HET NIEUWE AVONDBLAD Troonrede verwerpt devaluatie. BERICHT 20e JAARGANG No. 268 DINSDAG 17 SEPTEMBER '35 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen ais zoodanig ln de reg.sters zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Duitsche Jodenwetten. Het Duitsche staatscollege dat nog den ouderwetschen naam Rijksdag draagt, is Zon dag te Neurenberg bijeengeroepen en heeft drie wetten, natuurlijk met daverend gejuich en algemeene stemmen, aangenomen. Eén betreft de aanvaarding van de hakenkruis- vlag als rijks-, nationale en handelsvlag, een tweede de scheiding der Duitsche burgers in twee groepen, waarvan de eerste naast plich ten ook rechten heeft, maar de tweede slechts plichten zonder rechten. Tot de eerste groep behooren, alle dienaren van de Duitsch natio- naal-socialistLsche idéé die van Duitsch of aanverwant bloed is. Dit zijn de rijksbur gers. De tweede groep omvat slechts „staats- aanhoorigen", en de Joden zullen zich daar in bevinden in gezelschap van herkende tegenstanders van den staat en van misda digers. De derde aangenomen wet betreft de Joden in het bijzonder. Huwelijken tusschen hen en Ariërs zijn ver boden. Desondanks gesloten huwelijken zijn nietig, ook indien zij in het buitenland zijn gesloten. Buiten-echtelijk verkeer tusschen Joden en Ariërs is verboden. Op overtreding van deze bepalingen staat tuchthuisstraf resp. gevangenisstraf; een maximum is niet aange geven. Joden mogen voorts geen vrouwelijke Ariërs beneden den 45-jarigen leeftijd in hun i huishouding laten werken. Het uitsteken van de rijks- of nationale vlag en het vertoonen van de rijkskleuren is hun verboden, maar het vertoonen van de Jood- sche kleuren is hun toegestaan. Op overtreding van deze punten staat een maximum van een jaar gevangenisstraf en een minimum dat zich tot boete bepaalt. Verder moeten minister Goering en de plaatsvervangende leider Rudolf Hess met den minister van Justitie voor de juridische en administratieve voorschriften zorgen, die ter uitvoering en aanvulling van de wet noodig zijn. De beteekenis van deze wetgeving is onmis kenbaar. De in de tweede plaats hierboven genoemde wet, die twee soorten burgers on derscheidt, laat geenerlei twijfel meer over. Er wordt een klasse van paria's ingesteld, van menschen die door den Staat officieel als minderwaardigen worden behandeld. En daartoe behooren a priori de Joden. De Staat stempelt hen als zoo minderwaardig dat hun huwelijk met een Ariër als een misdaad wordt bestraft. Wie zich als Nederlander indenkt in de be teekenis, die dit voor de Duitsche Joden moet hebben, voelt ontzetting en diep medelijden in zich rijzen. Als men als kleine minderheid (on geveer één procent van de bevolking van Duitschland) op dergelijke wijze door de meer derheid wordt gebrandmerkt moet dat ver schrikkelijk zijn. Het moet .erger doorwerken dan ooit tevoren in de wijze waarop men door die meerderheid wordt bejegend. Er zullen Jo den zijn die de kracht hebben zich boven deze officieele vervloeking te stellen. Maar er zullen er anderen zijn, vooral onder de kleine iuyden, wier zelfvertrouwen en geestkracht deze ontzettende blaam niet kunnen verwer ken. Men moet wel huiveren bij de gedachte aan tal van respectabele Joden, die alleen vanwege hun ras een "der gelijken trap krijgen Men moet ook wel huiveren als men denkt aan het lot van zooveel kinderen, onwetend ten aanzien van de wreedheden des levens, die zullen moeten -ondervinden dat zij als paria's mede zijn uitgestooten in de groep «van lager orde". De invloed van Julius Streicher is blijkbaar wel zeer groot; hij wenscht zichzelf ongetwijfeld geluk met zijn succes. Sommigen verwachten een nieuwen grooten uittocht van Joden uit Duitschland. Er zul len er wel meer uitwijken, maar een gróóten uittocht behoeft men niet te verwachten. He meesten zullen moeten blijven, terwille