DE BILT DE MATCH EUWE-AUECHIN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip van verm. aankomst; Laatste bericht West Afrika 26 Seot. 22 Sept. te Hamburg. Alcinons Batavia 28 Oct. 21 Sept. vertrokken. Amstel Archangel 30 Sept. 20 Sept. vertrokken. Agamemnon Alexandrië 30 Oct. 22 Sept. van Famagusta. Levant heden 22 Sept. van Ouessant. Gdynia heden 21 Sept. van ELseneur. Chili 15 Sept. te Hamburg. Boskoop Chili 14 Sept. van Curasao. Chili 21 Sept, van Antofagasta. Berenice Gdynia 29 Sept. 24 Sept. te Kopenhagen. Boschfontein Z. Afrika 20 Sept, te Pt. Natal. British Endeavour Abadan 18 Sept, vertrokken. Bureya Leningrad in lading. Bloemfontein Z. Afrika 24 Sept. te Rotterdam. Archangel 30 Sept. 21 Sept. vertrokken. Caribia West Indië 4 Oct. 19 Sept. van Curacao. Costa Rica West Indië 29 Sept. 17 Sept. van Barbados. Daphne (Gr.) Villa Constitueon 6 Oct. 3 Sept. van Santa Fé. Eurybates Batavia 11 Oct. 14 Sept. van Penang. Ned. Indië 21 Sept. van Macassar. Leningrad in lading. Ned.-Indië. 13 Oct. 21 Sept. te Port Soedan. Archangel in lading. Ned.-Indië. 17 Oct, 21 Sept. van Port Said. Batavia 6 Oct. 20 Sept. van Perim. Zuid Afrika 22 Sept. van Mombassa. Curasao 27 Sept. 24 Sept. van Land's End. Joh de Witt Batavia 26 Sept. 21 Sept. van Gibraltar. Jevington Court Buenos-Aires in lading. Buenos-Aires 15 Oct. 18 Sept. van Kaap Frio. Ned. Indië 19 Oct. 16 Sept. van Padang. Leningrad 21 Sept. 15 Sept. vertrokken. Archangel 24 Sept. 14 Sept. vertrokken. Japan 22 Sept. van Marseille. M. v. St. Aldegonde Batavia 22 Sept. van Sabang. Melampus Batavia 7 Nov. in lading. Ootmarsum Archangel 22 Sept. 12 Sept. vertrokken. Midd. Zee 26 Sept. 23 Sept. van Lissabon. Bourgas 12 Oct. 23 Sept. te Izmir. Oberon Palermo 20 Sept. vertrokken. Polydorus ^"tev'sï. 29 S°r>t. 19 Sept. van Port Said. West Indië 27 Sept. 21 Sept. van Flores. Poelau Roebiah Batavia in lading. Pluto (Ned.) Gothenburg heden 21 Sept. van Uddevalla. Pan Scandia Aruba 29 Sept. 13 Sept. vertrokken. Palatia West Indië 23 Oct. 24 Sept. van Tompico. Rhea (Ned.) Rapana Serooskerk Salabangka Springfontein Saturnus Stuyvesant Stella St. Philipsland Soesterberg Tawali Tabinta Triton Ulysses (Ned.) Vesta Venezuela Volga Waterland Wieringen Midd. Zee Curasao •ïaoan Pata via Z. Afrika Midd. Zee Wesf-Indië Hamburg Archangel Archangel Ned. Indië Alexandrië Bourgas Midd. Zee Hamburg Batoum Buenos Aires Archangel Beunos Aires 26 Sept. 30 Sept. 26 Sept. 2 Oct. 2 Oct. 26 Sept. 10 Oct. 1 Oct. 5 Oct. 29 Sept. 4 Oct. 6 Oct. 27 Sept. 20 Sept. van Gibraltar. 13 Sept. vertrokken. 22 Sept. te Singapore. 21 Sept. van Colombo. 22 Sept .van Port Soedan. 22 Sept. van Albufeira. 16 Sept. van Parimaribo. in lading. in lading. 22 Sept. vertrokken. 24 Sept. te Hamburg. 21 Sept. van Sabang. 17 Sept. te Izmir. 21 Sept. van Algiers. 22 Sept. van Messina, vertr. 28 Sept. 20 Sept. van Stamboul. 17 Sept. van Bahia. 24 Sept. van Kopervik. 