HET NIEUWE AVONDBLAD Taalles. BERICHT 20e JAARGANG No. 275 WOENSDAG 25 SEPT. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM er, ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIëN1—5 rebels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe KA.V.- Bank te Schiedam. De Machtige Oceaan. Er is weer een aviateur den Atlantischen Oceaan overgevlogen. Hij heet Felix Waitkus en is een Lithauer. De republiek Lithauen kan dus nu ook bogen op een landsman, die deze moedige daad heeft bestaan. En verder heeft de zaak eigenlijk niets te beteekenen. Het is de 42ste geslaagde overtocht geweest van den Noordelijken Atlantischen Oceaan met een toestel, zwaarder dan de lucht. Maar deze mach tige Oceaan wordt nog geenszins door de men- schelijke luchtvaart-techniek beheerscht. En toch is het nu al zestien jaar geleden, dat hij voor de eerste maal werd overgevlo gen. Na eenige mislukte pogingen van anderen slaagden de twee Engelsche officieren Alcock en Brown in 1919. Het duurde acht jaar veel dappere kerels bekochten in die periode de poging met hun leven eer de tweede vlucht over den Noordelijken Atlantischen Oceaan slaagde. Dat was die van Lindbergh, die in zijn eentje het waagstuk volbracht. En daarna volgden er velen, en verdwenen er ook nog vrij velen. Nu, na zestien jaar, zijn er tweeënveer tig vluchten geslaagd. Maar van de instelling van een geregelden Oceaan-dienst met vlieg tuigen is nog geen sprake. Wel heeft het prin cipe lichter-dan-lucht, vertegenwoordigd in de Duitsche Zeppelin, die nu al zeven jaar oud is, het in dit jaar tot een veertiendaagschen dienst, van April, tot October, over den Zui delijken Atlantischen Oceaan gebracht. Veel minder gevaarlijk dan in 1919 is het oversteken van den Noordelijken Oceaan per vliegtuig niet geworden. De motoren zijn ver beterd, de weerberichten zijn betrouwbaarder, de ervaring van tientallen voorgangers staat aan tegenwoordige Oceaanvliegers ten dienste, maar nog altijd moet er een dosis geluk bij komen om het feit te volbrengen. Helpt For- tuna niet, dan komt zélfs de beste piloot, om. zooals meermalen bewezen is. De prestatie van Waitkus houdt dan ook niet meer in dan een persoonlijk succes voor hem, en ook voor Lithauen, omdat het menschdom zoo kinder - lijk blijft dat het de waarde van dergelijke moedige daden aan nationaliteit wil verbin den. Kinderlijk is het, want wij weten allang dat geen enkele natie het monopolie van moe dige daden Tieeft, en dat ieder volk mannen bezit, die tot zulke dingen in staat zijn. Intusschen kan men uit deze Oceaan historie afleiden, dat de luchtvaart zich tech nisch niet zoo snel ontwikkelt als dat vaak wel lijkt. Men heeft het bestaande vliegtuig type, dat in wezen in al die jaren hetzelfde is gebleven, wel veel verbeterd in détails, en het geschikt gemaakt voor geregelde diensten op lange afstanden mits de étappes niet te groot zijn, maar duidelijk blijkt dat de mogelijk heden van het type-zelf tenslotte toch be grensd zijn. Non-stop vluchten op zeer lange afstanden vereischen niet alleen zeer bekwame vliegers, maar ook de vriendelijke medewer king van het Lot. Het blijven waagstukken. Daarom is de prestatie van den Lithauer Felix Waitkus, met allen eerbied voor 's mans avontuurlijken geest en moed, eigenlijk in hoofdzaak een aanleiding om te constatee- ren, dat na zestien jaar de Macht van den Oceaan nog niet overwonnen is en dat de vliegtuig-techniek zich niet zoo snel heeft ont wikkeld als indertijd door velen voorspeld werd. In 1919 waren zij misschien nog niet zoo uitbundig in hun voorspellingen, ip. 1927, na Lindbergh's vlucht, werden zij het zeer zeker. Er komt bij, dat 1935 wel zeer vele waar schuwingen heeft gegeven om het bereikte niet te overschatten. Wij Nederlanders zijn daar ook