakt, dan de uiteenzet ting van. den Britschen minister Hoare. Te vens wordt er echter op gewezen, dat Italië's standpunt tegenover Abessynië ongewijzigd blijft. Gayda schrijft in Giornale d'Italia: De Abessynische kwestie is voor Italië een levensbelang en voor de beteekenis daarvan moet men met drie factoren rekening houden: le. De expansiebehoefte van Italië. 2e. De algemeene en specialeomstandig heden, waaronder Abessynië zich daartegen verzet. 3e. Den stand der koloniale bezittingen en de groote ongelijkheid, die daarbij bestaat. Duitschland. Hitier spreekt voor de politieke leiders. Bij het' appel der politieke leiders op de Zeppelin-weide te Neurenberg heeft Adolf Hitler een rede gehouden, waarin hij o.a. zei: Wij noemen ons partij, en zijn toch Duitsch land, Duitschland in zijn eenheid. Duitschland in zijn nieuwen wil, in zijn nieuwe levensop vatting, en ook in zijn nieuwen dadendrang. Partij noemen wij ons, omdat dit Duitsch land in deze beweging, in deze menschen zijn geestelijk en daadwerkelijk middelpunt bezit." Hitler noemde het partijcongres het feeste lijke hoogtepunt der beweging, waar zijn grootste vreugde steeds was het ontmoeten der oude strijdgenooten. De leider alleen zou niets bereikt hebben zonder de partij, en tus- schen deze beide bestaat geen enkele schei ding. Menigeen zou gaarne willen, dat hij een veldheer zonder soldaten zou zijn, doch daar van is geen sprake. „Ik wil geen veldheer zon der soldaten zijn", riep Hitier 'uit. Mexico. Zeventien afgevaardigden uitgesloten. In verband met de schietpartij in de Ka mer zijn 17 afgevaardigden uit het parlement uitgesloten. Verklaard wordt, dat het incident veroor zaakt is door de obstructie van een kleine minderheid, welke de werkzaamheden van de meerderheid der Kamer en der regeering pro beert te saboteeren. (A. N. P.) Engeland. Nationaal-liberalen behalen succes bij tusschentijdsche verkiezing. De tusschentijdsche verkiezing in Dumfries heeft tot resultaat gehad, dat de nationale BUENOS AIRES, 13 September. Daar de meeste vertegenwoordigers zijn vertrokken zijn de zittingen van de vredesconferentie te Buenos Aires opgesehort. De president van Bolivia zou hebben ge zegd, dat de oorlog niet was afgeloopen. De president van Paraguay heeft tegenove: de bemiddelaars uiting gegeven van zijn vrees, dat de vijandelijkheden zullen worden hervat. Contra resp. pro gewelds-sancties. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, September. De oude leider van de Labour-partij in En geland, George Lansbury, maakt geen deel uit van de groep „oorlogszuchtige pacifisten" in het land die de Daily Mail en de Morning Post zoo nijdig maken. Hij veroordeelt geweld Haile Selassi voor de radio. Vertrouwen in den Volkenbond. De keizer van Ethiopië, Haile Selassie, heeft gisteravond van Addis Abeba uit een radio toespraak gehouden, welke speciaal be stemd was voor Europa en Amerika. Te omstreeks tien minuten voor zeven hoorde men den omroeper te Addis Abeba. ..Halloh, halloh, here is Addis Abeba. Halloh, Halloh, ici Addis Abeba!" Daarbij bleek, dat Addis wordt uitgesproken met een zachte a-klank, welke den klemtoon heeft, terwijl dis met een zachte lange i-klank wordt uitgesproken. De e van Abeba klonk evenzeer kort en ook in dit woord valt de klemtoon op de eerste lettergreep, een korte a-klank. De Negus, die spoedig aan het woord kwam, sprak op bedaarde toon.. Z.M. sprak over de incidenten, welke zich in December en Februari hebben voorgedaan en gaf vooral uitdrukking aan zijn vertrou wen in het vredeswerk van den Volkenbond. Hij noemde Italië verantwoordelijk voor de huidige situatie en zeide, dat zijn land had bewezen concessies te willen doen en zich op offeringen te getroosten. De keizer sprak nog