20 Sept. vertrokken. Binnenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE UMLTDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Nederl. m.s. De Hoop Noordzee ledig IJMUIDEN. DAMMEN. D. C. IJ. wint van Van Embden Om liet clubkampioenschap van Nederland. Dinsdagavond speelde in Hotel Kennemer- hof het eerste tiental van D.C.IJ. tegen „Van Embden" van Amsterdam om het clubkam pioenschap van Nederland. Het werd een spannenden wedstrijd; de voorloopige uitslag 6—6 zegt nog weinig. De stand der vier afge broken partijen is echter van dien aard, dat D.C.IJ. de overwinning niet kan ontgaan. De uitslag is als volgt: D.C.IJ. „Van Embden" P. Leyte—J. Druif A. LigthartC. Katoen B. DukelM. Markus C. SuykL. Worms F. BasstraJ. Druif Jr. H. de Boer—H. van Abbe G. PosthmaM. Aandacht C. BaisJ. Schwartz K. de JongA. Roe T. PostmaA. Appelboom 2—0 afgebr. afgebr. 0—2 2—0 2—0 0—2 0—2 afgebr. afgebr. Voorloopige uitslag 6—6 Door dcvs overwinning op de leidende club heeft D.C.IJ. de leiding overgenomen. De stand der afdeeling luidt: gesp.gew.gel. verl.pnt. v -t. D.C.IJ. IJmuiden. 3 2 1 0 5 34—26 Van Embden ,A'dam 3 2 0 1 4 29—31 Gez. Samenzijn, A'dam 2 1 1 0 3 24—16 J. Blankenaar, A'dam 2 1 0 1 2 23—17 Haarl. Damclub 2 1 0 1 2 22—18 Hilversum 2 1 0 1 2 18—22 Wormer 1 0 0 1 0 8—12 Zaandam 1 0 0 1 0 7—13 Haarlem 2 0 0 2 0 1525 D.C.IJ., die dus vijf punten behaalde tegen haar opvolgsters op de ranglijst, staat mooi aan den kop. Dinsdagavond zal geen clubavond gehouden worden, daar tegen Zaandam gespeeld moet worden in Zaandam. De clubavond vindt plaats op Donderdag avond. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijin Woensdag. 25 September 1935, radio telegrafisch te bereiken via het kuststation Schevenrngen-Radio: Al- chiba, Alcyone, Alphacca, Alpherat, Chr. Huygehs. Colombia. Costa Rica. Edam, Indra- poera. Johan v. Oldenbarnevelt. Kota Agoeng. Kota Baroe, Kota Nopan, Kota Radja, Marnix v. St. Aldegonde, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Tello, Rotterdam H.A.L., Slamat, Sta tendam, Stuyvesant, Volendam. MARKTPRIJZEN van Woensdag 25 September. Tarbot per kilo f 1f 0.66 Griet per 50 kilo f 30—f 20 Tongen per kilo f 1.40—f 1.15 Zetschol per 50 kilo f 22f 17.50 Kleine schol per 50 kilo f 25f 12 Bot per 50 kilo f 17f 14 Schar per 50 kilo f 10.50—f 3.50 Tongschar per 50 kilo f 30f 23 Rog per 20 stuks f 18—f 15 Vleet per stuk f 3.40—f 0.42 Kleine poon per 50 kilo f 7f 4.50 Groote schelviseh per 50 kilo f 36 Middelschelvisch per 50 kilo' f 31 Middelschelvisch per 50 kilo f 31 KI. middelschelvisch per 50 kilo f 25—f 19. Kleine schelviseh per 50 kilo f 17.50—f 5. Kabeljauw per 125 kilo f 96f 56. Groote gullen per 50 kilo f 26f 21 Kleine gullen per 50 kilo f 21—f 9 Wijting per 50 kilo f 11.50—f 7.50 Makreel per 50 kilo f 7.50—f 1.90 Heilbot per kilo f 0.72f 0.53 Leng per stuk f 1.65f 0.50 Koolvisch per stuk f 1.25—f 0.16. Versche haring per kist f 5.70f 3.60 Kleinmiddelhake per 50 kilo f 45 Kleine hake per 50 kilo f 33f 7. BESOMMINGEN. Trawlers IJsselmond IJm. 78 715 manden f 3490 Vios 4 IJm. 96 310 m. f 2720. Olympia IJm. 111 165 m. f 1850 Maria IJm. 95 230 m. f 2840 Roode Zee IJm. 55 f 1630 Odin IJm. 168 970 m. f 3930 Timor IJm. 491 465 m. f 3670 Utrecht IJm. 73 1030 m. f 4596 Eli Chenevière IJm. 161 80 m f 1250. Loggers: KW. 55 f 750; KW. 162 f 700, KW 95 f 850. KW. 155 f 1720 PERSONALIA. De heer J. Bobeldijk, te IJmuiden, aan de Leiasche Universiteit voor het econo misch doctoraal examen Indologie. RIJWIELDIEFSTAL. Een