ruimschoots mee bedeeld. Behalve de reeks rampen die de K. L. M. heeft ge troffen is daar o.a. het ongeluk geweest, dat jhï. Sandberg het leven kostte en nu pas weel de noodlanding van een der vliegtuigen van de carteerings-expeditie voor Nieuw-Guinea. Ook in sommige andere landen maakt de lucht vaart een stormachtig jaar door. Engeland heeft pas weer in spanning geze ten over Campbell Black, wiens non-stopvlucht naar Kaapstad is mislukt. Gelukkig is hij zelf er goed afgekomen. Waitkus zelf, de Oceaan vlieger, is eigenlijk niet in zijn plan geslaagd, want hij had naar Lithauen willen doorvlie gen. Hij heeft in het Iersche graafschap Mayo een noodlanding moeten maken. Al deze gebeurtenissen te zamen geven de aanwijzing, dat de grens der mogelijkheden van het bestaande vliegtuigtype bereikt is en dat de techniek nieuwe wegén zal moeten inslaan als zij meer wil bereiken. Natuurlijk wil zij meer bereiken. Maar er is nog niet gevlogen in de stratosfeer. De Autogiro de la Cierva, die bijna verticaal kan opstijgen en dalen, is nog niet verder ontwikkeld dan een klein sport-toestel. En het vliegen met Die selmotor is ook nog niet verwezenlijkt. Zullen er nieuwe ontdekkingen in andere richting komen? Zal het vliegtuigtype wel licht gewijzigd worden? De tijd schijnt rijp Voor nieuwe dingen; het proces is een beetje tot stilstand gekomen. R. P. IJMUIDEN Het jubileum van de afdeeling IJmuiden van den Ned. Bakkersbond. Een schitterend geslaagde feestdag. Onder groote belangstelling vierde de afd. IJmuiden van den Nederlandschen Bakkers- bond gisteren haar 25-jarig jubileum. Van vele zijden mocht het bestuur blijken van medeleven ontvangen, hetgeen zijn uitdruk king' vond in de vele bloemen. Des middags 2 uur recipieerde het bestuur in Hót-el Nummer Eén, hetgeen geschiedde achter een haag van fraaie bloemstukken, waarin de koningin van onze herfstbloemen, de chrysant rijk vetegen'woordagd was. De bestuursleden, de heeren P. Bais, H. Sohi en Jac. Gorter mochten tal van gelukwenschen in ontvangst nemen. De rij van' sprekers werd geopend door den heer W. Meijer van Heemskerk, die gelukwen schen aanbood namens de saneeringscommis- sie. De saneeringscommissie, aldus de heer Meijer is de afdeeling IJmuiden veel dank verschuldigd. Toen de toestand in het bak kersbedrijf slecht werd door het verminderd broodgebruik en er vele bakkers kwamen, die alle middelen te hulp namen om hun debiet op peil te houden, was de afdeeling IJmuiden zoo actief, om een saneeringscommissie in het leven te roepen. Ook de afdeelingen Heems kerk en Beverwijk sloten zich hierbij aan. De saneering heeft ongetwijfeld nuttig werk ver richt en cmdat de afdeeling IJmuiden drie leden hee^t afgestaan en haar voorzitter te vens voorzitter van de saneeringscommissie is, is hier een woord van hulde op zijn plaats Spreker prees de prettige samenwerking, die er toe leidde, dat veel nuttig werk kon worden verricht. Vooral door de bekwame en onpar tijdige leiding van den voorzitter kon zoo goed worden gewerkt. Spreker bracht ook de beide andere bestuursleden de heeren Sohl en Gorter hulde voor hun werk. De heer S. P. J. Stevens, sprekende namens de R.K. Bakkerspatpppnsvereeniging noemde het een voorrrecht, dat hem door de R.K. Bak kerspatroons wa.s opgedragen de jubileerende vereeniging geluk te wenschen, te meer omdat beide vereenigingen steeds door nauwe ban den verbonden zijn geweest. Spreker wenschte de afdeeling nog vele jaren toe en hoopte, dat de samenwerking nog lange jaren bestendigd mag blijven. Hij bracht den voorzitter hulde voor zijn leiding. In zijn dankwoord tot deze sprekers zeide de voorzitter, dat niet hem, maar de afdeeling hulde toekomt. De activiteit kwam in het bij' zonder van den secretaris. Het is hem een groot genoegen, met de