KENNEMER THEATER Sport-Varra. BEVERWIJK Amateur-fotografen. Doelbewust fotografeeren. Dinsdagavond opende de Beverwij ksche Amateur Fotografenvereeniging het winter seizoen met een bijeenkomst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, waarin de heer G. Jorna. secretaris der Nederlandsche Amateur Foto- grafenvereeniging een lezing hield over het onderwerp Doelbewust fotografeeren". Voor deze lezing bestond veel belangstelling. De voorzitter de heer Th. M. Blikslager herin nerde in zijn openingswoord aan de Foto-sa lon „Focus" te Amsterdam en aan den slui tingsdatum, 5 November, van den ouderlin gen wedstrijd om de wisselplaquette. Vervol gens deelde spr. mede. dat op 8 Oct. een le denvergadering zal worden gehouden en op 19 November de jaarvergadering. De heer Jorma begon zijn causerie met er op te wijzen, dat de fotografie als gevolg van de ongenieuse toestellen wat betreft het ver diepen en het zich uitleven in de fotografie, een gevoeilige klap heeft gekregen. Voor de vereeniging is veel vruchtbaar werk te doen omdat zij tegen deze vervlakking moet strij den. De grondbeginselen waaraan een goede foto moet voldoen, moeten worden nageleefd om te komen tot een goed beeld. In de klein- beeld-camera ziet spr. een instrument, dat alleen in de hand van een geroutineerd wer ker voldoening zal schenken. Deze camera werkt echter niet in de richting, die de ama teur-fotografen moet hebben. Spr. vond bier ceiegenheid. om te wijzen op de mooie re sultaten met 9 x 12-apparaten van de kleine af deeling Beverwijk, die dikwijls kwalitatief ver uitgingen boven werk van menige groote vereeniging. Dat bewijst, dat men niet te vreden is met automatisch werk. Voor spr. zijn camera en hulpmiddelen, hoe goed ook, niet voldoende. De persoon, die achter het toestel staat is het voornaamste. Het hangt er immers maar van af welke fusie hij op een onderwerp heeft. Van een goede foto is niet een copie van de natuur de bedoeling. Het beeld moet iets suggereeren, van hetgeen dr fotograaf gezien heeft. Daarvan moet iets worden overgedragen op dengene, die de foto onder de oogen krijgt. Daarom ook achtte de heer Jorna opbouwende critiek op elkanders werk van groote beteekenis en zeer leerzaam. De heer Jorna vertoonde vervolgens een serie lantaarnplaatjes, die de bedoeling van het gesproken woord verduidelijkten. Elke foto werd aan een bespreking onderworpen. Com positie, vlakverdeeling en vulling, lijnen, kortom geen enkel detail ontsnapte aan de aandacht. De amateurs deden er hun voordeel mee en zoo werd deze eerste bijeenkomst een zeer nuttige avond, die door den heer Blikslager met °een hartelijk woord van dank aan den heer Jorna, werd gesloten. B. R. C. „KENNEMERLAND" De Rennersclub „Kienmemerland" heeft een recordrit gehouden voor de A en B klassen over 60 en voor de C. en D. klassen over 40 kilometer. De uitslagen waren: A-klasse: 1. F. Cleeren, I uur 41 min. 22 sec. 2, Hoolwerf, 3. Pronk. 4. Dool. B-klasse: 1. Oort huis, 1 uur 47 min. 12 sec.; 2. Vessies, 3. H. Oudshoorn. C-klasse: 1. Heiloo, 1 uur 12 min. 48 sec. 2. A. de Jong, 3. Al. 4. Klumper. Klasse D: 1. Nijsing. 1 uur 12 min. 58 sec. 2. E. Tiele- man, 3 Koopman. 4. Onstenk. VOOR HET CRISISCOMITé De collecte voor het Crisis-Comité, dat weldra zijn winterarbeid zal hervatten, wordt alhier op Maandag 7 en Dinsdag 8 October ge houden. OPBRENGST SPELDJESDAG. De verkoop van speldjes ten bate van het RK. Drankbestrijdingswerk heeft een bedrar van f 58.40 opgeleverd. R.K. DRANKBESTRIJDING. De R.K. vereeniging van drankbestrijdsters de Maria vereeniging, zal op Donderdag 17 Oc tober haar eerste ledenvergadering in het win terseizoen houden. JAARVERGADERING „GOED WONEN". De Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" hield in de bovenzaal van Hotel „Oud Meer en- stein" haar