inwoner van IJmuiden-Oost deed aan gifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij had geplaatst voor een café in de Kalver- straat AANBESTEDING STAATSVISSCHERSHAVENBEDRIJF. Hedenmorgen is door de directie van het Staatsvisschershavenbedrijf aanbesteed het maken van een ijzeren beschoeiing in de Vis- schershaven met bijkomende werken. Ingeleverd waren 35 biljetten. Laagste de heer J. Verhagen te Breda voor f 65.744. Op het letterkundig\sp0RT EN SPEL_ soiree Er viel werkelijk weinig aan te veranderen, maar de heer Albert Terpunt de echtge noot van de gevierde romanschrijfster wa: nu eenmaal niet wat men noemt een „hooj vlieger". Dat hij een schrander zakenman was. die zich de kaas niet van het brood liet eten. dat ontkende niemand. Als hij d a t ook niet geweest ware, dan zou hij er zeker nooit geslaagd zijn om het kapitaal bijeen te krijgen dat hij gezien de extravagante weelde waar mede hij zich omringen kon ongetwijfeld bezitten moest. Op de beurs stond hij zijn mannetje, en kon hij behoorlijk zijn woord doen. Maar zoodra het gesprek kwesties van artistieken of wetenschappelijken aard begon te betreffen dan sloeg hij blunder op blunder, met het gemak en de zekerheid, waarmede Tilden zijn tennisballen raakt. Men kon hem en heusch ik overdrijf niet met een stelen gezicht hooren beweren, dat Faust door Shakespeare geschreven was, en dat Toscanini toch zoo'n uitmuntend zanger was, en dat de pianist Tauber veel en véél meer naam had dan de tenor Kreisler Op kantoor had hij die wijsheid niet noodig. Daar bekommerde men er zich niet om of hij iets afwist van de Parijsche theatertoestanden en of hij De Kleine Johannes met alle bijbe- hoorende commentaren gelezen had. Als hij daar maar terdege wist en dat w i s t hij hoeveel marken en hoeveel Fransche francs hij voor honderd gulden kon krijgen, en dat bij eventueele gerechtelijke verschillen, hij altijd gelijk had en zijn tegenstander een chi caneur was, die hem zocht te benadeelen. Maar erger was dit fatale gebrek aan ken nis, dat hij bovendien ook niet door een ver standig stilzwijgen trachtte te maskeeren, voor zijn vrouw, de blonde en alom-gelezen romancière. Toen ze hem destijds hij was, toen al iemand van financieele standing, en zij nog maar pas-beginnend gehuwd had, had ze weliswaar geweten, dat hij geen geleer de was, en vooral met vreemde woorden en uit drukkingen op voortdurenden voet van oor log stond, maar dat het zóó bedroevend met hem was, neen, daarvan had ze geen vermoe den gehad. Ze had het kunnen weten, zeker, als ze maar goed uitgekeken had, maar liefde, nietwaar, maakt blind. En de heer Albert Ter- punt beschikte niet alleen over vette bank deposito's, maar ook over een postuur, dat er wezen mocht. Naarmate haar schrijfstersfaam wijder en de haar door pers en lezend publiek gebrachte hulde grooter geworden was, waren haar oogen, en vooral ook haar ooren, meer geopend geworden voor de tekortkomingen van haar man. En In gezelschap van kennissen en broeders-in-de-kunst was het- bloed haar meermalen van schaamte en ergernis naar de wangen gevlogen wanneer Albert Terpunt zooals een jaar geleden op het groote soirée van letterkundigen bijvoorbeeld vertelde