van zijn verknochtheid aan zijn vaderland en over diplomatieke manoeuvres van Italië. De keizerlijke regeering van Ethiopië, aldus de negus, is van het hartstochtelijk verlangen bezield den vrede te handhaven en alle ver plichtingen, welke zij heeft aangegaan na te komen. Zij wil daarbij nog concessies doen. welke vereenigbaar zijn met de eer en de waardigheid van het land. Abessinië wenscht bovenal rechtvaardig heid en het land brengt hulde aan degenen, die alles in het werk stellen om den vrede te bewaren. (A.N.P.). onder alle omstandigheden. Wanneer een vijand hij heeft er geen voor zoo ver men weet hem op de eene wang zou slaan zou hij hem de andere toekeeren, niet om hem te tarten maar om te beproeven met het ge baar hem te bekeeren tot het geloof in de rede dat het innerlijk veradelt, in tegenstel ling. met het geloof in het geweld dat het innerlijk vergroft. Hij kan het dus niet eens zijn met de politiek van de Labour-partij of met die van het aan deze partij verwante Vakbond-Congres die (het laatstgenoemde enkele dagen geleden nog) zich hebben uit gesproken bij monde van verantwoorde lijke leiders ten gunste van militaire actie (als het niet anders kan) om aan beslissingen van den Volkenbond te doen gehoorzamen. Men heeft hier dus een eigenaardigen toe stand. De leider van een partij kan op een hoofdpunt van politiek het gevoelen van een belangrijke meerderheid, wier inzichten den doorslag moeten geven, niet deelen. Lansbury heeft uiteraard de eigenaardigheid van dezen toestand gevoeld en heeft gezegd dat zijn collega's en hij zelf, bij dit verloop der dingen, wellicht de noodzakelijkheid zullen inzien een leider te hebben die de gevoelens van de partij op dit punt van sancties deelt en ze met over tuiging kan vertolken. De uitspraak komt neer op een aanbod, het leiderschap van de Labour-partij op te geven. Andere voorman nen in de partij, de plaatvervangende leider majoor Attlee, Greenwood, Sir Stafford Cripps (de vurigste Socialist in den kring), Herbert Morrison, de energieke en listige Cockney en meester in het mobiliseeren van Labour-krachten, hebben echter om strijd uit geroepen dat Lansbury de leider moet blij ven zoo lang hij adem heeft; en daar de oude man zeer taai is kunnen zijn longen het nog een flinken tijd uithouden. Voorloopig dus zal deze „crisis" in den boezem der partij wel worden opgelost door een regeling welke in den eersten tijd van de Nationale regeering de Samuel-Liberalen en de Conservatieven bijeen hield. Naar dat historisch voorbeeld zal men overeenkomen van meening te verschillen over de mérites van sancties en de zaak verder blauw-blauw laten. En zooals de liberaden van Samuel indertijd moedeloos en werkeloos moesten aanzien hoe beschermend tarief zich stapelde op beschermend tarief zoo zal Lans bury zich met al zijn leiderschap moeten schikken in het feit, dat zijn partij in haar politiek een rol blijft toebedeelen aan het ge weld. Het is niet aan te nemen dat de partij dit standpunt, dat ze met overtuiging inneemt, zal wijzigen om Lansbury te behagen. De zaak is al een jaar geledeii in een partij-conferentie uitgevochten. De kampioenen voor eenzijdige ontwapening en de tegenstanders van aan wending van materieeie macht door den Vol kenbond tegen een land, dat als aanvaller was veroordeeld, leden bij die gelegenheid een gevoelige nederlaag. De inzichten van de groote meerderheid zijn sedert niet veranderd, getuige de uitspraken van het Vakbond-Con gres de vorige week en die van de Labour- Internationale te Genève, waar vertegenwoor digers van de Britsche partij eenparig hun stemmen gaven aan de resolutie ten gunste van een politiek, gebaseerd op het Covenant van den Volkenbond, sancties incluis. Met dat al blijft hij