van hun gezin, om in leven te kunnen blij ven. Degenen die kans op een betrekking in liet buitenland hebben, of over kapitaalsbe- leggingen in het buitenland beschikken, zijn natuurlijk al heel schaarsch. Jonge Joden met veel ondernemingsgeest kunnen de wereld intrekken, als zij niet voor een gezin of voor hun ouders moeten zorgen. Kostwinners zullen genoodzaakt zijn te blij ven, en het te ondergaan. Voor de bittere, vernietigende werking van deze wetgeving zullen niet alleen de bovenge noemde ministers maar zal ook en vooral Julius Streicher zorgen. R. P. VELSER ZWEMINRICHTING. In de afgeloopen week van Zaterdag, 7 Sep tember tot en met Vrijdag 13 September wer den nog 650 baden genomen. Het hoogste aantal bezoekers werd geno teerd op Donderdag 12 September nl. 138, het laagste aantal op Vrijdag 13 September, slechts 37. IJMUIDEN. De jacht op de wolhandkrab. Vangst 40.000 K.G. per dag. Dat het gevaar van een invasie der Chi- neesche wolhandkrab in Noord-Europa geens zins denkbeeldig is, leert ons een bericht uit Duitschland. In de krabbenval (waarover reeds een uit voerig bericht in deze kolomen verscheen) van Garz aan den benedenloop der Havel worden eiken dag 40.000 K.G. krabben (is pl.m. 150.000 stuks) gevangeh. Voornamelijk in de maanden Juni, Juli en Augustus zijn de krabben zeer talrijk. Niet ver van de vangplaats worden de krabben vermalen en wederom als vischvoer in de rivier uitgestort. Zoo maken ze zich toch nog nuttig! Bij de vallen nabij Rathenow aan den Havel was de plaag zoo hevig, dat de brug gen en de toegangswegen naar de rivier met name 's nachts compleet met dezen visschersvijand bezaaid is, zoodat auto's letterlijk over krabben in plaats van keien reden. Zelfs vond de krab den toegang tot de laag gelegen appartementen der bewoners van Rathenow! Nieuwe krabben vallen zijn op andere ri- vierplaatsen in aanbouw. IJMUIDER BOTTER DOOR URKER BOTTER OPGEPIKT. De snurrevaad-botter IJM. 201 werd 150 mijl van IJmuiden door een Urker botter drijvende gevonden. Wegens gebrek aan stookolie kon de snurrevaad-visscher niet voort, waarom hij door den Urker botter op sleeptouw werd ge nomen, die hem veilig-in IJmuiden binnen bracht. BENOEMD TOT EE RE-OUDERLING. De heeren B. Slikkerveer en J. Falk, die resp. wegens gezondheidsredenen en wegens vertrek hadden bedankt als ouderling van de Ned. Hervormde Kerk, zijn in verband niet het belangrijke werk, door hen in deze func tie verricht, benoemd tot eere-ouderling. NU WEER EEN DA3IE3RIJWIEL. Mej. C. wonende alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar rij wiel, dat zij eenigen tijd in de Lagerstraat onbeheerd heeft laten staan. De bouw van de buizenfabriek. Een nieuwe weg en een nieuwe spoorlijn. Een eerste noodzakelijkheid voor de bui zenfabriek, wanneer deze eenmaal in werking is. is een korte spoorverbinding naar de hoog ovens, die de grondstoffen voor de nieuwe in dustrie moeten leveren. Deze eerste noodzakelijkheid behoort dan ook bij de eerste werken, die worden uitge voerd. Reeds spoedig nadat het besluit tot den bouw werd genomen, werd met het werk ten behoeve van de spoorlijn begonnen. Daar er 'n aanzienlijk niveau-verschil is moest voor de spoorlijn een nieuwe baan gegraven worden van het hoog gelegen terrein van de hoog ovens naar het lager gelegen terrein waarop de buizenfabriek wordt gebouwd. De sleuf hiervoor is thans zoo goed als uitgegraven, Deze nieuwe spoorlijn kruist den weg naar het bedrijf nabij het casino maar bereikt op het kruispunt bijna het niveau van het ter rein der buizenfabriek. Zoodoende was het noodig, de taluds van de sleuf voor de spoor lijn dwars door dezen weg te graven. Het werd dientengevolge noodzakelijk een nieuwen weg naar den hoofdingang aan te leggen. Ook hiermede is men thans bezig. Deze weg komt langs de spoorlijn recht op den hoofdingang af. Het oude gedeelte