dat Iieijermans nog geen veertig jaar oud was toen hij zijn Pallieter schreef. En van beweringen van dat slag uitge sproken met een gelaat van wie doet me wat? maakte Albert Terpunt zijn specialiteit. Daar moest, wilde althans de schitterende naam van mevrouw Terpunt niet op den duur bedenkelijk aan glorie verliezen, een einde aan komen. Maar hoe? De heer Terpunt was de jaren te boven, waarop men hem een gouver nante kon toevoegen, en hem weer naar de schoolbanken zenden, dat ging, om dezelfde reden, al evenmin. En zoo had Wilhelmina Terpunt besloten haar man zelf naar een hoo- ger niveau te stuwen. Hij had, bij het verne men van haar plan, eerst vreemd opgekeken, maar tegen haar dwingend betoog was hij tenslotte niet bestand gebleken. En zoo zaten zij nu samen avond aan avond te studeeren. Op de manier waarop men vaderlandsche ge schiedenis leert. Zestienhonderd is de slag bij Nieuwpoort. Alleen met dien verstande, dat 't lijstje nu luidde: Hamlet is Shakespeare, Nora is IbsenPallieter is Timmermans Annie de Boogh is Herman RobbersMon- teux is dirigent, enz. enz. Meneer Terpunt stampte het in zijn geheu gen, en mevrouw overhoorde het hem van voren naar achteren en van achteren naar voren tot het muurvast in zijn hoofd zat. En eindelijk, na vier maanden van zwoegen, kon ze de verzuchting slaken, dat hij nu al thans in gezelschap geen zotheden meer be gaan zou, waarbij zij door den grond zou wil len zinken. En nu kon zij ook met een geruster hart den avond tegemoetzien ten huize van den bekenden auteur Thomas Kous, waar. be halve talrijke collega's van haar, ook de ge vreesde critieus Pluis aanwezig zou zijn. Om zeven uur stond de heer Terpunt, keurig in rok en wit vest, reeds gereed. Maar eerst werd nog even een kleine generale repetitie gehou den. Wilhelmina Terpunt, die er in haar bril- lante avondrobe betooverend uitzag, was te vreden. De heer Terpunt kende zijn les! En waarlijk, het scheen op rolletjes te zul len verloopen. Albert had zoowaar in een ge animeerd onderhoud met Pluis te berde ge bracht dat Vondel een groot man was, en te gen deze bewering kon door niemand een be denking in het midden gebracht worden. En toen de heer Terpunt het waagde op te mer ken dat dat aardige schilderijtje aan den wand hem levendig deed denken aan Timmer mans u weet wel, voegde hij er bij, Pallie ter kreeg hij van zijn dankbare vrouw een goedkeurend knikje. Op een gegeven oogenblik wendde Pluis zich tot mevrouw Terpunt, en vroeg: En, lieve mevrouwtje, wanneer zult u weer eens uit uw werk voorlezen? Het vorige jaar heb ik van uw voordracht genoten! Van alle zijden werd het verzoek van den criticus ondersteund. Maar Wilhelmina Ter punt wuifde bescheiden met haar hand: Mijn hoofd staat er voorloopig niet naar! Ik heb er wérkelijk nog geen psyche voor! En toen sprak, in de doodsche stilte, die na mevrouw's weigering gevallen was, de heer Terpunt deze merkwaardige woorden: Wat is dat nu vrouwtje? Heb je er geen psyché voor? Maar dan moet je er morgen onmiddel lijk één bij het beste Parijsche modehuis be stellen. Van satijn of zij, wat je maar wilt, kind! HANS P. VAN DEN AARDWEG AGENDA VOOR VELSEN EN M MUIDEN WOENSDAG 25 SEPTEMBER Bioscoop de Pont: „Winternachtstraum" en „Je geld of je leven". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 25 SEPTEMBER Frans Hals Theater: „In naam des konings'' 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden van onzen tijd". 2.30 uur. Daarna doorloopende voorstel ling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Dertig jaar wereldgebeu ren." 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Bal in Savoy". Op het tooneel: Dora Gerson, Weensche voordracht kunstenares. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 26 SEPTEMBER Groote Kerk: Kerkconcert door het Koor Russische Seminarie te Parijs. 8.15 uur. Gebouw „De Nijverheid": Psychometrische avond „Harmonia" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. SCHAKEN. Een voorbeschouwing door S. Landau, secondant van Aljechin. Terwijl de menschheid onder vele tragische gebeurtenissen van den laatsten tijd gebukt gaat en de Europeesche cultuur een groote crisis doormaakt, hebben zich twee uitver koren'geesten, t.wee grootmeesters in hun val twee schaakkunstenaars geïsoleerd, om in een reeks van matches het beste van hun kunnen het diepste van hun wezen te openbaren. Deze groote strijd, die in .Nederland wordt geveerd, zal gaan zooals men weet om 15 y2 winstpunten, waarbij 6 volle winstpun ten. Men kan den strijd op ongeveer 30 par tijen taxeeren, wanneer tenminste een der spelers al niet vóór dien tijd door een serie nederlagen uitgeschakeld wordt. Hier volgen eenige biografische bijzonderheden van de kampioenen. "Ijechin. De wereldkampioen dr. Alexander Alexan- drowitsj Aljechin werd 19 October 1892 te Moskou geboren. Reeds in zijn prille jeugd kwam hij onder de bekoring, die het schaak spel zoo dikwijls op begaafde geesten oefent, en toen hij in 1909 op zestienjarigen leeftijd te St.-Petersburg deelnam aan een sterk be zetten wedstrijd van hoofdklasse-spelers, welke tegelijk met het bekende meestertour- nooi van dat jaar werd gehouden, bleek hij over voldoende kennis van het spel, wed- strijdervaring en uithoudingsvermogen te be schikken om in een goeden stijl den eersten prijs te winnen. In de jaren 1910—1913 had Aljechin wei nig gelegenheid aan tournooien deel te ne men. Waar hij echter verscheen (Hamburg 1910, Karlsbad 1911) sloeg hij een goed fi guur. Steeds speelde hij eenige zeer opmerke lijke partijen. In 1913 kwam hij voor het eerst in Holland om deel te nemen aan een emengd tournooi te Scheveningen. Hij won onbedreigd den eersten prijs. Intusschen had Capablanca zich met één slag, te San Sebas tian 1911, een eereplaats onder de meesters veroverd. Rubinstein vierde in 1912 ongeken de triomfen. De oude generatie werd tot nieuwe activiteit geprikkeld. Toen deed Alje chin zijn sprong naar het grootmeesterschap. In de eerste weken van 1914 bezette hij na heft-igen strijd naast Nimzowitsch de eerste plaats in een grooten nationalen wedstrijd. Dat resultaat verschafte hem een plaats in het befaamde tournooi te St.-Petersburg 1914. het meest spannende in de schaakgeschiede nis. Eenige maanden later ging hij te Mannheim zonder weifelen op den eersten prijs af. Maar midden in het tournooi brak de oor log uit. Aljechin werd met de andere Russen geïnterneerd, wist echter al heel spoedig te ontsnappen en over Zweden St.