jaarvergadering. De secretaris de heer J. Prent bracht het jaarverslag uit. waaruit bleek, dat de algemeene toestand der vereeniging bevredigend is, ondanks het feit, dat verscheidene leden door werkloosheid zijn getroffen. De aftredende bestuursleden, de heeren C. de Kleine, J. Prent, P. Schelvis en H van Zut- phen werden herkozen. De heer G. Faber werd als nieuw bestuurslid benoemd in de plaats van den heer A. L. van Groningen, die wegens zijn benoeming tot wethouder als voorzitter had bedankt. De heer Van Groningen had woorden van dank in ontvangst te nemen voor alles, wat hij in het belang der vereeniging had gedaan Fietser maakte een verkeers- fout. En reed tegen een auto op. Dinsdagavond ontkwam een -fietser op for tuinlijke wijze aan een zeer ernstig ongeval, toen hij een ernstige verkeersfout maakte en daardoor tegen een auto opreed. De fietser een jongeman uit IJmuiden, wilde vanaf den Velserweg de Koningstraat in rijden, maar hij sneed de bocht zoodanig af. dat hij aan den linkerkant van den weg terecht kwam. De straf volgde onmiddellijk op de zonde, want hij zag zich plotseling geplaatst tegen over een auto, die met matige snelheid de Koningstraat uitkwam. Een poging van den wielrijder, om nog als laatste kans te trach ten den auto dan maar links te passeeren, mislukte jammerlijk en de jongeman tornde tegen den auto op. De fietser kwam met zijn hoofd op de steenen terecht. Tot hun schrik zagen getuigen van het ongeval het slacht offer een oogenblik als het ware op zijn hoofd staan en daarna op de steenen neer ploffen. De autobestuurder had op hetzelfde moment zijn wagen tot stilstand gebracht. De fietser was er vrij goed afgekomen. Hij had een bloeiende wonde boven het rechteroog en liep voorts een ontveld gelaat op. De autobestuurder bracht hem naar het Roode Kruis Ziekenhuis, waar Dr. Büller de wond hechtte. Van de fiets was niet veel meer dan een wrak over. Er was nog een onfortuinlijke wielrijder bij die ongeval betrokken. Deze zag de aan rijding gebeuren en hij schrok daarvan zoo hevig, dat hij pardoes tegen een boom op reed. Ook hij maakte kennis met het plaveisel, maar bekwam geen letsel. HET JOLIGE WEEUWTJE. In het Kennemer Theater zullen Vrijdag avond de vertooningen aanvangen van de film ..Het jolige weeuwtje", naar de bekende ope rette van Franz Lehar. In deze film, die alle bekende melodieën van Lehar's onsterfelijke operette bevat, vervullen Maurice Chevalier en Jeanette Mac Donald, het volmaaktste „love-team" de hoofdrollen. WIJK AAN ZEE EN DUIN STRANDVONDERIJ Bij den strandvonder KI. P. Bol is opgesla gen een sloep, gebouwd bij Wright Comp te Cullingham Road. Deze sloep was aangespoeld nabij paal 49 in de gemeente Heemskerk. HEEMSKERK. INBRAAK. Ten nadeele van den boter- en kaashan delaar A. Vonk aan den Rijksstraatweg alhier hebben dieven in den nacht door uitsnij ding van een ruit in de schuur achter zijn woonhuis voor ongeveer f 50 vet, boter en kaas gestolen. Direct werd de politie hiervan in kennis ge steld, die met een politiehond het terrein ter plaatse opnam, doch tot heden zonder resul taat. BOKSEN De Boksmatch Joe Louis- Max Baer. Baer in de vierde ronde knock-out geslagen. NEW YORK, 25 September (A.N.P.) Voor bijna 100.000 toeschouwers vond in het Yan keestadion bij New York de boksmatch tus- schen Joe Louis (die eigenlijk volledig Joseph Louis Barrow heet) en den vroegeren wereld kampioen Max Baer plaats. Louis woog 198 1/4 pond en Baer 210 1/4. Het gevecht heeft nog geen vier volle ronden geduurd. In de eerste ronde trad Louis aanvallend op, doch in de tweede was er geen sprake van meerderheid vtn een der beide boksers. In de derde ronde was Louis veel sterker; Max Baer ging twee maal down, waarbij de gong hem van een knock out redde. De vierde ronde bracht het einde door