tusschen hoofdingang en Casino is dus afgesneden. Alleen is er een korte verbinding tusschen ouden en nieuwen weg. De nieuwe weg heeft het hoogovenbedrïjf iets dichter bij de bewoonde wereld gebracht, daar een stuk van den ouden weg is afgesne den en vervangen do'or. een korteren weg. HET VROOLIJKE WEEUWTJE". De IJ. O. V. Nu het winterseizoen een aanvang genomen heeft en de opvoeringsdata van Léhar's ope rette «Het vroolijke Weeuwtje" naderen, zijn de tooneelrepetities der IJmuider Operette Vereeniging in vollen gang. In de groote zaal van het Patronaatsgebouw ,waar echter geen opvoering zal plaats heb ben) zijn thans eiken Vrijdagavond de leden van de IJ. O. V. onder leiding der regie druk aan het oefenen. Op het grootendeels van alle coulissen ont dane tooneel verschijnen beurtelings de groote en kleine scènes, de koren hoofd- en bijrolspelers, allen natuurlijk nog in „civiel" Zoo wordt langzamerhand het raam gevormd waarin een goede uitvoering moet passen. Het muzikale gedeelte is reeds grondig bestudeerd zoodoende vormt nu de quaestie van een vlot ac.teeren de hoofdschotel der repetities. En deze studie is geenszins een lichte! Met de orkestrepetities zal eveneens deze week een begin gemaakt worden, want direc teur Vlessing wil ook hier de puntjes op de i's zetten. En zoo wachten we dus nu op de eerste aankondigingsberichtendat het vroolijke Weeuwtje haar intrede in IJmuiden's plan- kenland zal doen. Haar wacht zeker een groo te belangstelling. Ernstig zijn de zorgen Nieuwe hulp wordt in het vooruitzicht gesteld. De Koningin heeft in de Ridderzaal de troonrede uitgesproken, in tegenwoordigheid der leden van Eerste en Tweede Kamer der Staten'Generaal. De troonrede luidt: Leden der Sta ten-Generaal, In dezen zorgvollen tijd Mij wederom in Uw midden bevindend, gevoel Ik Mij gedrongen allereerst uiting te geven aan Mijne deelne ming in het lot van allen die onder den druk der tijden gebukt gaan. Inzonderheid ben Ik met deernis vervuld jegens hen die door werk loosheid getroffen zijn. Hoewel men nog niet zeggen kan, dat de internationale politieke toestand voor Neder land aanleiding geeft tot bezorgdheid en hoe wel het tot voldoening stemt, dat het vriend schappelijk karakter hetwelk onze verhouding tot de andere mogendheden pleegt te dragen ongerept bewaard bleef, volgt cle Regeering nochtans de ontwikkeling der verhoudingen in en met het buitenland met bijzondere nauw lettendheid. Zij hoopt dat de Volkenbond in staat zal blijken tegenstellingen in het leven der sta ten op te heffen en zij zal harerzijds doen wat mogelijk is om dit te bevorderen. De zware rouw waarin het Belgische vor stenhuis en het naburige bevriende Belgische volk opnieuw gedompeld werden vervult Mij met innige deelneming. De financiën van Rijk en gemeenten ver- eis'chen in toenemende mate de zorg der Re geering. De algemeene vermindering der wel vaart, zoowel elders als in het eigen land, is oorzaak van het nog steeds terugloopen dei- inkomsten voor de publieke kassen, terwijl te gelijkertijd de uitgaven voor instandhouding van de volkskracht toenemen. Het aantal mo gelijkheden tot verhooging der welvaart dus tot gezond financieel herstel door middel van nationale maatregelen is beperkt. Met name kunnen devaluatie van de munt of prijsgeven van den gouden standaard niet beschouwd worden als middelen die de volks gemeenschap als geheel baat zouden brengen. Ten einde ontwrichting der begrooting te voor komen, moet dus de arbeid tot herstel van het telkens weer verbroken evenwicht onaf gebroken worden voortgezet. Het streven naar beperkïng der uitgaven blijft daarbij op den voorgrond staan, waarbij in het bijzonder ook te denken valt aan beperking van de nog steeds aangroeiende spoorwegtekorten. Ech ter zal aan eenige verhooging van enkele be lastingen niet zijn te ontkomen wil de Over heid hare