wellicht in de toekomst verwarrend en daarna onmogelijk. De reeds genoemde Sir Strafford Cripps gelooft alleen aan geweld ten behoeve van het proletariaat, niet aan geweld ten behoeve van kapitalistische staten. De Labour-conferentie, die over een paar weken bijeenkomt zal de kwestie niet kunnen,, verona chtzamen De Risico's van het Filmbedrijf Aan enkele Engelsche films, die de afge loopen twee of drie jaren zijn vervaardigd, is een massa geld verdiend. „Het Leven van Hendrik VIII", waarin Charles Laughton zich voor het eerst liet ontdekken als een film ster van de eerste grootte en waaruit men kon leeren dat de tafelmanieren der Britten sedert Hendrik's dagen aanmerkelijk zijn vooruitgegaan, heeft den Engelschen vervaar digers indertijd 65.000 gekost. En het bios coop bezoekend publiek in de gansche wereld heeft inmiddels 1.750.000 betaald om deze film te zien en de zegetocht van deze pro ductie over de aarde is nog niet ten einde ge komen. De mare dezer fabelachtige winst is doorgedrongen tot de menschen. die geld klaar hebben liggen voor belegging. En het resultaat is geweest dat er de afgeloopen zes maanden 3.500.003 in Britsche film-produc tie is belegd. Blijkbaar wordt Wardour Street (waar in Londen de administratieve tak van het Britsch filmbedrijf is gevestigd) door het beleggend publiek beschouwd als een nieuw Klondike, dat stapels goud belooft. De-produ centen, die aldus een overvloed van kapitaal hebben om mee te spelen, ondergaan den psy- chologischen invloed van dezen toestand en gebruiken het geld naar het oordeel van een hunner, John Maxwell, die gevaren ziet dreigen op verkwistende wijze. Maxwell is een van de veteranen in het bedrijf, voorzoover men in zulk een moderne onderneming vete ranen kan hebben. Hij is het hoofd van een der belangrijkste filmmaatschappijen, wier beleid zich door omzichtigheid kenmerkt. Dit kan van andere ondernemingen niet worden gezegd. De 3.500.000, het laatste halfjaar in het bedrijf gebracht, zouden wel eens tot de laatste penny verloren kunnen gaan. Maxwell heeft er waarschuwend aan herinnerd dat er zes jaar geleden 2.000.003 verdwenen zijn, toen verscheidene maatschap pijen na een geforceerde activiteit in film productie in liquidatie moesten gaan. Sedert het begin van dit jaar zijn er niet minder dan zeven nieuwe filmmaatschappijen opgericht, die het voornemen te kennen heb ben gegeven een veertigtal grootsehe films te maken, die elk zoowat 100.000 zullen kos ten. Bestaande maatschappijen hebben hun jaarbegrootingen voor productie verhoogd met meer dan 1.500 003. 'De gemiddelde kosten van films zijn in En geland thans hooger dan in Amerika. Een film die zooveel geld maakt als „Het Leven van Hendrik VIII" moet echter altijd een uit zondering blijven. De binnenlandsche markt kan in het algemeen voor een film de ge middelde productiekosten van thans 70.000) al niet opbrengen en de Amerikaansche markt- heeft tot heden slechts 7 procent van de Brit sche productie aanvaard. Verscheidene dure films, die de laatste jaren in Engeland zijn vervaardigd, hebben ernstig kapitaalverlies gebracht. Films van 100.000 en 150.000 hebben in de Britsche theaters nauwelijks 40.000 gemaakt. In vele studio's is verkwis ting regel. De onmisbare electriciens pogen den toestand tot hun voordeel uit te buiten dcor loonen te eischen, die alle perken te bui ten gaan Amerikaansche spelers en speelsters worden geimporteerd tegen fabelachtige prij zen, en al hun onkosten en hun belasting^ moeten door de producenten worden betaald. A. K. VAN R. Engelsche pers behandelt Laval's rede. NederJandsche en Belgische geestelijken bedreigd. In hun missiehuizen door bandieten belegerd. Het A. N. P. meldt uit Peking, 13 September: Volgens alhier