een k.o. zege van Joe Louis. CHevdUer ^mdcDondlD De wals-de be roemde wals De wals uif„ het Jolige Weeuwtjè Zittend in Uw fauteuil zult U al meewiegend in vervoering, worden gebracnt- De film waarop U zóólang gewacht hebt.vanafVrijdaq as. in (Adv. Ingez. Med.) Vliet, J. v. d. Vijver, H. Ooms, J. van Hal, A. van Kersen, en J. Comelissse elkaar ont moeten. Verder worden een 50 K.M. koppel wedstrijd voor onafhankelijken en een wed strijd voor nieuwelingen verreden. Uit Los Angeles: In de finale dames enkelspel van de wedstrijden om het kam pioenschap van de Amerikaansche Zuid westkust is Miss Stammers (Engeland) met 61, 64 door de Amerikaansche Mrs. Burk- hardt geslagen. In het heeren enkelspel ver loor Roderich Menzel van van Rijn, zoodat hij thans Donald Budge zal ontmoeten. In het dubbelspel won hij met Legeay van Mako en Budge. De competitie-commissie van den Kon Ned. Amateurs Schermbond, deelt mede, dat de inschrijving voor de schermcompetitie 19351936 tot 1 October a.s. openblijft. Te Eeckeren. dicht bij Antwerpen is van daag een wedstrijd voor beroepsrenners ge reden over een afstand van 147 K.M. De Belg van Hassel kwam als eerste aan, terwijl Leemans (België) op de tweede plaats eindig de. No. 3 werd Michielsens (België) De Neder lander Heeren kwam als dertiende aan, in denzelfden tijd als zijn landgenooten Stuyts en C. Bogaert. Zondagmiddag 29 September zullen op de Heemsteedsche wielerbaan wedstrijden wor den gehouden. In de sprint zullen Arie van GYMNASTIEK VERGADERING CONCORDIA. Onder leiding van den heer F, G. J. van den Berg, hield Concordia een ledenvergade ring. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord de successen van de dames-leden M. Roest en Th. van Oorschot in de Vier- daagsche Afstandsmarschen en die van de athleten in het afgeloopen seizoen. De heer A. Roosloot bleek bedankt te heb ben als leider van de afdeelingen Haarlem- Noord. Op voorstel van het bestuur werd de heer Roosloot tot lid van verdienste be noemd. Het bestuur werd als volgt samengesteld F. G. J. van den Berg, voorzitter, F. Bischot secretaris, W. de Reus penningmeester, mej Van Damme dames-afdeeling, J. A. Kooijmans heerenafdeeling, G. Gerritsen jongens-af- deeling, mej. B. C. van Huizen meisj es-af- deeling, P. v. Deijl, algemeen commissaris Voorts treedt in het bestuur een nog te kiezen vertegenwoordigster van de dames senioren. In de T.C. werden herkozen mej. van Huizen en de heer de Reus. Ingetrokken werd het besluit, dat alleen ondersteunende leden en donateurs tot de jaar lijksche uitvoeringen toegang hebben. De mededeeling volgde, dat as. Zondag in het Noorder Sportpark onderlinge atletiek wedstrijden voor de dames, heeren en junioren worden gehouden. Gekozen worden als afgevaardigden naar de K.T.K.-vergadering: dames v. Huizen, Smit en Osterthun; heeren Bischot, de Reus. Kooijmans, Pater, Blokker, Jansen, v. Deijl en Cornet. Afgevaardigde K.N.G.V.-vergadering: F. v. d. Berg. Leden van 2: kascommissie mej. A. Tijm, D. Blokker, F. Jansen. Athletiekcommissiemej. A. Tijm, C. Pater, D. Blokker. Spelcommissie: C. Pater, C. Blazer, dames L. Kaptein en C. Wehrle. WOENSDAG 25 SEPT. 193S, na aftrek van 73.424 voor tantièmes, een. bedrag van 200.000 (onv.) te storten in het Reservefonds, en het dan nog overblijvend restant groot 375.632 (365.597) over t« brengen naar nieuwe rekening. LUCHTVAART. NED. SCHOOL VOOR ZWEEFVLIEGERS De heer R. J. Snellen, leerling van boven genoemde school te Noordwij kerhout maakte een zweefvlucht aan de kust, die een kwartier en 25 seconden duurde. De vlucht werd uitgevoerd over 500 meter duinlengte, boven starthoogte, onder moei lijke omstandigheden, met zeven bochten ge vlogen en wegens het hoogwater-springtij besloten met een perfect uitgevoerde en be- heerschte rugwindlanding op het