-Petersburg te bereiken. Hij vertrok onmiddellijk naar het front als vrijwilliger bij het Russische Roode Kruis en verdween uit den gezichts kring. Na de revolutie van 1917 rekende men hem niet meer onder de levenden In den zomer van 1921 dook Aljechin plot seling in Berlijn op. Hij kwam uit Moskou, dat hij eindelijk, na er vier jaren te hebben ge werkt, verliet. Hij vond bij zijn terugkeer de schaakwereld danig veranderd. Eenige maanden tevoren was Lasker, die meer dan 25 jaren zijn titel zoo schitterend had verdedigd, in een onder zeer ongunstige omstandigheden gespeelde match, door Capablanca verslagen. Rubinstein stond nog steeds op den voor grond, maar naast hem blonken nieuwe ster ren. Bogoljubow had in Zweden groote suc cessen behaald. Réti was grootmeester ge worden. Met een schitterende overwinning in het tournooi te Triberg zette Aljechin zijn na- oorlogsche carrière in. Boedapest volgde, waar hij Euwe leerde kennen. In Den Haag reeg hij de gewensehte gelegenheid, zicb met Rubinstein te meten. Hij won evenals in genoemde tournooien zonder verliespartij den eersten prijs en versloeg den Pool in rooten stijl. Daarna won hij nog vele tour nooien. Deze prachtige prestaties gaven hem boven alle anderen het recht, een match met Capa blanca te spelen. Op een schaakreis in Zuid- Amerika wist hij de noodige gelden te verza melen en na moeilijke onderhandelingen werd de tweekamp gespeeld in 1927. In het na jaar had te Buenos Aires het treffen plaats. Na een harden strijd in vier en dertig par tijen behaalde Aljechin de vereischte zes winstpunten, waartegenover Capablanca er slechts drie kon stellen, de overige 25 partijen werden remise. Ook na het behalen van het wereldkam pioenschap zette Aljechin zijn reeks succes sen voort. Ook buiten het schaakspel toonde Aljechin buitengewone capaciteiten. In 1914 verwierf hij den meestertitel aan de Hoogeschool voor Rechtswetenschappen te Petersburg en in 1929 zette hij na zijn vestiging te Parijs zijn studies voorts, om in een zeer korten tijd aan de Sorbonne tot doctor in de Rechtsweten schappen te promoveeren. Aljechin liet zich als Franschman naturaliseeren. Euwe. De uitdager, dr. M. Euwe, werd 20 Mei 1901 :e Amsterdam geboren. Reeds op 12-jarigen leeftijd toonde hij een voorliefde voor scha ken en wiskunde te hebben. Hij werd toen lid van de grootste Amsterdamsche schaad vereenigingen en spoedig bleek hij te^en d sterkste spelers opgewassen te zijn. In 1919 kwam Richard Réti naar Amst* dam, waar hij zich voor een korten tijd veT tigde. In hem had Euwe een goeden leermees ter. Hij maakte kennis met de moderne on vattingen van het schaakspel, in 1920 gin» Euwe naar Gothenburg om deel te nemen aan een sterk bezet-B-tournooi. Hij ^on daar den tweeden en derden prijs. Belangrijk- was, dat hij door dit succes het recht' °had veroverd, aan gewone meestertournooien deel te nemen. Het vólgende jaar bezette hij te Weenen achter Samisch de tweede plaats, on der de deelnemers waren o.a. Breyer en Tar- takower. In den zomer van hetzelfde jaar legde hij te Nijmegen beslag op den natio nalen kampioenstitel. Hij heeft hem. sinds dien niet meer