ontvangen berichten worden 16 Nederlandsche en Belgische geestelijken thans practisch belegerd in hun missietehuizen, die zich bevinden in een district van de provincie Sjensi. Tot dusverre is nog geen enkel bericht ontvangen over de 12 Spaansche geestelijken die thans twee maanden van ieder contact met de, buitenwereld zijn afgesneden. Voorts zijn hier gisteren nadere bijzonder heden ontvangen over den moord op den gees telijke Biron in het Lolo-land ten Zuidwesten van Setsjoean, op 20 Augustus j.l. Bandieten hebben daar den geestelijke gebonden, hem een ketting om den hals gelegd, en hem aldus over een zekeren afstand voortgesleept, waar na zij hem met de ketting wurgden.Het missie huis werd geplunderd. Verscheidene gedoopte Chineezen werden als gijzelaars naar de ber gen meegesleurd. In verband met bovenstaande berichten wordt er van officieele zijde op gewezen, dat de strijd tegen de roode legers in China, wel iswaar langzaam, maar dan toch gestadig' vor deringen maakt.. Enthousiasme over zijn solidariteits verklaring. LONDEN, 14 Sept. (Reuter). De bladen juichen het toe. dat Laval m zijn rede nog maals de Fransch-Engelsche solidariteit heeft bevestigd. De „Times" schrijft, dat de redevoeringen van Hoare en Laval het gevoel van veiligheid in Europa vergrootten'. De vastberaden woor den van Laval, wiens verlangen om tot over eenstemming te komen zoo oprecht was, moe ten er den Italiaanschen dictator van over tuigen, dat hij veel meer kan winnen door sa menwerking met Engeland en Frankrijk dan door een onverstandige politiek, waartegen zij zich slechts zouden kunnen verzetten. De „Morning Post" schrijft: „Indien wij het Voikenbondspact in een geval steunen, moeten wij in alle andere gevallen hetzelfde doen en maatregelen nemen voor de versterking der Britsche defensiemiddelen, opdat het land in staat is een dergelijke politiek kracht bij te zetten". De „Daily Telegraph" ziet in de rede van Laval een duidelijke waarschuwing, dat Frank rijk niet slechts sportief lid van den Volken bond is. De „Daily Herald" schrijft, dat Mussolini de werkelijkheid onder de oogen moet zien. Volgens de News Chronicle" kan Frankrijk zich thans niet meer terugtrekken zoncler zich een onuitwischbare schande op den hals te halen. De „Daily Mail" wijst erop, dat Laval niet rechtstreeks cle kwestie van sancties heeft aangeroerd en verklaard, dat het zijn doel was dit te vermijden. Volgens de „Daily Express" beteekent de rede van Laval, dat de Volkenbond, zooals wij dezen hebben gekend, dood is. Rickett's concessies blijven geldig. Onderhoud met den „mystery man". r'. tt. die Vrijdagavond per vliegtuig te L. i.i is aangekomen, heeft volgens het A.N.P. in een interview medegedeeld, dat hij reeds in Maart j.l. te Addis Abeba onderhan delingen met Abessynië heeft gevoerd, nadat in November van het vorige jaar reeds een voorbesprekingen gehouden waren. Hij stelde er prijs op, dat men er kennis van nam, dat het voornaamste gedeelte der -onderhandelin gen reeds had plaats gevonden, voordat de spanning tusschen Italië en Abessynië op kwam. Rickett verklaarde verder, dat hij de onder handelingen had gevoerd in opdracht van de Standard Vacuum Oil Company en dat nie mand anders achter hem had gestaan. Den Britschen gezant te Addis Abeba had hij niet onderricht cm hem niet in moeilijkheden te brengen. Het was onjuist, dat de Abessynische regeering op grond van de concessie een lee ning zou krijgen om daarvoor oorlogsmate riaal te koopen. De concessie hield geen en kele leening of andere geldelijke garantie in. De concessie bleef zijn eigendom en bleef geldig. Wat ermee gebeuren zou, moesten -zijn Amerikaansche vrienden-beslissen. Bin nenkort zou hij naar Amerika vertrekken. Hij was er trotsch