sociale taak kunnen blijven ver vullen. Ernstig zijn de zorgen, welke blijven druk ken op het Nederlandsche bedrijfsleven. Er zijn zeer weinig teekenen. en zeker geen daden die op een spoedigen terugkeer van een vrijer goederen- en kapitaalverkeer wijzen. Naarmate de moeilijkheden en belemmerin gen, welke onze buitenlandsche handel schier allerwege ondervindt, bestendigd blijven, zal een doeltreffende, snelle berichtgeving voor handel, nijverheid en scheepvaart tot een meer gebiedende noodzakelijk worden. Nagegaan zal worden, of het mogelijk zal zijn geleidelijk ae bestaande contingentee- ringsbepalingen te vervangen door andere maatregelen, welke evenzeerf steun aan het bedrijfsleven en behoud van werkgelegenheid beoogen, doch di niet het bezwaar medebren gen van de onvermijdelijke en ongewenschte verstarring van den handel. Ter bevordering van een verdere industria lisatie, zoozeer gewenscht. met het oog op werkverruiming, zal stelselmatig het onder zoek naar de mogelijkheden daarvan worden ter hand genomen in samenwerking met re gionale economisch-technologische institu ten en een maatschappij voor industrie-finan ciering. Nopens dit laatste zal een wetsont werp U binnenkort bereiken. In het kader van een doelbewuste industriepolitiek zal een wet, waarbij de vestiging van bepaalde nieuwe bedrijven afhankelijk wordt gesteld van de toestemming der Regeering, niet mogen ont breken. Voorstellen hiertoe zullen eveneens spoedig worden ingediend. Een wetsontwerp, houdende een regeling inzake vestigingseischen voor den midden stand, dat beoogt hulp te bieden aan dit zwaar getroffen nijvere deel der bevolking, wordt voorbereid. De toestand van het meerendeel onzer ree- derijen is dermate verergerd, dat ook voor het komende jaar steunmaatregelen voor de zeescheepvaart moeten worden genomen Daarnaast zal aan de binnenvaart- alsmede aan de Rijnvaart bijzondere aandacht moeten worden geschonken. Daar ook de Landbouw nog steeds een uiter mate moeilijken tijd doormaakt kunnen de reeds getroffen steunmaatregelen voorshands onmogelijk worden gemist. Deze steunmaat regelen zullen in toenemende mate zoo inge richt worden, dat een betere aanpassing van de voortbrenging aan de sterk verminderde afzetmogelijkheden verkregen wordt. In het bijzonder geldt zulks voor de veehouderij en den tuinbouw. Ook op het gebied van de Vis- scherij blijft hulp geboden. Maatregelen tegen noodlottige prijsdaling zullen hier moeten samengaan met de uitvoering van plannen tot bevorderin?; van den afzet en tot verbetering van het productieapparaat. Bijzondere aandacht zal worden gewijd aan de organisatorische en paedagogische vragen inzake het onderwijs, voor zoover deze op het terrein van de Overheid liggen. De juiste en diepere kennis en de zuivere uitspraak van onze Nederlandsche taal zal daarbij ook ver der bevorderd worden. Ook in het komende jaar zal de Regeering krachtig blijven optreden tot beperking van het euvel der werkloosheid en tot leniging van de gevolgen er van. Mede daartoe zullen gel den worden aangevraagd tot voortzetting van de inpoldering van het IJselmeer en tot aan vulling van het Werkfonds. Meer dan gewone aandacht zal worden geschonken aan het zoo beklemmende vraagstuk der jeugdwerkloos heid. De economische en financieele toestand m de overzeesche gewesten blijft met uitzon dering van Curagao waar deze bevredigend is te achten nog steeds groote zorg eischen. Al zal in Nederlandsch-Indië, naar gehoopt mag worden, over 1936 een begrootingstoe- stand worden bereikt waarbij althans toene ming van schuld voorkomen wordt, toch kan verdere aanpassing van de uitgaven bij de inkomsten niet achterwege gelaten worden. De groei van de inheemsche industrialisatie is aanvankelijk niet onbevredigend. Ook zijn er teekenen, dat de belangstelling van Ne derlandsche zijde voor de stichting van