zeer smalle strand vóór de startplaats. Vele jaren geleden behaalden twee gebrevetteerde motorvliegers hun C aan de kust en nu volgde de eerste 100 pet. zweefvlieger. De Gruyter boekte minder gunstige resultaten. Aan het verslag der firma P. de Gruyter en Zoon, ontleenen wij: De resultaten, door de vennootschap in het laatste boekjaar behaald, bleven opnieuw bij die van het vorige jaar ten achter. De hoofd oorzaak daarvan ligt in de vermindering van de inkomsten uit buitenlandsche ondernemin gen, die geleden hebben onder de regeerings- maatregelen in de landen harer vestiging. Doch ook binnen onze grenzen hebben de re- geeringsmaatregelen de financieele resultaten van ons bedrijf geschaad. Uit den aard der zaak geeft elke buiten landsche belegging thans meer risico dan vroeger meer dan ooit is daarom voor onze vennootschap een conservatieve uitdeelings- politiek gewettigd. De directie stelt daarom voor zoowel op de preferente winstdeelende aandeelen alsook op de gewone aandeelen her dividend op 6% te bepalen en om van de overwinst 200.000 te gebruiken voor stor ting in het Reservefonds. Er blijft dan een restant over, groot 375.632, dat zij voor stelt naar nieuwe rekening over te brengen. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal het reservefonds tot 2.900.000 stijgen. Het eindresultaat der winst- en verlies rekening, hetwelk een batig saldo aangeeft van 1.623.879 (2.247.503), is dan ook niet onbelangrijk lager dan dat van het vorige boekjaar. Behalve de normale afschrijvingen op ge bouwen en installaties werden ook dit jaar weder eenige extra afschrijvingen op deze posten gedaan en werd voor waardeverminde ring van goederen een bedrag van 7025 af geschreven. Na aftrek van deze afschrijvin gen in totaal groot 548.241 534.252) en onder bijvoeging van het onverdeelde winst saldo van het vorige jaar groot 365.597. blijft er een saldo-winst van 1.441.236 1.979.053) ter verdeeling over. Hiervan kan allereerst worden uitgekeerd een dividend van 6% op de beide soorten van pref. aand. en op de gew.- en prior.-aand. (v. j. resp. 6%, QVz%, 8% en 6%). Van deze dividenden werd op de beide soorten prefe rente aandeelen reeds 3% als interim-dividend betaald. Wij stellen u daarom voor uit de overwinst, De bouw van de L. Z. 129, dat het grootste luchtschip ter wereld zal worden, nadert zijn voltooiing. Vermoedelijk kan de volgende maand al een proefvlucht met den nieuwen Duitschen luchtreus worden ondernomen. Algemeene economische toe stand wordt beter. Internationale onrust echter een gevaar. Oordeel van de Westminster Bank. In het September-nummer van de maan- delijksche uitgave van de Westminster Bank te Londen wordt een beschouwing gewijd aan den economischen toestand in het buitenland. De Bank constateert, dat gezegd mag worden, dat Engeland den sedert 1929 plaats gehad hebbenden achteruitgang in den binnen- landschen handel weèr ingehaald heeft, doch dat een verdere opleving in de groote export- industrieën afhankelijk is van een verbete ring in den internationalen handel. Gelukki gerwijs blijft het economisch herstel zoowel voortduren als zich over meerdere landen, uitstrekken, doch tot nu toe is de verbetering ongelijk verdeeld geweest over de verschil lende landen. Den laatsten tijd is het herstel echter bijzonder duidelijk geweest in de landen van het sterling-blok en in de Ver- eenigde Staten, welke beide groepen te za- men zulk een groot deel van den geheelen wereldhandel voor hun rekening nemen, dat redelijkerwijs gehoopt mag worden, dat on der hun leiding het herstel zich elders sneller zal gaan baanbreken. De statistiek van den Volkenbond, aldus vervolgt de Bank, vertoonde wat betreft de totale waarde van den wereldhandel in het eerste halfjaar 1935 een verderen teruggang, doch deze cijfers worden op