op, deze concessie tot stand te hebben gebracht en hij betreurde slechts, clat hij het niet voor Engeland had kunnen doen. De concessie was door den Negus goed gekeurd en droeg de onderteekening der be trokken ministers. Zij was op het oogenblik zoo geldig als op het moment der onderteeke ning. Rickett weigerde echter mede te deelen, of de eonecssie op zijn naam stond. Tenslotte verklaarde Rickett, dat hij er niets van wist, dat zijn concessie zou over gaan aan de Italiaansche regeering. Van den heer Chertok had hij nog nooit gehoord. Haagsche moordenaar gedroeg zich vreemd. Is de man toerekeningsvatbaar? Naar nader gebleken is, moet de veronder stelling van eenige Muider inwoners, die den Hagenaar H. G. O. in het Muiderbosch Don derdagmiddag hadden aangetroffen, als zou de man eenigszins malende zijn geweest, niet juist- zijn geweest. Integendeel wint cle ge dachte en voornamelijk bij hen, die Vrij dagochtend met O. in gesprek zijn geweest meer en meer veld. dat de verdachte uiterst ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Het spook voert Thijs het voorportaal door en verder het gebouw in, totdat ze aan een lage poort komen. Daar wordt Thijs doorheen geduwd en meteen bevindt hij zich in een vertrek. Een kleine, boos uitziende man staat tegenover hem en snauwt hem toe: „Ik ben de beroemde toovenaar Abierebom, heer en meester van het eiland Alikas. Wat heb jij, klein mormel, hier in mijn gebied te zoeken? Ik wensch hier van elk bezoek verschoond te blijven en dat geldt ook voor beren, versta je! Iedereen die het waagt zich op mijn terrein te begeven, laat ik door mijn dienaren gevangen nemen." Dat is nu niet een bepaald aangename kennismaking! touwen, geraffineerd te werk gaat. Hij is reeds eerder met de politie in aanraking weest. Dat O. Donderdagavond aan den Muider gemeente-veldwachter, toen hij om nacht- verblijf kwam vragen, zijn waren naam op»af schijnt geschied te zijn, met de bedoeld dat men hem zou aanhouden. Trouwens hii heeft ook Vrijdagochtend geen enkele pogin* gedaan, zich aan een arrestatie t-e onttrek! ken. Opmerkelijk is wel, dat hij tot op het laatste oogenblik daartoe volop gelegenheid had. Immers, toen cle gemeente-veldwachter nadat, hij tot de ontdekking was gekomen, dat men den van moord verdachten Hagenaar vrij had laten vertrekken uit zijn nachtlo- gies, op de Vechtbrug pogingen deed, een auto aan te houden, om de jacht op O. te begin- nen, stond tien meter verder, de man om wien het ging, dit kalm gade te slaan. Hij zag ook hoe de brugwachter en de gemeente-veld-' wachter voor een auto sprongen, om den be stuurder tot stoppen te nopen en eerst toen o. een beetje dichterbij kwam, werd hij ont-' dekt. „Als ik premier was." Lansbury zou van elke ontwapening en oorlog definitief willen afzien. LONDEN, 14 September. De leider van de Labourpartij heeft een rede gehouden waarin hij een pleidooi hield voor den vrede! Indien ik minister-president was, aldus zeide Lansbury, zou ik naar Genève gaan en ze gen: „Mijn land ziet definitief van bewape- ning en oorlog af. Het is bereid onmiddellijk te ontwapenen en noodigt alle landen uit zijn voorbeeld te volgen. Ik zou verklaren, dat alle waterwegen, zooals het Kanaal en hst Suezkanaal aan den Volkenbond zouden moe ten worclen overgedragen om onder inter- nationale controle te worden gesteld en dat iets dergelijks gedaan zou dienen te worden met alle vliegvelden. Alle grondstoffen ter wereld zouden even eens aan internationale autoriteiten overge dragen moeten worden. Britsch-Indië °en Egypte zouden de vrijheid krijgen om hun ■eigen vertegenwoordigers bij den Volkenbond te kiezen en deze politiek zou ik toepassen zonder op andere landen te wachten. Als Engeland besloot het eerst het