leden van de sanee ringscommissie en met het bestuur der R.K. Bakkerspatroons vereeniging te mogen samen werken. Spreker heeft het als een gemis ge voeld dat de R.K. bakkers uit de vereeniging zijn getreden, omdat ook zij veel voor de af deeling hebben gedaan, in het bijzonder de heer Stevens als secretaris. Namens de Nederl. Gist- en Spiritusfabriek werd het bestuur gecomplimenteerd door den heer Grimpelman, die den voorzitter een voor zittershamer aanbood. De heer H. Meijer te Velsen bood als oud lid en collega zijn gelukwenschen aan. Hij dacht terug aan den tijd toen hij nog secre taris van de afdeeling was. Hij heeft toen op buitengewoon prettige manier samengewerkt, ook met de andere bestuursleden. Spreker herinnerde aan de moeilijke tijdens der bak kers in de mobilisatie jaren. Alles kwam toen neer op de afdeeling, speciaal op den voorzit ter. Steeds wist deze de zaken in goede banen te leiden. Hij hoopte, dat de verstandhouding tusschen beide vereenigingen steeds een goede mag blijven. Namens het bestuur van het gewest Noord- Holland van den bond voerde de heer K. Kui per van Wormerveer het woord. Ook namens het gewest werd den voorzitter een voorzitters hamer overhandigd. De heer Zuiddam complimenteerde namens de afdeeling IJmuiden van de Nederl. Ver eeniging van arbeiders, de heer Oudiakker namens de afdeeling IJmuiden-Velsen van de Christelijke werknemersorganisatie. De heer H. C. Kloet te Haarlem bracht, bij verhindering wegens ziekte van den voorzit ter de gelukwenschen over van het bondsbe- stuur. Ook deze spreker getuigde van de goe de samenwerking. De heer van der Blom sprak namens de Meelfabrikanten der Nede-rlandsche Bakkerij en namens de hoofdredactie van het Bonds blad. Ook burgemeester Kwint complimenteert. Burgemeester Kwint, die eveneens ter re ceptie kwam, sprak daarna eenige waardee- rende woorden. Ook het gemeentebestuur, al dus de burgemeester, heeft behoefte, zijn ge lukwenschen aan te bieden. Met belangstel ling heeft spreker gelezen, wat de pers over het jubileum heeft geschreven. Alhoewel spre ker nog slechts korten tijd in de gemeente is "ii zoodoende nog weinig van de afdeeling weet, heeft hij toch kunnen constateeren, dat het brood nergens zoo lekker is als hier (ge lach). Het zijn wellicht moeilijke tijden, maar dit mag toch geen reden zijn, om dit zilveren jubileum niet feestelijk te vieren. De burge meester sprak ten slotte den wensch uit, dat het bestuur nog lange jaren de leiding in han den mag houden. Ook deze sprekers werden met eenige vrien- ldelijke woorden door den voorzitter beant woord. In het bijzonder dankte de heer Bais den burgemeester voor zijn tegenwoordigheid. De burgemeester heeft nog niet lang in onze gemeente vertoefd, maar spreker heeft ge- (Tiaar het Alg. Hbld verneemt, hebben vele vooraanstaande Bel gische families, het voorbeeld van koning Leopold volgend, haar kinderen naar Nederland gezon den, om een grondige kennis van de taal op te doen.) Welkom, welkom kleine kleuters In 't voor jullie vreemde land, Speel hier prettig, ook al is het Wel wat laat voor Noordwijk's strand. Speel, en leer daarbij al spelend Onze werklijk mooie taal, 't Is een basis voor de toekomst Voor je geestlijk arsenaal. En het kweekt voor later jaren Wederzijdsche vriendschap aan, Waardoor wij als goede buren In de levensstormen staan. O, wij kunnen jullie leer en. Hoe je onze taal goed spreekt, Dat 's een kennis waaraan velen Onder ons het niet ontbreekt. Maar als 't aankomt op het schrijven, Tja, dat is een tweede punt, Waar je sinds ons marchandeeren, Niet zoo op vertrouwen kunt. Hoe je Nederlandsch moet spreken, Daarin zijn w' .een heele Piet, Hoe je Nederlandsch moet schrijven, Dat weten we zelf nog niet. P. GASUS. merkt, dat de burgemeester veel belang