goud-basis bere kend. De omvang van den wereldhandel is volgens de Bank toegenomen, hoewel de han del thans nog slechts ongeveer 3/4 van den omvang van 1929 uitmaakt. De werkloosheid over de geheele wereld is sedert November 1932 aanhoudend verminderd en het index cijfer van de algemeene industrieele bedrij vigheid, dat van 1933 tot 1934 met ongeveer 9 pet. is gestegen, is in de eerste vier maan den van 1935 opnieuw omhoog geloopen. De toekomst is voor een groot deel af hankelijk van de verdere ontwikkeling in de Vereenigde Staten. Indien het herstel in het Amerikaansche bedrijfsleven dit keer op een gezonde basis blijkt te berusten, zullen daar van naast de Amerikaansche industrieelen ook anderen profiteeren. Hoewel het her stel van den economischen toestand, dat tot nu toe valt waar te nemen, voor een deel een gevolg is van de toenemende bewapeningen, hetgeen niet als geruststellend kan worden beschouwd, zijn er krachtige factoren, die een verdere verbetering zullen veroorzaken. Het zou echter dwaas zijn de oogen té sluiten voor het onaangename, doch onbe- strijdbare feit, dat hoe krachtig deze fac toren zeker ook zijn, het volle profijt daar van slechts kan worden getrokken indien de politieke en economische omstandigheden geruststellend zijn. Een atmosfeer van inter nationale onrust moet schadelijk zijn voor het bedrijfsleven in alle landen. Snelverkeer bracht weer veel leed. Drie ongelukken met doodelijken afloop. De 68-jarige slager H. Eiland te Hoogkerk, is Dinsdagmiddag, toen hij zich per rijwiel van zijn erf wilde begeven, door een vracht auto uit Groningen aangereden, doordat hij zonder uit te kijken den weg over stak. Hij werd door een spatbord van den wagen ge grepen en tegen een boom geslingerd. Zwaar gewond bleef hij op den weg liggen. Het bleek, dat hij ernstige hoofdwonden en ribfracturen. had opgeloopen. Zijn toestand is zorgwekkend. Kind door vrachtauto over reden en gedood. Op de Wouwsohebaan te Roosendaal is het 4-jarig jongetje van de familie Kersten, dat aan de hand van zijn moeder liep, plotseling dwars over den weg geloopen en daarbij met een passeerende vrachtauto in aanraking ge komen. De kleine werd zoo ernstg gewond, dat hij een half uur later overleed. Onder een auto met groenten. Dinsdag is de 22-jarige winkeljuffrouw P. J. van der Wouw, op de Willemsbrug te Rotter dam aangereden door een auto, beladen met groenten. Met ernstige verwondingen werd zij naair het ziekenhuis Coolsingel overgebracht, waar zij eenigen tijd later is overleden. Wielrijder gedood. Te Apeldoorn, op den hoek van den Walter singel en de Jaohtlaan, is de wielrijder van B. aangereden door een vrachtauto van de firma v. d. Scheur. De wielrijder was vrijwel op slag dood. De politie heeft het lijk en de vrachtauto in beslag genomen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam. Rotterdam naar New-Orleans 24 van Antwerpen en p. Vlissingen. Veendam 24 van New-York te Rotterdam. Lochmonar Vancouver naar Rotterdam 23 te Southampton. Vol en dam, Rotterdam n. New-York p. 22 Lizard. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 24 van IJmuiden. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 24 van Beira te Rotterdam vertr. 25 n. Hamburg. Boschfontein (thuisreis) 23 van Port Na- tal. HALCYON LIJN. Stad Haarlem 23 van Melilla naar Rotter dam. Stad Dordrecht Larmes n. Rotterdam, p. 24 Wight. Stad Amsterdam Rotterdam n. Bagnoli 22 12.53 n.m.) 45 mijl O. van Niton. Stad Vlaardingen, Vlaardingen n. Wabana 23 (7,42 v.m.) 15 mijl Z. van Niton. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Inten (uitreis) 23 te Brisbane. Almkerk (thuisreis) 24 van Fremantle. JAVA—NEW-YORK LIJN. Tabian 21 v. New-York n. Philadelphia. Djambi 23 v. N.-Orleans te New-York. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 23 van Saloniki n. Vavalla. Amazone 23 van Kopenhagen naar Gdy nia. Amor 23 v. W.-Indië te New-York. Berenice 23 van Danzig n. Kopenhagen. Boskoop, Chili n. Amsterdam via Liver pool 23 (8 nam.) 3.20 mijl N.-W. van Flo- res. Euterpe 24 van Bordeaux te Amsterdam. Fauna 23 van Barcelona n. Vinaroz. Helder 23 van Amsterdam naar Santan der, Odysseus 23 van Belize n. Pto. Barrios. Orion 23 van Lissabon n. Amsterdam. Perseus 23 van Kopenhagen te Stettin. Telamon 23 van Gibraltar n. Malta. Nereus 24 van Stettin te Amsterdam. Costa Rica Barbados naar Amsterdam via Plymouth 24 van Ponta Delgada. Pluto 24 van Uddevalla te Amsterdam. Venus 24 van Oran naar Algiers. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis) 24 van Marseille. Kota Baroe (thuisreis) 23 v. Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJ N Alpherat (uitreis) 23 v. Rio Jan. Alphacca (uitr.) p. 23 Ouessant. Aldabi 24 van Rotterdam naar Hamburg. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Mapia, New-Orleans n. Calcutta, 23 v. Beira. Bintang, Bombay n. Vancouver 23 te Sin gapore. Silverpalm 22 v. Calcutta n. Vancouver. Silvermaple, Vancouver naar Calcutta 22 te Manilla. Tosari, Vancouver n. Bombay, 21 v. Batavia. Salawati 22 v. Norfolk te N. Orleans. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND Johan de Witt (thuisr.) 26 (6 v.m.) te IJmui den en (10 v.m.) te Amsterdam verw. Taj andoen 24 v. Batavia te Amsterdam. Saleier (uitr.) 24 v. IJmuiden. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) p. 23 Gi braltar. Poelau Bras (uitreis) 24 van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Oran Japan naar Rotterdam 24 van Londen via Duinkerken. Philoctetes Japan n. Rotterdam p. 24 Perim. Helenus Batavia n. A'dam 22 v. Port Sudan. Agamemnon, 24 v. Japan te Rotterdam. Glenshiel Dairen n. Rotterdam 23 te Sin gapore. City of Salisbury, Dairen n. Rottm. 23 v. Port Said. Alcinous 21 v. Batavia n. Amsterdam. Patrochus Japan n. Rotterd. 22 v. Shanghai. AANGEKOMEN. 23 September: Ransdorp m.s. Nordenham De Hoop m.s. Noordzee Orpheus s.s. Oporto 24 September: Monica m.s. Rotterdam Tajandoen m.s Ned. Indië Gaza s.s. Diamante Euterpe s.s. Bordeaux Kallus s.s. Liverpool Prowess m.s. Londen VERTROKKEN. 23 September: Otterhound s.s. Ellesmereport Astarte s.s. Bremen 24 September: Helder s.s. Santander Saleier s.s. Ned. Indië Oise m.s. Boston Reggestroom s.s. Freetown Annemarie m.s. Zeebrugge Runmarö s.s. Emden Scheer s.s. Einden Argun s.s. Hamburg Lang de Noordelijke IJszee. Het Russisch sttoomschip Stalingrad ver trok van Wladiwostock langs de Noordelijke IJszee naar de Kolymarivier, loste daar en ging toen verder naar de Lenarivier om te los sen. Vervolgens ging de reis langs Kaap Che lyuskin (op den 77en breedtegraad), naar Igarka aan de Yeniseirivier. Hier werd gezegd hout geladen voor Londen, waarna het schip te Moermansk bunkerde en vervolgens in de Noordzee kwam. Dit is de eerste maal, dat een schip al lossende en ladende langs den noorde lijken weg naar West-Europa de reis aflegde. Reis voortgezet. De als bijlegger binnengeloopen Duitsche motorschoener Annemarie heeft de reis naar Zeebrugge voortgezet. Lichtschip verdreven. Het lichtschip Noord-Hinder is één zeemijl om den Noordoost verdreven'. Het zal zoo spoe dig mogelijk weer op de goede plaats worden uitgelegd. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 24 September. Bevallen 19 September: G. E. Moore Czepanski, z.; G. JansenKroon, d.; 20 Sep tember: M. C. v. d. BergMarcelis, 2 z.; 21 September: A. H. SpeeLammers, d.; M. J. van WesterhovenDuineveld, d.; 22 Septem ber: E. HarkmansSegsa, d.; J. H. Vonken- bergv. d. Moolen, d.; H. BekkemaBleijen- berg, z.; G. M. Witkamp—v. Dam, d.; 22 Sep tember: C. SingelsKleinloog, z.;

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5