imperialisme en den oorlog te laten varen, zouden alle landen volgen". Hoogeen zwarte jas worden schaarsch. (Van onzen Londenschen cori'éspondentj De mannenmode die den hoed hééft afge schaft en en passant nonsens heeft gemaakt van het spreekwoord, dat zegt-, dat men met den hoed in de hand door het gansche land komt, heeft de vermaarde hoedenmakers van Engeland tranen doen schreien. In Ox ford en Cambridge wordt een student, die een hoofddeksel draagt, als een zonderling nage wezen. En de kleermakers hebben evenveel reden tot klagen over de toenemende infor maliteit in tenue bij de studenten als de hoedenmakers. De burgemeester van Cam bridge heeft juist woorden gesproken, welke hun als uit het hart zijn gegrepen. In afkeu renden toon gewaagde hij van de slordigheid in kleeding in studentenkringen vergeleken bij vroeger. Het verschijnsel is overigens niet tot studenten beperkt. Het is vrij algemeen in de Engelsche samenleving. Indien Enge land nog steeds den toon aangeeft in man- nenkleeding dan wordt dat gedaan door een klein en nog dalend percentage, dat flaneert in den ochtend in Bond Street en dat para deert in de Royal Enclosures der renbanen. De stelregel, dat het gemak den mensen dient vindt meer en meer toepassing in wat de man aantrekt voor zijn dagelijksch werk. Zelfs in de City van Lenden, een veste van het be houd, worden de hooge hoeden, de zwarte col bertjasjes en de gestreepte broeken steeds schaarscher. Men zegt, dat de auto en de mo torfiets voor de verandering die voor kleer- en hoedemakers ontaarding is ver antwoordelijk zijn. Een hoed en stijve for- meele kieer-en zijn ongerieflijke dingen in ae kleine auto's, waarmede een toenemende meer derheid van het Engelsche volk op de open bare wegen verschijnt. De studenten van Oxford en Cambridge, de uitspraken van den genoemden burgemeester als juist aan vaardend, geven bovendien als reden op ge brek aan de noodige fondsen om zich sierlijk uit te dossen. Zelfs waar de fondsen be schikbaar zijn heerscht vaak het gevoelen dat ze nuttiger kunnen worden gebruikt. Een der studenten heeft gezegd: „Een modeplaat- uiterlijk helpt je niet in je studie". De nieuwe mode, die goedkoop en gemak kelijk is, zal zeker wel grootendeels zijn voor geschreven door de maatschappelijke veran deringen. Al heeten Oxford en Cambridge ais retraites der geleerdheid buiten de normale samenleving te staan, ze ontkomen niet aan den invloed van die samenleving. Het aantal studenten met studiebeurzen die zich ze ker geen hooge kleermakersrekening kunnen veroorloven is na den oorlog in de twee beroemde universiteiten zoo zeer toegenomen d.at zij thans bijna de helft van het aantal studenten vertegenwoordigen. En in zeer veei gevallen zijn de inkomsten van ouders, ae zelf de studie van hun kinderen aan deze uni versiteiten bekostigen, aanmerkelijk vermin derd. De kleermakers herinneren jaml?eIe«t aan den goeden ouden tijd, toen een stuaen vijf of zes pakken per jaar kocht. zeggen zij. bestellen zij er twee of drie en het eenigszins kan. dragen zij flanellen oro - ken en jasjes bij alle mogelijke Selegfn"p" den. Deze „twee of drie" costuums zal m wel moeten lezen als een subtiele aaEWIL,'jp aan de 80 percent van het studentengj dat zij het met hun enkel of half pak per J te bont maken. Een van de oudste professoren m UX1" Gilbert Murray, vindt de rationeele m van den tijd beter dan die van een kwartee gc-leden, toen de student trouw was aan e bolhoed en een stemmig colbertpak op w dagen en een hoogen hoed on gekleecie J (met toebehooren als stijve boorden plastrons) op Zondagen. Pull-overs waren e teen nog niet en flanellen broeken waren b ten sportvelden verboden. A. E. VAN E.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8