stelt in de visscherij en de industrie. Thans blijkt, dat ook het bakkersbedrijf zijn belangstelling geniet. Spreker hoopte, den burgemeester nog vele jaren hier te mogen zien. Verder werd neg gecomplimenteerd namens de directie der Stoommeelfabriek „Holland" terwijl een -telegrafische getokwensch was ont vangen van het Station voor Bakkerij en Maalderij te Wageningen. Na afloop van de receptie vond een feest- vergadering plaats, daarna een diner. De fees telijkheden werden- besloten niet een uitste kend geslaagden feestavond, eveneens in Hó- tel Nommer Eén. NUTSBIBLIOTHEEK. Men schrijft ons: Eenige dagen geleden werd de aandacht ge vestigd op de opening der Nutsbibliotheek en in het vooruitzicht gesteld dat een advertentie den juisten datum van opening zal vermelden. Welnu deze advertentie is heden geplaatst. Hieruit blijkt dat op 2 October de lezers zich kunnen aanmelden. Tevens blijkt dat de Commissie de lezers in 3 groepen wil plaatsen; er zijn n.l. boeken voor volwassenen, boeken voor jongens en meisjes boven 16 jaar en er zijn boeken voor jongens en meisjes onder de 16 jaar. Dit is daarom gedaan om zooveel mogelijk voor eiken leeftijd het geschikste en ge- wenschte boek te verkrijgen. Voor de eerste twee groepen, dus voor volwassenen en jon gens en meisjes boven 16 jaar, is de prijs als vroeger voor volwassenen en voor de derde groep, dus jongens en meisjes beneden 16 jaar, is de prijs als vroeger voor jongens en meisjes. Verder verzoekt men ons vooral het navol gende onder de aandacht der lezers te willen brengen, n.l. dat er een regeling getroffen is, dat bij binnenkomst elke lezer een volgnum mer krijgt, zoodat een ieder op zijn beurt van binnenkomst geholpen wordt, en het tusschen- dringen van jeugdige lezers die wat erg voort varend zijn, voorkomen wordt en dus aan den wensch der lezers kan worden voldaan. Wanneer de lezers nu zelf medewerken deze regeling door te voeren, dan kunnen onaange naamheden worden voorkomen en loopt alles op rolletjes. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van M-ej A. de Vries van beroep pensionhoudster, wonende te Haarlem Om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholische drank in de benedenzaal van het perceel Hobbema- straat no. 16 te IJmuiden. Vóór 8 October 1935 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. Visscherijnieuws in een notedop. Nieuwe visschershaven in Denemarken. De Deensche directie der visscherij en heeft een plan uitgewerkt tot het stichten van een nieuwe visschershaven in de Odense-fjorden en wel te Bregnör. De kosten zullen 120.000 kronen bedragen, waarvan het gemeente bestuur van Odense een vierde deel zal bij dragen. Naar zee. De Zeehond IJM. 70 zal Donder dag naar zee vertrekken. Heden vertrekt de Derika 7 IJM. 417. Niet gelost. De Odin, die Dinsdagmorgen binnenkwam met 900 m. makreel, heeft niet gelost, vermoedelijk in verband met het feit, dat dien dag reeds veel makreel aan den af slag was. Groote aanvoer van consignatievisch. Door importeurs werd Dinsdag verkocht een partij groote heilbotten. Er waren exemplaren bij van 70 a 80 K.G. Tevens werden verkocht 20 kistjes schelvisch, aangevoerd uit Noorwegen. In een zeilkano de haven uit. Roekeloos avontuur, dat wellicht spoedig een tragisch einde vond. (onv.) uitgetrokken voor het verwijderen van reclame enz. van muren en straten en f 1600 (onv.» voor het plaatsen en onderhouden van waarschuwingsborden en wegwijzers. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. M. LoogmanSpil, d., Wijker- straatweg 39rd., Velsen N. W. G. Hammega— van Kampen, z., Marnixlaan 9, Driehuis. C. StrandersVogel, d., Wulverderlaan 12, Sant poort. J. M. J. Pirovano—Scholte, d., Water- vlietstraat 52, Velsen N. A. Th. van Hooff— Bimmerman, z., Mahustraat 43, IJmuiden. J. B. J. van Damme—Enzerink, d., Terrasweg 37, Santpoort. Overleden; P. Wagenaar, 1 dag, zoon van J. Wagenaar, Kluyskenslaan 4, Santpoort. H. J. W. Hendrikse, 25 jaren, echtgenoot van D. F. Popall. Torricellistraat 6, IJmuiden. J. Berghauser, 76 jaren, echtgenoote van L. Witvliet, Adrianastraat 5, IJmuiden. A. Visser, 59 jaren, echtgenoote van G. Houtwipper, Tas manplein 17, IJmuiden. Duin in zijn zeilkano in de haringhaven. Het is lang niet van gevaar ontbloot, des zomers in een kano langs de kust te varen. Zooiets te doen in dezen tijd van het jaar is zeer zeker een gevaarlijke onderneming. Nog gevaarlijker, zelfs roekeloos wordt het wan neer men ddt onderneemt in iets, dat nauwe lijks een vaartuig genoemd kan worden. Een plaatsgenoot, zekere W. Duin, sedert geruimen tijd werkloos en verstoken van steun, heeft het aangedurfd in een zeilkano, waar van alleen het geraamte uit -hout, de wand verder uit zeildoek bestond, een geheel onzee waardig notedopje dus, de Noordzee op te gaan. Hij hoopte daarmee, in Zuid Frankrijk te komen om daar gelegenheid te zoeken om naar Zuid-Afrika te gaan om werk te vinden. Zaterdag-morgen half elf is Duin uit de Ha ringhaven vertrokken. Zijn kano was voorzien van een primitief zeiltuig. Voorts had hij aan boord wat dekens, een liter water en levens middelen voor een dag of vijf. Het weer was toen vrij gunstig. Met de vooreb en een guns- tigen wind koerste hij in Zuidelijke richting. Tot nu toe heeft men niets meer van Duin vernomen, zood-at de kans groot is, dat hem een ongeluk is overkomen. Want reeds Za terdagavond werd het weer ongunstig. Deze onderneming moet ongetwijfeld als een wanhoopsdaad worden beschouwd. De man was geheel zonder middelen van bestaan en tegenover kennissen had hij gezegd, dat dit het eenige was, wat hem overbleef. Want alle pogingen om werk of steun te krijgen hadden schipbreuk geleden. VELSEN Uit de Gemeentebegrooting. Wat kost de openbare veiligheid? Hoofdstuk II der gemeentebegrooting, open bare veiligheid, sluit met een nadeelïg slot van f 209.325.63. Onder dit hoofdstuk valt echter niet alleen de politie, doch ook de brandweer en de straatverlichting. De totale kosten voor de politie vergen een bedrag van rond f 150.000. Verder dient nog te worden opgemerkt, dat ook de f 1500 uitgetrokken voor den luchtbeschermingsdienst en de f 1200 voor de burgerwacht onder dit hoofdstuk zijn opge nomen. Hieronder volgen eenige der belangrijkste posten van dit hoofdstuk: Jaarwedde van den commissaris f 5500 (onv.), belooning van de inspecteurs, dienaars en verdere beambten van politie f 118.626.50 (v.j. f 111.987.07). In de raming is gerekend op de aanstelling van 1 inspecteur en 2 verkeers agenten. Kosten van buitengewone tijdelijke politiediensten (zeestrand) f 2000 (onv.). Klee ding en uitrusting der politiedienaars f 9300 (v.j. f 9140), kosten van wachtgebouwen en bureaux, alsmede licht en brandstoffen f 4102 (v.j. f 3259), bureaubehoeften f 800 (onv.) kosten van telefoon en telegraaf en van radio- telefonische en telegrafische berichtgeving f 1450 (v.j. f 1600), reis- en verblijfkosten f 225 (v.j. f 300), bewaring van gearresteerden f 380 (v.j. f 430), reisgeld voor passanten enz. f 250 (v.j. f 225). Voor rekening van de brandweer komen de volgende posten: belooning en premiën aan brandmeesters en brandspuitlieden f 3135 (onv.), onderhoud van brandbluschmiddelen en reddingsmiddelen f 3250 (f 3400), toezicht op schoorsteenen, stookplaatsen en hooiber gen f 160 (onv.) Voor de straatverlichting is uitgetrokken f 45.700 (v.j. f 42.300). Dit bedrag is samenge steld als volgt: rente van geldleeningen f 2.796.06, afschrijvingen f 3.752.40, te betalen aan het P.E.N 8% van f 74.000 f 5920, admini stratiekosten f '500, stroomverbruik