afgestaan. Intusschen eindigde hij zijn mathemati sche studies en promoveerde in 1926 tot doe- tor in de wis- en natuurkunde. Van 1921 tot 1925 nam hij deel aan ver schillende tournooien met wisselend succes" In Boedapest 1921 en Pistyan 1922 maakte hij in wedstrijden een behoorlijk figuur, in Den Haag 1921 en Londen 1922 stelde hij teleur In kleine tournooien in Engeland hadhij veei succes. Onder meesters gold hij reeds toen als een van de beste jonge talenten van Europa. Er volgden Scheveningen 1923 Hastings 1924, een mooie overwinning Am sterdam 1924 (nationaal kampioenschap) en Wiesbaden 1925 (No. 1 vóór Spielman en Sa misch). In 1928 legde hij beslag op den door den Wereldschaakbond ingestelden titel van amateur-wereldkampioen, in 1931 won hij den eersten prijs te Hastings vóór Capa blanca en werd te Bern 1932 tweede en derde met Flohr, direct achter Aljechin. Dr. M. Euwe. In den zomer van 1930 maakte Euwe een reis door Nelerlandsch-Indië, waar hij in de groote plaatsen voordrachten over het schaak spel hield en simultaanséances gaf. Pogingen om het tot den eersten candidaat voor het wereldkampioenschap te brengen faalden voorloopig. In Hastings' 1934 deelde Euwe den eersten prijs met Flohr en Thomas, vóór Capablanca, Botwinnik en Lilienthal. In het groote tournooi te Zürich kwam hij wederom twee en drie aan met Flohr achter den wereldkampioen, maar vóór Bogoljubow, Lasker en Nimzowitsch, tei-wijl hij ook daar toen de individueele partij van Aljechin ge wonnen heeft. In 1927 bracht hij het er in zijn match tegen Aljechin goed af. Hij verloor slechts met 4 1/25 1/2. Daarentegen verloor hij tweemaal tegen Bogoljubow, zij het met een klein verschil, eveneens verloor hij tegen Capablanca in 1931 met 46. Zeer interessant was ook later de match tegen Flohr, die in den laatsten tijd zoo kwam opzetten. Het resultaat bleef onbeslist. Ziehier dus een opsomming van de presta ties van deze grootmeesters. Veel is er nog te zeggen over hun stijl, over het individueel karakter van hun spel, enz. doch hierover in een volgend artikel. meldt: Hoogste barometerstand 765.5 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 743.1 m.M. te Den Helder. en voorspelt: Stormachtigen later afnemenden Noorde lijken tot Westelijken wind. Tijdelijk opkla rend. Aanvankelijk nog regen of hagelbuien. Kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Thermometer 749 m.M. Hoogste gisteren 60 F. Laagste heden nacht 54 F. Hoogste heden 58 F. OPGA Ai1 MAGAZIJN T BRILLE Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telet 5460 HOOG WAT F r 1 Donderdag v.m. 2.24 uur; n.m 2.43 uur. Vrijdag v.m. 2.54 uur; n.m. 3.10 uur. Zaterdag v.m. 3.22 uur; nun. 3.39 uur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen te 8.40 uru aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Noord westen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ- Prijzen van: f 50.000 no. 11236. iocon f 1000 no. 6173 6696 10893 12313 14546 I068U f 400 no. 7520 10111 12685 12702 13724 155» 18618- ,<>Q1 f 200 no. 3773 4553 4808 5861 11622 11631 9614- n*1 n f 100 no. 1730 1911 1567 2713 5064 901694iu 11454 13395 14017 14824 15921 180W 18371.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6