in- dustrieele -ondernemingen in Indië begint te ontwaken. In het afgeloopen jaar zijn tal van maat regelen genomen om het goederenverkeer van Nederland naar Indië te bevorderen. Ook voor het verkeer in omgekeerde richting geschiedde zulks, terwijl meermalen een gelegenheid zich voordeed waarbij Nederland kon helpen om den afzet van Indische producten naar elders te bevorderen. Op dien weg zal worden voort gegaan. Met het oog op de gewijzigde internationale toestanden zullen U voorstellen worden gedaan tot het treffen van eenige bijzondere voorzie ningen in zake de middelen tot verdediging van het Koninkrijk. Naast de voorzieningen welke verband hou den met de maatregelen die reeds genoemd werden, stelt de Regeering zich voor in dit zittingjaar onder meer aanhangig te maken: voorstellen tot wijziging van sommige bepa lingen der Grondwet en een ontwerp van wet lev voorkoming van particuliere machtsvor ming op het terrein der overheidstaak. Voorts zal worden voorbereid een herziening van het vreemdelingenrecht mede in verband met het vluchtelingenvraagstuk. Met dankbaarheid kan Ik vaststellen, dat Leger en Vloot, zoomede ambtenaren en het onderwijzend personeel van allerlei geleding, in groote meerderheid, zoo hier te lande ais in de Overzeesche gewesten, ondanks de ook van hen gevorderde offers, met toewijding hunne vaak zoo inspannende taak blijven ver vullen. Ook in het komende zittingjaar zal weer veel van Regeering en Kamers gevergd wor den. Met de innige bede dat de Almachtige God ons allen de kracht en de wijsheid schen- ke, die Hij alleen geven kan en dat Zijn on misbare zegen op ons werk moge rusten, ver klaar Ik de gewone zitting der Staten-Gene- raal geopend. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Meisje op den Velsenschen pontsteiger doodgereden. Viel van haar fiets voor het achterwiel van een vrachtauto. Onze Prijsvraag. Voor onze lezers, die geantwoord hebben op onze vraag, wie het eerste doelpunt voor de eerste en tweede klas clubs in Haarlem en omgeving zouden maken, deelen wij mede, dat de namen van de volgende spelers, die daar voor zorgden, reeds bekend zijn: voor Haarlem: Smit; voor R. C. H.: Hoogendooran; voor V. S. V.: G. Michel; Voor E. D. O.Goemaat: voor Bloemendaal: Van Gelder; voor KlnheimMichel Jr. Zooals onze lezers weten moet voor Storm vogels en H. F. C. nog gescoord worden. „DE BLIJDE BOODSCHAP". GOUDEN JUBILEUM VAN Donderdag 19 September as. zal de Gerefor meerde Zondagsschool Vereeniging „De blijde Boodschap" te IJmuiden-Oost, haar gouden jubileum herdenken. Dit jubileum zal des avonds in de Gerefor meerde Kerk aan den Velserduinweg worden herdacht. Als spreker zal optreden Ds. Taze- laar van Rotterdam. Verder is er zang van een dameskwartet en zal de pastor loei Ds. van Teylingen het slotwoord spreken. Van de gelegenheid, het Zondagsschool-be stuur geluk te wenschen zal ongetwijfeld een druk gebruik worden gemaakt. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn heden Dinsdag radio-telegrafisch te bereiken via het kust- sta tion Scheveningen-Radio Alchiba, Alcyone, Aldabi, Alpherat, Chr. Huygens, Costa Rica, Crijnssen, Indrapoera, Johan de Witt, Kota Agoeng, Kota Radja, Kota Nopan, Poelau Bras, Poelau Laut, Poelau Tello, Rotterdam H. A. L., Slamat, Staten dam, Stuyvesant, Veendam. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 496 bouwvakax-beiders, 334 metaalbewerkers, 47 kantoorbedienden, 27 huisbedienden, 34 hout bewerkers, 24 landarbeiders, 404 zeevissehers haven. en transportarbeiders, 646 losse- en fabrieksarbeiders en 293 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 11 bouwvakarbeiders, 38 metaalbewerkers, 17 kantoorbedienden, 11 huisbedienden, 42 losse- en fabrieksarbeiders en 6 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2430. Gistermiddag is bij het pontveer een tragisch ongeluk geschied. Door een droevige samenloop van omstandig heden is n.l. de 17-jarige Roza Bink horst, wonende Koningsweg te Velsen- Noord onder een zwaar beladen vrachtauto geraakt en gedood. Het meisje kwam van een naaischool in Driehuis, welke zij geregeld per rijwiel be zocht. Welgemoed keerde zij van haar naai lessen bij de Zusters naar huis terug. Aan den steiger lag de pont al gereed, waarmede zij het kanaal zou oversteken. Zij was een der eer sten die den pontsteiger opreed. Het was erg druk met het verkeer. Toen Roza op den steiger reed, kwam naast haar een groote vrachtauto met een vracht bana nen voor Beverwijk. Het meisje, wellicht zenuwachtig geworden doordat de auto vlak langs haar heen kwam, kwam in botsing met de leuning van den steiger, verloor haar even wicht en viel opzij naar links. Het gevolg was ontzettend. Vlak voor het achterwiel schoot zij onder de auto. Een hevig gegil weerklonk. De vele voet gangers en wielrijders, die het meisje zagen vallen, deinsden ontzet achteruit want zij be grepen, dat hier een ontzettend ongeluk stond te gebeuren. En zoo was het dan ook. Het rechter-achterwiel van den zwaren wagen ging het arme meisje over het lichaam. Spoedig schoten toen de menschen toe. Helaas, geen hulp zou meer baten. Dr. Roos man, die werd geroepen, kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd per ziekenauto naar het Antonius-Zie- kenhuis overgebracht. Het spreekt vanzelf, dat het ongeluk dat op een der drukste uren van den dag geschiedde, een algemeene ontsteltenis teweeg bracht. Spoedig na het ongeval was er echter vol doende politie aanwezig om het verkeer te regelen, hetgeen zeer noodig was, omdat er een geweldige opstopping ontstond. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Men schrijft ons: Evenals vorige jaren bestaat het plan we derom een cursus in E.H.B.O., onder leiding van dr. J. Mac Daniël, te organiseeren, mits de deelneming behoorlijk is. Het is daarom noodzakelijk, dat de leden, die van de gelegenheid gebruik wenschen te maken, om zich te bekwamen in hun hulp- biedende taak, dit even ter kennis brengen van den secretaris vóór 1 October a.s. Alle leden, zoowel werkende als ondersteu nende, kunnen zich voor het volgen van den cursus opgeven. Hoe grooter de deelneming, hoe verheugender voor het bestuur en voor den arts-leider. Geeft u dus allen op! Ook de leden, die reeds een diploma bezitten. Het is noodzake lijk, het geleerde niet te vergeten. Plaatsgenooten, die van de gelegenheid om grondig E.H.B.O. onderricht te krijgen ge bruik zouden willen maken, kunnen dit doen door zich op te geven als lid. De contri butie bedraagt f 1 per jaar. Zij, die prijs stellen op het behalen van het diploma van het „Oranje Kruis", zijn ver plicht f 1 examengeld te storten. De betaling kan ook in gedeelten geschieden. Binnenkort zal tevens een aanvang worden gemaakt met de zwemoefeningen in Stoop's Bad te Bloemendaal. Deze oefeningen worden gehouden in samenwerking met de Blo-emen- daalsche Reddingsbrigade en zullen plaats vinden op Zondag van 12 uur nam.. Leden, die wenschen deel te nemen aan de oefeningen, dienen dit op te geven aan den secretaris, daar het bestuur te voren moet weten op hoeveel deelnemers gerekend kan worden. Over het nut en de noodzakelijkheid voor onze werkende leden om de zwemoefeningen bii te wonen, behoeven wij niet uit te weiden, Dit is bekend genoeg. Wij rekenen er op, dat een flink aantal zich zal aanmelden. SANTPOORT. R. C. BREDERODE. Het 1ste elftal, dat Zond-g voor het eerst in zijn hoogere krts uitkrto-n. heeft de cci.i- pet-itie uitstekend ingezet door een 8l-ovej> winning op Kinheim 5 te behalen. 4 Ook het 2de elftal was goed op dreef er, Iwist met 43 E.D.O. 7 te kloppien. Het derde elftal bracht het er minder goefij af. Het verloor niet 112 van Schoten 5.-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1