f 23-000.. vastrecht a f 1 per lichtpunt f 1800, nieuwe lampen f 3000, vernieuwing reflectors, boven stukken en straatoverspanningen f 2000, on derhoud der verlichtingstoestellen, het plaat sen van nieuwe lampen, kleine reparaties, schilderwerk enz. f 2431.54. Op hoofdstuk III is voorts o.a. nog f 500 SANTPOORT. NOG EEN INBRAAK. Behalve op de beide in ons blad-van Maan- deg vermelde plaatsen is voorts nog ingebro ken in een woning in de Hoofdstraat, waar door vernieling van een glasruit een raam is geopend. De bezoekers hebben voor-, achter- en zij kamer van de benedenverdieping doorzocht. Ook hier wordt niets vermist. Bij alle inbraken zijn verschillende gouden en zilveren voorwerpen onaangeroerd ge bleven, waaruit blijkt, dat het den daders uit sluitend om geld te doen is geweest. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. FAILLISSEMENTEN. De volgende faillissementen zijn uitgespro ken door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, op 24 September. 1. J. Sietses, aannemer, wonende te Haarlem, Korte Houtstraat 8rood. Curator: Mr. P. Tide- man te Haarlem. 2. J. F. van der Wel, groentenhandelaar, wo nende te Heemskerk, Hoogdorperweg 6. Cu rator: Mr. E. van Tuinen te Beverwijk. 3. P. Verduin, garagehouder en rijwielhan delaar, wonende te IJmuiden-Oost, Willems- beekweg 43. Curator; Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 4. J. Roeland, timmerman, wonende te Haarlem, Celebesstraat 21. Curator: Mr. F. van der Goot. te Haarlem. 5. G. Wigghert, tuinder, wonende te Haar lem-Noord, Rijksstraatweg no. 267. Curator: Mr. J. Deenik te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. S. J. Pit alhier. Definitieve surseance van betaling werd ver leend aan: 1. de N.V. Industrieele Papiermaatschappij „Impany", gevestigd te Haarlem, Spaamwou- derstraat 38—40, voor den tijd van 1 jaar, in gaande 4-7-1935. Bewindvoerder: Mr. J. G. Steneker te Amsterdam. 2. de N.V. Handelsbureau C. Uylenhoed, ge vestigd te Haarlem, Nieuwe Gracht 55a, voor den tijd van 6 maanden, ingaande 6-8-1935. Bewindvoerder: Mr. A. Bruch, advocaat en procureur te Haaidem. Vernietigd werd het faillissement van; de Vennootschap onder de firma garage Gebrs. Polderman, gevestigd te Haarlem en van hare individueele leden: A. J. en J. Polderman, bei den te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. J. N. Langendijk, te Wijk aan Zee en Duin aan den Arendsweg. Curator: Mr. L. Ali Cohen alhier. 2. Chr. Duyn, los werkman, te Hoofddorp. Parklaan 51. Curator: Mr. L. Ali Cohen alhier. 3. de N.V. „MIRA", Bouw- en Exploitatie Maatschappij, gevestigd te Haarlem aan de Riviervischmarkt no 11 rood. Curator: Mr. G. E. Mellema alhier. 4. P. Duif Jr., waschbaas te Zaandam. Cu rator: Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. 5. Fr. Demmenie, handelaar, te Haarlem. Tetterodestraat 31. Curator; Mr. J. van der Vegt alhier. 6. A. B. Wagemaker, voorheen meubelmaker te Haarlem, Schagchelstraat 42rood. Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. 7. H. Bottelier, schilder te Haarlemmerliede c.a., Bouduinlaan 1. Curator: Mr. J. Hoog, al hier. 8. B. Oldenburg, rijwielhandelaar to IJmui den, Huygenstraat 13. Curator: Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 9. J. M. Klemjan. garagehouder, te Aerden- hout, gemeente Bloemendaal, J. W. Frisolaan 9a. Curator: Mr. A. van Leyenhorst alhier. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst: 1. P. Gort, vroeger slager, te Heemstede, Binnenweg 88a. Curator: Mej. Mr. C. H. Deknatel, alhier. 2. G. Vellema, vrachtrijder te Beverwijk. Curator; Mr. J. A. Sanders te Beverwijk. 3. H. Brouwer te Haarlem, Kamerlingh Onnesstraat 2. Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet alhier.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1